Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#60801) maross válasza kispal87 (#60798) üzenetére


maross
veterán

Akkor a nagyobb lesz, eleve a hangja miatt akarom lecserelni.

@potzee: most hogy mondod hatareset a 16.2 centi, vonalzoval nem tudom eldonteni, de inkabb nem mint igen..de mivel nem volt rajta az oldala x eve, ezert bevallalhato. Majd az uj hazban elfer, ha sor kerul ra.

Designban keves dolog szokott zavarni, de a ventillatornak azt a nem is tudom milyen szinét valami eszmeletlen rondanak talalom, ugyhogy valoszinuleg megfizetem a felárat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60802) velizare válasza Glaz-dozfhut (#60800) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi! figyelek rá, hogy ne legyenek túl magas bordák a ramokon.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#60803) hungar


hungar
tag

Sziasztok!

Hr-02 machot néztem ki de valószínű nem fog beférni a házamba.

Így szerintetek a

THERMALRIGHT Macho 120
vagy
SCYTHE Ninja 3 a jobb választás?

A machot kb 2 ezerrel olcsóbban tudnám beszerezni, a ninján viszont van sebesség állító lehetőség. :)

Mi a különbség a Macho 120 és a Macho 120rev.A között?

köszi

(#60804) Speed® válasza hungar (#60803) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Macho120..főleg, ha még olcsóbb is. A ventit majd a lapod állítgatja..

(#60805) hungar válasza Speed® (#60804) üzenetére


hungar
tag

Értem és a

mi a különbség a Macho 120 és a Macho 120rev.A között, a rev.a verzió az újabb ugye?

(#60806) Speed® válasza hungar (#60805) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rev.A. fekete fedőlemezt kapott és telibe nikkelezett..dizájn.

(#60807) maross válasza hungar (#60805) üzenetére


maross
veterán

Honnan venned? Nem talaltam tul sok helyet, webshopoknal meg +1500 posta.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60808) 3.Aragorn válasza Speed® (#60785) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azért ez messze nem az ajánlott kategória... :U

[ Módosította: Speed® ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60809) hungar válasza maross (#60807) üzenetére


hungar
tag

pclandről,
pickpack pontra most ingyenesen viszik ki.

(#60810) Speed® válasza 3.Aragorn (#60808) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Volt már dolgod vele? SKt meg inkább hagyjuk ;p
Semmi gond nincsen az anyaghasználaton kívül, ennyi pénzért hibátlan vétel..olcsó FSP táppal kiegészítve szoktam gépeket beleépíteni, ha nem rezonálós vinyó kerül bele, nincs baj, de arra is van megoldás..a ventijét meg 5V kötéssel kultúrált üzemre lehet fogni és a szellőzése is korrekt a hasonló 8as ventikkel szerelhető vackokhoz képest.
Nyilván, nem egy CM690, de amikor egy új gépre szánt keretben 10k van a házra+tápra, nem igazán van alternatíva..de ha tudsz, várom javaslatod.

(#60811) 3.Aragorn válasza Speed® (#60810) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban, ebben az árkategóriában nem várhat csodát az ember, de ha ennyi pénzem lenne házra, akkor inkább nem is vennék. :N Esetleg apróról lehet találni valami értelmeset ennyiért - pl. vettem már 5k-ért masszív, 2db 12-es ventivel szerelt, házilag hangszigetelt midtower házat használtan...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60812) Speed® válasza 3.Aragorn (#60811) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor még1x: ha kérnek tőled egy új gépet, számlával, tudsz jobbat? Ennyi..

(#60813) 3.Aragorn válasza Speed® (#60812) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor meg gyűjteni kell még. Ilyen házat nem ajánlanék nyugodt szívvel senkinek. 10-15 között megnyílnak a lehetőségek...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60814) Speed® válasza 3.Aragorn (#60813) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Látszik, hogy nem értékesítési területen dolgozol :) Azt kell adni, ami az adott összegért a legjobb. Nem pakolhatom a gépet minőségibb kecóba a CPU/RAM/VGA/HDD/táp kárára, magammal is kiszúrnék ezzel. Egyetértünk abban, hogy a minőség fontos szempont, de kis pénz, kis foci..ahogy a mondás tartja. Én is szívesen pakolnék 25ks ház/táp kombóba vasat, de ritka, aki erre rábólint, sajnos..úgyhogy marad az, hogy a saját érdekemet normális táppal védem, a vevő meg majd cserél/tet házat, ha olyanja van. 10ből 1 kb., akit amúgy érdekel..a lényeg, hogy esztétikus/halk legyen. Nyilván előbbibe bele lehet kötni, nem is mindenkinek ezt ajánlom, vannak visszafogottabb verziók is az ársávban szerencsére..de nagy többségben bevált. Node, off az offnak részemről.

[ Szerkesztve ]

(#60815) 3.Aragorn válasza Speed® (#60814) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban, legtöbbször úgyis a kereslet dönt. Nem lennének tele a boltok ezekkel a low budget házakkal, ha nem ezeket vinné a nép...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60816) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Egy Chieftec SH 01 házban van egy A10-5800K APU (alapon, nincs húzva, nem is tervezem)
Gigabyte F2A85X-D3H alaplapban Patriot Viper ramok (41 mm magas) társaságában az alábbi módon:
Kép

Jön a nyár és a GPU terhelése alatt borzasztó hangja van a gyári hűtőnek. Lecserélném valami jó hűtőre, ha lehet.
Ahogy látom 13k körül szoktak itt ajánlgatni hűtőket. Általában szeretem az időtálló megoldásokat, ha később más procira is átrakhatom a hűtőt ezért akár hajlandó vagyok kicsit többet áldozni.
A kérdésem az lenne, hogy megéri-e többet rászánni és egy kompakt vízhűtő rendszert venni?
pl: Cooler Master Seidon 120V
vagy
Enermax Liqmax 120S

Előre is köszönöm a segítséget.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#60817) dfdfdf válasza sequator (#60816) üzenetére


dfdfdf
őstag

Akkor éri meg a vizes cucc ha valami különlegesebbet akarsz vagy olcsón jutsz hozzá. Jáj de utálom a magas ramokat :)

(#60818) proci985 válasza 3.Aragorn (#60813) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd, ez nezopont kerdese, szerintem 10-15 korul sincs normalis haz, az altalad linkelt oldal meresi metodikaja meg elegge esetleges, szoval max a "mekkora lyuk van a lap mogott a kabelekenek" kriteriuma lehet erdekes: az meg eleg keveset nyom a latban, hogy jo a haz vagy sem. minosegi hazak meg valahol 100-150USD MSRP korul kezdodnek.

sequator: kompakt viz lehet necces, elegge szuk hatul a haz. bar ha a radi nem log ki oldalra talan ok.

egyebkent Noctua C14 talan hasznaltan lehet jo megoldas. az a baj 140mmes max CPU magassag nem hagy tul nagy terepet lehetosegekre. pl a Thermalright Macho 120 idealis lenne amire leirod, csak a hazba nem fer el.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60819) dani0113


dani0113
senior tag

Mi a véleményetek erről? Feltűnően olcsó és csak jót írnak róla. Vaya házba beférne?

iPhone 13 Pro 128GB

(#60820) nakos1212 válasza proci985 (#60818) üzenetére


nakos1212
senior tag

és az én házam?
8000FT
Fractal Core Design 1000
Bőven jó.

(#60821) Potzee válasza dani0113 (#60819) üzenetére


Potzee
addikt

Befér a Vaya-ba, kb. egy gyári cooler szintjét hozza.
Én min. egy 3 hőcsöves, 92 mm-es ventis coolert néznék...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60822) vjozsef válasza nakos1212 (#60820) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ezt a hazat meg kapni? Csak mert a weboldalukon sincs mar fent, csak az 1500os.

(#60823) Speed® válasza dani0113 (#60819) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell tőle sokat várni és akkor nem ér csalódás..gyári megoldás helyett jó, de komolyabb étvágyú procira karcsú halk üzemhez. Az FXed 95Wos, ha kap tuningot is, ne ilyesmi hűtőt tegyél rá..5k körül már vannak jó megoldások aprón (do3om).

(#60824) dani0113 válasza Speed® (#60823) üzenetére


dani0113
senior tag

do3om-mal beszéltem de nem férne be a Vaya házba egy Brocken se.. Így szerintem akkor marad az ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev. 2. Szerintem bőven elég a gyári helyett húzni úgy se terveztem a procit mert felesleges számomra.Nekem csak az a lényeg hogy beférjen és ne legyen turbina hangja mint a gyári hűtőnek.

iPhone 13 Pro 128GB

(#60825) dani0113


dani0113
senior tag

Esetleg ez? Beférne a 2 ram mellé?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#60826) Potzee válasza dani0113 (#60824) üzenetére


Potzee
addikt

# 60665
Neccesen és trükközve beférhet egy Brocken 2...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60827) dani0113 válasza Potzee (#60826) üzenetére


dani0113
senior tag

Értem,inkább biztosra mennék mert nem szeretnék pénzt kidobni. A Big Shurikenhez mit szólsz amit kiraktam?

iPhone 13 Pro 128GB

(#60828) Speed® válasza dani0113 (#60824) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van neki AMDs Merlin Edition EKL Cold Towerje fillérekért, az kvázi ugyanaz, mint az F7Pro, csak a multikompatibilitást buknád..nagy ügy ;p

(#60829) do3om válasza Speed® (#60828) üzenetére


do3om
addikt

eladtam,

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60830) do3om válasza Speed® (#60828) üzenetére


do3om
addikt

dupla. Civetta 1k amd mem jó neki?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60831) dani0113


dani0113
senior tag

Akkor szerintem marad a használt Big Shuriken vagy még a Deepcool Gammaxx 200-at is néztem 4600-ért. Az Arctic Freezer 7 Pro rev. 2 marad legvégső megoldásnak.

iPhone 13 Pro 128GB

(#60832) benikeee


benikeee
tag

Hali.

Erről a procihűtőről mik a vélenyények?

DeepCool NEPTWIN

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#60833) dani0113


dani0113
senior tag

ég egy utolsó kérdés!:D Néztem ugye ezt a Big Shuriken hűtőt és ez low profilos tehát elég széles. Nem lehet gáz belőle hogy a Corsair Vengeance ramjaim nem LP-sek? 2db van, esetleg ha átpakolom a másik dual channelbe akkor úgy el kéne férnie a hűtőnek nem? :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#60834) proci985 válasza dani0113 (#60831) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC 7pro R2 se rossz egyebkent, a 140Wos hutesi specifikaciot tudja a valosagban is, megfeleloen beszabalyozva pedig a hangja is elfogadhato (nem 140W mellett persze, full fordulaton hangos). ramok fele se nagyon log el.

benikeee: overclockersclub szerette, elegge jol hut. kerdes az ara, meg hogy van e feluletkezelve. nincs rajta nickel bevonat mint a tobbi csucs kettornyoson (D14, Silver Arrow), de ha azoknal sokkal jobb aron megkapod, lehet erdekes lehet.

arra ugyelj, hogy a ramokra valszeg nagyon durvan ra fog logni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60835) Ximo válasza benikeee (#60832) üzenetére


Ximo
tag

PCX-nél 14E ami azért sokkal olcsóbb mint a D14, Silver arrow, vagy a K2 ami ilyen dupla torony ennyiért jó vétel lehet, kérdés, hogy szükséges-e általában egy macho, vagy brocken, vagy hasonló egy hűtőbordás dög is minden igényt kielégít

(#60836) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy kicsit olvasgatva a topikot, THERMALRIGHT Macho120 Rev.A -t néztem ki. Elméletileg egy Core i5-4460-ra lesz majd. Ehhez adnak pasztát ugye, nem kell külön venni? Illetve ha hangosnak találnám az alap ventit, "akaszthatok" rá az itthon már meglévő Noctua-kból egyet?

Egyébként kisebb/olcsóbb hűtővel is beérem, ha azt mondjátok ez fölöslegesen nagy. Lényeg, hogy nagyon halk legyen és max 160 magas.

[ Szerkesztve ]

(#60837) proci985 válasza Tamoo (#60836) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pasztat adnak elvileg, a gyari ventit megtarthatod (megfelelo), de tudod cserelni is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60838) Tamoo válasza proci985 (#60837) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Maga a hűtő jó választás egyébként?
ALPENFOEHN Brocken-t és Matterhorn Pure Editiont néztem még.

(#60839) proci985 válasza Tamoo (#60838) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Macho nagyon.

Brocken is remek, ha 400rpm folott akarod hasznalni akkor az hajszalnyival jobb. Matternhorn csak dragabb de annyival nem jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60840) Tamoo válasza proci985 (#60839) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor maradok a Macho-nál.
Annak nincs nagy jelentősége, hogy sima 120 vagy 120 Rev.A?
Látom a rajzon, hogy némileg eltér méretben, de fogalmam sincs, hogy ez számít-e nekem ... :D (low profile ramokat néztem.)

[ Szerkesztve ]

(#60841) Speed® válasza Tamoo (#60840) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kizárólag a színezetében tér el. Ha teheted/befér, a "normál" Machot vedd.

(#60842) proci985 válasza Tamoo (#60840) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sima Macho egyebkent beferne?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60843) Tamoo válasza proci985 (#60842) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Talán... de inkább nem kísérteném a sorsot.
Ház Silencio 650, max 162mm-t ír cpu hűtőre (nem tudom ebbe számolják-e a szivacsot)
A sima macho pedig pont 162mm magas. (+ 3000Ft-al drágább is mint a 120)

(#60841) Speed(R): van pár tized mm. :) [link] - [link]
és a venti se teljesen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#60844) Speed® válasza Tamoo (#60843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

0.6 magas a felső fekete festékréteg kb.
A sima Macho passzívan vinné az i5öt..

(#60845) Ximo válasza Tamoo (#60840) üzenetére


Ximo
tag

Ha a sima beférne akkor mindenképpen azt vedd, árban alig van különbség, de ugye a nagyobb ez esetben is jobb :)
Ha max 160-as fér el akkor határeset lehet, mert gyári adatok szerint 162mm, a ventilátor cseréjére nem lesz szükség tesztek szerint ugyan olyan halk, vagy halkabb mint a Noctura
Ha hánysz az olajzöld színétől, van már fehér is pl itt: http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/thermalright-macho-rev-a-bw/988
Pchg edition fekete ventivel ami elvileg alacsonyabb fordulaton üzemel ami szerintem kb tök mindegy, de jobb ha nem 800/perc a max fordulata. Ja és ezek mindegyike elfog férni bármilyen RAM-okat veszel, én is aggódtam, de olyan az aszimmetrikus kialakítás, hogy nem lóg a RAM-ok foglalata fölé egyáltalán.
Ja és van hozzá paszta: sima fehér szilikon...

[ Szerkesztve ]

(#60846) Tamoo válasza Speed® (#60844) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Passzívan úgysem akarom használni, annak akkor lenne értelme ha eleve hangtalan lenne az egész gép ... de nem az.
Hűtő teljesítményre meg ventivel mindegyik verzió bőségesen elég, így nem látom értelmét mért fizetnék +3e-t a nagyobbért. Főleg, hogy nem 100%, hogy kényelmesen befér.

[ Szerkesztve ]

(#60847) Ximo válasza Tamoo (#60846) üzenetére


Ximo
tag

Hol olcsóbb 3E-el a 120-as? Én ahol csak néztem kb. egy árban voltak, ezresen belül a különbség... De igazad van én sem merném kockáztatni, hogy ne férjen be :)

[ Szerkesztve ]

(#60848) bombibmw válasza Tamoo (#60840) üzenetére


bombibmw
veterán

A Rev.A.-hoz nem jár backplate.
Mivel nem tudod húzni a procit,simán elég a 120 is és még helyed is marad.

[ Szerkesztve ]

(#60849) Ximo válasza bombibmw (#60848) üzenetére


Ximo
tag

Most hogy mondod én is úgy látom, hogy a Rev-a hoz nincs backplate, tudom hülye kérdés, de akkor azt hogy kell felszerelni ez normális így?

(#60850) bombibmw válasza Ximo (#60849) üzenetére


bombibmw
veterán

Alátétekkel van felfogatva a lapra.
Ha káros lenne,nem adták volna így ki,annak ellenére,hogy ez egy egy igencsak spórolós megoldás,de a cooler nem akkora súlyú,hogy baj legyen belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.