Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Lala6 válasza Atlantis (#1450) üzenetére


Lala6
őstag

Itt a teszt róluk: [link]

Ezalapján egy jó középkategóriásnak mondhatók a házak.

(#1452) TomiFiu


TomiFiu
tag

Ezt nem ebben a topicban kellene. Van erre megfelelőbb hely; ''Hogy is néznek ki gépeink?'' topic.

Atlantis

(#1453) CriticalHit válasza Atlantis (#1446) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kiváló hangszigetelt ház, gumibakos vincsi rögzitéssel vagy akár gumis felfüggesztéssel. Az első sorozatnál azonban ezek a gumik szakadtak. Már javitva. A fekete és tápnélküli változata a SOLO. Szerintem egyetlen baja, hogy a táp túl közel val az alaplaphoz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1454) Atlantis válasza CriticalHit (#1453) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszi. Kár, hogy a SOLO sem tiszta fekete.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1455) Sonny C. válasza CriticalHit (#1354) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Végre sikerült összepofozni a konfigot, megjött minden alkatrész, így ahogy kérted írok néhány gondolatot ! A Solo ház nagyon szuper, megéri az árát! Előre egy Papst 3412/2GLLE venti került ( nem tudtam Coolink CoolX9-t szerezni), hátra egy Sycthe S-flex 21E, procihűtő a Zalman ZNPS9500-ös, illetve a TV-tuner kártyámra kellett vennem egy 4cm-es ventit, mert nagyon melegedett az MPEG-2-es chip. Ez egy YS-Tech venti. A vinyókat a gumis szalagokkal szereltem a házba. Az egyik vinyót telibe hűti a Papst, a másiknak csak a tetejéig ér fel így az valamivel melegebb! Most 22 és 29 fokos a két vinyó. Max. terhelés alatt amikor családi DV videókat másolgattam a két vinyó között ( több 10 GB-os méretben ) sem ment 37 fok fölé egyik vinyó hőmérséklete sem! Bár gondolkodom , hogy veszek előre még egy 92-es ventit!?
A leghangosabb az egész konfigban a Zalman procihűtő, bár nem kapcsoltam bea Q-fan opciót, tehát max. fordulatszámon 2600-on pörög, kipróbálom majd q-fannal is illetve adtak hozzá egy kis kézi tekerős fordulatszám szabályozót, amivel a fordulatszámot lehet csökkenteni 1350 f/min-re. Lehet, hogy ezt is kipróbálom még. Ettől függetlenül össze sem lehet hasonlítani az előző gépemmel, a napi normál otthoni zajszint mellett nme lehet hallani!
Egyenlőre ennyi, ha van kérdésed írjál csak nyugodtan!
És mégegyszer köszönöm a segítséget!

(#1456) Zájec


Zájec
veterán

Űdv urak :) milyen házat vegyek? én most kinéztem magamnak egy Sharkoon Rebel9 Value házat [link] a hirekben csak ennyit irnak rola: [link] eléggé jonak tűnik. a formatevezése is bejőn nálam :D az oldalán durva ez a szélmalomventi :P ad a hűtésnek rendesen,, na meg elől rácsos szerkezetű, mőgőtte egy 12cm ventivel.. eléggé uj a cuccos,, tudja valaki hol lehet beszerezni most ? :F az ára meg 15k-16k kőrűl van. mi a véleményetek rola? :)

(#1457) yakuza.tora válasza Zájec (#1456) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Testközelből is jól néz ki! A múlt héten láttam a Peluga-ban a Rákóczi úton! Bár nem cserélném le rá a CHIEFTEC BRAVO házamat! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#1458) Zájec válasza yakuza.tora (#1457) üzenetére


Zájec
veterán

kőszi az infot :DD benézek oda.. a mostani házam eléggé :O . huzom a procit és beriaszt a PWM temp.. 70 foknál.. kénytelen vagyok valami házat venni :U 15kért ez meg baráti nekem.. drágábbat nem akarok venni.. :R

(#1459) dfodor válasza xlaci (#1441) üzenetére


dfodor
tag

tudsz ajanlani masikat? Mar csak a 3) erdekes.
A kezikonyvben nincs szo rola.

(#1460) YODA mester


YODA mester
senior tag

Ha valaki tudja hol az istenbe lehet kapni rack-es server gépházat az ne fogja vissza magát..!!! :W

(#1461) CriticalHit válasza Sonny C. (#1455) üzenetére


CriticalHit
őstag

Gratula a géphez. Köszi az infót.
Én Ninja-t vettem volna a procira, a Zalman túl hangos a 92-es ventivel. A 37 fokos terhelt vincsi hőmérséklet szerintem kiváló, nem kell oda még egy venti.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1462) Sonny C. válasza CriticalHit (#1461) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Köszi! Tényleg jó ez a Solo ház, bár elsőre kicsit soknak tűnt az ára , de hosszú távon biztos, hogy megéri! Kipróbáltam a Q-fan opciót, hát a Zalman-t rendesen megcsendesítette, úgy hogy a proci hőmérséklete így sem ment 30 fok fölé miközben 1600-t pörög a ventije! Így még aludni is simán lehetne a gép mellett!

(#1463) tavi007


tavi007
csendes tag

üdv
kérdezném, hogy milyen plexi házat tudnátok ajánlani? az ár az max 25-30k
előre is köszi

(#1464) oettinger01 válasza tavi007 (#1463) üzenetére


oettinger01
őstag

vegyél egy használt TT ennyiért, jobb mint egy új amit ennyiért kapsz ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1465) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Hi! Sztem egy raidmax SMILODON-t vegyél 23K és nagyon jó! plexi oldal lap, 5 venti, az alaplap felőlí rész ki lehet hajtani egyszerűen profi kis ház! :C

[link]

https://ingatlan.com/33821564

(#1466) sz.j


sz.j
nagyúr

Compucase 6A21/B vagy Antec SLK 3000B házat szeretnék venni, de sajnos sehol sem találok ilyeneket.
Ha valaki tudná, hogy hol lehet ilyeneket venni (vagy valami nagyon hasonlót), légyszi írja meg.

Köszi. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1467) Sonny C. válasza sz.j (#1466) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Az Antec-et szerintem próbáld meg a hivatalos forgalmazónál! [link]
a másikban nem tudok segíteni:

(#1468) Zájec


Zájec
veterán

Sharkoon Rebel 9 Value házat hol lehet beszerezni? :R

(#1469) CriticalHit válasza tavi007 (#1463) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 1433 és a 1434-ban találsz eleget.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1470) sz.j válasza Sonny C. (#1467) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az ötletet, de úgy néz ki, hogy talán megoldodik a gondom. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1471) Mankó


Mankó
veterán

Furcsa problémával találtam szembe magam, amikor megvettem Scythe Ninja hűtőmet, nem fér el a régi Codegen torony házamban. Nem tudom feltenni az oldalát, mert kilóg belőle néhány centivel. Akinek van ilyen cpu-hűtője, az please írja ide, hogy milyen házban van neki, mert jó lenne feltenni azt az oldallapot.
Persze más is ajánlhat valami kis egyszerű, de szép fekete házat, amminek elég nagy a mélysége.

Köszi előre is.
Mankó

(#1472) EQMontoya válasza Mankó (#1471) üzenetére


EQMontoya
veterán

aerocool aeroengine 2? esetleg tt tsunami, ha jobban megy :D

Same rules apply!

(#1473) Mankó


Mankó
veterán

Cooler Master Centurion 534
Gigabyte Poseidon
Casetek CK-1020
Thermaltake Mozart

Eddig ezek azok a házak, maik bejönnének, mind szellőzésben, mind kinézetben.
Valakinek tapasztalata, hogy ezek valamelyikében elfér-e a Scythe.
Esetleg pozitív, negatív tapasztalatok is jöhetnek a házakkal kapcsolatban.
Köszi

[Szerkesztve]

(#1474) Mankó válasza EQMontoya (#1472) üzenetére


Mankó
veterán

Nem tetszik, nekem túl csicsás.

(#1475) sanyez


sanyez
csendes tag

Sziasztok

Keresnék egy olyan házat amelyben a wincsiket egy gumi tartja a levegőben (antec gyárt ilyet) és vízhűtéshez is okés, tehát vannak cső kimenetei és a tetején rácsos.
Ja igen és plexi oldalas.

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#1476) sanyez


sanyez
csendes tag

Legyen inkább csak plexi oldalas, gumirögzítésés. A csökimenet nem mérvadó de ha van az állat

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#1477) nickjames


nickjames
tag

Sziasztok!

Nem rég költöztem be egy Coolermaster CAV 1 házba, és nagyon elégedett vagyok vele, bár az első ventillátor kicsit hangos volt.

Szellős, csinos, masszív kis darab. Bátran ajánlom mindenkinek...

Mondjuk jó lenne egy átlátszó oldallapot venni hozzá. Van valakinek ötlete, hol találok ilyet?

Üdv

nickjames

(#1478) Fáraó


Fáraó
őstag

Sziasztok! A haver most vett egy 450W-os tápot és azt mondja nagyon-nagy. Ezek a tápok standard méretűek, szóval minden ATX-es házba bemennek?
Köszi a válaszokat! :R

Én csak holnap megyek oda összeszerelni a gépet, ő meg darabokban megvette az alkatrészeket. Azt mondtam neki, vegyen egy megbízható tápot erre most ez van...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1479) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Sziasztok!

Igényes MicroATX házat kerenék, amibe belemegy egy standard ATX táp. Ez pl. jó lenne [link] (Silverstone tj08), tud valaki esetleg valami alternatíváról?

(#1480) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki tud ajánlani egy teljesen plexi házat, ha lehet olyan 15 k körül....

(#1481) gerlaip


gerlaip
addikt

Házat keresek.
4 kitétel:

hangszigetelt
12centis ventihely elől-hátul
táp nélküli
midi ház nem torony

Nem igazán találtam ilyet. Segítsetek, ha tudtok.

lámavakond

(#1482) gerlaip


gerlaip
addikt

Egyet találtam:

[link]
Antec Solo 30.900Ft
Bár ebben nincs elől 120mm-es venti hely. Miért is lenne tökéletes...

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1483) RexpecT válasza gerlaip (#1481) üzenetére


RexpecT
addikt

Sztem a hangszigetelés miatt nehéz ilyet találni, de még régebben olvastam h elég drágán de lehet kapni hangszigetelőt a gépbe! Vagy ez a fajta megoldás nem érdekel?

(#1484) Sonny C. válasza gerlaip (#1482) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Én nemrég vettem egy Solo-t és nekem nagyon bejött! Nem tudom hány vinyóval akarod működtetni, nekem két WD van benne és elöl csak az egyik venti helyen van egy 92 mm-es Papst venti, ami nagyon halk és még jól is hűti a vinyókat. Ha van kérdésed szívesen válaszolok a tapasztalatokkal kapcsolatban!

(#1485) gerlaip válasza Sonny C. (#1484) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszönöm!

Igazából az érdekelne, hogy a winchesterek hangját mennyire csillapítja az a gumi betét, ami ha jól látom ven benne.
Engem a winchester halk sercegése is zavar, amit a mostani házam csak felerősít. Éjszaka, ha mellette aludnék, és közben töltögetek.

lámavakond

(#1486) gerlaip válasza RexpecT (#1483) üzenetére


gerlaip
addikt

Lehet, hogy érdekelne, csak nem tudom mennyibe kerülne. Mert egy normálisabb ház hangszigetelés nélkül úgy 15-20 ezer, és ha megveszem bele ezeket az anyagokat, könnyen a 30 ezernél kötök ki, amibe ez az Antec kerül.

lámavakond

(#1487) Zájec


Zájec
veterán

Sharkoon Rebel 9 Value házat hol lehet beszerezni :F vagy kinél lehetne rendelni? hol és kinél probáljam? valami őtletet mondjatok ;) Thx :R

(#1488) gerlaip válasza Cloud_s (#1479) üzenetére


gerlaip
addikt

Cloud_s kérdésére a Silverstone-hoz alternatívák:

Silentmaxx St-11 pro (tts-kft)
Chieftec BA 01 BBB
Coolermaster CAS

lámavakond

(#1489) CriticalHit válasza gerlaip (#1482) üzenetére


CriticalHit
őstag

AcoustiCase C6670,[link]
Lian Li Silent sorozat

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1490) gerlaip válasza Zájec (#1487) üzenetére


gerlaip
addikt

Kérdezd ezt a gyereket, vett Sharkoon házat.
[link]

lámavakond

(#1491) gerlaip válasza CriticalHit (#1489) üzenetére


gerlaip
addikt

De király ez az Acoustic Case. Hol lehet hozzájutni?

A Lian Li is hangszigetelt?

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1492) gerlaip válasza RexpecT (#1480) üzenetére


gerlaip
addikt

Rexpect:
Az Aerocool csinál teljesen plexi házat.

ACRYCLEAR II PLUS

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1493) tts válasza gerlaip (#1482) üzenetére


tts
addikt

ez sem teljesen ''tökéletes'', de azért figyelmre méltó [link]

(#1494) CriticalHit válasza Cloud_s (#1479) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec Fusion

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1495) CriticalHit válasza gerlaip (#1491) üzenetére


CriticalHit
őstag

Itt: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1496) gerlaip válasza tts (#1493) üzenetére


gerlaip
addikt

Néztem, igen, láttam, hogy vannak nálad ezek a jó kis Silentmaxx házak. Az ST 11 pro-n gondolkodtam.

Csak az a baj, hogy ebben hátul csak nyolc centis venti lehet, nem? Van olyan amibe legalább hátul bele lehetne tenni 12cm-es Noiseblockert. (Ahogy néztem olyanok is vannak nálad.)

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1497) tts válasza Cloud_s (#1479) üzenetére


tts
addikt

Lian Li [link]

Aplus [link]

(#1498) tts válasza gerlaip (#1496) üzenetére


tts
addikt

csak az ST-11 Big - ott alul és a hátul a táp fölött van 120-as hely - de ez már szó szerint torony

(#1499) gerlaip válasza tts (#1498) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen azt is néztem, csak az meg kicsit túl nagy nekem... (Szerk: Attól függetlenül elgondolkodok rajta.)
Venti ügyben viszont biztosan meg foglak keresni. (Unokatesóm Gege néven már vett tőled jópár dolgot, úgyhogy lehet, hogy ő fog beugrani érte.)

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1500) tts válasza gerlaip (#1499) üzenetére


tts
addikt

Üdvözlöm. Jöjjön csak úgyis rég volt már nálam. :C Te vagy az az unokatesó akinek Noiseblocker SX 2 Pro Black-et vett egyszer?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.