Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Free04


Free04
tag

Sziasztok!

e5200 proci alá szeretnék alaplapot,amit 3-3.3 GHz körül szeretnék használni.3-at néztem ki,de csak az elsöröl találtam hasznos infokat. A 2 Gigabyte lap egy árba van,az intel 2-3 ezerrel drágább. Azzal tisztába vagyok,h a 35-ösök ujabbak,de jobbak is? Mit jelöl a Q?

1:GA-EG31MF-S2
2:GA-Q35M-S2
3:Intel DG35EC

(#9902) 8nemesis8 válasza bozont (#9899) üzenetére


8nemesis8
veterán

A "P" annyit tesz hogy heat-pipe hűtés van rajta ami behálózza a lapot.
A Ultra Durable 3 technólgia elsősorban túlhajtástban segít.(alacsonyabb hőmérséklettel illetve szélesebb körű biosbeállításokkal).
A "P"-s tudja még az eSATA-t + RAID-ot is;)
összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#9903) rup1u5 válasza csimav (#9881) üzenetére


rup1u5
nagyúr

igaz-igaz :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9904) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek!

Újítani szeretném a gépet, ebben szeretném kérni hozzáértő emberkék segítségét. Először is bemutatnám a jelenlegi konfigomat:

Asus M2NPV-MX alaplap, AMD Athlon64 3500+-os proci, DDR2 800 as kingmax memória, 7900 GTO videokari, BlueStorm II 400 w tápegység.

Namármost.. Az alaplapot, és a procit szeretném cserélni, úgy néz ki, hogy van is rá vevő mind2-re. Köbö 14-16000ért tudnám eladni a kettőt, de nem is ez a lényeg. A légyeg az, hogy fogalmam sincs, milyen alaplapot vegyek, ugyanis az alaplapokhoz nem igazán értek... Intel, vagy AMD. Ez itt a kérdés. Durván a 2-re(alplap+proci) rá tudnék szánni 30.000 ret. Egyébként én olyan alaplapot szeretnék, ami olcsó, de árához képest nagyon szuper. Ennyi a kikötésem. A többit inkább rátok bíznám. Ha meg van az alaplap, akkor már könnyebb lesz nekem is procit néznem hozzá.

ui.: az alaplap max 10-11.000 ft legyen. Najó! max 12 :D

ui2.: Majd el felejtettem. Mivel nekem még a régi winyóm van(ata133) olyan alaplap kellene, amihez lehet kötni ilyen winyót, és sata, vagy sataII-es winyót is.

Köszi előre is mindenkinek, aki segít.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9905) AlaBOSS


AlaBOSS
csendes tag

Sziasztok! Épp számítógép vásárlás előtt állok, alaplap ügyben szeretnék tőletek segítséget kérni! Ezeken a deszkákon gondolkodok, amik nagyjából egy árkategóriában vannak:
- Asus P5Q
- Gigabyte GA-EP45-DS3R
- MSI P45 Neo2-FR

Szerintetek melyik a jobb, melyiket édemes megvenni?

Előre is köszi a segítséget! :))

(#9906) 8nemesis8 válasza AlaBOSS (#9905) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szvsz a Giga lapja kell neked:)
Nemrégen olvastam egy P5Q és EP45 tesztet ahol vegyesen felváltva volt hol egyiok jobb hol másik de az összegzésnél a giga jött ki jobban (ha jól emlékszem)igaz minimális előnnyel.
Talán ami döntő lehet itt az hogy sztem a giga lapok a 3közül a legmegbízhatóbbak.

(#9907) AlaBOSS


AlaBOSS
csendes tag

Köszi a választ:D Igazábol nekem is a giga felé húz a szívem:D

(#9908) Hedgehanter válasza AlaBOSS (#9905) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja en is a Gigat vennem (vettem is).... :DD

(#9909) Free04


Free04
tag

A Q35M-S2 kiesett,mert nem lehet FSB-t állítani benne. Marad a Gigabyte EG31MF-S2 és az Intel DG35EC.
A Giga laprol sok jot hallottam, az Intelröl semmit. Megéri az Intel a + 3k-t?

[ Szerkesztve ]

(#9910) bozont válasza 8nemesis8 (#9902) üzenetére


bozont
veterán

És van valami pozitív hatása is a heat-pipenak vagy csak dísz? Gondolom ezek a lapok már úgysem melegszenek annyira. Igazából tuningolni egyelõre nem szeretnék, felesleges lenne, csak késõbb ha szükség lesz rá.

(#9911) Hedgehanter válasza bozont (#9910) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Dehogynem melegszenek... A gigam north bridge hutoje eleg komolyan melegszik persze huzva van de na.... Amikor nem volt huzva is meleg volt csak nem annyira...

(#9912) bozont válasza Hedgehanter (#9911) üzenetére


bozont
veterán

Jah, értem. Persze hogy pont akkor van válság amikor fejleszteni akarok, most eléggé felment mindennek az ára, én meg 30k-nál többet nem nagyon akarok adni egy lapért. Pedig az az UD3P elég szimpatikus. Lehet jövõre halasztom a fejlesztést, addig kihúzom a mostanival valahogy. :(

(#9913) bozont


bozont
veterán

És a DFI Blood Iron P35-T2RL vagy DFI DK P35-T2RS lapok milyenek? Eddig jókat hallottam a DFI lapokról, viszont ezek P35ösek.

(#9914) 8nemesis8 válasza bozont (#9910) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen hűtés szempontjából nagyon is sokat számít ami ugye húzáskor jön elő főleg de amúgy sem hátrány.Ha jól szellőző házad van akkor mindenképpen sokat számít.
illetve jó hogy ott a heat-pipe de még elég hasznos lehet hogy támogatja a raidot is.(perzse ezt nem sokan használják)
Tehát nemcsak a hűtés miatt éri meg DS3P-t venni:)

(#9915) Satyricon


Satyricon
addikt

9904. hsz omra senki nem tud választ adni??? :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9916) ViSoR-TDi


ViSoR-TDi
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni az évvégén összerakandó konfigurációmmal kapcsolatban. Elolvastam jópár magyar és külföldi tesztet és a következőkre jutottam:
FullHD-ban szeretnék már csak gépezni és játszani, ezzel megspórolván a monitor árát és a következő konfigra gondoltam az elkövetkező mondjuk 3 évre:

CPU Core2 Duo E8600
Alaplap valami x38-as (?)
RAM Corsair TwinX 2048Mb DDR3 1333MHz (?)
VGA egyik gyártó 4780 X2 2GB-ja, talán MSI OC (?)
700W+ tápegység

Két dologban nem vagyok biztos, elég lesz-e 2GB DDR3 1333, esetleg DDR2 jobb-e? Valamint alaplapot még nem sikerült választanom, mert abból atomsok van. Ha tudtok ajánljatok valami bikát, ami illik a konfigomhoz, olyan 60eFt-ot számoltam rá, de ha csak 35 az sem baj :)) Köszönöm

ViSoR

(#9917) hangyesz válasza ViSoR-TDi (#9916) üzenetére


hangyesz
tag

ha ddr3 at akarsz akkor minimum 1600 as cl7 es-t érdemes.... olyat amelyik tuti megy a lappal... azaz x38 kiesett...

[ Szerkesztve ]

(#9918) 8nemesis8 válasza ViSoR-TDi (#9916) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát nem könnyű dió 3évre szerintem képtelenség gépet venni.
Mégpedig azért is mert FULLHDben szeretnél játszani.
Legfeljebb 1év múlva már nem biztos hogy új játékok menni fognak FULLHDben ezzel a kártyával.De ugye ezt nem lehet előre tudni.A proci erős elég sok tartalék van még benne.De ez is ideig óráig tart.
X48as lapok között találni egészen jókat.Vagy várhatsz Nehalemet esetleg:)Mondjuk tuti csillagászati áron lesz de az a jövő jelenleg az írások szerint:)
Sajnálo hogy konkrétan nem tudok neked segíteni de igazán jó konfigot 3évre nehéz.

(#9919) csimav válasza ViSoR-TDi (#9916) üzenetére


csimav
senior tag

DDR3 ban min 1600MHZ de ha nem akkor:

Sztem DDR2-es alapot vegyél és Corsair TwinX 2048Mb DDR3 1333MHz helyett pl:
OCZ 4096Mb DDR2 1000Mhz ReaperX KIT vagy GEIL Ultra 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT vagy OCZ 4096Mb DDR2 800Mhz Reaper KIT vagy OCZ 4096Mb DDR2 800Mhz Titanium KIT :D

Hát az alaplapok:
GIGABYTE GA-EP45-DS3R
ASUS P5Q PRO
GIGABYTE GA-EP45-DS4
GIGABYTE GA-EP45-DS5
ASUS P5Q Deluxe
ASUS Rampage Formula
ASUS Maximus II Formula

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9920) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném kicserélni az Asrock 775 Twins-HDTV alaplapomat, mert a SATA merevlemezre nem tudok XP rakni.
Core 2 6300 procim van. A munkám miatt kell a soros és a párhuzamos port is.
Gigabyte lapokat nézegettem. A p35 lapokon van serial és parallel port is.
Leginkább netezek és dolgozok, filmet nézek. nagyon ritkán játszok is. egy 7300GT grafikus kártyám van.

van valakinek esetleg valami más ötlete?

(#9921) sgergi válasza AmunRa (#9920) üzenetére


sgergi
veterán

Jó a p35-ös Giga. Egyébként a telepítést milyen telepítővel próbáltad? Illetve külön nem próbáltál sata drivert hozzáadni? Csak mert mennie kéne a telepítésnek.

(#9922) AmunRa válasza sgergi (#9921) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Probáltam drivert is hozzáadni.
SATA DVD-ről istall kék képernyő a telepítő betöltés után. PATA DVD-ről install nem ismeri fel a merevlemezt.
A SATA HDD-s notira simán felment az XP SP2. SP3 XP-t is probáltam.
Norton Ghost 14 frissen PATA merevlemezrő SATA-ra másolva betöltésnél lefagy az XP.
Vista nem lett probálva, de csak 756M RAM van. Nem is kell Vista.

(#9923) ViSoR-TDi válasza 8nemesis8 (#9918) üzenetére


ViSoR-TDi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ mindenkinek! Szerintem a DDR3 1600-at választom akkor. Igaz, hogy nem lehet 3 évre tuti jó gépet csinálni,de ha a prociban tényleg van tartalék, majd maximum beledöfök még egy VGA-t CF-ben, addigra olcsóbb is lesz...

Elveszek a sok lap között :) , megpróbálom feltenni akkor így - melyik a leggyorsabb lap E8600-hoz? Ezt találtam az Alien Computernél, tudja valaki lehet-e húzni vagy van-e ennél gyorsabb:

ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP S775,iP45/ICH10R,Dual DDR3 2000,2*PCI-E CrossFireX,9*SATA2, 1*IDE,Dual Gigabit LAN,7.1 HD Audio,WiFi-AP, IEEE 1394a (46eFt) -
de az ASUS oldalán nem találtam 1600MHz-nél gyorsabbat, lehet ez valami overclockolható?
Ja és csak azért akartam x38-at, mert azt hittem az a legbikább! Köszönöm

ViSoR

(#9924) 8nemesis8 válasza ViSoR-TDi (#9923) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez egy elég jó lap.
Találtam neked jó kis giga lapot GA-EP45T-UD3P giga
Ez a DDR3mat 2200ig viszi.
Ennek illetve amit te is írtál lapot egyetlen bajuk van jelenleg.Mégpedig az hogy ha később crossfire-t szeretnél építeni ők igaz támogatják, de csak úgy ,hogy egyik vga 16xPCI-E ,míg a másik 8x.Eddig ez nem volt soha hátrány.Azonban egy ilyen erős VGAnál ,mint amit venni szeretnél véleményem szerint visszafogná és nem hozná a várt fejlődést.
Igazi crossfire támogatáshoz jó lenne egy X48 chipsetes lap ami 2x16 ot támogat a két kártyával.
giga X48T-DQ6
Ez 1900ig támogatja hivatalosan a DDR3mat.

(#9925) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Gigabyte P45 DS3L alaplapot ajánlottak, arról érdeklödnék, hogy mivel rosszabb vagy jobb az ASUS, ABIT P45-ökhöz képest?
Ill. hogy P45 v. P35 ajánlott E8400-hoz és miért?!

(#9926) mistyc7


mistyc7
csendes tag

AMD Athlon 64, 2200 MHz 3500+ chipem van,ha a gépet játékra szeretném használni milyen alaplapot javasoltok??????
Köszi

(#9927) Gyuri27 válasza mistyc7 (#9926) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mennyiért?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9928) mistyc7


mistyc7
csendes tag

Gainward GeForce 8500 GT Videokártya van hozzá 2*1024Ram-al ,és egy 5.1-es hangkártya.
Nem tudok tuningolni ,csak játszani szeretnék pl:Brother in Arms,CS,Wow.
Max:15.000.-
Sztem ezzekkel a cuccokkal nem érdemes befektetni drágább deszkába....

(#9929) 8nemesis8 válasza Sky85 (#9925) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem a giga lapja a 3közül a legjobb igaz nem DS3Lbe mert ez egy igencsak butított lap.Nem támogatja a crossfire xet és tuningan isw kevesebbet nyújt.
8400 mellé mindenképpen P45ös lapot vennék.
Giga EP45-DS3 vagy DS4 (ha több pénzed van rá)
Illetve még nézhetsz ilyet hogy DS3R vagy DS3P előbbi raidot támogat utóbbinak pedig heat-pipe hűtése is van.

(#9930) Gyuri27 válasza mistyc7 (#9928) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ok. Csak később szeretnél vele valamit? Vagy minnél olcsóbb oszt jóvan?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9931) mistyc7 válasza Gyuri27 (#9930) üzenetére


mistyc7
csendes tag

Minnél olcsobb...

(#9932) Sky85


Sky85
tag

Melyik P45 alaplapot tudnátok ajánlani ASUS, ABIT-ból? És miért!
Hasonló árban, mint a Gigabyte DS3, DS3R, DS3P!
Még mindig E8400-hoz!
Thx

(#9933) Gyuri27 válasza mistyc7 (#9931) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy használt, garis giga 690g szerintem épp tökéletes. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#9934) ViSoR-TDi válasza 8nemesis8 (#9924) üzenetére


ViSoR-TDi
csendes tag

Köszi szépen, a Gigabyte GA-X48T-DQ6 típusú lapot találom a legszimpatikusabbnak, rengeteg helyen találkozni vele, más hardverek tesztjeiben is szerepel, mint "referencia" és az 1 videokártyás 3dMark06 világrekordot is ezen nyomták nemrég, úgyhogy fasza :)

RAM-ból az OCZ 2*1Gbyte 1600MHz Platinum (7-7-7-24) -ét választott, mert húzva 1900MHz-et - amit a lap tud, ez is tudja. Mégegyszer köszönet mindekinek, aki vette a fáradtságot!

ViSoR

(#9935) csimav válasza Sky85 (#9932) üzenetére


csimav
senior tag

ASUS P5K mert ez kerül ki 22-24 ezer Ft ból:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9936) dangerzone


dangerzone
addikt

Bocs srácok az offért, de hátha valaki tudna segíteni. Olyan ember kéne nekem, aki már rendelt neten iponból. És az lenne a kérdésem hozzá, hogy amit megrendelt, azt a megrendelt áron vehette át, vagy azon az áron, ami aznap az ipon honlapján érvényes volt?

(#9937) shteer válasza Sky85 (#9932) üzenetére


shteer
titán

abitból nincs p45
asusból p5q

Hasonló árban, mint a Gigabyte DS3, DS3R, DS3P!
japersze :D

..szerintem jónak tűnik

(#9938) 8nemesis8 válasza ViSoR-TDi (#9934) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen szép kis lap jó árral:S
Mondjuk minden relatív.Fasza kis konfig lesz ez.:)

(#9939) shteer válasza dangerzone (#9936) üzenetére


shteer
titán

megrendelt áron, tehát nem drágábban

..szerintem jónak tűnik

(#9940) 8nemesis8 válasza Sky85 (#9932) üzenetére


8nemesis8
veterán

SZia
Látom nagyba gondolkodsz.Most kaptál egy másik ajánlatot asus p5q
egy kis segítség: lapok
Egy kis összehasonlítás a giga és asus lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#9941) dangerzone válasza shteer (#9939) üzenetére


dangerzone
addikt

Ahm, értem. Köszi

(#9942) rup1u5 válasza ViSoR-TDi (#9934) üzenetére


rup1u5
nagyúr

kevés lesz az a 2*1 giga ram. :( pláne hosszútávra 2*2 gigát javasolnék.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9943) ViSoR-TDi válasza rup1u5 (#9942) üzenetére


ViSoR-TDi
csendes tag

Igen már a kollégám is felvetette, hogy nem lesz-e kevés annyi RAM, csak nem tudom elképzelni, mire használ annyit a gép, az 1 DVD-s játék teljes felét betölti, vagy ha filmet nézek betölt belőle egy órát? :) Keresek inkább egy gyors négygigást, mert a Microsoft csodákra képes és még nem ismerem a Vistat...

ViSoR

(#9944) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

egy P35-ős lapot szeretnék, ami kezeli a 4*1GB Kingmax 1066-os DDR2-es ramomat, egy E8400-at, ráfér a CM Hyper 212 2 ventivel. és kb max 30 ezerbe férjen bele. Ja és tuningolni akarom a procimat.

segítségetek előre is köszi :R

tisztelettel pokol ura :B :U

[ Szerkesztve ]

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#9945) stifi válasza dangerzone (#9936) üzenetére


stifi
senior tag

tegnapelőtt rendeltem egy tápot, a megrendelt áron vehettem át ma délelőtt

azóta a cucc ára felment több mint kétezerrel

viszont nehezen találtam meg a boltjukat, thököly/hungária sarok persze... meg a francia utcában egy oldalon van a páros és páratlan, el is késtem a melóból a tekergés miatt :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9946) lsc válasza pokol ura (#9944) üzenetére


lsc
nagyúr

EP 35 DS3 .

Az élet kegyetlen .

(#9947) pokol ura válasza lsc (#9946) üzenetére


pokol ura
senior tag

nagyon köszi :R

bár régebben már egy meghalt nálam :F

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#9948) lsc válasza pokol ura (#9947) üzenetére


lsc
nagyúr

Arra van a garancia, mindenféle lapot hallottam meghalni, selejt mindenhol van, sajnos .

Az élet kegyetlen .

(#9949) wegener


wegener
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik tönkrement az alaplapom (MSI K8N NEO2 Platinum). Szeretnék helyette olyat, hogy ne kelljen totál új gépet vennem. Tehát maradjon socket 939, kétmagos proc kezelés, dual memoria kezelés. AGP-s videokártyám van, de arról le tudok mondani, ha muszáj. Ezeket találtam:

http://aqua.hu/index.php?id=termekek&product=asrock_939n68pv-glan__alaplap&art_id=48198

http://www.hardwarebolt.hu/termekek/alaplap/abit-kn8-ultra.html

http://depo.hu/asus/a8v_deluxe#prodinfo

http://www.gigahertz.co.hu/index.php?tart=aruhaz&term=70

Ja, és nem bánnám, ha nem lenne nagy visszalépés az új lap a régihez.
Jók a fenti lapok? Melyik lenne szerintetek a legjobb (legkevésbé rossz).
Vagy kár szarakodni, új gép kell?

Kösz előre is.

(#9950) Gyuri27 válasza wegener (#9949) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link], [link]

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.