Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) beautifulmin válasza q13579 (#50) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Kaphatnék az Armour-ról linket?

(#52) q13579 válasza beautifulmin (#51) üzenetére


q13579
senior tag

(#53) q13579 válasza beautifulmin (#51) üzenetére


q13579
senior tag

Ez pedig a Kandalf. Ez sem csúnya:)
Bővebben: link

(#54) beautifulmin válasza q13579 (#52) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Kegyetlenül néz ki de az ára is kegyetlen:)!!

(#55) Mania válasza beautifulmin (#54) üzenetére


Mania
senior tag

Ehhez mit szólsz...én ma rendeltem meg 13k az ára
Bővebben: link

(#56) beautifulmin válasza Mania (#55) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Áh akkor inkább megtartanám a mostanimat..:DD:DD
Bővebben: link
Az az igazság hogy nekem most egy nagyon komoly ház kell,még ha az ára ilyen magas akkor is!!
DE azért thx,és szép a házad,jó vétel volt..!!!:C:C:C

(#57) #72042496 válasza beautifulmin (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

S mit szólsz a CM Stacker-hez? Bővebben: link

Komoly ház, jó helyen kb. 38k az új ára. Én is ilyenre gyűjtök. :D (Többek között.)

(#58) Korcsii


Korcsii
őstag

+1 szavazat TT Armor-ra. Én is ilyet akarok de még várok egy kicsit a teljes gépcseréig.

(#59) beautifulmin válasza Korcsii (#58) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Nekem már a gép csere megvolt csak a ház a régi minden új.!!!:DD:DD

(#60) beautifulmin válasza #72042496 (#57) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Nagyon klasz,de itt már a design halni látszik!!!
Vagy én látom rosszul??:DD:C

(#61) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Mennyiért lehet elnyomni egy eléggé használt zizon extreme-et?

[Szerkesztve]

(#62) q13579 válasza beautifulmin (#61) üzenetére


q13579
senior tag

Fogalmam sincs. De az armourt meg tod kapni 40-ért a pixmaniaban ugytudom. Legalábbis amikor én néztem eg honapja házat, akkor még annyi volt.
Én TT Sharkot vettem, mert nekem már kicsiit ''sok'' az armour. Nincs annyi vinyom hogy kelljen egy ekkora ház. Egyébként 5 ezer a kettö között a különbség.

(#63) beautifulmin válasza q13579 (#62) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

5 ezer+egy ajtó..:DD:DD:DD:DD:)):R:R:Y:C:U

(#64) beautifulmin válasza q13579 (#62) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Megnyugtatlak hogy 1 vinyóm van csak nekem is..:DD:DD
De esedékes azért még 1,2:))

[Szerkesztve]

(#65) #72042496 válasza beautifulmin (#60) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ízlés kérdése, nekem nagyon bejön: Hatalmas, tekintélyt sugárzó böszme, amelyben elfér majd a vízhűtés is, ráadásul nincs ajtaja. :DD

Ha majd meglesz, átfestetem feketére, megy rá valamilyen jófajta, tartós, fényes lakk, kék neonok, baba lesz... :DDD

[Szerkesztve]

(#66) beautifulmin válasza #72042496 (#65) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Ugy legyen..:DD
Biztos nagyon szép lesz..!!!:C:C:R

(#67) q13579 válasza beautifulmin (#63) üzenetére


q13579
senior tag

A TT Shark az olcsobb 5tel az Armour hoz képest. Vagy még többel. Ráadásul alapbol ugy van kialakitva hogy nem kell furogatni szerkeszgetnni, mert vízhűtés kombatibilis.

(#68) perempe


perempe
addikt

Fontos lenne még 3-4 centi hely a lap és a táp között, nagyobb processzorhűtő nem férne el.

Nekem az is szempont, hogy mennyi hely van a lap és a HDD-k között, a kábelek rálógnak a memóriákra.

A 4 db. 5,25''-ös helyből nem tudom bárhová berakni a rack-et, mert nem férne el az alaplaptól. Kb ennyi hiba jut eszembe a Codegen 6066 házamról.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#69) beautifulmin válasza q13579 (#67) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

De az armor nics kialakítva vízre??

[Szerkesztve]

(#70) Rolly


Rolly
veterán

nekem Casetek CK-1020-5C -s házam van. Ajánlom mindenkinek.
5 db 5.25-ös hely, 2db 3,5-ös hely s 3 vinyó fér bele. Elöl és felül 8CM-es ventit lehet bele tenni, mig oldalra (2db) és hátra (1dB) 9,2-es ventik valók

(#71) q13579 válasza beautifulmin (#69) üzenetére


q13579
senior tag

Azt nem tudom. A honlapján meg kellene nézni.

(#72) Troy.


Troy.
addikt

hi.

én is szeretnék uj házat.. a mostani konfiguráciomnak... de késöbb a64 is belemenjen :D

őő lehessen bele rakni kieg. hűtőket, de amin fujja ki a levegőt az ne legyen szük !! :)

kb. 3-4 kieg. hűtőt lehessen bele rakni ..

szerk: van három db kieg hűtőm , legyen neki hely !! ;]

[Szerkesztve]

.

(#73) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Hali! Én is most szeretnék venni új házat, csak nem tudom milyet kéne.Tudna valaki ajánlani valami jót 10-15000ft között? Mindenképp valami átlátszó kellene, jó táp nélkül is!

(#74) Peet


Peet
senior tag

Miért van a Centurion elején kétoldalt az a rúd? Csicsa vagy ott lehet cipelni?
Létezik hozzá plexis oldallap? :F

Mellesleg a CoolerMaster elég igénytelen fogantyúkat tud csinálni az oldalsó lapokra. Behorpasztja a lemezt mint a régi házamnál. :(
Ennyiből már is jobb a Chieftech! :C

Hol lehet amugy olcsón Coolermaster házat venni idehaza?

(#75) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Sziasztok, segítség kéne, ház és táp csere előtt állok, 1 komplett cucc, antec 3700bqe. 2 részenként, cm centurion 05 ház és coolink AP350X12N, árban ugyan ott van, de nem tom h melyik lenne jobb...

Van valaki OKOS aki érdemben tudna segíteni, előre is köszi

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#76) deedee


deedee
őstag

hali!

eurocat házak mienek?egy ilyet akarnak most eladni nekem 7k-ért...Én pl még nem hallottam ezt a nevet...Tapasztalatok?

(#77) MAQ válasza Peet (#74) üzenetére


MAQ
csendes tag

Attól függ mi az olcsó Neked?
Nézzd meg a mikland.hu-t, 12.900-ért már van CAC-TO1.

MAQ

(#78) MAQ


MAQ
csendes tag

Az ASUS TA-212-ről van valakinek tapasztalata?
Elég jól néz ki, szerintem. 360W-s asus táp, és 12500 HUF a lord.hu-n.

vagy valami hasonló, hasonló vagy jobb árért?????

MAQ

(#79) Mania válasza dokesz007 (#75) üzenetére


Mania
senior tag

Nekem Centurion 5 van,és nagyon jó kis kuckó.Deluxe méretű lap,egyenlőre 2 optikai és 2 Hdd meghajtó van benne,és nem mondhatom hogy helyszűkében vagyok.Sokat nyom a latba hogy elöl teljesen perforált(mint a Stacker) és porszürővel van ellátva. Gyárilag jár hozzá 1db 12cm-es és 1db 8cm-es csendes cooler is.Ha gondolod teszek fel képeket.

(#80) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Bővebben: link
Ilyet de úgy ált. ANTEC házat senki sem ajánlott.
Íme az 1. hsz-nak minden tekintetben mesgfelelő kuckó és 20K alatt figyel azt ára.

(#81) dokesz007 válasza Mania (#79) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hű azt nagyon megköszönném...
Igazábólmár nem nagyon foglalkozom a gépemmel, csak net eg filmezés, na meg munka(cad,pro-e)..

A történet az h éjjel is megy a gép, így passziválva lett a proci a vga és a hdd, de nyáron nem érzi jól magát a jelenlegi kis codegen házában, meg be is telt a 4 hely, így a kellene még egy 5,25 bővitő hely az új cuccnak...

Viszont kötöm az ebet a karóhoz mert 12cm-s ventikkel szerelhető házat szeretnék(lehet h rosszul gondolom de az talán halkabb ugyanakkora légszállítás mellett)...Ha nem jól tudom javíts ki nyugodtan:D

Ugy a te házadban is elöl és hátul is 12cm-s ventik vannak, de akkor a 8-cm-s minetk adták?
Jah hol vetted a házat, nem az ár miatt, csak mert ha jól tom boltonként változik, h mit tesznek a házba...

Szal a rizsa után olyan ház kell ami jól szellőzik, csini és nem kerül 30 rongyba, mert nekem annyit nem ér meg egy ház...

Mit jelent h perforált az eleje, ennyire süti vagyok asszem:Y

Köszönöm az eddigi segítségedet, ha tudod a sunyidiszno@citrommail.hu -ra is elküldheted a képeket:R

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#82) Soja


Soja
aktív tag

Ha 12 cm-es ventikkel szerelhető házat kerestek, akkor tudom javasolni a mistral weboldalán is megtekinthető aerocool magic-3d házat. Vinyók előtt, táp alatt, és az oldallapon egyaránt 12 cm-es ventihely. Ráadásul nem is drága a mostani nagy házcsodákhoz képest, és jól is néz ki. Nekem valszeg ez lesz a következő házikóm...

Vagy itt is megnézhetitek. 1 gond van vele, így képről nézve kicsinek tűnik.

Bővebben: link

(#83) Comm


Comm
senior tag

Hi!
Kellene egy kis segítség.Két ház között vacilálok:
- AeroCool AeroEngine JR
- Raidmax Scorpio 868
Bővebben: link
Bővebben: link
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?Áruk szinte ugyanannyi:R

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#84) x_o_n válasza Comm (#83) üzenetére


x_o_n
veterán

nehéz dönteni,mindkettö csicsa ház talán az aerocool jobb lenne de igazábol nem tudom milyen gépet raksz bele, de ezeknél valamivel termetesebb házat vennék.

(#85) Comm válasza x_o_n (#84) üzenetére


Comm
senior tag

Az aláírásomban szereplő cuccok + TT Bigwótör benne bele.Akkor nézzek nagyobbat?:F:R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#86) x_o_n válasza Comm (#85) üzenetére


x_o_n
veterán

szerintem mindenképpen! nekem sincs kicsi de én még egyszámmal nagyobbat szeretnék és amit hiányolok hogy a táp fölött nincs venti pedig jó ez a chieftec csak ebben a nagyban nincs , csak az egy számmal nagyobb-ban.
figyelembe kell venni sok mindent legyen venti hely elöl-hátul oldalt és a táp felett, szerintem:B

(#87) Comm válasza x_o_n (#86) üzenetére


Comm
senior tag

Aham.Akkor még kaparok össze pénzt, és olyan 15-20k körül veszek egy házat ha összejön.Köszönöm a segítséget:R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#88) x_o_n válasza Comm (#87) üzenetére


x_o_n
veterán

igazán nincs mit:) azért ajánlottam mert ha fejlesztesz akkor a gép elöbb utobb kazánházzá változik és akkor nem árt ha már biztos alapokkal várod:)

[Szerkesztve]

(#89) Comm válasza x_o_n (#88) üzenetére


Comm
senior tag

Nézd csak: árárhoz képest majdnem minden kritériumnak megfelel:
Bővebben: link
Pleas nézd meg mert laikus szemmel nézve szertem egész jó.:R

Mod: itt van még1 link: Bővebben: link

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#90) gege71.hu válasza Comm (#89) üzenetére


gege71.hu
addikt

A casetek nagyon rendben van.
Az első linken lévő sem tűnik rossznak, de azt azért megnézném kézzelfogható közelben is...félek az ára miatt vmi bilivasból készült cucc..de lehet tévedek és zsír :)

(#91) Mania válasza dokesz007 (#81) üzenetére


Mania
senior tag

Hátul 12cm elöl 8cm.Mindkettő max. fordulaton megy de még igy is nyugodtan tudok aludni mellette(kb.1m-re van az ágytól).Holnap csinálok képeket és felrakom ide.
Ui:13k volt itt Zalában,szerintem BP-n ennél olcsóbban is találsz.Addig is Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#92) Comm válasza gege71.hu (#90) üzenetére


Comm
senior tag

Próba szerencse.Az enyém elsózom vagy 6-8k-ért aztán veszek valahol egy ilyen Casetek cumót.Bár nem extravagáns, de a célnak szerintem kitünően megfelel...

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#93) x_o_n válasza Comm (#89) üzenetére


x_o_n
veterán

az anyaga nem valami jó minőség de az tény hogy jól felszerelt!nagyon tuti,sztem ár/érték arány nyertes és feketében még dögös is.
a ventik jó helyen,proci fölé hő elvezető cső,szal nem rossz:)

[Szerkesztve]

(#94) Comm válasza x_o_n (#93) üzenetére


Comm
senior tag

Köszi tényleg:BEgy ilyenbe a nyár folyamán biztosan beruházok:CCsak az enyémet adjam el...:F

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#95) gege71.hu válasza Comm (#94) üzenetére


gege71.hu
addikt

#80-at nézd még meg,
Árban kb ugyanannyi(tán 1-2K-val feljebb van), de szvsz egy fokkal elegánsabb.
Nekem is ilyen van csak még a táppal szerelt oldalt légtölcsér nélküli változata.
Azt 120-as nyílást mondjuk vágattam rá vízzel és csináltam rá magam légcsövet 50db-os dvd cakebox-ból :):
120-as beömlőnyílás+ díszrács:
Bővebben: link

Ez meg a házi légtölcsér(a képemn még a 25 db-os cakebox ami nem hatékony, pontosabban inkább csak ront a légáramlási viszonyokon. Az 50db-os pompás!:

Bővebben: link

(#96) Comm válasza gege71.hu (#95) üzenetére


Comm
senior tag

Még filozofálnom kell rajta, de meggondolandó.

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#97) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Sziasztok!

Aki új házat szeretne, annak ajánlom alternatíva képpen a superflower házakat.

Nekem is van ilyen, és nagyon beválik. Ráadásul elég jó az ár/érték aránya.

Itt egy pár ház, nekem 561bk van.

Bővebben: link

Van hozzá sf táp is, nagyon halk, és e mellett jó minőségű is.

(#98) Vallon válasza antikomcsi (#97) üzenetére


Vallon
tag

Milyen a mélysége? A weboldalon zavarosan vannak leírva a dolgok!:((

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#99) gyga válasza antikomcsi (#97) üzenetére


gyga
senior tag

ezek a házak engem is érdekelnének ha jó árban vannak. hol lehet megvenni őket?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#100) antikomcsi válasza Vallon (#98) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

20cm mély, nekem minden kényelmesen elfér, 7700cu van benne, és még maradt hely ''bőven'' közte, és a táp között.

Hátúl van egy 12-es venti, elöl 2db 8-as egymás mellett, így az egyik tökéletesen hűti a vinyot a másik, pedig pont a chipset bordájára nyomja a hdd keret mellett, ami mellesleg kiszerelhető egyben, csavarhúzó nélkül. Így már kint belrakhatod a vinyót, aztán csak benyomod a helyére.

Egy 400-as superflower táp van benne, gyakorlatilag hangtalan.

A ház, a táp és a ventik nélkül, brutto 9.000.- forint körül volt. Valahol a XVI. kerületben vettem.

Silent blade ventiket tettem bele, előre csak be kell pattintani, és a porszűrő is könnyen kiszedhető, valamint a fő szempont ami miatt vettem, hogy remek az áramlás a házban, ami a perforált előlapnak is köszönhető.

Ha odateszem a kezem érezni ahogy szívja be a levegőt.

Ha nem gagyi ventiket raksz bele, mindezt alig hallhatóan teszi.

Ennyiért nagyon elégedett vagyok vele.

Megkeresem az üzletet ahol én vettem.

Belűlről ilyen:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.