Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5851) Shono válasza canniball (#5850) üzenetére


Shono
aktív tag

thx

(#5852) FefeeX válasza Shono (#5851) üzenetére


FefeeX
veterán

vegyél 215öst, flesseld át 215L-re, halk állítólag 75/100 lesz, lesz LF.

Toms hardveren LF messze verte LS-t... Mondjuk LS lemez olcsóbb... Ízlés kérdése, én azért vettem DVD printert ;)

(#5853) Shono válasza FefeeX (#5852) üzenetére


Shono
aktív tag

Ezek alapján:
"A gravírozást mind a két esetben (LightScribe, LabelFlash), ugyanaz a speciális fej végzi, ami az adatokat is a lemezre égeti, ezért nem lehet egy szimpla firmwire frissítéssel ilyen eszközhöz jutni."[link]

Akkor a 215 BK-ban már alapból LF-fej van? Nem igazán értem miért érné meg nekik.
Vagy hogy is van ez? Elvileg nincs is olyan hogy DVR-215L [link]

(#5854) FefeeX válasza Shono (#5853) üzenetére


FefeeX
veterán

LS-hez külön gravir fej kell, LF-et az írófej végzi, nem speciál. Azért így gyártják mert így gyfélét gyártanak le és azt adják el többfelé butítva. Valóban nincs 215L, van azonban S15J ami 215L... :) Nem egyszerű... :)

(#5855) PPeter válasza FefeeX (#5854) üzenetére


PPeter
addikt

Az LS-nél sem külön fej végzi a gravírozást, hanem az LS lemez felismeréséhez és a gravírozás szinkronizálásához van egy plusz érzékelő az íróban, a gravírozást ugyanaz a lézer végzi, mint az adatok írását/olvasását.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5856) FefeeX válasza PPeter (#5855) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor az olvasottakat félreértettem, elnézést

(#5857) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

A leghalkabb DVD-írót keresem, megbízhatóság is fontos, a sebesség annyira nem érdekel.

Köszi előre is :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5858) kano válasza Satan_Claus (#5857) üzenetére


kano
nagyúr

Olvass vissza úgy 5 db hozzászólást. ;)
Vagy LG H62N, esetleg H66N.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5859) Satan_Claus válasza kano (#5858) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Köszi :B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5860) Shono válasza FefeeX (#5854) üzenetére


Shono
aktív tag

ok, értem, köszi!
De DVR-S15J-BK-t sem találok, csak japán oldalon, és a pioneer.com / .eu azt mondja, olyan nincs.
Nem akarok kekeckedni, de valami olyan megoldás érdekelne, amit nem azzal kezdek, hogy szétflash-elem a zsírúj cuccot.
Ezek alapján a DVR-S15J-BK tök jó lenne, ha lenne...

(#5861) FefeeX válasza Shono (#5860) üzenetére


FefeeX
veterán

Ilyen csak japánban van, meg ha minden igaz, amcsiban. Szóval marad a flesselés, nem nagy dolog és a garid sem veszik el ha okosan csinálod...

(#5862) FefeeX válasza Satan_Claus (#5857) üzenetére


FefeeX
veterán

Vagy esetleg Pio 212... (kérdés mikor legyen halk)

[ Szerkesztve ]

(#5863) Satan_Claus válasza FefeeX (#5862) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

DVD lejátszás alatt főleg.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5864) Shono


Shono
aktív tag

utolsó kérdés (és asszem utána meg is veszem): 215 vagy 215D? vagy mind a kettőre állnak az eddigiek?
A két meghajtó elvileg ugyanaz, ha jól tudom a különbség ennyi:

DVR-215BK

Max 12X writing speed for DVD-RAM

DVR-215DBK

Max 5X reading speed for DVD-RAM

Vagy van más is?

Hopp ez több mint 1 kérdés volt :B

(#5865) FefeeX válasza Satan_Claus (#5863) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor a pio is nagyon halk... Már ha filmet vagy zenét játszol, másoláskor hangos.

(#5866) protegeone válasza FefeeX (#5861) üzenetére


protegeone
tag

Nem kötekedésképpen, de annó én ezt jól körüljártam :D

S15J ( 3 színvariációban ) csak Japánban létezik, kapható.

Amerikában sincs. Ott speciel lehet ugyan dobozos verzióként kapni, de az még mindig
a 215D író, csak szép dobozban, amit mi itthon doboz nélkül, OEM termékként megveszünk.

****** 781227XY forever ******

(#5867) TeeJay válasza Shono (#5864) üzenetére


TeeJay
félisten

idehaza nem nagyon fogsz "sima" 115/215-ös Pioneer írót kapni
itthon csak a "D" jelű van ami nem ír DVD-RAM-ot
de megveszed hazamégy és 3perc alatt crossflesseléssel megcsinálod belőle a legfullosabb írót ami még LF-et is fog írni :R

úgyhogy nyugodtan vedd meg a 215D-t és otthon már át tudod flesselni lazán :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5868) Zoty4 válasza TeeJay (#5867) üzenetére


Zoty4
őstag

már én is nagyon flashelném, ha lenne mivel :U

(#5869) TeeJay válasza Zoty4 (#5868) üzenetére


TeeJay
félisten

nem megy a weblap meg a leírás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5870) Zoty4 válasza TeeJay (#5869) üzenetére


Zoty4
őstag

weblap 1x ment akkor a flashelőt leszedtem, de a kernelt vagy mi a makkot azt nem tudtam ,mert addigra megint nem ment az oldal :O

(#5871) protegeone válasza Zoty4 (#5870) üzenetére


protegeone
tag

Ez talán segít :DDD

____http://rapidshare.com/files/112816377/215D.rar____

pwd: flash

[ Szerkesztve ]

****** 781227XY forever ******

(#5872) FefeeX


FefeeX
veterán

Valaki aki már megcsinálta pliz ossza meg a közzel a S15J kernelt!

(#5873) protegeone válasza FefeeX (#5872) üzenetére


protegeone
tag

Olvass vissza egy hsz-t. :D

****** 781227XY forever ******

(#5874) Zoty4 válasza protegeone (#5873) üzenetére


Zoty4
őstag

és működött is?

(#5875) protegeone válasza Zoty4 (#5874) üzenetére


protegeone
tag

Ebben nem tudok nyilatkozni.
Mindenben én sem tudok segíteni. :DDD

****** 781227XY forever ******

(#5876) Zoty4


Zoty4
őstag

Valakinek működött ez az átalakítás 215-Dről?

[ Szerkesztve ]

(#5877) FefeeX válasza Zoty4 (#5876) üzenetére


FefeeX
veterán

volt olyan jah

(#5878) FefeeX válasza protegeone (#5871) üzenetére


FefeeX
veterán

a neve szerint ez 215D

(#5879) protegeone válasza FefeeX (#5878) üzenetére


protegeone
tag

Korrekt a neve, mivel

215D-ről crossflash-elünk 215-re :D

Részletek egyébként a rar-ban lévő txt fileban.

****** 781227XY forever ******

(#5880) Zoty4 válasza protegeone (#5879) üzenetére


Zoty4
őstag

csöppet kínai mit kell csinálni, ez van a txtben:

The above file contains DVRFlash 2.5, the kernel, and firmware for the 215. The firmware installed will be 1.18.
The DVRFlash command to run is:

dvrflash.exe -ff D: S0014000.118 S0014001.118

Say yes to the warnings and the flashing will then proceed. After which you reboot and you will be at 215 with firmware 1.18 installed.

elindítom a dvrflast.exet, eddig ok, aztán a többi és a progi futtatása közben be kell írni azt a parancssort?

[ Szerkesztve ]

(#5881) FefeeX válasza protegeone (#5879) üzenetére


FefeeX
veterán

de nem 215L kellene?

(#5882) FefeeX


FefeeX
veterán

Elméletileg az S15J kernel és FW elérhetősége itt is megvan, csak bentről a cégtől nekem nem enged hozzáférést - hiába, nemzetközi túlbiztosított cég :)

(#5883) FefeeX válasza Zoty4 (#5880) üzenetére


FefeeX
veterán

te már windows 98 + -on nőttél fel? :)
itt kemény DOS-os programinditás van több függő változóval, ezért kell egy könyvtárban lennie a dvrflash.exe-nek meg a kernel, fw fájloknak. A D: meg akkor él ha nálad a D-n van a Pio cucc, ha nem akkor be kell helyettesiteni. Szal legegyszerűbb, total commander, benn állsz a mappában és beirod alul a parancsot, amit lefuttat. Egyébként parancsikont is létrehozhatsz hozzá, de tovább tart mint a flesselés...

(#5884) valory


valory
tag

Ezek közül melyik érné meg jobban? LG SecurDisc H55NRBB vagy LG Super multi H55LRBB. Csak annyi érdekelne hogy számít az h securedisc-es vagy sem, mert akkor azt venném amelyik tud LS-ot. Válaszotokat előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5885) Zoty4


Zoty4
őstag

na most akkor melyik a jó kernel, ez?
S0014001.118
S0014000.118

vagy:
DVRS15J\S0414430.114
DVRS15J\S0414431.118

jó volna egy ember aki már megcsinálta és el tudná mondani a lépéseit, így külföldi leírás alapján "vkinek sikerült" jelszóval nem tudom belevágjak e

(#5886) FefeeX válasza valory (#5884) üzenetére


FefeeX
veterán

H5 sorozat annyira nem ajánlott, ha mindenképpen LG kell akkor H6-al kezdődőt vegyél

(#5887) FefeeX válasza Zoty4 (#5885) üzenetére


FefeeX
veterán

jajj már, én anno 212D-->212 flesst elsőnek csináltam meg itthon... Meg is van a leirás hozzá amit olvastál. Node holnap kapom a 215D-m amit nyomok is LF-re :) Szal ha gondolod megvárhatod... :) Amúgy az alsó lesz a 215L a felső meg a 215 sima. A felső is tud RAM-ot de LF-et nem

(#5888) Zoty4 válasza FefeeX (#5887) üzenetére


Zoty4
őstag

oksa, akkor megvárom :)
Gyáva vagyok ehhez, amint sikerült légyszi szólj és akkor kifaggatlak :)

(#5889) valory


valory
tag

és a Pioneer DVR-215BK -hoz mit szóltok? ez tudja alapból a DVDRAM-ot vagy meg kell flashelni? (ha meg kell akkor meg lehet?)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5890) Shono válasza valory (#5889) üzenetére


Shono
aktív tag

a 215 sima tud alapból ramot írni a 215d nem.
De itt a leírások alapján, szerintem mondjuk ki nyugodtan: az összes 215-ös ugyanaz, csak más a firmware rajta.

Én ennek ellenére maradok a sima 215-nél. Találtam egy boltot ahol van sima is nem csak D-s.

Ha nagyot tévednék majd elmondom...

(#5891) FefeeX válasza Shono (#5890) üzenetére


FefeeX
veterán

sőt, a pio-nál ezek a szériák belsőleg mind ugyanazok, a 110-es óta tudok nyilatkozni, azzal kezdtem, azóta minden sorozat D, sima, L tagja teljesen azonos hardveresen

(#5892) PPeter válasza FefeeX (#5891) üzenetére


PPeter
addikt

Hardveresen javarészt igen, de például a szép előlapos, csendes japán változatokban más a belső felfüggesztés a rezgés és a hang csökkentésére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5893) FefeeX válasza PPeter (#5892) üzenetére


FefeeX
veterán

de szívesen vennék olyat... :)

Valaki más esetleg nem megy japánba? :) Illetve nem jön onnan? :)

(#5894) canniball válasza PPeter (#5892) üzenetére


canniball
nagyúr

Európába ilyen, Japánba olyan, USA-ba meg amolyan...hol ebben a logika? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5895) FefeeX válasza canniball (#5894) üzenetére


FefeeX
veterán

csóró európai minimalista gyökereknek ez való... Amennyien mondjuk többet fizetnének érte, egyet is értek a stratégiájukkal... Nem lenne kifizetődő itt is azt árulni, ezek mögött a döntések mögött általában kemény piackutatások állnak...

(#5896) canniball válasza FefeeX (#5893) üzenetére


canniball
nagyúr

Én terveztem a hétvégére: szombat reggel indulás, ebéd, városnézés, majd délután vissza...csak kilikadt a biciklim gumija, így ez most lefújva... :DDD

"ezek mögött a döntések mögött általában kemény piackutatások állnak..."
Milyen piackutatások? Ha visszaolvasol itt legtöbb Pio-s vagy a csendért vagy egyébért hajlandó lenne picivel többet is áldozni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5897) PPeter válasza canniball (#5896) üzenetére


PPeter
addikt

Ez még mindig lópikula mennyiség lenne. Amikor a többség 100 forint kedvezményért képes átutazni a várost, gondolod hogy számottevően többen adnának 2-3ezerrel többet egy szebb előlapos, csendes íróért, amikor ugyanaz a belsőség (flasheléssel) olcsóbban is megvehető lenne? Magyarország nem piac sajna...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5898) FefeeX válasza PPeter (#5897) üzenetére


FefeeX
veterán

szerintem nem 2-3, hanem 4-5 ezerrel minimum, már-már hasonló árban lenne szerintem mint a plextor írók... És lám, azokat is nagyon kevesen vásárolják... Így adott a feladat, akinek kell, szerezzen külföldről :)

Hogy is lennénk jó piac, hiszen itt mindenki tuningolni akar... elég csak a procik vagy VGA-k topicjait megnézni, nehéz eladni a gyárilag húzott példányokat is, pedig ott a 3-4ezer ft különbség az ár százalékának csak csekély része... Mondjuk EUba azért behozhatták volna - bár valószínűleg ez a hozzáállás érvényes a többi EU-lakosra is...

(#5899) canniball válasza PPeter (#5897) üzenetére


canniball
nagyúr

"...2-3ezerrel többet..."
Ennyivel többe kerül a más "belső felfüggesztés" és egy szebb előlap? :F Nem értek hozzá de párszáz forintra saccoltam a különbséget...

"...amikor ugyanaz a belsőség (flasheléssel) olcsóbban is megvehető lenne?"
Egyrészt nem mindenki flashel, az író tulajdonosok nagy százaléka valószínűleg nem is hallott még róla. Másrészt viszont ha Pistike meglátná a boltban a csilli-villi előlapot (és nem kerülne nagyon sokkal többe) valószínűleg meggyőzné a szüleit, hogy az kell...mert az mennyire tuti...lehet vele villogni a haverok előtt... :D

"Magyarország nem piac sajna..."
Ebben teljes mértékben igazad van, de nem is szűk hazánkra gondoltam, hanem pl. az EU-ra (gondolom nem egy-egy országra határozzák meg a szállított áru milyenségét, hanem egy ilyen nagyobb közegre).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5900) canniball válasza FefeeX (#5898) üzenetére


canniball
nagyúr

"...hiszen itt mindenki tuningolni akar..."
Én kérem nem! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.