Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#61601) bombibmw válasza Eduardo89 (#61600) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem anno egy Macho volt a 430-ban és éppen,hogy nem ért hozzá a plexihez.
Sanszos,hogy hozzá fog érni.
Mérj egyet a procitól az oldaláig,mielőtt megveszed és ha megvan a 166mm,akkor mehet,mert az a max magassága a coolernek!

(#61602) Eduardo89:
Igen,azért írtam,hogy az a max magassága.

[ Szerkesztve ]

(#61602) Eduardo89 válasza bombibmw (#61601) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hát az elég nagy baj :O Pedig 11k-ért nagy vétel lenne és ahogy néztem nem a ventivel van a baj, hogy lejebb raknám hanem a hőcsövek állnak ki 166mm-re. :U

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#61603) bombibmw válasza Eduardo89 (#61602) üzenetére


bombibmw
veterán

Gyorsan mérj egyet,mert lecsapok rá én! ;] :D

Szark:
Most néztem,hogy az nem egy DR PRO2,hanem egy DR2.
Az sem rossz hűtő,de azért nem egy DRP2.

(#61604) Potzee:
Aprón,de nem DRP2. :N

[ Szerkesztve ]

(#61604) Potzee válasza bombibmw (#61603) üzenetére


Potzee
addikt

...ööö, hol van ez a cucc? :B :)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#61605) Potzee válasza bombibmw (#61603) üzenetére


Potzee
addikt

Hát, ez az...rákerestem én is és "csak" egy Dark Rock 2-őt találtam, ami nagyon nem Dark Rock Pro 2... :(
"most hiába izgattál fel..."

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#61606) bombibmw válasza Potzee (#61605) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD
De én nem is vagyok vén h.lye bu..ráns! :DDD

Egyébként magamat is felizgattam kicsit rajta,de el is szállt. :)

[ Szerkesztve ]

(#61607) Potzee válasza bombibmw (#61606) üzenetére


Potzee
addikt

...hirtelen eszembe jutott ez a klasszikus... :))

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#61608) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Hát banyek ezt jól benéztem :O :O

Szvsz akkor mégsem érdemes megvenni egy Ashura helyett ? :Y

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#61609) bombibmw válasza Eduardo89 (#61608) üzenetére


bombibmw
veterán

Inkább akkor Ashura,az még be is fér szépen. :K

(#61610) Eduardo89 válasza bombibmw (#61609) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ez a CPU hűtő vétel lassan felér egy agyvérzéssel... Ashura, DR Pro3 , Pro2 de nem Pro, Nocuta D14.... Most akkor mi legyen... vahh.
Ezt én már nem bírom... berakom az egész gépet a fagyasztóládába "oszt jóvan" :DDD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#61611) bombibmw válasza Eduardo89 (#61610) üzenetére


bombibmw
veterán

Kupaktalanítsd és szépen le fogod tudni hűteni egy középkategóriás coolerrel is!
Ha Te nem teszed meg,majd megteszi a következő tulaja. :)
Egyébként,ha hozzáadod a DR2-höz a pk-t,akkor annyiba kerül az Ashura is,ami jobb vétel újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#61612) Eduardo89 válasza bombibmw (#61611) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ez az egész dilemma az Intel hibája :(((

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#61613) bombibmw válasza Eduardo89 (#61612) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem hiba ez,hanem egy okos(és enyhén gerinctelen) üzletpolitika az Inteltől.
Mások állatokat ölnek,fákat vágnak ki azért,hogy minél nagyobb profitot zsbeljenek be,ők csak xar pasztát raknak a kupak alá,hogy vége legyen a garinak,a cpu-kat meg így is megveszik,mert azért önmagukban nagyon jók. :)

(#61614) malphitee válasza bombibmw (#61611) üzenetére


malphitee
senior tag

Te vagy Lengyel Ákos?

(#61615) bombibmw válasza malphitee (#61614) üzenetére


bombibmw
veterán

dupla :B

[ Szerkesztve ]

(#61616) bombibmw válasza malphitee (#61614) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem. :)
Ákos Ő.

(#61617) malphitee válasza bombibmw (#61616) üzenetére


malphitee
senior tag

Ja értem, csak láttam youtubon egyik 4770K kupakolás videóját. :)

(#61618) Henk válasza bombibmw (#61613) üzenetére


Henk
veterán

Ez a kupaktalanítás miért jár garivesztéssel? Láttam Ákos videójában, hogy újrapasztázta majd visszaragasztotta a kupakot és semmi nem látszott rajt. Ha visszaküldöm gariba ők is szétszedik és megnézik, hogy meg volt e bontva? Mert csak ebben az esetben lehetne észrevenni.

(#61619) malphitee válasza Henk (#61618) üzenetére


malphitee
senior tag

Azért több helyen olvastam képekkel hogy meg látszik a processoron nyomokban hogy ott ahhoz hozzá lett nyúlva. És én se végzem inkább el mert tudom kevés esélye van egy intel processornak hogy tönkremenjen, de mégis egy 55K processorrol van szó az én esetemben azért a pár fok nem ér nekem annyit, kb úgy sem megy a processor full loadban sosem. Viszont akkor nem is éri el a 70fokot sem (ami bőven jó érték, ekkroa tuningnál) egy jó hűtővel pl 4670K 4.5ghz re húzva. A felett már csak a víz vagy még az sem hűti.

Én ezért pont egy Cooler Master T4 et néztem ki 120mm hűtővel gyárilag, láttam képet google ban ahol egy i7 2600k 4.5 ghz 1.35 hűtőtt full loadnál 70 fokig. Az meg teljesen jó hőmérséklet még egy procinak. De mivel nem fog menni úgy sem full load ban a proci 50-60 fok között lesz egy 4.5ghz i5 4670k procim az meg bőven jó . Főleg 7800 FT új hűtőért.

[ Szerkesztve ]

(#61620) malphitee válasza malphitee (#61619) üzenetére


malphitee
senior tag

(#61621) Speed® válasza malphitee (#61619) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erősen sántít a dolog, cimbimnél T4 van 2500K@4G/1.2V procin és ott van 75°C max., igaz, Linx alatt. A 2600K 4.5G/1.35Von jóval komolyabban fűt régi tapasztalataim szerint..persze nem mindegy, mivel van terhelve. Bárhogyis, a T4 nem nagy eresztés..ha már 8kt kiadnál, tegyél hozzá 2-3kt és vegyél komolyabb tornyot..szvsz :U

(#61622) bombibmw válasza Henk (#61618) üzenetére


bombibmw
veterán

Az Intelnél biztosan megnézik.
A boltban nem hiszem,hogy foglalkoznának ezzel.
A paszta állapota meg sokkal jobb kupaktalanítás után,mint előtte a xar,beszáradt valami és még ott van a ragasztó is,ami szintén más.

[ Szerkesztve ]

(#61623) malphitee válasza Speed® (#61621) üzenetére


malphitee
senior tag

ez a kis cooler master t4 2fokkal teljesített rosszabbúl mint egy noctua NH-D14 Stock órajelen. Proci húzásánál sem lehet valami egetrengető különbség, maximum 7-8 fok.(Max terhelésnél)

(#61624) Potzee válasza malphitee (#61623) üzenetére


Potzee
addikt

IDLE működés során nem jönnek ki igazán a coolerek közti különbségek. Full terhelés alatt (pl.LinX) vagy tuning esetén, amikor igazán melegszik a proci egy D-14 sokkal többet ver a T4-re, mint 8 C fok, akár 15-20 C fokot is. Ez nagyban függ a procitól is.
Persze az átlag felhasználónak bőven elég a Hyper T4 is.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#61625) malphitee válasza Potzee (#61624) üzenetére


malphitee
senior tag

Valamit elnéztél a ph-s teszt full load os hőmérsékletet adott meg nem idle-s. ! Tuningnál lehet kp 7-10 fok különbség MAXIMUM prime os terhelésnél, de nekem amúgy sem fog menni a 4670k 4.5ghz max terhelésen, úgy mint a felhasználok 90% sem, csak akik csak munkára komoly feladatokra használják a gépet. Szóval nekem le fogja ez a kis T4 hűteni 4.5ghz en 50-60 fokban maximum játék és egyébb müveletek alatt a 4670k procimat, bőven elég :)

(#61626) Henk válasza malphitee (#61619) üzenetére


Henk
veterán

Ezek a hőfokok amiket sokszor olvasok itt számomra annyira misztikusak. Nekem a 4670k nincs húzva és játék alatt is 50-52 fok a legmelegebb mag vízzel és nem "játékvízzel". Linx-et rá sem akarom engedni ezek után, meg húzni sem nagyon. Elhiszem, hogy mehet még 70 fok fölé is, de nem szeretnék ilyen hőfokokat látni azért is választottam ezt a hűtést. Meg az is lelombozna ha közel 200 k-t költöttem a vízre aztán pár fokkal lenne jobb mint egy 8 k-s lég. :D

bombibmw: Ha szétszedik persze, hogy látszik. De úgy gondoltam, hogy gari ügyintézésnél nem fogják szétpengézni a procit. :DDD

(#61627) malphitee válasza Henk (#61626) üzenetére


malphitee
senior tag

Hát az elég sovány eredmény a víztől azt kell hogy mondjam, olvasd el azt az oldalt amit linkeltem, PH-s teszt, leírtak mindent :) Nekem 200K helyett elég 8K hogy 4.5ghz en 50-60 fokos legyen a procim amire használom :R

Tényleg egyébként valaki tudja esetleg hogy INTEL prociknál, melyik az a hő fok ami hosszú távon nem károsítja a processort? 100 fok alatt ha jól tudom, de most kíváncsivá tett a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#61628) Henk válasza malphitee (#61627) üzenetére


Henk
veterán

Nyilván a víz nem csak a cpu-t hűti, ebben az árban benne van a vga és nb hűtése is. De ez is alátámasztja, hogy akkor a paszta ennyire gyenge alatta és még inkább indokolt a cseréje.

(#61629) malphitee válasza Henk (#61628) üzenetére


malphitee
senior tag

Minek? Géped a munkaállomásod és napi 12órában full loadban dolgozik? Én a garancia miatt nem teszem meg de rá jöttem felesleges lenne nekem az a 10fok hő különbség megint. Ma megyek be és megveszem a Cooler Master T4 et, majd küldhetek képeket milyen hatásfoka van.

Jelenleg ez az alap gyári Intel hűtővel 4200mhz vel, csak egy streamet nézek:

[ Szerkesztve ]

(#61630) Speed® válasza malphitee (#61625) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy megnéztél 2 tesztet és azt hiszed, hogy mindent tudsz..közben tapasztalatokat osztunk meg sokan és tudjuk, hogy bizony a T4 egy alsó-középkat megoldás, ami max delid után lenne jó arra, amire tervezed..ha nem így lenne, nem szivatnák magukat sokan ~20ks megoldásokkal, hogy kordában tartsák a f0spasztás procijukat :S
Mint írtam, egy relatív hűvös Sandy Bridge i5Kn is csak <75°Cra volt elég minimál tuninggal, ráadásul a rögzítője egy kalap sz@r, henkelés nélkül lötyögött a procin..de nyugodtan vedd meg 8ért ha gondolod, aztán majd rájössz ;p
8ért van Mugen4 pl., ha már ennyit akarsz költeni, ne gagyit vegyél :N

(#61631) bombibmw válasza malphitee (#61629) üzenetére


bombibmw
veterán

Most olvastam a Haswell topicban,hogy Cink Elek fórumtárs tud egy módszert,amivel nem vész el a gari.
Viszont az eljárást nagy titok övezi. :D
Keresd meg és csináltasd meg vele! :)
Ja és ne terheletlen hőfokot nézz,mert nem ér semmit sem,a terhelt a mérvadó.

(#61626) Henk:
:DDD
Gondolom a bóóót nem,de az Intel az már igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#61632) PAtr0n válasza Henk (#61626) üzenetére


PAtr0n
addikt

Csak köztünk szólva, azért szépen látszik nálad a játék közbeni hőfokokon, hogy a víz se tudja a fos-szarpasztás 4670k-t normálisan hűteni. Gondolom undelides a CPU-d. :)
Nekem a 4670k delid 15-20 fokot hozott benchek alatt, játék alatt kicsivel több mint 10-et. Léggel (Mugen2, ~1300rpm), masszív multi alatt 4Ghz-en (1.175V, tudom sok), 45 fok fölé nemigen másznak a magok.

Na szóval csak azt akartam ezzel leírni (nem kioktatás), hogy a víz hiába van rajta, ha már eleve nem jó a hőátadás az IHS meg a chip között.

Speed(R):
Jó ez a Mugen2-es, pedig még csak a zsíroskenyérre való paszta van alá kenve, lusta voltam jobbat venni :D

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61633) malphitee válasza PAtr0n (#61632) üzenetére


malphitee
senior tag

Azért delidezted a procit, gari kockáztatással hogy a gyári turbo boost hoz képest +200mhz en használd? Annak aztán sok értelme van, mert delid nélkül sem lenne 2-3 fok különbséggel roszabb hőfokod ilyen minimális fesszel és tuningal :D

[ Szerkesztve ]

(#61634) Speed® válasza PAtr0n (#61632) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Naná, hogy jó ;p Sikíts, ha eszetlenkednél, kiesett a Glide Stream/1900..
Fizunál benéz egy VapochillXE, ha minden igaz, kicsit őrültködök majd x)

malphitee
A Boost nem 4 magra érvényes..delid nélkül meg 75°Ct verte terhelve :S

[ Szerkesztve ]

(#61635) PAtr0n válasza malphitee (#61633) üzenetére


PAtr0n
addikt

Konkrétan gari elvesztéssel delideztem, nem csak kockáztatással. :)
A delid célja nem a +200Mhz-en járatás miatt történt, hanem azért, hogy ha elmenne az eszem, és szeretnék minél többet kicsikarni a a vasból, akkor ne azon idegeljem magam, hogy fos a paszta a kupak alatt, és megfőhet a chip. Mint írtam, delid előtt +10 fok volt játékok alatt, de volt hogy +15 is. Azért szerintem nem mind1, hogy 45 fokon jár a drága, vagy 60-on.

Speed(R):
Vapochill XE, jesszusom de ocsmányság! A tetejében lakozó cucc az tetszik önmagában, de az a ház... ;]
Ja és nem kell nekem a glide stream szerintem, nem szeretném hogy felszálljon a ház. :)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61636) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Erről van valakinek tapasztalata?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#61637) Apollo_21 válasza malphitee (#61629) üzenetére


Apollo_21
addikt

Na ez a kép meg is adja a választ..:) Most "csak" streamet nézel..tehát a proci nincs is terhelve jóformán..hol tartunk? 41fokon...gondolod ha játszol és 80körül vagy afölött lesz a kihasználtság csak 9fokkal lesz melegebb? Nemondd el senkinek..de valszeg NEM!:D

A T4 Misztériumra pedig a válasz...amíg a gané paszta a kupak alatt tanyázik..nemtud elhúzni a jobb drágább hűtő annyival amennyivel valójában jobb...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#61638) Potzee válasza malphitee (#61625) üzenetére


Potzee
addikt

Nem olvastam a PH-s tesztet, de amiket írtál, az, nem helytálló. Jó cooler a T4, de ne álltasd magad, hogy közel egy szinten van pl. egy D-14-el!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#61639) Speed® válasza PAtr0n (#61635) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki mondta, hogy marad a ház, ahogy van? ;] Plazmacutting ;p

(#61640) PAtr0n válasza Speed® (#61639) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jóvanmá' plazmakátting, úgy könnyű a plasztikai műtét ha van hozzá képpark! :D

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61641) vjozsef válasza vj0c1 (#61636) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mindent lehut, ezutan mar csak a vizhutes van. :)

(#61642) Speed® válasza PAtr0n (#61640) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:) Juteszembe..Glide Stream nem száll sehová..csak ha akarod. 600-1900rpm..de ha úgy érzed, hogy átszellőzik az 1300as Slip Streammel is a borda, akkor felesleges..én push-pullban toltam őket :D

(#61643) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Korábban már jártam a fórumon, hogy érdemes e hűteni egy AMD Athlon X2 240e procit egy Phenom II X4 965-os processzorhűtővel. Nos a hűtés rendben van (windows-on belül 25 fok körül mutatják a programok, biosba meg ugrál 30 és 50 fok között... :F ) viszont iszonyat magas fordulatszámon megy a ventilátor (4500 felett állandóan! ) és mivel a gépház átveszi a rezgéseket így még hangosabb lesz...
Szóval milyen ventilátorra cseréljem a mostani X4 965-ös gyári ventilátorát? A bordát szeretném megtartani, ha lehetséges. Lemértem a ventilátort és 7cm-es. Ja és 4 pines!
Valami ilyesmire gondoltam. Bár ez meg 9 cm...
Javaslatokat szívesen fogadok (újat vagy akár használtat is (Debrecenben)). :)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61644) ricshard444 válasza Sanki (#61643) üzenetére


ricshard444
veterán

Én ugyanilyen felállásban annyit csináltam, hogy felakasztottam dróttal egy 14 centis ventit 900 rpm körül a borda elé.
Halk volt, kapott elég levegőt, nem ment 60 fok fölé.

Budget megoldás és nem túl esztétikus, de semmi gondja.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#61645) CirrMee válasza Sanki (#61643) üzenetére


CirrMee
addikt

>biosba meg ugrál 30 és 50 fok között...

Ott kvázi nem működnem az energiatakarékos marhaságok, így az életben nem fog olyan alacsony lenni, mint pl windows alatt nyugalmi állapotban.

>viszont iszonyat magas fordulatszámon megy a ventilátor (4500 felett állandóan! ) és mivel a gépház átveszi a rezgéseket így még hangosabb lesz...

Akkor erre ne egy rokon proci szintén hangos hűtését szemeld ki, hanem vedd a fáradságot, és vegyél egy normális hűtőt. Akár egy ezeréves szerencsétlen Hyper TX2 is megfelel a célra, az is jóval csendesebb, mint a gyáriak maxon.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61646) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Visszatérve az előző kérdéskörhöz: Megtetszett a Brocken 2 úgy kb. mindenestől, s tök jó a teljesítménye is ahogy olvasom.

Ha jól informálódtam akkor a Brocken 2 magassága 165mm ([link])
A 300R max cpu hűtő mérete 170mm ([link])

Tehát ventikkel együtt beférne gondolom, ugye? mert ezekre a méretekre már nem kell rászámolnom, épp rámenne a ház oldala + fél cm.

Illetve alatta, az M5A97 EVO R2.0-n elférne a 4 ramslotban 4 ilyen ram?

Köszi!

Üdv. core2

(#61647) Sanki válasza ricshard444 (#61644) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, akkor valamelyik Arctic (F9 vagy F12) mehet elé?
(#61645) CirrMee: Nem ezt szemeltem ki, hanem ez volt itthon feleslegbe, és nem tudtam, hogy az alaplap nem fogja rendesen szabályozni. (Amikor az X4 965-ön volt akkor 2-3000 között volt a sebessége...)

(#61648) ricshard444 válasza Sanki (#61647) üzenetére


ricshard444
veterán

Először egy F12 Pro volt mellette, 1 próbát megér.

Vannak dolgok...

(#61649) Neil Watts válasza Neil Watts (#61646) üzenetére


Neil Watts
veterán

U.i.: Ja oldalt nincsenek ventijeim, ezt elfelejtettem mondani.

Üdv. core2

(#61650) Potzee válasza Neil Watts (#61646) üzenetére


Potzee
addikt

Bőven befér. A ventiket lentebb lehet húzni a bordán a kívánt magasságba. Ha teljesen lehúzod a ventiket a hűtőborda magasságáig akkor a cooler 156 mm helyet foglal.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.