Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) pigatt


pigatt
őstag

Lényegébe mind1!!

Ki milyet ajánlana nekem ami design-os, hasznos, és anyagilag elérhető?

i9 / 4080 / 32"

(#1402) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Nekem egy Raidmax NINJA fekete házam van! Van benne 2 db 120 mm.es és egy 80 mm-es venti! Az egyik 120-as pontosan ami hátul van az nincs beledezve, de a másik 2 igen! Szerintem nagyon jó kis ház! Én 16-17K között vettem! Én ezt tudom ajállani!

[Szerkesztve]

https://ingatlan.com/33821564

(#1403) pigatt válasza Dani_kp (#1402) üzenetére


pigatt
őstag

Köszönöm a tippet, megfontolandó mivel én is szemezgettem már a Raidmax házakkal, csak én a Sagitta-val! Erről pár szót tud nekem valaki mondani!

:R Ezt a NINJA-nak! :R

i9 / 4080 / 32"

(#1404) gubitibi


gubitibi
csendes tag

Üdv!

Van valakinek bővebb infó arról, hogy a Gigabyte új 3D Aurora 570 háza mikor lesz kapható nálunk?

(#1405) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Szerbusz pigatt! Örülök hogy segítettem, a sagitta-t annyira nem ismerem de a NINJA-t azt igen! Nagyon megéri az árát! :C
Üdv!

https://ingatlan.com/33821564

(#1406) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Ezzel az új Chieftec házzal találkozott már valaki? [link]
Melyik cég foglalkozik az importtal, akit meg lehetne kérdezni, hogy mikorra várható?

(#1407) lpc


lpc
tag

Cooler Master Elite - hez hasonló (méretben, minőségben, kinézetben, árban) házat tudnátok mondani? Ha valaki ezt használja, akkor írhatna véleményt róla. -THX

(#1408) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

MIt gondoltok a Casetek 1099-2a/2b házáról?? Valami brutális a mérete! Valaki tudna valami infót mondani róla??És mivel kezd kifutni már elég olcsón kapható azé gondolkodom rajta hogy ilyet vegyek! :D

(#1409) CriticalHit válasza gubitibi (#1404) üzenetére


CriticalHit
őstag

Gigabyte hivatalos forgalmazó:[link]
Szeptember végére igérték de még nyoma sincs, bobo.
Casetek és Chieftec nagyker is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1410) iliescu


iliescu
csendes tag

aki jobban ismeri a Cooler Master Centurion 534-et, vagy a Chieftec LCX-04B-B-AW-OP-t, mennyire jó a szellőzése, és belefér egy 8800gts egy p5b alaplapon, úgy hogy maradjon hely még egy kis levegőnek is? :) vagy max 20k-ig milyen házat tudtok ajánlani?
A Chieftec LCX-03B-B-AW-OP még nagyon tetszik, meg hallottam jó is, depicit magasabb az ára.

(#1411) Teszla_ válasza iliescu (#1410) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ha van pénz 8800GTS-re, akkor akad ott egy drágább házra is esetleg :D
Én a CM Stacker-ről tudok nyilatkozni. Ami ebbe a házba nem fér bele, az nem is létezik :) Egyszerűen óriási hely van benne. Ebbe akár két darab 8800GTX-et is rakhatsz. A szellőzése is tökéletes.

MOD: Az egyetlen szépséghibája a háznak, hogy kb. 40e huf :) De egy 8800GTS se olcsó mulatság. Ezért gondoltam, ha arra telik, akkor annak a kártyának egy ilyen, vagy hasonló házban kelle lennie :))

[Szerkesztve]

(#1412) iliescu válasza Teszla_ (#1411) üzenetére


iliescu
csendes tag

nagyon szerettem volna egy 8800gts-t, de a végén lehet hogy le kell mondanom róla, csakmert az új gépemre(monitor nélkül,csak a gép,dvd-író/olvasó nélkül) szánt összeg maximum 250k, és a 8800-as már szinte a felét elvinné(ezért elgondolkodtató még a dolog) és sajna ezért nem tudnék többet költeni gépházra, meg szerintem van olyan ház 15-20k-ért ami a ''nem rossz'' kategoriában sorolható fel.egyébként megnéztem a CM Stacker-t és nagyon bejött, szerintem a kinézete is jó, meg ahogy te is mondtad a szellőzése gondolom a nagy belső helynek és a ventiknek köszönheti a tökéletességét. de 40k, az kicsit sok lesz nekem, kivéve ha lemondok a 8800asról, de ezt meg nehezen fogom tenni :D

(#1413) Teszla_ válasza iliescu (#1412) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, én is sokallottam a 40ezret érte, de végül csak kiadtam rá :) és nem bántam meg.
Ha mindenképpen nagy házat szeretnél, akkor én még ajánlanám a Chieftec BA-01B/BA-02B házakat. Ezek még a Stacker-nél is magasabbak, de a belső hely talán valamival kisebb. A táp fölött elég sok az üres hely, de ha valaki ügyes, egy kis barkáccsal oda is tud valamit tenni :D
Ezeket a házakat lehet táppal, és táp nélkül is kapni. A 400wattos táppal ellátott kb. 30-35e ft, a táp nélküli 10-12ezer forinttal olcsóbb.

Egy 8800GTS-ről én is nehezen mondanék le :)

(#1414) CriticalHit válasza iliescu (#1410) üzenetére


CriticalHit
őstag

A GTX a hosszú kártya, a GTS belefér gondnélkül Centurionba is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1415) yakuza.tora válasza iliescu (#1412) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali!
Ha tényleg nagy házat akarsz, viszonylag olcsón, akkor íme egy Chieftec:
[link]
Lehet, hogy nem itt a legolcsóbb, de merem ajánlani! Nekem ilyen van és igen könnyű benne turkálni. :D A vinnyó kuckóval azért vigyázz, mert elég sorjás! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#1416) amperallat


amperallat
csendes tag

Vettem egy Chieftech GPS-350EB-101 A típusú 350W-os tápot. (elég jó véleményeket olvastam erről a szériáról) A régi Codegány ventilátora kifelé fújta a levegőt, viszont a Chiefet úgy lehet beszerelni, hogy a ventije a számítógép belsejébe fújja a levegőt (remélem érthető, ha nem ott a kép)
Tehát a venti benne van a ház belsejében. Lesz ennek valami következmény az alaplapomra ill. a procimra nézve? Plíz valaki válaszoljon hamar, mert már szerelném be!

Itt egy kép az új tápomról:
http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/ch...a-p3153016.html

Itt pedig az enyémről (300W codegen ATX):
http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&am...alp=&rend=2

Segítség! :Y :O

(#1417) amperallat


amperallat
csendes tag

Megoldottam a problémát. :C

(#1418) Teszla_ válasza CriticalHit (#1414) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ma láttam előben egy Centurion 534-et (asszem ilyen volt). Egyszerű, csicsamentes, szép kuckó.

Persze ha az ember nagy gépháza van, akkor szinte minden más ház kicsinek hat egy idő után :D

(#1419) Teszla_ válasza yakuza.tora (#1415) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, én is erre a házra gondoltam :) Nekem is ez lett volna a másik választásom, ha nem kaptam volna Stacker-t.

A BA01 és 02 között csak az előlapban van eltérés. Szvsz a 01-es valamivel szebb :)

(#1420) morfajet


morfajet
csendes tag


Chieftech LCx04b-b-aw-op házról valaki infóval tud szolgálni?Személyes tapasztalatra vagyok kíváncsi,mert a leírásokat már megnéztem róla..
köszi

(#1421) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Coolermaster Preatorian 730-ról, vagy Thermaltake Armor Black-ről mi a véleményetek ??
Főleg az Coolermasterről :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1422) hbruce000


hbruce000
tag

Hali! Gépet szeretnék venni, már nagyjából minden megvan, de a házzal meg a hűtéssel gondban vagyok. Tudna vki ajánlani valamit. Nem kell a csúcs csak működjön + ne legyen nagyon drága.(nem akarok tuningolni) A gép : Abit K9N Sli AM2 , AMD Athlon 64 X2 3800+ , Asus extreme N 6600 GT 256 Mb DDR3

(#1423) CriticalHit válasza hbruce000 (#1422) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Cooler Master Elite 330,
-Enermax Chakra,
-Antec SLK3000B,
-Cooler Master 534,
-Cooler Master Cavalier 3

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1424) JakeRM


JakeRM
csendes tag

Hi! Valaki tud valami infót erről a házról: Kolink CX3162T Plexi? Valami személyes tapasztalat,ajánlás/lebeszélés?

[Szerkesztve]

(#1425) hbruce000


hbruce000
tag

Köszi szépen! A gondom már csak az, hogy ezekben a házakban nincs táp( ha jól vettem észre), és ebben is tanácstalan vagyok.Érdemes e táppal egybeépített házat venni, vagy inkább külön?Nagyon örülnék 1-2 tippnek táp vagy ház+táp ügyben is.Előre is köszi!( a vga kártya időközben Galaxy 7300 Gt re változott, nem tudom ez a táp tekintetében módosít e valamit)

(#1426) CriticalHit válasza hbruce000 (#1425) üzenetére


CriticalHit
őstag

FSP PNF, THN-P, GLN sorozat, Chieftec GPS sorozat, Seasonic S12 sorozat 350-400 -as körüli modellek kiválóak a konfigodhoz.
Táppal együtt ez jó megoldás:
-Chieftec SH01BBB [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1427) nyunyu válasza CriticalHit (#1414) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztos?

Nalam a Gef6600GT osszeakadt a legfelso vinyoval Centurion 5 haznal, pedig a 6600GT nem egy hu de nagy kartya, alig 18 centi.

Dizajnnak dizajnos a Centurion szeria, csak eppen elferni lehetetlen benne, annyira kicsi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1428) nyunyu válasza Hoffer (#1408) üzenetére


nyunyu
félisten

Abban legalabb el lehet kenyelmesen ferni.

CK-1099-2A-ra csereltem egyebkent a Centurion 5-ot, mert az utobbi leghutessel is remenytelenul tul volt zsufolva, en meg vizet akartam.

Egy baja van a CK-1099-nek: full alu, igy lenyegesen kevesbe stabil, konnyebben felborithato, mint a regi acelvazas CK-1018. (ami legalabb 3k-val dragabb volt)

Sines vinyorogzitese sajnos hajlamos atvenni a vinyok rezgeset, sok vinyonal elegge be tud rezonalni, de ezen nemi kreativitassal, meg gatyamadzaggal lehet segiteni. :D
(Gatyagumival csak 4 vinyo fer be 6 helyett, na bumm...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1429) nickjames


nickjames
tag

Szisztok!

Ahogy olvasgatom a fórumot, egyre kevésbé tudom, mi is kell nekem...

Egy olyan házat szeretnék, ami tápostúl (külön, vagy egyben) nem kerül többe, mint kb 30 K. A lényeg, hogy csendes legyen, de azért szellőzzön is....

Ami bele kerül:

ASUS P5B
Intel Core 2 Duo E6300
Corsair TwinX 675 MHz 2048MB CL4
Galaxy 7300 GT vagy 7600 GS ???
Samsung 250 SATA
Esetleg még egy vinyó
Valamiféle DVD író
továbbá később egy Plextor Premium II

Kéredés, hogy ehhez mit ajánlotok?

Ami eddig tetszett (csak neten néztem)

- Enermax Chakra
- Aspire X-plorer
- Chieftec SH01BBB, bár itt a vinyó csati elhelyezése miatt vannak aggályaim (lásd teszt). Hol lehet vajon L alakú SATA csatis kábelt szerezni?

Mekkora táp kell ehhez a konfighez?

Köszönettel:

nickjames





(#1430) hbruce000


hbruce000
tag

Ahogy itt olvasgatok azt kezdem gondolni h felejtsem el a ház + táp kombót 15e körül( nekem max ennyim van erre)? ezek nem jók? pl az asus TA 581 ről mi a vélemény? Azt sem tudom még, hogy amdhez és intelhez különböző házak+tápok jók?

(#1431) CriticalHit válasza hbruce000 (#1430) üzenetére


CriticalHit
őstag

A tápnak mindegy, hogy Intel vagy Amd, ha találsz olyan ház-táp kombót 15K-ért, amiben FSP vagy GPS Chieftec van, azt megveheted. Ha az Asus ház Asus Atlas A-45GA táppal szerelt, vedd meg nyugodtan.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1432) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Hali!
20K-ból kéne kigazdálkodni egy plexi odallapos házat.. ami lényeges:
- ha ki akarom szedni a lapot ne kelljen előtte kivenni a tápot
- nagy, jó pakolhatóság
- legyen valami lcd kijelző
- lehetőleg minnél olcsóbb

ti mit ajánlotok?

(#1433) CriticalHit válasza .:Kristian:. (#1432) üzenetére


CriticalHit
őstag

Válassz: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1434) CriticalHit válasza CriticalHit (#1433) üzenetére


CriticalHit
őstag

vagy: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1435) kiSSrac válasza Teszla_ (#1411) üzenetére


kiSSrac
tag

Csak alátámasztani tudom a véleményedet a házról....
Amit ebbe nem tudsz belerakni az nem éri meg :)

Egyébként nekem van benne 4 vinyó meg 3 ODD egy 2 5 1/4es helyet elfoglaló ventimonitorozó meg hőmérő és bár nem tettem túl sokat azért hgoy tökéletes helyre tegyem az érzékelőket a prociborda nem ment 40 fok fölé...

A szellőzése és a ventillátor beépítési lehetőségek hatalmas :D

Szerelhetőséggel csak egy gondom van ami nem tetszik benne:
most fogok alaplapot, procit meg memot cserélni aztán 15 csavar tartja az alaplapot meg az alaplaptartó vasat....

Ja egyébként az árát én is nehezen köhögtem ki (másfél éve 43E volt +16E volt a táp), de megérte...

Egész kicsit hangos, ha tök csöndbe vagy, de amint hallgatsz valamit (nálam mindig szól valami) már nem is hallod... Mondjuk ez meg a procihűtőmnek köszönhető, legalábbis azt hallom ki...

(#1436) .:Kristian:. válasza CriticalHit (#1433) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Ez az Aspire X-CRUISER jónak tűnik :)
tenksz

(#1437) Teszla_ válasza kiSSrac (#1435) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én már megfogadtam, hogy soha többé nem veszem ki az alaplaptálcát :D
Nem éri meg vele annyit szenvedni, mert házon belül is tökéletesen lehet szerelni. (nem úgy mint a régi Codegen házamat :((( )

(#1438) kiSSrac válasza Teszla_ (#1437) üzenetére


kiSSrac
tag

én meg biztosabban tudok szerelni, és hát a mostani 170E-s kiadáásnál már (alaplap, proci, memória) már odafigyel az ember amikor szerel, főleg, hogy a saját pénze :)

(#1439) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hali nem tudja valaki véletlen, hogy hol lehet rack-es szerver gépházat venni.?

(#1440) dfodor


dfodor
tag

Most vasarolok uj gepet es eddigi osdarab hazamat lecsereltem egy silverstone-ra de nem boldogulok a tyukbelekkel. Bocs a lama kerdesekert de nem megy... Kerestem a gyarto honlapjan infot, met itt-ott, de nem talaltam.

1) Szal van tobb olyan alaplaphoz csatlakoztathato drot, amibol tobb vekonyabb er agazik ki, vegukon fekete pocokkel. Ez a homerseklet szenzor? Hova kell kotni?

2) A hazon elol van egy 12 es 8, hatul egy 12 cmes venti. Ezekbol kiagazik egy-egy molex csatlakozo par. Nem egeszen volagos hogy ez minek van a 4 pines csatlakozo melle.

3) Es vegul van egy pocok, amit a haz oldallapja lenyomva tart, ha az oldallapot leveszem, a gomb kienged. Ez mi es mire valo? Hova kell bekotni?

Telleg szori a hulye kerdesekert, eg az arcomrol a bor, de nem jutok egyrol a kettore.

(#1441) xlaci válasza dfodor (#1440) üzenetére


xlaci
senior tag

A topic cime: milyen hazat? :U

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1442) hcs57 válasza dfodor (#1440) üzenetére


hcs57
őstag

Talán a hozzáadott dokumentumokban megtalálod.. ha mégsem, akkor vissza, ahol vetted. :W

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1443) YODA mester válasza YODA mester (#1439) üzenetére


YODA mester
senior tag

Senki..? :F

(#1444) Atlantis


Atlantis
veterán

Esetleg tudtok olyan nem túl drága minőségi házat ajánlani, amiben gumibakos vinyórögzítés van? Klasszikus kinézetű, kocka házakat szeretem, ha lehet ajtó és ablak nélkül, de ezutóbbi kettőt még elviselném.

Igazából az Antec P180B marhára tetszik, de 50k-t egy házért... :(

Amúgy Gigabyte Poseidon és Thermltake Matrix VX közül melyiket vennétek?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1445) CriticalHit válasza Atlantis (#1444) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec NSK6000

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1446) Atlantis válasza CriticalHit (#1445) üzenetére


Atlantis
veterán

Kicsit randa az előlap így képen, de a többi nem hangzik rosszul. Utánanézek, thx.

Antec P150-ről mi a véleményed?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1447) Lala6 válasza Atlantis (#1444) üzenetére


Lala6
őstag

Az asus házak közt is láttam egy-két jónak kinézőt.
Én is hasonló feltételeknek megfelelő házat keresek.

(#1448) DeepDish


DeepDish
őstag

Antec Sonata 1-es hazat lehet most vhol olcson kapni? :F

(#1449) hecktor


hecktor
aktív tag

Sunbeam TRIO -ról vannak tapasztalatok?
Milyen márka! Nagyon tetszik ez a ház, de nem vagyok meggyőződve a megfelelő hűtésről, és kialakításról :F

[kép]

20k körül adják :)

(#1450) Atlantis válasza Lala6 (#1447) üzenetére


Atlantis
veterán

Adnak hozzájuk feleslegesen egy tápot, ami nekem nem tetszik. a egy ház táppal együtt 20k, az nekem gyanús.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.