Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) CriticalHit válasza shakedown (#649) üzenetére


CriticalHit
őstag

;)

1. Cooler Master Centurion 534,
2. Gigabyte Triton vagy Poseidon,
3. Antec Sonata II tápnélkül akciósan,
4. Antec SLK3000B,
5. Artic Cooling Silentium

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#652) Shadows


Shadows
senior tag

[link]
csak fekete

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#653) Cicero


Cicero
őstag

Hello. Valamelyik kocka újságban láttam Aspire X-plorer házat, és nagyon megtetszett. Mi a véleményetek róla és megér 15e ft-ot?

(#654) oettinger01 válasza gabx76 (#650) üzenetére


oettinger01
őstag

viva Thermaltake :C
nekem is az van csak a designosabb damier széria ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#655) Shadows válasza Cicero (#653) üzenetére


Shadows
senior tag

nem rosz van rajtam hőfokmérő csak az a sok kék led ne lenne. lenne inkább narancs hmm az szép :))

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#656) CriticalHit válasza Cicero (#653) üzenetére


CriticalHit
őstag

8cm-s ventikkel, nem lehet túl jó a hütése :( . Nekem csicsás is, bár lehet a LAN-osok szeretik.
[link]

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#657) uti_tatu


uti_tatu
csendes tag

Sziasztok!

Korábban ''jártam'' erre felé, és kérdezősködtem szg ház ügyben. Akkor több model közül az Aerocool ExtremeEngine 3T-t választottam. Két fő szempont volt: Csendes legyen, és hűtsön mint állat.

Kb. egy hete használom a házat, és gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

A kinézete olyan, amilyen, nekem az nem nagyon volt szempont, az asztal alatt van ;]
de tényleg kicsit ufo.
Viszont a hűtéssel levett a lábamról. Gyárilag két ventivel szállítják, egy 25-ös és egy 14-essel. A 14-es elől van, és befelés szív, a 25-ös pedig oldalt, a kártyák és a proci felől, és az is befelé szív. Mindkét venti fordulata potival szabályozható, de nekem minimumon van, pedig Prescott 3GHz-es dobog a közepén... Igazt, Zalmann AlCu-val van hútve, de amióta ebben az házban van, a másik két ventivel együtt minimumon van, így a hangját az egész cuccnak alig lehet hallani.
Szóval, esztétikailag ufó, de halk, és nagyon jól hűt.
Csak összehasonlításképpen, a winyó 25-27 fokos, további hűtés nélkül, a proci 46 fokos, az alaplap36. Ezt korábban a gagyi házamban csak nehezen tudtam elérni, a winyókat külön ventivel hűtöttem, a zalmann fullon volt, és a ház oldala le volt szedve... A proci terhelten se megy 55 fölé, korábban verte a 60-at is.

Egyszóval, nekem bejött, egyelőre örülök neki.

Egy hátránya azért van:

A házba 4 5,25-ös cuccot lehet belerakni, a többi helyen 3,5-es szerelőhely van. A vinyók felfogatása hagyományos, csavaros, ezért a rezgést nem szűri ki teljesen, és a 3,5-es hely miatt nem is lehet tuningolni különféle gumi silenterekkel vagy hogyhívják. Ennek ellenére, azért csendesebbek a vinyók is, valahogy nem rezeg az egész úgy, mint a codegen házban.

Üdv:

uti_tatu :)) :DD

(#658) CriticalHit válasza uti_tatu (#657) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kösz a tapasztalatokat. Én is csak a rezgéstől tartok a vékony anyag miatt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#659) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

AEROCOOL ACRYCLEAR II+ PLEXI

MI a véleményetek erről a házról? Van valami hátránya a plexi háznak?

(#660) petey válasza TriackFeri (#659) üzenetére


petey
tag

meg ne karcold

(#661) oettinger01 válasza TriackFeri (#659) üzenetére


oettinger01
őstag

semmi hátránya nincs, mitől lenne :F csak vigyázni kell rá, nem ütni vágni ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#662) pbalu


pbalu
aktív tag

Üdv!
Prescott-os CPU-hoz keresek házat. Max 8e-ig.
E kettő szimpi:

Coolink PC6020B, elől-hátul coolink 8cm hűtővel
[link]

Codegen 6099, ebben gyárilag van két venti, aminek a zajától tartok, viszont ''soklukas''
[link]

Tapasztalatok?

:R

[Szerkesztve]

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#663) deadguy


deadguy
aktív tag

Szintén ''prescott beteg proci''-hoz kellene egy nagyon-nagyon jó szellőzéssel és hűtés-felszerelhetőséggel ellátott ház. Átböngésztem a PH! ház-teszjeit, de sokkal okosabb nem lettem, csak még jobban belezavarodtam.... Jelenleg egy Casetek CK1016 van, 2x8 cm rendszerventivel. Idézet egy 2002.04.28.-ai CPU tuning tesztből: ''A gép porosodásának csökkentésére érdekes koncepció a házban túlnyomás keltése: több levegőt fújass befele, mint amennyit szívsz kifele, a többi úgyis kivándorol a réseken - ellenkező esetben pont fordítva, az összes résen szívja a ház a port. (Az teóriát még nem kíséreltük meg tudományosan bizonyítani, de értelmesnek tűnik.)'' thx karibnak érte. Ebben van valami igazság. illetve próbálta/használta-e valaki? Ha a válasz igen, akkor milyen ház az, amelyikben ezt az ''eljárást'' meg lehet könnyedén valósítani?

(#664) pbalu válasza pbalu (#662) üzenetére


pbalu
aktív tag

Senki? :(

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#665) CriticalHit válasza pbalu (#664) üzenetére


CriticalHit
őstag

8-as ventivel megfelelő hütést halkan :( ? Legalább 92-es előre és hátra. Oldalra pedig CPU tölcsér, optimális esetben ventivel. De 8000-ért jó házat ajánlani, nyugodt szivvel :( . 15-17-ért viszont már kiváló házakat kaphatsz ;] .

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#666) Cicero válasza CriticalHit (#656) üzenetére


Cicero
őstag

Nem tudok jobbat találni ebben az árban.. amelyikek tetszenek (nem világít, nem plexi) az 30-40 akár 50e ftba is kerül, úgyhogy marad ez.. 12cm-s ventiket is lehet beleszerelni, gondolom a gyári jó zajos...

(#667) deadguy


deadguy
aktív tag

UP #663... :F

(#668) Peet210 válasza deadguy (#667) üzenetére


Peet210
őstag

Esetleg nézz szét a AeroCool házak közt(Aeroengine változatai, ExtremEngine 3T, T40) .

Today's record, is tomorrow's motivation

(#669) CriticalHit válasza Cicero (#666) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nézd meg az Antec P150-et vagy a Sonata II-t, most táp nélkül akciósak. [link]
A többi Antec ház is csicsa mentes. Persze, ha tetszik az Aspire és tudsz 92 vagy 120-as ventit tenni bele, akkor megvan a házad.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#670) 7600GT


7600GT
senior tag

Nemrég vettem egy Cooler Master Stacker 810-et.
Állati király. :D
Mindenkinek nagyon ajánlom.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#671) deadguy


deadguy
aktív tag

Mai UP 663#.... ajánljatok lécci valami nagyon jó hűtés-felszerelhetőséggel ellátott házat! Thx.

(#672) Peet210 válasza deadguy (#663) üzenetére


Peet210
őstag

#668 AeroCool házak
Vagy ezek nem jönnek be?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#673) CriticalHit válasza deadguy (#671) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 3db 120-as ventivel szerelt Gigabyte 3D Aurora jól hüt és vizet is egyszerü beszerelni.
A CM Stacker-ket pedig teli pakolhatod ventivel. Esetleg a 140-es és 250-es ventikkel szerelt ExtremeEngine 3T. A Lian Li PC V1200-t meg magáért beszél.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#674) zso73


zso73
veterán

Nekem ilyen van! Nem annyira szép,de nagyon jó! Halk hűtést lehet bele eszkábálni! Külön hűtő,minden egységhez.Könnyű szerelhetőség...............Kékhalban van még talán.
[link]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#675) deadguy válasza Peet210 (#672) üzenetére


deadguy
aktív tag

Jujj, sorry, nem néztem hogy közben válaszoltál :B Nézelődtem AeroCool-ék háza táján (hehe szójáték), és kellemesnek tűnnek... :R Lehet beruházok egyre, csak majd a tuning okozta hőmérséklet változással meg tudjon birkózni :) Még egyszer köcce.

(#676) Cicero válasza CriticalHit (#669) üzenetére


Cicero
őstag

P150 nem tetszik, Sonata II meg fekete (nem egy okos színválasztás sz.gép ház esetén...), ami tetszene (Antec P180) az ~40.000 Ft körül alakul.. lehet hogy marad ez a szar itt mellettem, inkább a retroba verem el azt a 15e-ret :DDD

(#677) Cicero válasza zso73 (#674) üzenetére


Cicero
őstag

Szerintem meg kurv@jól néz ki :D :C

(#678) XSiGma


XSiGma
aktív tag

szerintetek melyik házat vegyem a kettő közül:
-raidmax sagitta
-aspire x-cruiser
:))

(#679) w74


w74
csendes tag

Hello!A következő konfighoz szeretnék halk de hatásos cpu hűtőt és házat .420W CHIEFTEC PFC,ASUS P4P800(478) P2.4@3.6GHz,SAPHIRE 9800PRO VIVO,MAXTOR80GB+QUANTUM10GB+HITACHI 160GB SATAII,2*512MB KINGMAX HARDCORE DDR500@533,PIONEER DVR-110D+LG DVD ROM
30K-nál nem költenék többet.
SEGITSÉGETEKET ELŐRE IS KÖSZI! :B

Fahrenheit 451 fok-az a hőmérséklet ,amelynél a könyvnyomó papir tüzet fog és elég.Ha vonalazott papirt tesznek eléd-másra irj. JUAN RAMON JIMENEZ

(#680) Brae válasza w74 (#679) üzenetére


Brae
őstag

Nekem egy Chieftec LBX-01B-B-B-em van és nagyon király, bátran ajánlom, mert:
-qrva jól szerelhetó
-van benne hely bőven
-qrva jól szellőzik
-nagyon masszív (rá is ülhetek, pedig 90kg körül vagyok :D )
-szép (nekem tetszik)

(#681) Ery


Ery
tag

Hi! Szerintetek melyik házat vegyem?
Raidmax Sagitta Fekete/Ezüst vagy Raidmax Virgo 811 Fekete Táp Nélkül
coolcomp.hu-n mind2 fentvan vagy ha tudnátok vmi jokis házat ajánlani max 16e :)

(#682) CriticalHit válasza w74 (#679) üzenetére


CriticalHit
őstag

Halk és hatékony CPU hütő: Scythe Ninja [link]
Ház: Cooler Master Centurion 534 [link]
vagy Antec SLK3000B[link]
vagy Gigabyte Triton/Poseidon

Kb 15K+15K

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#683) ToBeY válasza Ery (#681) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Radimax ninja-t szerintem

(#684) Shadows válasza ToBeY (#683) üzenetére


Shadows
senior tag

ott az igazság
csak nem lehet augustus közepéig kapni az országban nekem ezt mondták 3 nagykerben

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#685) ToBeY válasza Shadows (#684) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Haver is olyat akart tegnap venni,de nem volt (azt mondták hétfő vagy keddre hoznak)Aspire lett belőle

(#686) Shadows válasza ToBeY (#685) üzenetére


Shadows
senior tag

nekem is így kezde az ismim hogy lesz júni közepén aztán nolám augusztus közepe aztán mondom neki hogy most bányászák ki a fémet vagy mi??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#687) w74


w74
csendes tag

Helló.Erröl a házról mi a véleményetek,van -e[link] valakinek személyes tapasztalata?

Fahrenheit 451 fok-az a hőmérséklet ,amelynél a könyvnyomó papir tüzet fog és elég.Ha vonalazott papirt tesznek eléd-másra irj. JUAN RAMON JIMENEZ

(#688) CriticalHit válasza w74 (#687) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ez jobb Chieftec oldal: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#689) WOW27 válasza Ery (#681) üzenetére


WOW27
tag

Ha rám hallgatsz a Sagitta nagyon COOL ház jól szellőzik,jól szerelhető csak a gyári ventikkel kicsit hangoskodik. :DD

(#690) Dufresne válasza w74 (#687) üzenetére


Dufresne
addikt

Nemhinném, hogy itthon sok lenne már ebből a házból, de mindenesetre, chieftec nem szokott szart csinálni, így ha formailag bejön neked akkor sztem megfelelő házikó.
Ahogy látom a szellőzést is meg lehet benne oldani elég rendesen, 120 és 92mm-es ventikkel, szóval nem tűnik rossznak.

[Szerkesztve]

(#691) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Abban kérnék segítséget, hogy a legnagyobb méretű baby/fekvő házakat merre keressem?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#692) Speed


Speed
őstag

Sziasztok :R Éppen házat akarok vásárolni és igazán két modell közül döntögetek :R
-Thermaltake Armor[link]
-Cooler Master Stacker 830 [link]
Szeretnélek benneteket megkérdezni ki melyiket ajánlja és miért megha van valakinek valami ezekhez hasonló vagy ennél jobb ötlete az se tartsa magában :R Előre is köszönöm!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#693) CriticalHit válasza Speed (#692) üzenetére


CriticalHit
őstag

A kérdés, hogy mi a fontos neked, méret, csendesség, hütés?
Mindkettő kiváló ház, de a 830 -as kiválóbb :DDD . Na, de több mint 60K, annyiért inkább a Lian Li PC V1200B Plussz, Lian Li PC-SC80, vagy a nagy kedvencem az Antec P180B, ha a csendesség és a hütés számit. Méretben és szerelhetőségben a 830 vagy a 810 Stacker a favorit.
Gondolom az itteni Stacker teszteket olvastad.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#694) Csabee. válasza Speed (#692) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha a kettő közül kéne választani akkor én a -Thermaltake Armor-ot választanám, de sztem nézd meg a Thermaltake kandalf házat, az jobban néz ki picit mint az armor, de majjdnem ugyan az a két ház!:) iszonyu nagy hely van benne és a hűtése is jó!:)

Üdv: Csabee.

(#695) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Héhé van itt valakinek RaidMax NINJA gépháza???

(#696) CriticalHit válasza CYBERIA (#691) üzenetére


CriticalHit
őstag

Egynek jó: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#697) GameSpy


GameSpy
tag

Hy!
Nos gépházat akarok venni és egy boltban találtam 2-t és nem tom szerintem gyanusan olcsók:


[link]

az 1. az 4000huf
a 2. az 2500 huf de az nem nekem kellene...!
a . az meg 6000 huf

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#698) Speed válasza CriticalHit (#693) üzenetére


Speed
őstag

Hát a hűtés az nálam előkelő helyen szerepel a sorenden a csendesség már anyira nem meg szeretném ha jó nagy tágas házikóm lenne :R Azért most nekem 60k-ba nem kerülne mert lenne lehetőségeb olcsóbban megvenni :R A többi házat meg azzonal nézem amiket írtál és köcce a választ :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#699) Speed válasza Csabee. (#694) üzenetére


Speed
őstag

Igen az is nagyon jó szép és tágas is szeretem azt a jó nagy plexi oldallapot :R Nekem az Armor jobban tetszik mint a Kanfalf :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#700) Speed válasza CriticalHit (#693) üzenetére


Speed
őstag

Mmm ez valóban tetszik Lian Li PC V1200B Plussz de a külseje nem nagy valami viszon a belseje láttam már de most ahogy jobban megnéztem csak ez má tényleg nagyon drága :R Az Antec 180-as se rossz csak az is úgy néz ki kívülről mint valami méretes aluminium tömb viszon a belseje annak is elég meggyőző :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.