Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Calibos válasza TSanya (#1895) üzenetére


Calibos
addikt

Pedig brutál nagyon jól néz ki :R
Kár hogy Mustár, mustárban nem veszek semmit

(#1902) dni


dni
őstag

Hali!

Jobb oldalas házat keresnék jelenlegi konfigomhoz (pl Aerocool Masstige [link]), és az lenne a kérdésésem, h lehet-e melegedés, vagy valamilyen más szempontból hátránya ennek az elrendezésnek, illetve milyen kuckók vannak még ilyen kivitelben? (Nem nagyon találtam más félét)

Előre is thx!

(#1903) Blackhole13 válasza dni (#1902) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Csá
A masstige-A biztos nem fog melegedni kváló a szellőzése, sztem semmi hátránya.

(#1904) djtoomi válasza dni (#1902) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!
Van méd tudtommal az AeroCool T2 mondjuk a kinézetet hadjuk de az is jobbos. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1905) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Néztem két házat az egyik egy ASUS TA-863 Fekete, a másik pedig egy Cooler Master elite 330 (+egy ugyanolyan táp mint az asusban) így nagyjából egy árban vannak asus 14k a cooler master (táppal) 17k (9k). Szerintetek melyiket vegyem, melyik a jobb minőség? Mi a tapasztalat az asus ill. cooler master házakkal?

Előre is köszi a válaszokat!

(#1906) djtoomi válasza Kormi76 (#1905) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!

A Cooler Mater sokkal jobb mind anyagminőségbe,mind szellőzésbe,mind design-ba,és vastagabb is a fala ezáltal csendesebb és jobban hűt.Mindenképp azt vedd.Mint nem rég leirtam Asus elég xar a házak területén olyan mint VGA-ban Inno.Szal Asus-t alapból ne de itt még ráadásul kb 40%-al jobb a Cooler Madter szal mindenképpen azt.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1907) Kormi76 válasza djtoomi (#1906) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Értem, szóval az ASUS nem valami jó minőség, pedig jól néz ki, meg jó hogy beépített a tápja.Szóval szerinted megéri azt a plusz 3000ft-ot a cooler master ház, jobb annyival? A cooler master az nagy névnek számít, vagy milyen kategóriába sorolható?

Tudsz esetleg ebben az árkategóriában (max 13k) valami jobbat ajánlani?

[Szerkesztve]

(#1908) dni válasza djtoomi (#1904) üzenetére


dni
őstag

Dizájnban sajnos elmarad :( Az oldalt történő légbefúvásnak van jelentősebb szerepe, hatása? (Csak ebből az okból kifolyólag választottam jobbos házat)

(#1909) Teszla_ válasza dni (#1902) üzenetére


Teszla_
senior tag

A Sharkoon-nak is van jobb oldalas háza, de a nevét nem tudom :( Talán mintha itt a PH-n láttam volna róla egy cikket, képeket.

(#1910) djtoomi válasza Kormi76 (#1907) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát a Cooler Master az elég nagy márka mondhatni a 2 legnagyobb között az első :DDD -De nagyon jó ház a Cooler Master amit linkeltél.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1911) djtoomi válasza dni (#1908) üzenetére


djtoomi
addikt

Van elég nagy hatása mert pl procit is jobban hűti,VGA-t,ram-ot,lapot meg nagyon jó dolog az oldal venti.De pl amit moindtam jó a kijelző hogy van rajta tod állitani a ventiket a gépedet nyomon tod követni és ott egy 25cm-es venti van ami nagyon jó.Szal hűtési szempotból nagyon-nagyon jó ház.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1912) Kormi76 válasza djtoomi (#1910) üzenetére


Kormi76
aktív tag

A belső tápról mi a véleményed? Power Supply: Standard ATX PS2 350W (cooler master)

[Szerkesztve]

(#1913) djtoomi válasza Kormi76 (#1912) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát azért nem valami jó cucc de egy 350W-os FSp sokkal jobb.Kb 9k iPon-ban annyit mindeképp megér és egy 8800GTX-et meg Core 2Duo-t is kihajt.Szal nagyon jó táp.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1914) Kormi76 válasza djtoomi (#1913) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Azért kérdem, mert az elite 330 ház táp nélkül 9k, ezzel a táppal meg 12k (gyárilag). Ez elég jó üzeltnek tűnik, ha nem nagyon gagyi a táp. Nézegettem és külön vásárolt FSP táppal ugyanez a ház 17 ropi. Tehát most ezen dilemmázok....nem tudom eldöntei.
Ti mit tennétek?

(#1915) jonner


jonner
tag

Sziasztok, házas-tápos kérdésem lenne.

Chieftec házat vásárolnék, valószínűleg LBX02BBB-t. Ez van táppal is, anélkül is. A hozzászólások alapján egyértelművé vált, hogy javasoltabb Delta-beles tápot venni. Ebben a házban a táp nem Delta, vagy igen? Kérdésem a következő: vegyem meg a tápos változatot, vagy a táp nélkülit és vegyek bele egy DT450A2 vagy DT400A2 tápot? Esetleg FSP400-60GLN-t. A különbség pár ezer forint lenne, ezért a minőség fontosabb.

Köszönöm

Dénes

(#1916) djtoomi válasza jonner (#1915) üzenetére


djtoomi
addikt

Inkább vedd meg külön a házat és bele az 400-as FSP-t.De ezt inkább a milyen tápegységet vegyek topikba ird bele

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1917) bnss válasza detroitrw (#1889) üzenetére


bnss
veterán

A kritériumaidnak ez is megfelel: [link] ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1918) jonner válasza djtoomi (#1916) üzenetére


jonner
tag

Köszönöm.

(#1919) Csapi007 válasza TSanya (#1895) üzenetére


Csapi007
veterán

:Y
Ennyi pénzért.
Egy házban úgyse lesz mit gariztatni...
Szerintem megéri, már írtam nekik mail-t. :U

"Csak úgy mondom"

(#1920) dni válasza Blackhole13 (#1903) üzenetére


dni
őstag

Az elrendezésből fakadóan azért a VGAnak lehet gondja, mert nem tud a felszálló meleg levegő hol kimenni :F Ha vágnék a plexibe vagy a tetejébe egy lyukat az megoldaná a problémát, de nem nagyon szeretném egyből szétflexelni. (A képek alapján [link] kilehet szedni a hátlapot, szerintetek ''normál'' állásban is vissza lehet szerelni?)
A CM Stackeren, Sharkoon Rebel 9-en kívül tud még vki ilyen rácsos elejű házat?

Elpre is thx!

[Szerkesztve]

(#1921) Ruszkirulett


Ruszkirulett
csendes tag

Kérdés, hogy komplett vízhűtéses rendszerhez milyen gépházat érdemes vásárolni, ami hatékony, szép és jó is, könnyen és egyszerűen is szerelhető?
A vízhűtést úgy akarom megoldani, hogy lehetőleg ne lógjon semmi se külön ki a házból vagyis mobilissá akarom tenni a gépet. Fontos, hogy nem az ár dönt, hanem a minőség és a funkcionalítás.
Az Alienware ALX gépház nagyon teccik, de sajnos Magyarországon nem beszerezhető. Thermaltake Shark házat ajálották valamint a Silver Stone TJ-09, 06 és 05 gépházakat. Csak 120mm-es ventilátor lehet a gépházban. Valami ilyesféle vízhűtést akarok a gépbe berakni: http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?products_id=208&osCsid=290a10906f524acdebb5fc825b32dab1 (nem pont ilyent, jobbat, csak támpont, hogy milyen jellegűt). Amit be akarok hűteni: proci (intel Core 2), videókártyák (2db, nvidia 8800), chip (északi és déli híd), FET, Memória (2db DDR2 800MHz-es), Wichester (2db 300GB-os 16MB cache-es 7200RPM-es). Tápegység terén nagy tápegységet akarok (minimum 600W-os), bár jelenleg még elég horror áron kapható a vízhűtéses táp, de majd a jövőben az is elérhető árú lesz. 2db 5.25''-os meghajtó és 1db hangkártya és 1db TV tunner kártya még ainek be kell férnie a gépházba és lehetőleg maradjon még hely. Szóval jópár dolognak bele kell férnia a gépbe. A gépnek 24 órán átt kell mennie megállás nélkül, a gép elég rendessen nyúzva is lesz és nem csak játékprogramokkal, szóval jól be akarom hűteni. Nyáron borzalmassan meleg van a házban, szóval ez is rádob 1 lapáttal. Ja és fontos, hogy ne a következő gépemmel kelljen gépházat is cserélnem, vagyis hosszú távra akarok gépházat. Azt hiszem elég sok infót leírtam és ez után már lehet ajálani gépházat. :R

Az élet 1 nagy Orosz Rulett.

(#1922) detroitrw válasza bnss (#1917) üzenetére


detroitrw
addikt

köszi de az nem nagyon tetszik ill. annyit már nem adnék ki egy házért ;] :U

(#1923) Teszla_ válasza Ruszkirulett (#1921) üzenetére


Teszla_
senior tag

Csak úgy megkérdezném, hogy minek neked 600W-os táp? :Y
Olvasgass kicsit ebben a topicban és rájössz, hogy nem kell akkora :) [link]

(#1924) bnss válasza detroitrw (#1922) üzenetére


bnss
veterán

Oké, csak gondoltam szólok! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1925) Mr-Pamacs válasza Teszla_ (#1923) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nem vitázni akarok veled de az sem mindegy h milyen a táp, mert 500 és 500 wattos között is van különbség! Pl egy 500-as chieftec lazán ráver pl egy Codegen-re, mind teljesítményben, mind biztonságban, persze drágább is, viszont több gari van rá,de szerintem megéri. Nekem már égett le egy gépem Codegen táp miatt. :O

(#1926) subidu


subidu
tag

A következő házat rendeltem meg: http://www.thermaltake.com/product/Chassis/midtower/lanmoto/rwa/rwa.asp
Mi a véleményetek róla?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#1927) Mr-Pamacs válasza subidu (#1926) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem teccik. Kivéve az elején azt a motoros villogó bigyót, az sztem gagyi. Ár?
Jót lehetne rá festeni. :))

(#1928) jocas


jocas
csendes tag

Sziasztok
Most szeretnék uj gépet összeállitani venni

a kérdés hogy milyen ház és alaplap legyen
Ezeket az alkatrészeket tartalmazná a gép.

Core 2 duo 6600 v 6700
Sf Aurora 600 wattos táp
2x 1024mb Corsair ddr2 800 as memoria
Nvidia 8800 gtx videokártya

A ház terén a Thermaltake Eureka házra vagy Kandalfra gondoltam

Esetleg Gigabyte 3d Aurora házra

Mi a véleményetek?
köszi a tanácsokat

(#1929) detroitrw válasza bnss (#1924) üzenetére


detroitrw
addikt

np, s persze azért köcce :U

(#1930) Kormi76


Kormi76
aktív tag

CSátok! Hallot már valaki az IN-WIN házakról és tápokról? Mert beugrottam a boltba, hogy kéne egy cooler master ház +FSP 350 táp, erre azt mondták ittvaneza In-win vigyed ezt... Most én még erről nem hallottam, ezért titeket kérdezelek, hogy milyen szalasztás ez, meg milyen minőségű (FSP+Cooler masterhez képest)?
Kösz a válaszokat

[Szerkesztve]

(#1931) CriticalHit válasza Kormi76 (#1930) üzenetére


CriticalHit
őstag

FSP táppal rosszul nem jársz. A ház pedig izlés kérdése.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1932) Mr-Pamacs válasza Kormi76 (#1930) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Szeva

Én még nem hallottam erről az IN-WIN-ről persze ettől még lehet jó.
Esetleg nézz utána a Chieftec tápoknak, sztem azok is jók és a házaik sem roszak.

(#1933) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Csátok!
Régi (3-4éves) uATX alaplapot be lehet szerelni ATX házba? Egy desktop uATX házam van és szeretném átpakolni egy új ATXbe. Működhet? Mia különbség az ATX és uATX közöt??
köszi a válaszokat

(#1934) bnss válasza detroitrw (#1929) üzenetére


bnss
veterán

Nincsmit! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1935) Teszla_ válasza Mr-Pamacs (#1925) üzenetére


Teszla_
senior tag

Persze, hogy nem mindegy milyen a táp. De nem nagyon értem, hogy ez hogy jön ide :( Bár lehet csak én nem értem :)
Én csak arra hívtam fel a figyelmét, hogy nem kell a 600W-os táp a gépéhez. Fölösleges többletköltség.

(#1936) Mr-Pamacs válasza Teszla_ (#1935) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ugy jön ide h egy Codegen 600W-os nem közelíti meg a Chieftech 500 W-ost, pedig 600-as!
Nem tom mibe kell neki a táp de egy 600-ast még ki lehet használni főleg ha ATX/BTX-et (ha van) vesz mert akkor az még egy darabig jó lesz és az uj számtech cuccok ugyis csak egyre többet és többet ''esznek'' majd.


[Szerkesztve]

(#1937) Balázs_a_laz válasza Mr-Pamacs (#1936) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Nem pont a PH!-n volt teszt, hogy egy 350-es FSP elvitt sli-ban 8800 GTX-et,core 2 duo-t meg 2 vinyót?????És még maradt benne szufla

...

(#1938) CriticalHit válasza Ruszkirulett (#1921) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Gigabyte 3d Aurora 570,
-Cooler Master Stacker 810 vagy 830,
-Thermatake Kandalf

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1939) Csapi007 válasza CriticalHit (#1938) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
És azt a Gigabyte házat hol és menniért lehet kapni?

"Csak úgy mondom"

(#1940) CriticalHit válasza Csapi007 (#1939) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ezt én is nyomozom.
Egyenlőre, mint újdonság itt:[link]
Hazai hivatalos forgalmazó: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1941) TSanya válasza Balázs_a_laz (#1874) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Mivel én is kinéztem magamnak /többek között/ ezt a Casetek házat,amit vettél,érdekelne,hogy mennyire sikerült halk konfigot csinálnod ?
A 8 centis ventik aggasztanak ezügyben engem elsősorban.
Illetve van-e valamiféle rezonancia a házban?


Üdv

(#1942) CJ3


CJ3
senior tag

Serintem a legjobb ház házak az XG Viper www.xgbox.com
Vagy a Ninja ház a márkát nem tom......

Crypto

(#1943) Balázs_a_laz válasza TSanya (#1941) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Most vettem 4 darab 17 db-es ventillátort/2őt előre és 2őt hátra szánok/.Ezek 5 volton fognak csak dolgozni,szóval hangjuk nem lesz,de huzatot csinálnak.A processzorra nekem egy SI 97 kerül,majd a hétvégén.Ez reményeim szerint passzívan fog szolgálni,de majd a tesztek után okosabb leszek.
A rezonanicámat a táp okozta,de o gyűrűt tettem a 2 ventilátor felfogatása alá,szóval ez is megszűnt.
Elégedett vagyok vele,feltűnően jól szigeteli a hangot,kellemes meglepetés volt számomra.
A videókártyámra primecooler hőcsöves passzív hűtő került.

Szóval a halk konfig még nincs kész teljesen,szereznem kéne egy passzív tápot,de ahhoz most még gyűjtenem kell,egyelőre megteszi a 2 sorba kötött venti/egyik szív másik fúj,sorba vannak kötve,6-6 volton mennek/

Üdv


ui.:szerelés ügyileg nagyon korrekt.

(#1944) Baloocaptain


Baloocaptain
csendes tag

hello!
Én a napokban vettem egy raidmax ninja házat:
ez egy igazi gamer ház mindenkinek csak ajánlani tudom,
:C nagyon brutális a külseje, 2db 12cm venti plusz 1db 8cm
nagyon halk és árban is elérhető! nézetek rá!(www.raidmax.com) :R

MU 4evr

(#1945) pasquale


pasquale
tag

Régebben volt itt egy nagyon jó kis ház linkelve, olyan amit alapból hangelnyelő szivaccsal árusítanak, nem tudom se a gyártóját se semmit. Magyar teszt volt róla, arra emléxem. Nagyon megköszönném ha valaki linkelné, vagy tudna ajánlani, ilyen házakat!

(#1946) pasquale válasza pasquale (#1945) üzenetére


pasquale
tag

megtaláltam: Nexus Breeze csak az ára elég elkeserítő számomra, 28kHUF. valami olcsóbbra gondoltam, a lényeg h csendes legyen, vag ha valaki tud valami olcsó megoldást hangelnyelő szivacsra, az is jó lenne

(#1947) ThuG4LifE válasza Balázs_a_laz (#1943) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

melyik ház is? vagy vak vagyok vagy nem tom, de nem jöttem rá :U :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#1948) jocas


jocas
csendes tag

ugy olvastam hogy a Gigabyte 3d Aurora házakat az Alien computers szaküzletben is meglehet venni legalábbis a gamestar magazinban hirdette az üzlet kb 27 ezer forintért

(#1949) Csapi007 válasza jocas (#1948) üzenetére


Csapi007
veterán

De melyiket, a régit vagy az 570-est? :U
Az árlistájukon a régi van. :O

"Csak úgy mondom"

(#1950) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hello
Van vkinek ilyen háza: MODE COM NICE II 3030 black?
Milyen a szellőzése, vannak-e megfelelő méretű venti helyek?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.