Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5301) canniball válasza celf (#5286) üzenetére


canniball
nagyúr

Még nem jött meg a fizu... :o

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5302) celf válasza FefeeX (#5300) üzenetére


celf
őstag

megy az orlodes..
de mar 212 lesz. legfeljebb felrakom a muvikat a vinyora :)

kosz a valaszokat amugy -_-

[ Szerkesztve ]

(#5303) wwhy válasza celf (#5295) üzenetére


wwhy
veterán

No, akkor még 1x: a H62N-nek alig van hangja, tegnap mentettem le 3 DVD-t, és nyugodtan ajánlom "hangilag" is ;) illetve tegnap csont nélkül írt meg 2 DVD+R-t, 2x DVD+RW-t, 1x DVd+R DL-t. Lite-on olvasóval ellenőrizve az írás minősége (szerény ismereteim szerint) kitűnő.

Ez a teszt is bizonyítja, h "extremly quiet" és "The writing performance and speed is top notch and while we couldn't find a way to test the dual layer write speeds to its full capability, the single layer write speed of 18x was demonstrated in our test quite convincingly."

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5304) dezz


dezz
nagyúr

A Pio 215 állítólag jelentősen jobban ír, mint a 115 (legalábbis a D, de ez csak FW kérdése) 215 vs. 115D (CDRInfo-s tesztek, a FW mindkettőnél 1.18, a legújabb).

[ Szerkesztve ]

(#5305) wwhy válasza wwhy (#5303) üzenetére


wwhy
veterán

Még egy kitűnő a H62N-nek: This optical storage drive produced some of the best burns of any drive, and what makes it all the more remarkable is that many were at 16X and 18X burning speeds.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5306) Janoska26


Janoska26
addikt

vettem 1 NEC5200A típusu dvd író csodát, ír meg minden, csak mikor bekapcsolom a gépet, érdekes hangok jönnek belőle, olyan kattogó vagy nemistudommilyen, ez normális, vagy vigyem vissza a rossebbe? :U

(#5307) FefeeX


FefeeX
veterán

Na végre megvettem:
Pioneer 212D lett végülis

A kezdeti afférok (fránya sata táp kábel rövid volt a vinyónak + ennek...) után igen jól beállt. Mondjuk jelentősen lassabban olvas mint a NEC, viszont csont nélkül, szuper grafikonnal végigolvasta a lemezt amit a NEC már nem akart bekajálni... Most nyomok rá egy minőségtesztet - bár tudom, sokan azt mondják nem sokat ér... Mégsem sikerült, bár Nero alatt aktív a gomb, kiírja h nem támogatja az író... Volt valami másik progi amivel meg lehetett csinálni csak nem emlékszem a címére...
Média típus egyébként Ricohjpn R003 - szinte csak ilyenekre írok.

NEC marad segéd írónak.

[ Szerkesztve ]

(#5308) FefeeX válasza FefeeX (#5307) üzenetére


FefeeX
veterán

LemezSzken csupa zöld lett... egyelőre ennyi :)

(#5309) FefeeX


FefeeX
veterán

Ami még tutibb, halkabb sokkal a NEC 4571A-mnál, mind felpörgetés, mind olvasás mind írás tekintetében, alig lehet észrevenni... Mondjuk olvasásban még mindig lassabb is, ami állítólag a 215-re már nem jellemző. Viszont köztudott hogy a NEC-k nem olvasás-bajnokok, főleg pont a sebességük miatt...

Valami sz@rság van, eddig tudott írni csatlakoztatott hálózati meghajtóról, most meg fájl letárolás van... Lehet valami átállítódott... Egyébként lehet írni 2 drive-al egyszerre más-mást 2 lemezre (egyik ATA másik SATA)

[ Szerkesztve ]

(#5310) TeeJay válasza celf (#5298) üzenetére


TeeJay
félisten

nem azért hangos mert szar hanem azért mert
a Pio 110/111/112 család csak a DVD-ROM-ot olvasta 16x sebességgel a DVD+-R lemezeket csak max 12x-ig pörgette, ellenben az új 115-ös család már 16x sebességgel olvassa az 1x írható DVD-t is úgy mint az NEC már régóta (sőt már az újraírható lemezeket is gyorsabban tolja ami viszont nem hátrány)

szóval aki látott NEC írót az sejti hogy ennyivel lesz csak kb. hangosabb
szerintem ki lehet bírni íráskor meg úgyis attól fog függeni a hangja hogy hányszorosan írsz.

jólenne ha lehetne a 115D-ből 115L-t varázsolni mert úgy énis vennék egyet :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5311) FefeeX válasza TeeJay (#5310) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért a NEC más tészta... Ha a pio is követi akkor sajna nem halkul médiatípusra, így mondjuk nem érdemes vele filmet nézni.
Ja és a 16x sebességnek köszönhetően sokat hibáznak olvasásban. Szóval, az újraírhatón kívül kábé jó volt a max 12x... Újraírhatónál mennyi a max olvasás, csak mert azt visszaolvastatni csak az asztaliban szoktam... :)
Ha megmarad egy régi L íród akkor minek akarsz abból is L-t csinálni?
Nekem jó bőven a 212D, és bent hagytam mellette a NEC-t LF-elni... :) Ja meg RAM-ot írni :)

(#5312) dik válasza celf (#5290) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Azért vettem ezt mert fogalmam sincs! :D
Talán azért mert ez már rég piacon van és kiforott tehnika! Ja igen és nem akartam hangosat. Nekem ha 16x ír bőven elég! A 108 nem cseréltem volna le ha nem válogatott volna egy kicsit a lemezek között az egy hihetetlenül jól sikerült író! Az ára nem érdekelt a minőségre mentem! Nagyából mind ilyesmi árba van, kivéve a plextorokat. Azt is megvettem volna ha láttam volna értelmét. Anyival nem jobb az mint amenyivel drágább!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5313) FefeeX válasza dik (#5312) üzenetére


FefeeX
veterán

Főleg hogy az is ugyanez... Csk tripla lóvéért... :)

(#5314) TeeJay válasza FefeeX (#5311) üzenetére


TeeJay
félisten

hát lehet hogy nálam is ezlesz
115D DVD-R és DVD+RW írásra meg CD/DVD olvasásra (filmeket csendesen játszotta a Pio úgytudom)
DVD-RAM írásra meg marad a Pio 110 :B
bár azért jobban örülnék ha lehetne crossflashelni ezt is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5315) canniball válasza TeeJay (#5314) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint melyiket akarod "crossflashelni"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5316) canniball válasza FefeeX (#5309) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ami még tutibb, halkabb sokkal...alig lehet észrevenni..."
Ez jól hangzik! :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5317) FefeeX válasza TeeJay (#5314) üzenetére


FefeeX
veterán

Miért nem SATA-sat veszel?

canniball: 115D-ből akar 115L-t csinálni, de 115L még nem létezik, kérdéses hogy lesz-e... Ha lenne 215C Magyarhonban, én azt vettem volna a NEC mellé, és lenne LF, LS, RAM meg minden :)

(#5318) FefeeX


FefeeX
veterán

Próbaírás következik. 55 forintos DVD, 2 különböző film, 2 meghajtó.
Vinyó SATA2, Pio 212D SATA2, NEC 4571A IDE. Egy vinyóról, de sebességben tudnia kell, mint ahogy elméletben a konfigom összes többi részének. Sebesség 6X. Holnap meg majd visszaolvasom - már ha sikerül az írás :)

(#5319) celf


celf
őstag

212D bevalni latszik, nagyon helyes, ma este nekem is megerkezik ha minden igaz jeee :)

egyebkent olvasasi hiba alatt azt ertitek, hogy nem ismeri fel a lemezt, vagy corrupted lesz a data... mert utobbi nagyobb gebasz imho.

(#5320) FefeeX válasza FefeeX (#5318) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, az eredmény a következő lett:

A két hasonló méretű tartalommal a meghajtók egyszerre végeztek, talán 1-2 mp különbséggel... Ami viszont érdekes, hogy 18 perc volt az írási idő, ami jóval hosszabb, mint a 6x sebesség ideje... Sokszor nem égett a lámpa egyik írónál sem - feltételezem, hogy kifogyott a puffer. Viszont ezt a dolgot nem értem - összesen 22 Mega/sec volt az elvárt a két meghajtótól összesen, a proci DualCore, a memó DualChannel, a vinyó meg 60-80 mega/sec sebességet tud folyamatosan.

Na mindegy, csináltam képeket is, majd valahova felpakolom, ha valakit érdekel.

Az mindenképp elmondható, hogy írási hangban is veri a NEC a PIO-t. Felpörgeti közben a lemezt mint egy őrült. Visszaolvasva mindkét lemez minősége tökéletes lett - legalábbis a grafikon szerint - egyenetes olvasás a PIO-ban, NEC-vel most nem próbálkozok a tisztításig... :)

(#5321) PPeter válasza FefeeX (#5320) üzenetére


PPeter
addikt

Hát igen, itt megmutatkozik a kommersz eszközök (jelesül a merevlemez és az ATA/SATA eszközök adatbuszának) sávszélesség és párhuzamos adatátviteli korlátja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5322) TeeJay válasza FefeeX (#5317) üzenetére


TeeJay
félisten

nincs SATA az alaplapomon :B
sima Pio 115 is jó lenne nekem de idehaza csak 115D kapható :U
illetve 215-ből is csak "D" ahogy láttam
szóval ezekszerint DVD-RAM-os új Pio írót idehaza kapni se lehet :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5323) canniball válasza FefeeX (#5317) üzenetére


canniball
nagyúr

A 112 szériából van, bízzunk benne, hogy a 115-ből is lesz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5324) canniball válasza TeeJay (#5322) üzenetére


canniball
nagyúr

"nincs SATA az alaplapomon :B"
Bővítőkártya?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5325) FefeeX válasza canniball (#5324) üzenetére


FefeeX
veterán

Az kb annyiba kerül, mint egy DVD író, és ráadásul sosem lesz olyan mint az integrált vezérlő...

(#5326) canniball válasza FefeeX (#5325) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ezt nem tudtam...szerencsére nem volt rá szükségem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5327) PPeter válasza FefeeX (#5325) üzenetére


PPeter
addikt

Miért ne lenne olyan? :F

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5328) FefeeX válasza PPeter (#5327) üzenetére


FefeeX
veterán

Olvastam valahol valami tesztet ahol 1-2 író elhasalt a SATA controllerrel, amúgy viszont jók voltak. Persze nem általánosítható ebből, hogy rosszak, csak még egy hiba lehetőség DVD írás mellé :)

(#5329) blacky79


blacky79
csendes tag

Hali

Lehet rossz helyen kérdezem ezt de ha tudtok segítsetek légyszi. Vista64-et használok és a dvddecrypter és a nero is azt mondja a dvdfilmekre hogy üres lemez de a film lejátszható és a filek is látszanak a sajátgépben . Ez mitől lehet? Köszi

Üdv Fecó

(#5330) dezz válasza blacky79 (#5329) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát ezt inkább itt kellene: Probléma a DVD/CD íróval

(#5331) PPeter válasza FefeeX (#5328) üzenetére


PPeter
addikt

Ez simán előfordulhat az alaplapi, integrált vezérlőkkel is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5332) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, h melyik a legrövidebb SATA-s író?

Előre is köszi!

(#5333) gardener válasza dni (#5332) üzenetére


gardener
senior tag

Vigyázz! Ha nagyon rövidet választasz, kilóghat belőle a lemez. :DDD

Szerintem, inkább a jó minőségű írok méreteit nézd meg a "jóbarátoddal"!
pl.: PIONEER DVR-215D Dimensions: W = 148mm x D = 180mm x H = 42.3mm (inc. height of front bezel)

[ Szerkesztve ]

(#5334) dni válasza gardener (#5333) üzenetére


dni
őstag

A sebességtől eltekintve van jelentős külömbség egy egy 7170S hez képest? (ilyenem van most azt hittem van ennél rövidebb is. Leginkább Verba lemezeket írok úgy tudom ezeket szeretik a NEC-ek)

[ Szerkesztve ]

(#5335) wwhy válasza dni (#5332) üzenetére


wwhy
veterán

A házam miatt ennek is eléggé utána kellett járjak :D Kitalálhatod: LG H62N :) A Pio, NEC, Asus mind hosszabb, ha 0,5cm-vel, de akkor is (nekemm inden mm számít). Az igazsághoz tartzozik, h van még egy uilyen méretű Samsung is, de már nem tudom melyik típusú :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5336) fanofmanu válasza wwhy (#5335) üzenetére


fanofmanu
tag

látom wwhy hogy neked nagyon bejön ezzaz LG H62N :D hogy muzsikál? lehet énis ilyet veszek.... vagy SAMSUNG SH-S203P még nem tom

(#5337) FefeeX válasza dni (#5334) üzenetére


FefeeX
veterán

Amíg jól ír addig szerintem felesleges bármire is kicserélni (és persz e ha jól olvas, mint lásd az én helyzetem... :) )

(#5338) wwhy válasza fanofmanu (#5336) üzenetére


wwhy
veterán

Elsősorban méretileg kellett tényleg minél kisebb. Aztán megnéztem a teszteket, és úgy gondolom, nem rossz válaztás: halk, jól ír, és most már van RPC-2-es fiemw is :D ma írtam mg vele 6 db Yuden-es Verba-t, és semmi gond ; a jó lemez is fontos, mert sz@rból csak sz@r lehet ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5339) dezz


dezz
nagyúr

SATA-s író van kinézve, de kicsit elbizonytalanodtam, mert több helyen olvastam, hogy nem igazán ajánlják első gen. SATA vezérlőkhöz az optikai meghajtókat, a manual is csak vinyót említ ide. nForce4-4X chipsetes lapom van (s.754, K8N4-E-Deluxe). Bár ezen már nem az a legkorábbi cucc van, aminél a biztonság kedvéért különféle PATA kompatibilitási opciók voltak. Lehet azért probléma?

(#5340) siriq


siriq
őstag

Hali

Ha tudna nekem ajanlani valaki dvd irot az alabbi kriteriumok szerint:
-csendes
-sata feluletu
-nem kell a legcsucsabb de irjon jol
-[errol
]
az oldalrol rendelnem meg

Szoval a valasztek az ott van, momentan eddig nem volt szuksegem meg dvd-rom ra sem nem hogy irora. Szoval nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban(van egy "ezereves" CD irom de azt sem hasznalom).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5341) Kicsirics77 válasza siriq (#5340) üzenetére


Kicsirics77
veterán

samu meg asus ami viszonylag csendes meg az optiarc
lite-on az hangos viszont minőségi
ezekről tudok nyilatkozni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5342) siriq válasza Kicsirics77 (#5341) üzenetére


siriq
őstag

Koszi a valaszt.

Igazabol konkret tipust varnek megnevezesre. Hatha meg mas is benez majd meg ide.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5343) dni válasza FefeeX (#5337) üzenetére


dni
őstag

Thx úgynézki marad ez, belefér bármibe :D

(#5344) wwhy válasza siriq (#5342) üzenetére


wwhy
veterán

részemről ... nem is mondom :B

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5345) fjani válasza wwhy (#5344) üzenetére


fjani
tag

Látom nem vagyok egyedül az Lg fanok táborában.Nem lenne illő már egy saját topik az Lg-nek???.Tapasztalatból beszélek mikor az Lg-t dicsérem 4167b,h10n,h42n,h44n,h66n ezeket próbáltam mindegyik hibátlanul teljesített főleg verbatim lemezekre.Semmi kompatibilitási problémával nem találkoztam mindegyik alaplappal hibátlanul együttműködött (nvidia,amd,intel chipkészletek).Jelenleg ezt nyűzöm LG GH20NS10 20x DVD±RW SATA Dual Layer,semmi gubanc ezzel sem.Üdv.

(#5346) Halfer


Halfer
tag

sry,megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#5347) fanofmanu


fanofmanu
tag

nha nemsokára megyek megvenni samsung sh-s203p írót szal ha valakinek van ellenvetése gyorsan írja :D rossz tapasztalatok egyebek...

(#5348) slaci007 válasza siriq (#5340) üzenetére


slaci007
senior tag

Lite-On,Pio,NEC.

Tungsram 1896-2022

(#5349) blattida válasza fanofmanu (#5347) üzenetére


blattida
nagyúr

Ferde az előlapja, de lévén kóreai, ez teljesen normális. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5350) Gergő_ válasza fjani (#5345) üzenetére


Gergő_
őstag

H10N nekem is elég csendes,de most valószínűleg H62N vagy H66N lesz
A három író közül melyik a legcsendesebb/legzajosabb?
Hol érdemes megvenni?(Iponból venni dobozosat? oem zacskósban nem nagyon bízok)
és egy Plextor PX-810SA jobb választás lenne?Vagy ezek már nem a régi plextorok ugye?
(MCC03RG20 alapanyagot használok jóideje esetleg ha hozzájutok TY-hez,eddig 4163b-vel és h10n-nel firkáltam eddig)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.