Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#60051) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Thermalright Silver Arrow SB-E hozza az NH-D14 szintjét? Tervezek új hűtést venni, de a Noctua elég drága.

PSN ID: marquuard

(#60052) Picturemaker válasza EnterR (#60051) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Igen. Arra viszont figyelni kell, hogy a VGA beférjen. Néhány lapnál volt gond az első PCI-E csati elhelyezkedésével.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60053) EnterR válasza Picturemaker (#60052) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. Az lesz, hogy felveszem a paramétereit és lemérem a házban, hogy mi hogyan fér el.

PSN ID: marquuard

(#60054) Picturemaker válasza EnterR (#60053) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez talán segít: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60055) Slacee válasza Menthirist (#60046) üzenetére


Slacee
csendes tag

Köszi szépen a korrekt választ. És akkor te milyen cpu hűtőt ajánlanál, ami befér és halk, mellesleg nem túl drága?

(#60056) EnterR válasza Picturemaker (#60054) üzenetére


EnterR
veterán

Mi akadályozhatja azt, hogy a VGA-tól nem fér el? A képről nem igazán tudom kivenni.

PSN ID: marquuard

(#60057) Apollo_21 válasza EnterR (#60056) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ott van a jelölés h 10mili van a lap első pci-e síne és a hűtőborda széle között...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60058) Picturemaker válasza EnterR (#60056) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az SB-E szemből szimmetrikus és a bal oldala túl közel van néhány alaplap elsődleges PCI-E slotjához. Az IB-E-t szemből egy kicsit jobbra eltolták, így biztos nem akadályozza semmilyen alaplapban a VGA-t.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60059) tothjozsi96 válasza EnterR (#60056) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azok a ventillátor tartó pöckök.
Ha jól nézem persze ... :))

(#60060) EnterR válasza Picturemaker (#60058) üzenetére


EnterR
veterán

Ez márka vagy szabványfüggő, hogy elfér-e? Mondjuk ez egy 990FX lapnál nem jelentene gondot, mert 2 x16-os PCIe slotja van.

PSN ID: marquuard

(#60061) tothjozsi96 válasza EnterR (#60060) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az igaz, de nem mindegy hogy mindegyik X16-os-e vagy X8-as. :D

(#60062) Picturemaker válasza EnterR (#60060) üzenetére


Picturemaker
őstag

Alaplaptól függ. Pl.: két ASRock

A balosnál valószínűleg felejtős ilyen hűtőnél az elsődleges PCI-E.

AMD-s deszkánál talán nem nincs is ilyen probléma, mert az északi híd miatt messzebb van a kérdéses slot.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60063) EnterR válasza Picturemaker (#60062) üzenetére


EnterR
veterán

Mondjuk erre még nem gondoltam, hogy a VGA is beleokoskodhat a vásárlásba. Lehet, hogy gyűjtök Noctua NH D14-re, mert most nézem, hogy a Silver Arrow magas lesz, a gépházba 162mm magasságig fér el cooler. Kimatekozom, hogy elfér-e a VGA-tól, más akadálya nem igazán lehet. Noctua oldalán az van, hogy ventilátorral és anélkül is 160mm magas, lehetséges ez? tudtommal a belső ventilátor 14cm-es, ami magasabb, mint a borda.

PSN ID: marquuard

(#60064) Picturemaker válasza EnterR (#60063) üzenetére


Picturemaker
őstag

Én is venni akarok egy nagyobb bordát az FX-emre a TX2 helyett, és azt hiszem ez lesz az: [link] (bár ez 171mm magas)

A teszt szerint (még csak ezt az egyet találtam) 1 fokra megközelíti a NH D14-et.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60065) EnterR válasza Picturemaker (#60064) üzenetére


EnterR
veterán

Wow.. ehhez ki kellene flexelnem az oldalplexit. :DD

Az tényleg lehet, hogy ventilátor nélkül és ventilátorral ugyanúgy 160mm magas a komplett cooler? Storm Scout 2 Advance-m van, csak nem nyomja ki az oldallapot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#60066) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Szerintem vizezzétek be, az tuti jó lesz!!!

(#60067) pipo112 válasza EnterR (#60063) üzenetére


pipo112
senior tag

Igen de lejjebb lehet tenni nekem pont 160mm helyem van és pont befér a noctua

viszont magas bordás ramokat nem szereti csak max 34mm-ig , + aprón lehet találni nh-d14-et kb 15-16k-ért

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60068) Picturemaker válasza tothjozsi96 (#60066) üzenetére


Picturemaker
őstag

A "játékvíz" hangos, nem is olyan jó és drága. A rendes víz jó, de iszonyat drága.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60069) h1mpi válasza Picturemaker (#60068) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem a játékvíz nem hangos, kisebb és a hőfokok is jobbak, mint bármelyik léghűtéssel. Az ára meg magasabb, de az se sokkal egy Phantenkshez hasonlítva.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60070) EnterR válasza pipo112 (#60067) üzenetére


EnterR
veterán

HyperX RAM-ok vannak, alacsony profilú a rajtalévő hővezető borda, tehát az nem akadály. Viszont a 14cm-es venti lejjebbcsúsztatásával nem veszít a cooler a hűtésteljesítményéből?

h1mpi: FX topikban egy régi FX tuningos állítja (miklosss), hogy a játékvíz nem a legjobb tuninghoz, és van olyan léghűtés, ami magamögé szorítja.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#60071) tothjozsi96 válasza Picturemaker (#60068) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem a játékvíz-ed alatt azt érted hogy hangosak a ventillátorok, vegyél rá két Noctua-t vagy 2 Corsair Air Series-t, csendesebb lesz mint akármi. :)

[ Szerkesztve ]

(#60072) Picturemaker válasza tothjozsi96 (#60071) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez már súrolná az 50-et. Ennyit nem ér egy kompakt víz sem, és még így is hangosabb egy pumpával, mint egy csúcs léghűtő. Elhiszem, hogy jobb 2-3 fokkal, de mindez közel dupla árért.

Noctua ventit majd akkor veszek, ha emberi szemre nem káros színekben is elérhető lesz. :DDD

h1mpi: Természetesen elhiszem neked, hogy jobb lett, de 27e vs 45e nem kis különbség.

Erre esetleg valaki?: [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60073) h1mpi válasza Picturemaker (#60072) üzenetére


h1mpi
nagyúr

32K volt a H110 és a 2 db Viper 9K.
Az 39K csak :) :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60074) Picturemaker válasza h1mpi (#60073) üzenetére


Picturemaker
őstag

Oké, akkor csak majdnem másfélszeres! :R
(Jó áron vetted. Új volt minden?)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#60075) pipo112 válasza EnterR (#60070) üzenetére


pipo112
senior tag

nem de
itt egy kép

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60076) pipo112


pipo112
senior tag

nem bele vau vau de az a h110 az egy igen jó kompakt víz, a nagy phanteks-el egyetemben .
a másik pl egy 5 ghz-re húzott procinál minden hűtő hangos lesz :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60077) Apollo_21 válasza Picturemaker (#60072) üzenetére


Apollo_21
addikt

Játék és játék között is van különbség:D
Az én játékaim dbjai 7ért jöttek..2en vannak..összevannak kötve 2db 120as szimpla radis megoldás..
Eddig amd-n müködött a dolog...kb 2hónapja i5 3570K-n 4.2n..biztos lehet halkabb..mert 1100on megy mindegyiken 1-1venti, de a hőfok ígyis brutál jó...65fok a max több óra nyúzás után.
Ezért nemkell 32ezres víz se rendes víz 60akért sem 20ért csúcslég.
Ha 20fölött áldoznék ismét légre..akkor max csak ha skalpolásra adnám a fejét...de addig igazából bármi ami 12ig bezárólag megvehető lég tutira elég mindenre...mert nemlesz jobb.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60078) EnterR válasza pipo112 (#60075) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. Egész szép értékek. Mondjuk azzal számolok, hogy nekem alapból kevesebb feszültséget kér enni, tehát valahol ez alatt lesz pár fokkal.

PSN ID: marquuard

(#60079) h1mpi válasza h1mpi (#60073) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Új volt persze. H110 iponos, Viperek pcx vagy pcland. Mindkét boltban vettem már Vipert :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#60080) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Még mindig nem tudok dönteni. Négy proci hűtő maradt játékban, ezek sorrendben hogy néznének ki szerintetek?

Scythe Mugen 2 Rev.B.
Scythe Mugen 4
Scythe Ninja Plus 2 Rev.B.
Alpenföhn Goß Clockner Rev.C.

Nyilván azt fogom választani, ami árban kedvezőbb lesz, és amennyiben nincs hatalmas különbség teljesítményben, úgy párhuzamosan az esztétikát is figyelembe fogom venni a végső döntésnél.

Sajnos a HR-02 kiesni látszik, mivel árban nagy ugrás az előbbiekhez képest :(

Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60081) tothjozsi96 válasza chester91 (#60080) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem ez is megfelelne a célnak: Scythe Mugen 2 Rev.B.
Nem hinném hogy nagy különbség lenne közöttük, mivel egy árban mozognak talán azért is. :)

(#60082) Speed® válasza chester91 (#60080) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Mugen2 a legjobb teljesítményre ventivel, passzívan nyilván a Ninja 2+.
Mugen4 gyengébb, mint az előd, a GrossClock'ner a leggyengébb innen.

(#60083) chester91 válasza Speed® (#60082) üzenetére


chester91
senior tag

Tehát, ha passzívan kívánom használni (ami egy eléggé esélyes variáció lenne, mert cél a csendesség), akkor Ninja?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60084) Speed® válasza chester91 (#60083) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a passzív üzemhez annak a felépítése passzol a legjobban, igen.
Egyébiránt procitól függően bármelyik alkalmas a csendes üzemre :U
Nálam a Mugen2 a húzott Ivyt kényelmesen <60°Con tartja 800rpmen.

(#60085) tothjozsi96 válasza chester91 (#60083) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha nem játszol akkor simán jó, ha játszól akkor tegyél rá majd egy ventit még!

(#60086) Ribi válasza chester91 (#60080) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen procira rakod?
Van még venti a gépedben? Mert ha van totál hülyeség venti nélkül használni a procihűtőt.

(#60087) chester91


chester91
senior tag

van még 3 ventilátor a gépben, azok csendesek, viszont esztétikára a ninja a legtetszetősebb :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a jó tanácsot :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60088) chester91 válasza Ribi (#60086) üzenetére


chester91
senior tag

A proci nem egy nagy szám (G2020), de sokat számít számomra a gép kinézete, szeretem, ha pofás az egész, úgy ámblokk :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60089) Speed® válasza chester91 (#60088) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

G2020ra kb. egy konzervdoboz (üresen, nyitva ;p) elég..55W TDP. Szóval a Ninja maradhat simán passzívan rajta, ha van egy kis szellő a környékén.

(#60090) chester91 válasza Speed® (#60089) üzenetére


chester91
senior tag

én is hasonlót gondolok :DD

Köszönöm még egyszer!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60091) Potzee válasza bolhalovas (#60047) üzenetére


Potzee
addikt

A Freezer 7 LP is elég karcsú... :(
Ha a gyári coolertől jobbat (halkabbat és hatékonyabbat) akarsz, akkor legalább egy 3 hőcsöves bordában gondolkodj + rajta egy 92-es vagy 120 mm-es ventivel...a minimum a korábban említett Alpenföhn Civetta vagy Sella. AC Freezer 7 Pro, Raijintek Aidos, stb
PH aprón is lehet jó cuccokat találni...TX3, TX2, stb

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60092) mitya221 válasza mitya221 (#60040) üzenetére


mitya221
tag

erre valaki? :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60093) tothjozsi96 válasza mitya221 (#60092) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Vegyél rá egy Noctua 14-est.

(#60094) Potzee válasza mitya221 (#60092) üzenetére


Potzee
addikt

Mennyi az anyagi keret?
Én a legolcsóbb 120 mm-es ventis coolereket javaslom, Raijintek Themis, Coolermaster Hyper T4 vagy 212, Scythe Kotetsu...
Az apró-ról néhány jó vétel: 412, Dark Rock Adv. C1 , Hyper 212

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60095) tothjozsi96 válasza Potzee (#60094) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem akinek I7-re van pénze az megtud venni egy 15.000ft-os használt Noctuát, nem? :P

(#60096) Potzee válasza tothjozsi96 (#60095) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, biztosan...ha van rá kredit akkor mehet a D-14 vagy egy Phanteks, Silver Arrow, stb...de minek?
Bár a "K"-s proci is felesleges, ha nincs húzás... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#60097) chester91 válasza tothjozsi96 (#60095) üzenetére


chester91
senior tag

Nem feltétlen. Öcsém pl. hónapokig gyűjtött a K-s procijára, a Z-s alaplapjára, és a Corsair memóriára. Attól, hogy drága cuccot vesz valaki, még nem feltétlen tud bármikor nagyobb összeget kiadni. Én is vettem magamnak egy iPad-et, de részletre, és 2 évig fizetem :) a látszat csal :)

A húzásos kérdésre pedig szintén drága öcsém az elő példa: ő sem húzta eddig a sajátját, mivel nem szükséges. Azért vett K-s procit, mert majd eljön az idő, amikor kell a plusz teljesítmény, addig meg minek hajtsa szét? Én nem értek annyira hozzá, de abszolút igazat adok neki :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60098) tothjozsi96 válasza chester91 (#60097) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tökre nincs logikája annak hogyha van egy jó procid akkor már ne hogy valami 2.000ft-os ventit tegyél rá.
Amúgy meg, ha a sima 4770 kevés lesz akkor már valószínűleg a 4770k is! :D

(#60099) chester91 válasza tothjozsi96 (#60098) üzenetére


chester91
senior tag

Persze ha van rá pénzed. Nyilván egy olyan személynek, aki dolgozik, annak nem akkora tétel 5-6-10e forint kiadása, vagy összerakása. De mondjuk annak, aki tanul, annak már ez más tészta.

Ez majd kiderül, egyelőre az i5-öse alaphangon bírja az általa generált terhelést. Egy 2550K-ja van, és bízik benne, hogy 2-3 vga-t ki fog használni vele :)

Az idő eldönti, ő jelenleg egy gyári hűtővel használja, ami levett fordulattal is bőven meghűti a cuccot. Próbáltam meggyőzni, hogy cserélje le, de igaza van abban, hogy amíg ez elbán vele gond nélkül a 40 fokban, addig miért költsön drága cuccra.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60100) mitya221 válasza Potzee (#60094) üzenetére


mitya221
tag

hát olyan 15k-t szánnék rá.
itt a kommentek alapján az Thermalright HR-02 Macho Rev.A és a Alpenföhn Matterhorn Pure Edition hűtőket nézegettem. használtat nem igazán szeretnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.