Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Thermaltake Tsunami Dream ??!! Szerintem az néz ki a legjoban a 30k-s sávban :) a Shark-nak gagyi az oldala :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#952) Zpepe


Zpepe
tag

Keresek: RaidMax Sagitta házat! (és meg is venném)
Bocsi hogy ide tettem!

(#953) FehérHolló válasza Zpepe (#952) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mistral.

Skynet is real. It's called Google.

(#954) CriticalHit válasza Eugene Roe (#951) üzenetére


CriticalHit
őstag

A TT Tsunami Dream jó ház de nem ér 30K-t. Olcsóbb az Antec P150 SOLO és sokkal igényesebb. Plussz 30k-ért már felsőbb kategóriás házak kaphatóak.
Ha azonban tetszik a TT tsunami Dream és nem sajnálsz egy közép kategóriás házért 30K-t, akkor rosszul nem jársz vele.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#955) Vagyok válasza Mike64 (#950) üzenetére


Vagyok
senior tag

''Ha lecserélem a házam (azzal ugye új bios jön)...'' :Y
Bios az alaplaphoz tartozik és semmi köze a házhoz.


Egyébként igen, lecseréled a házat és megy minden tovább, mint előtte. A ház (mint azt a neve is tartalmazza ) csak ház, a gép működését nem befolyásolja (ilyen értelemben). A Te agyad működését sem befolyásolja, hogy milyen házban vagy. :DD

(#956) polip válasza Vagyok (#955) üzenetére


polip
addikt

:R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#957) Vagyok


Vagyok
senior tag

További javaslatok arra, hogy milyen házat vegyek ami megfelel az alábbiaknak:
nagy hely legyen benne (pl. az alaplaphoz minál távolabbra essen a DVD rom, hiszen vannak típusok amiknél rá is lóg)
- a wincsiket oldalról lehessen be-ki tenni-venni (esetleg előlről)
- csavarmentes kivitel

(#958) Zpepe válasza FehérHolló (#953) üzenetére


Zpepe
tag

Székesfehárváriba nincs, a Pesti meg messze van nekem.

(#959) polip válasza Vagyok (#957) üzenetére


polip
addikt

hááát...azért nem ártana szűkíteni a kört, mert ebbe a 8000Ft-os Codegentől a 200.000 forintos full passzív Zalman házig minden belefér :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#960) Vagyok válasza polip (#959) üzenetére


Vagyok
senior tag

:R igaz.max 20K, de ha lehet jó lenne 10-tizensokból megúszni.

(#961) sz.j


sz.j
nagyúr

Tudna valaki segíteni! :Y

Olyan, aránylag olcsó házat keresek, aminek elől-hátul 120-as ventihelye van, és az oldallapján van un. levegőcső (airduck ha jól tudom :U ).

Például ilyenek az Antec SLK 3000B [link] , és a Compucase 6A21B [link] házak is csak nem kapok sehol sem. :(

:F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#962) polip válasza sz.j (#961) üzenetére


polip
addikt

szerintem antecet tudsz venni egyenesen a disztributortól, vedd fel velük a kapcsolatot:

[link]

szoktak akciózni ők is, én is egyenesen tőlük vettem a Sonatam, és a szomszéd 3800 BQE-jét

[Szerkesztve]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#963) polip válasza Vagyok (#960) üzenetére


polip
addikt

láttam lejjebb hogy tetszik a Casetek...

érdemes ezen a vonalon tovább nézelődni, vannak egyszerű, szép házak, de vannak csicsásabbak is, ha az tetszik (pl CK 1020 vagy 1021)

ezekben nagy a hely és jó az áruk, jó minőségűek, jól szellőznek

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#964) sz.j válasza polip (#962) üzenetére


sz.j
nagyúr

Holnap felhívom őket.

De tartok töle, hogy nem lesz, mivel az Ipon-nál azt mondták, hogy nincs a nagykerben sem. :( :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#965) sz.j


sz.j
nagyúr

Esetleg megtudja valaki mondani, hogy hol lehet kapni Thermaltake Matrix házat??? :F

[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#966) mano2


mano2
tag

agyon olcso házat szeretnék venni!csak ház legyen smmi extra !!help pliz miet vegyek?

(#967) polip válasza sz.j (#964) üzenetére


polip
addikt

ha nincs is, ők a beszállítók és tudják mikor jön...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#968) sz.j válasza polip (#967) üzenetére


sz.j
nagyúr

OK ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#969) CriticalHit válasza sz.j (#965) üzenetére


CriticalHit
őstag

TT hivatalos forgalmazó: [link]
Antec SLK3000 gyártása befejezödött, leváltja az NSK sorozat.
Szerencsével elfekvőben található még akár itt[link] vagy itt [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#970) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Gépvásárlásra adtam a fejem :)

Mivel a mostani házam egy olcsó alap ház, és ennek megfelelően a hűtése se a legjobb, ezért úgy döntöttem, hogy az új házamra kicsivel több pénzt szánok.

Ebben kérném ki a tanácsotokat. Nem kell nekem nagyon csilli-villi ház, csak legyen jó a hűtése, illetve ne kelljen csavarozgatni(bár remélem ez ma már alap). Az se hátrány, ha halk:)

Illetve egy tápot is javasolhatnátok hozzá.
Az új config valószinüleg egy Core 2 Duo lesz, úgyhogy ehhez kellene ház és táp.

Köszi!

(#971) sz.j válasza CriticalHit (#969) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infókat, remélem, hogy valamelyik bejön. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#972) CriticalHit válasza Begi (#970) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Antec P150 SOLO-28K :DDD
-Antec SLK3000B-14K
-Gigabyte 3D Aurora-26K
-Gigabyte Triton-16K
-Cooler Master Centurion 534-16K
-Cooler Master Cavalier 3 T03-19K
-Chieftec kis Bravo-18K
-Chieftec SH01BBB (400-as Chieftec táppal):-30K[link]
Táp: 350-400W-os FSP vagy 380-430W-os Seasonic S12.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#973) Vagyok válasza polip (#963) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi. Az a helyzet hogy a 1020-as belülről tudja amit akarok, de nem tetszik. Ami meg tetszik (TT Cavalier, Soprano) azok meg nem tudják az elvárásaimat. Na itt a dilema.

Most a gépem desktop működik. lap, táp vinyók, minden az asztalon ház nélkül. A baj az, hogy nem használhatom sokáig így, mert a vinyók ezt sokáig nem fogják díjazni. Na mindegy még gondolkodok. Addig is egyéb javaslatokat várok.

(#974) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hi

Egy ilyet be lehet szerzni valahonann?
[link]
Én néztem de nem találtam sehol.. :O pedíg nekem ez lenne ''A'' Ház :)

[Szerkesztve]

(#975) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Még valami: láttam ilyet árlistán: Gigabyte Aurora 3D plexi oldallapal... és drágább is mint a sima, kép persze nincs létezik ilyen?

(#976) Alg válasza Vincsó (#975) üzenetére


Alg
veterán

igen,létezik.
Ilyen 570es Aurora-t még nem láttam, szerintem a ''sima'' szebb...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#977) Vincsó válasza Alg (#976) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Hát nemtom.. :) nekem ez jobban tetszik a szögletes formáival de mindkettő nagyon szép az biztos. Az 570-es állítólag aug. végén kapható lesz... kiváncsi leszek az árára bár nekem mindenképp plexis kéne de képet nem láttam még ilyenről :(
Bár szerintem csak a rácsos rész van plexiből ha jól tévedek ugye?

(#978) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Üdv, olvasgattam a topicot, megnézegettem a házakat amiket javasoltatok, és felmerült egy pár kérdés. Ezek a házak már nem a régi csavarozgatósak, ugye? Függetlenül attól hogy jár-e hozzá belső venti és táp, ha jól vettem ki, a processzor levegőjét külön vezetik ki a házból és a táp sem a proci által kifújt meleget ventillátorozza be magának, hanem egészen máshol van a lapban? Ha házat akarok venni, mégpedig olyant, amibe egy AMD64-es konfig is belemegy, mik azok a dolgok amik fontosak, amikre figyelni kell?

(#979) sz.j válasza CriticalHit (#969) üzenetére


sz.j
nagyúr

Síkerült!!!

Megvan az Antec SLK 3000B ház! :C

Mégegyszer köszi az infókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#980) CriticalHit válasza sz.j (#979) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jó kis ház, remélem bejön neked is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#981) FehérHolló válasza polip (#873) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem tudjátok véletlen, hogy TTS-en kívül hol lehet 12cm-es Kasza (Scythe) hűtőt beszerezni? TTS ugyanis csak 21-én nyit szabadságolás miatt, nekem pedig nagyon sürgős lenne.

Skynet is real. It's called Google.

(#982) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Elég rég sikerült felújítanom a gépemet, de most megint van rá lehetőségem. Nagyjából már kinéztem mit is szeretnék 'belülre', de a házzal bajban vagyok. A mostani házam Codegen 'valami', nem volt vele semmi gondom, amióta meg van (5 éve) ezért gondoltam maradok ennél. DE beszéltem 1-2 ismerősömmel, meg olvasgattam a fórumokat és mindenhol azt tapasztaltam, hogy elég rossz véleménnyel vannak a Codegenről. Így most egy kicsit elbizonytalanodtam ház ügyben :O

Amit bele szeretnék rakni:

MSI K9N Platinum
AMD x2 AM2 4200+
1 gb DDR2 Kingmax 667
Asus x1600 pro 256 MB
4 db pata vincsi
1 dvd író
1 cd-rom

Ehhez kellene valamilyen házat találnom. Eredetileg kb. 10e szántam rá, de ahogy a fórumot olvasgattam feladtam ezt az ötletet. Úgy, hogy kb 25e szánok rá táppal együtt.
Igazából abban sem vagyok biztos, hogy mekkora táp kell ehhez a konfighoz?! Én úgy gondoltam, hogy valami 400W-os kellene.

A ház követelményei:
a fenti motyó beleférjen, külseje majdnem mind1, ne legyen rajta ajtó.

Tudtok segíteni, legalább irány vonalakban.

Előre is köszönöm

Ui: bocs a hosszú szövegért :B

(#983) CriticalHit válasza FehérHolló (#981) üzenetére


CriticalHit
őstag

Scythe:
[link]
[link]
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#984) CriticalHit válasza toto76 (#982) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Cooler Master Centurion 534: 16K,
-Gigabyte Triton: 18K
Táp: 350-es FSP: 9K

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#985) Ocean


Ocean
tag

Üdv!

Bocs ha ismétlés, de meló mellett nem sok időm van visszakeresni.
Nagyjából letettem a voksom az AeroCool T40-es ház mellett. Mert tetszik és jókat olvastam róla. Persze nem mind arany ami fénylik, ezért szertnék véleményeket kérni róla.

thx

(#986) FehérHolló válasza CriticalHit (#983) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi szépen, de házhoz kéne 12cm-es hűtő. Lehet, hogy én vagyok a vak, de ezek mind procihűtők. :F De az is lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam.

Skynet is real. It's called Google.

(#987) toto76 válasza CriticalHit (#984) üzenetére


toto76
tag

Szia!

Köszönöm. Megnézem ezeket a házakat. Biztos, hogy elég lesz a 350W-os táp??
Igazából, lehet, hogy körül nézek a Chiftec házak között is, mert hasonló árakon már lehet kapni jó házakat.

toto

(#988) Api(cs:s)


Api(cs:s)
tag

hi
nem tudjátok, hogy magyarországon lehet e valahol kapni ezt a fajta házat?
http://www.caseking.de/shop/catalog/product_info.php?cPath=29_100&products_id=3618
NZXT LeXa Midi-Tower Aluminium
köszi

(#989) CriticalHit válasza FehérHolló (#986) üzenetére


CriticalHit
őstag

Scythe a gyártó. Ha Scythe S-Flex sorozatú ventit akarsz venni, azt is megkapod a linkelt forgalmazóknál.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#990) CriticalHit válasza toto76 (#987) üzenetére


CriticalHit
őstag

FSP 350-es, Seasonic 380-as, DT/GPS Chieftec 350-es elég lesz a konfigodnak, mert az 250W alatt fogyaszt. Ha kettő Crossfire 1900XTX -et akarsz, húzott EE 965-el vagy D840-el, csak akkor indokolt a nagyobb táp.
350-as Codegen vagy Vargáné táp viszont biztos, hogy nem elég.

Igen, a kis Bravo Chifi ház is jó választás. Chieftec BG-01B-B-SL [link].

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#991) CriticalHit válasza Api(cs:s) (#988) üzenetére


CriticalHit
őstag

Itt vannak NZXT házak, de Lexa most pont nincs: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#992) Api(cs:s) válasza CriticalHit (#991) üzenetére


Api(cs:s)
tag

jah, tudom, én úgy tudom magyarországon nem forgalmazzák, de azért megpróbáltam :D

(#993) toto76 válasza CriticalHit (#990) üzenetére


toto76
tag

Köszönöm a segítséget. Azt hiszem mégis Chiftec lesz. Vagy az LBX01-BBB vagy az LBX02-BBB. Egész jó árút találtam, remélem nem csak a listájukban annyi.

toto

(#994) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

ehez mit szóltok milyen ház mert egyáltalán nem ismerem és lassan vennem kellene 1 ujj házat.
[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#995) CriticalHit válasza Kicsirics77 (#994) üzenetére


CriticalHit
őstag

Inkább az AeroEnginee, ha ragaszkodsz az Aerocool házakhoz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#996) Vagyok


Vagyok
senior tag

Még mindig nem tudom milyen házat vegyek, de egyre határozottabb elképzelésem van:
- oldalra kivehetó vinyók
- hasznos mélység minimum 50cm
- csavarmentesség
- ár 25K-ig, de akkor ventik is legyenek benne vagy ha 10-20-ból megúszom az még jobb és akkor csak a venti hely a feltétel, mert veszek bele


Tudtok javasolni valamit ezek alapján? Ahogy én néztem nem létezik olyan amely a feltéteteleimnek megfelel (vagy drágább vagy nem kifordított a vinyó hely, de sokkal inkább az 50cm mélység a ritka).

(#997) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

aerocooléknál se találtam egyszerűen 45 cm nél mélyebb házat, az elég nagyra nőt baydreamnek van a legnagyobb azaz 45 cm es mélysége.
coolermasteréknál ami mélyebb az a praetorián de annak is csak 46 cm a mélysége.
thermaltakenél is az árak meg a legtöbb ott is max 45 cm es mélység
amiknek nagy a mélysége azok a chieftecek, de azoknak meg brutális a nagyságuk és a súlyuk, egyes chieftec házak már 30 kilosok is vagy többek is lehetnek, igaz a chieftec midi tornyok is max 45 cm, tehát ez a 45 cm es max mélység valahogy ez van elterjedve megfigyeléseim szerint.

(#998) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

na találtam egy jó házat, de kicsit drágább 28 ezer Gigabyte Aurora, de 50 cm nél hosszabb, nagyon jó disajnja van, nekem hogy jobban megnéztem nagyon megtetszett és most keresgélek hogy honnan tudnék találni +10 ezret mert úgy akarok most házat venni hogy egy darabig ne kelljen.

(#999) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

ja és azért igaz 28, de ehhez jár, egy jó külső 3 kék ledes venti, egy könnyű és mégis nagy ház( 7 kg mindössze) én most tévedtem egy reviewre ahol közelről mutattak be minden részét, meg aztán a prohardver cikkre is rábukktantam és azért megér plusz pár ezer forintot, azt meg megpróbálom valahogy előkaparni.

(#1000) Vagyok válasza Thommyboj (#999) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi a sok infót.

Más esetleg tud ilyen házat:

- oldalra kivehetó vinyók
- hasznos mélység minimum 50cm
- csavarmentesség
- ár 25K-ig, de akkor ventik is legyenek benne
- ár 20K-ig és akkor csak a venti hely a feltétel

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.