Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) canniball válasza sklopp (#5800) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ezen majd még elgondolkodom. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5802) FefeeX válasza sklopp (#5800) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezek nagyon fontos szempontok, csak a fizikát nem vetted figyelembe, ergo egy 16X olvasó hangosabb mint egy Pio 212 olvasáskor... A pio többnyire mindent megeszik, és gyönyörűen ír, lásd a Plextor is ezt használja a meghajtóiban - ami tegyük hozzá, nem kis elismerés... A 20ms különbséget meg meghagyom azoknak akik ezen akarnak élvezkedni a lemez elérésénél :P

(#5803) sklopp válasza FefeeX (#5802) üzenetére


sklopp
őstag

Hát nem is tudom, de a lemezfelismerés ideje, egy program megnyitása, talán nem a legfontosabb a sebesség. A zajszinthez, a TsST olvasó minden csak nem hangos, közel két éve használom, tudom mit beszélek. De nem ez a lényeg, hanem a mindenevő pontos adatbeolvasás, jó másolatot csak pontosan beolvasott adatról lehet készíteni. Ez nekem fontosabb az egyéb szempontoknál.

(#5804) FefeeX


FefeeX
veterán

Mai tapassztalatom szerint a 212-es pioneer nem szereti a 6x írást a Verba 16X -R lemezen, kb 90%-nál bebukott az írás... 4x-es tökéletesen megírta a lemezt, és gyönyörű a visszaolvasási görbéje.

(#5805) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Új dvd irót szeretnék vásárolni a határ 9 ezer forint! Olyat tudnátok ajánlani, ami halk, teszi a dolgát jól írja a dvd-ket illetve hajlandó beolvasni is őket a késöbbiekben? És hozzá ajanlani tudtok egy stabil verzióju megbízható Nerot? Köszönöm a segítséget.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5806) FefeeX válasza Bzzz (#5805) üzenetére


FefeeX
veterán

Pioneer 212 + a legújabb Nero. Már pár hete ezt használom együtt és tökéletes. Illetve majdnem, 6X-osan ne írj vele 16X -R Verbát :) 4X, 8X eddig frankón ment

(#5807) Bzzz


Bzzz
senior tag

ezt ismeri valaki [link]

illetve ezt: [link]

A Pio val az a gondom hogy szeretbnék DVD RAM-ot is irni.

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5808) PPeter válasza Bzzz (#5807) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg erre? KATT

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5809) kaira


kaira
csendes tag

Sziasztok!
Nekem csak annyi lenne a kérdésem,hogy igaz e,hogy a márkás DVD lejátszók(Samsung,Sony,LG stb..) nem játszák le a másolt DVD-ket és csak az eredeti DVD filmeket játszák le?????

(#5810) FefeeX válasza kaira (#5809) üzenetére


FefeeX
veterán

Hello

Ilyet honnan szedtél? :) Gondolom az asztalikra gondolsz. Nekem Panasonic cuccom van, az szerintem márkás :)
Eddig minden DivX cuccot is megevett, nem csak másolt DVD-t... Sőt, még a lemezek minőségében sem válogatós, megeszi azt a szemetet is amit már a gép nem olvas be...

Amúgy ez a gyártók szempontjából kész öngyilkosság lenne, mivel jogod van biztonsági másolatot készíteni a lemezedről...

(#5811) kano válasza FefeeX (#5810) üzenetére


kano
nagyúr

A Sony azért csinál(t) ilyeneket, de csak asztaliknál. Sony MP3 lejátszót is fenntartásokkal vásárolnék, bár az újakat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5812) PPeter válasza kano (#5811) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem nem rémlik egy olyan Sony asztali sem, ami ne tudta volna lejátszani az írott lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5813) PPeter


PPeter
addikt

Ezt a biztonsági másolatos jogot felejtsük már el :U , országonként erősen változó, hogy mit lehet tenni legálisan. Nem ezért kell lejátszania.

Nem csak egy gyári film másolata lehet egy írott DVD-Video lemezen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5814) kano válasza PPeter (#5812) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsánat, akkor úgy mondom, hogy olvastam olyat hogy az írott lemezeket nem komálta a Sony DVD player, de hozzá kell tennem, hogy a saját szememmel ezt nem láttam. :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5815) TeeJay válasza Bzzz (#5807) üzenetére


TeeJay
félisten

veszel egy 112/212D Pioneer írót és 3perc alatt átflesseled simára vagy L-re ha van olyan FW.
máris írhatsz mindent ami létezik. ;)
bár én akkor már a 115D/215D-t venném ahhoz van már L-es FW úgyhogy az mindent ír + gravíroz is bár az engem nem érdekel ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5816) TeeJay válasza FefeeX (#5806) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt hogy érted hogy 6x sebességgel nemjó Verbatimra írni?
vagy csak a Pio 212-vel? remélem a 115/215-nél nincs ilyen baki :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5817) FefeeX válasza TeeJay (#5816) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez nem általános, egyet rontottam el, 4x meg 8x meg mindent jól írt. Viszont amíg 4x meg 8x jól ír, nem fogok több lemezt próbálni 6x-on... Szal nem aranyszabály, csak előfordulhat hogy ez a problémás, de lehet a lemez volt épp egy selejtes (selejtes verba, hm, és ráadásul épp az első... :F )

(#5818) TeeJay válasza FefeeX (#5817) üzenetére


TeeJay
félisten

csak azért kérdezem mert én meg mindet 6x sebességgel írom és nem volt gondom még soha. 50darab -R Verbatimot vettem vagy 2hete és nekem azzal sincs baj soha.
lehet tényleg csak az az 1 volt nálad bibis :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5819) FefeeX válasza TeeJay (#5818) üzenetére


FefeeX
veterán

vagy a 212ben a lemezhez rendelt 6X írási stratégia nem tökéletes... :) Persze a 110esemmel énis 6xosan írtam ezeket a Verbákat...

(#5820) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Valamit nem értek. Miért van az, hogy az Asus íróknak állítólag pio belseje van, viszont nekem van 2asus-om meg elötte is volt egy és semmi baj velük. Haverok vettek pio-t és 4-ből 3db meghalt. Akkor ez miért van? :F

(#5821) TeeJay válasza Daemon09 (#5820) üzenetére


TeeJay
félisten

haverjaid valami nagyon rosszat foghattak ki
mert én már vagy 8-10Pioneer írót vettem rokonok ismerősök gépébe (FW frissítéssel tettem be mindet) és azóta is működik mindegyik sőt még lemezt se rontott ahogy kérdezgettem tőlük.
sőt én még nem is láttam rossz Pioneer írót :D
persze nem is szeretnék :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5822) FefeeX válasza TeeJay (#5821) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is hasonlót tudok mondani, rontott lemezem mondjuk nekem már volt sajna... :) Ezek közül egy volt az író hibája, a többi az enyém... :)

Az új ASUS-ok nem Pioneer belsejűek.

(#5823) pilu69


pilu69
csendes tag

Helo . Vissza olvasgatva nem igazán találtam választ a kérdésemre , ezért felteszem :P . Tehát milyen Satas dvd-írót érdemes venni , amelyik halk és megbízható ?

(#5824) TeeJay válasza pilu69 (#5823) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer 212D vagy 215D
6ezer alatt kapható mindegyik jobb boltokban ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5825) FefeeX válasza TeeJay (#5824) üzenetére


FefeeX
veterán

212-est már nem nagyon lehet venni semerre, ahogy néztem tegnap... Amúgy hangra az halkabb... :)
De 215-öt Lre flesselve lehet használni hozzá a quiet utility-t amivel halkabb lesz... :)

(#5826) TeeJay válasza FefeeX (#5825) üzenetére


TeeJay
félisten

csak ilyen kevés helyen lehet kapni :D
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5827) FefeeX válasza TeeJay (#5826) üzenetére


FefeeX
veterán

Jah, igaz, mondjuk ahogy nézem már nagyjából csak fehéret lehet kapni, bár aki keres biztos kap feketét is... A lényeg azért az, hogy a hosszú listában sok az ismétlődés :)

(#5828) edeleny


edeleny
őstag

Hali.
Mindig is NEC irom volt.
Most AD 7173-S van.
Lényegében már az elözö iroval is jelenkezett,hogy az ujrairható lemezeket ugy 20-30 irás után nem hajlandó megirni.Olyan 35-45 % után le esik a vissza olvasás,ha egyáltalán vissza tudja olvasni.
Nagyrészt az összesre elmondható,hogy 2 GB lehet rájuk irni utána van egy sáv amit nagyon nehezen olvas vissza.
Két DVD9 irtam vele,amiket szintén nehezen olvas 40-50% körüli sávban.
Nem volt agyonhasználva,max 100 lemezt irtam vele (20 lemez+80x DVD RW)

Szerintetek ha lecserélném egy Pioneer-re azzal javulna a helyzet?

(valahol azt mondták,hogy lényegében két cég gyárt DVD belső részt a NEC,és a Pionner)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5829) 3x3y válasza edeleny (#5828) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nyugodtan vegyél Pio-t, ha már elveszett a bizalmad a Nec (Optiarc) iránt. Szerintem mindkettő jó, de én egyértelműen NEC párti vagyok!

PF

(#5830) kano válasza edeleny (#5828) üzenetére


kano
nagyúr

Érdekes, hogy egy új LG íróban Matsushita belső rész volt. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5831) sklopp válasza edeleny (#5828) üzenetére


sklopp
őstag

Érdekes hibát írsz le, nekem már a sokadik NEC íróm van, hasonlót nem tapasztaltam, sőt egyéb írási hibát sem. Emlékeztet egy korábbi gondomra, csak ott olvasási hiba jelentkezett hasonló módon a Plextor DVD olvasóimnál (több különböző példánynál) amikor DVD-t másoltam volna Clonedvd programmal. Beolvasott 10-20 %-ot, majd közölte hogy nem olvasható a lemez stb. Ez általában 30-40 lemez beolvasása után jelentkezett, egyébként bármilyen más lemezeket hiba nélkül kezelt. Hogy mi okozta, sosem derült ki, váltottam TSST olvasóra, azóta nincs ilyen gondom. Plextor DVD olvasók felejtve.

(#5832) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Az alábbi 4 DVD ÍRÓ közül melyik a legjobb (ami számít, fontossági sorrendben: MEGBÍZHATÓ, HALK, GYORS) ?
Plextor 800, Plextor 810, Pioneer 212, Pioneer 215.

Ha esetleg tudtok mégjobb meghajtót, szívesen veszem ha megosztjátok velem.
Pl. valahol olvastam a Lite-On is elég jó...

Jelenleg Plextor 760-as meghajtóm van, de két originál gyári lemezt (játékok) nem hajlandó felismerni, ezért keresek mellé egy másikat ami működne azokkal is.

Előre is köszi.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#5833) IRON STORM válasza Aku-Aku (#5832) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Pio 212, 215 ill Plex 810 közül mindegy melyiket veszed, ugyanaz szinte a 3 író.
Az ár miatt nem javasolt a Plextor 810 mivel egy Pio212 belül.
A Plex 800 meg NEC belül. Fenti 3 közül válassz.

Csak a TDi!

(#5834) FefeeX válasza Aku-Aku (#5832) üzenetére


FefeeX
veterán

Megbízható az egyenlő szinten, ha második a HALK akkor:
212>215
Ha Gyors:
215>212

Plextor 810=212 (teljesen ugyanaz)

(#5835) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Notebookba kellene vennem DVD írót, de a jelenlegi tálcás helyett betolósat szeretnék, mert így ránézésre egyszerűbb, kevésbé sérülékeny kialakításúnak tűnik.
Van valami speciális dolog amit tudni kell a betolós meghajtókról? Van esetleg konkrét típus amit ajánlotok?
Köszi,

(#5836) FefeeX válasza Oldmobil (#5835) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudok róla hogy lenne slot-in DVD író még úgy általában sem, nem hogy notiba...

(#5837) Kombat válasza FefeeX (#5836) üzenetére


Kombat
őstag

Pedig van: [link]

(#5838) FefeeX válasza Kombat (#5837) üzenetére


FefeeX
veterán

Igazad van, és egész csinos, mondjuk egy szaki ismerősöm szerint a magasabb hibásodási arány miatt nem jellemző ezek gyártása... Nehezebb javítani is.
Ettől még állati jól néz ki...

(#5839) Oldmobil válasza FefeeX (#5838) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Sajnos én is ezt hallottam, bonyolultabb a mechanikája (bár nem annak látszik) így gyakrabban hibásodik. Marad akkor a hagyományos noti DVD. És még olcsóbb is lesz...

(#5840) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok. Most volt gépcsere, a régi LG íromat is lecseréltem Pioneer DVR 215 DBK-ra

az volna a kérdésem hogy ehhez az íróhoz milyen dvd-r és milyen dvd+r lemezeket ajánlotok?
Hátha vkinek van tapasztalata, vagy tud olyan oldalról ahol erről szó van.
Eddig verbatim ty-s és mcc-s lemezeket használtam az lg4120b-hez.
Kösz a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#5841) fjani válasza Zoty4 (#5840) üzenetére


fjani
tag

Tökéletes választás mindkettő a Pio-hoz is! Csűűűű.

(#5842) Zoty4 válasza fjani (#5841) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi

(#5843) FefeeX válasza Zoty4 (#5840) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezen kívül amit még érdemes lehet használni a Ricohjpn r003, de a felsoroltak is tökéletesek... A ricoh az ára miatt nálam favorit.

(nem akarsz belőle 215L-t csinálni?)

(#5844) Zoty4 válasza FefeeX (#5843) üzenetére


Zoty4
őstag

mivel tudna többet? :)

(#5845) FefeeX válasza Zoty4 (#5844) üzenetére


FefeeX
veterán

DVD-RAM írás + Labelflash, meg állítólag sokkal halkabb is lesz...

(#5846) Zoty4 válasza FefeeX (#5845) üzenetére


Zoty4
őstag

Érdekelne a dolog, hogy tudom ezt megcsinálni?

(#5847) FefeeX válasza Zoty4 (#5846) üzenetére


FefeeX
veterán

[link]
ugyanitt letölthető az S15J firmware és kernel, neked ezt kell leszedni, fájlnevek hasonlóan változnak.

(#5848) Zoty4 válasza FefeeX (#5847) üzenetére


Zoty4
őstag

linkben lévő linkek nem elérhetőek :U

(#5849) Shono


Shono
aktív tag

Erre szeretnék egy-két tippet kérni: értékek 100as skálán
1. megbízható írás 90/100
2. error correction 75/100
3. halk 50/100
és legyen benne labelflash/lightscribe
Erősen PIO párti vagyok, de nekik nincs elérhető "címkézős" írójuk. Az lenne a csodás ha a 215-ben lenne "címkézés", de nincs...
Alternatíva?
Pl.: ASUS2014L1T? A NEC/optirac írókról nem tudok semmit sose volt nekem. Régen (nagyon) a sony volt a legjobb. Az első 2x-es Sony CD íróm még mindig menne ha használnám :-)

valamint:
Mi a különbség a LightScribe és a Labelflash™ között?

[ Szerkesztve ]

(#5850) canniball válasza Shono (#5849) üzenetére


canniball
nagyúr

"Erősen PIO párti vagyok, de nekik nincs elérhető "címkézős" írójuk."
Olvass vissza (FefeeX postjait nézd)!

"Mi a különbség a LightScribe és a Labelflash™ között?"
LightScribe - LS lemez
LabelFlash - LF lemez

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.