Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) FefeeX


FefeeX
veterán

Najó, mivel láttam hogy mostanában mindenki olyan "beszari" lett, fogtam magam és átflesseltem a 212D-m az RPC1-es 212 FW-el...
Most még próbálkozok kicsit, aztán tesztelek... Mondjuk RAM lemezem nincsen, így azt nem tudom kipróbálni, de elvileg mennie kell...
Amit sajnálok, hogy még nincs elérhető 212L kernel, így azt nem tudom flesselni...

(#5502) FefeeX válasza Kevo (#5500) üzenetére


FefeeX
veterán

Plextor írót ne vegyél, ha a 212-es pioneer van benne... Ugyanazt akkor megkapod harmadannyiért, és tuti jót kapsz.

(#5503) newmark


newmark
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy Lite-On LH-20A1H-t venni? Itt a pécsi MM-ban és Electroworldben már nincs belőle, de mindenképpen szeretnék egyet, mégha pár ezer forinttal többe is kerül. Egy korábbi hsz alapján 8k az ára, én ezt megtoldanám egy ezressel + posta, ha valaki vesz nekem egyet és elküldi. Ha lehet email-ben keressetek meg. Köszönöm!

(#5504) canniball válasza FefeeX (#5501) üzenetére


canniball
nagyúr

TeeJay kolléga meg fogja csókolni a lábad nyomát is. :DDD

Lusta vagyok keresni: mi a különbség a 212, a 212D és a 212L között?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5505) canniball válasza newmark (#5503) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért nem keresel valami webshopot, onnan többnyire működik a futár/posta opció?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5506) FefeeX válasza canniball (#5504) üzenetére


FefeeX
veterán

212D nem tud DVD-RAM-ot írni... Nekem mondjuk nem is nagyon kell, de RPC1-es FW-t raktam rá bitsettinggel, így kb tökmindegy, jobb lett ez így.
212L tud LabelFlash-t, amint lesz hozzá kernel, megy fel a cuccra. És akkor a NEC mehet a hugom gépébe...

Sajna a MCSE nem jött be nekem... Erre mindjárt linkelek képeket...

(#5507) FefeeX válasza newmark (#5503) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem próbáld meg megrendeltetni a MM-ban, hogy hozzák át neked a pestiből...

(#5508) TeeJay válasza FefeeX (#5499) üzenetére


TeeJay
félisten

bezony ott elég olcsó a Verbatim
(MCC03RG20 16x DVD-R)
én mindent ilyenre írok (film adat fotók DVD-videó)
mióta megvan az íróm 2005kari óta 1 darab Verbatim lemezt sem rontottam :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5509) TeeJay válasza canniball (#5504) üzenetére


TeeJay
félisten

én arra várok hogy valaki 115/215D-t flesseljen át 115/215-re
:B
mert ha működik ez akkor van értelme új írót venni és tudok RAM-ot is írni vele :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5510) FefeeX


FefeeX
veterán

Nos, sikeres crossflash:

Pioneer 212D --> 212 RPC1, bitsetting

Szóval, aki szeretne CrossFlasht:
DVRFlash 2.5 innen
Pioneer 212 1.24 Firmware, kernellel: innen

Hogyan:
egy mappába másolni a DVRFlash.exe-t és a többi fájlt, aztán Total Commander segítségével - így a legegyszerűbb - beírni az alábbit:
dvrflash -ff [lemezmeghajtó jele]: S0013000.122 S0013001.124

Példa:
Amennyiben a Pioneer meghajtó betüjele D:
dvrflash -ff D: S0013000.122 S0013001.124

Figyelem:
- Flesselni érdemes tuning nélkül (bár nálam ment tuning alatt is, de az ördög sosem alszik...)
- Ne legyen lemez a meghajtóban flesselésnél (bár nekem egyszer benn maradt, és nem engedett a progi flesselni, hanem kidobta a lemezt)

(#5511) FefeeX válasza TeeJay (#5509) üzenetére


FefeeX
veterán

idézek a honlapról:
i successfully flashed my DVR-115BXL to a DVR-A15J (RPC1, bitsetting, Labelflash, etc) using the DVRA15J.zip file

Tehát már működik a 115L flesselés is.

(#5512) FefeeX


FefeeX
veterán

Hogy miért van sebességlimit a Pioneer írókban olvasásra:
Speedlimit eltörlése MCSE programmal

Normál esetben, Ricoh lemez olvasása:

Ugyanez a lemez, csak a FW felgyorsítva MCSE-vel:

A képeken látszik, hogy bár sokkal gyorsabb lesz az olvasás, mégis, az olvasás minősége sokban romlik, sokszor lelassul az olvasó - amúgy pedig sokkal nagyobb hangja lett. Így érthető szerintem, miért van korlátozva az olvasási sebesség.

(#5513) canniball válasza FefeeX (#5506) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm a felhomályosítást! :R Bár engem egyik sem hoz lázba, így marad 212D (ha megérkezik végre).

(#5512) Ez tényleg elég randa lett...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5514) canniball válasza TeeJay (#5509) üzenetére


canniball
nagyúr

(#5463) Ráadásul (#5511)
Irány a bót, te leszel a valaki! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5515) TeeJay válasza FefeeX (#5511) üzenetére


TeeJay
félisten

igen működik már én is olvastam csak nem L-nek hívják hanem J-nek ott
:B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5516) TeeJay válasza FefeeX (#5512) üzenetére


TeeJay
félisten

Fefeex erre kíváncsi lennék hogy egy 115/215-ös Pio is így tudja-e csak beolvasni mint nálad.
mit tippelsz azok is visszavennék a sebességet a lemez végén?

ja amúgy kösz a leírást a crossflash-re így most már mindenki tudja okosabbra cserélni az FW-t az új Pio írókban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5517) Renaissance8


Renaissance8
csendes tag

Végül nem Pio DVR-115 vettem, mert nem volt ott jelenleg, ahol akartam venni, remélem a 112es is jó választás volt? Ugye ez sem rosz??????

(#5518) FefeeX válasza TeeJay (#5516) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, S15J meg A15J van, ebből A=ATA, S=SATA, 15 utal a verzióra, mint 115/215, és J mert szerintem Japánban adták ki, és ott csak ez a fajta van, ami dobozos és mindent tud.
Az írások alapján ha ráflesselsz, elvileg 112/212/115/215 L lesz a neve a meghajtónak, független a drive nevétől.

Úgy gondolom, a Ricoh lemezek minősége is hanyatlóban van, tehát ha az 54 forintos Verba lemez nem valami gagyi hamisitvány, akkor lehet nekem is az lesz a következő csomag... Állítólag Verbával nem csinálja ezt - más írta a 212 topicban. Majd egyszer megpróbálom, de engem zavart hogy hangosabb lett, inkább olvasson halkabban és lassabban...

Egyébként a gyári FW-el tuti nem veszik vissza a sebességet a lemez végén, ha a lemez jó minőségú, annak is látja és nincs külön utasítása rá hogy lassabban olvassa be.

Amúgy meg most már vehetsz 115D-t :) Nyomás a boltba, 6 ropi nem pénz érte...
LabelFlash meg megéri, bár eddig 1 lemezzel csináltam, meg 2 lemezzel DiscT@2-t, de szerintem állati. LS-t mérföldekkel veri. Sajnos láttam egy LS lemezt, és azóta nem akarok LS-es írót... Inkább néha veszek 350-ért LF lemezt...

Aki tud 350-nél olcsóbban LF lemezt, kérem szóljon... :)

(#5519) FefeeX válasza Renaissance8 (#5517) üzenetére


FefeeX
veterán

Tökéletes választás... Indíthatod is a 112L-lé flesselést... :) Az lesz a full extra... :)

(#5520) p_adam


p_adam
addikt

[link]
Külső írót keresek és ezt néztem ki. Van ennél sokkal jobb is ami nem sokkal drágább?

(#5521) FefeeX válasza p_adam (#5520) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ami jobb: Kellékek második oldalán, USB-s Coolink ház 7200 + veszel 6000-ért bele egy Pioneer 112D/115D-t, átflesseled 112/115L-re, és minden faja... :)

(#5522) fanofmanu


fanofmanu
tag

hm akkor most 215D-ből lehet csinálni 215/215L ?

(#5523) p_adam válasza FefeeX (#5521) üzenetére


p_adam
addikt

Olyan rack nincs ami SATA-s DVD írót fogad? Ha lehet akkor inkább az újabb Pioneer meghajtót venném meg, hogy később egy asztali gépbe barkácsoljam át.

(#5524) FefeeX válasza fanofmanu (#5522) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen.
DVRFlash progi uaz a link amit irtam, firmek:
innen
215: egyértelműleg a 215 végű
215L: ez az S15J végű, ami után oda van írva hogy SATA...

Felelősséget természetesen nem vállalok, de az infokat a flesselésről megtalálod korábbi postomban... Hogy mit kell beírni, ha magadtól nem jössz rá akkor esetleg segítek... :)

(#5525) FefeeX válasza p_adam (#5523) üzenetére


FefeeX
veterán

Nézegettem neked, de így első körben nem találtam olyat...
Esetleg majd eSATA-s lehet...
Attól még hogy IDE a 115, a SATA-s 215 megfelelője, semmivel nem régibb, meg elvileg nem is rosszabb. Ugyanúgy tud mindent, ugyanolyan sebességgel, nem használja ki még a SATA I sebességét sem... Ha később ez lesz az egyetlen IDE eszköz a gépedben, akkor szerintem nyugodtan vedd meg... :)

(#5526) audi100td


audi100td
nagyúr

Hali,

Szeretnék venni új Sata DVD-írót a gépembe, nem tudnátok ajánlani valami jó félét?

(#5527) dik válasza audi100td (#5526) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Vinyóba jót ajánlottál ezért én is jót ajánlok :D : pio 212D! Talán a legjobb!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5528) gardener válasza dik (#5527) üzenetére


gardener
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :K

(#5529) p_adam válasza FefeeX (#5525) üzenetére


p_adam
addikt

Köszi, azt hiszem meg fogom venni ;)

(#5530) audi100td válasza dik (#5527) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz az infót :)
Egyébként mennyire halk ez az író? Illetve mióta használjátok, volt már egy Pio íróm, de az sajnos fél év után meghlat :(

(#5531) audi100td válasza dik (#5527) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként nem a 215D a legújabb modell? Vagy jobb a 212?

(#5532) dik válasza audi100td (#5531) üzenetére


dik
őstag

De az az újabb de az tán repül is annyira pörgeti a lemezt! Nagyon hangos sokak állítása szerint én is azért nem vettem meg, + kicsit gyorsabban ír de az nem érdekelt mikor vettem 16x sebesség felett nem érdekelt menyivel ír! Nekem van egy pio 108-s is az már jó 2 éve megy tökéletesen csak kicsit válogatós lett a lemezek között!
Vegyél bátran pio 212D nemhiszem lenne valami baj vele! Halk is, gyors is, megbízható is mi kell ennél több! :D
Bár mikor ír (16x) és pörgeti a lemezt hallani a szélzajt, de ha odateszem a kezem a tálcához és egy picsit benyomom elhalgat és mintha nem is menne (semmi hangja) ez nem tom miért van, de nem számít eddig rengeteget irtam már vele és semmi bajom nem volt vele! Mindent tökéletesen megír és az ára is nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5533) audi100td válasza dik (#5532) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, meggyőztél :D

(#5534) FefeeX válasza audi100td (#5531) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha nem zavar hogy a 215 jóval hangosabb, akkor vedd azt, mert:
1. tovább lesz FW támogatása
2. egyelőre abból lehet 215L-t csinálni, 212ből még nem lehet 212L-t, mert nincs hozzá kernel, és nem is tuti hogy egyáltalán lesz...

Egyébként egy oldalt visszaolvasol és sok infot kapsz, most tesztelgettem picit épp... :)

(#5535) dik válasza FefeeX (#5534) üzenetére


dik
őstag

Hoppá én ennyire nem mentem bele a dolgokba mikor ajánlottam, de ezek bizony igaz dolgok!
A 2. pontban amit irtál az ügyes dolog átalakítani, megvadul tőle! :D
Pláne ha jobb minőségben is ír akkor meg különösen jó. :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5536) FefeeX válasza dik (#5535) üzenetére


FefeeX
veterán

Á, nem, az csak labelflesst jelent pluszban...

(#5537) TeeJay válasza FefeeX (#5518) üzenetére


TeeJay
félisten

mihent megvan rá a pénz megyek is venni és engem csak a DVD-RAM írás érdekelt mert minden progimat és fotókat arra mentek
6ezret tényleg megér egy ilyen fullos DVD író :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5538) dik válasza FefeeX (#5536) üzenetére


dik
őstag

Aha értem, az egy jópofa dolog! De oly sokat nem ér, vagyis számomra legalábbis!
Az bisztos a multkor nekiestem egy napig folyamatába irtam vele és birta a kiképzést nekem az volt az igazi nagy tesztje! Azt hittem a végére, hogy kifolyik a tálca belőle! :D
Goldolhatod milyen meleg volt szegénynek. Meg is sajnáltam mikor nagyon bemelegedett, adtam még neki pár lemezt had irjon! :D És birta rendületlenül ami a lényeg! :R

Ja igen és ha sikerül jól felfognom hogy is működik az crossflash dolog akkor nekivágok én is az ahogy az előbbieben leírtad szép csak nekem kicsit kínai de mindegy anyira nem lényeges csak a ram lemez írás csábít a dologban a legjobban. Majd ha lesz időm több nekivágok....

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5539) TeeJay válasza dik (#5532) üzenetére


TeeJay
félisten

na megvan a tuti tipp

aki nemtudja elképzelni hogy milyen hangos a Pio 115/215 író DVD+-R lemez visszaolvasásakor
az tegyen be egy gyári préselt DVD-ROM lemezt a régebbi Pio írójába és Nero DiscSpeed-ben indítson róla olvasási tesztet

na olyan hangos lesz majd a Pio 115/215 is az egyszer írható lemezekkel

ugyanis a régebbi Pioneer írók (110-111-112) csak a DVD-ROM lemezeket olvasták 16x sebességgel, az 1x írható +- lemezeket csak 12x
az új 115/215 viszont az 1x írhatót is 16x sebességgel olvassa vissza mint a DVD-ROM lemezt

pl nekem nem zavaró amikor a Pio 110 DVD-ROM-ot olvas :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5540) dik válasza TeeJay (#5539) üzenetére


dik
őstag

Nagyon szép iromány..... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5541) audi100td válasza FefeeX (#5534) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát engem nagyon tud zavarni ha hangos egy író :)
Tehát akkor szerintem 212D lesz, csábítóan hangzik a labelflash, de már nagy részt csak mp3 cd-ket írok ki kocsiba, tudtommal az meg csak dvd-n megy.

(#5542) FefeeX válasza audi100td (#5541) üzenetére


FefeeX
veterán

Így van, LabelFlash meg DiscT@2 csak DVD-n megy. Amőgy 212D-ben a CD írás és olvasás is elég halk... :)

(#5543) audi100td válasza FefeeX (#5542) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, akkor már csak el kell passzolnom az S182M-em :)
Pedig ez a Samu író sem rossz, eddig elégededt vagyok vele, csak kéne egy Sata író, mert P35 lapon csak egy IDE csati van és a kábel meg kéne 2 vinyónak.

(#5544) FefeeX válasza audi100td (#5543) üzenetére


FefeeX
veterán

Én már csak a NEC 4571A-m használom IDE eszközként, mert egyelőre csak az tud LabelFlasht... Használni mondjuk nem is olyan gyakran használom, inkább csak van... :)

(#5545) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hali all!

Kéne egykis help. ASUS A6U 5050 notebookomba meghalt a DVD-író (DVD-t tudok vele írni, DVD-t olvasni CD-t írni/olvasni nem). Kéne egy új író. Kinéztem magamnak egy Samsung SN-T082L/BEBM DVD írót (2 év gari, lightscribe, slot-in, meg a sok nyavaja mellé még) ~15k-ért.

Kérdésem az lenne, hogy zökkenőmentesen bele lehet-e rakni? Mind2 író slim kivitelű, csak notebookokba nem nagyon vagyok képben az alkalmazott csatlakozófelületekről.

Válaszotokat előre is köszönüöm!

Üdv: Bazsi.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5546) FefeeX válasza Bazsesz (#5545) üzenetére


FefeeX
veterán

Elméletileg simán cserélhető, de gyakorlatilag elviszed a notit és megnézitek hogy bele lehet-e rakni... Az enyimet nem szedtem még szét, haverét láttam, egy kicsi csatlakozója van - elvileg notin csak az az egy fajta létezik.

(#5547) TeeJay válasza Bazsesz (#5545) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a Samsung-ot gyorsan felejtsd el
inkább akkor már ez

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5548) FefeeX válasza TeeJay (#5547) üzenetére


FefeeX
veterán

nem lehet rossz az a Samu sem, főleg hogy a noti drájvok tök különböznek az asztaliktól... Hiába volt jó asztaliban a BenQ-Philips, a notiimban a Philips-ek nem muzsikálnak a top-on...

(#5549) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Milyen SATAs DVD-írót ajánlotok 6K és 7K között? Tudjon írni DL-t és DVD-RAMot. Előre is thx!

(#5550) canniball válasza WonderCSabo (#5549) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem a Pio 212D-t fogják ajánlani. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.