Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) PPeter válasza canniball (#5899) üzenetére


PPeter
addikt

Az a szebb előlap ebben az esetben tényleg sokkal szebb (és persze drágább), no meg a DVD-RAM írása és a Labelflash további licenszekkel drágítják a meghajtót. Ha ezt kombináljuk a kisebb legyártott mennyiséggel és a csomagolással, akkor máris érthető, hogy magasabb az ár. Ha nem kerülne jelentősen többe, akkor tényleg sokan megvehetnék, de abból kiindulva, hogy a 110XLA szériát - amit próbaképp Európában is forgalmaztak, én is vettem :K - elég soványan vették a régiónkban, én teljesen megértem, hogy nem erőltetik az újabb modelleknél.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5902) canniball válasza PPeter (#5901) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az a szebb előlap ebben az esetben tényleg sokkal szebb (és persze drágább)..."
Ha a gugli nem vezetett meg róla van szó. Hogy mennyire szép az szubjektív dolog, de (szigorúan csak az előlapot nézve) nem látok rajta semmi olyan különleges dolgot, ami jelentősen megdrágítaná...persze tévedhetek...

A licenszdíjakról valóban megfeledkeztem... :B

"...a 110XLA szériát...elég soványan vették a régiónkban..."
Mert (ha nem tévedek) csak dobozban árulták. Ha adták volna a körítés nélkül 2/3-3/4 áron lehet jobban fogyott volna...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5903) PPeter válasza canniball (#5902) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, doboz nélkül árulták, zscsiban, és olyan 20% árkülönbség volt a simához képest . És így sem vették.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5904) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! a Két iró közül melyiket ajánljátok: [link] és ez lenne a másik:[link]. A DVD-RAM nekem a fontos, Labelflash meg ilyenek nemkellenek ja és a Pioneer kilőve szóval azt nem kell a figyelmembe ajánlani:D
A lényeg hogy halk legyen és ne legyen válogatós a lemezek között.

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5905) PPeter válasza Bzzz (#5904) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor inkább ne vegyél írót. :DDD Viccet félretéve: a Pioneer 215D sokkal jobb író mind a kettőnél, amit kinéztél.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5906) fer


fer
őstag

Nekem van egy SH-S203D is a pio 215 mellett! A bitsetting miatt vettem meg a samut is, de aztán időközben megoldódott a piora is a bitsetting! Aki a csendre vadászik annak elmondom, hogy ég és föld a két író, a samut szinte nem is lehet hallani 8X írás mellett! A pioba meg amikor beteszem a lemezt mintha fel akarna szállni, de már hozzászoktam, ezelött is piom volt egy 111L-es! Eleinte sokat vaciláltam, hogy melyik maradjon, de aztán végül maradtt mind a kettő! A pio kiválóan ír, a samu meg mégkíválóabban olvas! Bár valahol olvastam, hogy már a samu is kezd felnőni a jó minőségű íráshoz!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5907) canniball válasza PPeter (#5903) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint tévedtem... :B (Anno ez volt a különbség - 107 zacsiban, A07 dobozban.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5908) scott_free


scott_free
senior tag

sokáig egy NEC 3500A dvd-írót használtam, minden hiba nélkül ment, csak az újabb (gyorsabb) lemezeket már nem mindig ismerte fel - írta meg - rendesen.
lecseréltem egy Lite-On LH-20A1H íróra.
minden szép és jó, leszámítva, hogy néha furcsa dolgokat produkál: pl. a múltkor dvd-filmet akartam írni vele és 8x sebességen totál elrontotta a lemezt, sőt az egész író lefagyott, újra kellett indítani a gépet is.
16x sebességnél minden hiba nélkül megírta ugyanazt a fajta lemezt. (Memorex - Ritek F1)
kétszer is kipróbáltam ezt, ugyanaz lett az eredmény: 8x-nél rontott lemez és fagyás, 16x-nál minden OK.

legutóbb pedig egy Verbatim lemezzel (MCC03RG20) csinálta ugyanezt: 8x-osan elrontotta, 16x-osan megírta, bár a Nero ellenőrző progija szerint 0%-os lett a minősége...
(ennek ellenére 100%-os a lemezszken). ezt azért is furcsállom, mert a korábbi lemezek ált. 95%-osak voltak.

a kérdéseim:
1. ez normális, hogy ilyet csinál, vagy kezd elromlani?
2. az író szoftverek között van különbség vagy ugyanúgy írnak?
3. milyen lightscribe-os írót érdemes ma venni? (NEC 7201 v. 7191-et néztem, de nem nagyon lehet kapni)

(#5909) FefeeX válasza canniball (#5899) üzenetére


FefeeX
veterán

a felfügesztés és a szebb előlap már magában is drágább - sorozatgyártásban is, finomabb az összerakás, plusz munkaóra. Amúgy meg a mai világban illik tudni hogy a dizájn az amit a legerősebben meg kell fizetni...

(#5910) FefeeX válasza canniball (#5907) üzenetére


FefeeX
veterán

én dobozban venném, akár 10-11ezerért is...

(#5911) protegeone válasza canniball (#5902) üzenetére


protegeone
tag

Igazad van, ízlések és pofonok, de biztosíthatlak, hogy életben sokkal, de sokkal szebb.
Zongoralakk fekete, hogy csak a feketénél maradjunk, ami pl. nagyon jól illik mondjuk egy
TT Lanbox külsőhöz.

Beépítve is egészen más, jól fel tudja dobni a gépet.

Emellett csili-vili külsőt elfelejtve ( bár nálam pont 50-50%-ban volt a külalak és tudás/halkság aránya ), tényleg döbbenet, hogy mekkora a minőségbeli különbség egy 215 és S15J között.

[ Szerkesztve ]

****** 781227XY forever ******

(#5912) TeeJay válasza fer (#5906) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ha neked a Pio 111L hangos akkor sajnálni tudlak csak :D
és megnézném én azt a Samsungot ami ugyanolyan sebességnél jóval halkabb mint egy Pioneer...

a kezd felnőni a jó minőségű íráshoz meg annyit hogy a Pioneer már jópár éve felnőtt nem most kezdi :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5913) canniball válasza protegeone (#5911) üzenetére


canniball
nagyúr

"Igazad van, ízlések és pofonok, de biztosíthatlak, hogy életben sokkal, de sokkal szebb."
Én nem mondtam hogy nem szép, ezt mindenki döntse el maga. :R

"...tényleg döbbenet, hogy mekkora a minőségbeli különbség egy 215 és S15J között."
Ezek szerint már volt hozzá szerencséd? Ha legközelebb arra jársz hozhatnál pár darabot (neked is megérné, pikk-pakk elkelne). :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5914) Zoty4 válasza canniball (#5913) üzenetére


Zoty4
őstag

vámnál meg csak pislogna :)

neheze tudná megmagyarázni hogy ez mindegyik a laptopjának az írója és kivitte magával mind a 10 darabot, hátha kell sok midnent kiírnia :)

[ Szerkesztve ]

(#5915) canniball válasza Zoty4 (#5914) üzenetére


canniball
nagyúr

Csoportos kirándulás, mindenkinél laptop, mindenki viszi az íróját. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5916) FefeeX válasza Zoty4 (#5914) üzenetére


FefeeX
veterán

Na jah, de ajándékba viheti a családnak - nagy család, mindenkinek 1-1 :)

(#5917) canniball válasza FefeeX (#5916) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem ismerek rád...más voltál régen...nem ismerek rááááád!" :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5918) FefeeX válasza TeeJay (#5912) üzenetére


FefeeX
veterán

tény hogy az itthoni piok azért nem a leghalkabbak, ha hallgatsz pár samsungot, mindenképpen észleled a különbséget... finomabb a motormechanikájuk, azonban az írás minősége erősen elmarad... Szóval valamit valamiért elv érvényesül, ami viszont a dobozos Pioknál javított... Azért ugye viszont messze kell menni...

(#5919) FefeeX válasza canniball (#5917) üzenetére


FefeeX
veterán

De tetszik, nem? Én is meglepődtem h végre meglett :P

[ Szerkesztve ]

(#5920) canniball válasza FefeeX (#5919) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, csak hirtelen nem tudtam hová tenni...hogy ki is az... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5921) FefeeX válasza canniball (#5920) üzenetére


FefeeX
veterán

pedig jobb, ha hozzászoksz... :DD

(#5922) fer válasza TeeJay (#5912) üzenetére


fer
őstag

Nem kell sajnálnod, engem egy csöppet sem zavar(t) a hangja, csupán a tapasztalatomat mondtam el! Pedíg el kell, hogy keserítselek, de sokkal halkabb, és olvasónak meg sokkalta jobb mint a pio, mint említettem, csak olvasónak tartottam meg a samut, meg RW-ket meg CD-ket írogatni! Amúgy meg a piot használom arhíválásra!

Pioneer már jópár éve felnőtt nem most kezdi :DDD

Senki nem állította az ellenkezőjét!
Most nézem te egy 110-est gyepálsz! Akkor meg minek állítasz olyat, amiben nem vagy biztos!!!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5923) FefeeX válasza fer (#5922) üzenetére


FefeeX
veterán

mondjuk a 111 sem lehet hangosabb (sokkal) mint a 110, nekem is volt az is, hangban teljesen hasonló a 212-m... De szerintem nem próbált még Samut... Én már igen. Olvasónak mondjuk inkább LG-t vennék ha már itt járunk, az is nagyon halk és talán a legjobbn az olvas.

[B]TeeJay:/B] kérlek finomabb stílust használj azzal kapcsolatban, amiben nincsen tapasztalatod...

(#5924) Zoty4 válasza FefeeX (#5916) üzenetére


Zoty4
őstag

jaja, akkor a vám mellé még ajándékozási adót is fizethetsz :)

(#5925) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!
DVD-írot akarok venni (sata kell). Az Ipon oldalán néztem a NEC AD-7203S-t. De itt sokan ajánjlák a Pioneert is. Melyiket vegyem? (persze más NEC is jó)
Ami fontos: szinte csak MCC-s Verbatimra írok, kb ugyanannyit olvasok is mint amennyit írok, és fontos, hogy sokáig bírja.
Nem kell Labelflash meg ilyenek, meg a DVD-RAM írás se fontos.
Köszi

(#5926) fer válasza zoli03 (#5925) üzenetére


fer
őstag

215D, mivel ugyan azt tudja mind a 3, csak fw kérdése, épp ezért a 215D kifizetődőbb, lehet belölle L-t csinálni! :C

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5927) FefeeX válasza zoli03 (#5925) üzenetére


FefeeX
veterán

Ugyanazt tudom mondani mint fer kolléga, pio 215D. Ma szereztem egyet 6ezerért, már kezdem is flesselni :)

(#5928) Zoty4 válasza FefeeX (#5927) üzenetére


Zoty4
őstag

várom a fejleményeket :)
meg se ismertelek az új avatarodról :)
mellesleg nagyon klassz

(#5929) FefeeX válasza Zoty4 (#5928) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos flesselés kész, most jön az újraindítás és a teszt... :D
Amit beírtam:
dvrflash -ff h: S0414430.114 S0414431.118

Ezt használd ha flesselni akarsz, persze a drive nevét meg kell változtatnod valószínűleg :)

Szerintem is faja lett az avatar... :)

(#5930) FefeeX válasza FefeeX (#5929) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos itt a végeredmény:

A tesztek meg még futnak... :) Szépen végig próbálgatok mindent, de mivel sikerült, már valszeg minden jó lesz :)

(#5931) Zoty4 válasza FefeeX (#5930) üzenetére


Zoty4
őstag

írja a lemezeket, meg gravíroz is? :)

grat

l'szi írd le a lépéseket, mintha egy 5 évesnek kéne elmagyaráznod, hogy mit indítottál el, mit gépeltél be újraindítás, kerneles okosság stb, köszi :R

(#5932) FefeeX válasza Zoty4 (#5931) üzenetére


FefeeX
veterán

Eddig ír is olvas is gyönyörűen, de szerintem az S15J azért halk - meg ez is - mert le van véve az olvasási sebesség, ebben is 12x max az irott lemez beolvasás, film discnél pedig siralmas 4x-es, nem lehet feljebb állítani... :)
DiscT@2-t próbáltam, az gyönyörű lett... LF lemezem nincs itthon.

Mit csinálj? Fogod a 2.5-ös dvrflash-t, az exe-nek csinálsz egy mappár, abba teszed. mellé letöltöd amit linkeltem, egy mappában lesz akkor 3 file, total commanderben benn állsz a mappában és beirod amit előbb irtam, persze a saját meghajtó betüjellel, és utána nyomsz egy y-t, majd enter, megin y megin enter. Utána vársz sokáig mig nem lesz kész. Utána újraindítás és ennyi.

Ne legyen benne lemez, és tuning se legyen a gépen.
Üdv:
F

(#5933) DLDKox válasza FefeeX (#5932) üzenetére


DLDKox
aktív tag

És PRC1-es a firmware amit beleflasheltél?

(#5934) TeeJay válasza fer (#5922) üzenetére


TeeJay
félisten

az csak egy dolog hogy nekem még Pio 110 van
de ismerősök rokonok gépébe 111 és 112 írókat is pakoltam már be
úgyhogy láttam már pár ilyet :K
már csak a 115/215 szériára vagyok kíváncsi
vagy ha jóltudom nemsokára jön a 116/216 is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5935) canniball válasza FefeeX (#5932) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről jut eszembe: szoftveresen nem lehet valahogy leszabályozni a 212 lemezfelpörgetési sebességét? Valami NeroDriveSpeed szerű progira gondolok, csak felpörgetésre specializálva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5936) Zoty4 válasza FefeeX (#5932) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi, már én is L-es pioval nyomom az ipart :)

Milyen lemezt vegyek a gravirozásra, ill milyen programmal tudom ezt a funkciót használni?

(#5937) Zoty4 válasza Zoty4 (#5936) üzenetére


Zoty4
őstag

oh yeah viszi a DVD-Ramot :)) :DD

(#5938) Zoty4 válasza FefeeX (#5932) üzenetére


Zoty4
őstag

Akkor most ezzel Lightscribe és labelfashes lemezeket is tudok csinálni ugye?

Mellesleg ha tudom hogy ez ennyire pofonegyszerű, nem fostam volna tőle :)

látom a labelflash lemezek kb 2x annyiba kerülnek mint a lightscribeosak, így valószínű a választás melyiket fogom venni, ha mind2t tudja

[ Szerkesztve ]

(#5939) Blaze71 válasza zoli03 (#5925) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Nekem eddíg 3 különböző gyártó DVD íróival van tapasztalatom. Az első, amit én magam is használok évek óta az LG! Megbízható, jó írók, de idővel elfáradnak és nem igazán szeretik a gagyi lemezeket. Ha rendszeresen írsz , akkor a garancia időn belül cserére szorul. Viszont addíg megírhatsz vele pár ezer lemezt és nem jellemző, hogy hibázna. A Verbatimet szereti, főleg a Taiyo-s izlik neki. Viszont amikor már semmi nem olvassa az adott lemezt, az LG még igen. Ha már az sem, akkor kuka. :) A másik, amit használok, az NEC. Ebből eddíg csak SATA-s volt, illetve van. Az egyik 7173, a másik 7200. A 7173-ast használom szeptember óta, a másik még nem lett beépítve. A jövő héten rakom össze a gépet, amibe lesz. Az eddígi tapasztalat, hogy olvas, mint a szél, ír, mint az állat. :DDD De tényleg. Beolvasás 5 perc, ha nem figyelek, megírja a Verbatimet 6 perc alatt. Még eddíg nem hibázott, nem volt vele gond. Kb 500 lemezt írtam vele. Ami a hátránya, hogy a sérült, karcos, gagyi lemezeket nem akarja kiolvasni. Ami nem megy az NEC-ben, azt még többnyire az LG olvassa. Ha rendesen tárolod és főleg Verbatim lemezt használsz, akkor ez Téged nem érint. A harmadik, amiről csak érintőleges tapasztalatom van, a Samsung. Több ismerősömnek van ilyen-olyan Samsung írója, főleg a kompletten vásárolt egyszerű gépekben. Nem egy megbízható írók, találkoztam olyannal, hogy 2 lemez megírása után beadta a kulcsot. Másik ismim vadi új gépében már a telepítés során olvasási problémák jelentkeztek. Ezek alapján NEC, vagy LG írókat mrem ajánlani. Vannak, akik esküsznek a Pioneer írókra. Állítólag jók, de több ismerősömnek halt meg már Pioneer írója egy kicsivel több, mint egy év alatt. Ráadásul azok még egy év garisok voltak, így olvasó lett belőlük, majd kuka. Ezen ismerőseim pedíg nem is írtak sokat. Viszont más ismerősömnél meg bírja a Pioneer a gyűrődést, nála napi 5-6 órát megy. Szóval a Samsungot nem ajánlom, a Pioneerról meg kissé vegyes előttem a kép, bár személyes tapasztalatom nem sok van.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5940) canniball válasza Blaze71 (#5939) üzenetére


canniball
nagyúr

Hú mit fogsz te itt kapni a Pio tulajoktól... ;]

Hogy javuljon előtted a kép: az én 107D-m ~5 éve teszi a dolgát (nagyrészt) hibátlanul. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5941) IRON STORM válasza Zoty4 (#5938) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lightscribe lemezeket nem tudsz gravírozni csak Labelflash lemezt.

Csak a TDi!

(#5942) Zoty4 válasza IRON STORM (#5941) üzenetére


Zoty4
őstag

hm, akkor a lightscirebbal mit tudok csinálni ? :)

(#5943) IRON STORM válasza Zoty4 (#5942) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azzal semmit.

Csak a TDi!

(#5944) kano válasza IRON STORM (#5943) üzenetére


kano
nagyúr

Na de azért megírni igen - az adat felületét. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5945) scott_free válasza scott_free (#5908) üzenetére


scott_free
senior tag

erre tudtok vmit mondani? :F

(#5946) FefeeX válasza Zoty4 (#5936) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak LF lemez fog menni, és azt meg csak a Fuji gyárt, és 350 körül van darabja, ha találsz olcsóbban, akkor szólj pls :)

Canniball (#5935): azzal pont le lehet szabályozni... Én azzal szabályoztam az NEC-t...

[ Szerkesztve ]

(#5947) FefeeX válasza Zoty4 (#5942) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondjuk frizbizni :C :C

(#5948) FefeeX válasza Blaze71 (#5939) üzenetére


FefeeX
veterán

Amíg az NEC teszi a dolgát addig egész jó kis cucc. Gyorsan olvas, gyorsan ír. Aztán nekem a DVD olvasás része egész gyorsan megfáradt, pedig kevesebbet használtam, mint a 110-es piomat... Mondjuk már írtam párszor, mint azt is, hogy haver Samuja elég hamar beadta a kulcsot, ennek ellenére nagyon jól és halkan olvasott...
LG még saját nem volt, ismerősöknek annál több. Azért a minőségi teszteken jóval gyengébben szerepeltek eddig, mint a Pio-k és NEC-k, az új szériáról nem tudok nyilatkozni, nincs belőle isminek, meg még tesztelésre alkalmas meghajtóm sincsen. :)

(#5949) FefeeX válasza scott_free (#5908) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, lehet az író vagy a progi a ludas. Olvasd el először ezt, csináld végig, és nézd meg h szimuláción is csinálja-e, hogy ne rontogasd a lemezeket.
Amúgy a ritek lemezeket nem ajánlom, de mindenkinek szíve joga használni :)
Az író szoftverek szerintem nagyjából mind ugyanúgy írnak.

LS írót meg szerény véleményem szerint ASUS 2014L1T, én legalábbis azt venném ha vennék, mindenképp 2 év garival.

Amúgy a csiribiri helyett ajánlom mindenkinek a befektetést egy Canon ip 4500 színes tintás nyomtatóra, és utána lemezenként a 15-20 forintos többlet fizetésére a printelhető lemezekhez, sokkal jobb lesz mint a LF, LS - szerintem :)

(#5950) canniball válasza FefeeX (#5946) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem csak az olvasás közbeni sebességet lehet vele szabályozni? Meg úgy emlékszem mintha a 107-t nem igazán érdekelte volna, hogy mi van beállítva...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.