Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) antikomcsi válasza gyga (#99) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én itt vettem.

Bővebben: link

Korrektek, és gyorsak voltak.

Szerintem ha kinézel egyet magadnak, meg tudják hozni.

Én is a nagykert hívtam előszőr, amelyik forgalmazza ezeket a termékeket, ők mondták, hogy csak viszonteladókat szolgálnak ki, és hogy ide jöjjek.

Egy nap alatt el is intézték a házat és a tápot, persze, lehet, hogy ami nincs az országban arra többet kell várni.

Egyébként a goglin lehet találni szinte mindegyik házról normális leírást, és képeket, több nézetből.

(#102) dokesz007 válasza Mania (#91) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hy én most nagyon szenvedek, mert nem tudom melyik ház legyen végül..Az min h 12 cm venti meg min 5 5,25 hel legyen benne...
-CM centurion 5 15 pénz
- Sharkoon ház amiről most van cikk ez 21 pénz
-Chieftec BA-02 19 pénz
-TT Sopranos (amiben minden venti benne van) 21 pénz

Esetleg Antec BQE 3700

És nem tom melyik lenne jó, mert árban hasonlóak, majdnem mind azt tudja, hangyányi eltérés van köztük, így várnám a hozzászólásokat, CSAK OKOSAN KÉREM:R

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#103) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

szerintetek melyik ház a jobb a thermaltake armour vagy a cooler master stecker??
nem mintha mostanában vennék vmelyiket csak kérdezem
(majd talán év vége fele lesz vmelyik)

(#104) LLKobe


LLKobe
veterán

Tudom ajánlani a Casetek házakat..
Olcsók és jó minőségűek!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#105) gege71.hu válasza dokesz007 (#102) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nekem az Antec van amit legalul említesz a hsz-edben. ha nem kell táp akkor van a 3700BQE-nek egy táp nélküli és hangyányival szerintem jobb változata hisz van oldalt légtölcsére, ő az: Bővebben: link
A 3700-ast meg a 3000-est is szereltem már, kultúrált megoldásai vannak, külön kis rácsavarozható gumibakos HDD tartók vannak hozzá amit ezután csak a helyére pattintasz egy elegáns mozdulattal. Az optikai meghajtókhoz is van pánt amit azok oldalára kell csavarozni és eztán csak a helyére csúsztatni.

Hogy ne csak áriákat zengjek a negatívumok:
A gyári120-ass venti hátul(Antec) csak két eres így megszokott módokon nem potizható. Egyébként elég halk. Igaz én vettem 2 Noiseblocker SX2 Po ventit TTS-nél, azokat lehet szabályozni és ultrahalkak.
Se a 3700BQE-hez se a 3000B-hez nem adtak a dobozban használható leírást(van benne egy kis füzet de szart se ér)Pl jó lett volna ha elsőre jó helyre csavarozom a dvd író oldalára a sínszerű pántot és nem kell 2-3x ki be csavaroznom mire rájöttem hogy jó. Ez mondjuk kis gyakorlati érzékkel kitalálható, de futottam 1-2 kört míg ájöttem pontosan hova, melyik rögzítőlukba kapassam a csavart ami odafogja a pántokat.Mindenesetre idegesítő és szvsz egy ilyen cégtől kissé amatőr dolog.
Még vmi: kölcsonadtam vagy 2 hete a dvd íróm és elég nehezen tudtam a fészkéből kirángatni, ezért szerintem finoman érdemes a sínt picit beolajozni berakáskor, esetleges későbbi kiemelést megkönnyítendő.
AHDD-ket pikk pakk lehet ki be tolni, azzal semmi gond. Alapvetően meg vagyok elégedve a kuckóval. 10-es skálán kb 8,5-9est adnék neki a néhány apró szirszar miatt.

(#106) dokesz007 válasza gege71.hu (#105) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Örülök, h írtál!!!
Régebben talán jan febr, beszéltünk már erről a házról, NA azóta nem tok dönteni, h melyik is lenne a nekem való, egy gondom van az antec házzal h csak 4 bővítő hely van benne...Eléggé fontos lenne az az 5. 5 ,25 hely:(

Nincs tápom, mert anno volt egy antec phantomom, de el kellett adnom sajna, nagyon hamar, így a lö fosé codegen táp nyaral most a hozzá való köntösben..

Azé gondóxom ennyit mert olyant szeretnék amit mondjuk egy 5-6 tudok használni(persz a kasznira gondoltam)...

Arra lennék még kíváncsi h a bqe3700-nak a tápja mennyire zajos?mondjuk 10 skálán és 10 a legcsendesebb(lehet mellette aludniis)...

Nem tom még örlődom egy kicsit és majd nagybüszkén bejelentem mire jutottam, addíg is várom minden javító célzatu hsz-et és persz mindenkiét aki úgy érzi érdemben tudna nekem segíteni bármely házzal kapcsolatban...

HM a 3000B-nek elég jó az ára, sőőőőt..., ehez viszont kellene egy táp is(12cm-s ventis), tudsz valami jót esetleg olyat amivel dolgod volt, jah és buta megjegyzés de halk legyen:)

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#107) x_o_n válasza Dying Fetus (#103) üzenetére


x_o_n
veterán

a thermaltake szellözése jobb

(#108) gege71.hu válasza dokesz007 (#106) üzenetére


gege71.hu
addikt

A 3700 BQE tápját nem sokáig használtam mert rövid időn belül lecseréltem. 360W-os asszem 1 db 8-as ventivel ami a hőmérséklet függvényében változtatja fordulatszámát. Egyébként elég halk, olyan 7-est adnék ha pl a 10-es mondjuk a leghalkabb aktív hűtésű táp.
A 3000-es szvsz jobb vétel. A táp pedig megint csak igény kérdése. Kérdés mik a szempontok....?
Halkság, stabil feszek, ár, teljesítmény?
Nekem egy 550W-os NoiseBlocker táp van a gyári Antec helyett, előtte 420W-os Chieftec volt 2x8cm-es ventis de az hangos volt...és be is szart.(igen jól olvasod...egy chieftec is le tud seggelni! :( )
A NoiseBlockerben SX1-es 120-as venti van és atomhalk, nem árt a felfogatásoknál gumilapkákat behelyezni szereléskor, mert hajlamos néha be-be morogni/rezonálni, bár ez a legtöbb ventis tápra igaz. Tehát ha nem a suhogást hallja az ember akkor vmi rezonálást :D..de mondom gumialátétek és akkor az se lesz.
Ez az 550-es táp amiről regélek kb 22K áfásan, de úgy voltam vele...egye fene...megéri az árát...
Időnként rámjön az a fajta életszemlélet ha már napi 8 órában szántok akkor megérdemlem, hogy a hobbymhoz a legjobb cuccot vegyem(vagy legalábbas majdnem a legjobbat)...ha már ezt sem tehetném meg megette a fene az egészet... :)
TTS-nél érdeklődj jobb tápok, de akár egyéb házikó felől is.

Itt: Bővebben: linka topikja

Itt: Bővebben: link meg a boltja:

gege

(#109) Mania válasza dokesz007 (#102) üzenetére


Mania
senior tag

Centurion 5

Előnyök....

Jó szellőzés(perforált előlap)
Csavarmentes könnyű szerelhetőség(alaplap kivételével)
Nagyon halk ventillátorok,oldallapi szellőzők
Mosható porszűrő
Tágas(deluxe méretű alaplapok is bőven elférnek)
5 nagyhely


Hátrányok....

A ventiknél 2 eres kábel


Értékelés: Nekem nagyon tetszik

(#110) szatocs


szatocs
őstag

A kérdés adott... - milyen házat érdemes venni, ha jó szellőzést akarunk, feltétel a legalább egy 12 cm - es venti, nagy a helyigény, és nem ártana, ha alumíniumból lenne. Szóba jöhető márkák: Chieftec , CM , Casetek. Jól, és könnyen szerelhető ház kéne.

=== Szatocs ===

(#111) szatocs válasza szatocs (#110) üzenetére


szatocs
őstag

Talán még az Antec...

=== Szatocs ===

(#112) Gabocaa


Gabocaa
csendes tag

Én esteleg tudok ebbe segíteni ha veszprémbe letudsz jönni mert én kedvezményesen vsárolok itt az egyik boltba és meg lehet rendelni! Most gondolom neked jó lenne egy szerver ház!?:R

(#113) szatocs válasza Gabocaa (#112) üzenetére


szatocs
őstag

Hát egy olyan 60 - as magasság nem ártana..., de jó az 58 is:U

=== Szatocs ===

(#114) MAQ válasza Mania (#109) üzenetére


MAQ
csendes tag

Egy újabb elöny: COOLER MASTER CENTURION CAC-T05-UW 14 990 HUF
Sulinetben az Expert konzorcium forgalmazóinál:DD

Ugyhogy 7 500 HUF-t simán megér.

Szerintem

MAQ

(#115) MAQ válasza MAQ (#114) üzenetére


MAQ
csendes tag

Ugyhogy ma meg is rendeltem :DD
Pénteken kapom meg, ha mindenki úgy akarja :)

MAQ

(#116) gg72 válasza MAQ (#114) üzenetére


gg72
veterán

Szia! Megkaptad a házat? Engem is nagyon érdekelne a dolog, egy helyen azt írják, hogy 350W-os tápegység is jár hozzá. Igaz lehet ez? A többi sulinetes cégnél ui. erről nincs infó...
Bővebben: link
:F

(#117) MAQ válasza gg72 (#116) üzenetére


MAQ
csendes tag

Sajnos az előzetes hirekkel ellentétben táp nincs a házban :O:O
De nagyon király a ház. :DD
Hátul egy 12 cm-s venti, elől egy 8 cm-s. Az egész eleje perforált. És egy vékony szürőszivaccsal van kibélelve :Y:Y:Y, hogy ne szivja megát tele porral.
Az oldal lapon egy kör alakú szellőző tölcsérrel ! Valamint egy másik kb a videókari környékén, hogy az is kapjon friss levegőt.
A minőséget össze sem lehet vetni az olcsó (codegen és társai) házakkal.
Nekem nagyon tetszik :C:C:C

[Szerkesztve]

MAQ

(#118) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok.
A segítségeteket kérném, mert már teljesen szétkerestem mindent és semmi siker. Olyan ház kellene nekem amiben
-nincsen táp
-felül, elől és hátul is van ventinek hely
-min. ~45cm magas
-és olyan 15k körül mozog árban
Előre is kösz.

iDontcare

(#119) róland


róland
veterán

Légkondicionált, 10 szobás, 5 hektáros park közepén álló, összkomfortos kúria. Na ezt el tudnám képzelni magamnak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#120) Alex91 válasza FishAir (#118) üzenetére


Alex91
félisten

CoolerMaster centurion T05 pl.

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#121) FishAir válasza Alex91 (#120) üzenetére


FishAir
senior tag

Igen ez nem rossz, főleg, hogy van ezüstben is, de van még ez a CAC-T05-ös modell ezzel az UWA és UWC jelzéssel is ez a 3 miben tér el egymástól. A másik, hogy ezeknek nincs a tetején venti.

iDontcare

(#122) Alex91 válasza FishAir (#121) üzenetére


Alex91
félisten

Minek a tetejere? Ez egy jol kinezo haz. A hatso venti kivisz mindent, elol perforalt vegig.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#123) Syolase


Syolase
csendes tag

Nekem egy olyan ház kellene, amelynek a legjobb a ''kis méret/sok venti'' aránya.
THX:R

(#124) Syolase


Syolase
csendes tag

Még mindig fennáll a kérdés

(#125) oettinger01 válasza Syolase (#123) üzenetére


oettinger01
őstag

TT xaser-t vegyél!

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#126) norc


norc
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Mercury Topáz http://www.mercurycomputer.hu/topaz.html

Tud valaki valamit róla? Főleg a minőségéről?:F

(#127) ToBeY válasza norc (#126) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így első ránézésre olyan mint egy codegen:DDD

(#128) Looserke


Looserke
őstag

Én ezeket a házakat néztem ki magamnak. Mi a véleményetek ezekről?
Arctic Silencer T1
Bővebben: link
Arctic Silencer T2
Bővebben: link

450W-os (350W folyamatosan) Seasonic táppal szerelik.
bruttó 18K körüli az ára...

[Szerkesztve]

(#129) Looserke


Looserke
őstag

Bocsánat...
Nem Silencer, hanem Silentium T1 és T2 :F:Y

(#130) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Hello!
Nekem valami olyan ház kellene, ami elég tágas, fekete, jól szellőzik és nincsen rajta sok csilli-vili. Tud valaki ilyet?

(#131) Mania válasza mitabrev (#130) üzenetére


Mania
senior tag

Hali!

Az ajánlatom Coolermaster Centurion 5
Bővebben: link
És így néz ki nálam:
Bővebben: link


Jah és táp nélkül Br. 13k

[Szerkesztve]

(#132) question man


question man
tag

Ajánlanám mindsenki figyelmébe ''ismét'' a Cooler Master Stacker házat én meg vettem a magamét sajna magyarországon csak ezüst van de jó az is kitűnő szerelhetőség és variálhatóság kicsit zajosak az alapventik de piszok nagy teljesítményüek cserébe. Az ára az nagyon borsos 40 ropi de ha figyelmes vagy és ügyeskedsz kapható sulinetben is igaz ki kell érte perkálni 40-et :Yde vissza lehet igényelni a felét és mivel egy ilyen házat senki nem dob ki kb. 4 évig így megéri befektetni nekem jelenleg 4 üres hely van még benne kicsit megtömtem szegénykét bár így is szellős :P

a számítógépek füsttel működnek

(#133) LLKobe


LLKobe
veterán

Tudom ajánlani a Casetek házakat. Nagyon jó minőségűek, és olcsók!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#134) bebean


bebean
aktív tag

üdv!
mATX-es, lehetőleg ''slim'' allo hazat keresek. (v. ''kocka'' is lehet) eddig csak modecomot talaltam (gaia), ami arban megfelelne (tap nelkül 8brutto) de közelebbről megneztem & nem tetszett igazan.
vkinek ötlete?
thx

...

(#135) bebean válasza bebean (#134) üzenetére


bebean
aktív tag

up! vmi ötlet? :F

...

(#136) Antibá


Antibá
tag

Ház vásárlás elött állok és érdekelne pár ember tapasztalata a most kapható hangszigetelt,csendes házakról.Ilyenekre gondolok:Silentmaxx st 11 pro,Antec P- 180,Chieftec Dragon 901 noiseblocker,stb..Akinek ilyen háza van,vagy hasonló házat vett ossza meg velem a tapasztalatait.



(#137) Face8814


Face8814
őstag

Szaisztok.
Sokat olvastam a Thermaltake Kandalf házról ( szinte csak jót az árán kívül ) de szeretnék személyes tapasztalatokat is hallani erről a tipusról. Gondolok itt arra hogy pl a hőmérséklet miképpen javul egy olcsóbb kategóriás ( gondolok itt 20k alatti tipusokra ) házal szemben, illetve javul e. Ezen kívül érdekelne még hogy felülete mennyire sérülékeny ( karc, festékkopás ...stb).
A válaszokat előre is köszi.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#138) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni toletek, ugyanis mar regota keresgelek kicsi hazakat, de nem sokat talaltam. Amihez kellene: microatx-es alaplap, 1 vinyo es egy dvd iro (plusz egyeb, semmi tulhajtas). A lenyeg az lenne, hogy minel kisebb legyen... Az eddigi legjobbnak tuno a chieftec ds-01w: Bővebben: link Tudnatok ehhez hasonlokat ajanlani? Es ezt a chieftec-et lehet valahol BP-en kapni?

(#139) Broome


Broome
csendes tag

Sziasztok, szeretném ha javasolnátok egy házat a köv. konfigurációhoz. ABIT AN8 Ultra, AMD3000+, 6600GT PCI-Ex, 2 vincseszter, 1 db CD-író, tvkártya.
Én ezt a házat néztem ki magamnak: Casetek 1026-13. Azt szeretném tudni, hogy elfér-e minden rendesen a házban (450x190x431).
Esetleg milyen más márkát+tipust javasoltok max.15000Ft-ig.
Ne kíméljetek a hozzászlásokkal. Előre is köszönöm.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#140) Loretto


Loretto
veterán

Bővebben: link
Ilyen felépítésű (nagyságú) házat keresgélek csak olcsóbban mint a csifi. Létezik valami ktghatékonyabb megoldás?

Soirée...

(#141) perempe


perempe
addikt

A Codegen (6066) házam jó lenne, de 35 mm-rel hosszabb a HDD rack kerete a DVD meghajtóknál, és nem fér be bárhova.

A HDD-k szellőzése is jó legyen, ne kelljen farigcsálni.

Tudtok-e ajánlani ilyen igényekkel olcsóbb házat?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142) tildy válasza perempe (#141) üzenetére


tildy
nagyúr

Árul itt egy emebr 7000-ért compaq/hp házat táppal. Szvsz nagyon jók.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#143) perempe


perempe
addikt

44,5 cm van a DVD elejétől a lap végéig. (Ez gyakorlatilag a hasznos hossz.) Ide kellene még 3-4 centi...

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144) Sn00k


Sn00k
veterán

Melyik a BEST, a házak terén? :F
Jól nézzen ki, halk is + vagy 3 fan is legyen benne... :U

3njoy the Lif3

(#145) tildy válasza Sn00k (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Attól függ mi az hogy best. Amit a többiek annak modnanak? És mi van ha neked za nem tetszik...
Én casetek 1026-9Aat vettem, ebben 2 * 12 cm-es ventihely van, és oldalt légtölcsér+ csavarmentes+ olcsó. Nekem ez a best... De lehet neked meg más.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#146) Sn00k válasza tildy (#145) üzenetére


Sn00k
veterán

Gyárliag benne is van a 2 fan? Hány dba hangot keltenek?

Erről vélemény? Silentmaxx ST-11 :F

3njoy the Lif3

(#147) Sn00k


Sn00k
veterán

Pontosabban - > Silentmaxx ST-11 pro

Nem találok itt a ph-án, ezzel kapcsolatban semmit :(

3njoy the Lif3

(#148) tildy válasza Sn00k (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

nem , nincs benne, csak a hely. De jobb is így...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#149) ByB


ByB
addikt

Aloha!

Úgy döntöttem, hogy felköltöztetem a gépem a földről az asztalra és ezért szeretném a Sonata házam valami szép (minimal design), csendes és a mostani konfigomat* átalakítás nélkül befogadó fekvő házra cserélni! Mit ajánlotok? Én a Thermaltake Mozart-t, és az Antec Overture-t néztem, de egyik sem győzött meg...

(* - Abit-IC7-G Northwood-3.4GHz Zalman-CNPS7700-Cu Hynix-DDR-2x512Mb Asus-X800-@XT-PE Zalman-ZM80D-HP+ZM-OP1 Western Digital-RAPTOR+SATA-200Gb Pioneer-108-Black Zalman-ZM-MFC1 Audigy-2-ZS)

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv
Binsz

(#150) ByB válasza ByB (#149) üzenetére


ByB
addikt

Silverstonetek-ről valaki valamit?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.