Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) xEon1337


xEon1337
őstag

A német [amazonon] most 25 euró a Steelseries Kana Counter-Strike: Global Offensive Edition.

Nem tudjátok, hogy ez a v1 vagy a v2 lehet-e?

"Less but better" - Dieter Rams

(#38702) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Nézegetem egy ideje a felső kategóriás "MMO" gamer egereket, szerintem bejártam a teljes kínálatot, de kb arra a végeredményre jutottam, hogy a [Roccat Tyon] tetszik (bár nem hibátlan), viszont erősen túlárazott, a többi meg gagyi. Létezik, hogy ez a valóság, vagy csak én kerestem rosszul ?

Találtam egy csomó olyat, amit itthon nem is lehet kapni, csak Amazonról tudnám megrendelni, életembe nem is hallottam a gyártó nevét, és nem is ajánlják sehol, mert gyanúsan kispórolták belőlük a minőséget. Pl :
[Aorus Thunder M7]
[UtechSmart Venus]
stb...

Ezeket nyilván nem merem megrendelni, garancia se nagyon van rájuk, meg írják is a tesztekben, hogy nem éppen hibátlan kialakításúak.

Szóval ebből a kínálatból én egyikre sem tudom azt mondani, hogy tényleg jó vétel lenne. Létezik, hogy a felső kategóriás "MMO" gamer egerek piacán jelenleg egy elég nagy lyuk tátong, vagy egyszerűen népszerűbbek az FPS célra szánt egerek, és nem is annyira erőlködnek a gyártók ezen a téren ?

(#38703) phenomHUN válasza xEon1337 (#38701) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Kana v1 modell, szóval inkább egy v2-est választanék.

Más: múlt héten jött SS hírlevél, hogy a webshopban "hatalmas" akciókkal várnak, erre az egereik így is drágábbak voltak, mint a hazai boltokban. Füleseknél volt pár olcsóbb, de azokra is találni igazából jobb alternatívát hasonló árban.

(#38704) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok!

Új egeret szeretnék venni de nem tudom eldönteni mit vegyek. Palm/claw grip-et használok. A kiszemeltjeim:
-Razer Deathadder
-Logitech G402
-Logitech G502
-Logitech G400s

Mindenfélével játszom, MOBA-áktól az FPS-eken át az MMO-kig :D
Ha esetleg mást ajánlotok, meghallgatok mindent :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#38705) jaffa 2843 válasza hardy555 (#38704) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Milyen sensitivity-t használsz? Pl. FPS-ben hány centi egy 360 fokos körbefordulás? Potenciálisan mindegyik jó lehet, de mindegyiknek van hibája természetesen. :D Ami lehet, hogy akadályozna, de lehet, hogy nem. Azért kellene több infó arról, hogyan használnád.
Jelenleg mid van? Elégedett vagy a formájával?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38706) hardy555 válasza jaffa 2843 (#38705) üzenetére


hardy555
tag

Jelemleg egy Corsair M95 MMOt használok és elégedett vagyok vele. FPS-t nagyon low sens.en játszom. 400on. Ha végighúzom a qck+omon az egeret akkor nem fordul teljesen 360 at a karakterem. Codot egy hangyámyival nagyobban nyomom kb 800 on. Wow Sc2 Hots Lol és minden mást 1600 on :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#38707) #97716736 válasza hardy555 (#38706) üzenetére


#97716736
törölt tag

Én minden játékot egy CPi-n játszok, meg is őrülnék ha minden játéknál más más lenne :DDD

(#38708) jaffa 2843 válasza hardy555 (#38706) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az komoly. Attól bármelyik jobb. Én G402-t vagy G400(s)-t vennék ezek közül. Ilyen sensitivity-vel hogy bírod azt a féltéglát ráncigálni? :Y (A szenzort már meg sem említem..)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38709) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Pár napja az MM ben végigtapogattam az aktuális egereket amik kinn voltak.

Nagyrészt WOt illetve SC2-t tolok. Számomra egy egében a fogása a legfontosabb. Karmos fogást használok úgy hogy hátul a tenyeremen megtámasztom az egér hátulját. Idáig a logitech lx5 egér fogása volt számomra legkényelmesebb utána volt jó pár egerem egyiket sem éreztem ilyen kényelmesnek. Jelenleg egy CM Storm spawn egerem van. Ennek tetszik a fogása, viszont a fő gombokkal valami nem stimmel, valahogy van egy bizonyos holtjátékuk és nyekeregnek, nyöszörögnek. Nem a kapcsoló hanem az egész nyomólap. Ez sajnos Sc2 közben érzem hogy ha határozottabb lenne a gomb és nem lenne holtjáték akkor jobban menne a game.

A kipróbált egerek közül számomra talán a roccat savu volt legközelebb az lx5-höz. Sajnos Kone pure nem volt kinn. Gondolkodom a savu vételén vagy a fogás próba nélkül vágjak bele egy kone pure-ba ?

(#38710) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Gamer egeret vennék nem túl drágan!
Eddig amiket kinéztem:roccat kone pure és sharkoon drakonia Black...
Eddig sharkoon drakoniát használtam és a napokban jutottam odáig hogy cserélni kell...
Mit gondoltok melyik lenne jobb választás?és honnan lehet tudni melyikben milyen szenzor van?melyik jó fps játékra?A segítséget előre is köszönöm!

A privátokra illik válaszolni!

(#38711) jaffa 2843 válasza zimi1991 (#38710) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Roccat Kone Pure Optical - jó 400/800 DPI-n 1000Hz-en (A3090)
Roccat Kone Pure Military - jó (PMW3310)
Sharkoon mittomén mi - FPS-re? háh, kuka.. (A9800 lajzer :DDD )

egyéb alternatíva

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38712) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Szóval nekem ez a forma kell. A fenék kissé magas hátrafelé így teljesen belesimul a tenyerembe.

(#38713) ManY válasza Khaosz55 (#38709) üzenetére


ManY
senior tag

Mindenképpen próbáld ki...
nekem nemrég sikerült csőbe húznom magam azzal hogy látatlanban vásároltam egeret...
10 rongyot majdhogynem kidobtam az ablakon,
szerencsére több gépünk van szo "újra tudtam hasznosítani" a vadi új egeret egy ritkán használt gépnél :(((

Viszont ami feltűnt hogy az általad említett 3 egérből 2-t próbáltam
és nekem tök más volt mind a 2 érzésre... kényelemre meg főleg
a logitech amit nem próbáltam az viszont teljesen másnak néz ki mint a másik 2
tehát már egy 3. fajtáról beszélünk :D (vagy legalábbis ránézésre szimmetrikus)
szóval szerintem döntsd el azt is hogy neked most akkor mégis mi az igazán kényelmes
szimmetrikus egérből elég nagy a választék ha a logitech volt a kényelmes
viszont a spawn inkább hasonlít az általam favorizált kialakításra de számomra mégsem volt rajta elég hely
a savun pl egyáltalán nem tudtam "pihentetni" vagy nem olyan mértékben a gyűrűs és a kisujjam
míg a spawnon azért nehezen de kivitelezhető volt
viszont játék közben már ráfeszülős nehogy lecsússzak ha emelem :D

én nem nagyon értek hozzá és nem vagyok túl nagy spíler sem, de munka miatt fontos az ergonómia azaz a kényelem :D
szerintem először döntsd el melyik a legkényelmesebb számodra és utána kérdezgess hogy ahhoz hasonlót mit tudnak ajánlani a !helyi hülyék- pozitív értelemben! :R
de lehet még egyszerűbb ha visszaolvasol egy kicsit és megkeresed az ajánlott termékek listáját valaki hozzászólásában vagy megpróbálsz beszerezni valamit az összefoglalóban említett egerek közül (ebben az esetben ha sikerrel jársz elég olcsón kijöhetsz a történetből) :K

szerk:
közbe a linket dobták a fejünk fölé :D
erre tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38714) ManY válasza Khaosz55 (#38712) üzenetére


ManY
senior tag

egyébként ha megnézed a profi starcraftosokat
akkor inkább egy jó billre kéne költened :D
egérből meg akkor valami szimmetrikusat jóféle szenzorral olcsón használtan

(#38715) SP!T


SP!T
addikt

SS Kana V2-be raktam japán Omron-t. Hát bár ne tettem volna... Annyira érzékeny lett, hogy ráteszem az ujjamat és egyből benyomódik. Gondolom a ház kialakítása is kicsit feszíti, mert alapból is feszes a gomb a kapcsolón. Mehet vissza az eredeti... :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#38716) Meridius11 válasza ManY (#38714) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Egy drága (vezetékes) billentyűzet luxuscikk, aligha leszel jobb vagy rosszabb játékos tőle...

(#38717) jaffa 2843 válasza Meridius11 (#38716) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bármilyen meglepő, de jobb a gyakorlástól lesz... Egy jó mechanikus bill átkozott hasznos tud lenni MOBA-ban vagy RTS-ben. Akik nem használtak még jóféle billzetet azok nm tudják elképzelni, hogy milyen. A kedvenc billem DOTA-ra egy IBM Model M. Ennél jobbat talán nem is lehetne találni erre a célra.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38718) Sz4bolcs válasza SP!T (#38715) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Kana V2 nem omron kompatibilis?

(#38719) Sz4bolcs válasza Sz4bolcs (#38718) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

(japán ofc)

(#38720) SP!T válasza Sz4bolcs (#38719) üzenetére


SP!T
addikt

Nem tudom, ma egy kicsi igazgatom, mert úgy érzem mint ha a jobb széle nyomodna csak le könnyen. a bal okés. Bár messze nem olyan jó érzésre benne a nyomáspont, mint a wmo-ban. Szerintem nagyon ráfeszül a kapcsolóra és csak egy lehelet kell neki... Ugye, wmo-nál van egy apró holtjátéka a klikknek.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#38721) zimi1991 válasza jaffa 2843 (#38711) üzenetére


zimi1991
aktív tag

A sharkoonban omron klikkelők vannak!
Teljesen tanácstalan vagyok...
A listán szereplő árak nem napra készek.

A privátokra illik válaszolni!

(#38722) kemotox


kemotox
addikt

Nick Marshall bácsi hova lett mostanság? Hiányoznak már az életigazságok :D

(#38723) nyunyu válasza SP!T (#38715) üzenetére


nyunyu
félisten

Japan Omron pocket egy tized mm-mel magasabb, mint a kinaie.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38724) SP!T válasza nyunyu (#38723) üzenetére


SP!T
addikt

Áhá! Köszi! Akkor lehet könyebb a megoldás, mint gondoltam! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#38725) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Tudtok linkelni nekem egy poling rate hack szettet? Összefoglalóban volt annó egy ilyen pack de nem látom már.. :(
Köszönöm!
Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#38726) linuxuser666 válasza mqm (#38725) üzenetére


linuxuser666
tag

http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-increase-usb-sample-rate-in-windows-vista-7-a.html
Ha jól emlékszek innen töltöttem régen, bár a mostani egeremhez már nem kell.

(#38727) jaffa 2843 válasza zimi1991 (#38721) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mindenben Omron kapcsolók vannak, viszont kínai. De a sharkoon egy szemét technikailag, ezt hidd el. Én csak jót akarok, de ha a rosszabb kell abban nem tudok segíteni.

Arról, hogy napról-napra rohad el a forint, nem tehetek. :D Majd az új tízezresek fellendítik a gazdaságot.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38728) mqm válasza Khaosz55 (#38712) üzenetére


mqm
senior tag

Cm xornet? Olcsó és elmegy kategória.. :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#38729) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Steelseries Sensei RAW -ról mia véleményetek ?

El. Psy. Congroo.

(#38730) #97716736 válasza adamkaa777 (#38729) üzenetére


#97716736
törölt tag

Azt mondják jó, bár vegyesek a vélemények.

(#38731) adamkaa777 válasza #97716736 (#38730) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Igazából Cm Xornetről szeretnék váltani. Régebben linkeltem egy érdekes példányt. Viszont most SteelSeries- közül szeretnék valamit venni. sensei és a rival jól néz ki viszont sokan a kana v2-t ajánlották viszont annak annyira nem jön be a külsője . főleg fps/mobákra kellene és low senses vagyok.

El. Psy. Congroo.

(#38732) jaffa 2843 válasza adamkaa777 (#38731) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pedig low sens-re Kana V2. Rival hamar kopik, a többi meg lézeres, amit ilyen érzékenységre nem ajánlanék. Ohh, és a sima Sensei felülete hajlamos lepattogni. :C

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38733) #97716736 válasza jaffa 2843 (#38732) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát igen SS-nek kicsit kényes a felülete. :))

(#38734) SP!T válasza jaffa 2843 (#38732) üzenetére


SP!T
addikt

Ez a Kana V2 belülről eléggé igénytelen! Fröccsentet darabkák össze vissza! Pl a két oldalsó gomb rá van olvasztva 2-2 helyen a burkolatra belül, de az eldolgozva sincs. Ahogy a kis kínai épp hozzáért a melegítő valamijével. A nyák alja tiszta retek, az oldalsó mikrokapcsoló tartó burkolata szintén "szétcsócsálva" kapaszkodik a nyák hátulsó részébe. Kár hogy nem fényképeztem le. De kb olyan, mint ha már valaki javítgatta volna előttem, pedig bontatlan dobozból vettem ki! :D Lehangoló...

Komolyan, aki ezt akarja, inkább G100s-t vegyen szerintem ezek alapján. Gusztább, még ha annak sárga is a nyákja.. :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#38735) jaffa 2843 válasza SP!T (#38734) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kérdés.. Low sens-hez elég-e valakinek a G100s?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38736) -FLY-> válasza nyunyu (#38723) üzenetére


-FLY->
őstag

Valszeg ezért rakják át a régi kapcsolóból a gombokat? Nem is tudom, hogy hol láttam, de a srác miután kiforrasztotta őket rögtön kapta szét és rakta bele az újba a régi gombokat.

(#38737) salytmasztor válasza jaffa 2843 (#38735) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

CSGO-t próbálgatom vele mostanában, 1000 DPI/CPI-vel (mivel driver nélkül nem tudok 800-at belőni), 1.2-es sensitivity-vel elég a G100S (a 180 fokos fordulásokhoz).
Ha nagyon gyorsan rántom, akkor már összeakad persze, de annyira gyors mozgatásra nincs szükség.
400 DPI / 1-es sens körül lehet már gond lenne, de nem akarok én Schwarzenegger bicepszre gyúrni. :D

[ Szerkesztve ]

(#38738) jaffa 2843 válasza salytmasztor (#38737) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Persze, hogy elég. Ez még mid sens. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38739) Vanir válasza jaffa 2843 (#38735) üzenetére


Vanir
veterán

CS:GO 900 cpi 0.6 körüli szenzinél gondolom már lennének problémáim. :)

(#38740) linuxuser666


linuxuser666
tag

Most cs goban nekem is 1.19-re van állítva, és 1000dpi.
Eddig 500 dpi volt, és 1.38.
Nekem elég volt régi beállításokkal is ez az egér, csak leszakadt tőle a kezem 1-2 óra játék után.
Mindig észrevettem hogy amikor elkezdek játszani szép gyorsakat rántok, aztán ahogy fáradok egyre lassabban. A vége felé már sokszor azért nem lőttem le az embert mert kényelmetlen volt akkorát rántani :D
Most ezt az új beállítást szoknom kell még, eléggé fura, viszont sokkal kényelmesebb a kezemnek.

(#38741) Stark1001


Stark1001
csendes tag

Üdv! Lehet hogy volt róla szó, és én vagyok a tudatlan (ez esetben elnézést), de SteelSeries Sensei RAW egeret lehet high sensitivityn játszani annak ellenére, hogy lézeres? Vagy inkább Kana V2-ő való erre a célra? (CS:GO-hoz és főként FPS játékokra kellene) Jelenleg 800 DPI-n játszok 4,4-es in-game sensitivityvel (de 3200 DPI + 1,1 in-game sensin is már volt, kb ugyan olyan a kettő érzékenység), de valami borzalmasan rossz az egerem szenzora (Gigabyte GM-M6900). CS:GO-ban sokszor kihívás rávinni az embernek a fejére a célkeresztet...

9-14.000 forint környékén nézelődtem egeret, azon kívül Finger grip fogást használok. SS egereket nézegettem mostanság, de utána néztem az itt ajánlott Logitech G*** -knek, Zowie és Razer egereknek is!

(#38742) Khaosz55 válasza ManY (#38714) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó billentyű már van. Mechanikus osmium.

A spawn fogásra jó viszont FPS estében egy idő után fáj a kezem és ez a fő gombok lötyögése az őrületbe kerget.. Mondom a linkelt LX5 volt fogásra nekem a legkényelmesebb, sajnos nincs nagyon olyan egér aminek a hátulja magas, legtöbbnek a közepe magas vagy egyenes de nagy részt az összesnek a hátulja nem magas.

A probléma, hogy Győrben az MM-en kívül sehol sincs egér hogy megfogjam. Általában pár perc alatt meg tudom mondani, hogy igen ez az amit akartam vagy sem.

(#38743) Khaosz55 válasza Meridius11 (#38716) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én nem a játék miatt vettem mechanikusat hanem mert jobb rajta gépelni, és minden tekintetben jobb a membránosnál.

(#38744) Khaosz55 válasza mqm (#38728) üzenetére


Khaosz55
addikt

Cm xornet az gyarkolatilag a butított változata a spawn-nak jelenleg az van, szóval a xornettel ugyan ott vagyok.

(#38745) mqm válasza Khaosz55 (#38744) üzenetére


mqm
senior tag

Mind a kettő volt/van! :) Ha ettől a formától fáj a kezed lehet jobb lenne kipróbálni egy hagyományosabb egeret. (IMO/WMO/mx500...)
U.i.: Esetleg egy Razer Abysus?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#38746) salytmasztor válasza jaffa 2843 (#38738) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Mid sens? Hát lehet.
Nem tudom "pontosan" hol kezdődik a low / med és high sens.
Lemértem az előbb: 25cm egy 180 fokos fordulat most 1000 DPI / 1.0-ás sens-el.
Drivert bekapcsolva, levéve 400 DPI-re 40 cm-es padon kb 90 fokot tudok csak fordulni...na az már nekem (is) nagyon "low" sens tényleg. :DDD
És persze ha a 40 cm egérpad teljes szélességében nagyon gyorsan végigrántom a G100s-t, akkor azt már nem bírja a szenzor sem.

[ Szerkesztve ]

(#38747) jaffa 2843 válasza salytmasztor (#38746) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sokan panaszkodnak külföldi fórumokon erre az AM010-es szenzorra, mert csak ~2,7 m/s PCS-sel van megáldva, de a valóságban ez is elég sok és csak a low sens játékosokat kellene hogy érdekelje. Nyiván ha ezen belül is pontatlan lenne, akkor jogos a felháborodás, de nagyon nem ez a helyzet.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38748) kemotox


kemotox
addikt

Nah emberek itt egy új egér, ami bekerülhet az ajánlottak közé: [link]. Szívesen.
LOD valszeg brutál magas, de ezen kívül rendben van, világít is ahogy kell, meg minden.

(#38749) Vanir válasza kemotox (#38748) üzenetére


Vanir
veterán

Legalább kellő mennyiségű energiát fektetnek évről évre az április elseji poénjaikba. :D

(#38750) kemotox válasza Vanir (#38749) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, vigasztaló a tudat, hogy ezzel többet foglalkoznak, mint az egereikkel :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.