Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Zozzant válasza CriticalHit (#1300) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezeréves házamat előkaptam a sufniból és ez az 1-es típus, at és atx kialakítású is egyben csak a kapcsológombját kellett átalakítanom nyomógombra. Tehát nem venni akarok, nincs konkrét típus. Este mutatok róla képet.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1302) Teszla_


Teszla_
senior tag

Hy.
Tegnap szereztem be egy Cooler Master Stacker házat, és csak ajánlani tudom. Elképesztően jó a szellőzése, és ráadásul még jól is néz ki :D
Egyedül a szereléssel nem voltam kibékülve. Na nem azért, mert kevés lenne bene a hely :) hanem azért, mert rengeteg csavart kell csavarozni. De a végeredmény magáért beszél. :))

(#1303) CriticalHit válasza Teszla_ (#1302) üzenetére


CriticalHit
őstag

Melyik Stacker?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1304) Zozzant válasza CriticalHit (#1300) üzenetére


Zozzant
addikt

erről lenne szó:
[link]

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1305) Teszla_ válasza CriticalHit (#1303) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez még az első szériás STC-T01-es. Ráadásul a szebbik fekete színű :) Ennek annyi a hátránya, hogy minden ujjlenyomat megmarad rajta.

(#1306) T.Jones


T.Jones
tag

Sziasztok,segítségeteket kérném,már több napja keresek,olyan házra lenne szükségem,aminek van az előlapon vagy a tetején usb,audio kimenet,mikrofonbemenet,firewire; oldallapon 2 szellőző nyílás van előlapon pedig porszűrős szellőzőnyílás,mindezt táp nélkül 20e körül,és ha még ehhez jól is néz ki az fantasztikus,már ha létezik ilyen,ha vki tudna ajánlani esetleg 1-2t azt nagyon megköszönném!

(#1307) hecktor


hecktor
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem. Holnap reggel eladom a számítógépházam, de csak jövőhéten tudok venni újat.
Lehet üzemeltetnia gépet ház nélkül ideiglenesen, és ha igen akkor hogy?
Fekve legyen az alaplap, vagy rözítsem a falhoz?

Elsősorban hozzáértők válaszát várom, előre is köszönöm
üdv: hecktor

(#1308) dodo 17


dodo 17
csendes tag

Figyelj nekem van egy aspire x-Plorer fekete házam és szerinted miért nem működik az első venti szabályzó. Mit tudok vele csinálni?kösszi

(#1309) Zozzant válasza hecktor (#1307) üzenetére


Zozzant
addikt

huh, annyira ezt a mókát azért nem ajánlom, egyrészt nincs így az alaplap leföldelve a házhoz, ergo a védőföldhöz sem, továbbá jön egy légy rárepül valahova és zárlatot okoz, aztán pedig a bekapcsolást így csak a tüskék rövidre zárásával tudod elérni, mondjuk erre jó egy hosszabb szárú jumper vagy egy csavarhúzó óvatosan, a hűtése sem lesz megfelelő az alkatrészeknek, ha nagyon muszály hogy használd akkor fekve szépen mindent, zacsikat ne pakolj alá és ne az asztal szélére tedd és egyszerre ne sokáig üzemeltesd.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1310) CriticalHit válasza Zozzant (#1304) üzenetére


CriticalHit
őstag

Megfő a táp de legalábbis hangos lesz. Az alaplapról csak a tápventi tudja leszivni a meleg levegőt, ami egyenesen a tápba áramlik. Emelkedik a hőmérséklete, a venti pedig egyre jobban pörög. A táp kondik pedig szenvednek és gyorsan száradnak.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1311) CriticalHit válasza Teszla_ (#1305) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jó kis-nagy ház. Etalon.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1312) CriticalHit válasza T.Jones (#1306) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link] Antec 900

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1313) yakuza.tora válasza T.Jones (#1306) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szia T.Jones!
Én a Chieftec Bravo házát ajánlanám! Mindezt tudja, és ha szerencséd van, akkor az e-digitalban még elcsíphetsz egyet 19.680.- forintért feketét. :Y

[link]

vagy 19.188.- forintért ezüstöt. :Y

[link]

uff!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1314) T.Jones


T.Jones
tag

Köszi sráccok,ez az antec 900 tetszik is,csak sehol nem találok árat,megh lehetne e venni valahol,ha azt még megmondanád az überkirály lenne,a másik meg túl nagy ,most is akkora van és az nagyon bitang :D de azért köszönöm neked is!

[Szerkesztve]

(#1315) yakuza.tora válasza T.Jones (#1314) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, a Chieftec Bravo helyigényes ám! (és súlya is van) :DD Egy kisebb szobát igényel. Persze van ám ennek sok előnye is! Pl.: Könnyő szerelés, jó szellőzés, és egy halom dolgot tudsz úgy elpakolni benne, hogy a végén szinte keresni kell! :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#1316) #21056768


#21056768
törölt tag

Üdv!

Kinéztem hirtelen egy ilyen házat:

[link]

Nagyon tetszik, de nem tudom, hogy elég-e egy nem feltétlenül tuningolt asus-alaplapos AM2-es 3500+ Athlon 64 hűtéséhez. Szerintetek? És azt sem értem, hogy a specifikációban miért írja ezt:

Ventilation : One 80 x 80 x 20 mm Front Fan ( Intake )
One 120 x 120 x 25 mm Rear Fan ( Exhaust )

Én csak oldalt látok két helyet a ventiknek...

(#1317) yakuza.tora válasza #21056768 (#1316) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Részemről passz...a magyar nyelvű oldalon is ugyanaz van.

[link]

egy beszívó és egy kifúvó venti...

Ez nem egy nagy ház. Mit akarsz belerakni? Minimál design?

Alléz Olympique de Marseille!

(#1318) yakuza.tora válasza yakuza.tora (#1317) üzenetére


yakuza.tora
addikt

hoppá!
Most nézem! A nagyított képen mintha csak a felső rácsnál lennének venti felfogatási lyukak!
:(((

Alléz Olympique de Marseille!

(#1319) CriticalHit válasza #21056768 (#1316) üzenetére


CriticalHit
őstag

Cavalier 3. Kiváló csendes ház. Elől van egy vincsire fújó 8 -as venti a, hátul pedig egy 12-es szivó. Nyugodtan megveheted, jó hütésü ház. A mérete bőven elég.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1320) CriticalHit válasza T.Jones (#1314) üzenetére


CriticalHit
őstag

Még nagyon új a 900 de ők fogják forgalmazni, bár szerintem 30K felett lesz az ára:[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1321) yakuza.tora válasza CriticalHit (#1319) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az lehet, de a képen a Cavalier 1-es van! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1322) #21056768 válasza yakuza.tora (#1317) üzenetére


#21056768
törölt tag

AM2-es AMD Athlon64 3500
ASUS - M2N DigitalHome WIFI-AP alaplap
2* 512 MB ram
WD vagy samsung vinyó
Hp dvd-író
alap videókártya

Semmi extra. Még játékra se használnám.

CriticalHit : épp akartam írni, hogy ez Cavalier 1-es, de megelőzött yakuza.tora :) De ahogy látom, semmi különbség nincs a kettők közt, csak az az analóg kijelző, ami miatt sokkal szimpatikusabb az 1-es :)

(#1323) CriticalHit válasza yakuza.tora (#1321) üzenetére


CriticalHit
őstag

Olvasgass még a házakról kicsit. A Cavalier T03 -s a T01 belseje ugyanaz, csupán az előlap különbözik.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1324) yakuza.tora válasza #21056768 (#1322) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jó, ezzel nem zsúfolod tele a házat, úgyhogy szerintem is megfelelő lesz.

Hát...például ez is Cav 3-as, és mint látható, oldalt csak szellőzőrács van venti helyett. Persze lehet, hogy ez egy régebbi darab. :F

[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1325) yakuza.tora válasza CriticalHit (#1323) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Olvasgatok, és íme:

[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1326) CriticalHit válasza yakuza.tora (#1325) üzenetére


CriticalHit
őstag

Igen, és? Mi a különbség?
[link]
Mindkettő mérete: 500x202x435 (D x W x H), tömege: 10.4kg, hütése: One 80 x 80 x 20 mm Front Fan ( Intake ), One 120 x 120 x 25 mm Rear Fan ( Exhaust ), tároló helyek száma: 5 plussz 1
Mégegyszer a Cavalier T03[link] és a T01 ugyanaz a ház az előlalapi zenére ugráló mutató kivételével.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1327) #21056768 válasza yakuza.tora (#1325) üzenetére


#21056768
törölt tag

A linken, amit küldtem, a product highlight rész alatti 2. képen, most veszem észre, látható az első panelen a venti helye. Az az, ugye? A rácsos részra gondolok.

(#1328) T.Jones válasza CriticalHit (#1320) üzenetére


T.Jones
tag

Hát az elég fos,mert ez nagyon tetszik,de 30+ a már kicsit sok,vmi hasonlót nem tudsz esetleg max 25ig?

(#1329) CriticalHit válasza T.Jones (#1328) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Masstage és a Nitron az Aerocool-tól egész jó: [link]
Vagy a Gigabyte 3D Aurora, nagy de meglepően könnyü.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1330) yakuza.tora válasza CriticalHit (#1326) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A különbség nem az általad küldött linken szerplő Cav 1-es és cav 3-as között van, hanem az általam küldött Cav 3-as között. [link]Itt ugyanis ha figyelemesen megnézed a ház oldalát, - persze a fekete szín miatt elég nehezen kivehető - nem 2 db venti rács van, hanem egy hosszirányban elnyúló szellőző. A könnyebb láthatóság kedvéért: [link]
Mivel az alapkérdés az volt, hogy a Cooler Master oldalán közölt adatok szerint egy előlről szívó és egy hátra kifúvó venti van benne, mit takarhat a ház oldalán látható két 8 v. 9 cm-es venti rács?
A gyári adatokat - amit mellesleg te is megerősítettél - bőven alátámasztja az általam küldött fenti link. Ez ugyanis az alaplappal párhuzamos szellőzési irányra enged következtetni.

Alléz Olympique de Marseille!

(#1331) T.Jones válasza CriticalHit (#1329) üzenetére


T.Jones
tag

Na ezek már jók,csak nem lehet még kapni itt vagy tévedek?:)Ezt néztem még DTK CAS-VE05B meg Tritont de egyik se tükéletes

(#1332) #21056768 válasza yakuza.tora (#1330) üzenetére


#21056768
törölt tag

Ok, kösz! Akkor összeségében véve nagyon jó lesz ez a ház :) Pláne, hogy most csak a levett házoldal gondoskosik a hűtésről :)

(#1333) CriticalHit válasza T.Jones (#1331) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az Aerocool Baydream kapható [link] Feketében az Aspire X-Plorer sem rossz 18K-ért[link]
A Thermaltake Armor Junior egész jó [link]

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1334) yakuza.tora válasza #21056768 (#1332) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igazán nincs mit! Az újban már biztos, hogy nem lesz szükség a ''házskalpolásra''! :DD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1335) Sonny C. válasza CriticalHit (#1333) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Kérhetném mégegyszer a segítségedet? Ezúttal a házválasztással kapcsolatban!
Sikerült összeraknom nagyjából az új configot:
X2 3600+ proci, X 1900GT videokari, 2*1 GB Corsair memória, Zalman ZM460B-APS táp, DVD-író, WD 3200YS és WD 2500KS vinyó, TV-tuner, hangkártya, procihűtő Zalman ZNPS 9500 AM2.
Ehhez egy Antec Solo ház jó választás, hogy elég csendes legyen?
Köszönöm!

(#1336) Teszla_ válasza T.Jones (#1328) üzenetére


Teszla_
senior tag

Esetleg keress Stackert használtan. 25-ért szerintem már meg lehetne kapni :)
Ez a ház szerelem első látásra :DD

(#1337) CriticalHit válasza Sonny C. (#1335) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jó kis gép, bár a 9500 hangos nekem. Inkább Scythe Ninja egy Nexus Real Silent ventivel, vagy a kis Arctic Coolink Freezer 64 Pro is csendesen meghüti ezt a procit.
A SOLO kiváló választás, ha csendes házat keresel. Előre egy Coolink CoolX9 1100-as vagy egy 92-es Nexus Real Silent venti, hátra pedig egy 1200-es Scythe S-Flex vagy Nexus Real Silent. Esetleg az 1900GT-t egy Zalman VF900 vagy egy Arctic Cooling Silencer 5 -et csendesitheted.
Érdemes még az AcoustiCase 6607 hangszigetelt házat is megsasolni[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1338) CriticalHit válasza CriticalHit (#1337) üzenetére


CriticalHit
őstag

Arctic Cooling Freezer 64 Pro :B

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1339) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Az AC Freezer tényleg nagyon jó választás lehet. Sőt, én éppen a ventije miatt ajánlanám hátsó 12-es ventijét házhűtásre is! ''Személyében'' 1700.- forintért rettenetesen jó ventit kap az ember!

Adatai:
Fluid Dynamic Bearing!
12x12x38.5
1500 rpm
56.3 CFM / 94.7 m3/h
126 g

Alléz Olympique de Marseille!

(#1340) Bimbam


Bimbam
csendes tag

Sziasztok! Melyik midi háza(ka)t javasolnátok tuninghoz bruttó 15-25e Ft között? (a zajszint és a kinézet nem elsődleges szempont)




[Szerkesztve]

(#1341) Sonny C. válasza CriticalHit (#1337) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Köszi a gyors választ! ( bocs, de én melóztam!) A két proci hűtő között a különbség füllel hallható? Házhűtőnek én egy NorthQ Silent Tornado-t néztem ki, ez szerinted nem jó választás?

(#1342) Dr.Burn válasza CriticalHit (#1333) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Thermaltake Armor Junior Ez mennyibe kerrül? Nagyon elnyerte a tetszésemet. :DD

"Later Nerd!"

(#1343) CriticalHit válasza Sonny C. (#1341) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az én fülemnek hangos a 92-es ventis Zalman. A Ninja nekem a lassabban pörgő 120-as ventivel jóval halkabb, főleg ha lecseréled a gyárit. Ha a ventit tts-nél veszed, ott meghallgathatod a NorthQ-t és a Scythe S-Flex-t is. A saját füllednek higgyél. A Silent Tornado hagyományos csapágyas, az S-Flex pedig folyadék csúszó.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1345) CriticalHit válasza Dr.Burn (#1342) üzenetére


CriticalHit
őstag

30K körül.
Érdeklődj itt: [link] vagy Garmacor-nál : [link], esetleg : [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1346) CriticalHit válasza Bimbam (#1340) üzenetére


CriticalHit
őstag

- Chieftec BH-01B-B-B / LCX-01 BD / CH-03 [link]
-Gigabyte Poseidon / Triton vagy 3D Aurora
-Cooler Master Centurion 534
-Antec SLK3000B
-Casetek CK-1018 / 1020
-Aerocool Extereme Engine 3T / Aeroengine / Zero Cool / BayDream
-Raidmax Smilodon vagy XE901[link]

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1347) hecktor


hecktor
aktív tag

Hali mindenkinek!

Gépházat keresek, a lényeg, hogy plexis legyen, de csak egy négyzetben. Ilyet nem nagyon találtam, csak körkörös-plexis és hasonló csicsás házakat. max.15pénzem lenne rá, de ha nagyon megtetszik valamelyik 20-25-öt is képes vagyok kiadni. Másik szenpont, hogy atx-es legyen, de minél kisebbmert a mostani Chieftec házam nem fér be az íróasztalomba.

(#1348) hecktor válasza Bimbam (#1340) üzenetére


hecktor
aktív tag

Én javaslom a LBX-01-B-B-B házat!
15.000ft-ért árulom, itt a PH!-n

(#1349) hecktor válasza hecktor (#1347) üzenetére


hecktor
aktív tag

valaki erre a kérésre?

(#1350) Dr.Burn válasza CriticalHit (#1345) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Huh, kicsit drága. :B

"Later Nerd!"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.