Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) TSanya válasza !Overdose! (#1739) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

A 12 cm-es venti a ház hátuljában lakozik?


Üdv

(#1752) Kenny88 válasza Csapi007 (#1741) üzenetére


Kenny88
tag

HI. en nem otthon vettem hanem Angliaban atszamolva 30.000FT korul mozoghat( tapnelkul) de lattam olyan oldalt ahol adnak hoza gyari tapot is.

(#1753) Pulsedriver


Pulsedriver
csendes tag

Milyen házat tudnátok nekem ajánlani? A szempontok: jó legyen a hűtése illetve a szellőzése, ne legyen benne táp, és ne legyen a legdrágább se!

(#1754) savanyúcukor válasza savanyúcukor (#1723) üzenetére


savanyúcukor
csendes tag

megjott a STACKER hazam (CoolerMaster Stacker STC-T01-UWK)
ehhh........

hat voltak gondjaim:

1., szep-szep, de csillag nincs a homlokan

2., az elejen levo takaro-szuro betetek iszonyat birka modon vehetok ki-be, nehezen

3., a hazban levo gyari ventik (hatul, felul, vinyok elott) nem szabalyozhatok, hanem dirketbe dughatok elosztoval a tapra, tehat nem az alaplapra, ha szabalyozni akarod oket akkor ki kell cserelni mindharmat, no comment, cserebe viszont nagyon halkak es nem porognek nagyon, de akkor is wtf

4., tap szereles: az egesz vas kapott egy ENERMAX Liberty 500 -at
a csavarhelyek nem passzolnak alapbol!!!! le kellett venni a taprol a nagy venti vedoracsat, igy mar rendesen el birt helyezkedni es a lukak is passzoltak

5., a vinyo keretbe 3 vinyot raktam, eleg fos az elrendezes, igen kozel kerult a 3 vinyo egymas melle, ez se nagyon tetszik, de legalabb a venti jol huti oket

eddig ennyi

(#1755) harlyngton


harlyngton
tag

Halié

Tudja valaki hol lehet olcsón thermaltake házakat kapni?

(#1756) #72042496 válasza savanyúcukor (#1754) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is ilyen házam van, s ha megkérdezik, mik a hátrányai, akkor ezeket sorolom fel. Több negatívat nem tudnék mondani róla. :)

Pulsedriver: Picit olvass vissza: a Casetek házak korrektek. (Nem tudom, táppal együtt érkeznek-e.) Még a CoolerMaster, a Chieftec és a Foxconn termékeit tudom ajánlani, ezekről van tapasztalatom. (Legutóbbi gyártó házaiban van táp.)

Milyen táp lesz az új gépben? Ha valamilyen régebbi, és / vagy noname, akkor mindenképpen érdemes leváltani!

harlyngton: Apróhirdetések? ;) (Használtan biztos találsz, ha újat szeretnél, nézegesd végig a bazárokat.)

[Szerkesztve]

(#1757) Teszla_ válasza savanyúcukor (#1754) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, a szereléssel nekem is meggyűlt a bajom, de szerencsére ezt messze nem kell annyit szétszerelni, mint a régi Codegen házamat :) Ezt főleg a takarításra értem.
Az előlapon a porszűrőkkel nekem annyi a könnyítés, hogy pont 3db 5,25''-ös cucc van a gépben, és ezért 3db előlapi takarót nem is használok. ha poros lesz a vinyók előtti 3 takaró, akkor csak kicserélem őket, a többi meg mehet mosni, és száradni :) Ami viszont nem tetszett, hogy ha a bal oldalán lévő nagy kör alakú rácsos részhez beteszek egy ventit, akkor az ott lévő nagy porszűrő iszonyat poros lesz, és ott csak speckó csavarhúzóval lehet leszedni a rácsot, hogy ki tudjam takarítani a porszűrőt :(
A felső ventit is érdemes kivenni, mert nagyon nehéz hozzáférni, ha berendezett gépházban akaroja az ember visszacsavarozni egy takarítás után. (nekem ki kellett venni az alaplaptálcát is, hogy odaférjek 2 csavarhoz)
Ettől függetlenül szeretem ezt a házat, 2 havonta egy takarítást kibírok :)

(#1758) 10GoBall válasza savanyúcukor (#1754) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Mivel én is ilyenre vadászom, egy-két dolgot megkérdeznék Tőled.
Az előlapi rácsokon, amik az 5,25-ös helyejket fedik, van-e porszűrő?
A vinyóbox ventijének van-e porszűrője, ha nincs tehető-e valahogy rá? Vagy csak a ventirács van rajta?
Rakható-e be + venti az előlapba úgy, hogy mögé még vinyó kerüljön? Egyáltalán rakható-e be + venti?
Ezt a táp dolgot nem értem pontosan? Minden tápon szabvány csavarhelyek vannak, gondolom a házon is szabvány furatok.

Választ előre is thx!

Teszla_
Látom Neked is ilyen van.

[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#1759) kiSSrac válasza 10GoBall (#1758) üzenetére


kiSSrac
tag

Én értem ide elöbb válaszolok neked én is, nekem is ilyen házam van...

1. a vinyóbox ventijnek konkrétan nincs porszűrőj, viszont elé mennek az 5.25-ös takarólemezek, azokon vannak.

2. veszel még egy vinyóboxot és akkor ugyanugy rakható elé venti, valamint a proszűrők is meglesznek... (egyéb ötetem most nincs, lehet másnak lesz)

3. a csavarok szabvány helyen vannak, csak az Eneremaxon (nekem is ilyen van csak 400-as Liberty) van egy rács és az egy kicsit eltartja, igy nehezebb becsavarozni (ha jól értettem)

egyelőre ennyi jutott eszembe :)

(#1760) kiSSrac válasza savanyúcukor (#1754) üzenetére


kiSSrac
tag

Egy megjegyzésem lenne: igazából mindennel egyetértek, ezek a hátrányai, viszont nekem a venti szabályozhatósága fel se tünt problémának, mivel olyan halkak...

Ellenben a felső 8as ventit már lekapcsoltam mert elkezdett búgni, vagy berezonálni tőle a ház, már nem emlékszem...
Egyébként a meleg magától is távozik felfele, elég oda a rács is...(cáfoljatok meg ha nem)

Szerk: helyesírás és elírások...

[Szerkesztve]

(#1761) #72042496 válasza kiSSrac (#1759) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, szabványosak a csavarhelyek, viszont ha olyan tápod van, amelyiknél a ventilátorrács nincs a burkolatba süllyesztve, hanem kiemelkedik, akkor azt le kell szedni, különben nem megy bele a Stackerbe. (Anno a Tagan Easyconnal jártam így.)

Az összes ventit kivettem belőle, hogy minél halkabb legyen a gép. :) A felső rácsot is leszedtem: oda később a vízhűtés tartálya kerül, jelenleg üresen tátong, s csak úgy okádja felfelő a meleg levegőt...tehát a hő valamennyire magától is távozik a házból!

(#1762) savanyúcukor válasza kiSSrac (#1759) üzenetére


savanyúcukor
csendes tag

jah, egyetertek

vinyo megoldas lenne meg az is ha veszel 5,25-os vinyo hutoket

nekem 3 van most berakva a keretbe, amibol csak egy mukodik jelenleg (raptor)
igy most 32 fokos

igen a tapnal kilog belole a vedoracs, 1-2mm -rel kerulnek igy arrebb a lukak, de nem kell racs, es maris bent a helyen a cucc

ami nemtetsyet meg, hogy kicsit rovidek voltak az elolapi USB/firewire/audio kabelek
(igaz ez lap fuggo)

itt latszik, hogy a firewire kabel keresztbe megy az egesz lapon
[link]

[Szerkesztve]

(#1763) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Kinek mi a véleménye a Raidmax Smilodon házról?
Nem tudja valaki hol lehet Antec Nince Hundred házat kapni?

"Csak úgy mondom"

(#1764) Teszla_ válasza savanyúcukor (#1762) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem amíg 2 vinyó volt, addig még hűvösebben tartotta őket a 12 centis venti. 3 vinyónál kicsit megemelkedtek a hőmérsékletek, de nem vészes. Valamelyik nap 13 fokos volt a 60-as Maxtor :D

Nekem is volt gond a táp becsavarozásával. De csak a Chieftec-nél. Egy pár milliméterrel lejjebb voltak a furatok a tápon, ezért egy kicsit meg kellett dölteni a tápot, hogy be tudjam szerelni. Utána nagyjából egyenesbe tudtam hozni. Érdekes, hogy ugyanez a probléma a Codegen és a Bluestorm tápnál nem jelentkezett :F

Az USB/firewire/audio kimenetes előlapot én beraktam a legalsó ''slot''-ba, mivel asztalon csücsül a gép :) Így nemhogy tökéletesen elég a hossza a kábeleknek, de még jobban is néz ki a gép szerintem. Ennyivel kevesebb a kábeldzsungel a gépben. Szerintem próbáld ki, már ha nem asztal alatt használod a gépet, mert akkor hajolgatni kéne, ha használni akarod valamelyik kivezetést.

(#1765) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Mióta házra vadászom egy csomó bemutatót olvasgatok kinti oldalakon. Nagyon sok helyen dícsérik az AKASA Eclipse 62-es házikót. Nagyon jól szerelhető, nagyon jól szellőzik és nem az a ''böszme'' nagy kategória. Sajna kishazánkban nem kapható sehol. /bezzeg a cseheknél van/

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#1766) !Overdose! válasza 10GoBall (#1765) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szép! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1767) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Megvettem a Casetek 1099 házikót.
A vléeményem pedig az, hogy szuper vétel volt.
Nagyon nagy belül,ami nekem különösen jól jön.
A hangszigetelése nagyon jó,még úgyis, hogy nem raktam rá semmi extra szigeetelést.
A következő egy táp vétele lesz,az már biztos ,hogy fps.
Éljen a passzivizálódás!!:D

(#1768) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Tud valaki véletlenül olyan helyet, ahol tartalélalkatrészeket /pl. előlapi panelek, hdd box/ lehetne CM Stackerhez venni?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#1769) BloodRay


BloodRay
veterán

Valaki tud valamit Asus TA863 vagy TA881-ről valamit? Megtetszett, nyerő áron vehetném és qtech helyett egyszerre nyernék vele egy fsp tápot!
Valaki help!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1770) bnss válasza BloodRay (#1769) üzenetére


bnss
veterán

Már csak a táp miatt megéri, szvsz nem is néznek ki olyan rondán, bár kicsit kocka, én is ilyen bn gondolkodtam, aztán mégsem ez lesz, mert kicsi lenne számomra! :B

A TA881-es eleje egész jól mutat, ha nincs szükséged több 5,25''-ös és 3,5''-es helyre, akkor vedd meg nyugodtan, a 350W-os táp is elég lesz egy darabig! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1771) TSanya válasza Balázs_a_laz (#1767) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Csak azt kérdezném,hogy amit vettél az már az új /12 cm-es ventikkel szerelt/ változat?
Csak azért kérdem,mert a cég honlapján már ez az infó szerepel.

[link]

A 1019 ill. A 1099-es tipus között nem látom a különbséget.


Üdv:TS

(#1772) Balázs_a_laz válasza TSanya (#1771) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Nem,az enyémben elől és hátul is 2 2 darab 8 cmes venti hely van.
Szerintem azok közt csak annyi a különbség,hogy az egyiknek csíkozott a másiknak pont díszítés van az elején.

Üdv

(#1773) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új gépházat vásárolni!
A lényeg hogy fekete legyen és komoly hűtése!
Árban olyan 15k-ig szeretnék elmenni!
Mit ajánlanátok???

(#1774) djtoomi válasza Harti (#1773) üzenetére


djtoomi
addikt

én egy aerocool aeroengine jr vagy egy aerocool magic 3d-t vagy egy raidmax cobra 822w black-et ajánlok.utóbbi van nekem.fekte,nagyon jó szerelhetőségileg,jól hűt alapból 3 venti van benne nem hangosak,és 7-et tudsz beltenni plussz táp meg vga,meg cpu meg stb.nagyon jó ház.kb 13k és én tökéletesen meg vok elégedve mert nem olyan hangos és plexis.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1775) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Van valakinek Aerocool Masstige-A háza?

"Csak úgy mondom"

(#1776) s-men


s-men
tag

Én egy Raidmax Ninja házat szeretnék :DD

Üdv : Dani

(#1777) djtoomi válasza s-men (#1776) üzenetére


djtoomi
addikt

én meg egymillió dollárt :DDD :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1778) s-men válasza djtoomi (#1777) üzenetére


s-men
tag

Az sem lenne rossz.... :C

Üdv : Dani

(#1779) Harti válasza djtoomi (#1774) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi a választ!
Tetszenek de egy fontos dolgot nem mondtam ami kicsit leszűkíti a lehetőségeket!
48 magas és 24 széles helyre fér be a ház sajnos!
Plusz mindenképp olyan kell aminek az elején van USB csatija és ne legyen kinyitható az eleje mert ha ki van nyitva az ágyam akkor épp annyi hely van hogy a DVD tálca ki tudjon nyílni!
A levegő pedig csa hátul tud távozni!
Sajna csak egy 6nm és szobám van!:(
Remélem ezek után is tudsz ajánlani valamit! :U

(#1780) djtoomi válasza Harti (#1779) üzenetére


djtoomi
addikt

a raidmax cobra ami nekem van 21cm széles és 46 magas.elől van csatija de kinyitható az eleje.kb 5cm-el esik kijjebb az ajtó mint a dvd tálca kinyitva.de ennél jobb házat sztem nem találsz.ennyiért plána.esetleg aerocool aeroengine jr de az meg hangos és akkor nem tucc aludni ha ágy mellett lenne.szal én mindenképp egy kis helycsinálást ajánlok és ezt a raidmax cobra 822w black-et.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1781) Csapi007 válasza Harti (#1779) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
AeroCool Masstige-A.
[link]

"Csak úgy mondom"

(#1782) Harti válasza djtoomi (#1780) üzenetére


Harti
senior tag

Ha kinyitom az ágyat és a DVD tálcát 1cm hely van közte!
Nem tudok ennél több helyet csinálni sajnos,az ágy így is a falon van teljesen!:(

(#1783) Harti válasza djtoomi (#1780) üzenetére


Harti
senior tag

[link]

Ez milyen szerinted???
Ha jól olvasom egy 8 és 9 centis ventinek van hely benne!
Plusz van hozzá egy 400W-os 12cm ventis Chieftech tápom!
3,5k nagykerben!

(#1784) djtoomi válasza Harti (#1783) üzenetére


djtoomi
addikt

nem rossz de a raidmax cobra sokkal jobb.mutilok mindjárt egy jót

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1785) djtoomi válasza Harti (#1783) üzenetére


djtoomi
addikt

ezekhez mit szólsz:[link]?

Én ezt ajnálom leginkább:[link].Ugyan picit több de nagyon jól néz ki,nagyon jó a minősége itt a PH!-n is van róla teszt

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1786) Harti válasza djtoomi (#1785) üzenetére


Harti
senior tag

Ne hari de nekem nagyon nem tetszik!
Nekem egy teljesen szolid elegáns fekete házra van szükségem!
Sztem megpróbálom azt amit nagykerből tudok szerezni!
Abban még segítenél hogy jól láttam e hogy egy 8 és 9 centis ventit bele lehet abba rakni??

(#1787) djtoomi válasza Harti (#1786) üzenetére


djtoomi
addikt

jól láttad.de azt sztem amit nagykerből tudsz hozni feljtsd el.nem egy komoly ház.hangot nem nagyon csilllapit és nem is igazán szerelhető.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1788) Remington


Remington
őstag

hello
CM Ammo házzal van vkinek tapasztalata?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1789) Csapi007 válasza Remington (#1788) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Szerintem jó ház.
[link] [link]

Ha nagy plexi oldallapja lenne ezt venném...

"Csak úgy mondom"

(#1790) Remington válasza Csapi007 (#1789) üzenetére


Remington
őstag

igen teszteket én is olvastam de user véleményre lennék kíváncsi h milyen messzív, minőségi cuccos-e érted:D

amúgy sztem nem lehet nagy kunszt kicserélni a rácsokat plexire

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1791) Csapi007 válasza Remington (#1790) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem, télleg nem. De nekem még az a felület is kicsi lenne. :U
Azért írtam oda hogy ''nagy''...

"Csak úgy mondom"

(#1792) Harti válasza djtoomi (#1787) üzenetére


Harti
senior tag

És esetleg ők???

[link]
[link]

(#1793) djtoomi válasza Harti (#1792) üzenetére


djtoomi
addikt

Azt az Asus-t mindenképp feljtsd.Esetleg a második de inkább nem.A leginkább neked való ház amin nincs ajtó az ez:[link].Itt az ára:[link].Ezt ha nagykerben meg tod venni akkor sztem 15 alatt lessz.Ez nagyon jól szellőzik,jól néz ki és nagyon jó ház.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1794) Harti válasza djtoomi (#1793) üzenetére


Harti
senior tag

Iszonyat nem tetszik ez amit linkeltél!
De a teljesítményére egy szavam nincs!
Azzal a 2-vel amit linkeltem mi a gond?? :F
Tele van ventihelyekkel!

(#1795) Harti válasza djtoomi (#1793) üzenetére


Harti
senior tag

[link]

Még ez az egy van amit tudok hozatni nagykerből!
Elől hátul van venti hely!
Erre igazán rábólinthatnál!:)
Sztem eddig ez a legjobb!

(#1796) djtoomi válasza Harti (#1795) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!

Sztem amit linkeltél azok közül nekem mez a legunszimpatikusabb.És ehhez mit szólsz:[link]?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1797) Harti válasza djtoomi (#1796) üzenetére


Harti
senior tag

ilyen nincs a nagykerben!:)
Külsőre vagy tudásra unszimpi amit linkeltem?

(#1798) djtoomi válasza Harti (#1797) üzenetére


djtoomi
addikt

külsőre is tudásra is az.mik vannak nagykerben kérlek mindt sorold fel.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1799) Harti válasza djtoomi (#1798) üzenetére


Harti
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Plusz még Codegenből van vagy 5 de azok ha jól tudom felejtősek!

(#1800) djtoomi válasza Harti (#1799) üzenetére


djtoomi
addikt

Elég szar egy hely nem azért de ha nennyi házuk van...Úristen.Innen ez az egy ami jó:[link].

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.