Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5601) Nyiscsák válasza FefeeX (#5600) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Már megvan a szerencsés! Pip 212D lett! Remélem jó fog működni!

(#5602) FefeeX válasza Nyiscsák (#5601) üzenetére


FefeeX
veterán

Kellemes használatot kívánok, ha esetleg DVD-RAM írás is kellene, olvass vissza, és megtudod hogy kivitelezd :)

(#5603) Nyiscsák válasza FefeeX (#5602) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi szépen!

(#5604) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Ez a kép fogadott amikor az alig pár órás írómmal írni akartam! Na ilyenkor ne legyen az ember ideges! :W :W :W :W

(#5605) FefeeX válasza Nyiscsák (#5604) üzenetére


FefeeX
veterán

Daemon tools emulációt állítsd le!!!
Ha úgyse megy, lődd is ki Daemont, a pioneernek SCSI-hez semmi köze nem lehet...

Még jó hogy fullscreent linkeltél, egyből látszik a hiba oka is :)

[ Szerkesztve ]

(#5606) fanofmanu válasza Nyiscsák (#5604) üzenetére


fanofmanu
tag

óóó igen nálam is előfordult egy párszor mire rájöttem mi okozza -_-

(#5607) Nyiscsák válasza fanofmanu (#5606) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Akkor ne vigyem vissza gariba kicseréltetni?

(#5608) Nyiscsák válasza fanofmanu (#5606) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Én még nem jöttem rá mi okozza a gondot mert a daemon tools kiiktatása sem oldotta meg a problémát!

(#5609) fanofmanu válasza Nyiscsák (#5608) üzenetére


fanofmanu
tag

nha akkor nem tom mert nekem is a daemon zavart be

(#5610) FefeeX válasza Nyiscsák (#5608) üzenetére


FefeeX
veterán

Lemez típusa? Egyéb információk? El is baszarintja a lemezt? Mindent zárj be, meg előbb az emulációt kapcsold le azután lődd le a daemont... :)

(#5611) Nyiscsák válasza FefeeX (#5610) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Maxell és TDK dvd-k voltak! Igen el is ronotta a lemezeket mert ha visszarakom akkor látom rajta amit eredetileg rá akartam írni csak ugye használhatatlan az egész!
Ja és amúgy amikor kiírja ezt a hibát amit linkeltem utánna egyfolytában pörgeti a lemezt és nem adja ki! Csak akkor tudom kivenni ha kikapcsolom a gépet és utánna vissza!

[ Szerkesztve ]

(#5612) FefeeX válasza Nyiscsák (#5611) üzenetére


FefeeX
veterán

YAY, próbáld RW-vel, azt talán nem rontja el, és lehet próbálkozni... Fene tudja... Lelőttél minden progit és úgyis csinálja? Az gáz ha minden lemezzel csinálja... :(

(#5613) Nyiscsák válasza FefeeX (#5612) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Még a netet is lelőttem míg írni próbáltam de semmi változás!

(#5614) kiraly45 válasza sklopp (#5598) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Ezen gondolkodtam én is, de ma az egyik boltban azt mondták, hogy amióta az NEC Sony-NEC, azóta sz@rt sem érnek az NEC írók. No, erre kicsit meginogtam. Igazuk lehet?
Amúgy köszi a segítséget!

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5615) canniball válasza FefeeX (#5605) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, mi köze ehhez a DaemonTools-nak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5616) PPeter válasza canniball (#5615) üzenetére


PPeter
addikt

Kicsit kezdj el olvasgatni a CD/DVD-írók problémáinak topikjában.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5617) kiraly45 válasza FefeeX (#5599) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Köszi a segítséget! Igen, az a 4x-es CD-írás jól jönne. Közben gondolkodtam, és arra jutottam, hogy a régi audio cd-író programjaim (Feurio, WaveLab) nem fognak támogatni egy SATA írót. Azért rákérdezek, tévedésben vagyok ezzel? Nézegettem a neten, de sima PATA Pio 212-est nem lehet venni sehol, csak SATA-s 212D-t. A PATA megoldás a Pio 115D lenne, de az valszeg minimum 8x-osan ír CD-t. No mindegy, majd valami kikerekedik belőle. Van egy TEAC CD-íróm is, de nem ártana, ha a leendő DVD-íróm is elfogadható minőségű audio CD-t írna.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5618) PPeter válasza kiraly45 (#5617) üzenetére


PPeter
addikt

Nem a csatolás jelent problémát, hanem hogy miképp kezelik, támogatják az (újabb) írókat a szoftverek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5619) canniball válasza PPeter (#5616) üzenetére


canniball
nagyúr

Megyek mester! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5620) canniball válasza kiraly45 (#5617) üzenetére


canniball
nagyúr

A "PATA Pio 212"-t (ha nem tévedek) 112-nek hívják. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5621) kiraly45 válasza canniball (#5620) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Hát nem tudom, lehet, hogy igazad van, de én a Pio német oldalán találtam sima 212-t is. Tök mindegy, 112-t sem lehet kapni, vagy legalábbis én nem találtam.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5622) kiraly45 válasza PPeter (#5618) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Sok írásodat olvastam már, megtisztelsz a válaszoddal. Szóval ez nem a csatolástól függ. No, megpróbálok kölcsönkérni egy SATA írót. Kár, hogy a Feurio progit már régóta nem fejlesztik, én még nem találtam másikat, ahol manuálisan ilyen jól be lehetne állítani a hangerőt audio cd-hez. Akkor még híre sem volt SATA íróknak.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5623) Nyiscsák válasza FefeeX (#5612) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Az nem lehet gondja hogy 6.6-os Neot használok? De amúgy a DVD-RW-t az megírja! Nem értem én ezt az írót! :W

(#5624) kiraly45 válasza Nyiscsák (#5623) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Érdekes, a barátom 7-es Nerot használt, az fel sem ismerte az új Optiarc (NEC) SATA íróját. A 8-as Nero megoldotta a problémát. Ezért rágódok én is ezzel a SATA csatolással a régi íróprogik mellé.

[ Szerkesztve ]

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5625) Alex91 válasza Nyiscsák (#5623) üzenetére


Alex91
félisten

Mas iro progit is probalj ki! Es valoban, a regi nero tobb uj iroval nem mukodik jol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5626) PPeter válasza kiraly45 (#5624) üzenetére


PPeter
addikt

Nem a SATA csatolással volt baja, hanem adott írót nem ismerte fel, nem szerepelt a program által támogatott drive-ok listájában.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5627) canniball válasza kiraly45 (#5621) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hiszem félreértettél: arra gondoltam, hogy kis hazánkban ha jól tudom csak a 212D kapható, ha ennek IDE változatát szeretnéd, az a 112D. Így nem csak a 115D jöhet szóba.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5628) FefeeX válasza Nyiscsák (#5623) üzenetére


FefeeX
veterán

Először is: FW frissítés 1.24-re. Azután új nero telepítése... Én 8-ast használok.
Ha így sem megy akkor még mindig lehet a emez a hibás, ajánlom a Verbatim és Ricoh lemezeket.

(#5629) FefeeX válasza canniball (#5627) üzenetére


FefeeX
veterán

Így van. Hogy mi mennyire új:
212 ugyanannyira új mint 212D, csak más fícsör, 212 kezeli DVD-RAM barátot.
Ennek IDE felületű tesója a 112/112D/A12L, megint csak hasonóan.

Azonban régi progihoz mindegy, hogy IDE-s vagy SATA-s írót nem támogat... :)

Ja és nem hiszem, hogy a 115/215-ös Pioban 8x lenne a minimum CD írási sebesség... Hisz mégiscsak Pio, és nem NEC... :)

(#5630) shteer válasza canniball (#5627) üzenetére


shteer
titán

212 is kapható, lehet h nem sok érkezett de kollégához került 1

..szerintem jónak tűnik

(#5631) FefeeX válasza shteer (#5630) üzenetére


FefeeX
veterán

Jah, de mondjuk ahelyett hogy valaki keresné, fogja a flessert és átflesseli, emellett megspórol kb 1 nap keresést :)

(#5632) ByB


ByB
addikt

Slot-in + sata - létezik ilyen DVD író? :F (Ráadásul feketében.)

(#5633) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Notebookba való slim dvd írót bele lehet rakni egy asztali gépbe?
Tehát ugyanolyan molex tápcsatija és IDE csatija van?

(#5634) wwhy válasza Kombat (#5633) üzenetére


wwhy
veterán

Átalakítókkal igen. Amúgy nem - nem is talál a nagy meghajtó helyére, hiszen slim :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5635) kano válasza FefeeX (#5631) üzenetére


kano
nagyúr

Nem kell keresni. Egy tetü üzletlánc utolsó tagjában kapható 212, de az itt vásárlást már az aláírásom miatt sem ajánlhatom. :((

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5636) Kombat válasza wwhy (#5634) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi!

A ház egyedi építésű lesz, úgyhogy az nem gond! :)

(#5637) kiraly45 válasza PPeter (#5626) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Oké, fölfogtam, hogy nem a csatolás számít. Köszi.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5638) kiraly45 válasza canniball (#5627) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Tényleg félreértettelek, de így már világos, köszi.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5639) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok olyan irót ajánlani ami S-ATA csatlakozós és támogatja a túlirást, meg jó megbizhatós, olcsó, stb? :))
Az ASUS 2014-LT sajnos megtagadta ezirányú kérelmemet :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#5640) kiraly45 válasza FefeeX (#5629) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Így tényleg teljesen világos, de nem is csoda, ha valaki összekeveredik, annyi számozás és modell van. A Pio német Support-ot megkérdeztem a minimum írási sebességről, odaírhatták volna a legújabb írókhoz is, ha már a régebbi írókhoz odaírták. Ha tényleg 4x-es a CD-R írás a legújabb írókban is, akkor teljesen mindegy, melyiket veszem. DVD-RAM nem számít.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#5641) FefeeX válasza Josi (#5639) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt pl tudom, melyikkel ne próbáld:
Pioneer 212D, 110D
NEC 4571A

Egyébként valószínűsíthető, hogy a két gyártó összes többi írójával ugyanaz a helyzet... ASUS-nál lehet más, mert mindig más fejlesztését dobozolja...

(#5642) FefeeX válasza kiraly45 (#5640) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha később mégis érdekelne, újraindítással együtt kb 2 perc a crossflash, és akkor 212D-ből 212 lesz vagy 215D-ből 215 vagy akár 215L...

(#5643) IRON STORM válasza Josi (#5639) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plextor ill egyes Benq írók támogatják a túlírást. Egyébbel nem is érdemes kísérletezni.
Plextorok közül is csak a Sanyo chipsetes típusok tudják.

Csak a TDi!

(#5644) ciprm


ciprm
csendes tag

sziasztok! tudnátok tanácsot adni, mi lehet a gond? van egy pio 212D sata-m, ami a napokban már a második dvd-t nem hajlandó beolvasni, egyiknél 60%-nál, másiknál 70% környékén megáll. mindkét dvd TYG02-es kódú Taiyo, LG GSA-H30N-nel írva. az első dvd-nél még azt hittem a dvd a sz@r, de a másodiknál már gyanús volt. a haveromnak van vmi néhány éves Toshiba-Samsung dvd írója, az gond nélkül beolvassa a lemezeket. mivel itt sokan a pio 212d-re esküsznek, talán tud vki megoldást a problémámra. remélem nem a pio a rossz, bár már megvan vagy 2 hónapos :) amúgy az lg-met cseréltem le erre a pio-ra, mert az lg-nél mindig fekete "pöttyök" voltak a lemezbe égetve, soká tartott míg rájöttem, hogy a porszemcsék okozzák. de a legjobb, hogy a pio is uezt csinálja... hogy ez miért van???

(#5645) TeeJay válasza canniball (#5627) üzenetére


TeeJay
félisten

112D/212D és 115D/212D kapható magyarországon általában
és sokaknak pl kell DVD-RAM írás is
ők azok akik crossflash-t csinálnak és 112L/212L vagy 115L/215L írót csinálnak belőle 3perc alatt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5646) TeeJay válasza FefeeX (#5631) üzenetére


TeeJay
félisten

meg ha jól tudom a sima DVD-RAM írási képességű Pioneer írók mindig is drágábbak voltak mint az ugyanolyan "D" jelű FW-ben butított cucc

szóval érdemes megvenni az olcsóbb "D" jelűt és átflesselni ;)
bár kérdés hogyha megdöglik az író akkor bótba észreveszik-e hogy másik FW van rajta :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5647) canniball válasza TeeJay (#5645) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod kolléga. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5648) canniball válasza shteer (#5630) üzenetére


canniball
nagyúr

A kivétel erősíti a szabályt. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5649) FefeeX válasza TeeJay (#5646) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha úgy megdöglik akkor már senki nem veszi észre, ha meg valami baja van csak akkor mielőtt visszaviszed, visszaflesseled...
Amúgy ha épp szerencséd van, a simát 200 forinttal kapod drágábban mint a D-t, akkor már azt mondom annyit megér. Csak keresni nem állnék neki, meg mondjuk 1000 forintnál már inkább cross...

(#5650) FefeeX válasza ciprm (#5644) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, lehet hogy a lemez lett gyenge minőségűen megírva az LGben, és a Pio elsődlegesen nem olvasó, ebben az LG mondjuk jobb nála... Fene tudja, de érdekes lenne a lemez márkája is, mert láttam már olyan kiolvashatatlan nevű lemezt aminek Taiyo volt a midje, viszont köze nem volt az anyagában a taiyo-hoz... Ha ilyesmid van, abban előfordulhat hogy a lézer írásnál néha beleéget pontokat a félrekalibrálás miatt...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.