Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) kk831228 válasza SOAD19 (#28150) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R ;) Nem is a racsni a hangos, hanem maga a görgő ahogy forog a tengelyen. a végtelen görgetéskor pl. ha megpörgeted jó gyorsan akkor is van hangja... Az a zavaróbb nem a racsni hangja. :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28152) micafighter válasza kk831228 (#28149) üzenetére


micafighter
nagyúr

Annak a loginak sépci görgője van, fogdostam egy olyat tegnap. a honlapján is listázva van feature ként: [link] Érzésre az a másabb, a a Logi görgö és egy hagyományos között, hogy nincs az a fékezés ami egy sima görgönél, de azért nem arra kell gondolni, hogy megprögeted, és megy mint a bugocsiga, mert a kezdö állásnál van egy kis ellenálása, de utána sokkal szabadabban gördül, nekem bejött.

Szerk: A fórumtársunk látom már az állítását is leírta közbe :)

,, Egy erőteljes görgetés, és a ph-n bármely topikban a lap alján vagyok" El is hiszem, tényleg jó kis cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#28153) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy egeret, és a Ti segítségeteket szeretném kikérni ebben!

Perpill egy Gigabyte GM-M6880-ast használok /ezt dobták ide nekem anno/

Laptophoz lenne, ha hazamegyek otthonra, és pattan a dokkolóra a gép.

Sokat mászkálok otthon/laptop, monitor, tv előtt/, így vezetéknélkülit szeretnék.

Don't hate the player, hate the game ...

(#28154) micafighter válasza drmazsi (#28153) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, a Logitech-et ajánlják a forumtársak vezeték nélküliből az anyagminőség és a garancia eljárásuk miatt. Én is vezeték nélküli egeret nézek pár napja. A Logi olcsóbb vezeték nélküli egerei nagyon apróak, az első normális, amit találtam a T 400 touch, de ez se egy óriási egér, csak fingertip-grip-el fogod tudni fogni, vagy ha nagyon apró a kezed akkor esetleg a palm grip is menne. Ezt itthon 8ezerért találtam a legolcsóbban 2 - 3 év garanciával, ha kicsit vissza olvasol, belinkeltem ide. Ebay-en van 3-4 ezer forintért T 400 refubrished, elvileg új, a refubrished azt jelenti, hogy gar-ba visszavitték, és fel lett újítva, kitisztítva, ilyesmi, viszont a refubrished-re a logi 90 nap gar-t vállal. Én most rendeltem egyet Amazonról pár ezer forintért, ez nem refubrished, hanem rendes új gyári csomagolásban bontatlanul, és reményeim szerint itthon a gyártóhoz tudok majd fordulni a garanciával, ha arra kerülne a sor. Ha gondolod rendelek neked is, mert közvetlen nem szállít az Amazon kis hazánkba, nekem nagybátyám USA-ban él, és ő hozzá viszik, majd ő küldi nekem. Ha érdekel írj privátban segítek szivesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#28155) SOAD19 válasza kk831228 (#28151) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem az elődje van, egy VX revolution. Ennél nem nagyon van hangja szabadonfutóban. Erősebb görgetésnél van egy minimális zaja, de ez is csak 1 mp-ig tart utána némán forog.
Itt se nagyon hallható, hogy hangja lenne: [link]

(#28156) Skinny26


Skinny26
aktív tag

SS Kinzu v2-ről mi a véleményetek?

(#28157) drtimot válasza Skinny26 (#28156) üzenetére


drtimot
aktív tag

Nem olyan rossz, de azért nincs olyan jó, mint az ajánlott Kinzu V1, kicsit elrontották (lecserélték) az előd szenzorát sajnos.

Ebayen szokott lenni 4500 forinttól a bulk vagy OEM verzió, annyit megér, ha a forma kényelmes neked (elég kicsi egérről van szó), és tetszik a designja. Magyar boltokban 11 ezer fölött szokták árulni, annyit nagyon nem ér, és annyiért sok jobb választás is van már - pl. az összefoglalóban ajánlott egerek nagy része.

(De azért jegyezzük meg, ha már ebay, 4500 forintért is van jobb választás, Mx310, Salmosa, WMO, IMO1.1 pl. - ld. összefoglaló.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#28158) drmazsi válasza micafighter (#28154) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Szerintem nekem kicsi lenne a T400 touch.
A mostani se egy óriás, éppen elférek rajta..

Ezt néztem most, hogy logitech-et ajánlotok : [link]

vagy ezt : [link]

17,5*10 cm-es kezem van, jobbos.

Don't hate the player, hate the game ...

(#28159) micafighter válasza drmazsi (#28158) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ezeket én is néztem, de ebayen az olcsó újak mind refurbished, szóval 90 napnál több garanciára ne számíts. Ráadásul ennél kicsit olcsóbban van az amazonon teljesen új originál is, pl: M510, vagy M705. Én ezekkel szemezek most, lehet veszek még valamit a T 400 mellé.

[ Szerkesztve ]

(#28160) Sz4bolcs válasza micafighter (#28138) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ja tényleg, "more than".. meg alatta: "More than 90%
Sold" :)

Újak, de new other státuszuak, ami valami olyasmit lehet, hogy kidobták a gyárból őket (valami hibával?).
Ami biztos, hogy gyári doboz nem jár hozzájuk.

(#28161) micafighter válasza Sz4bolcs (#28160) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ezért írtam, hogy elvileg újak :D

Ez a new other definíciója: New other (see details): A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing the original packaging, or in the original packaging but not sealed. The item may be a factory second or a new, unused item with defects. See the seller’s listing for full details and description of any imperfections.

Hogy ezen belül micsoda, azt nem találtam meg, a doboz hiánya gondolom annyira még nem sokkol senkit, ha mindent megkap belőle, de az "új, de hibás" már neccesebb lenne.

de most nekem nem is ez az első számu befutó, hanem az L g100s mivel az ajánlottak közül azt találtam a legolcsóbban, és tetszik is :) Mondjuk a Razer DA mégjobban tetszik, nagyon bejön a külseje, a fogása is jó volt, ugyhogy lehet beújítok egyet. Hátha valakinek kedve szottyan elcserélni a DA-ját egy g100s-re :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28162) Synthwave válasza Cheesy (#28142) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"microsoft-féle IE 3.0... De az egy halom fos"

lmao

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28163) micafighter válasza Synthwave (#28162) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát ha mindenképp többet akar fizetni ugyanazért.. :DDD

(#28164) micafighter válasza micafighter (#28161) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vagy lehet veszek egy 5k-s DA-t, és az se baj ha kínai, nézegetni jó azis, és ott lesz a g100s használni. Sőt igazából ez így praktikusabb is, mert a DA-t használat közbe nem tudnám nézegetni :DDD

(#28165) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

G400 árában kb milyen egeret javasoltok? Tudásban kb haszonlót. Most azt használok, de a mikrokapcsoló zavaróan hangos nekem. Mivel főleg este játszom, használom a gépet. A szenzora viszont nagyon jó. Lepedőn, üvegasztalon simán érzékel. Megdöbbentem. :D

(#28166) Narakh válasza micafighter (#28164) üzenetére


Narakh
senior tag

Ötezer forint valami gagyiért? Az szép beruházás. ;]

torma1981
Fura, a G400-ban elég csendes kapcsolók vannak. Szerintem egyébként emiatt nem érdemes cserélni, főleg, ha egyébként szereted. Cserélj/cseréltess benne kapcsolót. Az egérhibás topikban biztos találsz rá valakit. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28167) micafighter válasza Narakh (#28166) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet hogy gagyi de szép :DDD ha gagyi lesz akkor megy szobadisznek :D

[ Szerkesztve ]

(#28168) Sz4bolcs válasza micafighter (#28164) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Kütyüfétis ...amikor a díszfegyvereket felváltják a díszperifériák. :DDD

(#28169) drtimot


drtimot
aktív tag

Végre van egy japán Omron D2F-01F kapcsolós WMO-m (ráadásul ilyen külsőben), abbahagyhatom az egér-keresést :)

A kapcsolócsere egyébként jót tett neki - nem tudom, hogy a kapcsoló jellegéből vagy a pár tizedmilliméter magasságkülönbségből adódóan, de reszponzívabb lett a gomb, határozottabb a járása. A hangja mondjuk hangosabb és élesebb is a kicsi Panasonicnál, ilyen szempontból nem ajánlott a váltás.
Remélhetőleg kitart jó pár évig, főleg, hogy csak tandemben lesz azért használva az Mx518-cal és egy Ikarival.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#28170) Narakh válasza drtimot (#28169) üzenetére


Narakh
senior tag

"abbahagyhatom az egér-keresést" ;]

:DD

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28171) torma1981 válasza Narakh (#28166) üzenetére


torma1981
veterán

Nem mondtam hogy hibás és azért hangos. Gyárilag hangos. Semmi baja az egérnek. :D
Csak egy halkabb mikrokapcsolós kellene ennyi. :P

(#28172) Narakh válasza torma1981 (#28171) üzenetére


Narakh
senior tag

Nem is állítottam ilyet. Épp arról beszéltem, hogy egy kapcsolócserével megoldódhatna a problémád.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28173) torma1981 válasza Narakh (#28172) üzenetére


torma1981
veterán

Jaa. Még garanciális az egér. Nem akarok hozzá nyúlni. Na meg szubjektív kinek mi hangos. Valakinek lehet tök halk.

(#28174) Cheesy válasza Synthwave (#28162) üzenetére


Cheesy
őstag

Lehet, hogy saját tapasztalat alapján írtam lmao.

www.vakbelmutet.hu

(#28175) Narakh válasza torma1981 (#28173) üzenetére


Narakh
senior tag

Szóval teljesen elégedett vagy az egérrel, épp csak a mikrokapcsoló nem felel meg az igényeidnek. Az egyetlen kifogásolt alkatrészt kicserélni viszont nem akarod, mert offolná a garanciát. Azt a garanciát, aminek nulla hasznát veszed, ha különben lecseréled.

Ne haragudj, de nem tudom követni a logikád.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28176) Synthwave válasza Cheesy (#28174) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy én is lmao.

Volt is, van is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28177) jaffa 2843 válasza Synthwave (#28176) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én tettem bele egy led-et és sokkal jobb lett egyébként. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#28178) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,erről mi a véleményetek? Nem játékra kell.

Zero Defect.No Compromise !

(#28179) Cheesy válasza Giovanny (#28178) üzenetére


Cheesy
őstag

Pont ilyen van a zuhanyzóban a szappantartóban :DDD

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#28180) Giovanny válasza Cheesy (#28179) üzenetére


Giovanny
őstag

És komolyan? :)

Zero Defect.No Compromise !

(#28181) Cheesy válasza Giovanny (#28180) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyik debreceni cimbinél láttam hasonlót (ha nem pont ugyanezt tavaly nyáron).
Érdekes. Véleményem szerint ha valaki odavan a tapicskolós nyalogatós telefonokért és szereti simogatni a sima lakkozott műanyagot, akkor lehet vele próbálkozni, dekorációnak sem utolsó. Ő mondjuk laptophoz használja. Ilyenről, hogy multitouch, meg ujjgesztusok nem tudok nyilatkozni, mert kikapcsolt állapotban fogtam a kezembe, kb. el tudom képzelni hogy működhet.

www.vakbelmutet.hu

(#28182) Sz4bolcs válasza Giovanny (#28178) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

bazz. Megnyitottam, és hangosan felnevettem azon, amit látok. :D

Star Trekből jött..

[ Szerkesztve ]

(#28183) bookninja


bookninja
tag

sziasztok!

errol velemeny? tudom, hogy benne van az ajanlottak listajaban. nem fake, megbizhato az elado? koszonom, ha megosztjatok a tapasztalatotokat.

(#28184) Giovanny válasza Sz4bolcs (#28182) üzenetére


Giovanny
őstag

Most tényleg ennyire sz..r az egér,vagy mi?

Zero Defect.No Compromise !

(#28185) micafighter válasza Giovanny (#28184) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vezeték nélküli egérnél általában nem olyan fontosak azok a paraméterek, mint egy játékra/munkára használt egérnél, már csak felhasználás miatt sem. Vezeték nélküli egérnél a Logitech-et szokták a fórumtársak ajánlani, a jó minőség és a garanciális ügyintézésük miatt.

Nézz egy pár teszt videót róla, ha még nem néztél volna, és ha tetszik utána is, akkor vedd meg nyugodtan. :) Esetleg érdemes elnézni Media Markt-ba, Saturnba vagy valami hasonlo kaliberü boltba, ahol lehet fogdosni egereket.

Azért még azt hozzá tenném, hogy minőségi vezetékes egeret nem csak játékosok használnak, pl grafikai munkához is fontos egy megbízható egér. Ilyen felhasználásra a vezeték nélküli felejtős.

(#28186) Giovanny válasza micafighter (#28185) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,nekem általános ( multimédiás) felhasználásra kell,és vezeték nélküli,legalább 2 vezetékkel kevesebb lesz az asztalon :) A billt-t is kinéztem hozzá.

Zero Defect.No Compromise !

(#28187) micafighter válasza Giovanny (#28186) üzenetére


micafighter
nagyúr

Arra tökéletes lesz az egér, viszont én akkor már billentyüzetből is Logitech-et vennék, mert van a logitechnek is hasonló billentyüzete ( pl Logitech Wireless Keyboard K360 ) és az egér, és ez a Logitech billentyüzet is Unifying vevőegységet használ, amire egyszerre 6 készüléket tudsz csatlakoztatni, vagyis ha az egered és a billentyüzeted is Logitech Unifying akkor elég egy vevőt dugnod a gépbe, vagyis csak 1 USB portot foglalsz le. A Logi egér + a HP billentyüzethez kettő vevöegység kell, egy a logi egérnek, egy a hp bill-nek, és ez már 2 usb portot foglalna.

Másrészt a Logi hasonló billentyüzete van fele annyiért is mint az a hp, azért az se mindegy ;) És ha kicsit keresgélsz, lehet még ennél is olcsóbban találsz billentyüzetet ;) Arra viszont figyelj, hogy a billentyüzet kiosztása milyen, sok helyen az US layout billentyüket olcsóbban adják. Mondjuk ha téged az nem zavar, akkor már ilyen logi van 5k-ért is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28188) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fejlemények SteelSeries RMA / support ügyben;

szóval ugye írtam nekik az eredeti ticket-ben, hogy QL-t játszom div3 TDM-ben és hogy ezé mennyire rohadt idegesítő a hiba, amikor practice war vagy official meccs közben jön ki.
Az egyik support-os emberke néhány percen belül válaszolt is, hogy LONG LIVE QUAKE és adjam hozzá a friend list-emhez. :>

Időközben ugye jóváhagyták az RMA-t, pedig a vásárlást igazoló bizonylat kint maradt Németországban.
Ma beszéltem a sráccal QL-en, és azt ajánlotta fel (miután elregéltem neki az RSI-met és hogy mennyire fontos az egér súlya - a Kinzu v2 nemigazánjó PixArt szenzorával pedig egyetértett -), hogy küldenek egy Kana v2-őt, ő meg küld nekem egy Kinzu v1 burkolatot, merthogy a NYÁK állítólag egy-az-egyben kompatíbili. Viszont sokkal egyszerűbb (és számomra a postaköltséget is nullára redukálja), ha el sem küldöm a Kinzu-mat (így a burkolat már nálam van), hanem csak küldenek egy Kana v2-őt, aztán ha nehéznek találom, csak átpattintom a belsejét a FW-halott Kinzu-mba.

Can this be true? ;_______;

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28189) drtimot válasza Synthwave (#28188) üzenetére


drtimot
aktív tag

Steelseries supportról ez teljesen hihető, kétszer gariztattam velük egeret, és mindig minden tökéletesen ment. Tulajdonképpen előbb fordulok a dán supportjukhoz, mint hogy elküldjek magyar kisker gariba egeret bevizsgáltatni/berheltetni :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#28190) micafighter válasza Synthwave (#28188) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon korrekt :) Mennyi gart vállalnak az egereikre? nem találom a honlapjukon

[ Szerkesztve ]

(#28191) drtimot válasza micafighter (#28190) üzenetére


drtimot
aktív tag

[link] Európában eladottakra 2 év. (USA?) Asia tudtommal csak 1.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#28192) Sz4bolcs válasza Giovanny (#28184) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

a-a, csak vicces :)

(#28193) micafighter válasza drtimot (#28191) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, köszi :)

(#28194) ftomi74 válasza Synthwave (#28188) üzenetére


ftomi74
tag

Külföldön vannak ilyen cégek, tudnék még cifrábbat is mesélni :)
Kiváncsi vagyok mit szólsz a kanához, nekem nagyon bejön, de nem igazán vagyok mérvadó az én tudásommal :p

http://www.youtube.com/user/ftomi74?feature=mhsn

(#28195) Synthwave válasza ftomi74 (#28194) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha tényleg megjön, valószínűleg átrakom a NYÁK-ot a Kinzu-ba.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28196) micafighter válasza micafighter (#28134) üzenetére


micafighter
nagyúr

Válaszoltak:

,,Dear friend,you will receive this item as the picture shown.To know more information,pls look into the item description carefully,tks.Have a nice day.

- 2xcheap2010"

;]

Lehet azért még megkérdezem, milyen szenzor és kapcsolók vannak benne. Mer' hogy az nincs benne az ebay leírásban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28197) molnarpeter válasza drtimot (#28169) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az Omron kapcsoló egy hajszálnyit magasabb, mint az átlag, úgy vettem észre.

(#28198) Viper26


Viper26
nagyúr

Közepes méretű gamer egereket tudnátok ajánlani?
Jah igen, claw grip, nekem így kényelmes. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#28199) nyunyu válasza molnarpeter (#28197) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik?

Valaki irta regebben, hogy a japan Omronnak mas a nyomogomb kialakitasa, mint a kinainak.
Nem lapos a pocok teteje, hanem ives, emiatt par tizeddel magasabb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28200) molnarpeter válasza nyunyu (#28199) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

D2F-01F. Így van, mintha a másik gomb tetejére még lenne téve egy lekerekített rész, valóban pár tizeddel magasabb így.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.