Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) question man válasza ttower (#1097) üzenetére


question man
tag

az igazat megvalva passzolom a dolgot mert sajna már 2 várossal arréb lakik a haver és így nehezen tudnék neked konkrét adatokkal szolgálni de keress rá a coodegen oldalon ott azért az arányokból ki nézheted nagyjából :F

a számítógépek füsttel működnek

(#1102) question man válasza dfodor (#1100) üzenetére


question man
tag

jó hütővel meg csendre panaszkodó fülem miatt paszivitásra törekedve olyan 12cm-es cooler master venti hangja van stabilan amúgy meg csak a vinyók kerregése és azzal annyi bár elég szellős a ház ezért annyira nem fogja a hangot :DDD

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#1103) Shodan válasza Csapi007 (#1098) üzenetére


Shodan
addikt

esetleg [link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1104) dfodor válasza CriticalHit (#1086) üzenetére


dfodor
tag

Az Enermax CS-718 kapható valahol? Egy ezüstöt találtam, de a fekete jobb lenne. Van egy debreceni bolt meg a pixmania de a netes rendelés felejtős. Amit láttam 34 körül volt, ami egész baráti ha van benne egy 460-as Enermax táp...

(#1105) CriticalHit válasza dfodor (#1104) üzenetére


CriticalHit
őstag

Itt érdeklődj:[link], [link]
Ha megvan az alaplap, mindenképpen érdemes belepróbálni, mert a magas passziv borda, illetve a nem hagyományos elrendezés (DFI) ütközést okozhat.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1106) barthag


barthag
csendes tag

Szia mindenki. Én Casetek CK-1099-2A tipust néztem ki a gépemnek szerintem jó ár érte de kérem a véleményeteket. 13200 huf táp nélkül. Ja még annyi hogy tápot mit ajánlotok én Chieftec GPS-400AA-101A néztem ki ez 12000 huf. A házra meg a tápra összesen 25-26 e hufot költenék. Előre is köszi

(#1107) CriticalHit válasza barthag (#1106) üzenetére


CriticalHit
őstag

Linkelt be a házat, mert a Casetek honlapján már nem szerepel 1099-es csak 1019-es mint régi model számozás. A 1019-es (új néven 1102) kiváló ház[link]
A GPS Chieftec pedig nagyszerü táp. Jó párositás.
Nézd meg ezt is [link], jó vétel.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1108) barthag válasza CriticalHit (#1107) üzenetére


barthag
csendes tag

Ezt találtam helyette mert amit írtam az tényleg nincs fönt a gyártó lapján de ez elméletileg u.a. de lehet hogy nem teljesen[link]

(#1109) CriticalHit válasza barthag (#1108) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jó ez a ház, a kérdés, hogy mennyiért tudod megvenni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1110) polip


polip
addikt

súlyos az a 22cm-es megoldás a kázetekéknél :Y

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1111) Razor1


Razor1
aktív tag

Sziasztok!

Két ház között vacilálok:
Aerocool Aeroengine II
Aspire X-Plorer

Árban ugyanott vannak, a csicsafaktor is kábé egyezik. Van minőségben, hűtésben, zajban, stb. érdemi különbség köztük?

[Szerkesztve]

(#1112) Csapi007 válasza Shodan (#1103) üzenetére


Csapi007
veterán

Van benne táp és az oldallapja nem olexi. :(
Akkor mégegyszer:
Kezdő moddingos vagyok: csavarmentes szerelhetőség, jól szellőző és plexis oldallap ezek kelleknek. Táp nem kell. Mit vegyek? Max 10-12k.

"Csak úgy mondom"

(#1113) dfodor válasza CriticalHit (#1105) üzenetére


dfodor
tag

Köszi a tippeket!

(#1114) Thommyboj válasza Csapi007 (#1112) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nem tudom, én 12 körül nem láttam normális plexi oldallapos házat, ami csavarmentes is, azok inkább 18 körül vannak. aerocooléknál is van meg Tt ben is vannak ilyen házak de hát 18 körül táp nélkül.

(#1115) Thommyboj válasza Razor1 (#1111) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nem tudom nekem az elöző aeroengine jobban tetszett, ez a kettényíló ajtó valahogy nem tetszik, de ennek is meg van a turbina disajnja továbbra is, mondjuk azt hiszem még ez se csavarmentes mondjuk annyi különbség lehet, hogy az aeroengine első ventijének köszönhetően talán az aerocool jobban szellőzik, mert tudásban képességen hasonlóak, mert még egyik sem tudja a csavarmentességet ha jól tudom.
mondjuk mindkét ház 15 körül van, ha mondjuk jobb házat akarsz akkor pár ezrest rádobsz és nézhetsz már csavarmentest is bár nem tudom mik az elképzeléseid, pláne ha ragaszkodsz ehhez a két választáshoz.

(#1116) CriticalHit válasza Razor1 (#1111) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az AeroEnginee II kiválóan szellőzik és meglepően csendes ház viszont gyatra az összeszerelés minősége. Az X-Plorer a kis 8-as ventijeivel nem sok levegőt szállit és a belső kialakitása is béna.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1117) Razor1 válasza CriticalHit (#1116) üzenetére


Razor1
aktív tag

Hát igen, én is így látom... azt hiszem inkább veszek majd egy Cooler Master Centurion 532-őt, vagy 534-et, 15ért már kapni, ugyanaz az ár. Képek alapján sokkal korszerűbb és minőségibb háznak tűnik a fenti kettőnél. Igaz nincs oldalsó ablak, de a mostani házam is utólag lett moddingolva, majd megoldom itt is valahogy.

[Szerkesztve]

(#1118) Thommyboj válasza Razor1 (#1117) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ja cm centurion jó ház mind a kettő kinézetre kell döntened, mert belsőre majdnem úgyanazt tudják, mondjuk nekem az 534 es jobban tetszik, mert szolidabb, bár az 532 nek meg lyukacsos kialakítású az eleje és jobban szellőzik, de az az oldalsó két rúd nem tetszik nagyon nem. bár azt meg le lehet flexelni :D

(#1119) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Házat szeretnék venni táppal együtt. DTK-t ajánlottak (5BS2U2A4PS) de olvastam róla rosszakat főleg a tápról. Ki mit ajánlana 15000 körül? (midi torony)

(#1120) nyesix


nyesix
senior tag

Hi all
nemrég vettem egy antec slk 300-at. Régóat kerestem egy normális, nem drága házat amibe elöl is és hátul is egy egy 12cm es vetni fér. örültem mikror ezt megtaláltam, nem is volt drága táp nélkül kb 13-14 ezer huf.
Na kb eddif tartott a ház összes pozitívuma, ami ezutn jött azon kiborultam, most már ajándékba fogom adni a lassan eladó sorba kerülő konfigom mellé. :W Ebben a házban ugye nincs elfordítva a hdd keret(ez is kikötésem volt ) így legalább jól szellőzik, de hiába gumibakok, gumi alátétek, ez a ház rezeg. :Y Nem is kicsit! valszeg néha pont elkapja a rezonanciafrekvenciáját, és akkor a legidegesítőbb. már mindent kipróbáltam:
a HDD keretből kivettem az 1-ik vinyót, a maradákot letetteam a legalsó helyre, levettem a ház ajtaját,kivettem a nemhasznált FDD keretet de még rezeg.... :W :W :O
a nem használt 5.25-ös helyek műanyag takaró elemei rezegnekés az előlapi usb-t egy kis fém tartja, az is rezeg a műanyag házhoz érve, és az egész előlapja amit nég műaanyag pöcök tarta fémhe az is rezeg, majd szétb**** a fejem, ha leveszem a takarólapokat akkor meg kilátszik a vas, komolyan mondom nem értem az Antec-et (sem)
minek kell a hdd keretet kivenni, vagy e lfordítani abba beteszi az ember a vincsit és kész nem turkál benne 2 naponta, cserébe viszon nem lhet a kivétel miatt rendesen rögzíteni.
Aki ilyen házat akart venni ne tegye!!!
Viszont amiért írtam az pont ennek a vasdarabnak a kiváltása lenne egy rendes házzal aki tud az alábbiaknak megfelelőt az kérem írjon:

-elöl 12cm venti (hely)
-hátul 12cm venti (hely)
-táp nem kell
-nem lenne baj ha nem kerülne sokba (max 20eFt) sztem ez is túlzás ezt a zs-t inkább egy vidokártyára kéne a pluszban rádobni
-ne legyen elfordítva a hdd keret, és ne legyen kivehető
-ne legyen csicsás (sárga, kék, piros, asus vento, stb)

(kolink CX0656350, ez egy tök alap ház, de majdnem jó csak nem fér bele két 12 es vetni)


ja a vincsim egy 160-as samsung, a régi deer házat nem rezgette be :U
köszi




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1121) Thommyboj válasza nyesix (#1120) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

pedig annyira mindent zengtek a slk3000 ről hogy milyen jó, én azért tudtam hogy hát antec én azért szeretem a már valamit mondó márkákat amik már mutattak valamit talajon, lehet az antecesek most biztos szólnak.
De nem csak te vagy az egyetlen áldozat, sokan mondták hogy valakinek meg gyenge volt az antec háza, de volt akinek meg nem volt kényelmes.
20 ig a coolermaster centuriont neked is tudom ajánlani, kinézetre válazstani lehet 532 meg az a 534 es közül. csavarmentesség, nagynak mondható tér, azt hiszem elforgatott hdd keret, de máshol is körbenézhetsz, mondjuk thermaltake ben is vannak 20 ig jó házak.

(#1122) Csokis válasza Thommyboj (#1121) üzenetére


Csokis
tag

Így van, ajánlom a TT-ből a Soprano-t! ;) [link]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1123) Thommyboj válasza Csokis (#1122) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

de alapon a házaknál ma már a nagy kínálat miatt külsőt is lehet nézni, de elsőként persze a főbb igények, de a soprano is tök jó, igaz van akinek ez a hullámos formavilág nem tetszik.

(#1124) EQMontoya válasza nyesix (#1120) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aerocool aeroengine 2 is lehet a Te barátod, soprano sztem 1 kicsit gagyi. Én is TT fan vagyok, de az a ház nem ér majdnem 20k-t.

Same rules apply!

(#1125) Thommyboj válasza EQMontoya (#1124) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

legjobb ha körbenéz, hogy mi tetszik külsőre meg úgy amit lát is hogy jó és aztán beírja hogy mik azok és akkor arról lehetne megosztani véleméyneket és úgy már jó lehetne választani.

(#1126) Csokis válasza Thommyboj (#1123) üzenetére


Csokis
tag

Nekem pl. kifejezetten ronda az összes TT ház! :D Viszont a belső dolgok nagyon jók és ezt tartottam most szem előtt, mikor ajánlottam! ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1127) Csokis válasza EQMontoya (#1124) üzenetére


Csokis
tag

Na, szerintem meg pont az Aerocool házak gagyik belső kialakítás és halkság szempontjából! A ventilláció jó, csak hangos. Persze ez relatív! ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1128) Thommyboj válasza Csokis (#1127) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

jaja én is láttam az aerocool házakat külsőre jól néznek ki, de belsőre alapok, a tt ben még az alap matrix házat szerettem, de azt már nem gyártják, csak a vx es verziót. de tt ben van egy két jó is, de sok a túl csicsás házuk, meg más téma, de a Tt ben a vízhütésükre a bigwaterre sokat panaszkodtak, hogy a pumpa az ilyen nagyon fogyódarab.
és most meg antecekről meg a cm centurion 532 ről jöttek negatív vélemények amiket olvastam.

[Szerkesztve]

(#1129) whitezo88


whitezo88
nagyúr

én is aeroengine2-t néztem ki
[link]

egyrész jól néz ki, meg benne van már egy jó hűtés és viszonylag olcsó is.

(#1130) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
amit én keresek:
-midi
-fekete
-táp nélküli
-elöl/hátul 12cm-es ventihely
-minnél olcsóbb

mit nézzek, merre keresgéljek?

nyesix:
látom nem jött be az slk3000, mennyiért szabadulnál meg tőle? én szeretek barkácsolni, úgyhogy kizajcsillapítanám valahogy. válasz jöhet priviben!

[Szerkesztve]

(#1131) bagyulajuve válasza _cirmos_ (#1130) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Thermaltake Soprano [link]

Resistencia eterna

(#1132) CriticalHit válasza _cirmos_ (#1130) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Jó az Antec SLK3000B,
-Cooler Master Centurion 534,
-Enermax Chakra,
-Gigabyte Triton,
és Antec SOLO :DDD

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1133) _cirmos_


_cirmos_
őstag

köszi mindkettőtöknek, de ezek mind 15-20k között vannak :O. nincs semmi olcsóbb a piacon? mert akkor ebből egy olcsó casetek vagy csifi lesz, aztán jön a flex hogy megcsinálja a ventihelyeket :)

(#1134) Csokis válasza _cirmos_ (#1133) üzenetére


Csokis
tag

Cooler Master Elite [link] ;) Itt megkaphatod 9090HUF-ért! [link]

[Szerkesztve]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1135) _cirmos_ válasza Csokis (#1134) üzenetére


_cirmos_
őstag

köszi, ez már sokkal szimpibb!

(#1136) nyesix válasza Csokis (#1134) üzenetére


nyesix
senior tag

ezaz!!
:C :C :C :C :DD :DD :D
öcsém ezt kerestem, elöl-hátul 12 es venti, és nincs elforgatva a hdd, és 9K, azt hiszem erre fog lecserélődni a rezgő antec slk 300-am

(#1137) Csokis válasza nyesix (#1136) üzenetére


Csokis
tag

Örülök, ha segíthettem! ;) 1 másik fórumon vett valaki múlt 7en és azt írta, hogy semmiféle rezgést nem produkál a háza, pedig Samsung vinyója van (ami JVC motoros, ha ez mond valamit). Szellőzés szempontjából is elégedett vele, szóval nem lehet olyan rossz ház! Sajna én még nem tudtam személyesen hozzájutni 1 próba erejéig. De, ami késik, az a vonat! :DDD

[Szerkesztve]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1138) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

upp mindenkinek!

Nálam kettő darab ház van ami etalonnak számít, csak sajna egyiket sem lehet már kapni, ill ha még van akkor már csillagászati az összeg. 15-16k ig szeretnék házra költeni de egyik sem fér bele ebbe a határba, na mind1. Az én szívem csücskei:
SZÁMITÓGÉPHÁZ MIDI CASETEK 1020-5A FEKETE+PLEXI
Chieftec LCX-03B-B-AW-OP ill. Chieftec LCX-04B-B-AW-OP
Gondolom mindenkinek megvan a maga kis dédalgetett álma házak terén is, én nem mondom , de ezek hozzám nőttek... :(
lenne még egy kérdésem is, kinek mi a véleménye a Thermaltake VB1000BWS Soprano plexis változatáról, előre is köszi, ja és ha lenne ilyen akkor ha nem lenne nagy kérés privit írjon :R

Köszi

csácsá

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1139) question man


question man
tag

én már megszereztem álmaim házát :DDD Cooler Master Stacker :DDD és éppen itt döngicsél mellettem smmiért nem adnám oda és le sem cserélném az tuti mert sokat halytottam érte
de most én vagyok kicsit lütyi vagy sem de ez a ház valami piszok teccik [link] nektek mi a véleményetek rólla egyáltalán látott már valaki ilyen kis házikót :F

a számítógépek füsttel működnek

(#1140) Thommyboj válasza question man (#1139) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nekem nem tetszik, a stackernél úgysincs jobb, nekem is az álmaim háza, csak hát annyi pénzem amig nem fogok dolgozni sose lesz, legalábbis csak házra 50 et költeni nem engedhetek ilyet meg magamnak, de majd.

(#1141) kisbergics


kisbergics
tag

Sziasztok!
Milyen házat ajánlotok, ami max 10k, van rajta elöl mikrofon,fejhalgato és min. 4 usb kivezetés, és lehetőleg (ez nem muszáj) van a tetején egy füle, amivel könnyen lehet szállítani??

http://kisbergics.hu

(#1142) Rick2 válasza kisbergics (#1141) üzenetére


Rick2
senior tag

szeva, nekem ilyenem van:[kép], foganyú, beépített digit hőmérő, ventihely felfelé is, hátra kettő, előre egy, plexi oldallap, fekete- narancs szín, elől 2db usb, firewire, mikorofon, fülhallgató, teljesen korrekt a cucc. nekem már a második házam is ugyan ilyen, nem találok jobbat, a misztrálban táp nélkül 6238 nevetséges forint, és különb a 12-13K-s házaknál is. csak ajánlani tudom..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1143) BigBear válasza Thommyboj (#1140) üzenetére


BigBear
senior tag

Dehogy nincs...
Volt Stacker házam. Papírvékony oldallapok, szar szerelhetőség, gumis vinyórögzítés ellenére erősen hajlamos berezonálni és böhöm nagy - bár ez utóbbi egyeseknél előny.

(#1144) BigBear


BigBear
senior tag

A feljebb szidott SLK3000b bizony némi moddal sokkal kellemesebb tud lenni, mint a Stacker. Így már nem rezgett, jóval kisebb, nekem szebb is, s a töredékébe kerül. Tudom, az átlag user persze nem azzal kezdi a gép összeszerelését, hogy fogja a fúrót meg a multiszerszámot és nekiáll faragni az új házat, - ez nem is várható el, - de sajnos ma gyakorlatilag egyetlen olyan ház sincs, ami gyári állapotában minden szempontból jó lenne. Volt pár házam, így van némi tapasztalatom. A csicsás Thermaltake házaktól kezdve (amik mellesleg sok esetben egyéb, jóval olcsóbb házak szétcsicsázott, s jócskán túlértékelt változatai), a Chieftec, Casetek, Codegánya, Antec, Coolermaster, Lian-Li hogy csak az ismertebbeket említsem házakig szinte minden megfordult nálam. Gyári állapotában egyik se tudta teljes mértékben azt nyújtani, amit elvártam volna. Pedig nem magasak az igényeim. Legyen viszonylag csendes, jól szellőzzön de halk legyen, illetve ne rezonáljon be. Ennyi. Egyébként messze a legjobbak a Lian-Li házikók voltak, - amik gyári kiegészítők megvásárlásával, pl. plusz vinyórögzítő, vagy légterelők, elérték az elvárt szintet, - igaz, nem éppen olcsók. Mondjuk most ismét elkapott az őrület, így microATX cuccost - valami HTPC gépet - építgetek, (már ha találok valami jót,) ami sajna főleg nem egyszerű, de hát mindegy, ez van...

(#1145) Zozopapa


Zozopapa
csendes tag

Sziasztok,Egy kérdésem lenne szerintetek érdemes megvenni ezt a házat AeroCool BayDream.Segitségeteket előre is köszönöm.[link]

Asus a8n-e Amd Athlon 64 3200+,Ati x1600Pro Gecube,2sata samsung 160-250gb,2x512 PQI ram.

(#1146) BigBear válasza Zozopapa (#1145) üzenetére


BigBear
senior tag

ööööö.... most adtam el....

Alapvetően nem rossz, bár ezt is érdemes megberhelni. Vinyórögzítés nem az igazi. Én a régi Antec 3000-es házam vinyókeretét szivacsokkal/gumikkal beletettem alulra, így már nem rezonált be. Amúgy szvsz nem rossz.
Ja, még valami. A videokártya által termelt meleg, ha nem hátrafele kifújós hűtője van a kártyának, hajlamos megrekedni a házban (mivel az alaplap fordítva megy bele, felül a kártyák, alul a proci). Ajánlott tehát vagy egy hátrafele szellőztető kártyahűtő, vagy venti elöl/felül, ami hátrafelé nyomja a levegőt, s kihagyni néhány fedlapot hátul.

(#1147) kisbergics válasza Rick2 (#1142) üzenetére


kisbergics
tag

Közben én is kinéztem már ezt a házat.
Miböl van? Nem kopik róla a festék vagy ilyesmi? Mert elég sokat fog utazni...

http://kisbergics.hu

(#1148) Rick2 válasza kisbergics (#1147) üzenetére


Rick2
senior tag

fémlemez, valami cinkbevonatos, a tetején elég korrekt fogantyú, a plexi olyan, ohgy az sajna előbb utóbb karcolódik, de a festés elég korrekt, műanyag alapú porszórással készített valami, elég strapabírónak tünik, nekem több hónap alatt nincs gond vele. gondolom, egy cippzáras vastag anyagú táskafélét csak dobsz rá...ja, és elég korrekten néz ki. 1-2 világítós venti, és tökéletes..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1149) kisbergics válasza Rick2 (#1148) üzenetére


kisbergics
tag

És milyen alaplapot használsz hozzá?
Én lehet hogy 12centis CPUhűtőt szeretnék beletenni, az is belefér?
Amugy köszi az infokat!

http://kisbergics.hu

(#1150) barthag


barthag
csendes tag

Hy mindenki.
Kinek van Casetek1018-2b tip. háza. Az lenne a kérdésem hogy a sata csati nem e ér bele a ház oldalába, meg hogy a vid kártya rögzítése tényleg nem a legjobb ahogy a prohardveres teszben írták.[link] itt van a teszt
Ja meg hogya b jelű az miljen színü azt tudom hogy az A az fekete, vagy esetleg a B az a plexi oldalap kialakítását takarja? Előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.