Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) tytyty


tytyty
tag

Üdv! Házat szeretnék cserélni. 10K-m van rá kb(max 13). néztem a :Casetek CK1026-9A ,Casetek CK10162B,Casetek CK-1099-2A. házakat. igazábol nemtom mi a külömbség köztük. A lényeg az,hogy halk legyen. Olyat szeretnék ami NEM világít mint 1 karácsonyfa, nincs benne táp , szellözik és halk. Nem ragaszkodom a casetekhez, csak néztem pár tesztet és álatlába dicsérik. Valakinek van ötelet ,hogy mit vegyek, az legyenszives megirni. Előre is köszi a segitséget.

(#1952) kiszu válasza jocas (#1948) üzenetére


kiszu
senior tag

Nekem 3d aurórám van fél éve.

Volt kb 8 hónapja is. Azután cseréltem stacker 810 re,aztán azt 830 ra.

De visszatértem sűrgősen a giga aurorára. Elhiheted,hihetelen szép és profi kivitelezés,hűvös,nagyon jó. Azóta nem cserélgetek,mert nincs sokkal jobb alternatíva.

(#1953) cirkus


cirkus
aktív tag

nézegetem a házakat különböző oldalakon és nincs feltüntetve méret,
Lehet azzal gondom , hogy késöbb nem lesz jó a méret , ha vásárlok ?

(#1954) bnss válasza cirkus (#1953) üzenetére


bnss
veterán

Milyen méretre gondolsz? Mekkora lapot tud fogadni, vagy maga a ház mérete? :F

tytyty: ha olcsó, jól szellőző házat akarsz, akkor nézd meg ezeket: [link] [link] ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1955) Mr-Pamacs válasza cirkus (#1953) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Én a helyedben minél nagyobb házat vennék (pakolás szempontjából) ami ATX-et és BTX-et is tudja.

[Szerkesztve]

(#1956) cirkus válasza bnss (#1954) üzenetére


cirkus
aktív tag

a lapra gondoltam, hogy nem fér majd bele, de gondolom ha nézem az elején a helyeket , akkor láthatom hogy mekkora lehet.....

(#1957) cirkus


cirkus
aktív tag

Akkor egy ATX szabvánnyal nem lehet gondom ...
5,25'' 3,25'', melyik mit jelent a helyméreteknél ??

(#1958) Teszla_ válasza cirkus (#1957) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az 5,25'' hely az az optikai meghajtók mérete (cd-dvd olvasó/író), a 3,5'' pedig a floppy és vinyó mérete.

(#1959) bnss válasza cirkus (#1956) üzenetére


bnss
veterán

Erre a megoldás, vegyél egy böszme nagy szerver házat (pl. Stacker)! :DDD

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1960) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok!

Már vagy 2 hete gyötröm magam, hogy milyen ház legyen... :W
- kell FireWire :D
- portok a tetején, vagy felső részen
- csendes, jól szellőző legyen

Már az előzetes anyagi korlátokat feladni kényszerültem. :O

Ott tartok, hogy Thermaltake Matrix VX

Van valakinek információja, véleménye erről?

Más lehetséges jelölt?

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#1961) Teszla_ válasza AYEL (#1960) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ha tényleg nincs anyagi korlát, akkor Cooler Master Stacker STC-T01 vagy 810 :)
Firewire port van rajta, és ezt egy 5,25''-ös egységként kapod, amit oda teszel, ahová akarod. Mehet legfelülre, vagy akár legalulra is. Szerintem nagyon csendes, még ha sok rácsos rész is van a házon. Van benne alapból 2db 12cm-es és 1db 8cm-es venti, amiknek alig van hangjuk (bár ez szubjektív). A szellőzése pedig kiváló :)

Mod: A Firewire mellett 6db USB 2.0 és füles/mikrofon kimenet is van rajta

[Szerkesztve]

(#1962) kiszu válasza Teszla_ (#1961) üzenetére


kiszu
senior tag

Tényleg szubjektív.
Volt stackerem. Sima és 830-as is.

Az auróra után hangos.. Szép,de gyakorlatilag az eleje full nyitott,hang szempontból.
De pokolian nagy és ez jó. Pokolian nehéz is.
Én visszatértem az aurorához. Abban is van firewire kivezetés az elején,illetve az ajtó mellett oldalt

Nézz meg minnél több házat. Semmiről nem akarlak le ill rábeszélni.
NEkem a 2006-os nyár telt ezzel,hogy házakat vettem és cseréltem el.
És ami vicc,hogy amiről kiindultam,ahhoz tértem vissza a végén.

(#1963) pepejoe


pepejoe
tag

Hellosztok!
Vki tudna nekem segiteni vagy van tapasztalata a Foxconn TLA tipusú házakkal kapcsolatban. Milyen minőségű, milyen típusú táp van benne, stb. mert nem igazán találtam cikkeket róla.

És mégvalami. ti melyik házat vennétek az alábbiak közül:
ASUS ház+350 FSP táp [link]
Coolermaster Elite RC-330+ saját márkájú tápja [link]
Foxconn TLA sorozat + nemtudom milyen 350w táp [link] :) :

Köszi a segitséget!

(#1964) balbla válasza kiszu (#1962) üzenetére


balbla
tag

Helo!

Milyen táppal jasználod az Aurorát? Én is gondolkozok egy ilyen házon, de félek, hogy a tápom sata kábelei nem lesznek elég hosszúak.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#1965) kiszu válasza balbla (#1964) üzenetére


kiszu
senior tag

November végéig egy imbp tipusu táppal használtam és elért mindenhova.
Azóta vettem egy chieftec 500w-os tápot és mind a 8 sata elér a vinyókhoz és az dvd íróhoz.

(#1966) Calyd


Calyd
csendes tag

Kinéztem egy Sunbeam Trio [link] házat. Érdekelne, hogy vannak-e róla tapasztalataitok?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1967) kagyula


kagyula
aktív tag

Régóta tervezem egy házikó beszerzését, most találtam számomra normálisan kinéző, elfogadható árú kuckót: [link]

[kép]

Látott már valaki közlebbről ilyet?
Esetleg milyen alternatívát ajánlanátok 16-18e Ft környékén?
Hol lehet táp nélküli Chieftec házakat venni jó áron?
:R


[Szerkesztve]

Legyen minden, sokszor.

(#1968) Calyd válasza kagyula (#1967) üzenetére


Calyd
csendes tag

Amit én linkeltem be azt nézted? Kicsit drágább, de nem sokkal. Ma megyek megnézni, majd írok róla, hogy első benyomás milyen.

(#1969) kagyula válasza Calyd (#1968) üzenetére


kagyula
aktív tag

Szép, szép, de ennyiért inkább Tritont, vagy nem sokkal többért Aurorát vennék.

Legyen minden, sokszor.

(#1970) bnss válasza kagyula (#1967) üzenetére


bnss
veterán

Először én is ebben a házban gondolkodtam, aztán átpártoltam egy CoolerMasterre. :)

[link] Egy kis cikk erről a házikóról.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1971) Calyd


Calyd
csendes tag

AZ Aurora sokkal több, mert nem szánnék rá 20-22.000-nél többet, ráadásul nagy is. Engem most mid-torony érdekel. A Triton meg nem ajtó és nekem az is fontos. Amik a kritériumaim:
- lehetőleg fekete legyen
- ajtós. Ha dupla (szóval olyasmi megoldása legyen mint mondjuk a Casetek 1020-nak) az jó.
- elöl és hátul legyen venti (de legalábbis hely mindenképp). Ha 12cm-esek az külön jó.
- nagyjából egyszerű dizájnja legyen, nem kell csicsa.
- árban olyan maximum 30.000Ft körül kéne legyen, mert túl sokat nem szeretnék rákölteni.

(#1972) Csapi007 válasza Calyd (#1971) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Raidmax Smilodon - [link]
Elvileg 5db(!) gyári beépített ventillátor, kiváló szerelhetőség, az egyetlen negatívum hogy hátul csak 8cm-es ventillátor van, de ezt a többi venti ellensúlyozza.
22-24k körül lehet kapni.

"Csak úgy mondom"

(#1973) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Nézegettem házakat a gépem számára. Nekem eléggé tetszik a Thermaltake Swing feketében és plexi oldallappal. Erről esetleg valaki tud többet mondani, vagy tapasztalatotok van?

Van valakinek másik ajánlata?

- ~20 ezer Ft-ig
- szép, lehetőleg fekete, de nem létszükséglet, viszont ne legyen csicsás, inkább konzervatív, vagy kissé lekerekített
- elöl-hátul 12 cm-es csendes ventik, lehetőleg mosható porszűrővel
- csavarmentesen, kényelmesen szerelhető legyen kívűl és belül...
- tápnak majd egy FSP Bluestorm 2 500 W-ost néztem...
- jól szellőző, de csendes ház, rezonancia nélkülözése :D

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!
További kellemes fórumozást!

(#1974) DavideX


DavideX
aktív tag

sziasztok!
ha valakinek kell egy ilyen szép fehér ház: [link] a dobjon egy privit.

(#1975) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Helló mindenkinek!!

Antec Plusveiw1000 AMG ház van-e valakinek közületek?Milen házikó az azon kívűl,hogy nekem baromira tetszik?Ha esetlegvalakinek van róla személyes tapasztalata lészi írjon már pár sort róla :R :R

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#1976) Oly


Oly
senior tag

Hello!
Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam semmit! :F

Nekem olyan ház kellene aminek jobb oldalán van plexi, az ajtaja (mert jó lenne rá) balra nyíljon... Valami ilyesmi: [link]
Az ajtó azért lenne jó, hogy a családtagok ne piszkálják a powert...
Kikapcsolt monitornál soxor nekiestek már, hogy bekapcsolják a gépet! :C

Árban ne szaladjunk annyira azért bele! Up to 20k

:R

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1977) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Ha esetleg tud vki tippet adni, vagy neki is pont az alábbi paraméterű háza van az kérem jelezze.
Szóval egy olyan házat keresek ami ezekkel a tulajdonságokkal bír:
-két 12centis venti megy bele
-elől usb, hang, és firewire(!) aljzatok legyenek.
-ne legyen ajtaja (mint chieftec házaknál)
és ne legyen 15-nél nagyon drágább.
Köszi a segítséget srácok!
Nagy dilemma ez számomra..
Üdv

(#1978) LGLuke válasza Mr. Teddy (#1977) üzenetére


LGLuke
őstag

Hali!

Thermaltake Swing ilyen.
- Elöl és hátul 12 cm-es ventik
- Csavarmentesen, könnyen szerelhető
- elöl van 2 USB 2.0, 1 FireWire, és 2 audió csatlakozó (kimenet és mikrofon)
- nincs ajtaja
- 16 körül ingadozik az ára
- jó a szellőzése
- halk ventilátorok

[link]

Üdv!

(#1979) Mr. Teddy válasza LGLuke (#1978) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Hy!
Nem rossz ház, bár egy kicsit a zongoralakk nem jön be... De azért elgondolkozom rajta, köszi az infot, másvalaki?

(#1980) CriticalHit válasza LGLuke (#1973) üzenetére


CriticalHit
őstag

Antec SOLO, ha valamivel többet szánsz rá. [link]

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1981) Oly válasza Mr. Teddy (#1977) üzenetére


Oly
senior tag

[link]

Ma érkezik meg az enyém. 16k az ára!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1982) bnss válasza Oly (#1981) üzenetére


bnss
veterán

Ha megérkezett és beköltöztél az új házikóba, akkor írhatnál néhány tapsztalatot/észrevétlet, mert megtetszett ez a házikó és nem tudok dönteni a CoolerMaster Cavalier 3 és eközött! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1983) Oly válasza bnss (#1982) üzenetére


Oly
senior tag

Leegyszerűsítsük a döténst?
A gépház tőled balra vagy jobbra fog elhelyezkedni? ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1984) bnss válasza Oly (#1983) üzenetére


bnss
veterán

Jó lenne! Jobbra, lennt az asztal mellett. A plexi nem izgat! :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1985) LGLuke válasza Oly (#1981) üzenetére


LGLuke
őstag

Hali!

Engem is érdekelne a ház!

Az látszik, hogy hátulra egy 12 cm-es ventit raktak, meg oldalra 3 db 8 cm-es.
Leírnád, hogy hová hány darabot lehet tenni?
Előre:?
Hátulra:?
Plusz egyéb:?
Ja és az is érdekelne, hogy csak egy féle méretet, vagy többet is, tehát csak 8 cm-es, vagy lehet 9, illetve 12...

Köszi!

(#1986) bnss válasza LGLuke (#1985) üzenetére


bnss
veterán

Itt megtalálsz minden infót róla: [link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1987) Oly válasza bnss (#1986) üzenetére


Oly
senior tag

Vigyázni!!!
Ott nincs minden infó! :O :O

[link]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1988) bnss válasza Oly (#1987) üzenetére


bnss
veterán

Ezt nevezem gyors elválásnak, ilyet még szappanoperában is ritkán látni! :D

Mi az oka ennek a válásnak?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1989) Csapi007 válasza Oly (#1987) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Szerinted nagyon hülyén mutatna a fehér ODD az előlapon?

"Csak úgy mondom"

(#1990) Oly válasza bnss (#1988) üzenetére


Oly
senior tag

Hasonlítsd össze a képeket a fentebb linkelt teszttel!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1991) bnss válasza Oly (#1990) üzenetére


bnss
veterán

most, hogy megnéztem közelebbről, igencsak más... A tesztben szereplő házikó inkább erre hasonlít: [link] :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1992) Oly válasza bnss (#1991) üzenetére


Oly
senior tag

Pedig más oldalon is ezzel a névvel fut... [link]
Eladtam! Holnap érkezik a másik: [link]

Az estém zűrös lesz. Lehet csak szombaton jövök a beköltözéssel!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1993) bnss válasza Oly (#1992) üzenetére


bnss
veterán

Gyorsan eladtad! Ez most igen érdekes, ki így hívja, ki úgy?! :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1994) szaki1


szaki1
tag

Helloztok!

Én 1 ilyet vennék, de hol?

[kép]

meg ilyet hozzá:

[kép]

Van itt Valakinek ilyen háza és mi a tapasztalata?


:)) :Y :C :DD

[Szerkesztve]

(#1995) Csapi007 válasza szaki1 (#1994) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
A Ház a Computermodeban 36k - [link]
A billentyűzetről jobb ha lemondasz, ez Magyarország. :(

"Csak úgy mondom"

(#1996) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Házat szeretnék venni. Amit kinéztem az Aerocool AeroEngine II - SSP vagy JR-SV. Utóbbiról írták, hogy lehet szabályozni az első ventit, a másikon is lehet?
Ha esetleg tudtok más lehetőséget ilyesmi árfekvésben 13-14k, szóljatok.
A lényeg, elöl lehetőleg 12cm-es venti olyan kialakításban mint az Aerocool, tehát csak egy rács van előtte mindenféle panel nélkül. A lentebb említett Enermax Chakra is jónak néz ki csak a tetjén elhejezett kapcsológomb miatt nem jó (nem férnék hozzá). És legyen belül ''tágas'':)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1997) szaki1 válasza Csapi007 (#1995) üzenetére


szaki1
tag

Kösz a linket, és mégis akkor hol probálkozzam ?
Esetleg österrich-ban?

(#1998) Oly válasza bnss (#1993) üzenetére


Oly
senior tag

Ez a CoolView sem nyerte nagyon el a tetszésem!
Egy jó dolog van benne.
Megtudtam, hogy soha többé nem veszek AeroCool házat...
CM oldalon dícsérték agyba főbe... Én megszenvedtem vele, mire sikerült beköltöznöm!
Ha memóriát pattintok be a helyére, akkor az egész alaplemez be-ki horpad )(
Remélem érthető...
Az 5,25-ös helyekre a felfogató műanyag ''hiper-szuper'' ralálmány, csak oda fogja a meghajtókat... rögzíteni nem rögzít!
Ha felpörög valami meghajtó elkezd zörögni az egész ház, mint földrengéskor a bár-szekrény!
A 2 db 3,5-es helyre nem lehet _értelmesen_ vinyót berakni! Max fejjel lefelé...

A beszerelt ventik (az 5-ből csak 2 volt a házhoz csomagolva, a másik 3-at ''elfelejtették'') nem csatlakoztathatók a beépített ventiszabályzóhoz! (3-pin vs 4-pin molex) :F
A Proci cooler szintén inkompatibilis...
Viszont, ha nem kötök 4 ventit a GateWatch-ra, bekpacsoláskor sípol, meg villog, meg minden szar...
A rövid kábelekrők nem is beszélve!
Az ajtóból pont átér a házba a kábel-köteg. Alig lehet kinyitni az ajtót, mert feszülnek a vezetékek.
Előlapi (tetőlapi) csatlakozók randa, vastag, törtfehér vezetékei egyből a pofádba lógnak.
Gatewach USB-je hátlapon kivezetett USB-csatival van ellátva. Aminek a vezetéke átlósan pont átér az alaplap felett!
Élek, sarkok! CM tesztjében oda voltak a lekerekített, sorjázott szélektől! Ennek ellenére 3 vérző sérülést szereztem a háztól!
Illeszések!
Alig volt 4 db csavar, ami egyből bement a helyére... nem kapott fére, nem feszült be, ilyesmi!

Szumma-szummára... Nekem nem jött be! Főleg ennyi pénzért! 20k-ért már adhatnának minőségi dolgot!
Eddig a Casetek 1020B házam volt a leg szimpibb nekem!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1999) ace_ventura


ace_ventura
tag

Előre is elnézést, mert hosszú lesz:

Szeretném lecserélni a Codegen házikómat, mert kissé szűkösen vannak benne egyesek. Rengeteg házat végignéztem a neten, olvasgattam review-kat, pro és kontra érveket, aminek az lett a végeredménye, hogy már zsong a fejem.

Olyan táp nélküli ház kellene, amiben 12 centis ventik vannak a csend és a jó szellőzés végett, nagy, de főleg magas legyen, hogy a Thermalright XP-120 procihűtőm ne támaszkodjon a tápnak. Ezen kívül nagyon megtetszettek ezek a csavar nélküli szerelési technikák, amiket főleg az 5,25'' és 3,5'' egységek rögzítésére alkalmaznak a jobb házakban, ill. van még egy-két trükk a bővítőkártyák csavarmentes rögzítésére is.

Mit szóltok pl. a Thermaltake Soprano házhoz?
[link]
Ez volt az első favoritom, és még most is az, de találtam egy-két igen remek házat a Chieftek kínáltában is, pl. a DX (aka Dragon), a BG (aka Silver Fox), a BX-01 (aka Bravo) és a BX-02 (aka Uni) sorozatot.
A BX-02-ről itt írnak egész jókat:
[link]
Ami nem tetszik, hogy csak 8 centis ventik mennek bele elölre és hátulra, ráadásul a házhoz nem adnak egy darabot sem. Viszont a winchester-eket kivehető keretekbe lehet beszerelni, ami igen szimpatikus dolog.

Egy két jobb ötlet látható a Casetek CK-1018 háznál is, pl. a winchester-eket merőlegesen elforgatva lehet berakni, így kellemesen tágas hely marad az alaplap környékén:
[link]
Sajnos ventik itt sincsenek gyárilag a házban, és egyik hely sem 12 centisnek való.

Aztán vannak a Cooler Master házak, amik közül szintén ilyen mérethatáros okokból kellett kizárnom a remek Cavalier és Centurion sorozatot, ill. ár miatt a Praetorian sorozatot. Pontosabban a Centurion 530-as mérete jó lenne, de úgy nézem azt meg már sehol sem lehet kapni, csak az 531-et meg az 534-et, amik viszont kisebbek...
[link]

Az Aerocool Masstige-25 háza ventillátorok tekintetében túlnő a megszokott 12 centis határokon, ugyanis az oldalában egy grandiózus 25 centis dolgozik, ami a procinak és a videokártyának is bőven ad levegőt, emellett elöl és hátul 12 centisek lehetnek, bár azt nem tudom, hogy ezek a gyári csomagolásnak részei-e.
[link]
Hátránya, hogy 200(Sz) x 430(M) x 450(H) mm méretével nem igazán nagyobb a jelenlegi 195(Sz) x 435(M) x 455(H) mm házamnál, ezért elvileg kiesik, habár az a fura, hogy az US honlap szerint a Masstige ház méretei: 200mm(W)x467mm(H)x450mm(D).
[link]
Igaz viszont, hogy ez egy egészen más ház, mint a Masstige-25, kezdve azon, hogy ebben a táp alul van. Ettől függetlenül lehet, hogy a Masstige-25 mérete is ekkora, de sajnos itt 1-2 centiken múlhat minden.
Az Aerocool ExtremeEngine 3T házban elöl egy 14 centis, oldalt meg szintén egy 25 centis venti van, ráadásul az előlapon 3 potméter van 3 venti fordulatszámának szabályzására. Sajnos a 440mm (H) x 430mm (M) x 200mm (Sz) méret miatt ezt is ki kellett zárnom a versenyből.

Hasonló 25 centis, de állítható forgásirányú ventis oldallappal kapható még a tápjairól méltán híres gyártó, az Enermax CS-3050 (aka Chakra) típusú, állítólag W200 x H455 x D490 mm méretű háza is, ami megint csak necces magasságú, de ha az a +2 centi jól van elosztva, akkor nekem már jó lehet. Szóval ez a másik favorit, mivel elöl és hátul is beszerelhető 8, 9, vagy 12 centis venti is, amiből gyárilag egy darab 12-es elvileg jár a házhoz. A winchesterek és optikai drive-ok rögzítése is csavar nélküli, a bővítőkártyák rögzítése egy ügyes mechanizmusnak köszönhetően szintén. Ezen kívül merőlegesen is lehet benne 3 vinyót elhelyezni, ami még egy jó pont. További jó pont, hogy a szokásos 2 USB, audio és mikrofon kivezetéseken kívül még egy eSATA kivezetése is van a ház tetején, igaz IEEE 1394 nincs.
[link]
[link]
[link]

És most visszakanyarodnék egy kicsit a Thermaltake háza tájára. A megfizethető árú kategóriából felmerült még a Matrix, a Mambo és a Swing házak neve is, mindegyik elég jónak tűnik, de sajnos egyik sem igazán elég magas.
[link]
Vannak persze nagyobb házaik is, pl. Shark meg az Eureka, de ezeknek már igencsak borsos az áruk, szóval kiesnek.
[link]

Visszaértünk tehát a Soprano-hoz, ami elég nagy (W210 x H495 x D478 mm), és 2 db 12 centis venti is van benne, van belőle sima oldalfalas, olcsóbb változat, igaz viszont, hogy ennek az oldalán semmilyen szellőzőnyílás nincs. Amit még az interneten szerzett infók során leszűrtem, hogy egyeseknek meggyűlt a bajuk a tápegység beszerelésével, reszelgetniük kellett, mások meg a műanyag ajtó-előlapot fújolták, ami részemről nem gond, ha nem rezonál be.

Tehát azt kérdezném, hogy van-e valakinek valami tapasztalata a TT Soprano vagy az Enermax Chakra házról, ami segítene dönteni, és amiről tudnom kéne, mielőtt beruházok bármelyikre, vagy más 15 eFt körüli házra.
És végül az árak:
Thermaltake Soprano: 14,5 eFt (használt, de garis, mindene megvan), 18,5 (újonnan)
Enermax Chakra: 15,8 - 16,8 eFt (újonnan)

(#2000) ace_ventura válasza ace_ventura (#1999) üzenetére


ace_ventura
tag

-------------------------------
Oly tapasztalatából okulva úgy látom, hogy Aerocool-t nem vennék mégsem, viszont itt is kb. 300 hozzászólást visszaolvasva a Casetec házak lennének még esélyesek, de viszonylag kevés infót találtam róluk, úgyhogy konkrét típusokat ajánljatok, ami magasabb a jelenlegi 195(Sz) x 435(M) x 455(H) mm méretű házamnál, és 12 centis csendes ventik dolgoznak bennük elöl és hátul.
Amiket én láttam, azokba csak kisebb ventiknek voltak helyek. :F

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.