Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) valory


valory
tag

tegnap vittem haza a Pioneer írót, meg is írtam vele 1 lemezt, szépen írt. A napokban meg akarom flashelni, hogy tudjom DVDRAM-ot írni, ha valaki küldene priviben 1 linket ahol találok ehhez leírást és progit, hogy hogyan csináljam meg a firmwaret rajta.
Előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5952) Zoty4 válasza valory (#5951) üzenetére


Zoty4
őstag

Node milyen pioneer? a típusa sem mindegy: 212, 215 vagy más típus?

[ Szerkesztve ]

(#5953) valory válasza Zoty4 (#5952) üzenetére


valory
tag

Pioneer 215D

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5954) Zoty4 válasza valory (#5953) üzenetére


Zoty4
őstag

elküldtem mailbe mindent ami kell

(#5955) Shono


Shono
aktív tag

Valaki esetleg össze tudná szedni egy hsz-ben, hogy mit kell csinálni, hogy 215L-t kapjak a végén?
Vagy legalább a linkeket. THX :R

(#5956) FefeeX válasza canniball (#5950) üzenetére


FefeeX
veterán

Többnyire az olvasás sebességét szabályozza, a felpörgetést a FW-je határozza meg. Ahhoz azt kell cserélni, a LF változatokban már finomabban kezeli a dolgokat, de S12J kernel sajna nincs elérhető - ezért cseréltem 215-re :)

(#5957) FefeeX válasza Shono (#5955) üzenetére


FefeeX
veterán

Minden szükséges info benne van a #5882 és #5932 HSZ-ban, kivéve a DVRFlash 2.5 helyét, de azt én sajna már nem tudom megadni... :(

(#5958) canniball válasza FefeeX (#5956) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor valahogy túlteszem magam azon a pár másodpercen... :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5959) VaZso válasza FefeeX (#5957) üzenetére


VaZso
senior tag

Épp' tegnap töltöttem le ezeket a fileokat.

A cdfreaks oldalon találtam valahol a linkeket, de most nem sikerült visszatalálnom... :)
Mivel a forum.rpc1.org most nem üzemel, így megkérte valaki, tegye fel, aki tudja egy helyre és ott linkelték.

A két file:
[link]
[link]

Utóbbi tartalmazza a Labelflash firmware-t, előbbiben pedig benne van a DVRFlash is.

Most fogom lassan kipróbálni. :)

(#5960) Blaze71 válasza FefeeX (#5948) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem valahogy kimaradt a Pioneer az életemből. Amit leírtam, az a saját tapasztalatom és a hallomások a Pioneer írókról. De ezt írtam is a hozzászólásomban. Az LG Írókból elég sokat használtam már. 4163, 4165, 4167, H50, H52, H55, H60 és utoljára H62. A 4163-asok kb 8-10 hónapot bírtak, de akkoriban volt, hogy 900-1000 lemezt írtam hetente. A 4165-öst is sokat használtam, eleinte szintén kb 1000 lemez hetente és az egyik kb másfél évet bírt, a másiknak meg a lemezfiók mozgató motorja adta be a kulcsot. Szépen írt majdnem két évesen is, csak kézzel kellett becsukni. :) A H sorozatuakat havonta, két havonta cserélgettem, mert többnyire haveroknak épített gépekbe kerültek. Vettem egyet, aztán ha kellett valamelyik havernak egy gép, akkor beletettem. Az első NEC az előbb említett fiók mozgató motor hibája miatt cserére szoruló 4165 helyett került hozzám. Elsőre idegenkedtem tőle, de eddíg bevált, így most vettem mégegyet. Mint azt már írtam az előző hozzászólásban is, az LG stabilabban olvassa a kissé sérült, vagy eleve gagyi lemezeket. Az NEC sokkal gyorsabb, de ami már szar, azzal nem foglalkozik. Mindkét márka a Verbatim lemezeket szereti a legjobban, bár régebben voltak jó 8x-osan írható Memorex és Fuji lemezek is MAG-EA1-es alapanyaggal. Azokat is szerette az LG, de a későbbi 16x-os Memorex már elég gáz volt. A későbbi Fuji, meg a szintén FUJI3 alapanyaggal gyártott Philips lemezek elég szarok voltak. Egy-egy 25-ös hengerből jó, ha 5-6 lemezt meg lehetett írni, aztán a visszaolvasás már eleve kétséges volt. A BenQ lemezek sem rosszak, azokat szintén szerette az LG és az NEC is, de mára már annyira kicsi különbség van az árban, hogy nem érdemes mást venni, csak Verbatimot.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5961) VaZso


VaZso
senior tag

No, beírtam a firmware-t a meghajtóba.
215D-ből lett 215L. Majd ki kell próbálni az új tulajdonságokat. :)

(#5962) TeeJay válasza Blaze71 (#5960) üzenetére


TeeJay
félisten

egyszer kipróbálhatnád a Pioneer íróit is
meg mondjuk ha heti 1000lemezt megírnál vele sokakat érdekelne hogy vizsgázik :))
az én íróm 2,5éves de szerintem még nem kapott 1000 írást :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5963) Blaze71 válasza TeeJay (#5962) üzenetére


Blaze71
őstag

Már nem írok annyit. Nagyjából 500-at írtam szeptember óta. Van egy haverom, Ő lehet, hogy ha nem is hetente, de havonta tutira ír ezret a Pioneer írójával. Neki pl bevált. Volt munkatársnak viszont megadta magát viszonylag hamar. Ezt nem időtartamra értem, hanem megírt lemezre. Azért az biztos, hogy a Samsung viszi a prímet. Szintén volt munkatársnak a majdnem két éves Samsung a harmadik lemezt már nem volt hajlandó megírni. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5964) scott_free válasza FefeeX (#5949) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi az infót!

"LS írót meg szerény véleményem szerint ASUS 2014L1T, én legalábbis azt venném ha vennék, mindenképp 2 év garival."

az Asus tényleg minőségi írókat gyárt? én lemaradtam a nec, pio, plextornál. :U

az Nec 7191 és 7201 között van észrevehető különbség? :F

[ Szerkesztve ]

(#5965) FefeeX válasza Blaze71 (#5960) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez a heti ezer nagy baromság.
Gyors fejszámolás:
1 dvd 12x írással (ami a minőség rovására mehet már) 7 perc, ha az írás kijelölést számolom, a vinyóra másolgatást meg hasonlókat nem, tehát feltételezem hogy ugyanazt a cuccot írja ki 1000szer egy héten valaki egymás után.
1000 dvd - 7000 perc, ami 116 óra, azaz ha napi 4 órát alszik valaki, akkor is 6 napig folyamatosan adagolni kell a lemezeket 7 percenként, hogy ezt a feladatot elvégezhessük. Ha 8 óra alvással számolunk akkor már 7 nap nem is elég hozzá egy héten. És akkor még nem ment el kajálni, nem vett lemezt, nem ment ki a városba, nem olvasott, nem játszott, nem csinált semmi mást, nem másolt fel semmit. Szal ott ült a gép előtt egész nap és cserélgette a lemezeket.
Ezen kívül, az LG-k általában 1000-1500 írásra vannak tervezve, tehát másfél hetente cserélni kellett volna a meghajtókat...

Ez azért picit erős volt :(

(#5966) FefeeX válasza scott_free (#5964) üzenetére


FefeeX
veterán

amilyen teszteket láttam, igen jók a 2014L1T-k... jó minőségű írás/olvasás, régebben az ASUSban pioneer belső volt, most ki tudja mi van benn, de ezek szerint nem gagyi...
NEC-k közt már nem vagyok annyira otthon, kicsit kiábrándultam belőlük...

(#5967) Zoty4 válasza FefeeX (#5965) üzenetére


Zoty4
őstag

ne kételkedj, 10 írója van és szimultánba írja, így már csak 700 perc :)
persze a lemezeket lakásra rendeli, és közben sorsjegyet kapar, ogy legyen pénze lemezre

(#5968) FefeeX válasza Zoty4 (#5967) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyszerre egy íróval több lemezt is képes megírni :C
Azért ehhez már erős tudás kell, valami erős lézeres írókat vehet :F

[ Szerkesztve ]

(#5969) BigBear válasza FefeeX (#5965) üzenetére


BigBear
senior tag

"az LG-k általában 1000-1500 írásra vannak tervezve, tehát másfél hetente cserélni kellett volna a meghajtókat..."
Már ne haragudj, de ezt a hülyeséget honnan vetted?
A logikádhoz pedig: ha több íróval ír, akkor mi van?

Használtam jó sok írót, pl. Pioneer, LG, Plextor, Nec, LiteOn, Samsung stb. mindegyikből egy rakás típust, s bizony azt kell mondjam, hogy összességében a legkellemesebb meglepetést az LG okozta. Most is használok egy régebbi H22-t meg egy H62-t, (inkább a H62-t) s bizony azt kell mondjam, hogy messze jobbnak tartom mint az összes többi írómat.

Nem fújok ugyan egyikre se, de a Pioneerhez azért megjegyezném, hogy ez az a márka, amelyikből selejteket sikerült kifognom. Meghalni nem halt meg semmi más íróm, csak Pio. 107, 108, 109, 111, így szép sorban. Most van egy 215-öm, aminek nagyon-nagyon örültem, mert kiváló minőségben ír(t), de sajnos alig pár heti használat után már elkezdett szarakodni. Sajna nem rendszeresen, így esélyem sincs garra, de hibázik. Ahogy nézegetem a lemezteszteket, rendszeresen brutális PIF tüskéket produkál, s ez bizony a lemezek visszaolvashatóságán is szépen meglátszik. Ezenkívül időnként egyszerűen nem ismeri fel a lemezeket (imgburn szerint incompatible medium). Először egy ismerős által hozott Ritek S04-es +R DL lemezre mondta - jól le is szidtam ismerősömet, hogy miért kell ilyen fostalicska lemezt venni - amit aztán az LG H62N-em olyan gyönyörűen írt meg, hogy a saját szememnek se akartam hinni, - de most már néha TY lemezekkel is produkál ilyet, szóval valami baja biztosan van, azaz volt, mert ki is dobtam... :(

(#5970) FefeeX válasza BigBear (#5969) üzenetére


FefeeX
veterán

1. Ha évek óta követnéd az eseményeket akkor ilyenbe nem kötnél bele, lásd pl PPéter írásait...

2. a logikámhoz meg olvass vissza, és rájössz hogy a leírtak alapján nem volt egyszerre több írója.

Elég felületesen olvasol, már ne is haragudj.
Egyébként a H6x széria LG PPéter szerint is nagyon jó lett, előtte viszont sosem az írás minőségéről volt híres az LG. Én meg annak hiszek inkább, aki nem évente 1 írót kínoz, hanem havonta többet...

Érdekes mód a 110es pióm, bár nem írt 1000+ lemezt, de közel volt hozzá, és semmi baja nem volt, mint ahogy nagyon sokan vagyunk itt ezzel. A 212-m mondjuk egyet hibázott, nem biztos hogy az író hibájából. Most eddig a 215 naggyon jól teljesít. Szóval, bár mindenki hajlamos a saját (bal)szerencséjére alapozva következtetéseket levonni (én is lsd NEC), a Pio összességében mégsem egy rossz választás...

(#5971) fer


fer
őstag

Ez a heti 1000 lemez engem is hanyat vágott tegnap, csak a hatalmas röhögéstöl nem tudttam válaszolni! Egyszóval ez egy hatalmas baromság, ki tudna megírni heti 1000 lemezt, főleg egy Lg-vel! Ökörség!!! Már tényleg kezd ez a topik is hasonlítani a vga-s topikra az ilyen hozzászólások miatt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5972) BigBear válasza FefeeX (#5970) üzenetére


BigBear
senior tag

Minden tiszteletem PPéteré. :R

Az első DVD író ami járt nálam, egy Pioneer DVR-A03 volt. (DVD-R 2x, -RW 1x)
Ezután aztán folyamatosan jöttek mentek az írók, átlagosan van nálam 4-6-féle (nem db.) (most perpill. 5 féle) író, így azt hiszem, mondhatom, hogy van egy kis tapasztalatom, még ha nem is akkora, mint PPéternek. Én nem ebből élek, csak hobbi, bár sajnos egyre kevésbé tudok vele foglalkozni, mind anyagi okokból, mind idő hiányában.

Hadd idézzelek: "Elég felületesen olvasol, már ne is haragudj." Olvasd el az én hozzászólásomat, de Blaze71-ét is légy szíves, legalább még egyszer.
De segítek:
"A 4163-asok kb 8-10 hónapot bírtak, de akkoriban volt, hogy 900-1000 lemezt írtam hetente. A 4165-öst is sokat használtam, eleinte szintén kb 1000 lemez hetente és az egyik kb másfél évet bírt, a másiknak meg a lemezfiók mozgató motorja adta be a kulcsot."
Ebből nekem nem az jön le, hogy egy LG-je volt (attól függetlenül az 1000 per hét elég sok, bár több íróval mehet a dolog)...

Nem mondtam, hogy a Pio rossz választás! Azt írtam, hogy sajnos csak Pio döglött meg nálam, de nem fújok egyik íróra sem.

Azt sem írtam, hogy az LG a legjobb, csak annyit, hogy butaság az 1000-1500 írásos élettertam. (Erre több LG meghajtóm alaposan rácáfolt, amelyik nem, azok csak azért nem, mert nem voltak nálam ennyi ideig, s az utóéletükről nem nagyon tudok.)
(Illetve annyit módosítanék ( :R ), hogy valószínűleg egyik írót sem tervezik túl hosszú életűre, hiszen az nem lenne üzlet ugye, de ez kivétel nélkül mindegyikre érvényes lehet...)
A régebbi LG írókat valóban alaposan meg kellett válogatni. Viszont pl. a 4120, 4160, esetleg 4163 mindegyik nagyon nagyon jó író volt, ahogy később a H22, illetve most a H62, H66. Ez utóbbiak olyannyira, hogy - ahogy írtam is - most jobbnak tartom mint az összes többi irómat, ha összességében nézem, nem csak egy-egy lemeztípusra.

[ Szerkesztve ]

(#5973) FefeeX válasza BigBear (#5972) üzenetére


FefeeX
veterán

"A 4165-öst is sokat használtam, eleinte szintén kb 1000 lemez hetente"

idézted is :) Ebből neked az jön le hogy összesen? Csak mert a magyar nyelvtan szerint ez ezzel az íróval történt... (emellett hacsak nem a kínai piacra másolta a játékokat meg a filmeket, kizárt hogy ennyit termeljen hetente akármennyi íróval is)

Én anno még a 110-es Pio korszakomban olvastam nem kis emberektől, hogy általában a meghajtókat 1000-1500 írásra tervezik, míg a NEC, Pioneer, Plextor ennek kb. a dupláját kapja élettartamban. Nem én találtam ki, és örülnék ha tudnék is idézni, de sajnos ez már csak az emlékezetemben él szerintem :)

Az nem mondtam hogy azt írtad az LG a legjobb. Egyébként mondjuk nehezen hiszem el a H6 szériát, de mivel még PPéter is azt írta, biztos van benne valami. Azonban az előtte lévő szériákból az ismerősök gépeiben túl sok halt el ahhoz, hogy bármikor is megbízzak bennük - a tesztelt minőségi értékeket nem is említve - amiket megint nem én csináltam.

Amúgy érdekes mód a Logitech cuccokkal, amik ugye min 5év vagy élettartamgarira mennek, (nem a legolcsóbbakkal, sokkal inkább a legdrágábbakkal) én is sokszor szívtam, holott érdekes mód másnál majdnem mindenkinél a legmegbízhatóbb egér-billentyűzet márka.

[ Szerkesztve ]

(#5974) FefeeX


FefeeX
veterán

Valaki nem próbált még DiscT@2 után írni a lemezre? Csak mert nekem félig megírta, és mintás is maradt, namost kérdés hogy az író dobja a hibát, a lemez vagy fene tudja mi. Csak mert azt irja a Nero hogy ha megtetoválod akkor lehet nem lesz olvasható, na de a lehet az nem biztos, és milyen faja már ha az adatréteg tetovált :)

(#5975) IRON STORM válasza FefeeX (#5973) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az NEC és a Pio írói is ugyanabba a kommersz kategóriába tartoznak mint pl az LG.
Semmivel sem bírják tovább, vagy éppen döglenek be hamarabb.
Egyedi esetek lehetnek, hogy egy NEC vagy Pio tovább bírja, de ugyanez fordítva is igaz.

A Plextor írók inkább bírják a strapát, de ott is nem egy esetet hallottam hogy bekrepált az író pár hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#5976) Blaze71 válasza FefeeX (#5965) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi az infót, de én is tudok számolni! :DDD Két gép, átlag 10 másolat, per lemez, tehát egy gépen egy lemez egyszer beolvas, majd tízszer kiír, az kb 90 perc, tehát másfél óra alatt a két gépen 20 lemez. 15 óra alatt kb 200 lemez, de a rekordunk 5 nap alatt 950 volt. Mindex még a 8x-os lemezek idején, tehát eleve nem volt 12x-es írás. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5977) Blaze71 válasza Zoty4 (#5967) üzenetére


Blaze71
őstag

:DDD A sorsjegyeket kikérem magamnak. :DDD Csakis feltöltőkártyát kapirgáltam, amíg nem volt on-line töltés. A többi félig meddíg stimmel, de mint már írtam, jó pár éve volt. Azóta kissé megváltoztak a dolgok és már nem foglalkozom írással.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5978) Blaze71 válasza BigBear (#5972) üzenetére


Blaze71
őstag

Én marha, meg pont eladtam egy gépben egy H62-t, mert nem volt otthon más fekete író éppen. Na, mindegy... :D Egy biztos, az LG írók tutira a megbízható kategóriába tartoznak. Egyébként ez igaz az olvasókra is, mert van egy 8161-es olvasóm, ami már 4 éve olvas. Igaz tetü lassan, de amit már azzal sem lehet olvasni, azt már nem is érdemes mással próbálni. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5979) Blaze71 válasza BigBear (#5972) üzenetére


Blaze71
őstag

Én marha, meg pont eladtam egy gépben egy H62-t, mert nem volt otthon más fekete író éppen. Na, mindegy... :D Egy biztos, az LG írók tutira a megbízható kategóriába tartoznak. Egyébként ez igaz az olvasókra is, mert van egy 8161-es olvasóm, ami már 4 éve olvas. Igaz tetü lassan, de amit már azzal sem lehet olvasni, azt már nem is érdemes mással próbálni. :D

Bocs, ez véletlenül kétszer ment...

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5980) Abri


Abri
aktív tag

Hy all.
Dvd írót szeretnék venni,SATA-sat, mit ajánlotok:

HD-DVD-ROM Asus PATA/SATA HR0205T Fekete 27 400 Ft
BLuerayDisk-COMBO Asus SATA BC1205PT Fekete 51 200 Ft
Asus PATA-1814L1 Felete dobozos 5 400 Ft
Asus PATA-2014L1 Fehér bulk 6 200 Ft
Asus PATA-2014L1 Fekete bulk 6 200 Ft
Asus PATA-2014L1 Fekete+Ezüst dupla előlap 6 500 Ft
Asus PATA-2014L1 Fekete+Fehér dupla előlap 6 500 Ft
Asus PATA-2014S1 Fekete 5 900 Ft
Asus SATA-2014L1T Fekete bulk 6 200 Ft
Asus SATA-2014L1T Fekete+Ezüst dupla előlap 6 500 Ft
Asus SATA-2014L1T Fekete+Fehér dupla előlap 6 500 Ft
Asus SATA-2014S1T Fekete 6 000 Ft
LG GSA-H55LBBB BULK LIGHTSCRIBE 6 100 Ft
LG GSA-H55NRBBB BULK BLACK 5 500 Ft
LG GSA-H58NRBB BULK BLACK SECURE DISC 6 200 Ft
NEC AD5200 BULK 5 300 Ft
NEC AD5200 BLACK BULK 5 300 Ft
NEC AD7191 BULK LightScribe 6 000 Ft
NEC AD7191 BLACK BULK Light Scribe 6 000 Ft
NEC AD7200 BULK RAM 5 600 Ft
NEC AD7200 BLACK BULK RAM 5 600 Ft
NEC AD7203 BULK RAM Label Flash 5 900 Ft
NEC AD7203 BLACK BULK RAM Label Flash 5 900 Ft
NEC AD7191S BULK SATA 6 000 Ft
NEC AD7191S BLACK BULK SATA 6 000 Ft
NEC AD7200S BLACK BULK SATA 5 600 Ft
NEC AD7203S OEM 5 900 Ft
NEC AD7203S OEM BLACK 5 900 Ft
PIONEER BDC-202 BLUE RAY ROM BEIGE BULK 31 000 Ft
PIONEER BDR-202 BLUE RAY WRITER BLACK RETAIL 62 300 Ft
PIONEER DVR-115D BULK 5 600 Ft
PIONEER DVR-115D BLACK BULK 5 600 Ft
PIONEER DVR-215D SATA BULK 5 800 Ft
PIONEER DVR-215D SATA BLACK BULK 5 800 Ft

Üdv
Abri

[ Szerkesztve ]

(#5981) FefeeX válasza Abri (#5980) üzenetére


FefeeX
veterán

PIONEER DVR-215D SATA BLACK BULK 5 800 Ft majd flesselni 215L-re

:R :R :R
De ez csak szerény véleményem szerint :)

(#5982) wwhy válasza Abri (#5980) üzenetére


wwhy
veterán

hosszabb árlistát nem tudnál bemásolni ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5983) PPeter válasza Abri (#5980) üzenetére


PPeter
addikt

HD-DVD-ROM Asus PATA/SATA HR0205T Fekete 27 400 Ft

Ezt vedd, ez a legjobb író. :DDD :))

Mi a reteknek ekkora árlistát benyomni? :F

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5984) Abri válasza PPeter (#5983) üzenetére


Abri
aktív tag

Hogy tudjatok miből válogatni :D ;] :P

(#5985) FefeeX válasza PPeter (#5983) üzenetére


FefeeX
veterán

Inkább vegyen egy használt CD írót, én odaadom a 8X-os sony-m 500-ért, írjon azzal DVD-t :DDD

(#5986) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Szerintetek milyen SATA-s belső DVD-író lenne a legjobb választás 5-6 ezer Ft-ért? :B
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

Sk8erPeter

(#5987) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5986) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Először Pioneer DVR-215DBK-ra gondoltam, de ez a teszt az LG GSA-H66N-t jobbnak minősítette:

Pioneer DVR-215DBK:
"A Pioneer modellje átlagos teljesítményt nyújtott, árához képest azonban picivel többet lehetne tőle elvárni. A jelenlegi mezőnyben ez a modell nem mondható rossz választásnak, de ár/teljesítmény aránya alapján mégsem ítéljük neki oda az ajánlott vétel címet."

Ellenben az LG-ről ezt írja:
LG GSA-H66N:
"Az LG terméke a maga 7.000 forint alatti árával igazán jónak mondható: a termék a SecurDisc technológia, valamint az összesített teljesítmény alapján ajánlott vételnek minősül. A meghajtó ugyan nem rendelkezik LightScribe támogatással, ám ennek ellenére mégis bátran ajánlható, csak a 10x-os Traxdata DVD-kkel vigyázzunk, azokat ugyanis nem nagyon szereti, legalábbis a mi lemezeinkkel ez volt a helyze." (Az ár azóta lejjebb ment)

Vélemény? :R
Egyéb javaslat?

U.i.: persze ez nem azt jelenti, hogy teljesen mérvadónak tekintem a fenti tesztet, ezért várom a véleményeteket a dologról! :K

Sk8erPeter

(#5988) FefeeX válasza Sk8erPeter (#5987) üzenetére


FefeeX
veterán

Erre azt tudom mondani, hogy mindkettő az erősen ajánlott kategóriába esik. Ha Pio-ból ár/teljesítmény arányt is akarsz kihúzni, átflesseled 215L-re, mint én :)

Szóval az említett két példányt nyugodtan választhatod. A lemezekkel meg ne légy fukar, a Verba és a Ricoh meghálálja a lemezenkénti +5-10 forintos ráfordítást, azokkal pedig egyik írónak sem lesz baja...

(#5989) M107


M107
addikt

Adj ist

Ha vennék is írót csak pio lenne. hogy miért a válasz több részre bontható:

- Nec: Hangos és nem minden lemezt olvas be.
- Lg: Sok lg -t láttam volt anno nekem is de 70 db egymás után motor vagy lézer hibás, vagy a megírt lemezeket be sem olvasta hol ott több optikai drive tökéletesen kezelte
-Samsung: A régieket toshiba firmware-val át flasheled akkor tutti jó írót kapsz amúgy sokat hibázik.
-Plextor: Drága és az új sorozat már nem is plex.
A többi író ami kimaradt nem írnék mert olyanom még nem volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5990) FefeeX válasza M107 (#5989) üzenetére


FefeeX
veterán

Az aláírásodhoz: azért sokan használnak Denon-t is... :)

(#5991) Sk8erPeter válasza FefeeX (#5988) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi FefeeX. :R Ezek szerint nem is lőttem annyira mellé. ;)

Igazából nehéz a választás, mert ugyan a Pio - mint említetted - átflash-elhető Labelflash-essé (ez jól hangzott...), de a teszt szerint mégsem ajánlott, bár nekem úgy tűnik, a kétrétegű lemez lassabb írása miatt húzták le, és szvsz nem ez a legfontosabb szempont... Ráadásul a tesztből az derül ki, hogy az LG-író nem tolerál mindenféle lemezt, viszont a Pio legjobb tudomásom szerint szinte mindent "megeszik"... (Legalábbis az én 212D-m nem problémázott egy lemezzel sem eddig. Persze nem próbáltam ki olyan sok márkát... De Benq-t pl kifejezetten "szereti".)
A másik szempont viszont az, hogy többnyire tapasztalataim szerint a Pio-írók elég zajosak, de cáfoljatok meg, ha ti nem így látjátok. Legalábbis eddig amennyi Pio-íróval találkoztam, az nem volt csöndesnek mondható. De a teszt szerint nem hangosabb ez a típus az LG-nél.
Egyelőre tehát azt hiszem, a Pioneer felé hajlok, nektek mi a véleményetek? :F :R

A flash-eléstől egyelőre kicsit félek, lehet, hogy alaptalanul, de még nem tettem ilyet, csak firmware-t frissítettem. :B Milyen kockázatai vannak a dolognak? :F
Esetleg tudnál küldeni egy megbízható linket (amivel Te csináltad) egy crossflash-elő progira? Előre is köszönöm... :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5992) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5991) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy vettem észre, hogy a Pioneer 215DBK és a 215D között a különbség csak a színben és az árban rejlik... De lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet. (Összehasonlítás az ipon lapja alapján)

Ha csak a szín az oka az árbeli különbségnek, azt mivel magyaráznátok? 250 Ft-tal többe kerül a fekete festék?? :DDD
Vagy a kereslet eltérésével van összefüggésben? Tehát a fehéret esetleg kevesebben veszik, ezért olcsóbban adják? (Keresletcsökkenés -> Árcsökkenés)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5993) canniball válasza Sk8erPeter (#5992) üzenetére


canniball
nagyúr

Elég evidensnek tűnik, hogy a BK=black. Az árkülönbség okáról pedig náluk kéne érdeklődni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5994) FefeeX válasza Sk8erPeter (#5992) üzenetére


FefeeX
veterán

Sajnos, mivel a fekete kelendőbb, sok helyen drágábban adják, de ez a kiskertől függ, nagykerben azonos az ára.
Amúgy nem értem miért cseréled le a 212-t, én csak azért cseréltem le mert kellett a LF :) Meg mert azt mondták, hogy lehet halkitani rajt és így is lett, gyönyörűen csendes a 215L firmware-el, felismeri a lemezeket, a sebességet hozzá igazítja, csak győzd kivárni mire beolvassa másoláskor a filmet :)

Amúgy DVD-t semmilyet nem írok 8X-nál gyorsabban, hiában tudná a verbát 20X-on... Szal hogy mennyire gyorsan ír DL-t... Főleg eddig 1-2t irtam össz :)

[ Szerkesztve ]

(#5995) canniball válasza FefeeX (#5994) üzenetére


canniball
nagyúr

"...gyönyörűen csendes a 215L firmware-el..."
A lemez felpörgetése (amikor berakod) is halkabb, mint a 212-nél?

"...csak győzd kivárni mire beolvassa másoláskor a filmet"
Mármint a lemez felismerése lassú vagy amíg felmásolja a vinyóra?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5996) FefeeX válasza canniball (#5995) üzenetére


FefeeX
veterán

amig felmásolja vinyóra, mert érzékeli hogy film és a max sebesség 4-6X lesz olvasásra, azonban mintha nem is csinálna semmit...

A lemez felpörgetése is mintha pici tovább tartana a flash után, és mintha halkabb is lenne, de nem vennék rá mérget...

(#5997) Sk8erPeter válasza FefeeX (#5994) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem vagyok megőrülve, minek cserélném le... Igaz, ezt elfelejtettem mondani, nem nekem lesz, hanem egy lánynak ajándékba.

Annak örülök, hogy csendes, de azon a mondaton kicsit megakadt a szemem, hogy "csak győzd kivárni mire beolvassa másoláskor a filmet". Miért, ennyire lassan olvassa be? Mondjuk az írás-olvasás teszt szerint sem a legjobbak az eredmények ilyen téren, itt a legjobb az LG, DVD-írás esetén viszont az LG a legrosszabb...
Gondolom nem véletlenül mondják, hogy a DVD-író elsősorban írásra alkalmas...
De ezért nem veszek külön olvasót is, tudom másra is költeni a pénzem... ;)

A DVD-ket én is max. 4-8X-osan írom, sosem használtam ki igazán az íróban rejlő képességeket, mivel elsősorban azt tartom szem előtt, hogy megbízhatóan archiválható legyen az anyag, ami rajta van. Kibírom azt a 10 percet...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5998) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Milyen 20x DVD írót ajánlanátok nekem? Melyik a legjobb? Lightscribe vagy Labelflash-eset érdemes venni? Melyik a jobb? Melyikhez olcsóbb a lemez?

(#5999) canniball válasza FefeeX (#5996) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha te nem veszel rá mérget akkor én meg nem veszek emiatt ilyen írót. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6000) sulep válasza sulep (#5998) üzenetére


sulep
senior tag

Samsung DVD+/-RW SATA (SH-S203P), Lightscribe, OEM

Pioneer DVR-215D DVD+/-RW SATA, OEM

Asus DVD+/-RW S-ATA Lightscribe, fekete+ezüst (DRW-2014L1T)

NEC 7191S

Ezek közül melyiket ajánlanátok????

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.