Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79101) L-e-f-i-e válasza ribizly (#79100) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Persze az újdonságnál esélyes, hogy kicsit az is közrejátszik de mindenképp előrelépés :D

A powerplay nagyon jó dolog, gondolkoztam is rajta, de nem egy must have cucc. Átlagos felhasználás mellett az egér bőven tovább bírja 1 hétnél töltés nélkül, a töltés maga pedig elég gyors, hogy ez ne akasszon meg. Így jelenleg nem tartom a PP-t oylan fontos dolognak, pláne hogy tényleg annyiba kerül mint maga az egér... Később talán ha jobban elterjed majd kicsit csökken az ára..de ez szerintem még odébb van :)

=^-^=

(#79102) ribizly válasza L-e-f-i-e (#79101) üzenetére


ribizly
veterán

Aprót nézegesd időnként, mert ott jobb áron be lehet húzni.
Meg lehet inkább akkor jön már jól, amikor az aksi kezdi kicsit kilehelni a lelkét és így megoldódik a napi rendszerességű töltés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79103) zevin


zevin
csendes tag

Sziasztok! Egérvásárlásán gondolkozom, jelenleg egy A4tech x710BK egerem van megérett már a cserére, nemigazán tudom hogy az ajánlóból melyik az amelyik hozzám passzolna. Az egérpadom: Glorius Pc Gaming Race G-L. Előre is köszönöm a segítséget.
1. Mennyi a keret?
körülbelül 10k +/- párezer belefér
2. Használtpiac játszik?
Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Igen, de mostani helyzetre való tekintettel Magyarországi rendelés előnyösebb lenne.
4. Mire használnád az egeret?
Munka(CAD) + játékok (leginkább online fps)
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Valahol a palm és a fingertip között.
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
Kb 18,5 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
1600DPI
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Bal oldalán legyen gomb mert azt a jelenlegi egeremen szoktam használni. Illetve a beépített memória előny de nemfeltétel.

(#79104) Zaied válasza zevin (#79103) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Tt eSPORTS Iris Optical RGB
CM MM530

(#79105) ribizly válasza zevin (#79103) üzenetére


ribizly
veterán

Én még odabiggyesztem a G102-t is. Hátha.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79106) Zaied válasza ribizly (#79105) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Jogos.

(#79107) zevin válasza Zaied (#79106) üzenetére


zevin
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#79108) ribizly


ribizly
veterán

Hopp hopp. Közben befutott a G-wolves Skoll Mini.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79109) Sz4bolcs válasza ribizly (#79108) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Kimondottan tetszik ez a minizős trend.:)

(#79110) R3laX válasza ribizly (#79108) üzenetére


R3laX
addikt

Tökéletes :) , ez már le sem tagadhatja, hogy tiszta EC2-B, ha már a zowie nem lépi meg... Kíváncsi leszek a színvariánsokra, piros fekete már olyan ingerszegény.

Zowie EC2-B 120x64x40
G-Wolves Skoll Mini 117x64x40

(#79111) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! Egerem görgője kezdi feladni, szóval...

1. Mennyi a keret?
20e alatt gondolkodtam, de ha céljaimnak jobban megfelel egy drágább, akkor lehet több.
2. Használtpiac játszik?
Nem. Mostanában több vásárlásnál sikerült hibás dolgokba futnom, s ilyenkor, jobb, ha garis.
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem, ennél gyorsabban kéne.
4. Mire használnád az egeret?
Mindenre. Játék, fényképszerkesztés, home office, web.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Claw. De most egy Sica van, ami szerintem kicsit kicsi, mert előzőt palmmal fogtam.
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19 (legalább :))
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
2500 dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Plusz gomb lehet, de elvagyok nélküle is. Mondjuk ha a 3. gomb a görgő nyomása helyett máshol (is) van, az nem rossz.
Egyik előző egeremben volt egy perem hüvelykujj felett, az nem volt rossz dolog. De az az egér marha nehéz volt, szóval a könnyebbség fontosabb.

Előre is köszi!

(#79112) 4nick8 válasza ribizly (#79108) üzenetére


4nick8
őstag

Nem futott be. 05.08

(#79113) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezek a gyárival megegyező minőségű talpak? [link] Ha nem, akkor linkelnétek nekem jó minőségű teflon tappancsokat? :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#79114) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Megjött a Glorious Model O a lassan 3 éves DA Elite és a G403 mellé.
Igényes kis cucc, teljesen elégedett vagyok vele. Az egyetlen probléma az, hogy a Model O után a másik kettőt dögnehéznek érzem, pedig eddig abszolút nem volt ilyen gondom. :D
Nem hittem volna, hogy ennyit számít érzésre az a kb. 20 gramm különbség.

[ Szerkesztve ]

(#79115) jaffa 2843 válasza Archttila (#79113) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Inkább ez.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#79116) Archttila válasza jaffa 2843 (#79115) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm mester! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#79117) ribizly válasza Fitzgerald (#79114) üzenetére


ribizly
veterán

Ugye ugye. Mondjuk a kábel meg a talp is rátesz még 1-1 lapáttal erre amúgy. Én ezért is haragszom Logitech-ékre, hogy a g102-ből nem hoztak ki egy 60g-os, zárt shell-en verziót. Hamár Razer-ék is összeszedték magukat, illett volna ezt meglépniük.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79118) Zaied válasza ribizly (#79117) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A számból vetted ki a szót, meg lassan Steelseriesnek is lehetne...

(#79119) gery14 válasza Fitzgerald (#79114) üzenetére


gery14
senior tag

Hát nekem a Model D 3 nap allat szétesett lötyögött oldalra a klikk a görgő is fura let és recseget ropogott.. ezért váltotta a DA V2 ez bevált minden szempomtból szerencsére kop kop...
Talán a Model D kábele egy fokkal jobb volt a DA v2 nél es a teflon talpa is jobban csúszót. 1 hétig használtam aztán eláltam a D től de nem rossz egér lehet en fogtam ki egy hibás darabot.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#79120) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Tudtok ajánlani jó palm grip egeret? Ár max 20k körül.
Egy Gigabyte M6800-hoz hasonló jó lenne. Az ergonómia fontos lenne.

(#79121) Zaied válasza gery14 (#79119) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak nagy a szórás, főleg a Model O nál sokat javult a helyzet.

(#79122) Fitzgerald válasza ribizly (#79117) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Viper-el szemezgettem egy ideje én is, de csak a 2 extra gomb meg az ötvenesével állítható DPI miatt inkább úgy döntöttem, hogy nem fizetek másfélszeres árat a Model O-hoz képest.
Majd ha lesz valahol akciósan 20k körül, akkor azért még beszerzem.
Ja, a talp mindkettőn széles alul felül, a DeathAdder-en az alsó még ráadásul dög vastag is. Biztosan hozzátesznek pár grammot a teljes súlyhoz.

@(#79119) gery14

Amikor a DA Elite-et vettem pár éve, akkor engem azzal ijesztgettek, hogy majd a gumírozott rész fog leválni róla két oldalt. Nem hazudok, kb. egy év után fel is feslett picit mindkét oldalt, de akkor megragasztottam, és azóta sem volt vele gond.
Model O-ból remélem az új batch-ből kaptam, csak nem lesz vele gond.

(#79123) Årpi válasza Fitzgerald (#79122) üzenetére


Årpi
őstag

A dobozból könnyen kiderül melyik batch-et kaptad.

https://www.youtube.com/watch?v=D-wBnP7SitI

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#79124) izee válasza Morris (#79120) üzenetére


izee
senior tag

ajánlott egerek

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#79125) Fitzgerald válasza Årpi (#79123) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Első batch-ből kaptam ezek szerint... :((
Akkor elállok, és megrendelem máshonnan, de előtte megérdeklődöm hogy melyik verziót árulják.

(#79126) Zaied válasza Fitzgerald (#79125) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha nincs vele bajod fölösleges kör szerintem...

(#79127) Morris válasza izee (#79124) üzenetére


Morris
veterán

És honnan tudom hogy azok palm grip-ek? Illetve hogy megfelelőek e nekem?

(#79128) Wolverine válasza Morris (#79127) üzenetére


Wolverine
félisten

Például ha kitöltöd a topik elején levő kérdéssort, akkor a szakik tudnak ajánlani... :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#79129) Zaied válasza Morris (#79127) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Amiket érdemes lehet megnézned palmos egerek közül a kereteden belül:
Tt eSPORTS Iris Optical RGB
CM MM530/531
Logitech G MX518 (Legendary)
Zowie EC1-A/EC2-A (van utód model a kereteden túl)
Xtrfy M4 (könnyű egér)
G-Wolves Skoll (könnyű egér)
Model D (könnyű egér)

Ha lehet én az utolsó 3 közül választanák.

[ Szerkesztve ]

(#79130) Morris válasza Wolverine (#79128) üzenetére


Morris
veterán

De hát leírtam, hogy mi a kívánalom. A többi mellékes.

Zaled:
Köszönöm.
Max 30k-ig is felmehetünk.
A felsoroltak közül egyik sem igazán tetszik.
Viszont a nemrég emlegetett ROCCAT Kone AIMO például eléggé bejövős. :)

[ Szerkesztve ]

(#79131) laci921225


laci921225
csendes tag

Sziasztok

[link]

erről a bloody egérről vélemény?
Imadom az a4tech márkát és bloodyt szeretnek
A mostani egy x7-710bk

(#79132) 4nick8 válasza Zaied (#79118) üzenetére


4nick8
őstag

Tessék figyelni a Steelseries Prime illetve Prime+ egérre. Bár most egy picit késnek...

(#79133) izee válasza Morris (#79127) üzenetére


izee
senior tag

Hasonlóan ívelt és hasonlóan magas és széles és hosszú példányokat keresnék, mint amid volt. Véleményem szerint palmra az ív teteje inkább az egér közepénél legyen, mint hátul (pl. Zowie ZA) és legyen magas. Ha mégsem túl magas, akkor cserébe legyen széles.

De nálad jobban senki nem sejti ezt. A CM MM 530 pl. nálam nem működik palmosan, hiába annak tekintjük.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#79134) Wolverine válasza Morris (#79130) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha mellékes lenne, nem kérdeznék. Pl. a tenyér mérete befolyásolja, hogy kinek mi számíthat még palm egérnek...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#79135) Morris válasza Wolverine (#79134) üzenetére


Morris
veterán

20cm-t mértem tenyér méretnek. Remélem jól mértem.

izee: meg kéne tapizni de nálunk csak MM van. Nem hiszem hogy van náluk az ajánlott patkányokból... :U

[ Szerkesztve ]

(#79136) ribizly válasza Morris (#79135) üzenetére


ribizly
veterán

Na végre!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79137) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Olvastam az összefoglalót. Az OK, hogy egy optikai egér vagy világít vagy nem. De nem derül ki a leírásból számomra, hogy van-e olyan lézeres egér, ami világít. Olyan biztos van, ami nem, mert olyanom volt. :DDD Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#79138) Zaied válasza Morris (#79130) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebben az esetben 20cm-es palmra szerintem csak a Razer Deathadder v2-be gondolkodj...

tylerddd
Létezik olyan lézer ami nem látható fény, nem kizárt hogy egerek is használnak ilyen tartományt. A látható a gyakoribb én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#79139) izee válasza laci921225 (#79131) üzenetére


izee
senior tag

Avago A3050 szenzora miatt itt nincs motiváció kipróbálni.
De Pl. Bloody P30 pro az tökugyanaz, csak végre PMW3360-nal.

Ha egy specifikáció leírás nem tartalmaz infót a szenzorról, akkor az több mint gyanús. A jó szenzorok meg lehetnek jól implementálva meg kevésbé jól is.

A gyártó az X710 első(!) szériájánál volt a csúcson, mivel volt egy A3060-nal szerelt egere egy ideig. Azóta platózott.
Újabban van, hogy pénzért adja a teljes funkcionalitást a szoftverben, amit rajta kívül azóta sem mert senki meglépni.

Lista és *kiemelt szenzorok* az összefoglalóban.
Ez a lista is megrekedni látszik, ahogy az A4 tech az utóbbi ~15 évben :)
Talán, ha Synthwave ide is visszatér, akkor folytatja és mióta nagyobb publikum előtt ír cikkeket, mára már lehet, hogy nem olyan szőrös szívű, mint tette azt mielőtt lelépett innen.

(#79137) tylerddd
Szerintem a látható tartományban nem világít a lézeres. Elvileg egyik sem. Attól függetlenül a szemedet óvni kell tőle.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#79140) Zaied válasza 4nick8 (#79132) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Furin néz ki a képeken, de fölkelteted az érdeklődésemet. Örülök hogy nem egy újabb transformers :DDD

(#79141) Morris válasza Zaied (#79138) üzenetére


Morris
veterán

Hát ez elég csúnya... :U

(#79142) Zaied válasza Morris (#79141) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem ez most a legjobb palmos egér ekkora kézhez, nem volt kritérium hogy szép legyen :DDD

(#79143) olymind1


olymind1
senior tag

Logitech G102-t használ valaki bal kézzel? Főleg az oldalsó gombok elérhetősége érdekelne, vagy hogy útban vannak-e.

Kb 17.5 x 9.5 cm méretű a kezem.

(#79144) Morris válasza Zaied (#79142) üzenetére


Morris
veterán

Ez igaz. :DDD
De azé nézzen már ki jól :D

(#79145) Zaied válasza Morris (#79144) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

olymind1
Balkezes haver szerint zavaró tud lenni, ha nem kell az oldalsó gomb hasonló árban Asus Sica esetleg. 10ezer fölött újonnan több alternatíva van balkezeseknek.

Morris
Ez eléggé relatív, nekem a Roccat amit mondtál már transformers, nem egér, nem venném meg még porfogónak se :)

[ Szerkesztve ]

(#79146) olymind1 válasza Zaied (#79145) üzenetére


olymind1
senior tag

Hmm, azért köszi!

Gombok jók lennének másol és beilleszt funkciókra. Logi MX310 használtam jódarabig most MS WMO 1.1A van és hiányoznak.

Az ASUS ROG Sica is jól néz ki, bár talán formára jobban bejön az ASUS P304 TUF M5, meg ott vannak rajta a + gombok.

MX310 formatervezése és fogása nekem nagyon bejött, ahhoz hasonlót próbálok találni.

(#79147) Zaied válasza olymind1 (#79146) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A tuf m5 is jó opció, csak az is kicsit több mint egy G102, igaz nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#79148) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 1,5 éves G102. Eddig minden remek volt vele, imádom, azonban az utóbbi 1-2 hétben először nagyobb időközönként, azóta pedig egyre sűrűbb, van hogy 30 másodperc alatt akár 3-4-5x is megáll, van hogy a winfos jelzi a hangot, hogy lecsatlakozott, meg vissza, mint ha kibe húznám a kábelt, pedig az azóta be van dugva mióta megvettem.. a szenzor megy benne tönkre, vagy a kábel gatya? Utóbbit nem igazán érteném tekintve hogy nem volt ki-be húzgálva soha. (2x rálettt b*szva az egér az egérpadra mióta megvan, de eddig nem tapasztaltam emiatt semmiféle hátrányt.)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#79149) ribizly válasza Bullitz (#79148) üzenetére


ribizly
veterán

Vezérlés vagy kábel. Inkább utóbbi szokott megtörni valahol és szépen lassan megszakad. Mivel 2 év volt rá a gari a legtöbb helyen én egy cserét javasolnék.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79150) Bullitz válasza ribizly (#79149) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Aqua-nál vettem, 1 év volt.. nem is értem hogy. na mind1. Nem számítottam rá, hogy baja lesz, ár-érték arányban szerintem borzasztó jó egér, a semmiből jött ez az egész. faszom :(

HALA MADRID // 18' Auris HSD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.