Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) gerlaip válasza tts (#1500) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, de aztán valahogy elmaradt a dolog.
Majd most, mert pénzem is lesz talán rá. ;)

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1502) Sonny C. válasza gerlaip (#1485) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Bocs, de közben el kellett mennem melózni! Szóval két féle képpen lehet a vinyókat beszerelni:
1, egy kihúzható tálcás megoldás, ennél szilikonos bakok vannak a vinyó alatt
2, a gumi szalagos megoldás, szerintem ez jobb a szellőzés miatt, én is így szereltem be vinyókat és a két WD vinyóm hangját nem is hallom. A leghangosabb a gépben a procihűtő, de ha bekapcsolom a Q-fan opciót és csak 1600-on pörög, akkor simán lehet mellette aludni, mert gyakorlatilag nincs semmi hangja!

(#1503) gerlaip válasza Sonny C. (#1502) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez nagyon jó hír. Szóval ebben is van gumiszalag. :R
Még azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet ilyet venni Budapesten? Meg postai úton is jó lenne.

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1504) gerlaip


gerlaip
addikt

Vagy még inkább Miskolcon.

lámavakond

(#1505) oettinger01 válasza gerlaip (#1504) üzenetére


oettinger01
őstag

hova lett az a designos kis házikód paja :F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1506) gerlaip válasza oettinger01 (#1505) üzenetére


gerlaip
addikt

Szia!
Megvan, csak úgy döntöttem lecserélem hangszigetelt porszűrősre, mert azt nem tudja az aerocool.


[Szerkesztve]

lámavakond

(#1507) gerlaip


gerlaip
addikt

Miskolcon itt lehet venni Antecet:
[link]
Ha nem péntek délután lenne... :(((

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1508) oettinger01 válasza gerlaip (#1506) üzenetére


oettinger01
őstag

nekem TT xaser V damier van, csak ajánlani tudom ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1509) gerlaip


gerlaip
addikt

Majd jól meglesem, milyen az. :C

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1510) Sonny C. válasza gerlaip (#1503) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Bocs, de nem voltam gép közelében péntek óta. Én itt vettem: [link], postán is lehet rendelni!
Ezen az oldalon pedig meg tudod nézin a gumis felfüggesztést:[link]

(#1511) gerlaip


gerlaip
addikt

Nagyon korrekt, köszi. Egyébként itt fogom megvenni Miskolcon, egyszerűbb nekem.

lámavakond

(#1512) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Nem tudom pontosan hova írjam talán ide illik a legjobban. (téma: új gép, vízhűtés, csendes ház...)
Szeretnék egy új gépet venni, a cél, hogy kussban legyen :)) mármint a gép. Ventilátorok számát szeretném csökkenteni ha lehet nullára. :U Tudom, lehetetlen.
Egy Pentium Duo, lenne egy passzív vid.kártyával, 1G mem, egy 300G-s vinyó, ha lehet passzív táp, és majd később egy vízhűtéssel megkoronáznám a dolgot.
Cél lenne, hogy majd a vízhűtés radiátora (2*12, vagy 3*12cm), vagy a gépben a tetejébe szerelve [link] , vagy a hátulján legyen, és arra egy venti nyomja, ami egyszerre viszi is ki a levegőt a házból.
Modding-olni nem akarok, plexi nem kell! (csak hang=0 a cél).
Tudtok ajánlani egy jó házat, amibe majd befér egy vízhűtés, és alapból úgy építették, hogy pl. winyók gumibakokon, hangszigetelő szivacsok (esetleg már vizes háznak építve)... vannak benne?
- Chieftec Dragon
- Antec SOHO (TX1088AMG-EC)

Ami már nem annyira ide tartozik:
- Milyen tápot vegyek hozzá? Megéri egy passzív táp, vagy inkább egy ultracsendes 12cm-es?

Előre is köszi, és :R :R
Chaos ;]

(#1513) gerlaip válasza Sonny C. (#1510) üzenetére


gerlaip
addikt

Sonny! Hol vetted a Solo-t, mert ahol venném nincs és nem is tudnak belátható időn belül rendelni. Még körbenézek tts-nél is, milye van...

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1514) Sonny C. válasza gerlaip (#1513) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Én itt vettem a prohardveren, úgy láttam még most is lehet rendelni, próbáld meg az alábbi helyen: [link]. Az eladó nagyon korrekt!

(#1515) gerlaip


gerlaip
addikt

Közben egy másik jelöltem is lett, hasonló árban, szigetelés nélkül, de sokkal nagyobb:
[link]
[link]

lámavakond

(#1516) Vandit.


Vandit.
addikt

sziasztok.
mondanátok Nekem jó házakat 10 k körül?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1517) zserrbo


zserrbo
aktív tag

A Thermaltake Soprano házban van ugyebár egy 12 cm-es venti elől. Én nem láttam képeken sehol és nemtom hol megy be a levegő hozzá? Esetleg vki tudna mutatni egy képet, amin látom az elülső ventit?
Ezt inkább a Hogy is néznek ki a gépeink? topicba kellet volna írom. beírom oda is.

[Szerkesztve]

(#1518) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Sikerült vennem egy ANTEC SLK 3000B- házat.
Öröm és bótottá' :C
Csak ámulok és bámulok.
Nem tudom lesz-e még a későbbiekben én az aqua-ban vettem 15.800-ért. Nagyon korrektek voltak legalább vagy 5 házat megnéztem (szétszed darabokra :DD ) Egy dragon is közte volt, hát az bőőőődületes nagy :R
De nekem feleslegesen nagy.

(#1519) KoPy89


KoPy89
tag

Hello!

Közeljövőben tervezem jelenlegi házam leváltását. Segítségetek és ajánlataitokat szeretném kérni, a következő szempontok alapján:
- halk hűtés! Szinte a legfontosabb :)
- könnyű, lehetőleg nem csavaros szerelhetőség.
- fekete egyszerű, ugyan akkor ''elegáns'' megjelenés.
- plexi nem kell,
- táp nélküli, egy FSP Zent tervezek bele. Ha van más passzív táp ajánlatotok, nem veszem zokon :)

köszi előre is :R

(#1520) Hasek válasza KoPy89 (#1519) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Árilag milyen házra gondoltál? mert van nagyon sok fajta ami megfelel a felételeidnek, de nem mind1 hogy mennyit szánnál rá...

Üdv. H

(#1521) KoPy89 válasza Hasek (#1520) üzenetére


KoPy89
tag

20000ft körülire gondoltam, de ha tetszik és olcsobb vagy drágább az se baj. :)

(#1522) Hasek válasza KoPy89 (#1521) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem tudom hogy vagy a fekvő házakkal de van egy ház, ami elegáns, halk, fekete, bár általában táppal együtt adják, és drágább mint amit te kiszabtál de szerintem nagyon jó:
Antec Overture II - [link] - Olyan 35.000 Ft körül kapható.

Én régebben ilyet szerettem volna, csak anyagilag nem az én súlycsoportomnak bizonyúlt.

[Szerkesztve]

Üdv. H

(#1523) Magnum PI


Magnum PI
tag

sziasztok

mi a véleményetek a Raidmax Smilodon nevü házról?

(#1524) eastsider


eastsider
nagyúr

[link]
erről mit gondoltok 20 örül 350-es táppal (bár ez nem kell)

[Szerkesztve]

(#1525) KoPy89 válasza eastsider (#1524) üzenetére


KoPy89
tag

Ez tetszik, de sajnos nem mutatna jól a környezetében, nem egyszínű. :(
A fekvőházon már gondolkoztam én is, de egyenlőre az is felejtős, bár nem tudom, ezen még gondolkoznom kell :)
Egy antik asztal mellé kéne valami hozzá illő, szinte egyszínű fekete előlapos ház, sötétbarna faborításút meg úgyse fogok kapni, ha létezik egyáltalán, biztos nem lehet olcsó. :)


[Szerkesztve]

(#1526) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Milyen házot tudnátok ajánlani, ami microATX, táp tnélküli és jól szellőzik venti nélkül (passzív hűtés lenne a cél) :DD

All Black...

(#1527) gerlaip válasza Stalker-2572 (#1526) üzenetére


gerlaip
addikt

Legalább egy házvenitben kell gondolkodni. Légmozgás nélkül a passzívot nem hűti semmi.

lámavakond

(#1528) Stalker-2572 válasza gerlaip (#1527) üzenetére


Stalker-2572
addikt

A meleg levegő magától felfele száll :DD csak valami pofás ház kéne, aminek szellős a teteje / oldala... 35W-os procival és integrált VGA-val tuti meg lehetne csinálni :U

All Black...

(#1529) eastsider válasza KoPy89 (#1525) üzenetére


eastsider
nagyúr

aham
nem találpok tesztet sehol :F
vkinek esetleg van ilyen?

(#1530) eastsider


eastsider
nagyúr

TT MATRIX? :)

(#1531) eastsider válasza eastsider (#1530) üzenetére


eastsider
nagyúr

lejárt a mod time :B
[link]
jól vannak írva sztetek a chifi házak árai? :Y

(#1532) yakuza.tora válasza eastsider (#1531) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, ennyibe kerülnek. Természetesen táp nélkül! :DDD
Igaz, én még szeptemberben 18K-ért vettem a feketét... :P

Alléz Olympique de Marseille!

(#1533) KoPy89 válasza eastsider (#1531) üzenetére


KoPy89
tag

Én a nem plexis TT sopranot néztem, meg a tsunamit.
Mi a különbség a kettő között a picit jobb kinézet és +10000fton kivül? :)

(#1534) eastsider válasza KoPy89 (#1533) üzenetére


eastsider
nagyúr

thx mindnekinek :R
tsunaminak sokkal jobb a minősége szvsz alu előlap a soprano meg műanyag


dejólenne nekem a matrix ha nme lenne rajta plexi :O


nekem a chifi tetszik, cska túl nagy /mATX lap 1 optikai+1 HDD+ kicsi VGA :Dvégülis nemgáz:D

[Szerkesztve]

(#1535) Predares


Predares
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Mostanában összeakarok hozni egy Athlon 64 X2-es konfigot, milyen házat érdemes venni?
Nálam fontos szempont a méret és minőség. Ezért a nagytornyok nem jöhetnek szóba mivel kevés helyem van!

Háromféle házon filózok:

Chieftec BG szériás házakon (főként ez Chieftec BG-01)
Thermaltake VC2000BNS Mambo
Valamint egy kicsit kisebb HP dc7100 [link]

A HP szerintetek alkalmas egy jó konfig összerakására? Ugyanis ezt jóval olcsübban tudok szerezni a többi jelöltnél.

A választ előre is köszi :)

(#1536) Hasek válasza Predares (#1535) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Hát szerintem a HP tökéletes egy jó konfighoz... A volt sulimban is most már ilyen házak vannak, csak az eggyel kisebb fajtájuk, és abban is valamilyen újabb AMD van.

Üdv. H

(#1537) Predares válasza Hasek (#1536) üzenetére


Predares
csendes tag

Köszi a választ!

Csak legyen elég hely cuccoknak benne :F
Ha jól láttam 90 fokkal elforgatva lehet a vinyókat beletenni, de sajna abból csak kettőt.
Nekem meg három lenne. 2 Sata-s meg egy Pata-s, na mindegy legfeljebb a Pata-s majd rack-ben csücsül, vagy eladom.

(#1538) Predares


Predares
csendes tag

Valaki esetleg tudna valamit monden egy HP dc7100 ház (link az 1535-ös hsz-ben) szellőzéséről, valami tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?

(#1539) Predares


Predares
csendes tag

Meg még azt hallottam erről a házról, hogy a szabvány méretű tápok nem nagyon mennek bele. :F
Erről tud valaki valamit?

A válaszokat előre is köszi!

(#1540) yakuza.tora válasza Predares (#1539) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Sztem Chieftec!
Abban van anyag bőven... :D

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1541) Magnum PI


Magnum PI
tag

van valakinek tapasztalata az Aerocool T40-es házzal kapcsolatban?

(#1542) klambi


klambi
addikt

[link]
ezt tudja valaki hogy hol lehet vennie es emnnyiert..? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1543) Predares válasza klambi (#1542) üzenetére


Predares
csendes tag

Szia! Próbáld meg itt, hátha van. [link]

(#1544) baret06


baret06
csendes tag

Sziasztok
Mit szoltok a casetek 1020-as házhoz?
Most szeretnék venni házat olvastam pár tesztet és ebben az árkategoriában ez lenne a megfelelö választás.
a mistralban láttam 14990-ért az lenne a lényeg hogy táp nem kell és a magassága legyen min45cm és kb 15-öm van rá!
Mit tudnátok ajánlani? :DDD

(#1545) pendulum


pendulum
csendes tag

Hali!

Szeretnék házat venni kb. 25k értékben. Milyet tudtok ajánlani???? Néztem már egy párat:
AeroCool Extreme Engine 3T, Gigabyte 3D Aurora (csak ez kicsit másabb árkategoria), és még a RaidMax Smilodon (ezt meg nem tom hol lehet venni). Ma szeretném megvenni. Ha nem kapok választ akkor asszem AeroCool lesz 24k-ért a Pólusban

Arra hogy: -Jó reggelt!, a Bizonyítsd be!! a helyes válasz.

(#1546) -zolee- válasza pendulum (#1545) üzenetére


-zolee-
tag

Hát Raidmax házak nekem is tetszenek... ha táppal együtt kellene akkor egy Raidmax Ninja -> 18.000Ft vagy egy Raidmax Sagitta -> 17.000Ft (ez nekem jobban tetszik de ez szubjektív) vagy igaz hogy táp nélküli de szerintem a Thermaltake Soprano -> 20.000Ft is nagyon tetszik. Itt mindegyiket lehet kapni: [link]

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1547) Oly válasza Predares (#1538) üzenetére


Oly
senior tag

Nem rossz kis házikó! Itt a PH-n 5k-ért kapható táppal!
Csak egy kis barkácsolás kell hozzá, hogy bele tudd rakni a lapodat...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1548) Predares válasza Oly (#1547) üzenetére


Predares
csendes tag

Csak attól félek a tápcseréhez meg mégtöbbet kell barkácsolni. Ugyanis jövő héten érkezik hozzá egy Enermax Liberty. Na majd valahogyan megoldom :F

(#1549) pendulum válasza -zolee- (#1546) üzenetére


pendulum
csendes tag

Hali!

Köszi szépen. Már sajnos megvettem. Nemrég értem haza. Amugy néztem én is a Computermode oldalát, csak nem nagyon bizok ezekben a rendelős dolgokban. Mármint hogy ugy jo nekem ha elmegyek érte és megnézem mielőtt megveszem. AeroCool Extreme Engine 3T-t vettem meg és nagyon tetszik.külsőre jó, modjuk ennyi pénzért egy picit igényesebb belső lehetne, de kárpótol a ház szellőzése. Iszonyat mennyiségű levegőt szállit a ház (ugy hogy vettem hozzá egy Glacialtech 12cm-es silent házhűtőt hátra :D)

ui: Ja és a hangja ahhoz képest, hogy 2db 12cm-es és egy 25cm-es hűtő van benne nagyon jó.

[Szerkesztve]

Arra hogy: -Jó reggelt!, a Bizonyítsd be!! a helyes válasz.

(#1550) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Na végre kitalálta milyen ház kell nekem. Fekvő, fekete, olcsó, amit nem sajnál az ember szétfurkálni? Ötlet? :DD

All Black...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.