Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Gyuri27 válasza Facek (#8249) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezeken sajna nem nagyon találsz 2 idét. A ds4 nem rosz. Viszont kollegánk nem volt elesve tőle. Melegszik a pwm rajta. Tehát szvsz potóld ki egy kicsivel és ds5 legyen belőle.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8252) nike_ válasza Produkció (#8245) üzenetére


nike_
addikt

Igen, de nekem kb. ugyanolyan bejövős a 2 chipset (X48, P45).

Csak hát egyik DDR3, másik DDR2...

(#8253) Produkció


Produkció
senior tag

új szempontjaim lettek:D...gigabyte ep45 ds3p 28,5k vs Asus p5q-e 29,5k.....pro-kontra? e8400 alá kellene corsair 1066os ramokkal. ds4 megér 5,5k-val többet?

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#8254) sgergi válasza Produkció (#8253) üzenetére


sgergi
veterán

Én a Gigára szavaznék, szimpatikusabb. ds3p-ről nem sokat olvastam még, szerintem nem éri meg a ds4, de az Giga p45 topikban még nézz utána.

(#8255) anrab2


anrab2
csendes tag

SZIASZTOK
ti milyen alaplapot ajánlanátok ehhez:
- AMD Phenom 9600 AM2
- 2GB 1066MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme (2 X1GB)
- ASUS EAH4850 HTDI 512MB PCIE

én erre gondoltam:GIGABYTE GA-MA770-DS3

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8256) Produkció válasza anrab2 (#8255) üzenetére


Produkció
senior tag

770et felejtsd el, főleg phenom alá, legalább 790X kell...

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#8257) anrab2


anrab2
csendes tag

GIGABYTE GA-MA790X-DS4 :F :F :F

(#8258) lsc válasza anrab2 (#8257) üzenetére


lsc
nagyúr

Az jó lesz .

Az élet kegyetlen .

(#8259) bishopx2


bishopx2
tag

Hali !

Kicsit nem egyértelmű a kérdés számomra 25 - 30k árban milyen lapot kéne venni ?

Az biztos hogy Asus vagy Gigabyte közül valamelyik.

Szerintetek melyiket vegyek a következők közül?
EP45 - DS3
EP45 - DS3P
P5Q - PRO

Teszteket sajnos ezek lapról nem találtam viszont ha valaki talált akkor kérnék
egy linket.

Üdv : Bishop

van ilyen..

(#8260) nygma válasza bishopx2 (#8259) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte P45 DS3P és Asus P5Q Pro-ban gondolkodj... ;)

(#8261) nike_ válasza bishopx2 (#8259) üzenetére


nike_
addikt

EP45 - DS3P

vagy

P5Q - PRO

Attól függ, melyiket kapod meg olcsóbban. :)

De ha a DS3 jó árban van, az is jó lehet.. :)

(#8262) home


home
csendes tag

Hello!
Új gépet szeretnék venni, de nem tuodm hogy megéri e az új P45 ös lapkészlet? előszer egy P5K-E wifi-t néztem ki, E8400 as procihoz. Vajon tényleg anyira jó ez a p5q?pro és ez E széria között mi a külömbség?:D várom a segítségeteket.

(#8263) magyarl


magyarl
tag

Sziasztok!

Én is új gép vásárlás előtt állok, már hetek óta bújom a netet, de egyre jobban belekavarodok, és egyre több kérdés merül fel. Egyik ilyen nagy kérdés milyen alaplapot tegyek a a tervezett konfig alá:
- E8400
- CSX 4096MB DDR2 1066Mhz KIT
- Ati Sapphire 4870, amihez később vennék még egyet CF-be

Szerintetek milyen alaplap passzolna a rendszerhez? Mi az a kategória amit még érdemes megfizetni a plussz teljesítményért?

Fontos szempont az ár/teljesítmény. A gép elsősorban játékhoz kellene. Tuningolás szempontjából nem vagyok fanatikus, de néha szívesen meghúzom a rendszert egy kis többletért. Az esetleges sok speckó csatikra, szolgáltalásokra sincs igazán szükségem. Lényeg, hogy legyen megbízható a deszka, ami ki tudja hajtani a rendszert, de a minimális többletért ne kelljen horribilis összegeket áldozni. Mint pl nagy kérdés számomra, hogy mennyit számít hogy a 2 PCIe csati 2×8 vagy 2×16-os (p45 vs X38)?
Pénz szempontjából ha megéri 40e Ft körül tudok rááldozni, de ha olcsóbb az se baj (sőt) :)
Kösz előre is a segítséget!

SONY KDL-43W755C

(#8264) sgergi válasza magyarl (#8263) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem Gigabyte p45-ds3 vagy p45-ds3p a megfelelő lap neked. A második kicsit jobb, de drágább. Mindkettőnek 16+8 sávos cf-e van, az mindenre jó.

(#8265) sgergi válasza home (#8262) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából túl sok pluszt nem tud a p45 a p35-höz képest, de nem sokkal kerül többe egy hasonló kategóriájú lap, és ha már újat veszel, akkor a p45-öt mondanám.

(#8266) nygma válasza magyarl (#8263) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte P45 DS3P... ;)

(#8267) nygma válasza home (#8262) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte P45 DS3-al járnál a legjobban ár/érték teljesítményben... ;)

(#8268) magyarl


magyarl
tag

Kössz szépen a helpeket, úgytűnik tényleg egy ilyen kell nekem :)
Viszont egyből találtam másik két versenyzőt is, ami egy árban van a GA-EP45-DS3P-vel:
- ASUS P5Q-E
- MSI P45 Neo2-FR

Ezekről mik a véleményetek?

SONY KDL-43W755C

(#8269) sgergi válasza magyarl (#8268) üzenetére


sgergi
veterán

MSI-nek a p35 nem nagyon jött össze, bár ők rengeteg új dolgot hoztak be a p45 mellé.
Asus meg ott van, mint a Giga, ha az Asust szereted, vedd azt.

Asusról és MSi-ről most volt PH!-n egy összefoglaló cikk, érdemes lenne elolvasnod.

(#8270) nygma válasza magyarl (#8268) üzenetére


nygma
addikt

Én a Gigabyte-ra szavazok... ;)

(#8271) Zájec válasza sgergi (#8264) üzenetére


Zájec
veterán

"Mindkettőnek 16+8 sávos cf-e van," 1x16 v 2x8..

(#8272) Ezermester69 válasza Zájec (#8271) üzenetére


Ezermester69
csendes tag

PCI Express 2.0 = Az első kari 16x-os a többi 8x-os. :Y

(#8273) Zájec válasza Ezermester69 (#8272) üzenetére


Zájec
veterán

akkor egy kicsit informálodjál.. :: [EP-45 1.hsz] , [P5Q 1.hsz]

(#8274) TTomax válasza sgergi (#8269) üzenetére


TTomax
nagyúr

"MSI-nek a p35 nem nagyon jött össze"
Ez honnan ez az információ???Hallomásból...csillagok állásából?Esetleg volt ilyen lapod? :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8276) BullZeye


BullZeye
veterán

ajj már majdnem megvettem az új gépet aztán eszembe jutott P35 vagy P45, az ár olyan 30k körül lett volna...és P35ből kinéztem a DS4t metr DDr2 memóriás CSAK, és tudja CFet meg csupajót hallottam róla, viszont most olvastam valahol hogy jobban tunningolható a P45 mert kevesebb fesz kell azonos órajelhez...ebből mi igaz? meg érdemes lenne picit többet költeni P45 DS4re vagy inkább a majd 10kval olcsóbb P35 DS4? Természetesen mind2 GigaByte, mindenhol azt istenítik nem is szeretnék mást venni :)

Szerk.: kifelejteettem hogy késöbb lehetséges hogy 2db HD4850t rakok majd bele, és alapból bele kell menjen egy PCI-os SoundBlaster hangkártya is, és kényelmesen elférjen a 2 VGA (hűtés ne gabajodjon) házam CM690, és mivel 2 gép lesz ezért a másik ház CM331 Elite lesz.

Meg mi a különbség a DS4 és a többi P45s lapka között "csak" felszereltség? Vagy egyéb +tudás, tunning opció, fsb? Mert össze-vissza 1, MAX 2 Sata2-s vinyó meg 1 Sata2-s DVD író lesz a gépbe....meg 1 db hálókártya kell router miatt (miért is van valameilybe 4 :U )

[ Szerkesztve ]

(#8277) nygma válasza BullZeye (#8276) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte P45 DS3P... ;)

(#8278) BullZeye válasza nygma (#8277) üzenetére


BullZeye
veterán

köszi, és ez miben rosszabb mint a fejlettebb P45 lapok? mmint DS4-DS5-Extrem-PQ vagy mi :D csak és kizárólag abban hogy 4 helyett 1-2 utp van, meg ilyenek? :S Cross Fire van DS3Pbe? :S

(#8279) BullZeye


BullZeye
veterán

ponr lejárt 5 perc...
DS3P
DS4

Végig néztem összehasonlítottam azaz váltogattam az ablaakokat a leírás egy az egyben ugyanaz, van egy space a dual bios között az egyiknél, és az egyik TM jelzés alul a másik felül van :D és ennyi...szóval a kérdésem áll mi a különbség? ^^

meg Mennyiben jobb a P45 mint a P35?

meg ahogy nézem P35 DS4 kb 1 ezressel drágább a P45 DS3P nél, akkor mégsem jobb a P45 ds3p a DS4nél vagy cska drágább? :D

[ Szerkesztve ]

(#8280) nygma válasza BullZeye (#8279) üzenetére


nygma
addikt

DS3: Jól tuningolható

DS3R: Jól tuningolható,pontosabban lehet adni neki a feszeket,és Raid támogatás van rajta

DS3P: Jól tuningolható,pontosabban lehet neki adni a feszeket,Raid támogatás,fesz adásban valamivel jobb,mint a DS3R

DS4: Jól tuningolható,pontosabban lehet adni neki a feszeket,és Raid támogatás van rajta,valamivel pontosabb feszadás,mint a DS3P-nek,általában jobb hűtés,mint a DS3 sorozatnak...

Kb. ennyi és ez P35 és P45-re egyaránt igaz...

(#8281) BullZeye válasza nygma (#8280) üzenetére


BullZeye
veterán

És alapvetően P35 és P45 közötti különbség?

És marad akkor P45-DS3P, mert 10kt nem ér hogy 0.001 esével emelhessem a feszt bőven elég 0.010 is ;)
Az hogy Rev 1-2-2.1 mit jelent? mert P35nél amit kinéztem DS4 az rev2.1, ettől még jobb a rev1s P45 DS3P? O.o (legkissebb mértékben sem értek hozzá, télleg)

(#8282) Ezermester69 válasza Zájec (#8273) üzenetére


Ezermester69
csendes tag

Bocs elkeveredtem.
A duplázott sebességet figyeltem, a 16Gb/ sec-et közben meg olvastam a:
http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=14015
ahol már az adatátviteli sebesség duplázásáról van szó. Ha jól értelmeztem.
Így lett az agyam dupla-dupla méretű. Mégegyszer Sorry! :B

(#8283) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Asus Maximus Formula - ez jó, vagy vegyem meg ezt?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8284) nygma válasza BullZeye (#8281) üzenetére


nygma
addikt

P35 lapot ne vegyél,mivel kijött a P45 ami jobb!

Stabilabb tuningkor,és jobban is lehet tuningolni vele... :)

P45 DS3P rev-ből szerintem mindegy,hogy melyik,mert valószínű,hogy még csak egyfajta van... :U

(#8285) nygma válasza Tothgera30 (#8283) üzenetére


nygma
addikt

Attól függ mennyiért tudod venni... ;)

(#8286) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Van egy Asus P5B-VM alaplapom!
ezt szeretném lecserélni, mert ezzel az alaplappal nemlehet tuningolni :)
ph-n vennék új alaplapot valószínü..:)
szerintetek a jelenlegi kártyámat milyen árban tudnám eladni? 1éves a gari most járt le! hibátlanül működik!
Másik kérdés: milyen alaplapot vegyek amivel jóllehetne tuningolni? max 15.000et adnék érte:)
várom válaszokat! üdv

Üdv: Csabee.

(#8287) Tothgera30 válasza nygma (#8285) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyiért!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8288) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok!

Egy apró kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni.
Létezik ma olyan integrált alaplap (Intel v. AMD alapon mindegy), amelyik képes arra, hogy amennyiben nincs szükség a videokártyára (ami viszont ATI lenne, 4xxx) akkor szépen le is lője azt? Már régóta bogarászok valami ilyesmit, de nem leltem sajnos semmit, ami biztosan működne.
A lényeg az lenne, hogy a gép mehessen 24/7-ben, letöltés filmnézés stb. mellett, s lehetőleg ne fogyasszon sokat. Viszont ha kell (játék, munka) akkor szépen kapcsolja be a beledugott - és sajnos manapság nagy fogyasztású - videokártyát.
Nem akarok több gépet, nem akarok több dobozt, nehézkesen kezelhető NAS-t, akármit, egy egyszerű gépet szeretnék, ami amikor nincs rá szükség, nem terheli agyon Paksot...

(#8289) BullZeye válasza BigBear (#8288) üzenetére


BullZeye
veterán

nah egy ilyen engem is érdekelne :) főleg ha van ami program vezérelten képes ezt végrehajtani, és mondjuk egyetlen egy programra koncentrálni (letöltés) és csak pár Wattot fogyasszon ^^

(#8290) nike_ válasza BigBear (#8288) üzenetére


nike_
addikt

Szerintem erre nincs lehetőség.

Külön ha kilövöd az int. VGA-t, úgy rendben.

(#8291) sgergi válasza BigBear (#8288) üzenetére


sgergi
veterán

Eddig csak a nVidia csinált ilyet a 8200-as széria tudja lekapcsolni a különálló vidkarit. De ehhez olyan vidkari is kell.

[ Szerkesztve ]

(#8292) BigBear


BigBear
senior tag

Hát ez nem hangzik túl jól... :(

A 8200-ast nézegettem én is, de ATI kártyákkal nem jó. Az AMD 780G pedig nem tudja, kispórolták belőle sajnos. Pedig biztos, hogy lenne egy ilyen chipkészletre (alaplapra) kereslet. Azt se hiszem, hogy ne lehetne megcsinálni.

(#8293) sgergi válasza BigBear (#8292) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, pedig a 780g nagyon jó chipset, kár hogy ez kimaradt. Meg lehet(ne) AMD fronton is csinálni pedig. Sajnos ha kell ez a funkció akkr nVidia kell, bár én nem vennék.

(#8294) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Üdv mindenkinek.
AM2+ -os alaplapot szeretnék vásárolni amd csipkészlettel, crossfire-el (2*16 pcie sávval), black editionos phenomok befogadásával.
Melyik lapokat tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm.

(#8295) nygma válasza Mlnr To'm (#8294) üzenetére


nygma
addikt

Gigabyte 790FX... ;)

(#8296) matyee123


matyee123
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni vagy SLI-s ASUS vagy SLI-s MSI alaplapot 40 ezer forint környékén amit az aqua áruházban is lehet kapni! Lécci segítsetek a választásban!
Elöre is köszi!

(#8297) bbracing


bbracing
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy az itt található alaplapok közül melyik az,amelyiken biztosan futna Assasian Creed,CoD4,és a jövö évben kiadott játékok nagyrésze ,előre is köszi! :)

(#8298) sgergi válasza bbracing (#8297) üzenetére


sgergi
veterán

A játék futása nem igazán az alaplapon múlik. Mennyi lenne rá, intel vagy amd?

Egyébként: Gigabyte ep45-ds3-al jól járnál.

(#8299) BullZeye válasza bbracing (#8297) üzenetére


BullZeye
veterán

Haverom gépe itt van most nálam, és 8600GTvel, 4200+ 2 magos AMDvel , 2giga memóriával akadás mentesen fut teljes grafikán COD4 és Assasins Creed is.

Magyarán minimum ilyen konfighoz keres Alaplapot ;) (ez eléggé olcsó volt úgy emléxem 30-40 ezer forintból meglett neki minden)

[ Szerkesztve ]

(#8300) bbracing


bbracing
csendes tag

Köszi szépen.
Az alaplapra max. lenne 20k. abból már lehet jót venni nem?:D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.