Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#60251) Vectra84 válasza Speed® (#60250) üzenetére


Vectra84
csendes tag

Nem pont ilyen, de nagyon hasonló. Nem is a hűtő teljesítményével van gondom, hanem csak a hangjával :)) Akkor viszont lehet elég lenne egy csendesebb, nagyobb, lassabb fordulatú venti ahogy mondtad, csak azt se lesz egyszerű ráműteni a helyére. Le kellene cserélni az alaplapot :DD

(#60252) do3om válasza Vectra84 (#60251) üzenetére


do3om
addikt

Vegyél egy 12-es ventit, szedd le a műanyagot és rakd rá fentről, nézd meg mi lesz hőfokban. (kösd ki akár mivel vagy hasonló)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60253) Potzee válasza Lambos (#60248) üzenetére


Potzee
addikt

Ha a jelenlegi házadból átköltöznél egy jobban szellőző, alsó tápos kuckóba - pl. Bitfenix Merc Alpha, Sharkoon Vaya II., Corsair Carbide 200R vagy akár a jelenleg legolcsóbb Kolink CXA-SA01 - azzal is javulna a hőmérséklet jó néhány fokot...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60254) ThodEE válasza Potzee (#60253) üzenetére


ThodEE
őstag

Kolinkra +1, nagyon meglepődtem hogy ilyen jó áron ilyen kéglit kaptam. Egész stabil, Peter 79xx befért, a gyári venti az kicsit kukás de a többi pozitív meglepi volt. Asszonynak és Öcsémnek is ilyen háza van, Cm212+ és Alpenföhn Matterhorn Pure hűtők simán befértek, elöl-hátul 12 oldalán 14es ventihely :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#60255) Speed® válasza Vectra84 (#60251) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha más nem, 2x8cm vagy valami..a 8400 nem reaktor..X360 bordája is hasonló, arra felműtöttem 2x6/3000rpm ventit push-pullban, vacogott kb.

(#60256) Speed® válasza Lambos (#60248) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Procit alulfeszelni esetleg próbáltad? Az is segíthet hűvösebbé tenni..
Egyébként nagy baj nincs..el kell adni, hisz ~új, biztos lesz rá vevőd.
Aztán az árából lehet venni combosabb, 4-5 hőcsöves megoldást is..

(#60257) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Itt vett már valaki ilyen THERMALRIGHT HR 22 szörnyeteget? Mivel most szinte semmi jó cooler nincs itt az aprón jó áron ( legalábbis ami jegelve sincs ) így elgondolkodtam ezen az óriáson. :U
Igaz hogy nem olcsó ( sőt drága :O ) de lehet ez olyan lenne amit nem akarnék 2 hónapon belül lecserélni.

De ha az olcsóbb szegmensben nézelődnék akkor melyik lenne jobb választás: Egy Scythe Ashura Shadow vagy egy THERMALRIGHT Macho Rev.A(BW) ?

(#60258) Potzee válasza smiti (#60257) üzenetére


Potzee
addikt

Imádom a nagy dög vasakat, de el kell ismerni, hogy a HR-22 a közel 30k árával nem egy ár/érték bajnok... :F
bombibmw kolléga tapasztalata szerint az Ashura néhány fokot ver a Macho-ra, de szerintem a jó, öreg Noctua D-14, az SE2011 változat PWM-es ventikkel, használtan 15-16k környékén jelenleg bestbuy. Csak egy 1155/1156/1150 backplate kell hozzá (1k). bombi nem régen adta el a Phanteks PH-TC14 hűtőjét 20k-ért...az lett volna jó Neked...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60259) vjozsef válasza Yo-Da (#200) üzenetére


vjozsef
senior tag

Felejtos. Hogy gondoltad hogy 1U meretben van ilyen?

(#60260) Potzee válasza vjozsef (#60259) üzenetére


Potzee
addikt

Hopp, ez a válasz egy 2007-es hsz-re ment...szerintem már nem érdekli... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60261) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Valaki tudna linkelni olyan tesztet, ahol az Alpen K2 és az NH-D14 össze van hasonlítva? Vagy ezeknek a teszteknek nem nagyon lehet hinni?

PSN ID: marquuard

(#60262) Potzee válasza EnterR (#60261) üzenetére


Potzee
addikt

pl. Vortez
100% hiteles teszt... :U
Csak amit Te magad tapasztalsz...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60263) zovifapp111 válasza Lambos (#60248) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Annyira én se értek hozzá,de a 90 fok baromi sok :( ott már az asztal is befagy.Biztos jól van rögzitve az a hűtő,rendesen forog rajta a venti,mert ennél még a ref. hűtő is jobban hűt,persze ha nincs húzva a proci!?Esetleg vedd le a ház oldalát és nézd meg úgy,hogy javul-e!Ha rossz a ház hűtése ,levett oldallappal ki fog derülni!!! :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#60264) vjozsef válasza Potzee (#60260) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ja, mobilrol nyomtam es nem gondoltam volna hogy nem az utolso hsz-re dob.

(#60265) Potzee válasza vjozsef (#60264) üzenetére


Potzee
addikt

:D ismerős...kb. 2x-3x jártam így én is...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60266) Potzee válasza zovifapp111 (#60263) üzenetére


Potzee
addikt

:K ott van valami user error...kb. cooler nélkül ennyi a hőfok

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60267) Lambos válasza Speed® (#60256) üzenetére


Lambos
tag

@do3om
Fogalmam sincs megmondom őszintén, hogy nagyon ritkán járok fel.

@Potzee
Igazából nem a proci hűtőhöz vennék házat, egyébként sem hiszem hogy az Aero Engine 2 rosszul szellőzne.
Most lenn van a gép oldala fut egy játék és 80~85 fokokat mérek ami igen tré, főleg hogy ennyi még a gyári hűtővel sem volt. Pedig az még köszönő viszonyban sincs a hőcsövekkel. Egyébként olyan ez a hűtő mintha a venti nem lenne képes átpréselni a levegőt a bordák közt így előre felé nyomja a levegőt, a bordák mögött ahol elméletileg kiáramolna a levegő pedig tökéletes szélcsend van. Nem tudom ez mennyire normális de józan paraszti ésszel gondolkodva semennyire.

@Speed(R)
Procit elvből nem buherálom, minden gyári beállításokkal fut mióta megvan a gép, sosem nyúltam hozzá.
Igazából az a baj hogy ez a hűtő Ipon-on pl 5600ft csak mire kikerülne Győrbe már 8000 forint posta költséggel.
Itt helyben megkaptam 7500ft-ért ami már egyébként röhejes, de hát sürgős volt mert ami addig rajta volt azt 3 hulladék hűtőből tákoltam össze mikor meghalt a Xilence. Szóval a lényeg hogy többért nem nagyon fogom tudni eladni mint amennyibe ipon-on kerül. Hiába használtam csak egy két napot és van rá 2év garancia is.
Ha pedig 6000 ft-ért elpasszolom abból már csak használtat tudok venni amire vagy nincs garancia vagy Mucsajröcsögén érvényesíthető. Hétfőn megpróbálom visszavinni
, hisz ha úgy árulják a hűtőt hogy Socket 1366-ra is jó ami ha emlékeim nem csalnak csak core i7 nél használatos. Ugyanakkor azt nem képes hűteni és közel 100 fokra hevül játék közben akkor van esélyem rá hogy visszavegyék nem?
Bár lehet csak én vagyok túl naív...
Na mindegy ha más megoldás nem marad akkor majd megpróbálom eladni valakinek, esetleg hozzá csapom a két 2 gigás ddr3 modult ami a szekrényben pihen és abból talán már kijön egy emberesebb hűtő ami el is fér a gépben.
Bocsi a wall of text-ért.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#60268) chester91 válasza Lambos (#60267) üzenetére


chester91
senior tag

Amennyiben nem nyomja át a levegőt a venti, úgy az is dobhat rajta jó néhány fokot, bár nem hinném, hogy csak az lehet a baj. Próbáld meg újra pasztázni, hátha javít, jó vékonyan, szinte alig legyen rajta, főleg, ha új a hűtő és a proci is.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60269) do3om válasza Lambos (#60267) üzenetére


do3om
addikt

Kérnék egy képet a gép belsejéről.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60270) zovifapp111 válasza Lambos (#60267) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Egy hülye kérdés! :) Jó irányban raktad fel a ventit?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#60271) do3om


do3om
addikt

Ezért kérnék képet :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60272) Lambos válasza chester91 (#60268) üzenetére


Lambos
tag

Hát igazából már mindent megpróbáltam amit lehet.
A ventit rosszul nem lehet felrakni a kialakításából adódóan max a bordák másik oldalára tudnám felszerelni hogy a gép belseje felé nyomja a levegőt, de hátra felé tolná, ha tudná. Először a gyári pasztával néztem, ratyi, majd kentem egy másikból rá de igazából nincs differencia.
Képet most nem csinálok, nincs is értelme. Se előtte se mögötte nem blokkolja semmi a levegő áramlását.
Terhelés nélkül 50c alapjáraton aztán ahogy telik az idő játék közben (cs:source szépen kúszik 100 felé.
Simán csak el kell fogadni hogy ez a hűtő erre a procira nem jó, még ha alkalmas is a felfogatása a 1366-ra.
Hétfőn vissza viszem, aztán majd lesz valami, most néztem a dobozát és 130W Intel 125W Amd socket lista van rajta, szóval elméletileg kéne tudnia hűteni. Vagy tévedek?

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#60273) zovifapp111 válasza Lambos (#60272) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Egy ventilátort minkét felével fel lehet rakni csak nem mindegy,hogy fújja vagy szivja a levegőt!Órajárással megegyező vagy ellentétes irányban forog?Fogd le egy pillanatra és nézd meg merre indul el!Ja bocs,már látom,hogy specko venti van rajta! :)) Akkor tényleg nem tudod rosszul felrakni!

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#60274) do3om válasza Lambos (#60272) üzenetére


do3om
addikt

Jól van ráírva hiszen a gép megy :DDD
Így szokták, az hogy hogy bírja nem igen említik.

Milyen magas hűtő fér be?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60275) Shifty01 válasza ThodEE (#60241) üzenetére


Shifty01
tag

Árkategóriát nem tudok mondani szomomra igazábol az a lényeg hogy lehűtse a processzort és persze ezt minél olcsóbban és csendesebben tegye. A gyári hűtőt nem ismerem ezeknél.
ramokat irtam ne mmagasak sima kék bordázott hyperx
ház fractal design core 3000

(#60276) Lambos válasza zovifapp111 (#60273) üzenetére


Lambos
tag

Pontosan úgy van beszerelve mint ezen a képen, mint mondtam, kialakításából adódóan, lehetetlen fordítva felszerelni.
Maximum a másik oldalára tudnám felrakni, vagy a bordát elforgatni. A venti jó irányba is jó irányba forog, simán csak olyan mintha a légáramlat útjában egy fal lenne s így vissza felé nyomná a levegőt. Mielőtt megkérdeznétek, nem, nincs rajta se fólia se semmi, minden tökéletesen van össze szerelve, csak nem képes átnyomni a levegőt a bordák közt. Ergo a cucc useless.

@do3om
144mm ez a hűtő, még maradt kb egy centi hely, de egyenlőre ettől kéne megszabadulnom valahogy.
Szóval egyenlőre nem keresek másikat. Viszont ha fogok is akkor inkább olvasok 5000 oldalnyi tesztet, mert ez már a második alkalom hogy befürdök egy ilyen noname cuccal (legalábbis nekem semmit sem mond a neve.)

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#60277) Potzee válasza Lambos (#60276) üzenetére


Potzee
addikt

Bios beállítások rendben? Nincsen túlfeszelve az a proci?
Ez egy viszonylag szellős borda (kb. mint a TX3), passzivra nem jó, de venti nélkül sem szabad 90 fokig melegednie...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60278) Lambos válasza Potzee (#60277) üzenetére


Lambos
tag

Ez a proci gyári beállításokkal van mióta megvettem, semmihez nem nyúltam a biosban.
Előző hűtővel 70 közelében tanyázott ezért érzem kicsit erősnek a közel 100 fokot.
csináltam egy sensor tesztet is, ime az eredmények. kép

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#60279) dfdfdf válasza Vectra84 (#60234) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát ez egy BTXes lap így szerintem BTX coolereket kellene böngészgetned. Nem gyakori jószágok :DDD .

(#60280) dfdfdf válasza dfdfdf (#60279) üzenetére


dfdfdf
őstag

alig találtam meg a felfogató lyukak szabvány méretét de megvan :DDD
66 x 112

(#60281) do3om válasza dfdfdf (#60280) üzenetére


do3om
addikt

De ez már úgy sem számít.
A gyárinál lényegesen jobb, halkabb megoldást hol tudna venni, meg ami el is fér?
Ez a gondja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60282) Potzee válasza Lambos (#60278) üzenetére


Potzee
addikt

Nem egy világverő darab a Gammaxx 300, de nem tudom elhinni, hogy egy gyári Intel stock cooler 30 fokot ver egy 3 hőcsöves, 120 mm ventis hűtőre... :(
Ha esetleg gyári hibás lenne?..kilyukadt hőcsövek...de még akkor is legalább a stock cooler szintjét hoznia kell, de sokkal halkabb üzemmódban! Ha közelebb laknánk, elmennék hozzád, úgy megnézném...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60283) dfdfdf válasza do3om (#60281) üzenetére


dfdfdf
őstag

vennék én egy nagy bordát és egy lefogatót csinálnék hozzá ;] olcsóbb és jocc mint a gyári szarok mert azok bődületesen hangosak általában BTXen

(#60284) Potzee válasza dfdfdf (#60283) üzenetére


Potzee
addikt

Én pedig vennék egy hagyományos LGA775-ös lapot és egy fasza használt coolert (pl. Freezer 7 Pro) 5-6 ezerért és átköltöztetném az egész konfigot...ezt a HP deszkát meg eldobnám, mint a frizbit... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60285) Picturemaker válasza Potzee (#60284) üzenetére


Picturemaker
őstag

Egy új laphoz új házat is kellene venni, mert az eredetin minden "rossz" helyen van.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60286) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Elkellene egy kis segítség, mert procihűtős témával kb. 3 éve nem foglalkoztam. Szóval a héten váltottam AND-ről Intelre, egy i5-4570S-es procival, minden más cucc a profilomban látható, ami esetleg szükséges a válaszhoz. A proci ugye egy szorzózáras, energiatakarékos, és én naív módon azt gondoltam, hogy a hűtéshez elég lesz a gyári is. A hangjával semmi baj, de az viszont botrány, hogy egy aránylag jól szellőző házban, terhelés alatt 70 fok felett van a proci hőmérséklete. Nem is értem, hogy mi a fenének adnak egyáltalán hűtőt, ha ennyire hulladék, könyörgöm, nem egy K-s, tuningbajnokról van szó, hanem egy energiatakarékos, 65 W-os fogyasztású prociról. Adnának inkább hűtő helyett egy japán legyezőt, az legalább jól mutat a falon.
Miután kellően kimérgeltem magamat, kellene valami javaslat, hogy milyen hűtőre is cseréljem, ami a közelgő nyári melegben 50 foknál nem engedi feljebb. Elvárás, hogy árban úgy 8 ezer körül legyen, ha van valami nagyon jó ajánlat egy-két ezer még belefér plusszba. A szerelhetősége is lehetőleg egyszerű legyen, bár gondolom, hogy ilyen kategóriában már ki kell szerelni az alaplapot a rögzítéshez.
Előre is köszönök minden javaslatot, és ha kérhetem, legalább 3-4 db legyen, hogy legyen min vacillálnom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60287) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

A konfigomhoz (CM Elite 120-as ITX ház, MSI FM2-A75IA-E53 ITX alaplap, A10-5800K proci, be quiet! modular 480W táp és egy Gigabyte R9-270X Windforce dupla széles VGA) keresnék a gyári AMD cooler-nél halkabb megoldást. Sajnos elég behatárolt lehetőségeim vannak mert a házban a táp a lap felett helyezkedik el így a max. hűtő magasság 65mm (tehát CM GeminII M4 szerű hűtőkre szűkül a dolog) viszont a lap elrendezése miatt sem jöhet ezekből bármilyen széles mert a RAM-ok és a PCI-E is elég közel van a CPU foglalathoz tehát valószínűleg például egy CM GeminII M4 - ami a CPU foglalat középpontjához képest egyforma kiterjedéssel bír minden irányba - elfedné a PCI-E foglalatot, kiütve a kártyát:

Nem ezzel a lappal de így néz ki a ház GeminII M4-el beszerelve, ilyen távolság van a táp és a hűtő között: [link]

Valószínűleg így is kísérletezésbe fog torkolni a dolog, de szívesen látnék tanácsokat hogy mi lehet jó nekem ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#60288) Potzee válasza Picturemaker (#60285) üzenetére


Potzee
addikt

Ez igaz, akkor deszka+cooler+ház = kb.10k

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60289) vjozsef válasza pendre54 (#60286) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe Kotetsu

[ Szerkesztve ]

(#60290) vjozsef válasza pendre54 (#60286) üzenetére


vjozsef
senior tag

Gyanus ez nekem. Az amd 6500 ami nekem van az is 65w de a gyari huto boven jo hozza. Lehet hogy a hazban a legaramlassal van a gond?

(#60291) Huvi00


Huvi00
tag

Üdv.

Lenne egy kérdésem a Cooler Master Hyper Z600 hűtő léfogója kompatibilis AM3+ al ? AM2+ használtam eddig, és az a kérdés rámenne-e egy Phenom II re ?

Másik kérdésem lenne, hogy ezzel a hűtővel nem megy tönkre az alap lap ? Mivel több mint 1kg ezért nem ferdíti meg a lapot ?

[ Szerkesztve ]

.

(#60292) Potzee válasza Huvi00 (#60291) üzenetére


Potzee
addikt

Az AMD a 939 tokozás óta nem variál a felfogatásokkal AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+ kompatibilis egymással.
Az 1kg-os borda lehet, hogy ferdít a lapon, de nem teszi tönkre mert a hátlapi merevítő (heatsink) eloszlatja ezt a feszítőerőt a deszkán! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60293) Picturemaker válasza Potzee (#60292) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem kötekedni akarok de a hátlapi merevítő inkább "backplate". :R A "heatsink" inkább passzív hűtőborda.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60294) pendre54 válasza vjozsef (#60290) üzenetére


pendre54
addikt

Nem valószínű, a ház Cooler Master Elite 370, elől-hátul venti, a ház tetején, meg az oldalán is 2-2 db venti hűtönek való hely rácsozattal, és a gép sincs zárt helyen.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60295) Potzee válasza Picturemaker (#60293) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, nyilván :R ...elírtam!
hátha elhiszitek, hogy tudom, hogy mi a backplate és a heatsink... :F :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60296) Huvi00 válasza Potzee (#60292) üzenetére


Huvi00
tag

Köszi! :R :C

.

(#60297) chester91 válasza DarkByte (#60287) üzenetére


chester91
senior tag

Nem vagyok nagy koponya, de amiket érdemes lehet nézegetned, azok a Zalman CNPS ide illő kifejezetten alacsony hűtői (80 és 90), valamint a Scythe Kozuti, Big Shurriken, de nem tudom, széltében-hosszában elférnek-e.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60298) Potzee válasza DarkByte (#60287) üzenetére


Potzee
addikt

Jó alternatíva lehet egy Thermalright AXP-100 is. 58 mm magas ventivel együtt.
vagy egy Xigmatek Janus
60mm magas, két ventivel!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60299) RAZERX


RAZERX
csendes tag

Na kérem max terhelésen 100%
Ezek ahőfokok vannak !

Alaplap 32 °C (90 °F)
CPU 51 °C (124 °F)
1. CPU / 1. mag 69 °C (156 °F)
1. CPU / 2. mag 60 °C (140 °F)
1. CPU / 3. mag 63 °C (145 °F)
1. CPU / 4. mag 64 °C (147 °F)
Északi híd 44 °C (111 °F)
Déli híd 44 °C (111 °F)
GPU dióda 61 °C (142 °F)
SAMSUNG SP2504C 25 °C (77 °F)
SAMSUNG SSD 830 Series 26 °C (79 °F)
WDC WD5000AAKX-00ERMA0 27 °C (81 °F)
CPU 1389 RPM
OPT1 1140 RPM
1. burkolat 2812 RPM
GPU 1378 RPM (34%)

Jók ezek az értékek ?
Van valahol fórum vagy szakirodalom ház szellőztetésről???
Tehát hogy miylen megoldások vannak ventire a házban ?

asus rog rampage formula,Ocz reaper 4gb ,CPU Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz Videokártya Asus R7260X 1gb ,Fsp 400w blue strom II

(#60300) DarkByte


DarkByte
addikt

chester91, Potzee: köszi, megnézem ezeket :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.