Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) marinea2


marinea2
addikt

E8500 höz szeretnék valami jó kis lapot venni. Szerintetek milyet vegyek?? kb 30 k ért

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#8752) Geri Bátyó válasza marinea2 (#8751) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én ezt javasolnám.
A sima DS3-at 22.5 k ért is megveheted. Az is jó.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8753) Einhorn válasza Sweet Lou 6 (#8750) üzenetére


Einhorn
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megszívlelem.

(#8754) marinea2 válasza Geri Bátyó (#8752) üzenetére


marinea2
addikt

gigát nem igazán vennék szívesen.ja meg azt elfelejtettem h nekem sli-s kéne.
azért köszi :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#8755) p0c0k


p0c0k
tag

sziasztok!

e8400 procihoz melyik lap lenne a jobb? GA-EP45-DS4 vagy GA-EP35-DS4 ??
és milyen ram kéne bele szerintetek?

(#8756) sgergi válasza p0c0k (#8755) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából nem sok a különbség a 2 lap között, a leglényegesebb az sli. Ha az nem kell, akkor jó lehet a p35 is, valószínűleg olcsóbban megkapod. De, ha csak kicsit drágább a p45, akkor az is jó lap. Ramból elég lehet a 800-as is, mert a proci szorzója 9-es, bármelyik márkásabb ram megfelel a célnak.

Ha fontos neked az ár, akkor alaplapból elég lehet egy ds3 vagy ds3p is (p35 és p45 is szóbajöhet), igazából a ds4 már quad tuninghoz ajánlott.

(#8757) Geri Bátyó válasza marinea2 (#8754) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mi baj van a Gigával?

Amúgy túl sok mindent nem találtam neked [link] [link] de nem tudom, hogy az NForce 750 mennyire jó. Erről érdeklődj a saját topic-jában.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8758) marinea2 válasza Geri Bátyó (#8757) üzenetére


marinea2
addikt

Köszi szépen ez az MSI eléggé teccik :) utánna is nézek :)
Hát a gigárol meg csak annyit hogy sose vennék olyat.Nem azért mert van egy ponton valami nagy hibája ,csak eddig akárhány haveromnak volt mindig szidták valamiért.Ugy hogy nem .Na abba is hagyom az off olást :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#8759) @lx


@lx
csendes tag

Sziasztok ! Egy havernak a következő konfigot állítanám össze .
Követelmények : minimális játék ,böngészés,letöltés,filmnézés, valamint 80 ezerből ki kell jönnie.

Alaplap : Gigabyte GA-P35-DS3
Processzor : Intel C2D E7200 box
Memória : Kingmax TinyBGA 2048mb 800mhz
Táp : Chieftec GPS-450 AA
Videókártya : Sapphire HD3850 256mb lite

Mivel már egy éve nem foglalkoztam ilyen kütyüzéssel kéne egy kis megerősítés hogy rendben van-e a konfig. Valamint ha valakinek van valami ötlete hogy hol lehetne még csökkenteni az árat minimális teljesítményvesztés mellet azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

(#8760) marinea2 válasza @lx (#8759) üzenetére


marinea2
addikt

Jo kis konfig (árba is jo)szerintem Up neki :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#8761) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Az alábbi alaplapot néztem ki:
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
Abban kérném a segítségetek, hogy hol tudom megvenni jó áron?(15K alatt szállítási költség nélkül) Egy olyan boltot keresek amivel kapcsolatban már vannak pozitív tapasztalatok és korrektek, valamint lehet házhoz szállítást kérni.
Az lenne a legjobb ha hozzá kinézett AMD BE-2400 cpu is kapható náluk max 15K-s felső határral.

Bocs, az OFF részekért.
Előre is kösz a segtséget!

sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8762) sutszi válasza sutszi (#8761) üzenetére


sutszi
veterán

UPDATE:

Elírtam az alaplapot! Ilyet keresek:
GA-MA78GPM-DS2H
HA ez nincs max 15K-ért. Akkor amit először írtam.

Kösz.

sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8763) Sweet Lou 6 válasza sutszi (#8762) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én az aliencomputersnél [L:www.aliencomputers.hu][link][/L] láttam ezt a két alkatrészt ilyen árban. De ez csak így hirtelen, mert biztos van máshol olcsóbban is

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#8764) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni, egy (Gigabyte, MSI) alaplapot, ami megfelel a mai kor követelményeinek. A felhasználás szempontjából: leginkább internetezésre, kevésbe gépigényes játékok futtatására ( zuma, luxor, bejeweld stb.) lenne használva.
Stabil, jó alaplapot szeretnék, esetleg szóba jöhet az integrált videókártya is (szerintetek?).
Amúgy GMA 3100, milyen teljesítményű videokártya? Előre is köszi!

ÜDV.

battletag: bossi#2666

(#8765) Bagira01


Bagira01
veterán

q6600 alá vennék új lapot. Szerintetek p5e vagy p5k premium lenne a befutó? A kettő között 2-3k difi van, vagy esetleg egy olcsóbb p45-ös lap 24k körül?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8766) Sweet Lou 6 válasza Bagira01 (#8765) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én Gigabyte ep45-ds3-t ajánlanám, mert rokon nemrég vett ilyet q6600al és mind megbízhatóság, mind tuning tekintetében az élen van, a chipset is fejlettebb, kevésbé melegszik és kevesebbet fogyaszt (jobb gyártástechnológia).

sweetlou6.wordpress.com

(#8767) sgergi válasza Sweet Lou 6 (#8766) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából nem rossz quad alá, de igazán a ds3p vagy még inkább a ds4-ben érzi jól magát a quad proci.

(#8768) sgergi válasza Bagira01 (#8765) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából szerintem az x38-al kicsit lehet jobban járnál, topikjaikban lehet tuningeredményeket nézni. De szerintem a legjobban egy p45-ös lappal járnál, Giga és Asus is szóba jöhet, amelyik szimpatikusabb. Gigából a ds3p, ds4 a megfelelő választás.

(#8769) nygma válasza Bagira01 (#8765) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte P45 DS3P vagy DS4... ;)

(#8770) Bagira01 válasza sgergi (#8768) üzenetére


Bagira01
veterán

Egyenlőre úgy néz ki h p5e lesz, p45-ből amiket említesz jóval drágábbak :U Kedd körül kiderül h jó döntés volt-e, ha nem még mindíg ott a váltás lehetőség :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8771) Cocó


Cocó
tag

Hali,

Korábban már pedzegettem a témát, most konkrétabban is rákérdeznék:
E8500 proci mellé szeretnék SLI lapot(2db 8800 Ultra OC kihajtására).
Milyen lapokat ajánlanátok??
Több árkategóriában is érdeklőnék, de 30 körüli lenne a legjobb, feltéve ha van.
Eddig 1ébként csak annyit hallottam az sli-s lapokról, h a régebbi chipsetesek nagy átlagban nem hozzák a kellő teljesítményt, megbízhatatlanok. A 790i-t dicsőítették, az viszont kissé drága....

(#8772) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!

Keresek olyan alaplapo(ka)t, ami(k)re igazak:
-mATX
-S775
-PCIe 16x 2.0
-Tuningbarát

Eddig Asus-nál találtam csak ilyet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8773) nygma válasza Cocó (#8771) üzenetére


nygma
addikt

Úgy járnál a legjobban ha használtan vennél egy 790i Chipsetes lapot... ;)

35-40k körül jobb esetben találni...

(#8774) Cocó válasza nygma (#8773) üzenetére


Cocó
tag

Régebbi chipsettessel már nem is érdemes foglalkozni??
790i-et 50ért láttam most az aprón...asus striker II extreme, akkor ennél olcsóbb is lenne??

(#8775) nygma válasza Cocó (#8774) üzenetére


nygma
addikt

780i-s lapok vannak még SLI-sek, szerintem még azok jöhetnek szóba...

SLI-ben régebbi chipset ha jól tudom a 680i ami még normális volt,de én olyat ma már 100%,hogy nem vennék... :(

Egy Gigabyte P45 DS4-el járnál a legjobban,csak az a gond,hogy az ugye nem SLI-s...

(#8776) Cocó válasza nygma (#8775) üzenetére


Cocó
tag

Tudnál mondani egy ilyen lapot??(780i-s SLI)vagy többet is... :R

(#8777) nygma válasza Cocó (#8776) üzenetére


nygma
addikt

XFX 780i SLI

eVGA 780i SLI

Hirtelen ennyi... :)

(#8778) Qru válasza bajtokarpi (#8764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen procihoz keresel lapot? AMD vagy Intel?

#nincsbennetarcsi

(#8779) Zadia válasza nygma (#8775) üzenetére


Zadia
senior tag

Ez [link] nem lenne jó neki ( Coco-nak ) SLI-re? 30k alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#8780) Jámbor


Jámbor
tag

Szerintetek miből állna az ideális konfiguráció (alaplap, proci, RAM) böngészésre, 720p, 1080p videók megtekintésére (főleg .mkv). Videó lehet integrált is, procit azért kétmagvút szeretnék...

Ha tudtok jobb topikot kérdésem megválaszolására, akkor nyugodtan irányítsatok át oda!

Soha ne mondd, hogy soha.

(#8781) sgergi válasza Jámbor (#8780) üzenetére


sgergi
veterán

Itt. :) Egyébként nagyvonalakban: amd 780g-s alaplap, 4850e proci, 2*1Gb ram. Vagy intelnél: g45-ös lap, e2180, 2*1Gb ram

(#8782) Jámbor válasza sgergi (#8781) üzenetére


Jámbor
tag

Köszönöm, átugrok oda.

Soha ne mondd, hogy soha.

(#8783) wishper


wishper
csendes tag

Sziasztok!

Intel Core 2 Quad Q6600
2db Radeon HD 3870 CF-ben
GEIL VALUE DDR2 PC6400 800MHZ 2048MB

milyen alaplapot ajánlanátok ehhez?
én ezt néztem ki [link]
de nem vagyok otthon a dolgokban annyira,
20k környékén esetleg valami jobb vétel?
[link]
Fontos a 2 x PCI Express 16X , CF miatt

(#8784) zsolt1129 válasza wishper (#8783) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szvsz Quad tuning alá x48 chipsetes lapot vegyél.A Quadot is legalább 3Ghz-re (vagy feljebb az nem baj) kell húznod a CF miatt.
Gigabyte Ep45 DS4 vagy x48 DS5 vagy hasonló tudású Asusok is jók.

(#8785) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Sziasztok!

17-20.000Ft körül melyik alaplap szerintetek a legjobb játék szempontjából???

Gigabyte GA-MA78G-DS3H az jó, vagy valami mást ajánlanátok?

(#8786) general


general
addikt

Hali!

Leírná valaki lécci érthetően, hogy mik a különbségek a Gigabyte DS3 - L, P, R... mittomén típusok közt?
Lassan platformcsere lesz, és elkezdtem infót gyűjteni, nincs szükségem extra-ultra tuning fícsörös cuccokra, stabil legyen, megbízható és egy közepes tuningot bírjon, ennyi a követelmény. Proci is először csak Core2 2120, vagy ilyesmi lesz szerintem.

Többen írtak itt arról, hogy a Gigák nem jók, és még többen arról, hogy q..va jók. Na most akkor mi van...
A másik, hogy az Asus P5K bugos, írjátok.
Ez a két lap jön nálam számításba, többre nincs szükségem, de nem ismerem a mai kínálatot!
Az Asus vezet nálam, de csak mert van rajta firewire, ami nekem szükséges kamerához.
Van-e objektív vélemény használat alatt? Az itteni tesztek kb egy színvonalon értékelik őket, és kb egy árban vannak.

Hangsúlyozom, nem vagyok a tuning-klán tagja :B , mások a szempontok, mint itt a legtöbb embernek, amit én tiszteletben tartok. Nálam elsősorban a megbízhatóság a fontos (azért egy reális ár-teljesítmény-fokozó tuning ajánlott..) A mostani rendszerem, még a jó öreg Abit IC7 hosszú évek óta óta szolgál hibátlanul, ezt tekintem színvonalnak!

Egyébként valaki kérdezte itt a 720p, 1080p-hez a teljesíztményt, nos a 720p-t vígan produkálja egy egymagos 3 Ghz-es proci! 1080-hoz már kell a dupla mag.

Szóval kíváncsi lennék a véleményetekre, márkaháború és szitkozódások nélkül... :D

köszi előre is!

(#8787) sgergi válasza general (#8786) üzenetére


sgergi
veterán

E energiatakarékos verzió
S3 típusjelzés, D a száraz kondikra utal
T csak DDR3 megy bele
C DDR2 és DDR3 is
L lite verzió, tehát butított
P performance verzió, tehát kicsit felszereltebb
R gyári intel Raid-et tartalmazó verzió

A giga nagyon jó lap, talán kicsivel jobb és kevesebb vele a gond, mint az Asussal, de az is megvehető, nincsenek vele komoly bajok. De inkább Giga, talán megbízhatóbb egy kicsit.

(#8788) sgergi válasza Herogabi (#8785) üzenetére


sgergi
veterán

Mik a szempontok? Intel vs amd? Integrált vidkari legyen?

Jó az a lap, ha integrált vidkari kell, és AMD-ben gondolkodsz, de a 780g csak korlátozottan alkalmas a mai játékok futtatásásra. (min grafika, kis felbontáson)

(#8789) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Akkor játékra milyen alaplap kéne;)??

(#8790) general válasza sgergi (#8787) üzenetére


general
addikt

köszi! :-)

(#8791) sgergi válasza Herogabi (#8789) üzenetére


sgergi
veterán

Nem válszoltál egyik kérdésemre sem. ;)

HA lesz külön videókártya, akkor nem kell integrált vidkari. AMD vagy Intel? Tuning lesz? Mennyi lenne rá a keret?

Intel alá: Gigabyte p35-ds3, ebben tuningolni is lehet, nincs integrált vidkari.
Amd alá: Gigabyte 78gm-s3h, ebben van int. vidkari, de az játékra korlátozottan alkalmas, venni kell hozzá egy másik vidkarit. Tuninga is jó a lap.

Ezek átlagos, 2 magos procikhoz vannak, 4 mag alá nem árt a jobb alaplap. Szóval a kérdést egy kicsit precízebben fogalmazd meg, semmi információ nem derül ki belőle. :B

(#8792) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Hát az hogy AMD vagy Intel az nekem 8, mert nem vagyok semelyikpárti, csak úgy gondoltam hogy kb 45e-t szánok az újításokra =re (vid.karit később szeretnék), de szeretnék bele.

Hát tuning :F ...
Később szeretném újítani mikor ez nem lesz már ok-s.

Az intel tudom hogy jobb, de az kb dupla ennyi pénzért jönne ki egy jó gép...45-ből intelnél nem sok mindent érek el...ott 1 jó proci annyi...

Szóval ha van vmi tanácsod akkor jó lenne:)

Egyébként 9600Gt-t akarok majd hozzá venni ;)

(#8793) sgergi válasza Herogabi (#8792) üzenetére


sgergi
veterán

Itt segítenek komplett gépet összerakni.
Szerintem akkor most legyen a Giga 78gm-s2h alaplap és egy amd 6000+-os proci és 2 Gb ram, az int. vidkari elég egyelőre, majd, ha lesz pénz, akkor bele egy vidkari.

[ Szerkesztve ]

(#8794) 14adam


14adam
addikt

Hy.Valaki tudna ajánlani valami jó corssfire-ös lapot? feltétel:775-ös legyen,min 8x crossfire,és legyen rajta egy integrált vga,ddr2(1333 mhz),és 20 000 Ft alatt lenne a legjobb :) Válaszotokat is előre köszönöm

(#8795) sgergi válasza 14adam (#8794) üzenetére


sgergi
veterán

Ilyet hirtelen nem tudok sajnos, a p45 és x38 chipset jó cf-re, de ezeken nincs integrált vidkari, illetve 20 fölött vannak. Szerintem 20 alatt nincs is újonnan ilyen lap, esetleg használtat garival szerezhetsz. Int. vidkari sem túl sűrű, a g45 éri meg, de az nem nagyon kapható, és mintha nem is tudna cf-et.

[ Szerkesztve ]

(#8796) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Ti melyik alaplapot javasolnátok?
GIGABYTE GA-EP45-DS3 vagy MSI P45 Neo2-FR.
E8500as proci és OCZ 4096MB 1066MHz Reaper HPC memória mellé lenne.

(#8797) sgergi válasza Gombinyó (#8796) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte

(#8798) Gombinyó válasza sgergi (#8797) üzenetére


Gombinyó
őstag

Oké, köszi!
És miért azt? Miben jobb mint az MSI?

(#8799) nygma válasza Gombinyó (#8798) üzenetére


nygma
addikt

MSI alaplap terén eleve felejtős...

(#8800) qca


qca
csendes tag

Mindenki csak Gigabyte és Asusban gondolkodik de felhívnám a figyelmeteket az Asrock családra.
Engem sokan leakartak beszélni hogy ne vegyek ilyen lapot,mert hogy antitunnig meg sok gond van vele,legalább is a régebbi tipusú asrock lapokra ez volt a jellemző.
Alaposan utána néztem a asrock P45 2000 szériának a neten,és csupa jó dolgokat találtam róla,ezért elhatároztam hogy veszek egyet,és abszolút nem bántam meg.
Szerintem 20.000FTkörüli árban a legjobb választás az asrock P45 2000 széria.
Támogatja a DDR2/DDR3,crossfire/SLI PCI-EXPRESS 2.0 és jól tunigolható.
Én egy hónapja használom Q6600-as procival és gondnélkül lehet 3.2Ghz felett hajtani,tökéletesen működik nincs semmi gond vele.
Bátran ajánlom mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

AsrockP45TurboTwins2000, Intel Core 2 Quad Q6600, 2*1GB Kingmax 1066 Ram, Gigabyte HD 4850 512MB, SAMSUNG HD321KJ (320 GB sata2) CORSAIR PSU-450VX tápegység, Pioneer DVR-215D, ASUS TA-891 ház.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.