Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) zso73 válasza zso73 (#549) üzenetére


zso73
veterán

Egy baj van csak:Sata winyó esetén elég rossza a csatlakozó helyzete.E miatt feszül a vezeték!!!! :Y El is tört egy csatlakozóm az oldallap felhelyezésekor! :Y

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#552) Peet210 válasza dany27 (#550) üzenetére


Peet210
őstag

Üdv
Ha táppal együtt akarsz házat nézz szét a Chieftec háza táján.Igaz hogy drágábbak de mellé kapsz egy jó tápot.Amit néztél az szerintem jó, de viszont ennyi pénzből már csak egy olcsóbb tápra futja mellé

Today's record, is tomorrow's motivation

(#553) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hali. Tudnátok mondani boltot ahol nagy a választék gépházakból és esetleg ki is van állítva az üzletükben..? Dobjatok privit.

(#554) mergal válasza dany27 (#550) üzenetére


mergal
aktív tag

Vagy az aerocool ház és hozzá egy olcsóbb FSP táp!

(#555) Face8814 válasza YODA mester (#553) üzenetére


Face8814
őstag

Privi ment!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#556) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Hi all! Házat szeretnék vásárolni, olcsón, (10k) olyat ami csavarmentes, szóval az író, vinyó kapjon 4 csavart aztán becsúsztatom, és bepattan, aztán elhúzom azt a sz@rt és már ki is vettem :DDD. Tud valaki ilyen házat? Ja, és jól nézzen ki.

(#557) sw4r3z


sw4r3z
tag

Aerocool BayDream (Masstige) gépházról tud valaki véleményt mondani? Megéri kb. 23k-ért? Azt írták róla, hogy 10db 5,25ös + 2db 3,5-ös hely van benne. Én csak a 10db 5,25-öst láttam a képeken. Merre van az a 2 3,5ös? Levegőszállítás/hütés terén mennyire jó?

(#558) Gausz


Gausz
aktív tag

Üdv
Kérdésem, hogyha majd procira, vid kártyára minél halkabb hűtést akarok, szinte passzívat, akkor milyen hűtásű háznak kell lennie? Gondolom az oldala, teteje legyen 12centis ventis. De ilyet nem igazán találtam, max 15ezerig. Plusz a gép nem asztalon, hanem földön van, és nagy előny lenne olyan elülső usb csatlakozó, ami ház tetején van. Létezik ilyen ház? Táp nem kell

[Szerkesztve]

(#559) CriticalHit válasza Gausz (#558) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha jót akarsz tegyél még hozzá egy kicsit és:
Aerocool ExtremeEngine 3T,
Aerocool AeroEngine II,
Antec SLK 3000,
Cooler Master Centurion 534,

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#560) rii


rii
nagyúr

Sziasztok!

Én egy morcos, stíulos, fekete házat keresek, magas, karcsú előnyben.

Lehet lecsúszok most egy IBM gp vételésről, amit nem tudok megtenni egy hónap múlva már, és azért érdekelne, hogy létezik-e olyan ház, ami kicsit is hasonlít mondjuk egy ThinkCentre-re, vagy Netfinity-re.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#561) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Egy házat szeretnék venni táppal, és a kettő együtt ne legyen drágább 15k-nál. Milyen lehetőségeim vannak? :U Meg jó lenne ha a táp hűtője extra-halk lenne.

Steam: marcias88

(#562) Hasek válasza rii (#560) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Pontosan nem tudom, milyen ízlésed van, de a [link]-elt helyen vannak nagyon morcos, illetve kevésbé morcos házikók. Jó szemezgetést!

Üdv. H

(#563) rii válasza Hasek (#562) üzenetére


rii
nagyúr

köszi az átfogó linket ... (-:

ez máris tetszik: [link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#564) Peet210 válasza marcias (#561) üzenetére


Peet210
őstag

Helló
Itt van 1-2 olcsóbb ház [link] [link] tápnak meg beleraksz egy Chiefteket vagy [link]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#565) marcias válasza Peet210 (#564) üzenetére


marcias
őstag

Hm-hm. Az első link alatt voltak egész jók.. :) És 370-es táp elég? Vagy 430-as inkább? Mert a64, 6600GT lenne benne :F

Steam: marcias88

(#566) marcias


marcias
őstag

[link]
ez pl milyen? vagy chieftec-et érdemesebb?

Steam: marcias88

(#567) Peet210 válasza marcias (#566) üzenetére


Peet210
őstag

Sajnos nem tudom milyen nem igazán ismerem de a Chieftecek szerintem jók de kérdezd meg itt [link], hogy milyen tápot vegyél.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#568) CriticalHit válasza rii (#560) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szerintem elég morcos.

http://www.acoustiproducts.com/en/acousticase_c6607.asp

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#569) Bikeman válasza Gausz (#558) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Van ilyen, 15k, Cooler Master Centurion 532, elöl-hátul 12 cm veltis, az elsőt kapod hozzá (tehát -2k-t a ház árából rögtön levonhatsz.:D)

[Szerkesztve]

(#570) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Ő meg még morcosabbak, a tesóival együtt:

[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#571) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Az utolsó morcosom ;]

[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#573) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Az új GigaByte Triton-tól ki tud bővebb infót? A belsejére lennék kiváncsi, de még a gyártó oldalán sincs semmi.
Kívülről nagyon tetszik a ház, de a szerelhetőség és a térkínálat erősen kérdéses.

[Szerkesztve]

(#574) CriticalHit válasza gabx76 (#573) üzenetére


CriticalHit
őstag

Én is nézegetem, a tökéletes ház keresése során. Az Aurora egyszerűsített változata visszafogott külsővel. Szerencsére itt már nincs projector, hátul 2 helyett 1 db 120-as venti. Sajna a HDD keret itt is keresztben van ( ez valami új trend, mi értelme :F )akadályozza a teljesen szabad légáramlást. Egyébként tágas, jól szerelhető, a kábel rendezés is rendben. A térkínálat meg akkora amekkorát egy közepes torony kínálhat.
Itt a tesóját a Poseidont tesztelik, szerintem 90%-ban ua., mint a Triton. A piacon még nagyon új mindkettő.

[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#575) rii válasza CriticalHit (#571) üzenetére


rii
nagyúr

morcos mégmorcosabb legmorcosabb ... :) [link] mondjuk ez kibeba drága ....

köszi a segtíséget és linket, tetszenek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#576) WOW27


WOW27
tag

Sziasztok! Ez a Codegen 6099 jó háznak tünik? Valami vélemény?[link] :F

[Szerkesztve]

(#577) uti_tatu


uti_tatu
csendes tag

Sziasztok!

Házat szeretnék én is, úgy nettó 20 alatt, de inkább bőven alatta...

Ezeket néztem, de nem ismerem őket. Mi a véleményetek?

[link]
(főleg ez érdekelne, a nagy ventillátorai megfogtak...)
[link]
[link]
[link]
A legfontosabb, hogy halk legyen, és jól hűtsön, mert prescottom van (zalmannal). Ja, és nem szeretném a vinyókat külön hűteni, oldja meg a ház!

Köszönöm!

[Szerkesztve]

(#578) Peet210 válasza uti_tatu (#577) üzenetére


Peet210
őstag

Üdv
Sterintme az Aerocool házaknak jó hűtése van akár az elsőt akár az utólsót választod.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#579) bagyulajuve válasza uti_tatu (#577) üzenetére


bagyulajuve
addikt

thermaltake soprano? 20 alatt van bőven pl a m***ralban: 16e ill. 17e ploxivel. Nagyon szép kis ház.

Resistencia eterna

(#580) SirThomas2


SirThomas2
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni 1 hangszigetelt házat, csendes táppal. Mit tudtok nekem ajánlani?
Elöre löszi a segítséget.

(#581) bagyulajuve válasza SirThomas2 (#580) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sztem külön érdemes venni házat, külön tápot és külön rezgéscsillapító ill. hangszigetelő szett, egyben nem nagyon kapsz ilyet

Resistencia eterna

(#582) SirThomas2 válasza bagyulajuve (#581) üzenetére


SirThomas2
csendes tag

És a hangszigetelő szetnek van értelme? Mennyire hangszigetel az? És milyen házakba lehet beszerelni?
Tudnál ajánlani 1 házat?

Ja, meg gondolom abbol is van vagy 1 millió falyta. :) abból melyiket érdemes venni? Mármint hangszigetelő szetből.

[Szerkesztve]

(#583) bagyulajuve válasza SirThomas2 (#582) üzenetére


bagyulajuve
addikt

[link]

itt mindent megtalálsz zajcsökkentéshez kell
+ vannak házak, tápok is

Resistencia eterna

(#584) MoDD3rke


MoDD3rke
csendes tag

nemtudjátok véletlenül[link] milyen ház? (típus)

[Szerkesztve]

a honlapot nem frisitem....

(#585) CriticalHit válasza SirThomas2 (#580) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec P180. A legcsendesebb hangszigetelt ház. [link]

Antec P150.
A senerit-nél akciósan most táp nélkül hozzá lehet jutni. Kis szerencsével ;)
Egyébként Antec NeoH 430W-os táp van hozzá, ami alacsony terhelésnél főleg ASUS alaplapokkal nem indul.

AcoustiCase. Szintén kiváló minőségü hangszigetelt ház.
[link]

A leghalkabb ventilátoros táp pedig a Seasonic S12 széria.



[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#586) uti_tatu


uti_tatu
csendes tag

Sziasztok,

Korábban már írtam ház vásárlással kapcsolatosan. Most szűkítettem a listát két termékre:
(tömeren a szempontok: 20e alatti nettó ár, jó hűtés, és renkdívül halk működés)

[link]
[link]

Szerintetek melyik a jobb, ha a hűtés (alaplap és környéke valamint vinyók) és a halk működés a legfontosabb szempont?

Illetve a két ház különbsége kapcsán merült fel kérdésként, hogy
- A BTX kompatibilitás a jövőtálóság szemponjtából mennyire fontos? Mennyire terjed ez a szabvány?
- Az oldalt egy db 25cm-es venti versus 3 db 8cm-es venti a hűtés valamint a halk működés szempontjából melyik előnyösebb?

Köszi a segítséget

uti_tatu :R

(#587) Tibusz válasza uti_tatu (#586) üzenetére


Tibusz
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a nagy kérdésem, hogy mi a jobb. A cooler master cm stacker, vagy az aerocool extremengine 3T???? a cooler atx, ill. btx. Ez lesz a jövő? ez a ház nem fog elavulni? Az aero 20e a cooler 36..Akinek van valamelyik, kérlek írjatok. Melyik a jobb. Persze a pénz is számit.
Köszi a segítséget:)

(#588) Pharaoh válasza Tibusz (#587) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

A Régi-új stacker (810) már csak ATX-es.

(#589) 7600GT


7600GT
senior tag

Hi!
Milyen házat vegyek?
25k a keret, mert amostani kicsit nagy
kössz
ja és jól szellőző legyen!!!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#590) bagyulajuve válasza 7600GT (#589) üzenetére


bagyulajuve
addikt

tényleg az elég nagy ház, haveromnak is ilyen van :DDD

sztem valmilyen TT, pl soprano (nagyon szép házikó)
[link]

Resistencia eterna

(#591) 7600GT


7600GT
senior tag

Hááát?? :F
Annak elég gyenge az anyaga.
Én valami Castekre gondoltam.
Mondjuk 1018-as.
Az jó??? :F

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#592) King-M@X


King-M@X
csendes tag

Helló mindenki ! Most készülök újítani a gépemen ,többek között a gépházamon is . Valami jó Design-osra és azért hűthető házra gondoltam . Sok házikót láttam már ,de nem tudom igazából melyik lenne az igazán jó ,(( TT Soprano ,TT Xaser3 ,Antec plussView 1000amg ,AeroCool E3 ...)) Elsősorban az Antecen és a Sopranon gondolkodom ... van valakinek ilyen ?? tapasztalatok ? Vagy tudnátok még ezeken kívül ajánlani valamit ? PLS valaki segítsen !
Előreis köszönöm :R

(#593) jakewyler válasza King-M@X (#592) üzenetére


jakewyler
senior tag

aerocool aeroengine jr nekem fél éve van ilyen házam kíváló hűtésű és nem is drága, az eddigi legszebb ház amit láttam :R ,de a többi aerocool házak se rosszak aeroengine 2...

(#594) King-M@X válasza jakewyler (#593) üzenetére


King-M@X
csendes tag

Köszi a segítséget ,de már végülis 3háznál maradtam !
Antec PlusView 1000Amg & TT Soprano & Chieftec Dragon ... Valaki megtudná mondani hogy mi a külömbség a Chieftec és az Antec ház között ? Mert kishián full ugyan az az egész ... :) Melyik jobb a 2 közül ,vagy ugyan olyanok ? :F
:R

(#595) CriticalHit válasza uti_tatu (#586) üzenetére


CriticalHit
őstag

Halk a rendszer, ha a lehető legkevebb venti a lehető legkisebb fordulaton a lehető legnagyobb mennyiségü levegőt szállitja, a ház rezonancia mentes és nem engedi ki a hangokat.

A ExtremeEngine 3T-nek kiváló hatékonyságú és csendes a hütése, viszont csak 0,6mm-es acéllemezből készül, ami bizony gyengus. Tulajok: Rezonál-e? Ha nem, akkor fasza kis ház.

A Masstige 3 db 8-as ventivel szerintem nem jó választás.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#596) CriticalHit válasza Tibusz (#587) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha szükséged van egy 584x227x536 -os nagytoronyra, 11x 5,25-ös meg 4x3,25-helyre, akkor a CM Stacker 810 a 3x120mm-s ventijével, minőségi kialakitásával sokkal jobb választás. Szerintem az egyik legjobb ház. PH teszt: [link]
Stacker a Cooler Master zászlós hajója, mindent beleadtak.

Az Aerocool Extremengine 3T egyszerüen más kategória. Jó kis kompakt ház, kiváló hütéssel de gyengébb minőségü anyagok felhasználásával.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#597) CriticalHit válasza King-M@X (#594) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Chieftec és az Antec is jó minőségü házakat gyárt. A Chieftec szerver házai (Bravo sorozat) a legjobbak között vannak elfogadható áron. Több mint 1 mm vastag acéllemez, 15-16 kg tömeg, sajátos hütés, szerszám mentes szerelés, viszont nem erőssége a zajcsillapitás. Nyers erő. A Dragon a legtöbbet másolt ház a világon de már régi tervezésü sorozat, elől 8-as ventivel, inkább a Bravo vagy az Uni sorozat. [link]

Az Antec élen jár a halk, zajmentes házak tervezése terén, a minőség viszont nem mindog a legfaszább. Szerintem nem a PlusView II a legjobb házuk a hátsó 2x8cm-s ventivel. A P180 és a P150 viszont kiváló házak. P180-nál már a minőséggel sincs gond.

A Thermaltake házak nem érik meg az árukat szerintem, bár az új Mátrix Vx egész jó lett (Lan partisoknak legalábbis) és az Armour és a Kandalf is jó házak.

A te döntésed, hogy számodra mi a fontos szempont egy ház kiválasztásakor.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#598) CriticalHit válasza 7600GT (#589) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szóval azért akarsz új házat venni, mert ''a amostani kicsit nagy'' :F ?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#599) 7600GT válasza CriticalHit (#598) üzenetére


7600GT
senior tag

Mivel nem találtam korrekt vevőt ezért megtartom, csak nemtudom hogy a ventiket hogy hejezzem el benne.

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#600) Szólista válasza 7600GT (#591) üzenetére


Szólista
senior tag

Az sem 1 kicsi ház,és van súlya is.De van ugyanolyan aluból is,1099-s.
[link]

Nem vagyok normális. Na és?!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.