Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) tts válasza Stalker-2572 (#1550) üzenetére


tts
addikt

műanyag dipitáska? :DD

(#1552) Stalker-2572 válasza tts (#1551) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Persze és vasvellával hányjam bele az alkatrészeket mi? :C
HELP! :DD

All Black...

(#1553) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

szevasztok!

létezik olyan ház, amiben jó minőségű(pl chieftec400w-os) táp van?

(#1554) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#1550) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Full passzív üzemmód lenne a cél, úgy tervezem, hogy pár helyen kivágom a tetejét és szűnyoghálóval helyettesítem :DD várom az ötleteket!

All Black...

(#1555) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

mégegy nagyon lámi kérdés :B :B :B
hogy tudom megnézni hogy a gépbe beépített táp van e?-
a beépítettt tápot ki lehet szedni hogy berakjak egy másikat?-amennyiben igen, előfordulhat hogy más méretű, és nem fér bele?(most benne egy codegen 300w-os táp van, és egy chieftec 400w-os jönne bele)
előre is köszi

(#1556) Stalker-2572 válasza mézespálinka (#1555) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Jó minőségő pl Chieftec táp jó minőségű Cheiftec házakhoz van :DDD [link] (ez a ház márkája is)

Gépbe nincs belehegesztve/szegecselve egy táp se.... nézd meg hátulról csavarok fogják ;)

Ha ATX házad van, akkor abba belemegy bármilyen más ATX-es táp is. :C

All Black...

(#1557) mézespálinka válasza Stalker-2572 (#1556) üzenetére


mézespálinka
senior tag

köszi a segítséget.
és honnan tudható meg hogy atx-s e a ház?? :B

(#1558) Dirtyz válasza mézespálinka (#1557) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem valószínű, hogy a Chieftech gyárt nem atx-es házat :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1559) mézespálinka válasza Dirtyz (#1558) üzenetére


mézespálinka
senior tag

de nekem azt kéne tudnom, hogy az enyém atx-es e . hogy belemegy-e más, chieftech táp

(#1560) Stalker-2572 válasza mézespálinka (#1557) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Féltem, hogy ez lesz a következő kérdés :DDD Leírás? Doboz? Google? Esetleg lecentized a táp méretét és cetlivel mész be a boltba, hogy ekkora kő :DDD
:C

All Black...

(#1561) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#1550) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Antec Overture II
[kép]
40k táp nélkül :Y
Ez nagyon tetszik, nincs valami hasnló, csak olcsóbb... :F

[Szerkesztve]

All Black...

(#1562) Teszla_ válasza klambi (#1542) üzenetére


Teszla_
senior tag

Egy ilyet én is elfogadnék itthonra a gépkuckóra :D
Szerintem bőven 6 számjegyű árban gondolkodj, ha egyáltalán lehet itthon kapni, így egyben az egészet.

(#1563) #72042496 válasza klambi (#1542) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hello!

Így egyben nem hiszem, hogy be tudod szerezni, mindenesetre R.Zolinál ([link]) azért érdemes lehet megérdeklőni.
Az biztos, hogy vehetsz nála külön Cape Cora radikat: 55K-ba kerül a 10 darab, plusz csövek, plusz csatlakozók...olyan 60-65K-ra jön ki az egész. (Viszont sorba kötve hatékonyabb, mint az Alphacool féle gyári megoldás.)
Kraptor használtan is árult, 45K-ért, mindennel, csővel, csatival, oldallappal: [link] Kérdezz rá, hátha még mindig eladó! :)

Erre még számold rá a Stacker cca. 40K-s árát...korántsem olcsó cucc, de felettébb hatékony és nagyon durván néz ki! ;)

[Szerkesztve]

(#1564) #72042496 válasza #72042496 (#1563) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előzőt már nem tudom szerkeszteni, de itt van Zoli gépe, össze lehet vetni a gyári verzióval: [link] :D

(#1565) kiSSrac válasza #72042496 (#1563) üzenetére


kiSSrac
tag

Bocs hogy beleszólok, de a Stacker kb 40 plusz még a tápot se árt ha számolod... ez pedig kinél mennyi, de szerintem egy ilyen géphez legalább 10-15-20E

(#1566) nbk


nbk
aktív tag

hali

házat akarok venni, egész nap a fórumot olvastam, kicsit okosabb lettem, de azért jólenne tanács házvásárláshoz....
szempontok:
- jól szellőzzön
- szolid design
- 15-17 e körül max...
- csavarmentes (van ilyen árban?)
- fehér DVD meghajtóm van... :(
- ajtót nem szeretem, de ha nem kapok világos házat akkor muszáj lesz a DVD miatt...

egy 360-as chieftec táp megy majd bele...

megathx előre is

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1567) #72042496 válasza kiSSrac (#1565) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Ready2Go Stacker Cora Passiv-ban nincs táp...ennyi erővel az összes hardware elemet bele lehetne számolni. ;)

(#1568) Teszla_ válasza #72042496 (#1563) üzenetére


Teszla_
senior tag

korántsem olcsó cucc, de felettébb hatékony és nagyon durván néz ki!

Mindhárom kijelentést, csak megerősíteni tudom :D
Ezt a házat sose fogom eladni, vagy lecserélni az biztos. :))

(#1569) Teszla_ válasza nbk (#1566) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem is fehér a dvd-olvasóm és íróm is. És fekete a házam :) Szerintem ha jobban tetszik neked a fekete ház, vegyél olyat. Később olcsóbban megúszod majd, ha a meghajtót cseréled le, mintha a házat. Vagy pedig keress valahol egy fekete előlapot a meghajtódra :)

(#1570) #72042496 válasza Teszla_ (#1568) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is így vagyok vele! :R

(#1571) yakuza.tora válasza #72042496 (#1564) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Egy cseh oldalon láttam ugyanilyen hűtőt Chieftec Bravo házon! Kb. 20K-val olcsóbb a ház!!!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1572) #72042496 válasza yakuza.tora (#1571) üzenetére


#72042496
törölt tag

Variációk egy témára: [link] :)
Az oké, hogy olcsóbb, de a Stackeren sokkal jobban mutatnak ezek a radik! :D

(#1573) Stalker-2572 válasza #72042496 (#1572) üzenetére


Stalker-2572
addikt

''Passiv házakban'' nem jobb az ami fekszik? (léghűtés)

All Black...

(#1574) #72042496 válasza Stalker-2572 (#1573) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek azért ''passzív házak'', mert az Alphacool gyárilag passzív vízhűtéssel szereli fel őket, azaz a radiátoron nincs ventilátor.

Nem tudom, milyen léghűtésre gondolsz... Ha ventilátormentes, teljesen passzív hűtésre, akkor az egyetlen általam ismert gyári megoldás a Zalman TNN sorozata, ami a tekintélyes méretű álló ház nagy hőleadó felületű oldallapjával és sok-sok hőcsővel operál.

Házilag víz nélkül passzív rendszert összehozni...mondjuk úgy, kihívás. :) (Mivel nincs ami elszállítaná a házból a hőt.)

(#1575) yakuza.tora válasza #72042496 (#1572) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:R Ízlés kérdése. Azért egy Chieftec Bravo megjelenése is tekintélyt parancsoló! :D
Amikor a barátnőm először meglátta, 20 percen át csak a levegőt kapkodta...aztán elkezdett beszélni...és én szinte még most is azt hallgatom! :DDD (nem szeretnék munkát adni a moderátornak, ezért csak annyiban foglalnám össze az általa elmondottakat, hogy kicsit nagynak találta az új számítógép házat :DDD )

Alléz Olympique de Marseille!

(#1576) Stalker-2572 válasza #72042496 (#1574) üzenetére


Stalker-2572
addikt

A meleg levegő felfele szall :DDD remelem ennyi meg egy Ninja eleg lesz... (gep teteje valahogy meg lesz buheralva, hogy szellozzon)

All Black...

(#1577) tts válasza #72042496 (#1574) üzenetére


tts
addikt

néhány további variáció a témára [link] hozzá VGA hűtő [link] CPU hűtő [link] táp [link] vészventi [link] - az árat nem érdemes összeadni - fejbekólint :DDD

(#1578) #72042496 válasza tts (#1577) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát igen...érdemes volt végignézni a linkeket, nem számítottam rá, hogy ilyet is lehet venni. :B
Elkövettem a hibát: kiszámoltam, kb. mennyibe kerülne a rendszer...ha nem tévedtem, a nagyobbik Zalman TNN-el egy árkategória, viszont annál sokkal esztétikusabb - szerintem legalábbis. Szűk rétegnek készült bár, de azt mondom, van létjogosultsága! :R

yakuza.tora: Mi az hogy! A nagy Bravo lehet, hogy be sem férne az asztalom alá! Viszont a Stacker mélyebb. :D Amúgy kategórián belül tényleg ízlés kérdése. :)

Stalker-2572: Léghűtéshez csak amolyan betonjúzer szinten értek (mondjuk a többi hűtéshez is :D), de ha nem ráncigálod agyon a rendszert, akár még elég is lehet a procira a Ninja. Tápod is passzív lesz?

[Szerkesztve]

(#1579) Stalker-2572 válasza #72042496 (#1578) üzenetére


Stalker-2572
addikt

nem ráncigálod agyon a rendszert, akár még elég is lehet a procira a Ninja.

Szerintem is elég kell, hogy legyen, majd meglássuk tuning mennyire fér bele. :DDD

Tápod is passzív lesz?

Szerintem semmilyen passiv alkarrésznek nincs önmagában értelme, csak ha minden az :C

All Black...

(#1580) kiSSrac válasza #72042496 (#1567) üzenetére


kiSSrac
tag

Ha úgy vesszük akkor minden Stacker táp nélkül érkezik...
Csak azért mondtam, mert azért nem olyan rég még a középkategóriás júzer is a házzal vásárolta a tápot (márminthogy benne volt) legfeljebb hamar kicserélte...

Egyébként nekem nagyon bejött a Stacker... kivéve LAN Partinál :) (ugyebár cirka 14kg plusz táp plusz egyebek :) )



[Szerkesztve]

(#1581) #72042496 válasza kiSSrac (#1580) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt mondom, a közép, ill. alsóbb kategóriában is érdemes a PSU-t külön beszerezni, hiszen gyárilag a legtöbb esetben selejt tápot pakoltak / pakolnak a házakba.

Persze vannak azért üdítő kivételek is:
Havernak építettem gépet, s sikerült kifogni egy jófajta Foxconn házat ([link]), amelybe gyárilag egy 350W-os FSP tápot szereltek! (Valamivel több, mint 12K-ba került így.)

Ha már ház topic, gondoltam, leírom, hátha hasznára válik valakinek.

Hja, Stacker egy orbitális disznó, ezért (is) szeretem! :D

(#1582) Teszla_ válasza kiSSrac (#1580) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem amióta megvan, azóta meg se mozdítottam :D Szerintem minden cuccal, ami benne van, van vagy 20-22kg ha nem több :DD

(#1583) nbk


nbk
aktív tag

sziasztok,

#1566 up?

annyi változott, hogy az összeggel elmegyek 20ig max és jólenne ha lenne benne stuff, nem akarok olcsó zörgős házat...


köszönöm

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1584) eastsider


eastsider
nagyúr

[link]
sztetek ez a ház gáz lenne úgy h kis helyet foglalnak a hw-im szal h nem tul nagy? v a szellőzésnek jót tesz?
/mATX lap+kis VGA+1ODD+1HDD/

(#1585) nbk válasza eastsider (#1584) üzenetére


nbk
aktív tag

mivel az oldala zárt, ezért tökmindegy mennyi cucc van benne, ha kevés az sem fog látszani... szerintem király, bár ha nem pakolsz bele akkor csak hátrány a nagy méret... cipelés/tárolás...
szellőzni kisebb ház is tud rendesen szerintem

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1586) kiSSrac válasza Teszla_ (#1582) üzenetére


kiSSrac
tag

több :)

mondom alapból ugye 14-15 kiló maga a ház...
namármost egy táp 2-3 kg...
az alaplap, prociventi megint legalább 3 és akkor még a meghajtókról nem beszéltünk, nekem speciel 7darab van bent...

én azért saccoltam 25-30kg közé, főleg amikor egyszer cipeltem :)

[Szerkesztve]

(#1587) Teszla_ válasza kiSSrac (#1586) üzenetére


Teszla_
senior tag

Pont ma voltam kénytelen levenni az asztalomról, mert ki akartam takarítani. Más kérdés, hogy szinte egy gramm port se találtam benne :D
A régi Codegen háznál hozzá voltam szokva, hogy ha lekapom az oldalát, egy kézzel cipelni lehet. Hát itt nagyot néztem, amikor ez a manőver nem sikerült :DDD

(#1588) Teszla_ válasza nbk (#1585) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez igaz, amit írtál, de ha valakinek a nagy házak jönnek be, akkor ennél keresve sem talál nagyobbat ilyen árban :D

eastsider: Szerintem nagyon jól járnál ezzel a Chieftec házzal ;)

(#1589) boba6


boba6
aktív tag

aki reális áron jó házat akar magának az Antek SLK3000B-t vegyen
15500 körül kell legyen az ára táp nélkül, de ennyit simán megér
gumis vinyórögzítés, 12cm szabályozható venti hátul +12cm hely elöl
élmény szerelni, egyedül az ajtaja lehetne egy fokkal masszívabb...

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#1590) eastsider válasza boba6 (#1589) üzenetére


eastsider
nagyúr

hát az az igazság, h nekem a tt matrix jobb lenne csak a plexi oldallap nem kell nekem :( - sokat cipelem lanpartyra....
edigitalból kéne a cucc, mivel ott ingyenes a kiszállítás :)

[Szerkesztve]

(#1591) eastsider válasza eastsider (#1590) üzenetére


eastsider
nagyúr

na metgaláltam :) [link]
haver raidmax ninjáját itt vette :)

(#1592) yakuza.tora válasza eastsider (#1584) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nekem ilyen Chieftec házam van. Az alaplapom microATX-es! Hátul 2 db 12cm-es ventit tudsz beépíteni, úgyhogy jól szellőzik! A súlya és a mérete komoly, de ha van hely a szobádba, és nem hurcolod a gépet lan partykra, akkor ez még előny is lehet! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1593) yakuza.tora válasza #72042496 (#1578) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A nagy Bravo lehet, hogy be sem férne az asztalom alá!

:DDD Az enyém kerekekre állítva akkora, mint az asztalom! Legalább nem kell mélyre hajolni, ha be akarok tenni egy lemezt a DVD-be! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1594) eastsider válasza yakuza.tora (#1592) üzenetére


eastsider
nagyúr

csak az a gáz, h járok lanpartykra :)
a tt matrix VX csak 3,8 kiló, direkt lanpartys ház :D

(#1595) Teszla_ válasza eastsider (#1594) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ezeket a házakat titokban olyan embereknek találták ki, akik izmosodni akarnak Lanparty-ra járás közben :DDD

(#1596) eastsider válasza Teszla_ (#1595) üzenetére


eastsider
nagyúr

:DDD
nekem a mostani noname !!!5!!! éves házam elég pehelysújú:D
nagyrészét a súlynak sztem a freezer64pro és a chieftec táp adja :DDD

(#1597) yakuza.tora válasza eastsider (#1594) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát akkor feljetsd el a Chieftec Bravo-t! Üresen 17 kg. :Y Kézben vittem haza a boltból...no comment

Alléz Olympique de Marseille!

(#1598) Teszla_ válasza yakuza.tora (#1597) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én is kézben vittem el a Stacker-t a kocsiig, ami kb. 500 méter volt, de a kezem majd le szakadt :DD
Mivel csak a hátsó ülésen fért el, ezért nem láttam ki hátra a doboztól ;]

(#1599) yakuza.tora válasza Teszla_ (#1598) üzenetére


yakuza.tora
addikt

nézd a dolog jó oldalát! ha telerakod ventivel, nem fújja a szoba közepére a házat! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1600) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Annyira qrva nehéz normális házat gyártani? Vagy ne is legyen normális, essen szét, baromira nem érdekel, de olyan kiba nehéz a rohadt távtartókat szabvány szerint odabiggyeszteni? De most komolyan...
Vettem egy Foxconn TH-01 házat. FSP táp van benne, csak nem lehet rossz, meg amúgy is. Tenném bele az alaplapot... na most a 9-ből vagy 6 távtartó passzol, vagy 3, de a 9 véletlenül sem. Mehetek majd visszavinni, a gép persze időre kell és a boltban - még ha egyből ki is cserélik - már múlt héten is karácsonyi sor volt, ami egy óra ácsingózást jelent. De nem vagyok ideges. Jó házak ezek a Foxconnok.... valamire biztos jók. Csak alaplapot nem lehet beletenni. Gratu.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.