Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Max 9k-ig kellene nekem egy szép házikó, légyszi ajánljatok már néhányat, fogalmam nincs... :U

(#1202) CriticalHit válasza Boxer001 (#1201) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Cooler Master Elite 330 kb 9K. [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1203) Boxer001 válasza CriticalHit (#1202) üzenetére


Boxer001
veterán

:R Ezt kérdeztem volna pont konkrétabban, hogy mi a vélemény erről az Elite 330-ról. :) Annyi féle ház van...jónak tűnik ez, tetszik is, a Vision C.-nél lehet is kapni. :)

(#1204) CriticalHit válasza Boxer001 (#1203) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szerintem megér 9K-t a CM Elite de azért tapogasd meg nem túl vékony-e az anyaga, ami rezonáláshoz vezethet. A másik megoldás, ha szerencséd van Deceide-nél még van féláron Antec SLK 3000B 9K alatt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1205) Boxer001 válasza CriticalHit (#1204) üzenetére


Boxer001
veterán

Hm, hát az nagyon jó lenne, ha erről a CM Elite házról valami tulaj írna...mert tetszik. :)
Ez az Antec is jó cucc, bár külsőleg jobban bejön a CM, de ha arról rosszat írnának, akkor... :) Megkeresem Deicide kollégát, rákerestem a házra, 8k-ért már adott el ilyet. :)

(#1206) dragonfx


dragonfx
veterán

Raidmax házakat hol lehet nagy választékban kapni? :U

a sirius nagyon bejövős az újjak közül szerintem. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1207) Thommyboj válasza dragonfx (#1206) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

webáruházakban tuti, ott elég széles a választék házakból, csak megbízhatót kell választani, vagy aminek van saját boltja is.

(#1208) alinn


alinn
csendes tag

Sziasztok!
Keresek egy olyan házat ami a nappali dísze lehetne, árben olyan 25e. elmennék. ATX-es P4-es legyen. Tudtok valami jót ajálani?

(#1209) CriticalHit válasza alinn (#1208) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec SOLO,
Cooler Master Cavalier T3,
Thermaltake Soprano,
Lian-Li PC 7 SE-B II,
Arctic Cooling Silentium T1,
Casetek Aplus 1020-2A IQ,
SilverStone SST-TJ04B,
Sunbeam Tuniq 2B

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1210) alinn válasza CriticalHit (#1209) üzenetére


alinn
csendes tag

Nagyon köszi, megnézem őket.

(#1211) Thommyboj válasza alinn (#1210) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

meg hát ízlés kérdése, ki milyen disajnt szeret, ki letisztulatabbat, ki csicsásabbat, ez alapján is lehet házakat ajánlani.

(#1212) alinn válasza Thommyboj (#1211) üzenetére


alinn
csendes tag

Hát nem kellene túl csicsás semmikép. Valami olyan ami jól mutat egy otthonos, modern nappaliban. Az olyanok tetszenek aminek nyitható-zárható ajtaja van.

(#1213) pggp2


pggp2
csendes tag

Hali!

Vettem egy ASUS A8V Deluxe alaplapot és egy Arctic cooling freezer 64 Pro procihűtőt. A processzorfoglalat viszonyleg közel van az alaplap széléhez, ezért a hűtő majdnem az alaplap széléig terpeszkedik:
[kép]
Beszerzés alatt van a ház és a táp is. Amikor feltettem az alaplapra a procihűtőt, akkor eszembe jutott, hogy a procihűtő esetleg letekarja a táp ventilátorát.
A ház EUROCASE ML5410 MIDDLE TOWER CASE:
http://www.eurocase.cz/English/showprod.php?id=19
A táp egy 12cm-es Chieftec:
http://www.chieftec.com/products/psu/atx_psu.htm

Mi a véleményetek? :F

(#1214) pggp2 válasza pggp2 (#1213) üzenetére


pggp2
csendes tag

Nos, megjött minden, összeállítottam gyorsan. Majd megfordítom a procihűtőt.
[link]

(#1215) Boxer001


Boxer001
veterán

Speeze házakról van valakinek véleménye, tapasztalata?
Egész kellemes kis lakosztályok. :D
[link]

(#1216) CriticalHit válasza Boxer001 (#1215) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 8-as ventik nem túl biztatóak.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1217) Boxer001 válasza CriticalHit (#1216) üzenetére


Boxer001
veterán

háát igen...viszont anyagminőségben nem tűnnek rossznak :U

(#1218) Boxer001


Boxer001
veterán

Ezekről vélemény?
[link]

(#1219) Thommyboj válasza Boxer001 (#1218) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nekem túl csicsásnak tünik ez a ház, és lehet hogy csak külsőre adtak és belsőre semmi extra, mert ezek már nem ma kiadott házak ahogy emlékszem és ahogy láttam webshopokban réggebben, tehát szerintem csavarmentesség stb lehet nincs benne.

(#1220) Thommyboj válasza pggp2 (#1214) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

szerintem még segíteni is fog a hütésben, mivel a legtöbb 12 cm es hütővel megáldott táp kifelé fujja a levegőt és még segít is a ház hütésében legalábbis az én chieftecem így jár el :D

(#1221) Boxer001 válasza Thommyboj (#1219) üzenetére


Boxer001
veterán

[link]
Engem annyira nem izgat ez a csavarmentesség téma...
Még a Raidmax Sagitta ill. Ninja házzal is szemezek. :)

(#1222) Thommyboj válasza alinn (#1212) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ilyen a thermaltake soprano és tsunami, gigabyte 3d aurora is, coolermaster cavalier, vagy több pénzért: a mystique-k, ezek nem csicsásak van elülső meghajtófedő ajtajuk, és még ívesek is amik jól mutatnak, bár itt is azért csak írtam ezeket, többi ízlés és sajna pénz kérdés is.

bár ez se semmi ház: http://www.radikalmod.hu/index.php?p=5&y=2793

(#1223) Thommyboj válasza Boxer001 (#1221) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

a raidmaxok nem rosszak, csak én nem szeretem a disajnjukat, de hát ízlés dolga ez is.

(#1224) Shadows


Shadows
senior tag

én vettem egy RAidmax ninja-t nekem elsőre nehezen jött le az oldala elől hátul 12 ventik oldalán 8. külsőre baromi jól nézki csak ne kék lenne hanem orange na erre majd modding lesz. szerintem megéri.

vannak logisys házak azok is jók táppal 16k körül csak valszeg nincs sok hely benne :W

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1225) Boxer001 válasza Shadows (#1224) üzenetére


Boxer001
veterán

orange...? :) nekem a fekete a nyerő :)
lehet majd az lesz...mondjuk ha esetleg eccer kéne egy előlapi panel...akkor az nem lenne szerencsés ehhez :U

(#1226) Thommyboj válasza Boxer001 (#1225) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

fekete disajnt én is szeretem, az mindenhol megállja a helyét. főként egy kis kék világítással megspékelve, de űgye mások az ízlések.

(#1227) Boxer001 válasza Thommyboj (#1226) üzenetére


Boxer001
veterán

így van, fekete kék megvilágítással nagyon jó :)
ninja...ez eddig nálam a nyerő :) eddig úgy voltam, hogy 10k felett még csak véletlenül se, de had legyen már egyszer olyan házam, ami tényleg bejön :)
csak persze ha pl egyszer szeretnék egy előlapi panelt is, akkor az úgy már kicsit tré, hogy csak akkor látszik, ha az ajtót... :F

(#1228) BigBear válasza barthag (#1200) üzenetére


BigBear
senior tag

Gratula hozzá, remélem elégedett vagy (leszel) vele. :R

(#1229) Shadows válasza Boxer001 (#1225) üzenetére


Shadows
senior tag

nem a feketét naraira festeni isten ments a kék ledes ventit nari ledre változtatni

szerintem nem bánod meg ha ninját veszel mert tök szép a doboza is nem egy codegány az már szent

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1230) Boxer001 válasza Shadows (#1229) üzenetére


Boxer001
veterán

jaa értem :)
na majd kiderül, egyelőre az a favorit nálam :)

(#1231) Thommyboj válasza Shadows (#1229) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

fekete ház narancs ledes ventivel is durva disajn.

(#1232) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Hali!
Nagyon gondolkodok egy Advance Zorro 8066 ház megvételén csak nem találtam róla technikai adatokat. Nem tudtok tesztet erről a házról vagy bővebb leírást? Ilyenekre gondolok, mint ventik száma, mérete, bővítőhelyek, szerelhetőség, csavar mentes-e?

(#1233) Thommyboj válasza szaby_gyerek (#1232) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én is csak képeket láttam meg találtam erről a házról meg spanyol fórumot :D ahogy leírják a dolgokat de hát én nem tudok spanyolul.
NIncs valami más neve ennek a háznak?

(#1234) szaby_gyerek válasza Thommyboj (#1233) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Más neve? Nem tudok róla. De még a hivatalos honlapot se találom, ez bosszant! Külföldi süketelést én is találtam (nem angol és nem német, hanem nemtom milyen). Azért kösz, hogy megpróbáltad! :R

(#1235) Thommyboj válasza szaby_gyerek (#1234) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

na találtam róla egy két infot:

méretei: 20 cm x 47 cm x 42 cm
másik neve: Suza ZORRO 8066
súly: 6.4 kg
ventik: alapon jár 2 db 8 cm es venti
lehet hozzá rendelni tápos verziót ilyenkor egy alap 460 wattos tápot adnak bele
előlapi kivezetések: 2 x USB ¦ 1 x microphone ¦ 1 x AUX¦ 1 x IEEE 1394 (FireWire)
4 db 5,25 ös hely, és 2 db 3,5 látható és 2 db 3,5 ös belül rejtetten.

kb ennyit tudtam meg keresgélés közben.

(#1236) szaby_gyerek válasza Thommyboj (#1235) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Kösz! Ennyi elég is. Hálám örökké üldözni fog! :R :C

(#1237) Thommyboj válasza szaby_gyerek (#1236) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

úgyan nincsmit, szívesen segítettem, de hogy csavarmentes-e vagy nem vagy mit tud azt nem tudtam meg, és hol tudod ezt megvenni, vagy csak érdeklődésből?

(#1238) szaby_gyerek válasza Thommyboj (#1237) üzenetére


szaby_gyerek
tag

A Pixmániában: [link]

[Szerkesztve]

(#1239) Thommyboj válasza szaby_gyerek (#1238) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

aham, a Thermaltake gyárt még hasonló kínézetű házakat persze azok drágábbak, amúgy nem is mondok mást mert mindenkinek más tetszik.

Zorro 8066S csak így rá kerestem így is keresgéltem és így sincs semmi, elég ritka a leírás róla sajna.

(#1240) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok! (ma vegigjarok egy par topikot)

Az leendo uj konfigomnak keresek hazat, a parameterek nagyjabol:

Abit KN9
Athlon64 AM2 3200+ 64 bit
Arctic Cooling Silencer 64 Ultra
Kingston 1 GB DDR2 533MHz CL4
Seagate 160 Gb 7200 rpm 8MB SATA2
ASUS PCIE ATI X1300PRO Silent 256MB DVI,TV
DVD+-RW LG H20L Lightscribe fekete
FSP 350W passziv PFC

Milyen hazat ajanlanatok ugy 15.000 Ft-ig, aminek van elol audio- es USB csatlakozoja? En a Foxconn 3GTH-001-t talaltam, de annak lent vannak a csatlakozoi es mivel a gep a foldon van ezert hajolgatni kellene (ami persze nem kivitelezhetetlen persze) Szoval tudtok valami alternativat?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1241) CriticalHit válasza Yooha (#1240) üzenetére


CriticalHit
őstag

- Cooler Master Elite 330-at [link] 9K-ért jó vétel.
-Cooler Master Centurion 534 16K
- Thermatake Mambo 12,5K
- Suntec Chroma 14,5K
- Aspire X-Plorer 15, 8K , bár csak 8-as ventiket tudsz beletenni
- Raidmax Sagitta 14,5K, sokan kedvelik

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1242) Boxer001 válasza CriticalHit (#1241) üzenetére


Boxer001
veterán

Én ezek közül vacilálok:
Raidmax Ninja
Raidmax Sagitta
Aspire X-Cruiser
Inkább a Raidmax házak felé hajlok, de passz. :) Már nem merek jobban ránézni az egyéb házakra, mert félek, hogy rájönne még az alternatívákra vagy 20 féle. :D

(#1243) Thommyboj válasza Boxer001 (#1242) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

először összeválogatod igényeid meg a keret alapján hogy milyen házat akarsz aztán szerintem már disajn alapján ami tetszik az lehet a nyerő.

(#1244) ttower


ttower
aktív tag

kinéztem egy Lian Li PC-7 házat
valaki tudna véleményt mondani erről?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1245) Boxer001 válasza Thommyboj (#1243) üzenetére


Boxer001
veterán

na ez az...hogy már keretet meghatároztam, igényeimet is, és még így is 2 raidmax-ot dobott a gép, nem tudok dönteni :) na majd a páromat fogom megkérdezni, eddig a ninja-t látta, az nagyon bejött neki, remélem ő a saggitta-t meglátva nem lesz ugyanolyan tanácstalan, mint én :)

(#1246) Thommyboj válasza ttower (#1244) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

végülis nem rossz ház alapon letisztult formavilág, de könnyen tuningolható, és egy elég jó modding kiindulási alap, csak mert egy haverom egy ilyen házat is modolt már, front venti stb, oldallap első 5,25 ös helyek...

(#1247) CriticalHit válasza ttower (#1244) üzenetére


CriticalHit
őstag

A legolcsóbb Lian-Li ház, rosszul nem jársz vele. Itt olvashatsz vásárlói véleményeket róla[link]. Alapvetően szeretik, csak a vékony lemezzel nincsenek kibékülve, dehát ezért olcsó.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1248) ttower válasza CriticalHit (#1247) üzenetére


ttower
aktív tag

a vékony lemezek alatt mit értesz?
összedől ha hozzáérek? :DD :DD :DDD

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1249) CriticalHit válasza ttower (#1248) üzenetére


CriticalHit
őstag

0,6 mm
Lian-Li azért még Lian-Li

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1250) dr42


dr42
tag

szanalom pixmania 1 hete tologatja a P180b raktarbakerulesi idejet. faszom sosem lesz hazam+gepem:S

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.