Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#60151) Glaz-dozfhut válasza SoulReaver (#60146) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igazából nem stresszeltem. 5 %-os (CPU) terhelésnél a gyári ventivel is hatékony, szóval nem jött ki a különbség. Csak akkora lehetett a légmozgás, mint a középen hagyott gyári venti légszállítása. Mivel azt otthagytam, abba beleütközött a levegő és amaz nem fejthette ki áldásos hatását. Eredetileg csak ki akartam próbálni, hogy fér el, de olyan gondom volt vele, hogy hozzáért a RAM-hoz és a ház plexi oldalához egyszerre. Direkt olyan memóriát vettem volna magamnak, mint a meglévő, nagyon Low profile-t, hogy ki se látszik a foglalatból. Meg is kaptam, típusszámra, mindenre megegyezik, éppen csak magasabb. Ittlátszik a példa kedvéért, hogy 2 méretben fut. A memória.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#60152) Menthirist


Menthirist
veterán

Lol, egy kis érdekesség az Ashura-ról és a Gigabyte ET6 "tuningprogramjáról"
Ha nyitva az ablak, és kb 15 fok van benn, az ET6-ban pedig defaultra van állítva a venti szabályozás, akkor annyira alacsonyan hagyja pörögni a ventit, hogy beesik 60-80 rpm alá (!!!), amitől megáll, és nem hajlandó elindulni ismét (látom hogy moccantana rajta, de nem sikerül annyit hogy forduljon), gondolom addig amíg nem melegedne fel annyira a proci hogy annyi pwm feszt kapjon hogy megindítsa a ventit.

Szóval be kellett állítani a venti szabályozást olyanra, hogy 100-150 rpm alá ne essen a fordulatszám még idle-ben sem. :) Nehogy elaludjon :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60153) Menthirist válasza Menthirist (#60152) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, persze a ventit %-ban állítja, a cpu temp-nek a maghőt nézi, szóval most 55%-os rpm-et adtam neki 25-fokig, aztán 50-es maghőnél 100%-ot, közte lineáris. Így most idle-ben 300-at pörög 32 fokos maghőnél (ha 55% alá viszem, nagyon leesik az rpm, szóval ilyen 45%-nál már leáll a venti. nem tudom milyen elfuserált vezérlőprogi ez az ET :D)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60154) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a minap rendeltem egy Macho 120-ast, de véletlenül egy Macho 120 Rev. A-t küldtek el. Most nem tudom, hogy visszaküldjem e és kérjem a megfelelő hűtőt vagy sem. Mennyi a különbség a kettő között? Fokban, hangban? Nem sok mindent találok erről a neten, szóval remélem itt tudnak segíteni ebben. :R

(#60155) pipo112 válasza Zedz (#60154) üzenetére


pipo112
senior tag

Semmi külnbség nincs a két hűtő teljesítménye között,csak a felfogatásuk ban van némi eltérés

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60156) Lambos válasza Potzee (#60147) üzenetére


Lambos
tag

Szia!
Nos, a sors úgy hozta, hogy Gammaxx 300 lesz.
Itt helyben ezt tudom a legolcsóbban beszerezni, a True Spirit már jóval drágább lenne mire kihozzák (posta költség). Igazából csak azért tartok az olyan hűtőktől amikről sosem hallottam, mert a Xilence-el is pórul jártam. A ventilátort a bordákhoz fogató keret igénytelen, gyenge kivitelezése miatt az egész ház remegett az első naptól, így azt fektetve kellett használnom. Így utólag szétszedve már tudom hogy ez azért volt, mert a keret kisebb darabokból állt össze, amolyan pattintós módszerrel. Aminek hézagai miatt keletkezett a rezonancia. Szóval így végszóként, XILENCE COO-XPCPU.LGA.I7 hűtőt senki se vegyen. Csak arra jó hogy megdobáld az ablak alatt bagzó macskákat.

Köszönöm a segítséget, további szép napot.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#60157) kispal87 válasza Zedz (#60154) üzenetére


kispal87
aktív tag

Macho 120
és
Macho 120 Rev.A

A Rev.A nikkel külsőt kapott és fekete a felső lemeze, szerintem semmi egyéb különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#60158) Kami11 válasza kispal87 (#60157) üzenetére


Kami11
őstag

Valamint a rev. A-nál nincs hátlapi merevítő!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#60159) brumi1024


brumi1024
veterán

Sziasztok!

Egy Fractal Core 3000 - Asus B85 Vanguard (mATX) - i5-4670 (non-K) kombinációhoz milyen procihűtőt ajánlotok az OEM helyett? Lehűti ugyan az OEM is, de szeretnék valami komolyabbat, főleg így nyár előtt, mert a gép tetőtéri szobában van. Árkeret 15k környéke első körben. Jól gondolom, hogy egy Thermalright Macho HR-02 vagy egy használt Noctua DH14 passzentosan férne be a videokártya miatt?

Köszi!

(#60160) bombibmw válasza brumi1024 (#60159) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Egy Thermalright Macho 120 bőven elég lenne oda és hely is maradna. :)

(#60161) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Scythe Ninja Plus-hoz az alábbi lefogatás jó-e? Elvileg jó, de inkább megkérdezem, nehogy lukra fussak :)

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/scythe-flip-mount-super-back-plate-4/3610

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60162) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Ahhoz, hogy a venti automatikusan szabályozza a fordulatot, 4 pines csatlakozó kell, vagy elég a 3 is? CPU és sima ház ventik esetében kérdem ezt.

(#60163) do3om válasza Zedz (#60162) üzenetére


do3om
addikt

elég 3 pines csak az alaplapon annak a csatlakozónak tudni kel szabályozni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60164) Menthirist válasza Zedz (#60162) üzenetére


Menthirist
veterán

tudtommal a 3 pin-esek esetén csak feszültségszabályozással lehet befolyásolni a ventillátorok sebességét, és nincs róla semmilyen visszajelzése a rendszernek. Négy pin-es esetben a negyedik láb a pwm, tehát a fesz konstans, csak a pwm diktálja a tempót. Ez befolyásolható szoftveresen is, pl bios-ból.

szerk: de ezekszerint nem jól tudom. Mindegy, a pwm-esek tuti négyesek :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60165) Zedz válasza Menthirist (#60164) üzenetére


Zedz
addikt

És 1 4 pinesre ráköthető 2 4 pines venti? Nem terheli túl? Mert kaptam elosztót az egyikhez.

(#60166) h1mpi válasza Zedz (#60165) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akár még 4-5 db is :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60167) Menthirist válasza Zedz (#60165) üzenetére


Menthirist
veterán

Kettőt szerintem még rá lehet kötni. Többes elosztókhoz már szokott lenni extra tápellátás (sata vagy molex)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60168) Zedz


Zedz
addikt

Köszönöm. Most 1-1 3 pinesre van rákötve a hátsó illetve a CPU fenti, tekernek is mint a bolond. :D

(#60169) Menthirist válasza Zedz (#60168) üzenetére


Menthirist
veterán

én most rendeltem egy 4-es és egy 2-es elosztót, hogy a felső két 14-es és egy 12-es mehessen a 4-es elosztóval egy helyre, míg a lenti 12-es és a majdani előlapi 2x 12-es F12 PWN (amik magukban tartalmaznak elosztót is) megy a 2-es elosztóra. Elvileg így 3 helyről letudom a prociventi + 6 venti vezérlését.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60170) brumi1024 válasza bombibmw (#60160) üzenetére


brumi1024
veterán

És ha esetleg később K-s procira (és Z-s alaplapra) cserélném maradna elég "tartalék" a Macho 120-ban?

(#60172) Menthirist válasza Ribi (#60171) üzenetére


Menthirist
veterán

És pwm-vezérelt az egész?

amúgy forrasztgatni nem fogok :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60173) Ribi válasza Menthirist (#60172) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, de nem is kell.
Ennyi venti amúgy is kiszellőztet, bármi is fűt odabent :D

[ Szerkesztve ]

(#60174) hegegabi80 válasza Ribi (#60171) üzenetére


hegegabi80
addikt

Mihez kell ennyi venti? Csak nem valami kazán készül? :DD

(#60175) Menthirist válasza Ribi (#60173) üzenetére


Menthirist
veterán

De pont ez az, hogy nekem is azért kellene pwm, mert annyi venti ami nekem van (6), félgőzzel is kivisz mindent, nem kell hogy max fordulaton pörögjön mind. pwm-mel meg szépen igény és felhasználás alapján lehet szabálzoni, hogy mindig csak annyira pörögjön, amennyire kell.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#60176) Ribi válasza Menthirist (#60175) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát nekem mindig 5Vn fut, annál lentebb úgyse venné sose.

hegegabi80:A 8350 fűt, de nem kazán.
Ez mondjuk még egy régi konfig képe.

(#60177) h1mpi válasza Ribi (#60176) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem a design ház volt a cél látom :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60178) bombibmw válasza brumi1024 (#60170) üzenetére


bombibmw
veterán

Akkor is elég lesz,ha nem extrém tuningot szeretnél.
Ha 4,5-4,5-ön szeretnéd járatni,akkor Noctua D14,Alpenfönh K2.
Egy bizonyos órajel-feszültség felett viszont semmivel sem hűthető szinte,ezért kupaktalanítani szokták,ezután viszont már a 120 is elég.

(#60179) Picturemaker válasza Ribi (#60176) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ribi:Ez de jó! Hétvégi kuckóban, akarom mondani faházban lakik a cucc! :))

Ez nem válaszként, csak úgy egy kis tapasztalat:
Vettem egy TR True Spirit 140 Power hűtőt. Hivatalosan kicsit magasabb, mint 171 mm. CM 690-es házam van, amire a gyártó azt írja, hogy a CPU hűtőnek a max. magasság 176 (meg egy kicsi) mm.
Erre nem tuom felrakni a ház oldalát, kb. 5 mm hiányzik. :W A kúlermester bekaphassa! :((

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60180) Potzee válasza Picturemaker (#60179) üzenetére


Potzee
addikt

Hol írja a CM a 176 mm-t a 690-re? Én nem találom a gyártó oldalán... :F

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60181) pipo112 válasza Picturemaker (#60179) üzenetére


pipo112
senior tag

Éppen a minap néztem a cm690et Max 170mm CPU Cooler height

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60182) Picturemaker válasza pipo112 (#60181) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ott egy rajz, 176,7mm-t ír. [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60183) pipo112 válasza Picturemaker (#60182) üzenetére


pipo112
senior tag

Láttam a rajzot meglepett viszont cm690III viszont Max 171

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60184) Potzee válasza pipo112 (#60183) üzenetére


Potzee
addikt

A CM 690 II - 177 mm

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60185) pipo112 válasza Potzee (#60184) üzenetére


pipo112
senior tag

Igen ezt tudom , de ezért érdemes magadnak lemérni egy vonalzóval , vagy centivel mert sajnos a gyártók nem mindig a pontos adatot közlik (ott is emberek dolgoznak tévedhetnek ) bár lehet Velük közölni legfeljebb javítják az elírást.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60186) RAZERX


RAZERX
csendes tag

Szép napot!

Véleményt kérnék hozzáértőktől !
Melyik a hatásosabb ???

http://www.amazon.de/K%C3%BChler-Sockel-Kupferboden-Heatpipes-L%C3%BCfter/dp/B00BY6VL8O

http://www.tweaknews.net/reviews/thermaltake_v1_ax/

[ Szerkesztve ]

asus rog rampage formula,Ocz reaper 4gb ,CPU Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz Videokártya Asus R7260X 1gb ,Fsp 400w blue strom II

(#60187) BMS


BMS
őstag

Hali
A leírásomban szereplő konfighoz vennék processzor hűtőt mert a gyári nagyon hangos egy komolyabb játéktól.
Olyan hűtő kell amit könnyen be tudok szerelni úgy,hogy nem kell kiszedtem az alaplapot.
A ház egy coolermaster elite knight 350,ebbe férjen bele :)
Vagy az ipon.hu vagy a pcx-ről rendelném és max 10ezer forint legyen.
előre is köszönöm.
fm2-es foglalatú a gép

lenne egy kérdésem is:
Mi a különbség a 3 és a 4 pines hűtők között? Jobb a 4 pines?

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60188) Potzee válasza pipo112 (#60185) üzenetére


Potzee
addikt

Miután megvetted...leméred... :F
Jobb még vásárlás előtt tisztában lenni a méretekkel...csak jelen esetben a CM elmérte a f@arkát...
Én a ház vásárláskor inkább a PH fórumra hagyatkoztam!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60189) Apollo_21 válasza RAZERX (#60186) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én a felsőre voksolnék..azt + átis tudnád szellőztetni elég rendesen, vmi tuti házhuzatot generálva.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60190) Potzee válasza BMS (#60187) üzenetére


Potzee
addikt

Deepcool Gammaxx S40 (Merlin - 8.5k) ill. Thermalright True Spirit 120M a legjobb választás, ami az Elite knight 350-be és a megjelölt anyagi keretbe belefér.

(#60186) RAZERX:
Ez a kettő alternatíva létezik?
Esetleg ha még nincs meg a hűtő...menyi az anyagi keret? Milyen házba kell? Milyenek a ramok?

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60191) BMS válasza Potzee (#60190) üzenetére


BMS
őstag

ezek lényegesen csökkentik a hőt illetve sokkal halkabb lesz tőle a proci?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60192) Apollo_21 válasza BMS (#60191) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha gyárihoz hasonlítunk akkor beszerelés után az lesz az első gondolatod..h vajon bekötöttem a ventiket?..de komolyan...:) Hőfokban is jelentős javulás lesz.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60193) Potzee válasza BMS (#60191) üzenetére


Potzee
addikt

Az említett két cooler és a gyári AMD hűtő...ég és föld.
A True Spirit hátlapi merevítést használ, a Gammaxx S40 beakasztós, könnyebben szerelhető.
[link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60194) BMS válasza Potzee (#60193) üzenetére


BMS
őstag

értem,köszönöm

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60195) BMS válasza Potzee (#60193) üzenetére


BMS
őstag

esetleg az ipon.hu-ról valamelyik hűtő ami jobb mint az említett deepcool?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60196) smiti


smiti
addikt

Melyik az a jó CPU hűtő, ami legalább olyan jól szerelhető mint a Noctua NH-D14? ( És legalább olyan jó ) :U

Láttam van most itt az aprón egy Thermalright SilverArrow SB-E az milyen lenne a 4670K-ra. Bár az ára egy kicsit soknak tűnik nekem.

(#60197) Potzee válasza BMS (#60195) üzenetére


Potzee
addikt

True Spirit 120M.
Illetve a 92 mmes ventis hűtők ami jó, de nem jobb, mint a Gammaxx S40, pl. True Spirit 90, CM TX3, Raijintek Aidos, Deepcool Iceedge 400, CM Hyper 103, AC Freezer 7 Pro Rev.2. Ezek alá már nem mennék... :N

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60198) BMS válasza Potzee (#60197) üzenetére


BMS
őstag

iponon azt írják,hogy a tru spirit nem támogatja az fm2-őt

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60199) Apollo_21 válasza BMS (#60198) üzenetére


Apollo_21
addikt

Am2-től mindegyikre kompatibilis..mert azóta nemváltozott a felfogatás!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60200) BMS válasza Apollo_21 (#60199) üzenetére


BMS
őstag

ja értem

köszönöm az eddigi válaszokat :) mára ennyi volt jóéjt

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.