Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Balazs091 válasza Lacza (#1) üzenetére


Balazs091
csendes tag

VAlamit jól tuningolható neonost vegyél az jol néz ki:) de több helyesset:)

(#202) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

volt egy olyan ház prohardver hírekben, ami lyukacsos volt. Valami Jaseko, vagy ilyesmi volt a gyártó (nem ez, mert akkor megtaláltam volna :), csak vlmi hasonló) Ha be tudnátok linkelni annnak nagyon örülnék.

(#203) Re-Tech válasza DrGonzo22 (#202) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Erre gondoltál sztem: [link]
Vehetsz hasonló ''lyukacsos'' házat olcsóbban is (Codegen) meg drágábban is (Coolermaster). És egy csomót nem is ismerek még.

(#204) DrGonzo22 válasza Re-Tech (#203) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Igen erre gondoltam köszi, így már megtaláltam prohardver cikket is (hazai pályában volt, azért kerestem én hiába a házak/tpáok cikkek között:).
Amúgy a konfigban megadott gépet passzív hűtőkkel lehet neormális fokon tartani vagy erre még várni kell? Ill egyáltalán mennyire használható egy teljesen passzív hűtőrendster.

(ez már tényleg az utolsó kérdésem:) :a táp nem csak ventilátor hangot ad, hanem búg-zúg, mint azok a nagy elektromos dobozok az utcán, csak persze kevésbé. Ezt az elég kellemetlen hangot minden táp adja?

(#205) Re-Tech válasza DrGonzo22 (#204) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Szerintem passzív hűtők is elbírnak a prociddal, nézd meg a legutóbbi nagy hűtő tesztet (extrém ötös vagy mi) és ez számodra is ki fog derülni. Azonban csak egy Schyhte Ninja Br. 12K, a vidkarira egy passzív borda 7K, ha meleg a vinyó az még +6K. Egy beszívó és egy kifújó ventit(ez lehet akár a tápban is) azonban mindnképpen érdemes bekötni sztem, lehetőleg két 12-est alacson fordulaton(ez zárt házra vonatkozik). Az ilyen lyuggatott házaknál nem tudom hogy hogyan alakul a légáramlás a ház belsejében.
Az utolsó válaszom pedig a következő :Y :) Nem tudom, hogy milyen tápod lehet, aminek feltönően kellemetlen búgó/sercegő hangja van, de egy normális tápnak nem szabadna sok hangot kiadnia magából a ventik által keltett zajon kívűl. A trafók hangját ismerem, de ha olyasmit hallasz a gép belsejéből, akkor az már régen rossz sztem. Elképzelhető némi ilyen elektromos zaj, de annak semmiképpen nem szabadna nagyon zavarónak lennie. De az is lehet, hogy csak immunis vagyok arra a frekvenciára és azért nem hallom meg a tápomban:).

(#206) CriticalHit


CriticalHit
őstag


Van tapasztalatotok az Enermax CS-718B házról? A Gigabyte 3D Aurora és az Antec P150 mellett ez a harmadik befutó számomra.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#207) Freddye


Freddye
csendes tag

Hy Skacok!!


Én emellett szavazok.: [kép]


Nah de mindenki maga dönti el..:)

Ez egy nagyon fullos ház, elérhető áron.
Egyedi problémája, hogy csak 4rekeszes :(


Egyúttal amit szeretnék lecserélni, és akit érdekel: [link]

(#208) Freddye


Freddye
csendes tag

hehe :) a kép lemaradt..:)


[link]

(#209) órizsa_tr válasza Icewind (#200) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

hi Icewind,

megtörtént a beruházás?
hűtés? 1 v . 2 venti? eredeti vagy csere?
-------
hang/csend?
egyebek? /szerelés, stb.

(#210) ToRR3nt3 válasza Freddye (#208) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

ez egy kétáramú gázturbinás sugárhajtómű

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#211) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nemtom szentségtörés-e megkérdezni, de DTK CAS-TINA-BS4PS házhoz mit szóltok?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#212) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#211) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ó, hát szerintem kifejezetten jó ház, igen masszív, meglehetősen szellős, pláne hogy két csavarmentesen szerelhető 12es ventivel és 400-as táppal adják. Van rajta fanduct, gyorsszereléses méghozzá a jobbik fajtából:vinyó/dvd pont passzol, a rácsok kellően ''lukasak'', nem takarták el, nem sustorog a levegő, és az ASUS P5GD1 alaplapon a gyári procihűtőt pont fedi a kürtő. Egyszerű, normális dizájnja van, ezért moddereknek nem ajánlott. És lanpartikra sem a 11,5 kg önsúlya miatt. Viszont ha részegen belerúgok, mégcsak meg sem billen :D Szerintem tuti acélból van :DDD

Hát kb ennyi lett volna... :))

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#213) Müge


Müge
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy jó minőségű házat ajánlani?
Kritériumok:

- mATX belemenjen
- elöl-hátul USB
- jó szellőzés
- fekete :)
- max. 25-30 bruttó
- táp legyen hozzá
- 2 vinyó lenne benne + DVD-író

Nagyjából ennyi!

Előre is köszi!

M

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#214) krys1978 válasza Müge (#213) üzenetére


krys1978
tag

http://www.pixmania.com/hu/hu/151490/art/antec/slk3800b-ec-pc-haz.html

25000Ft bruttóban. Szép, csöndes jól szellőzik. 400W-os táp van benne (asszem passzív PFC-s de ebben nem vagyok biztos). :F

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#215) T-


T-
tag

Sziasztok!
Segítsetek legyetek szivesek.
Tegnap vettem egy CM Stacker házat és szeretnék egy plexi oldal ajtót is venni hozzá nemtudom hol tehetném meg, ha valakinek tudomása lenne róla hol kapható illetve renedelhető írja meg nekem.

Előre is köszönöm.

szerk: bocs ha nem jó helyen próbálkozom.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#216) Müge


Müge
tag

UP!

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#217) BlacKSouL válasza Müge (#216) üzenetére


BlacKSouL
addikt

www.dtkcomputer.hu : DTK CAS-TINA BS4PS
Midi torony
Alaplap fogadás Full ATX
alaplap max méret 30,5x27 cm
5,25'' helyek 4 db rögzítése csavar nélkül
3,5'' belső hely 5 db rögzítése csavar nélkül
3,5'' külső hely 2 db rögzítése csavar nélkül
Beépített tápegység PTP-4007P,S 400W Passzív PFC
Kártyatípus Full profile
Kártyahelyek 7 db
Venti helyek 2 db
Ventilátor mértek 120x120, 120x120 mm
Beépített ventilátor 2 db
Ház színe fekete
Előlap színe fekete-ezüst
Oldallap fanduct, zárható
nyitás kézzel oldható csavar
Talp műanyag
Előlapi USB 2 db
Előlapi hang van
Méret 48x20x43 mm
Ár kb. br. 22.000 HUF
Személyes tapasztalat kicsivel fentebb

BS

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#218) T- válasza T- (#215) üzenetére


T-
tag

Köszi ha eddig valaki fáradt volna de sikerült szereznem itt a ph-n.

Mégegyszer köszike.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#219) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Új ház vásárlását tervezem és a Coolermaster Centurion 5-t ajánlotta valaki itt a fórumon. Máshol viszont olyanokat olvastam a házról, hogy elég instabil a hátulján lévő egyetlen rögzítő csavar miatt, ezért nem jó. Mi a véleményetek? A másik kérdésem az lenne, hogy ebbe a házba belefér-e egy 305 x 245 mm-es alaplap?

(#220) KeviN79


KeviN79
csendes tag

Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a házat:
Kolink CX9862T
Méret: 412(H) x 185(W) x 445 (D)mm
Meghajtóhelyek száma: 5.25'' x 4 - Külső 
3.5'' x 2 – Külső / 3.5'' x 5 - Belső
Hűtés: Első : 8cm x2 or 12cm * 1 (opcionális) 
Hátsó : 8cm * 1(opcionális)
Oldalsó : 8cm * 1 (opcionális)
Anyag SGCC 0.55 mm
Alaplapszabvány: ATX/Micro ATX
Bővítőhelyek: 7 * PCI
Tetőpaneli csatlakozók: USB2.0 * 2 +Audio port
Tartozékok With transparent Oldalsó panel & Air Guide
Ára: 8-9k
link:http://www.idc.hu/index.php?oldal=hazak&nyelv=hu&rovid=0&cikkszam=7&tipus=egyenicikk

Vagy 10-15k körül milyen házat ajánlanátok?

(#221) vincent4000


vincent4000
tag

Hi! Ismeri valaki ezt a házat: Speeze EE-6160B?
Ha igen mondhatnátok róla véleményt mert nem tudom megvegyem-e.
Ha tudtok más jó házat 10e-ig az is jó lenne.

(#222) gabor907


gabor907
tag

hello!
Mi a véleményetek egy Codegen 6083 házról.?!

core

(#223) Icewind


Icewind
aktív tag

Hi
Mistralba akcióba vannak a ThermalTake házak...
eddig ANTEC SLK3000B-t akartam venni, de 3rongyal többért(18) már lehet kapni ThermalTake Sopranot...
Csak nem tudom szükségem van-e rá.
Semmi extra nem kell, moddingot sem akarok, csak a lényeg h igényes, jól szerelhető legyen, megfelelő hellyel, és elsősorban h minél jobban tompitsa a hangot(tudom vannak csendes házak, de anyagi keret is...).
Szóval megéri azt a +3rongyot a TT ház?

Üdv

Ice

(#224) KeviN79


KeviN79
csendes tag

Hi!
Engem is érdekelne, hogy a Thermaltake Soprano mennyire hangos.
A leírás szerint 3db ventillátor van benne, ami 3x21db. Ez a gyakorlatban mennyire lehet hangos?


[Szerkesztve]

(#225) NoLF válasza KeviN79 (#224) üzenetére


NoLF
addikt

3*21db ventilátort nem nagyon fogsz hallani.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#226) órizsa_tr válasza Icewind (#223) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

szia Icewind,
privát levelemre nem tudtál válaszolni (Antec 3000 ügyben), de most megkérdem másképp -most ez ugye aktuális lehet- miben jobb a Soprano szted?
én most ház (és egyebek) vásárlás előtt vagyok, fontosság: 1) csend -> 12 cm-es ventik 2) elfogadható hűtés 3) szerelhetőség. javallat van? /én se akarok semmi extrát, plexi lapokkal, stb. brrr...

(#227) quby


quby
őstag

Most jött meg a csomagom 1 gb 3d auroraval.... :DD
Nagyon szép.Már alig várom hogy szerelhessem!Úgy látom nem lesz túl bonyolult! :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#228) Icewind válasza órizsa_tr (#226) üzenetére


Icewind
aktív tag

Hi

Jó kérdés... én is ezen filózok :D Elvileg a héten fogom megvenni valamelyiket...
Az biztos h a Thermaltake valamennyivel felsőbb kateria, csak jó akcióba van a mistralnál, egyébként drágább, néhol nem is kevéssel.
Az Antec hivatalosan valahol a normál és a ''csendes'' házak között helyezkedik el... és jól szellőző, kellemes ház. De valahogy kétlem hogy egy olyan minőségi márka mint a TT nem rendelkezne ugyanezen tulajdonságokkal (a szerelhetőségről pláne jókat olvastam).

Hogy melyik ''nyeli el'' jobban a hangot, na az jó kérdés. Az biztos hogy a TTben csendes ventik vannak, és ha jól tudom gyárilag van benne 3 venti, míg az Antecbe csak 1, a többi hely üres.
Ez megérheti azt a +3 rongyot szvsz... nálam valószinűbb hogy a TT lesz a nyerő...

Üdv

Ice

UI: sorryzom, de nem láttam privát üzenetet... :F

(#229) raszputyin


raszputyin
senior tag

üdv, szakértők!
ház+tápot keresek, ami minél halkabb (egyaránt gondolok a táp hűtésére -- legyen 12-es ventillátor benne -- és a belső zajok tompítására)... és minél olcsóbb. a megbízhatóság persze számít, de sajnos nincsenek extra ezreseim, hogy még atombiztosabb legyen, elég az ilyen alsó-középkategória.
Venice magos a64, de szerény vga lenne benne. nem fogok upgrade-elni vga-t, elég a minimál teljesítmény. árkategóriát nem jelölök meg, mivel halvány fogalmam sincs, mibe mérik az ilyet...
előre is köszönöm a szakvéleményeket, javaslatot etc. :)

(#230) órizsa_tr válasza Icewind (#228) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

no problemo, freemail-es címedre küldtem. vásárlás után várjuk a beszámolót!

(#231) bocimayer


bocimayer
csendes tag

Hali!

Milyen házat?
Egy a lényeg: halk legyen, amennyire lehet.
Nem játékhoz, hanem programozáshoz kell, semmi extra igény, max egy hangkártyát raknék bele pluszban, a videokartya mehet integraltan, es minden mas is.
Láttam Asus Pundit 2 vázat, na, az szép, meg halk. De nem tom, hogy abban milyen alaplap van. Es arulni sem lattam nagyon sehol.
Van hasonlo kategorias, ami esetleg jobb? Vagy ez a legjobb?

Köszi

(#232) Chunky


Chunky
csendes tag

Hi!

Gépvásárlás elött állok, és ugye ház is kéne.
Eddigi favoritom a Casetek CK-1020-5A volt, de...
Ma felnéztem a Mistrál oldalára és megláttam a Thermaltake Soprano-t feketében.
Please help me!
Melyik a jobb választás? Álltalános használatra lenne.
Árban nagyjából egyformák (casetek 17490 - Thermaltake 18740)

Előre is köszi!

(#233) utr`


utr`
csendes tag

Hellosztok !!

Nemtom van-e vkinek Casetek 1020-6 háza !?'?!?!?
Az lenne a kérdésem , hogy ahogy néztem a leirásokat rola a berakott dvd-rom,cd-rom az hátrébb van nem közvetlen a lenyilo flipnél?? és ha ez igyvan mennyivel van beljebb? tegyük fel egy ventillátorszabályozó (tekergetös) is böven kap ott helyett?

remélem vki tudja a választ:)

(#234) KEAN


KEAN
tag

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy hol lehetne megvenni a Thermaltake Sopranot feketében plexi oldallappal, mert a fehérvári Mistralban azt mondtak, hogy persze, hoznak egyet minden gond nélkül a pesti raktárból. Ma pedig bementem érte, és azt mondták hogy csak ''hagyományos'' oldallal van. Plexis pedig 99% hogy a közeljövőben nem lesz. Utólag pedig nem lehet hozzá venni oldallapot.

Az akciót a Mistral vagy a Thermaltake hírdette? Mert nem hiszem, hogy az ilyen házakat kb. 19000 Ft-ért tobálják a néphez.

[Szerkesztve]

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#235) órizsa_tr válasza KEAN (#234) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

sztem a Mistral hirdethette, de már nem látom náluk a Sopranot, pedig erőren gondolkoztam rajta - lehet, hogy túl soká - :)

(#236) EQMontoya válasza órizsa_tr (#235) üzenetére


EQMontoya
veterán

én tsunamit ettem 27ért... hasonló a sopranohoz, csak alu, és több benne a venti, meg egyebek... sztem nem sokkal drágább, ennyit megér

Same rules apply!

(#237) KEAN


KEAN
tag

Ha érdekel még a TT Soprano valakit, annak van egy jóhírem. A www.pixmania.com -on találtam és ott is elég olcsó. 19038 HUF + szállítási díj.

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#238) Comm


Comm
senior tag

Hali!
Kellene egy kis segítség.Most akarok házat venni és már az új kor design elveit akarom követni.Olyan ház kellene, amiben a 3,5'' helyek így vannak:
[link]

Nézegettem már sok árlistát, de nemnagyon találok jó árban házat így kialakítva.A lényeg a házzal kapcsolatban: Legyen benne 350-es táp + ne legyen csúnya + max 15k körül legyen.Ha nincs benne táp akkor, max 10k

Előre is köszi

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#239) Celithrandi válasza Comm (#238) üzenetére


Celithrandi
addikt

ilyen nem létezik

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#240) Comm válasza Celithrandi (#239) üzenetére


Comm
senior tag

Hmm végülis számolgattam és táp nélkül 15k körül van rá.Casetek-be és Raidmax-be találtam, de azok is 18k körül vannak.Lehet használtan kell majd vennem :(

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#241) Celithrandi válasza bocimayer (#231) üzenetére


Celithrandi
addikt

?
én ezt egyáltalán nemértem, talán valaki kioktat:)
sztem egy házben nincs alaplap és egy háznak hangja sincsen:)
de lehet valahol lemaradtam.

mondjuk az előbb láttam hogy valaki szerint 27 ezer nem drága egy ház ért.
hát érdekes

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#242) blunt


blunt
aktív tag

Thermaltake VA8000 Armor hazat ki forgalmaz kiskerben? Sehol nem talalok..

(#243) Celithrandi válasza Comm (#240) üzenetére


Celithrandi
addikt

én ezt nézegettem magamnak


Aerocool Aeroengine JR-BK

br. 11.240 Ft

pofásan néz ki, van benne két cooler ami állítólag halk és az ára is elmegy

http://www.isitoday.com/images/products/large/JetMasJrBK2.jpg
http://www.atic.ca/Prodpics/07604.gif

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#244) Comm válasza Celithrandi (#243) üzenetére


Comm
senior tag

Én is néztem ezt a házat is, csak most belebuzultam a 3.5'' hely elforgatásos dizájnba :D

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#245) Celithrandi válasza blunt (#242) üzenetére


Celithrandi
addikt

kerested egyáltalán valahol?
http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=97&c_id=167&p_id=23049

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#246) Celithrandi válasza Comm (#244) üzenetére


Celithrandi
addikt

és attól miben lesz jobb a gép?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#247) Comm válasza Celithrandi (#246) üzenetére


Comm
senior tag

Na most megfogtál.A gép nem lesz jobb, de talán rendezettebb lesz a kábelköteg, és egyedi lesz tőle(szeretem az egyedi dolgokat).Bár lehet AeroEngine lesz, csak nemtudom, hogy 1 vagy 2

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#248) Celithrandi válasza Comm (#247) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát a rendezettség nekem nem lényeg egy házban, nem szoktam nap mint nap turkálgatni benne:)
ha meg igazán egyedit szeretnél akkor javaslom a legóból való építést. vagy ha ügyi vagy akkor beton keverékből lehet nagyon jó dolgokat alkotni és azt úgy alakítod ki ahogy neked tetszik, meg ahogy a bele rakott cuccoknak a legjobb. aztán a tetejére egy kis lekerekített élü márványlap:) az oldalára meg sötétített üveg:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#249) blunt válasza Celithrandi (#245) üzenetére


blunt
aktív tag

Kerestem de nekem ezt nem adta ki. Sopranotól kezdve minden volt, csak ez nem...
Fekete kéne meg ablak nélküli, de azért köszi :)

(#250) Comm válasza Celithrandi (#248) üzenetére


Comm
senior tag

Ejj!Nemrossz idea, de maradok a gyári alu/acél cuccoknál.Majd januárba lesz zsé, azt majd beszámolok, mit vettem :D

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.