Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) FefeeX válasza Gergő_ (#5350) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha jól tudom, abban Pioneer 212 van, ugyanazt megkapod 7ezerért is... Ha már a plextor is belerakja, rossz nem lehet - egyébként nekem is az van, csendes és jó író.

(#5352) fjani válasza Gergő_ (#5350) üzenetére


fjani
tag

Válaszd nyugodtan a H62 vagy H66 közül bármelyiket a 66-os tudja a securedisc szolgáltatást is ha szükséged van rá, ja és mindkettő csendes és jó minőségben ír és hibátlanul olvas.

(#5353) wwhy válasza Gergő_ (#5350) üzenetére


wwhy
veterán

én zacsiban kaptam a h62n-t, éd minden rendben van vele ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5354) kali válasza Gergő_ (#5350) üzenetére


kali
legenda

szerintem ha korrekt helyen veszed, semmivel sem problémásabb az oem termék - persze az esetleges tartozékok nélkül, csak a meghajtót teniktve!

(#5355) Gergő_


Gergő_
őstag

köszönöm mindenkinek a segítséget
plextor lefújva
keresek valahol egy lg h66n dobozost

(#5356) fanofmanu válasza Gergő_ (#5355) üzenetére


fanofmanu
tag

ha esetleg találsz boxost küldj egy linket :) thx

(#5357) LALA_kiraly válasza Gergő_ (#5355) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nagyon jó kis író, nekem is az van. Én a "vizes" boltba vettem, de ott is csak oem-es volt.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5358) DaneilMurphy


DaneilMurphy
csendes tag

Samsung SH-S202N-ről tud vki valamit? Vagy tudtok ajánlani ennél jobb EIDE írót?
Köszi

(#5359) Kicsirics77 válasza DaneilMurphy (#5358) üzenetére


Kicsirics77
veterán

benq de az beszerezhetetlen
lite-on a mm-be

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5360) slaci007


slaci007
senior tag

Egy új versenyző
73.000 forintocska
[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#5361) canniball válasza slaci007 (#5360) üzenetére


canniball
nagyúr

Szinte ingyen van... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5362) PPeter válasza slaci007 (#5360) üzenetére


PPeter
addikt

Egyáltalán nem új versenyző.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5363) alitak


alitak
senior tag

SAMSUNG SE-S184M
DVD+/-RW/RAM DUAL LAYER US

Erről hallott már vki bármit?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#5364) fanofmanu


fanofmanu
tag

LG GSA H66N vs. Samsung SH-S203P melyikeeet??? :Y :Y

(#5365) kali válasza fanofmanu (#5364) üzenetére


kali
legenda

ha írni is (jól) akarsz vele, akkor LG :DDD

(#5366) fanofmanu


fanofmanu
tag

van a H66N-hez firmware update? mert én sehol nem találtam :(

(#5367) wwhy válasza fanofmanu (#5366) üzenetére


wwhy
veterán

Lg-khez nem nagyon gyakori a frissítés, minden klappol elsőre ;] azért nézz szét a www.rpc1.org-on ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5368) TeeJay


TeeJay
félisten

semmi fejlemény még hogy a Pio 115D-t lehet-e átflesselni sima 115-re? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5369) rezs


rezs
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni:
Innen
keresek dvd írót a gépembe.

Láttam, hogy az LG-re nincs sok panasz, akkor érdemes azt megvenni?

Köszönöm!

(#5370) kali válasza rezs (#5369) üzenetére


kali
legenda

az újabb típusú nec - pio - lg meghajtók közül válogathatsz nyugodtan!

(#5371) TeeJay válasza rezs (#5369) üzenetére


TeeJay
félisten

Bird-ben én Pio és NEC írót vennék
Pio 115 vagy NEC7200 ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5372) rezs válasza TeeJay (#5371) üzenetére


rezs
csendes tag

Re: kali, TreeJay

Köszönöm a gyors segítséget. :)

(#5373) FefeeX válasza rezs (#5369) üzenetére


FefeeX
veterán

Pio 212D - ami tuti jó... Halk, jól olvas, jól ír, annyira, hogy a plextorban is az van...
NEC nagyon hangosan olvas, mint ahogy a 115ös pio-ra is azt mondják...

(#5374) dexike3


dexike3
csendes tag

Sziasztok!
Az a problémám hogy tegnap vettem egy Samsung SH-202J dvd-írót (lehet hogy itt rontottam el), mert volt egy utalványom és gondoltam beváltom, de csak ez samsung vagy egy 18x fekete LG volt készleten. Tiszta hepi voltam 20x-os író meg minden, végre nyugdíjazhatom a 6 éves(!) NEC dvd-írómat, ami rendesen szolgált csak már nem ismer fel minden írható lemezt.
Hazaviszem, betszem mivel IDE csatlakozós arra tettem amelyiken a nyugdíjas NEC is volt.
Felismeri telepíti én meg írom az első lemezem ezerrel (na jó csak 12 szeresen) - USB-ről ment a vinyó amiről írt - leszámolt 20 percet és beadta a kulcsot a lemezellenörzésnél :W . A lemez olvashatalan, gondoltam az USB miatt, akkor írok a belsőkről. Oké visszavettem a sebességet: 8x -osra, ír , leszámolt 14(!!!!) percet , ellenőrizni nem hagytam okulva az előzőekből. Vissza is olvas. Oké. De mi tartott ilyen sokáig neki? :( Ugyanezt a lemezt a NEC még 6x-osan is gyorsabban írta meg. IDE kábelcsere és pozició csere a kábelen. RW(+4x) lemez próba: 20 percig törli :O , meguntam reset, NEC levesz a kábelről,egy másik RW(+2x) lemez törlése rendben megcsinálja, újra a másik lemez, 15 percig törli de megcsinálja :Y .
Most épp visszavinni készülök oda ahol tegnap vettem.
Ha valaki tudja segítsen hogy cserét kérjek vagy inkább még fizessek rá és kérjem a 18x18-as LG (amely márkához rossz tapasztalatok fűznek)
Én csesztem el valamit a fentiekben vagy tényleg rossz a Samsung?
Kérjek adjatok tanácsot nekem! :))
Köszi! :DDD

(#5375) wwhy válasza dexike3 (#5374) üzenetére


wwhy
veterán

Az LG melyik típus? Ha H6x akkor jó.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5376) dexike3 válasza wwhy (#5375) üzenetére


dexike3
csendes tag

Nem tudom igazából nem néztem meg alaposan, de black volt és az is E-IDE csatolós, ha SATA lett volna lehet hogy inkább azt hozom el.... :(((

(#5377) dexike3 válasza wwhy (#5375) üzenetére


dexike3
csendes tag

Ugyanúgy BOX-os volt csak 1 ezressel drágább mint a samsung és csak 18X.
Akkor a Samsungot ne cseréltessem ki?

(#5378) wwhy válasza dexike3 (#5377) üzenetére


wwhy
veterán

Ki érdekel hogy hány X? ez nem szabad h fontossági szempont legyen. Ha sz@r a Samu akkor cseréltesd, miért tartanál meg 1 rossz ODD-t?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5379) dexike3 válasza wwhy (#5378) üzenetére


dexike3
csendes tag

Tuti hogy rossz, de csak szerintem!Remélem bejön a tanácsod, majd jelzem ha összejött a dolog....
Köszi... :R

(#5380) FefeeX válasza dexike3 (#5379) üzenetére


FefeeX
veterán

jumperelést nézd meg rajt, meg nézd meg winben hogy DMA módban megy-e, mert ez jellemzően azt a problémát mutatja. Havernak - nem tudom miért - ugyanezt a problémáját úgy oldotta meg a kábelcsere, hogy Masterként a kábel közepére kellett dugni (slave helye) és semmit nem lehetett mellé tenni. Ez Samsung...

Ha teheted iinkább egy 112, 212, 115, 215 Pio, vagy egy asus...

(#5381) dexike3 válasza FefeeX (#5380) üzenetére


dexike3
csendes tag

Köcce megprobálom

(#5382) TeeJay válasza FefeeX (#5373) üzenetére


TeeJay
félisten

de értsd már meg hogy azért hangosabb mert nem 12x sebességgel olvassa az írt DVD+-R lemezeket hanem 16x sebességgel mint az NEC
Pio 110-111-112család 12x olvasás
Pio 115 viszont már 16x olvasás
ja és ez még az újraírhatót is gyorsabban olvassa ami mondjuk meg előny szerintem

amúgy ha jól láttam nemsokára jön a Pio 116 is ami annyival tud többet a 115-től hogy 12x DL írást is lehet vele már ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5383) dexike3


dexike3
csendes tag

Megvolt a Samsung csere és müxik!
Tényleg jól gondoltam és sikerült egy hibás darabot találnom elsőre. :DD

(#5384) FefeeX válasza TeeJay (#5382) üzenetére


FefeeX
veterán

De értsd meg már, hogy ez a sebesség az olvasás minőség rovására megy, lásd NEC-k sokkal rosszabbul olvasnak... :) És a hangját nem nagyon tudod állítgatni - ERGO ha valaki azt mondja csendes kell neki, megmagyarázhatod ugyan hogy miért, de szerintem nagy ívben tesz rá hogy miért hangosabb.

(#5385) Fori23 válasza TeeJay (#5382) üzenetére


Fori23
őstag

Ez így nem valós. Pl. a 16x-os írás az 16x-os, akárhogy nézed, és míg az asusomnál egy alig hallható suhogás, addig a NEC-m egy turbina.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5386) FefeeX válasza Fori23 (#5385) üzenetére


FefeeX
veterán

nos, a 16x írás az biza nem 16x-os...
be lehet állítani a nero-t hogy a tényleges sebességet mutassa - meg fogsz lepődni... csak a végén megy fel 16x-ra - már ha felmegy... :) ettől függetlenül, csináltam egy tesztet - amit már Írtam itt is... ugyanolyan méret ugyanúgy végzett a NEC meg a Pio - a hangot azonban a NEC szolgáltatta... :)

(#5387) Fori23 válasza FefeeX (#5386) üzenetére


Fori23
őstag

Hehe, nem vagyok egy géniusz, de azért ekkora lámának ne nézz :D
Hát persze, pl. 16x-os írásnál a lemez fordulata szinte állandó, és kifelé haladva az egyre nagyobb kerületből adódik a növekvő adatátvitel, a végén 16.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5388) kali válasza Fori23 (#5387) üzenetére


kali
legenda

Tigristank által elkövetett alábbi hozzászólás #230 végén belinkelt kép miatt biztosan nem teljesen értene egyet veled a második mondatod tartalmát illetően... :DDD

(#5389) klaca78


klaca78
csendes tag

üdv! DL lemezeket szerettem volna írni de az íróm a rétegváltásnál mindig elszáll.Firmware frissítés nem segített. Pio 111-es . nem tudom mi lehet vele, de inkább újat vennék.Kipróbáltam szinte már minden márkát ez lenne a 6. íróm:) Csak mostanában nem követem az uj írok megjelenését, ugy nézem a Plextort nem érdemes mert ugy olvastam beszüntette az optikai megh. gyártását, valmint a pio 212 is hasonló mint mondjuk a plextor 810 -es ami ugye nem régi klasszikus plextor! A sok rizsa után két kérdésem van: A pio 212 vagy pio 115 öst érdemese venni?? ugy tudom mindkettő a legújabb! és van -e valami különbség köztük.Plextort szerettem volna ,de ahogy olvastam már nem érdemes.Előre is köszi a válaszokat mindenki aki mostanában jártasabb ebben, esetleg ha Ppeter is hozzá fűzné véleményét megtisztelne :R THX +1x!!

(#5390) kali válasza klaca78 (#5389) üzenetére


kali
legenda

milyen dl lemezeket próbáltál? (a mid is fontos lenne!)
mielőtt az írót lecseréled, kipróbálhatnál valamilyen értelmes dl lemezt is megírni - már ha eddig nem azzal próbálkoztál -, mondjuk; verbatim (mid; mkm...) vagy ricoh (mid; ricoh...) ha ezekkel is rosszul muzsikál a jelenlegi íród, akkor valóban cserés. a gyengébb dl lemezek esetében még a jobb írók is hibáznak/hibázhatnak!

(#5391) klaca78 válasza kali (#5390) üzenetére


klaca78
csendes tag

hi! eddig philips lemezeket próbáltam és egyszer ricoh lemezt, mind elrontotta.

(#5392) klaca78 válasza kali (#5390) üzenetére


klaca78
csendes tag

a legutolsó philps lemez mid kódja ritek 8x, elötte pedig ricoh 4x

(#5393) shteer válasza klaca78 (#5389) üzenetére


shteer
titán

212 sata, 115 pata (215 a sata)

a 212-vel több ricoh DL-t írtam hiba nélkül, csak ajánlani tudom

..szerintem jónak tűnik

(#5394) Fori23 válasza kali (#5388) üzenetére


Fori23
őstag

Oké, bevallom nem értem a kapcsolódást :U

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5395) fanofmanu


fanofmanu
tag

Nha a végén Pio 215D lett kicsit zenész viszont annál gyorsabb :C

(#5396) kali válasza klaca78 (#5392) üzenetére


kali
legenda

dl lemezeknél sokan panaszkodnak ritek mid esetében (több típusú írónál is) az általad említett problémára, vizsont a ricoh (ricoh mid) dl lemezeket szinte minden író jól megírja. próbáld még meg verbatim (mkm mid) dl lemezzel, ha azzal is problémázik, akkor mehet darálóba az író...

Fori23; a lemez írott részének a kinézete alapján erősen megkérdőjelezhető az állandó fordulatszám és a növekvő adatátvitel (szerintem kicsit darabosan ment az írás...)

[ Szerkesztve ]

(#5397) Fori23 válasza kali (#5396) üzenetére


Fori23
őstag

"16x-os írásnál"- nem 8x, 4x stb.
"lemez fordulata szinte állandó"- kb. a kezdeti fordulatot kel tartania és a végén ott a 16x-os adat [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5398) kali válasza Fori23 (#5397) üzenetére


kali
legenda

hát ezt mondom én is :K arra akartam kilyukadni, hogy a belinkelt lemez kinézete alapján nem volt folytonos az adatátvitel és/vagy ingadozott az írási sebesség... :DDD

(#5399) wwhy válasza kali (#5396) üzenetére


wwhy
veterán

Mondani sem merem, h az LG H62N csont nélkül és jó minőségben írt meg nálam 4 db 8x Philips Ritek DL-t. (Ugyanúgy mint a datawrite-okat) :B (ellenőrzés: Lite-On olvasó)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5400) kali válasza wwhy (#5399) üzenetére


kali
legenda

miért ne mernéd :DDD én is elégedett vagyok a ritek mid-es lemezekkel (is) - de sajnos sokan másként látják/tapasztalják! ez van...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.