Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Sonny C. válasza CriticalHit (#1343) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Mégegyszer köszönöm a segítséget! :R

(#1352) Sonny C. válasza CriticalHit (#1337) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Még egy apróság eszembe jutott: elég előre egy 92-es venti is vagy vegyek inkább kettőt?

(#1353) OtcheauxX


OtcheauxX
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek a Chieftek BG-01-es típusú házáért megéri nyolcezer forinttal többet fizetni,mint az Asus TA-58-ért?Mindkettő 350 W-os,előbbi 19000 Ft.Hardvereim alsó-középkategóriásak.

(#1354) CriticalHit válasza Sonny C. (#1352) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ne tegyél bele 2 vincsinél többet, akkor elég az egy darab 92-es venti és csendes is marad. Majd irjál tapasztalatokat, légszi.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1355) CriticalHit válasza Dr.Burn (#1350) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Thermaltake szokás szerint túláraz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1356) Bimbam válasza CriticalHit (#1346) üzenetére


Bimbam
csendes tag

Köszi szépen a választ.
Egyébként mit gondolsz az APEVIA X-Plorer-ről? [link]

(#1357) CriticalHit válasza Bimbam (#1356) üzenetére


CriticalHit
őstag

Aspire X-Plorer jó kis ház de a 8 -as ventik nem túl meggyözőek, ha erős konfigot akarsz beleszerelni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1358) Sonny C. válasza CriticalHit (#1354) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Nem is akarok több vinyót beletenni, csak a két WD-t! Talán a hét végén sikerül összerakni ( vagy utána hét elején), arra jönnek meg az alaktrészek! Írni fogom a tapasztalatokat! Köszönöm!

(#1359) Bimbam válasza CriticalHit (#1357) üzenetére


Bimbam
csendes tag

Értem...és mi lenne, ha a hátsó 80mm-est kicserélném egy 92 (esetleg120) mm-esre és/vagy előre betennék még 1 vagy két további 80 mm-est?



[Szerkesztve]

(#1360) CriticalHit válasza Bimbam (#1359) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az a szivás, hogy nem tudsz a 80-as helyekre 92-es vagy 120-as ventiket tenni ebben a házban. Ha tudsz barkácsolni, akkor hátra egy 120-as szivóra, előre pedig egy 92-es vagy 120-as fujóra a vincsik számától függően.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1361) Kojak


Kojak
tag

Hali!

20K körül milyen házat ajánlotok?Kinéztem már egy Soprano-t,de tudtok vmi jobbat ilyen árban?

Előre is köszi!

(#1362) CriticalHit válasza Kojak (#1361) üzenetére


CriticalHit
őstag

Érdemes még megnézni:
-Enermax Chakra, 16K:[link]
-Antec SLK3000B, 15K
-Cooler Master Cavalier 3, 18K: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1363) Kojak válasza CriticalHit (#1362) üzenetére


Kojak
tag

Köszi a segítséget,a CM tényleg jól néz ki! :R

(#1364) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi..Thermaltake Soprano házat vennék...ennek a háznak a jó a hűtése nem?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1365) John_Doe


John_Doe
senior tag

Udvözlet!
Nos a következő paramétereket megközelítő házak érdekelnének:
- porszűrés ordba-szájba, mert nagyon poros lakásban lakom
- halk legyen, hogy északa is mehessen az ágy mellett
- jól szellőző legyen, csak úgy :)
- max. 20k, 1 Ft-al se több

Várom a tippeket, javaslatokat és ötleteket. Előre is thx!

Shal'kek nem'ron!

(#1366) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Kinéztem egy Enermax Chakra-t, tökéletesen megfelelne, csak az a problémám, h egy 50 cm magas helyre tudnám berakni. Ha jól értelmeztem az Enermax oldlaát, akkor ez a ház 49 cm magas. :(

Tudnátok esetleg hasonló kategóriájú házakat ajánlani? Költséghatár a 15-20k, tápnélküli ház is lehet.

Gondolkodtam egy Codegen 8011-c10-es típusú házon is, csak ott a hűtéssel lenne probléma, legalábbis sztem. :))

Köszi előre is!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1367) sid.:Rc211v válasza John_Doe (#1365) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi...ez talán illik a Thermaltake Soprano-ra(20k) mind..De azt nemtom hogy mennyire halk...

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1368) John_Doe válasza sid.:Rc211v (#1367) üzenetére


John_Doe
senior tag

Kösz egynek jó! Más tipp? Valaki?

Shal'kek nem'ron!

(#1369) CriticalHit válasza bnss (#1366) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Chakra 455 magas és 490 mély. D490* W200* H455 mm. D: Depth, W: Width, H:Hight
Nézd meg még ezeket:
-Cooler Master Elit 330: 413 magas, 486 mély
-Cooler Master Centurion 534: 435 magas, 480 mély
-Cooler Master Cavalier T03: 435 magas, 500 mély
-Gigabyte Triton: 440 magas, 495 mély

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1370) bnss válasza CriticalHit (#1369) üzenetére


bnss
veterán

Hopp! Angoltudásom kicsit megfeneklett a Hight-ot a Width-vel szoktal felcserélni, de most sikerült Depth-el! :)) (németül tanítanak)

Köszi az igen részletes infót, így már egyértelmű a választáson! :) Chakrat ide! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1371) dReFiX


dReFiX
senior tag

HeLLo !

Házat szeretnék venni(lehetőleg táppal) de sajnos nem vagyok jártas a házakban, egy olyan 20-30 K-m van rá és és a következő Configot szeretném beletenni.:

-Msi K9n Neo-F (S-am2)
-Radeon X1800 GTO 256M
-AMD 3800 ATHLON 64 X2 S-AM2

Fontos hogy jól hűtsön !

Szóval mit ajánlotok ? :DDD

(#1372) CriticalHit válasza dReFiX (#1371) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Chieftec SH01BBB 400-as Chifi táppal, 30K [link]
-Chieftec BH-01B-B-B-400 400-es Chifi táppal: 27K
-Cooler Master Centurion 534 ház: 16K,
-Enermax Chakra ház: 16K,
-Antec SLK3000B ház: 15K,
-Antec NSK 6000 ház 20K,
Külön tápok:
-FSP400-60GLN táp: 15K
-FSP BlueStorm 350W THN-P: 12K
-Chieftec GPS-400AA: 14K

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1373) hecktor


hecktor
aktív tag

Érdemes még megnézni:
-Enermax Chakra, 16K:[link]
-Antec SLK3000B, 15K
-Cooler Master Cavalier 3, 18K: [link]


Cm-et hol lehet venni? Ez az a ház, ameyiken van egy zenére ugráló vmi az elején?

(#1374) ati888


ati888
senior tag

hi.

van valakinek tapasztalata a raidmax smilodonnal? ilyet akarok venni a napokban, de nem tudom milyen lehet, mert a valóságban nem láttam. a képek alapján frankó. Igazából 1 vag 2 vinyó lenne benne meg egy dvd író, amd 3500+-al.

ati.

(#1375) dfodor


dfodor
tag

Most vettem silverstone tj06 hazat. Tobbet kellett raaldozni mint eloszor szerettem volna, de asszem megerte. Gyonyoru darab, igenyes kivitelezes, hamarosan meglesz az alaplap is es akkor mar mukodni is fog :) Igy elsore csak ajanlani tudom.

A gondom az, hogy valszeg nem lesz eleg hosszu az alaplapi tapkabel. Nem tudja valaki hol kaphato hosszabbito? A seneritnel 1-2 hettel ezelott meg volt, de ugy tudom ok csak viszonteladokkal allnak szoba.

Mas: Letezik ez a maxx-fele tulfeszultseg vedelem. Aszittem ezt kozbe kell iktatni minden agon es egy biztositekhoz hasonlo, de ehelyett ezt csak egy agra kell rahelyezni es nem is lehet kozbeiktatni (csak egy bemenete van). Valaki hozzaerto el tudja magyarazni hogy ez hogy vedi a tobbi agat ha egyszer megszalad? Ha egyszer tulfesz lep fel, akkor annak minden agon kene jelentkezni, de ha csak egy agon van ilyen vedelem, akkor az a tobbi agon a feszultseget hogy szabalyozza?

[Szerkesztve]

(#1376) CriticalHit válasza hecktor (#1373) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Cavalier T01-en[link]
Itt kapható mindkettő:[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1377) thomasthomas


thomasthomas
tag

Hi!

kinéztem egy Powerlogic Modena 1100 MX típusú házat, csak egy valami megfogott:a táp.11000 ft-ért egy 550Wos táp és egy jó kinézetű házat kapokk....ezt a márkát nem ismerem, nem tudna valaki valamilyen véleményt mondani erről a Powerlogic márkáról?
(milyen hűtése van a háznak stb.)

előre is kösz a segítséget.

.

(#1378) John_Doe


John_Doe
senior tag

Véleményeket kérnék a következőről:
Antec SLK 3000B [link]

Shal'kek nem'ron!

(#1379) CriticalHit válasza John_Doe (#1378) üzenetére


CriticalHit
őstag

15K-t megér. Csendes és jó hütésü rendszer épithető vele.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1380) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, általánosan a Chieftec vagy az Antec házak a minőségibbek? Főleg a midi kategória érdekelne, pl. ezek:
Antec NSK 4000 [link]
Chieftec DH3 [link]

De nem zárkózom el más gyártóktól sem, szóval hol érdemes még szétnézni, ha minőségi, nem túl csicsás házat szeretnék?

(#1381) CriticalHit válasza Cloud_s (#1380) üzenetére


CriticalHit
őstag

Mindkettő cég felsőkategóriás házai (Chieftec Bravo sorozat, Antec Performance One/ Life Style/ New Solution) kiváló minőségüek. A Chieftec egyszerübb dizájn, mig az Antec felsőkategóriás házai akár a nappali diszei is lehetnek. Az ár is ezt tükrözi lásd az Antec P180B 45K-s árát. An Antec SOLO -t érdemes megnézned ha csendes konfigot akarsz.
További minőségi házak egyszerü formavilággal:
-Cooler Master Cavalier T03:[link]
-Lian Li: [link]
-Silverstone Temjin sorozat: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1382) Cloud_s válasza CriticalHit (#1381) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Köszi! :R

(#1383) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Egy kérdés támadt bennem, miután végigolvastam az Enermax Chakra specifikációját. A ház hűtés résznél le van írva részletesen, h elől, hátul, oldalt milyen hűtő található. A teljsség igénye nélkül: ''12 / 9 / 8 cm x 1 (12cm blue LED fan included)'' ez van front (első) ventillátornak írva. A kérdésem, h 12/9/8 az szándékozza jelölni, h mind a 12,9 és 8 cm-es ventillátor is elfér benne? :DD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1384) Thommyboj válasza bnss (#1383) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

szerintem igen, elég sok házat láttam már ahol, mindegyik méretnek van megadva lehetőség, pláne enermaxoknál ez jellemző, minap is volt egy phoneix hez szerencsém, ott is meg volt adva mindegyik méretnek venti, és oldalt az a bazi nagy 25 cm es venti az se kutya :)

(#1385) troland26


troland26
őstag

hello
szerintetek az alienware álltal forgalmazott gépek házait meg lehet valahol vásárolni külön is?(nagyon dögösek szerintem)

(#1386) bnss válasza Thommyboj (#1384) üzenetére


bnss
veterán

Az biza' nem semmi! :DD

Bár én a venti nélküli változatot szemeltem ki, a levegőáramlást majd megoldja két venti, egy elől és egy hátul! :)

Jah és amúgy köszi a választ, remélem igazad van! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1387) Capslock0


Capslock0
csendes tag

[link]

Capslock

(#1388) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

A véleményeteket szeretném kérni erről a két házról! Lehet valaki tud róluk mondani valamit!
[link]
[link]

:R

[Szerkesztve]

(#1389) CriticalHit válasza troland26 (#1385) üzenetére


CriticalHit
őstag

Sajna csak koppintásokat (pl Raidmax). Az Alienware-nek, ugyanúgy mint az IBM-nek kizárólagos szerződése van a házhasználatra.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1390) troland26 válasza CriticalHit (#1389) üzenetére


troland26
őstag

Megnéztem ezeket a raidmax házikókat és tényleg van egy két hasonnló ,köszi szépen a tippet :C :C

(#1391) Atisco válasza Hoffer (#1388) üzenetére


Atisco
csendes tag

Hali!

Nem is olyan rég volt szerencsém egy Thermaltake Soprano házhoz, haver vette és segítettem összerakni. Sajna reszelő is kellet hozzá mert a tápot csak két csavar-al tudtam rögzíteni és mindkettő azonos oldalt volt igy a harmadik csavar csak a reszelő seítségével lehetett befogatni a negyedikkel meg inkább nem is probálkoztunk mert ahoz már fúro kellet volna. A csavarmentes része korrekt. A ház szerkezete viszint nagyon gyenge. Az ajtó szép meg minden de nem zár rendesen és nagyon nagyon könnyen kinyilik. És maga a ház nagyon picike, kevés benne a hely. A Swing-hez még nem volt szerencsém igy véleményezni se tudom igazán. De lehet hogy jobb választás mint a Soprano. Ezen kivül szerintem egy kicsit drágák is a Thermaltake cucuk.

Nekem egy Casetek házam van és nagyon megvagyok vele elégedve nagy és stabil kialakításu. Full csavarmentes ás ugyanugy táp nélküli mit a Thermaltake.

[link]

Jó vásárlást. :DD

(#1392) Hoffer válasza Atisco (#1391) üzenetére


Hoffer
őstag

És mit gondolsz a Casetek CK-1099-2A-ról és a Casetek CK-1020-6??

(#1393) xlaci


xlaci
senior tag

Hy!
Szoval hazvasarlas elott allok, es kernem a velemenyeteket (esetleg tapasztalatotokat) hogy melyiket is valasszam. A harom jelentkezo:
Thermaltake Armor Series VA8000BWS
Thermaltake SHARK VA7000BWA
Thermaltake VD1000SWA
Szoval?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1394) EQMontoya válasza xlaci (#1393) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát ez igy fura, mert a 3 ház másra való. Az armor egy nagy böszme dög (16k), abba fér a legtöbb 5.25ös és 3.5ös cucc, szereltem már, minőségi cucc, bár van 1-2 hibája, de jó kis házikó, csak a benne lévő ventik száma vagy 4, ha beraksz 1 tápot, 1 vga-t, és 1 cpu hütőt, kösd oda a házat, hogy fel ne szálljon, mikor beinditod. :DD
A sharkba kevesebb cucc fér, mellett szól, hogy kevesebb, mint 7g, és átlag embernek elég benne a hely
Az aquila-ban kb ugyanannyi a hely, mint a sharkban, vizhütésre felkészitett, bár nem látom sok értelmét, szintén 7kg alatt, szal lanpartyra járáshoz mindenképp utóbbi 2-ből valamelyik, nekem spec az aquila tetszik jobban.

Same rules apply!

(#1395) xlaci válasza EQMontoya (#1394) üzenetére


xlaci
senior tag

hmm...
hat igen az a 4 venti nekem is soknak tunik, gondolom a hangja is megvan.
En is egyre inkabb az aquila-val szimpatizalok :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1396) Hoffer


Hoffer
őstag

Mi a véleményetek a AEROCOOL AEROENGINE JR-ről???

(#1397) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

HALI!
Énszerintem érdemes beruházni egy RaidMax ninjára aki érdekes gépet akar magának!!!
Jó a hűtése és az elhelyezése, ajánlom mindenkinek!

(#1398) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Hadd mutassam be az új szerlmemet, mit gondoltok Thermaltake Kandalf VA9003BWS-ről???
Egyetlen egy baja az ára, szerintem, neketek mi a véleményetek róla? Én biztos, hogy ilyet fogok venni, csak sajnálom a mostani házikómat amit saját kezűleg moddoltam! Csak az a baj vele, hogy soha nincs kész, mert mindig bevillan valami upgrade vele kapcsolatban, és már rengeteg pénzben van, szerintem már egy Kandalf kijött volna belőle, ha mindent beleszámolok!

[Szerkesztve]

i9 / 4080 / 32"

(#1399) EQMontoya válasza pigatt (#1398) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kandalf egy spec első résszel ellátott armor, belül ugyanaz a kettő... megér Neked az 15k-t barátom? ha igen, adj egy ötöst nekem is, mert marha gazdag lehetsz :DDD

Same rules apply!

(#1400) pigatt válasza EQMontoya (#1399) üzenetére


pigatt
őstag

Jó én nem ismerem a hibáit, csak a vinyó gumi ágyak, 25cm venti, meg úgy az egész megtetszett!
Mik a hibái???

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.