Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Sziasztok!

Olyan házat keresek ami jól szigeteli a házban lévő hangokat és van elől és hátul is egy-egy legalább 12 centis ventije és az oldallemezén ha nincs venti akkor minél nagyobb szellőzőrés legyen rajta. Az oldallemezén lehetőleg ha van ne 8 centis venti legyen, hanem 12-es.

(#1252) Thommyboj válasza Beretta 92R (#1251) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

igazi szigetelést szerintem külön szigetelősettel lehet elérni, amúgy olyan ház amint oldalt is van venti meg elől hátul is, és még olcsó is casetek házak között van ilyen, de van a chieftecnek is ilyen házai, a gigabyte aurorának meg oldalt egy szellőzörácsa van márha a nem a plexioldallaposat kéred nekem a szellözőrácsos aurorám van és elég jól kiköpi a levegőt a szellözőn a primecooler 5 ös procihütöm, de biztos tudnak még ajánlani hasonló házat, amúgy az aurorába 3 db 12 cm venti van, egy elől 2 hátul.

(#1253) dr42 válasza Beretta 92R (#1251) üzenetére


dr42
tag

antec P - 180

(#1254) CriticalHit válasza Beretta 92R (#1251) üzenetére


CriticalHit
őstag

Olyan csendes házat nem fogsz találni, aminek az oldalán szellöző, vagy venti van, hiszen akkor felesleges szigetelni, mert ott jön ki a legtöbb zaj.
Direct csendességre kihegyezett házak:
-Antec P180B
-Antec SOLO
-Arctic Cooling Silentium
-Lian-Li V Silent és Classical Silent sorozata
-AcoustiCase 6077

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1255) Beretta 92R válasza CriticalHit (#1254) üzenetére


Beretta 92R
tag

És az AcoustiCase 6077 hól kapható nálunk nem tudod? Mert csak a Pixelnél találtam meg de ott 30k+ÁFA.

[Szerkesztve]

(#1256) CriticalHit válasza Beretta 92R (#1255) üzenetére


CriticalHit
őstag

Sajna kurva drága. Ott a legolcsóbb. Itt is van de aranyárban [link]
A Lian-Li-k pedig még drágábbak. Az Antec SOLO 30K alatt van (volt).

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1257) _Blank_ válasza CriticalHit (#1256) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Itthon hol lehet kapni Antec SOLO házat? nem igazán találtam eddig..

(#1258) CriticalHit válasza _Blank_ (#1257) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
27 846FT
vagy
[link]
30K

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1259) rauschie


rauschie
senior tag

cm centurion 5höz van táp alapból?

(#1260) _Blank_ válasza rauschie (#1259) üzenetére


_Blank_
aktív tag

úgy tudom nincs, nekem ilyen van de nem adtak hozzá

CriticalHit: köszi

(#1261) victory76


victory76
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehet venni casetek ck-1022-5 házat?

(#1262) CriticalHit válasza victory76 (#1261) üzenetére


CriticalHit
őstag

Érdeklődj itt, hivatalos Mo-i forgalmazó[link] vagy itt[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1263) dr42


dr42
tag

tudnatok mondani olyan boltot pesten, ahol rettento sokfele haz van , amiket meglehet nezni eloben,( tehat nem katalogus powa). lehetoleg thermaltake meg ilyenek, nem a 10ezres kategoriakra gondolok.

(#1264) Gyuri77


Gyuri77
csendes tag

tanácsot szeretnék kérni
házat szeretnék venni az iróasztalomban a hely pont 200mm, így max 195mm széles házat tudok beletenni.,ha lehet a tetején is legyen venti.
max 20E Ft szánnák rá

köszi

(#1265) Firefox13


Firefox13
csendes tag

Sziasztok!


Gép vásárlás előtt vagyok és egy Codegen 400W 6041L G4-es házat javasoltak a következő konfighoz: Gigabyte M55plus S3g alaplap
Sempron 2800 proci
Gigabyte GV-NX73G128D 7300 videókártya
1 GB RAM
Samsung 8GB HDD
Mobil Rack
DVDROM
DVD író

Mi a véleményetek a javasolt házról, tudtok e jobbat hasonló áron /kb. 8500Ft/.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#1266) Firefox13


Firefox13
csendes tag

Helló!

Megint én vagyok. Bocs de nem 8 hanem 80GB-os A HDD.

(#1267) dr42


dr42
tag

lattam ma a zalman fatal1ty hazat eloben. hat nem kelett volna. eszmeletlen jol nez ki, nem bazi nagy, massziv, csodaszep az anyaga.ááá de kéne. ha mondjuk 50%al legalabb oclsobb lenne:S

(#1268) Calibos válasza Firefox13 (#1265) üzenetére


Calibos
addikt

Ehhez a konfighoz nem is kell jobb ház!
A dolog szépséghibája annyi hogy a codegen házak nem a hosszú élettartalmukról híresek

(#1269) Calibos válasza Calibos (#1268) üzenetére


Calibos
addikt

Sorry...ezt akartam írni A dolog szépséghibája annyi hogy a codegen tápok nem a hosszú élettartalmukról híresek

(#1270) polip válasza Firefox13 (#1265) üzenetére


polip
addikt

szvsz soha ne használj codegen, mercury, stb ultragagyi tápot...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1271) Firefox13 válasza polip (#1270) üzenetére


Firefox13
csendes tag

Helló!

Akkor mit javasolsz ebben az árkategóriában.
A boltban ahol a gépet veszem van még Kolink ház 350W-os táppal, de nem tudom hogy elég e a 350W, esetleg Linkword 400W-os táppal. Vagy vegyek Kolink házat táp nélkül és vegyek hozzá egy pl. Deer 400-W-os tápot?

(#1272) Palkó válasza Firefox13 (#1271) üzenetére


Palkó
tag

Csináld úgy , mint én. Vettem egy Casetek fekvő házat, nekem ez fér el a legjobban, és rakattam bele egy 360 W-os Chieftec duplaventis tápot.
Normális boltokban simán variálhatod a ház-táp párosítást.
Sok sikert ! ( A tápon ne spórolj...)

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#1273) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Szevasztok majdan lesz egy uj konfigom, amiben hát eddig ugy terveztem hogy ezek lesznek:
Intel P4 S775 3000/800 MHz BOX
Alaplap S775 (Intel) - Gigabyte 8I915P Duo Pro Intel915P
Videokari az mondjuk egy 7300 gt pcx
Ram 512/400as meg egy ddr2es
Egy Wd 260 gb ata
Audigy 1
Kb eddig ennyi meg 2 hálokártya
Ja és a táp Chieftec 450 w asszem 12cm hütövel
Milyen házat javasoltok? Jöhet Pü is

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1274) CriticalHit válasza Nagy_Matessz (#1273) üzenetére


CriticalHit
őstag

Mennyit szánsz a házra? Akarod Lan-party-ra cipelni? Visszafogott, elegáns külső vagy inkább figyelemfelkeltő mod-os ház? Csandesség, jó hütés szempont-e?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1275) Nagy_Matessz válasza CriticalHit (#1274) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Csendes és jó hütés, Intel gép lesz, amd melegszik meg az elég durván alkot, habár azt mondják hogy gamera amd, munkára intel, de szerintem egy 3 ghzs intettel is már tudod szakitani :)
De alapvetöen melóra, néztem Coolermastert ami nem is olyan rossz, meg ha már uj gép lesz akkor legyen vmi kinézete , mondjuk Táp az nem kell csak a ház

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1276) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Ez nagyon durva ház, teccik Raidmax Sagitta , csak nem tudom hogy igy alaplap belefér e, gondolom igen, meg ugy alaplap az szabvány méret nem?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1277) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Tudnatok nekem olyan hazat ajanlani,ami legalabb akkora belterrel rendelkezik mint a stacker,hasonlo elrendezessel,csak nem olyan dragan?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1278) CriticalHit válasza DeadMeat (#1277) üzenetére


CriticalHit
őstag

Bár a belső tér kialakitása eléggé egyedi, méretben és árban is a Chieftec Bravo BA-01 (540mm x 205mm x 652mm) vagy a Chieftec Giga (510mm x 205mm x 590mm)versenyképes.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1279) Csiszike válasza Nagy_Matessz (#1275) üzenetére


Csiszike
tag

''...amd melegszik...'' : ilyesmit cirka 3 éve nem szokás mondani. :B

Amúgy meg Antec Solo.

(#1280) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Sziasztok

A most kapható Antec SOLO házakban már az új rendszerű vinyórögzítés van azaz a szövetes szalagos és nem a vékony gumis?

(#1281) Csiszike válasza Beretta 92R (#1280) üzenetére


Csiszike
tag

Igen, a SOLO-ba már újított az Antec a P150 után.

Nekem mondjuk P150 van április óta, de még nem szakadtak el a gumik, kop, kop, kop.

(#1282) Nagy_Matessz válasza Csiszike (#1279) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

hát de miért? 50 fokos alap járat az normális? :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1283) DeadMeat válasza CriticalHit (#1278) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megmondom oszinten azert kellene nekem ekkora haz,mert a vizhutes radijat belul szeretnem elhelyezni a hazban.Dragonom van,e sajna ez kicsi ahhoz,meg folul sincs akkora hely,h a tapt valahogy rogzithetnem (3 odd miatt,azokat meg nemszivesen vagnam ki)
A bravo szeria esetleg lehet alternativa.Kocce! :R

De ha van meg otlet johet batran :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1284) Csiszike válasza Nagy_Matessz (#1282) üzenetére


Csiszike
tag

És a 34 fok passzív hűtéssel? :P

(#1285) Nagy_Matessz válasza Csiszike (#1284) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

hm, melyik szériánál? :) eddig csak ilye 50 fok alapokat láttam, de én vagyok a tapasztalatlan :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1286) Csiszike válasza Nagy_Matessz (#1285) üzenetére


Csiszike
tag

Mondjuk bármelyik Cool & Quiet-tel felvértezett Athlon64-nél / Sempronnál.

(#1287) ToBeY válasza Nagy_Matessz (#1282) üzenetére


ToBeY
nagyúr

27fokos stock hűtővel a 3500+ nem mondanám hogy hű de forró:D

(#1288) CriticalHit válasza DeadMeat (#1283) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nézd meg a Gigabyte 3D Aurora-t, főleg az új 570-est, ami már 570 mély. A hátsó két venti helyére egy dual ventis radiátor szépen befér. Ráadásul gyárilag elővan készitve vizhütésre. A táp és az alaplap között is jó nagy hely van.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1289) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Ja nagyon teccik ez a giga 3d aurora, kiskerarakon 26k, mennyi vajon phn? :) lehet ilyen ház lesz kari fele) jo mély, lehet bele pakolni, csak mennyire csendes? vkinek van esetleg? megnézni liveban

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1290) CriticalHit válasza Nagy_Matessz (#1289) üzenetére


CriticalHit
őstag

Aurora tulajok: [link]
Vincsi rezgés, vincsi hütés probláma lehetséges, egyébként ha ezek nem jelentkeznek, vagy megoldod őket, akkor csendes ház.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1291) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

jol nézki mennyibe van most iogy phn?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1292) dr42


dr42
tag

valakinek nincsotelte, hogyhol kaphatok a thermaltake xaserbag-hoz hasonlo hazcipelo szerkezetet, ami egyebb meretu hazat is tud fugadni? konkretan az a bajom, hogy a xaser cask 52cm hazakat enged, nekem meg 54 magas van^^

(#1293) vycman válasza Lacza (#1) üzenetére


vycman
tag

Nagy dilemmában vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy melyik gépházat vegyem meg. Az egyik egy Raidmax Smilodon, (esetleg Ninja), a másik pedig Aspire X-Plorer. X-Plorer szimpatikusabb, mert szebb, van az elején hőmérséklet kijelző, előlapon firewire port. Viszont Smilodonban 6 ventinek van lehetőség és több cucc pakolható bele. Esetleg még Aspire X-Cruiser is szóba jöhet Nem tudok dönteni! Ti melyiket javasolnátok?

[link]

[Szerkesztve]

(#1294) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok, kéne nekem help.
Házat szeretnék venni de nem tudom milyet, 15-20körül, de ha 20körül van akkor már táppal együtt kéne mert az is kell:)
Olyan házat szeretnék amiben:
-A vinyókeret a hagyomás irányba áll.
-Van elöl és hátul 120mm-es venti hely( ha adnak hozzá ventit akkor a plusszpont.)
-Egyszerűbb, nem csicsás design, sötét szín előny.
-Oldallapon duct cső(vagy hogy hívják) szintén plussz pont.

Nemrég láttam egy házat amin mindennek megfelel, ez az Akasa Zen volt,de nem találtam itthon helyet ahol lehetne venni:(
Tudnátok ajánlani nekem?

(#1295) CriticalHit válasza -FreaK- (#1294) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec SLK 3000B

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1296) -FreaK- válasza CriticalHit (#1295) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hm.. tetszik.. viszont megláttam ezta Radimax Smilodont és nagyon megtetszett(igaz nem egy egyszerű letisztult design:) ) bár kicsit húzós árban ha még tápot is akarok hozzá..

(#1297) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Köv konfighoz kéne nekem egy nem túl csicsás fekete ház:

asus p5b deluxe
core 2 duo e6400
2gb dd2 800as ram
ati x1900xt 512mb
fsp green power 400W Aktiv PFC

a lenyeg, hogy csavarmentes legyen a haz, max 25k de lehet olcsobb is, legyen jo szellozese, illetve plexi oldallap(bar ez csak egy kis extra:) )

Ezt neztem ki:
Chieftec Ház DX01BDU (mar ha csavarmentes, mert a chieftec oldalon nincs semmi:( ) vélemények?


[Szerkesztve]

(#1298) Zozzant


Zozzant
addikt

hozzáértő urakat kérdezném, mi a jobb hűtés szempontjából

1. nagytorony ház 10 kiló, az alaplap a ház alján, középen a táp és a táppal egyszinten indulnak felfelé az 5,25-ös helyek elöl 5 db. Ezek alatt lelóg a 3,5 floppy és a vinyó.

2. midi vagy milyen ház, szokásos felül táp és elöl 4 db 5,25-ös hely, minden sűrűbben mint az 1. esetben.

Köszke

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1299) CriticalHit válasza Begi (#1297) üzenetére


CriticalHit
őstag

-A Dragon helyett az újabb Bravo sorozatból válassz inkább, pl az LBX-01B-B-B[link]
-Cooler Master Centurion 534 vagy Cavalier T3B [link]
-Gigabyte Poseidon
-Casetek CK-1106 [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1300) CriticalHit válasza Zozzant (#1298) üzenetére


CriticalHit
őstag

Konkrét tipust linkeljél. Általában a nagyobb belterü házak jobban szellőznek, hiszen több lehet a friss levegő és kisebb a zsúfoltság. A táp jobban érzi magát, ha alul van és friss levegőt tud beszivni a CPU, GPU és az alaplapi hidak által termelt forró levegő helyett. Jó megoldás még a külön légcsatorna kialakitása a tápnak.
Kiváló hütésü házak: Antec P180B, Cooler Master Stacker, Lian-Li V Cool sorozat.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.