Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#60401) atiiika


atiiika
csendes tag

Üdv!
Fx6300-ra szeretnék valami normálisabb hűtőt venni, max. 8000ft-ot tudok rá szánni.
Tudom, hogy nem lehet ennyiért hűha hűtőt venni, de tudtok ajánlani valamit ami kisebb tuninggal is képes megbírkózni?
Gép paraméteri az adatlapomnál.

A ház CM K350, úgyhogy a magasság az korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#60402) Adee_91 válasza h1mpi (#60400) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Jól van,de a tudat,hogy esőkabátsárga venti pörög a házamban... :F :U :N

(#60403) h1mpi válasza Adee_91 (#60402) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ízlések és pofonok. én örülök neki, hogy 3 db pörög :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60404) do3om válasza atiiika (#60401) üzenetére


do3om
addikt

AMD-re ennyiből!!!!
Felső kategóriásat is lehet.
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#60405) Glaz-dozfhut válasza Adee_91 (#60402) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam azzal a tudattal párosul, hogy irdatlan erők működnek a gép belsejében. :B

- Glaz-doz-fhut -

(#60406) Adee_91 válasza Glaz-dozfhut (#60405) üzenetére


Adee_91
aktív tag

csak ki ne fújja az alaplapot a házból! :DDD

(#60407) pipo112 válasza h1mpi (#60403) üzenetére


pipo112
senior tag

milyen hangosak azok a viperek ? most akarok új ventit és pont a viperen meg a nanoxia fx evo-n agyalok melyik legyen, menne házba is meg bordára is belőlük csak nemtom eldönteni melyiket. mondjuk én 12-es ventit veszek

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60408) chester91


chester91
senior tag

Srácok....beszereltem nagy küzdelem árán a Scythe Ninja Plus 2-t :DD félelmetes dög, az egyszer már biztos, bár szerencse, hogy nem kell ki be rakosgatni hetente :DD borzalom ekkora dromedárnál ilyen felfogatással szerelni :DD lőttem néhány képet, szerintem csodálatos látvány :))

Az oldalsó venti ki fog kerülni, jelenleg nem tudom teljesen rányomni :))

Köszönöm mindenkinek a segítséget, szerintem jól választottam :D

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60409) regener válasza chester91 (#60408) üzenetére


regener
veterán

Az én oldalsó ventim is ilyen sorsra jutott, ezek a ventik már csak ilyenek :D

(#60410) 3.Aragorn válasza Potzee (#60319) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha nem egyenletes a cooler talpa, akkor hiába polírozza le a kupakot... :U

(#60355) Potzee: A Haswell refresh-el jönnek ki az új i4-ek, nem tudtad? Az i3 és az i5 közötti piaci rést szeretnék lefedni vele... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60411) Potzee válasza 3.Aragorn (#60410) üzenetére


Potzee
addikt

És egeszen biztos, hogy a cooler talpával van a gebasz? nem tudjuk...
Nem, nem hallottam az i4-ről, köszi az infót! Várom az i6-ot is :-)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60412) h1mpi válasza pipo112 (#60407) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sajnos csak 14-es van. Maxon van hangjuk, de nem kell szétpörgetni, mert 50% körül is jól teljesít!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60413) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hehe bóklászok a pincében és mi találok? Egy Zalman CNPS7000C Cu-t . Régi szép idők amikor a Zalman nem csak a névérték volt :)

(#60414) chester91


chester91
senior tag

Bocs, rossz helyre ment...:DD

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60415) 3.Aragorn válasza dfdfdf (#60413) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tényleg, a Zalman hűtőkkel manapság mi a helyzet. Elég nagy csönd van, nem nagyon ajánlgatja senki őket...
Esztétikailag is szép hűtőik vannak, bár nekem még mindig az Asus Silent Knight II lenne a kedvenc - amit végül sose vettem meg, mert 775-ösnél újabb foglalatra nincs lefogatója... Ennek lesz folytatása?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60416) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Brocken 1 vagy Shadow Rock 2 a jobb döntés? i3/i5-re lesz, tuning nem lesz, de a halk üzem az fontos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60417) dfdfdf válasza 3.Aragorn (#60415) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát sajnos semmi jót nem tudok zalmanék háza tájáról.Lenne 1-2 használható cuccuk csak drágán adják őket szóval nem megy nekik annyira. Ne sajnáld a Silent Knightot nem egy olyan isteni hűtés az.

(#60418) 3.Aragorn válasza dfdfdf (#60417) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tudom, hogy nem a legerősebb hűtés volt, de szép. :B
Ezek a tégla formájú hűtők nem annyira tetszenek, valószínűleg Brocken lesz, bár a talp "közvetlen hőcsöves érintkezős" megoldása nem szimpatikus, hiába tudom hogy hatékony, valamennyire kételkedem ennek egyenletes kidolgozottságában...
A rev2 is ledes ventivel bír?
Jöttek ki mostanában ilyen összefoglaló hűtési tesztek, ahol legalább fél tucat hűtőt eresztenek össze (középkategóriában)?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60419) SpZ


SpZ
senior tag

DeepCool Gammaxx 300 -ról milyen tapasztalatok vannak? Nálam egy X4 760k -t fog hűteni.

(#60420) PAINfájdalom válasza SpZ (#60419) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

pénteken ugyanilyet rendeltem egy X2 II 550-re. Kedd körül fog megérkezni, nekem aztmondták itt, hogy jó. 7k-ból lesz meg nekem szállítással.

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#60421) SpZ válasza PAINfájdalom (#60420) üzenetére


SpZ
senior tag

Nekem is 6500ft körül jön szállitással holnap, a gép csak a hét vége felé. Kiváncsi vagyok mit tud, bár tuning nem lesz.

(#60422) Speed® válasza Tothgera30 (#60416) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken. Ritkább bordázat és még húzott i5Kra is bőven elég.

(#60423) Tothgera30 válasza Speed® (#60422) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60424) baloghbalint


baloghbalint
tag

helló az lenne a kérdésem hogy milyen hűtő lenne a legjobb normális áron corsair obsidian 250d be core i5 4670k-val ?

Köszi :D

Balogh Bálint

(#60425) Loolz


Loolz
újonc

Sziasztok engem az érdekelne hogy egy AMD A10-5800K procihoz milyen hűtést ajánlotok? Mivel a gyári hűtővel elég durván fel szokott melegedni és ez kifagyásokhoz vezet.
Ár max 20000Ft.
A válaszokat előre köszönöm! :)

(#60426) Speed® válasza Loolz (#60425) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

20ks hűtő 100Wos APUra..? A melegedés ráadásul nem lehet ok fagyásra, még ha gyári hűtő is van rajta :U Ettől függetlenül cseréld le a hűtőt, tegyél rá pl egy Xigmatek HDT-S1283-t és megoldva a melegedés kérdése fillérekből.

[ Módosította: #65675776 ]

(#60427) Loolz válasza Speed® (#60426) üzenetére


Loolz
újonc

Az elég gáz mert akkor nem tudom h mi baja lehet :/
itt van a gépem hátha segít rájönni:
Processzor: AMD A10-5800K
Memória: KINGSTON 8192Mb HyperX PnP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G
Videókártya: SAPPHIRE 11201-02-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION OC PCIE
Alaplap: ASROCK FM2A75 Pro4
Merevlemez: SEAGATE 1500GB Barracuda Green 5900rpm 64MB SATA3 ST1500DL003
Ház: COOLERMASTER RC-430-KWN1 Elite 430
Tápegység: CORSAIR Builder Series CX600W v2

Az a tapasztaltam hogy akkor fagy ki mikor megpörgetem és 1 kék halállal kidob.
Azt vettem észre hogy ilyenkor elég durván fel van melegedve a ház a proci körül és ezért gondoltam hogy ez a probléma. :(

(#60428) Speed® válasza Loolz (#60427) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem gondolom, hogy ebben a topikban a helye a témának, csupán megjegyeztem, hogy a gyári hűtőre fogni az instabilitást nem szerencsés. Nyilván, sebességgondot okozhat (throttling, stb.), de a kék halál nem jellemző. MemTest86+/LinX/P95/Kombustor stb..találd meg, mi hibázik valóban. Hamarabb tippelnék a VGAra/driverre, mintsem a procira..persze az is tud hibázni, kevés/sok feszültség, tuning hatására.

[ Szerkesztve ]

(#60429) dfdfdf válasza Speed® (#60428) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ha egy codegenben van venti nélkül vagy rosszul berakott ventikkel akokr lehet hogy amitt fagy. Bár a VGA vagy RAM sanszosabb szerintem. CPUnál a védelem lelövi a gépet elvileg kivéve ha a VRM fő fel akkor jöhet a kék halál.

(#60430) Dexar007 válasza Loolz (#60427) üzenetére


Dexar007
veterán

Aida64-et szedd le,es csinalj egy stress testet. De ugy,hogy nem pipalod ki az osszes letezo komponenst,hanem egyszerre csak egyet teszel probara. En pl sokaig azt hittem,hogy a procim nem birja a tuningot,mivel stress testnel par mp alatt kekhallal eltavozott a gepem,de kesobb kiderult,hogy ha csak a procit teszteltem akkor semmi gond nem volt vele,viszont ha memoria tesztet nyomtam akkor 2mp alatt kekhalal. :)

Give me your cum,bull!

(#60431) hungar


hungar
tag

intel i5-4670 3.40 ghz procihoz néztem a következő hűtőket, szerintetek melyiket lenne érdemes?

Scythe Ninja 3 Rev. B
vagy
Thermalright hr-02 macho

köszi

[ Szerkesztve ]

(#60432) zuhi_ válasza hungar (#60431) üzenetére


zuhi_
senior tag

Inkább a 14 cm ventist venném én. :K

(#60433) Ximo válasza hungar (#60431) üzenetére


Ximo
tag

Egyikkel sem jársz rosszul, én most veszek egy Macho-t, a review-ka alapján a Thermalright nagyon csendes és igen tisztességes teljesítménnyel bír, helyenként tesztekben még a dupla bordás nagy hűtőket is beéri, valamint az asszimetrikus felépítés miatt nem takarja annyira ki a RAM-ok slot-jait.

[ Szerkesztve ]

(#60434) Potzee válasza hungar (#60431) üzenetére


Potzee
addikt

A Macho egy árnyalatnyival jobb, aktív ill. passzív hűtésben egyaránt.
Scythe 120 mm-es ventit, Macho 140 mm-es ventit használ.
Ha magas hűtőbordás ramjaid vannak, akkor jobb választás az elcsúsztatott torony felépítésű Macho. Én szerelés szempontjából is jobbnak tarom a Thermalright-ot, de bármelyik tökéletes választás... vedd amelyik szimpatikusabb, jobban tetszik.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60435) zuhi_ válasza Potzee (#60434) üzenetére


zuhi_
senior tag

...vagy amelyik olcsóbb. ;)

(#60436) hungar


hungar
tag

Köszönöm a válaszokat, macho lesz :)

(#60437) afrojack1


afrojack1
senior tag

hali
milyen hűtést és hűtőket ajánlotok amd fx8320 4.6ghz-re és ezután új intel procikhoz lenne használva! (erre is arra is ) :) vízhűtést tartom előnybe! szerintetek? :) :F

SC: Herczku_Death

(#60438) Potzee válasza afrojack1 (#60437) üzenetére


Potzee
addikt

Mennyi az anyagi keret?
Milyen házban van a konfig? (mekkora a rendelkezésre álló hely?)
Milyen ramjaid vannak? (low profile, normál, magas hűtőbordás)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60439) afrojack1 válasza Potzee (#60438) üzenetére


afrojack1
senior tag

Bocsi ki is hagytam
Max 25k
Ramjaim hát kingston hyperx beast!
Ház: corsair obsidian 650d/750d lesz (új konfigot akkarok) :)

SC: Herczku_Death

(#60440) Potzee válasza afrojack1 (#60439) üzenetére


Potzee
addikt

25k-ig egy jó dupla torony léghűtő elveri az egybe vízhűtést. Viszont ezek a dupla torony léghűtők (pl. Noctua D-14, Phanteks PH-TC 14PE, Alpenföhn K2, stb...) nem igazán szeretik a magas hűtőbordás ramokat...vagy eléggé fel kell húzni a ventit a bordán, hogy elférjen(ek) alatta a ram(ok). Az Obsidian -ban szerencsére lesz hely neki (maximum CPU Cooler Height - 185 mm)
A szimpla torony coolerek közül a Scythe Asura vagy egy Alpenföhn Brocken 2 a legjobb választás. Ezek elférnek a magas hűtőbordás ramok mellett is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60441) afrojack1 válasza Potzee (#60440) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi! :R de azért még átgondolom! :K

SC: Herczku_Death

(#60442) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok egy i5-2400 procihoz egy Cooler Master Blizzard T2 hüttő megfelelne vagy kevés lenne játékra

(#60443) Potzee válasza Vadasz1 (#60442) üzenetére


Potzee
addikt

Az a kis girhes talán még a gyári cooler szintjét sem hozza... :(

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60444) Vadasz1 válasza Potzee (#60443) üzenetére


Vadasz1
tag

Oké szoval akkor nagyon gyenge most egy Alpine 11GTrev2 van

(#60445) Potzee válasza Vadasz1 (#60444) üzenetére


Potzee
addikt

A T2 sem tud többet...ha cseréled, akkor min. Freezer 7 Pro vagy egy 120 mm-es ventis (feltéve, ha befér a házadba) pl. Hyper T4 vagy do3om kollégát keresd meg privátban egy jó bordáért + rá egy venti! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60446) Vadasz1 válasza Potzee (#60445) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi akkor érdeklödök

(#60447) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A topicot olvasgatva lassan kezd bennem körvonalazódni, mit akarok:
Egy i5-ös devil's canyon konfigot szeretnék beújítani, elsősorban játékra. Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy tuningos törekvéseim halasztást szenvednek, ugyanis ahhoz a vga-hoz amit venni készülök, teljesen felesleges lesz húzni az i5-öt, a monitorom felbontásához meg fölösleges lesz erősebb vga... :U de a nem túl távoli jövőben ez megváltozhat - új monitor, vga, és akár proci csere is lehet a dologból... majd egyszer... Egy szó mint száz, egy halk, jó teljesítményű erős középkategóriás hűtést tervezek - s ha majd tuning lesz sem akarok világrekordokat döntögetni, de azért állják a sarat. Keret: 12-14k környéke.
Egy ilyen házban lenne pörgetve. Ablakos és fekete, szép méregzöld ventikkel. Lényeg, hogy szeretnék kultúrált megjelenést adni a gép belsejének, így a mindenféle tiritarka megoldások felejtősek, mint ahogy ledes hűtést sem szeretnék. A kiszemelt áldozatok:
Brocken 2
Ashura vagy ennek Shadow változata
Macho vagy ebből a PCGH-Edition
Shadow Rock 2
Nyilván egy nem tuningos intel cpu-ra elég overkill bármelyik ezek közül. Ellenben csendes gépet építek, így a hűtési teljesítmény mellett a halkság a fő szempont a cooler választásnál - hű de meglepő... :U - a második a kinézet, a harmadik az e-penis növelése... ;] Lehet itt sokféleképpen magyarázni, hogy mért vesz az ember egy nonK-s Cpu-hoz izmos hűtést, mikor a gyári is elég lenne, így ha tetszik, ha nem, ez is benne van...
A felsorolt hűtések különböző verzióiban kezdek kicsit elveszni. A Brockennél még egyértelmű, van egy rev 2 és kész. Az Ashurának van egy szép limitált kiadása - ok.
A Machonál viszont ott a "sima" hr-02, a maga fos-zöld venti-keretével, ami egyszerűen nem illik bele a házba, ill. ott van a PCGH-Edition, amit nem ismerek.
A BeQuietnél viszont teljes a tudatlanság, nem is tudom, hogy egy kategóriában játszik-e a fentiekkel, értelmes alternatíva-e, stb. Úgy tudom, hogy halknak halk, de hűtésben?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60448) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#60447) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ami még kimaradt, hogy szeretnék valami képet kapni a Shadow Rock különböző verzióiról, mert ezekről is hiányosak az ismereteim...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60449) Ximo válasza 3.Aragorn (#60447) üzenetére


Ximo
tag

A Macho verziói ahogy én tudom:

A sima hr-02, nagy bora 14cm-es olajzöld venti
Thermalright Macho Rev. A BW: az eredeti borda + felszerelhető 2011-es foglalatra, és új (nem olajzöld) venti
Thermalright Macho 120 Rev A BW: A HR-02 Maconál kisebb változat. Alacsonyabb, és 1 hőcsővel kevesebb, 140-es helyett 120-as ventivel
Remélem segítettem!

(#60450) failed


failed
tag

A8-6600k-ra mit tudnátok ajánlani 6-8k max-ig?

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.