Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) sgergi válasza bbracing (#8300) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor p35-ds3. Bőven jó az is és 19k körül van.

(#8302) bbracing válasza sgergi (#8301) üzenetére


bbracing
csendes tag

kösziii:D

(#8303) attilaaaa


attilaaaa
csendes tag

sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy uj alaplapot szeretnék szülinapomra a keret elég kevés és tuningolni is szeretnék picit .... ( x2 5200+ ) és hallottam hogy az asrock alaplapok naon jók ebbe ..
és nem tudok 2 alaplap között dönteni.. árban naon hasonlok 2000 ft az eltérés
ezek lennének
ASROCK A780FullDisplayPort alaplap 15 ezer
ASROCK K10N78FullHD-hSLI R3.0 alaplap 17,5 ezer
öö az integrált vga-t nem fogom használni se hd felbontást csak 1400*900 körül
a chipset hűtő meg van egy hőcsöves ventilátoros.. nekem főleg a tuningolhatóság számít ...
melyiket vegyem? ramok ddr2 667 kingston.. video kártya 8600 gt sata hdd
régi alaplapom már 3éves oem-es szoval már ráfér a csere ( asus m2r-fvm)
választ elöre is köszi.. :R

[ Szerkesztve ]

(#8304) Ragadozó válasza attilaaaa (#8303) üzenetére


Ragadozó
Ármester

inkább ilyesmit nézegess: [link]
Esetleg 770, 780 -as is szóba jöhet...
Asrockot hanyagold szerintem...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8305) attilaaaa


attilaaaa
csendes tag

izé.. akkor úgy kB 19 ig milyen alaplapot ajánlanál ami már a Turingot is engedi ?nem kell sok dolog.. csak hogy 2600mhz helyett picit magasabb órajelen menjen a CPU... 2800vagy ha több az se baj:)
nekem mindegy hogy am2 vagy am2+ mert nem használok se 4 magos procit se 1066 MHZ és ramot
választ előre is köszi

(#8306) Ragadozó válasza attilaaaa (#8305) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Már linkeltem...
770-es nem ismerem test közelből, de szerintem az is tunigolható és olcsóbb is, de azért várj egy megerősítést :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8307) Gyuri27 válasza attilaaaa (#8305) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8308) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy Gigabyte M56S-S3 lapot és szóba került egy M52L-S3 lap is. Mindkettőbe X2-es proci, 2x1GB Kingmax 800-as memória kerülne, az op.rendszer pedig Vista32bit. Mi a vélemény ezekről a lapokról? Mire figyeljek?

Köszi a válaszokat.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8309) attilaaaa


attilaaaa
csendes tag

ebben lapban amit küldtetek látom hogy SLI vagy CrossFireX kantabilis szóval 2 vga fér bele..
gondolom PCIE 2.0 .. és az lenne a kérdésem még hogy nekem 8600gt-m van ami még nem 2.0 nem lehet baj ebből? és gondolom az egyik PCIE 16xos a másik meg 8 .. lehet hogy tévedek.. de melyikbe kell tenni a vga-t?

(#8310) Ragadozó válasza attilaaaa (#8309) üzenetére


Ragadozó
Ármester

CrossFire-es lap, vagyis 2db ATI kártyát támogat,
1 db nvidia menni fog...
A pcie 2.0 kompatibilis visszafelé ;)
Általában a felsőbe, de a lap kiskönyvébe, és legtöbbször a nyákon is rajta van:
Single Videokard a megfelelő pci-e sín mellett...oda rakd a karid...

Blaze71: MSI-ben használok ilyet, ottan a memóknak nem tudok plusz feszt adni, ha a gigánál is ez van, tuning ramot nem érdemes bele...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8311) Tomate


Tomate
veterán

Milyen lapot ajánlotok nekem 15-20kilo magasságába?
Ami kell:
-AM2/+
-DDR2 1066
-PCI-E 2.0
-ATX
Nagyjából ennyi.
Az aláírásomban szereplő konfighoz kellene.

(#8312) sgergi válasza Tomate (#8311) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte 780gm-s2h vagy 790x-ds4

(#8313) Tomate válasza sgergi (#8312) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi!
De az általad ajánlott 1. lap microATX nem??

(#8314) sgergi válasza Tomate (#8313) üzenetére


sgergi
veterán

Igazad van, a nagytesóját akartam írni: MA78G-DS3H, ez már ATX-es.

(#8315) Chalez


Chalez
őstag

Használtan szeretnék venni 775-ös lapot, elég lenne a p35 chipset is.
Giga DS4 vagy Asus P5K Premium között vacilálok.

Pls help!

(#8316) Qru válasza Chalez (#8315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Giga DS4-et vennék (szubijektív vélemény).

mod: Egyszerű, könnyen tuningolható bios, stabil, megbízható lap. Sztem ettől több nem kell az átlag user-nek (mint pl amilyen én is vok).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8317) Ezermester69 válasza Chalez (#8315) üzenetére


Ezermester69
csendes tag

Szerintem is Gigabyte. Nem jön be a p45, vagy csak használt miatt nem kell, mivel az nincs még.

(#8318) Chalez válasza Qru (#8316) üzenetére


Chalez
őstag

Már megrendeltem... a Premium lesz, 20k-ért jó nem? Szimpi a DS4-is, csak extrákba több az Asus lap...meg ugye P5B Deluxe-ot váltja, már hozzászoktam az A betűhöz. Azért kösz. :K

(#8319) Chalez válasza Ezermester69 (#8317) üzenetére


Chalez
őstag

Itt az ár is fontos, és egyelőre a sima P5Q is jóval drágább, mint a P35-ös Premium amit veszek...

(#8320) Blaze71 válasza Ragadozó (#8310) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Köszi a választ. Annyira nem akarom tuningolni, jó nekem a Kin gmax DDR2-800 is.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8321) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Max 20K ig keresek alaplapot.
Chipest: AMD 780G Chipset (IGP-s változat)
A következőt néztem ki: GA-MA78GM-S2H

Ugyanez a chipset és képességek más alaplapgyártónál mennyibe kerül? Szerintetek jó lesz a Gigabyte...vagy inkább egy MSI/ASUS...stb?

Előre is köszönöm.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8322) Gyuri27 válasza sutszi (#8321) üzenetére


Gyuri27
félisten

A lap jó. Talán érdemes lenne a 790x igp-s lapokat megvárni ha nem sürgös.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8323) sutszi válasza Gyuri27 (#8322) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv!

Mikorra várhatóak ezek a lapok? Augusztus vége, szeptember eleje a vásárlás tervezett ideje.
Miért érdemes megvárni ezeket? Mivel tudnak majd többet?
20K alá beférnek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8324) Gyuri27 válasza sutszi (#8323) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézz be az am2 totyikba. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#8325) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na haligali már kérdeztem de 1 hóbnapja és azóta lehet változott a helyzett, most kezdek el gépet összerakni és az lenne a kérdésem hogy 30K-ból használtan milyen tunninglapot ideális vennem? Giga p35 ds4-re gondoltam vagy lenne jobb ötletetek?

(#8326) sutszi válasza Gyuri27 (#8324) üzenetére


sutszi
veterán

Na átnéztem....Igaz csak az utolsó 100 hozzászólást olvastam el, de nem érzem hogy hasznos lett volna...Na mind1.

Megnéztem ASUS, MSI oldalát gondoltam még ők jöhetnek szóba. 780 Chipsetes lapokat néztem...Az adatlapokon nincs említés az IGP-ről...

Így szerintem marad a Gigabyte...
Ha bekövetkezik a 20K-s határba feleférő 790FX-ek eljövetele szeptemberig, akkor meg az lesz... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8327) reset


reset
senior tag

Halihó!
Intel P45-ös chipkészletű, DDR2 RAM-os lapokkal szemezgetek...A következők
nagyjából hasonló árfekvésben vannak, és mindkettő tetszik:
GIGABYTE GA-EP45-DQ6
ASUS Maximus II Formula
Főleg játékra kéne, C2D 8400-as CPU-hoz (VGA GF 8800 GTS 512, RAM 2x 2 GB CSXO COC 1066)
Melyiket szeressem? :F

(#8328) Gyuri27 válasza sutszi (#8326) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8329) Gyuri27 válasza B-L-A-C-K (#8325) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8330) Genji válasza reset (#8327) üzenetére


Genji
őstag

Lapból én személy szerint ASUSt vennék, de Gigával is jól jársz. Vga fronton a helyedben HD4850/70 fronton nézelődnék inkább.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#8331) sutszi válasza Gyuri27 (#8328) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Olvastam őket...elég szétszórt voltam, ezért nem tudtam összerakni a dolgokat...Pedig most, hogy megnéztem utólag még ismerős is volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8332) reset válasza Genji (#8330) üzenetére


reset
senior tag

Oksa! Cefetül jól néz ki ez a Maximus II. Formula...

(#8333) Gyuri27 válasza sutszi (#8331) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak mert rosszul esett, hogy nincs benne amit keresel pedig de. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#8334) vasinka32


vasinka32
csendes tag

Szerintetek q6600 alá milyen alaplapot éri meg venni? Asus p5k premium, pq5 pro vagy giga p35-dq6-ot, mindegyik kb egy árban van :U
:R

(#8335) sgergi válasza vasinka32 (#8334) üzenetére


sgergi
veterán

Giga jó választás, ha még hozzá tudsz jutni.

(#8336) sutszi válasza Gyuri27 (#8333) üzenetére


sutszi
veterán

:))
A te sapphire lapod milyen? Régen nézegettem őket de annyira ritka mint a fehér holló...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8337) Terfoder


Terfoder
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a tanácsotokat kérni.
Szerintetek egy Core 2 Duo E8400-hoz és egy HD 4850-hoz milyen alaplapot kéne vennem 20-25k árban? Egyenlőre egy Gigabyte GA-EP40-DS3-ban gondolkozom.
Szerintetek az jó?

(#8338) sgergi válasza Terfoder (#8337) üzenetére


sgergi
veterán

Gondolom ep45-ds3 akart lenni. :K Igen, jó választás, korrekt lap.

(#8339) Terfoder válasza sgergi (#8338) üzenetére


Terfoder
csendes tag

Az akart lenni:D Köszi a segítséget. :R

(#8340) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Melyik P45-ös lapba érdemes most beruházni? Lényeg, hogy stabil és minél jobban tuningolható legyen, mindezt max 25k-ból. :)
Eddig két kiszemeltem van: ASUS P5Q PRO vagy GIGABYTE GA-EP45-DS3
Asus lapokkal volt már pár rossz tapasztalatom, de ez a P45 elég jónak tűnik, a hűtés is talán jobb mint a Giga megoldása. Na meg szebben is néz ki az egész lap, bár ez nem szempont. :D

[ Szerkesztve ]

(#8341) sgergi válasza bozont (#8340) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából nagyon hasonló a kettő, szerintem azt vedd, amelyik szimpatikusabb neked, én a gigát venném, nincs vele rossz tapasztalatom.

(#8342) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem "sürgősen"

Adott egy 10 éves kislány (egyik ismerősöm lánya), és neki kellene összeraknom egy gépet 40K-ból. Nem nagyon ért hozzá, de érdeklik a számítógépek, és szeretne magának egyet, amin elsajátítja az alapokat, meg tud is játszani egy két kisebb játékkal.

Azonnal az alaplapra térnék amit én kiválasztottam a PCX-ről. Abit

Mindenféleképpen integrált VGA-s lap kell, mivel VGA-ra már nem jutott pénz. Azt nem tudom hogy intel 3100 (sm 2.0), vagy GeForce 7100 (sm 3.0) a jobb választás. Én úgy gondolom a Gforce talán jobb választás. Az alaplapra csak 10500 Ft van, így jött ki. :(((

A többi E1200, 1Gb Kingmax 800Mhz, NEC DVD író, 80 Gb seMax SATA2 vinyó, 5-6K-ós noname ház tápegységgel, egy olcsó optikai egér (600Ft), meg egy olcsó billenytyűzet
(700Ft) <---- ez kb. összesen 30K körül van (párszáz forint eltéréssel).

Kérem a véleményetek.

(#8343) lsc válasza tzsolesz (#8342) üzenetére


lsc
nagyúr

Az nvidia erősebb , inkább azt .

Az élet kegyetlen .

(#8344) tzsolesz válasza lsc (#8343) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tudom, hogy végül is játékra egyik sem alkalmas, de még is csak fontos melyik is a jobb. Elindul egyáltalán rajta valami játék?

Azt is tudom ehhez felesleges egy E1200, de akkor is 1000 forintra már nézek rá mert ennyi a különbség a 420, meg ez között. Amúgy is utólag még belelehet rakni egy 8400 GS-t esetleg 8500GT-t, vagy egy 2400pro/xt-ét is.

Szerintetek jól állítottam össze? Azért kérdezem, mert nem szeretem a meglepetéseket, és itt sok tapasztalt emberke van.

Még az is lehet hogy ezt az E1200-at, még tuningolni is lehet ebben a pici lapocskában. :B Bár nagyon felesleges, hisz egyébként sem ilyen célokra lesz a gépecske. :))

[ Szerkesztve ]

(#8345) Steve-0 válasza tzsolesz (#8342) üzenetére


Steve-0
őstag

40e használtan lehet jobban kijönnél! sőt biztos! amúgy jó összeállítás!
7100 inkább mint a gma3100!

[ Szerkesztve ]

(#8346) tzsolesz válasza Steve-0 (#8345) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát végül is tudom, de:

1. Vidéki vagyok ( Tiszabura ), itt 40K-ért P3-okat árulnak 512Mb rammal. :W (tudod, há én ezt még 80 ezerírt vettem szolnokon, hogy gondolod má hogy 25-é odadom? :W )
2. Nincs kedvem ide oda szaladgálni, kocsikázni egy hirdetéssel a kezemben.
3. Fontos a garancia, és hogy minden vadiúj legyen, mert nem szeretném ha én lennék a ludas majd egyszer ha valami meghibásodik. Talán ha magamnak venném, akkor szóbajöhetne, de így nem a zsánerem a használt cuccos.

De azért köcce a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#8347) Steve-0 válasza tzsolesz (#8346) üzenetére


Steve-0
őstag

na ja, haverom 10e forintért vett egy ilyen gépet: 2,4 celeron, 256MB ram, 60 Gb winyo, táp, ház, dvd-író vmilyen vga... igazából memóriát kell neki csak bele vennie. Igaz nem egy E1200 :)

(#8348) tzsolesz válasza Steve-0 (#8347) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én egyébként nagyon örülök neki, hogy 40K-ért ilyen gépet tudok összerakni. Nekem már volt egy két gépem, nem volt ekkora teljesítménye sem mint ennek, de sohasem úsztam meg 80-100K alatt.

Azért nem elhanyagolható duplamagos proci, 1Gb ram, szupi kis DVD író, 80Gb SATA2 vinyó, aránylag jó kis deszka. Ha lett volna még egy 10-esük, akkor vettem volna bele egy 8500GT, vagy egy 2400 pro/xt-t, és akkor már alacsony beállítások mellett egy két mai játék is elszaladgált volna rajata. :K

(#8349) Gyuri27 válasza sutszi (#8336) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én szeretem. :K [link] 5 fázis van rajta pwm-l takarva. Egy a baj, hogy nem fehér. Mondjuk ígyis kis csecse. Az aláírásomat skubizd meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8350) bishopx2


bishopx2
tag

A kérdésem egyszerű...szerintetek melyik párositás lenne a legjobb?

Asus P5Q PRO - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,
Asus P5Q-E - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,
Asus P5Q Deluxe - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,

Gigabyte Ep45-DS3 - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,
Gigabyte EP45 - DS3P - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,
Gigabyte Ep45 - DS4 - Kingmax, OCZ, Kingston HyperX, Corsair,

Kérnék sebességet is a memcsire és méretet is.... (800,1066....2*1GB...4*1GB....2*2GB...)

Szempont egyszerű minél olcsóbban a legstabilabbat.....tuningolást.....hűtést.....stb.

Üdv : Bishop

van ilyen..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.