Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) TeeJay válasza FefeeX (#5384) üzenetére


TeeJay
félisten

hát külföldi tesztben azt írták nagyon szépen olvas
régen sokat kritizálták hogy lassan olvassa vissza a lemezeket
most már legalább 16x sebességgel húzza
ha minőségi lemezre van írva valami akkor ott nemlesz olvasási gond szerintem ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5402) TeeJay válasza FefeeX (#5386) üzenetére


TeeJay
félisten

NEC 18x íróval olvastattam már DVD-t és kibírható hangja volt
ha a Pio szerinted halkabb az NEC-től akkor nekem tökéletesen megfelelne a Pio 115 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5403) FefeeX válasza TeeJay (#5402) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a NEC-m 16x-os, és a pio-hoz képest elviselhetetlen a hangja, valamint az olvasás akkor lesz fontos, mikor az 1-2 gázabb lemezt kell beolvasni... ettől függetlenül lehet jó a 115.A hang meg ugye kinek mi kell. Nekem jó ha lassabban olvas, de kussban van :)

(#5404) Mappa


Mappa
addikt

Sziasztok !

új gép veszek hónap végén és hát ugye új dvd-író is megy bele.Nekem most egy Pio DVR-109 szériás íróm van amivel megvagyok elégedve telejsen illetve mostanság már 16 x nem szeret írni inkább 6x a max de ezt le számítva megvagyok vele elégedve. Kérdésem az lenne,hogy maradhatók továbbra is Pioneer nál??? mert mondták hogy ezek az új pio nem a régiek már és hogy vegyek LG. tehát ha az jobbam teszi a dolgát ám legyen, teljesen hajlok akkor a felé is bár kicsit hűséges lettem a pioneerhez így 3-4 év alatt.

Véleményeteket előre is köszönöm :R

nem kötelező megadni

(#5405) FefeeX válasza Mappa (#5404) üzenetére


FefeeX
veterán

Az utóbbi hónapokban sokan nyomják az LG-t, de szerintem inkább maradj a Pio-nál. Ugyanolyan elégedett vagyok vele, mint a 110esemmel anno... LG-t én tuti nem vennék, Pioneer-ral meg csak jó tapastalatom volt eddig, minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#5406) wwhy válasza FefeeX (#5405) üzenetére


wwhy
veterán

félrement

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5407) wwhy válasza Mappa (#5404) üzenetére


wwhy
veterán

Szerintem meg nyugodtan vehetsz LG-t, legalább olyan jó, mint a Pio. Nem én mondom, hm a nemzetközi tesztek is (cdrwin stb.)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5408) Mappa


Mappa
addikt

Értem én köszönöm a válaszokat eddig nekem is jók a tapasztalataim Pio val nemtudom lehet marad ennél

nem kötelező megadni

(#5409) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a Pio 115D milyen minimum sebességen tud CD-t írni? Most egy NEC 4551-em van és Nero-val nem tudok 8x-nál lassabban írni. (mondjuk ez nem tudom minek köszönhető, nagyn nem értek ehhez a témához).

Üdv

A vér nem válik VAZZE!™

(#5410) kali válasza orbano (#5409) üzenetére


kali
legenda

minden írható lemez (cd vagy dvd) rendelkezik egy úgynevezett gyártókóddal, ez a mid (manufactured id). amikor egy lemezt beteszel egy íróba, az íróprogram (esetedben a nero) a meghajtóban található firmware (ez tartalmazza a különböző írási stratégiákat adott gyártókódokhoz) alapján olyan írási sebességeket kínál fel, amilyenek adott mid esetében meghatározásra kerültek a firmware-ben. tehát ha egy írható lemez - adott esetben cd - csak 8x írást kínál fel, és attól lassabb sebességet nem, akkor az nem hibája sem az írónak, sem pedig az írható lemeznek, csupán a gyártók adott firmware - mid párosítás esetében azt az írási stratégiát látták jónak megadni. úgy is vehetjük, hogy a technológia fejlődésével annyira finomhangolásra kerültek a dolgok, hogy amíg régebben egy adott írható cd mondjuk 4x sebességen került megírásra jó minőségben, ugyanaz manapság (főként újabb írók/firmware-ek esetében) már 8x vagy többszörös sebességgel is
biztonságosan égethető - manapság néha már kihagyásra is kerülnek a statégiákban a lassabb írható sebességek. erre egy példa; adott egy újraírható cd amin ezt látod; 4x - 12x ezen korong esetében a régebbi írók még felkínálják a 4x írható sebességet is, de az újabb írók (újabb firmware) már csak 8x vagy 10x stb. egyszóval ha egy cd írásakor csak 8x sebességet kínál fel egy adott író, akkor azt ne is akard megírni lassabb sebességgel, mert a meghatározott (adott esetben 8x) írási stratégia megfelelő eredményt kell, hogy hozzon - vagyis jobban már lassabb sebesség mellett sem lehetne megírni...
amúgy mivel a pio 115d nem egy régi író, így gyanítom az sem nagyon kínálna fel adott cd esetében 8x sebességnél lassabb írási lehetőséget!

[ Szerkesztve ]

(#5411) orbano válasza kali (#5410) üzenetére


orbano
félisten

és ha van egy dögrégi Cd lejátszóm, ami szenved a 8x-osan megírt Cdkkel? akkor nyasgem?

egyébként köszi a választ :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5412) kali válasza orbano (#5411) üzenetére


kali
legenda

hát sajnos a régi - új párosítás néha kompatibilitási problémákkal járhat!
(néhány első szériás asztali dvd lejátszó, konzol...stb sem tudja rendesen olvasni/kezelni a kelleténél kicsit gyorsabban megírt lemezeket...)

[ Szerkesztve ]

(#5413) sihu válasza kali (#5412) üzenetére


sihu
tag

20x és 18x dvd írás között nagy a külömbség??

(#5414) kali válasza sihu (#5413) üzenetére


kali
legenda

elméletben minimális, a gyakorlatban pedig szinte semmi...
ha csak azért kérdezed, mert ez döntené el, hogy mondjuk két (vagy több) optikai meghatjtó közül melyiket vedd meg, akkor inkább más szempontokat vegyél figyelembe! szerintem jelenleg még nem tartunk ott, hogy 18x vagy 20x sebességgel kellene írnunk...
(tekintve azt is, hogy 16x írható lemezeknél tartunk, még ha van is köztük olyan, ami bizonyos írók esetében felkínálj a 18x - 20x írási lehetőséget)

(#5415) royalka


royalka
őstag

Hali all. Milyen dvd irót ájánlatok ami halk és megbízható?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5416) slaci007 válasza royalka (#5415) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio 112D,212D esetleg LG a 60 szériából.

Tungsram 1896-2022

(#5417) royalka válasza slaci007 (#5416) üzenetére


royalka
őstag

A satas íróval nincs semmi baj. Mert haver nagyon panaszkodottrá. Ne hallgassará? :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5418) slaci007 válasza royalka (#5417) üzenetére


slaci007
senior tag

Ha van szabad IDE csatlakozód inkább azt válaszd,ha nincs akkor legyen csak SATA.

Tungsram 1896-2022

(#5419) royalka válasza slaci007 (#5418) üzenetére


royalka
őstag

Nagy THX

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5420) orbano válasza sihu (#5413) üzenetére


orbano
félisten

külöNbség szokott lenni köztük ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5421) kali válasza royalka (#5417) üzenetére


kali
legenda

főként azoknak szokott probléma adódni a sata csatolású optikai meghajtókkal, akik régebbi (főleg első sata-szériás) alaplappal próbálják párosítani az írókat...

(#5422) royalka válasza kali (#5421) üzenetére


royalka
őstag

Köszi :C

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5423) fjani válasza orbano (#5409) üzenetére


fjani
tag

Vegyél Pio 112-t v. 212-t v.Lg H66 v H20ns10-t mindegyik megrajzolja a cd-ket 4 x-en

(#5424) TeeJay válasza kali (#5414) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja van kb 2-3fajta lemez amit lehet írni 18-20x sebességgel is
főleg Verbatim meg TY
másról még nem nagyon láttam leírást
ez is azt bizonyítja nálam hogy ez a két legjobb fajta lemez mert csak ezeket engedik az új írók 20x sebességgel írni

múltkor volt egy bejelentés hogy talán Samsungék már 22x sebességnél járnak
kíváncsi lennék milyen lemezre írtak ilyen gyorsan hogy értelmes eredményt kapjanak?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5425) kali válasza fjani (#5423) üzenetére


kali
legenda

mondanál az említett írókhoz - főként az első háromhoz - olyan cd (mid) tipust, ahol ténylegesen kiválasztható a 4x írási sebesség? csak mert engem is nyaggat néhány ismerősöm, hogy a 8x sebbesség mellett írt cd-t nem játsza le rendesen a cd lejátszójuk az autóban...

(#5426) FefeeX válasza kali (#5425) üzenetére


FefeeX
veterán

holnap megnézem a piommal a yudenes verbáimat, tudja-e 4x-en égetni...
Még esperanza DJ's black vinyl lemezem van itthon, de gondolom az téged annyira nem érdekel :)

(#5427) FefeeX válasza TeeJay (#5424) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez nem teljesen korrekt, mert ricohjpn003 mides lemez tesztben verte még a yudenes verbát is, mégis az új pio fw-el csak 12x-t enged írni a 16x lemezre...
Amúgy eddigi tapasztalatom szerint (égettem jópár yudent meg ricoht is) a ricoh lemezeket jobban megírja az átlag író, tehát akármilyen. Valamint érdekes mód asztalikban is jobb az elérési idejük - tesztek alapján.
DE a yuden lemezek sem rosszak, sőt. (MMC-t is írtam sokat, de azok annyira nem jöttek be)

Ha fizikailag nézem a lemezt, besztof a yuden, egyszerűen más műanyag, puhább, finomabb, és lekerekített az oldala :)

Amúgy szerintem 6x-8x sebességnél nem érdemes gyorsabban írni a lemezeket, főleg hogy ott még tud az író is folyamatos sebességet produkálni...

(#5428) kali válasza FefeeX (#5426) üzenetére


kali
legenda

köszi előre is :R ja, és jó a bakelit design is - tudok olyat is szerezni, és csak néhány darab kell belőle - fanatikus haver megvett néhány eredeti ütős cd-t, de sajnálja a kocsiban azokat dobálni és hurcolászni (mivel nem olcsóbbik cd-k), azokat kellene neki áthúzni írhatóra (max 4x sebességgel), azok karcolódjanak inkább...

(#5429) FefeeX válasza kali (#5428) üzenetére


FefeeX
veterán

Verbatim Taiyo Yuden CD lemez

Pio 212D:

Nero DiscSpeed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : CD-R
Gyártó: : Taiyo Yuden
MID : 97m24s01f
Írási sebesség: : 4 X - 10 X - 16 X - 24 X - 32 X - 40 X
Kapacitás: : 79:59.72
: 703 MB
Különleges Információ
Használat : General
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
ATIP
0000 - C0 00 98 00 61 18 01 00 4F 3B 48 00 FF FF FF 00 - ....a...O;H.....
0010 - FF FF FF 00 FF FF FF 00 - ........

NEC 4571A:

Nero DiscSpeed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : CD-R
Gyártó: : Taiyo Yuden
MID : 97m24s01f
Írási sebesség: : 8 X - 16 X - 24 X - 32 X - 40 X - 48 X
Kapacitás: : 79:59.72
: 703 MB
Különleges Információ
Használat : General
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
ATIP
0000 - C0 00 98 00 61 18 01 00 4F 3B 48 00 00 00 80 00 - ....a...O;H.....
0010 - 00 00 00 00 00 00 00 00 - ........

esperanza DJ black vinyl CD lemez:

Pio 212D:

Nero DiscSpeed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : CD-R
Gyártó: : Prodisc
MID : 97m32s19f
Írási sebesség: : 4 X - 10 X - 16 X - 24 X - 32 X - 40 X
Kapacitás: : 79:59.72
: 703 MB
Különleges Információ
Használat : General
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
ATIP
0000 - E0 00 B0 00 61 20 13 00 4F 3B 48 00 FF FF FF 00 - ....a...O;H.....
0010 - FF FF FF 00 FF FF FF 00 - ........

NEC 4571A:

Nero DiscSpeed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : CD-R
Gyártó: : Prodisc
MID : 97m32s19f
Írási sebesség: : 8 X - 16 X - 24 X - 32 X - 40 X - 48 X
Kapacitás: : 79:59.72
: 703 MB
Különleges Információ
Használat : General
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
ATIP
0000 - E0 00 B0 00 61 20 13 00 4F 3B 48 00 00 00 80 00 - ....a...O;H.....
0010 - 00 00 00 00 00 00 00 00 - ........

Konklúzióként elmondható, hogy a Pioneer CD írás tekintetében finomhangoltabb, viszont nem éri el az "eszeveszett" 48x tempót. Viszont valószínűleg minőségibb anyagot produkál, mint a NEC. Egyébként a tálca csukódása is sokkal finomabb a Pioneer esetében...

[ Szerkesztve ]

(#5430) FefeeX


FefeeX
veterán

Bocsi, kicsúsztam az időből, még oda akartam biggyeszteni, hogy gyakorlati hasznát mondjuk én nem láttam még a 4x írásnak, amit NEC-vel írtam azt is minden audiót gyönyörűen visz mindegyik házimozim, haveroké, a hifim, az autórádió, egy akadás nélkül. A lényeg szerintem inkább az anyag minőségében keresendő. Kellemes meglepetés volt egyébként anno ez a prodisc MID-es esperanza lemez, aminek az írható oldala hasonlít a PS lemezekre, ugyanolyan fekete, és nem látszik rajt hogy írott vagy sem, a színe miatt...

(#5431) fjani válasza FefeeX (#5429) üzenetére


fjani
tag

Lg H20NS10

Nero CD-DVD Sebesség: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : CD-R
Gyártó: : CMC Magnetics
MID : 97m26s66f
Írási sebesség: : 4 X - 8 X - 16 X - 24 X - 32 X - 40 X - 48 X
Kapacitás: : 79:59.71
: 703 MB
Különleges Információ
Használat : General
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
ATIP
0000 - D0 00 98 00 61 1A 42 00 4F 3B 47 00 00 00 00 00 - ....a.B.O;G.....
0010 - 00 00 00 00 00 00 00 00 - ........
valamint így írja a moser boer verbát és a ritekes phillipset is

(#5432) Tomics


Tomics
addikt

Milyen DVD-írót vegyek? :B
ami nem satás olyan kellene. melyik a legjobb? pioneer-re gyanakszom. köszi!

PH! addikt since 2004

(#5433) kali válasza FefeeX (#5429) üzenetére


kali
legenda

nagyon köszi :R eddig nekem nem volt problémám a nec/optiarc/sony meghajtókkal - most is ilyesmim van -, de most kellene az a 4x cd írás... havernak amúgy egy régebbi pioneer cd lejátszója van a kocsiban, amitől nem nagyon szeretne megszabadulni, mert nagyon bejött neki, attól az egy dologtól eltekintve, hogy bármilyen íróval 8x vagy gyorsabb sebességgel megírt cd néha akadozik benne! már hívtam is, holnap veszi a pioneer 212d írót! :C

(#5434) FefeeX válasza kali (#5433) üzenetére


FefeeX
veterán

Gondolom Plextor CD íróval nem próbáltátok, szerintem azzal egy jó minőségű audio lemezt 8x-osan írva nem lenne gond... :)

(#5435) kali válasza FefeeX (#5434) üzenetére


kali
legenda

cd író :F hát a kőkorszakba azért nem akarunk visszamenni :DDD

(#5436) FefeeX válasza kali (#5435) üzenetére


FefeeX
veterán

Kb egy éve még lehetett kapni bolti, dobozos plextor DVD írót, ami biza nem véletlenül volt így, CD írására többszörösen jobb...

(#5437) kali válasza FefeeX (#5436) üzenetére


kali
legenda

már késő; most hívott a srác, hogy a 10 órás nyitásnál már ott toporgott a bolt előtt, vett pio 212d írót, otthon gépbe be, audio cd írása 4x sebességgel, cd kocsiban kipróbál -> minden ok! :C
(amúgy tudok még olyan boltot, ahol lehet kapni; Plextor PlexWriter Premium2 52x/32x/52x írót, csak az ára 24 e ft :Y megkockáztatom; a szóban forgó "problémás" pioneer lejátszó még az ezzel 8x sebességgel írt cd-t is akasztaná...)

ja; poénból írt a pio 212d íróval 8x sebesség mellett is audio cd-t, de mondania sem kellett, az már akad a kocsiban lévő pio lejátszóban, szóval a lejátszóban a bibi...

[ Szerkesztve ]

(#5438) smog86


smog86
senior tag

Pio 212 vagy 215? :U

(#5439) FefeeX válasza kali (#5437) üzenetére


FefeeX
veterán

pió író pioó olvasó, már csak pió lemez kéne bele és akkor lehet 24x-et is vinné :)

(#5440) FefeeX válasza smog86 (#5438) üzenetére


FefeeX
veterán

212D lásd #5433 (nem kell sokat vissza olvasni...)

(#5441) smog86 válasza FefeeX (#5440) üzenetére


smog86
senior tag

A két típussal kapcsolatban csak annyi van írva hogy "már hívtam is, holnap veszi a pioneer 212d írót!" na hát ebből nem jövök rá semmire...

[ Szerkesztve ]

(#5442) slaci007 válasza smog86 (#5441) üzenetére


slaci007
senior tag

Mind a kettő jó a 215-ös kicsit hangosabb mert olvasásnál 16x a vége a 212-nél 12x.
Megnézhetsz egy pár tesztet mielőtt döntesz.[link]
[link]

Tungsram 1896-2022

(#5443) IRON STORM válasza smog86 (#5441) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ugyanarra a chipsetre épül mindkét író, teljesen megegyeznek. A 215 tud 20x- an írni amit nyugodtan figyelmen kívül hagyhatsz, olvasásban is gyorsabb, de egy kis ügyességgel a 212 is tud gyorsan olvasni.
Tulajdonképpen teljesen mindegy melyiket veszed meg. Vedd amelyik hamarabb elérhető számodra.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#5444) gardener


gardener
senior tag

Látom még mindig top-on van a Pio 212D :C

(#5445) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tegnap az egyik MM-ban láttam Lite-On 20A1H-s (legalább is szerintem az volt, mert LS-os és ATA-s volt) írót. Érdemes ezt megvenni vagy inkább egy ATA-s Pio(112D vagy 115D)?
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5446) smog86 válasza kano (#5445) üzenetére


smog86
senior tag

Ezzel kapcsolatban azt tudom mondani hogy akármelyiket is veszed ne MM-be mert ott drága...

(#5447) TeeJay válasza slaci007 (#5442) üzenetére


TeeJay
félisten

már csak az kellene hogy lehessen sima Pio 115 vagy 215-öt kapni mert van akinek fontos a DVD-RAM írási képesség
idehaza meg nem nagyon fognak sehol árulni ilyet sajnos :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5448) Dashes


Dashes
őstag

NEC 7200 , PIONEER 115D, PIONEER 212.
Melyiket? ATA, SATA ,miért?

(#5449) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet letesztelni egy DVD vagy CD író állapotát, vagy az írásának minőségét?

Köszi!

(#5450) fanofmanu válasza kem (#5449) üzenetére


fanofmanu
tag

nero infotool, nero drivespeed

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.