Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Tomate válasza Sequadon (#9600) üzenetére


Tomate
veterán

GIGABYTE GA-EP45T-DS3

(#9602) misirulez válasza Henker2 (#9590) üzenetére


misirulez
senior tag

"Core 2 E8200 @ 4785 mhz"

Ezt hogy? :))
Mármint értem én, hogy E8200-át akarsz venni, de most akkor az eladó azt mondta neked, hogy ez ennyit fog menni?

Csak mert akkor én inkább ilyet vennék a helyedben.

Core 2 E8200 @ 4790 mhz

Üdv
Misi

(#9603) Tomate válasza misirulez (#9602) üzenetére


Tomate
veterán

Gondolom annyira van/tervezi húzni, bár nem látom értelmét...

(#9604) MZsoltee válasza d.véderjoe (#9599) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mire kell játékot is akrsz futattni vagy csak office?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9605) Wandamme


Wandamme
tag

hali!

Milyen olcsó de jó lapot ajánlanátok ehhez, tuning nem kell:

-C2D 5200
-2 x Kingmax 1GB DDR2 RAM 1066MHz
-Sapphire HD 3870

(#9606) bandi210


bandi210
aktív tag

szevasztok megint...
nos megkérdezném hogy ha nekem nem kéne a lapba agp foglalat akkor milyen lapot tudnátok ajánlani ami támogatja az 1066os ramokat ddr2eseket és lga 775ös foglalata van valamint jól bővíthető...ja és az árkategória marad 10K

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9607) Geri Bátyó válasza Wandamme (#9605) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

GIGABYTE GA-EP31-DS3L 13K
Egy BIOS frissítésre szükség lesz (F5a), de ez Win. alól is megoldható.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9608) Geri Bátyó válasza bandi210 (#9606) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

10 K-bol problémás. 12-13K-ért viszont van jó lap, amit az előző hsz-emben ajánlottam.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9609) bandi210 válasza Geri Bátyó (#9608) üzenetére


bandi210
aktív tag

örök hála!!!(és ahhoz gondolom a proci elképzelésem még mindig joo!)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9610) Geri Bátyó válasza bandi210 (#9609) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bizonyára. Milyen procit akarsz?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9611) Wandamme válasza Geri Bátyó (#9607) üzenetére


Wandamme
tag

nem szeretnék rögtön bios frissítéssel kezdeni, ennyire azért nem fontos hogy olcsó legyen.olyan 15-17k-t szánok rá

(#9612) Geri Bátyó válasza Wandamme (#9611) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mivel nagyon új a proci, a BIOS frissítést nem úszod meg. A GA-EP35-DS3L 17.5K, de ehez is béta BIOS van csak (F6a), ráadásul mivel nem tuningolsz, ez a lap nem is nyújt neked semmi lényeges többletet.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9614) Gyuri27 válasza #62209792 (#9613) üzenetére


Gyuri27
félisten

A jövöre nézve amin sb750 van. Egyelőre ezek a lapok a 790gx-k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9615) bandi210 válasza Geri Bátyó (#9612) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja és intelE2180 is érdekelne szintén 10K környékén!!!
de ha én szeretnék tuningolni meg ilyesmik...meg bővíteni akkor jó nekem ez a lap?(ja és akkor most mennyi is az az annyi?mert én 11K tól 15Kkörnyékéig találgattam....ezeket...)
akkor most kinek ajánlod ezt a lapot?nekem meg neki is vagy csak nemki?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9616) Geri Bátyó válasza bandi210 (#9615) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Neked is ajánlom, viszont E-2180-at 10K körül csak használtan kaphatsz, mivel 13K körüli az ára.
Tuningot is bírja (extrém dolgokra ne számíts persze) és bővíthető is (viszi a wolfokat, 4GB DDR2 1066, 4SATA, stb.)
Ára annyi, amennyiért meg tudod venni, de 15K-t ne adj érte. 13K, vagy alatta a reális ár.

Amúgy itt a hivatalos oldala. Ha tudsz, vegyél rev. 2-t

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9617) bandi210 válasza Geri Bátyó (#9616) üzenetére


bandi210
aktív tag

köszi(hát 15K-m nem is lene rá......)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9618) bandi210 válasza Geri Bátyó (#9616) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja és mit takar a rev 2.?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9619) Wandamme válasza Geri Bátyó (#9612) üzenetére


Wandamme
tag

és milyen hátrányom származik abból ha nem frissítek biost, mondjuk az EP31-DS3L- nél?kicsit félek az ilyen dolgoktól, mert dvd íróval kapcsolatban vannak rossz emékeim ilyen téren

(#9620) bandi210 válasza Wandamme (#9619) üzenetére


bandi210
aktív tag

nekem is....

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9621) Rockybro


Rockybro
tag

az nem gáz, ha a videókártya (HD4850) memóriája DDR3-as, az alaplapom pedig DDR2-es?

(#9622) FireKeeper válasza Rockybro (#9621) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

semmi köze nincs hozzá, szvl semmi gáz nem lesz.

mod:(#9619) Wandamme
a gigabyte lapoknál nem parás a BIOS frissítés, csak ne WIN alól csináld, hanem a bios-ból, floppyról egyszerű. ha nem frissítesz BIOS-t, semmi gond nem lesz, max a javításokról csúszol le (ilyenek szoktak lenni, az újabb procik támogatása (úgyértve újabb, hogy az aktuális bios megírása után kiadottak), mittudomén ventiszabályzás, hibák javítása, ilyenolyanamolyan extra fícsörök, meg néha a tuningképességek is javulnak egy-egy új bios-szal, de ez inkább, csak a korai szakaszban szokott lenni)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9623) sgergi válasza Rockybro (#9621) üzenetére


sgergi
veterán

Nem, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

(#9624) Geri Bátyó válasza bandi210 (#9618) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A rev.2 a második (javított) revíziót (változat) jelenti. Általában a különböző revíziókban apróbb hibákat javítanak. Nincs különösebb jelentősége, inkább csak az, hogy frissebb BIOS-al szállítják.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9625) Geri Bátyó válasza Wandamme (#9619) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A gyári BIOS még nem támogatja az E5200-as procit, csak a már említett béta változat. A BIOS frissités nem egy ördöngősség, nem kell félni tőle. A Giga amúgy is nagyon baráti ebből a szempontból (is). A Giga Windows-os frissítőjét is lehet használni, az is nagyon stabil, de boot lemezzel az igazi. Az alaplak kézikönyvében lépésről lépésre le van írva mindkét módszer. El sem lehet rontani.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9626) hibavissza


hibavissza
veterán

Tisztelt Fórumozók!

Egy teljesen láma kérdést tennék fel. Lehet köpködni :)

Mit nyer egy átlag felhasználó, ha 14 E helyett, 21 ezerért vesz alaplapot (p5b vs. p5k). A számomra megfelelő szolgáltatások rajta vannak az ócsóbb deszkán is....
Nem azt vitatom, h nem jobb, de engem nem érdekel sem a tuning, sem az, hogy mondjuk 12 fps-el többet látok a vicek-vacak lődözős baromságból :), sőtt az sem érdekel, ha 4.5 perccel tovább tart a kódolás.....
Kérlek mondjatok pár elfogadható érvet. Tönkre megy idő előtt? Lefagynak némely alkalmazások? Zörög?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#9627) shteer válasza hibavissza (#9626) üzenetére


shteer
titán

nem. ha neked nem kell tuning, CF vagy extra fícsőr, akkor jó a P5B is :K
nem lehetett hallani nagy p5b döglésekről

..szerintem jónak tűnik

(#9628) zsolt1129 válasza hibavissza (#9626) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha átlagfelhasználó vagy,akkor semmivel sem kell drágább lap.Az olcsóbb sem fog csörögni,zörögni,és nem befolyásolja az élettartamot sem.Ha tuningolni sem akarsz,akkor meg végképp nem fogsz profitálni a drágább lapból.

MOD: shteer gyorsabb volt :C

[ Szerkesztve ]

(#9629) sgergi válasza hibavissza (#9626) üzenetére


sgergi
veterán

Semmi ilyesmi nem fog történni. A régebbi lapok nem biztos, hogy támogatják azt a procit, ami szeretnénk használni. ez az elsődleges szempont. A többi az tényleg "részletkérdés", más csatlakozók, kisebb csíkszélesség, cf vagy sli, komolyabb tuning, új biosbeállítások, és még sok más.
Persze vannak felhasználók, akiknek ezek a tulajdonságok nem számítanak, mint neked. Itt csak azt kell megnézni, hogy minden alaktrész passzoljon, bele illő legyen, és akkor meg lehet venni régebbi alaktrészeket is. Ettől még nem fog hamarabb tönkremenni, nem fog lefagyni, stb.

(#9630) Geri Bátyó válasza hibavissza (#9626) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A p5b-n 965p chipset van, ami nem a legújabb és kérdéses a terméktámogatás is (nem hiszem, hogy sokat foglalkozik vele a gyártó). A p5k már P35-ös, tehát modernebb. A különbség leginkább a proci (valamint az FSB) és a memória (DDR2 800 vs. DDR2 1066) támogatásban keresendő. A p5b-ben nem biztos, hogy mennek a Wolf-ok és a York-ok, tehát nem túl időtálló.
Ha nem feltétlenül Asus-ban gondolkodsz, neked is ezt ajánlom: GIGABYTE GA-EP31-DS3L.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9631) shteer válasza Geri Bátyó (#9630) üzenetére


shteer
titán

biztos h mennek benne az új cpu-k is egy bios upgrade-del és a ramok is 1066-on is

legutóbbi bios szeptemberi, asus frissít szépen

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9632) hibavissza


hibavissza
veterán

Geri!

Köszi az ajánlást, de ez a lap "csak" 4 Gb ram-ot kezel. 64 bites vista megy majd.....

(#9633) Geri Bátyó válasza shteer (#9631) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem is voltam biztos benne, de nem minden 965-ös tudja, ezért írtam, hogy bizonytalan.
Asus-al nincs(jó) tapasztalatom. Sokat szívtam TUSL-2-C-vel.

hibavissza: mihez kevés a 4GB?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9634) shteer válasza Geri Bátyó (#9633) üzenetére


shteer
titán

viszont ő kifejezetten a p5b-t kérdezte, aminek még mindig ~100%-os a támogatottsága ;)

tusl-2-c nem egy mai lap :) kár az alapján ítélni - bár egy munkatársam még mindig használja :D
ilyen szempontból az összes új foxconn lapot beskatulyázhatnánk low-end mb-nak az előítéletek alapján

..szerintem jónak tűnik

(#9635) Wandamme válasza Geri Bátyó (#9625) üzenetére


Wandamme
tag

és ez az alaplap(EP31-DS3L) elég egy E7200-hoz is (ha esetleg több pénzt tudnék rászánni), vagy az már más téma?

[ Szerkesztve ]

(#9636) hibavissza


hibavissza
veterán

Köszönöm a tanácsokat. Amúgy jó láma módjára elcsesztem a kérdezést, mert p5k vs. p5b-vm a helyes típusazonosítás, de gondolom a lényegen ez nem változtat.
Azért vm, mert kő a firewire a videóhoz ( mondjuk ezt sem tapasztaltam, hanem itt olvastam azt hiszem)
A vista azért 64-es, mert....... ez van :B , és kezeli a több mint 4 Gb-ot ( ezt is itt olvastam, nem tapasztalat :) ) az meg jó.....vagyis lesz....jó lesz, ha majd támogatják a szoftverek (meg ezt is itt olvastam).

Ennyi. Szóval mehetek a bótba? :F

(#9637) Geri Bátyó válasza shteer (#9634) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Félreérthető voltam. Azért írtam zátójelbe a (jó)-t, mert régóta nem foglalkozom Asus-al.
Az előítéleteim pedig sajnos megalapozottak. A TUSL2-C-ben eredetileg 600-as celeron 2 volt, amit BIOS frissítés után már nem ismert fel, de a régi BIOS-t nem rakhattam vissza, mert akkor összeakadt a lap az Asus VGA-val (hö-hö-hö). Legutóbb egy Asus X1950pro-n halt meg az Asus hűtés és elfüstölt a kártya. Persze nem lehet általánosítani, de ezek után én nem preferálom az Asus-t.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9638) Geri Bátyó válasza Wandamme (#9635) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Persze hogy jó. Ráadásul, ha jól emlékszem, a 7200-hoz már nem béta BIOS van.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9639) Geri Bátyó válasza hibavissza (#9636) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hát igen. A P31-en nincs firewire, viszont 4GB-nál többre aligha lesz szükséged. Ma is a 2GB az általános mennyiség, vista alá esetleg a 4, de inkább csak azért, mert kezeli és nem azért, mert szükséges.
Lényeg a lényeg, előbb azért nézd meg, hogy támogatja-e a kiszemelt procit a p5b-vm.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9640) shteer válasza Geri Bátyó (#9639) üzenetére


shteer
titán

vistából is csak a 64 bites kezeli a 4GB-ot
asus vga-t mém mindig nem szabad venni :))

hibavissza: a p5b-vm az G965 chipes, nem támogatja a 45nm-es cpu-kat az asus leírása alapján!

..szerintem jónak tűnik

(#9641) Geri Bátyó válasza shteer (#9640) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ja-ja, de eleve 64 bites vista-tól volt szó.
A VGA-ra már rájöttem (okos ember más kárán tanul, tehát...) :DD (lásd az aláírásomat)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9642) Wandamme válasza Geri Bátyó (#9638) üzenetére


Wandamme
tag

és az 1066mhz-es kingmax ram is igényli a bios frissítést ennél a lapnál?

(#9643) rybank


rybank
senior tag

sziasztok

van két választásom:

asrock 1 év gari 8,4k
abit 3év gari 9,4k

gari szempontjából jobban megérné az abit?, érdemes csak a gari miatt egy ezressel drágábban vennem alpot?

(#9644) shteer válasza rybank (#9643) üzenetére


shteer
titán

én biztos azt venném, nekem számít a gar (halt már el lapom)
amúgy milyen lapok?

..szerintem jónak tűnik

(#9645) fekeandras


fekeandras
őstag

Ha csak az energiatakarékosságot vesszük alapul akkor milyen alaplapot ajánlanátok?

(#9646) shteer válasza fekeandras (#9645) üzenetére


shteer
titán

integrált Atomost :)

milyen foglalat? cél?

..szerintem jónak tűnik

(#9647) rybank válasza fekeandras (#9645) üzenetére


rybank
senior tag

amd 780g

kis csíkszélesség, kis fogyasztás, olvasd el atesztjét itt a ph-n

én nforce 430a chippes lapok között gondolkodom, ugyanis ezek a legolcsóbbak

(#9646) shteer úgy tudom az atom jelen pillanatban nem éri meg a pénzét

[ Szerkesztve ]

(#9648) fekeandras válasza shteer (#9646) üzenetére


fekeandras
őstag

Az mindegy.Csak legyen halk és ne fogyasszon sokat mert 0-24h ban mennie kell majd.Az atomra nem szívesen berhálnék a passzív hűtést.Bár gondolom egy síma celeron "fél"hűtővel elmenne.

(#9649) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok
ABIT Fatal1ty F-I90HD

kérdésem lenne a lappal kapcsolatban, hogy e7200 proci megy e benne?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9650) rybank válasza fekeandras (#9648) üzenetére


rybank
senior tag

(#9649) zed1983 ezek közül válogathatsz

nos a 780g+4840e működik paszzív hűtővel, a giga topicban kérdezz utánna, hogy kinek megy ez, és milyen bordával!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.