Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) csimav válasza piadex2 (#8950) üzenetére


csimav
senior tag

Nincsmit.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8952) Typhoon47 válasza Gyuri27 (#8947) üzenetére


Typhoon47
őstag

ne is foglalkozz vele, hogy ez a topik erre való...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8953) csimav válasza Typhoon47 (#8952) üzenetére


csimav
senior tag

Eltévedtél. Ez a topic arra való hogy valaki megmondja hogy x összegért akar erre meg arra a dologra alaplapot venni,mi pedig megmondjuk neki,hogy mi és mennyiért van. A te problémádat inkább az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban beszéld meg:)

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8954) atesss válasza piadex2 (#8950) üzenetére


atesss
addikt

Gigabyte-nál úgytudom a P45-ös lapokba már nem.
Egy Pentium D 920-ashoz néztem meg, és azt biztosan nem kezelte (de aztán úgyis meg lett véve az E2180-a, tehát ez mind1 lett), de több mint valószinű, hogy a 631-esnek is ugyanolyan tápellátás kell. De az alaplap honlapján rögtön ki volt emelve, meg nézd meg a "CPU Support List" -et.

Az Asus viszont kezeli, de ennek ellenére inkább a Gigabyte-ot ajánlom, pár napja raktunk össze a P45-ös Asus Maximus II Formula lappal egy gépet (azért lett ez 20-25k-val drágábban, mert ez teljesen fekete, a hűtése is :W , pedig én Gigabyte-ot javasoltam)
A windows alóli proci le vagy felhúzás (hőmérsékletcsökkentés, de főleg árammegtakarítás, ami forintban is érezhető) programja egy nagy szar, alig lehet 1-2 dolgot állítani. Állítólag ez Gigabyte-éknál sokkal jobban megy, de erre majd rákérdezek pontosan.
A feszültséget voltban kifejezve nem lehet állítani (Procin se, Chipseten se, Memórián se), memóriaszorzót, időzítéseket sem lehet, ráadásul felfele is csak 30%-ot lehet húzni (feszültségemelés nélkül, bár az úgyse kell). Sőt ha BIOS-ban bármit manuálisra állítasz, nem megy a program.

De 12500-ért kapsz egy 2GHz-es Pentium Dual Core E2180-at, ami a 631-es procihoz képest ég és föld. Fogyasztásban is, ha sokat van bekapcsolva a gép, csak az áramszámlában is viszonylag gyorsan bejöhet az ára.
Úgyláttam húzás nem érdekel, bár szerintem a feszültségemelés nélküli húzásban nincs semmi rizikó.
A gyári 1,3V-on (kicsit még le is esik, sőt szerintem túl sokkal is, ~0,02V -al, de ez már az Asus alaplap hibája) 3Ghz-en simán ment, tovább egyenlőre nem próbáltuk.
Windows alól "realtime" ugye csak 30%-al, 2,6GHz-re lehetett azzal lappal.

(#8955) piadex2 válasza piadex2 (#8950) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Már nem aktuális a kérdés, mert végül egy modern 2 magos lesz benne: E2180-as.

piadex2

mod: bocs: nem frissítettem, és azt hittem, hogy még senki sem írt hozzászólást. sorry, és mindenkinek kösz a segítséget

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8956) AdamMcKraken


AdamMcKraken
tag

Hello, elsősorban a kérdés az lenne h MSI P7N Zilent vagy ASUS P5N32-E SLI ?!?! Iletve mit tudtok ajánlani ASrock, ASUS, MSI és Gigabyte-ok közül,egy Intel Core 2 Quad Q9300 és nVidia BFG GTX280-alá, ami lehetőleg DDR3-as lap és ne legyen több 45-ezernél?! :R

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#8957) MmDorian válasza AdamMcKraken (#8956) üzenetére


MmDorian
őstag

(#8958) mrmrg


mrmrg
tag

Hello!

6000+ os Atthlon proci alá milyen alaplapot érdemes venni?
Nem túl drága kategóriában.

Köszi elore is.

(#8959) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

haly

az adatlapomban szereplő lapot szeretném lecserélni. nahmármost a lényeg az h húzni nem fogok a procin szoal nem kell egy top tuning lap. csak jó legyen, megbízható és szolgáltatásokkal teli. a hangkarija pedig "jó" legyen mert ami most van az katasztrófe :(((
50K a határ

kösy előre is :R

(#8960) MmDorian válasza B@bL3ve5 (#8959) üzenetére


MmDorian
őstag

Ennél jobb lapot, minek ? X48-DQ6, de efölé már nem nagyon fogsz tudni menni :D

A végét nem olvastam, akkor ASUS-t azokhoz régebben adtak jó hangkarit, de ASUSba nem vagyok otthon...

[ Szerkesztve ]

(#8961) B@bL3ve5 válasza MmDorian (#8960) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

hát sajnos a Gigabyte integráltjaiban csalódtam :( hátha az ASUS...ill akár maradhatunk X38nál is. nem hiszem h nekem az X48 annyival többet adna, h azt kelljen vennem... :)

(#8962) Dead_slow


Dead_slow
tag

8936-ra valaki? :U

(#8963) csimav válasza Dead_slow (#8936) üzenetére


csimav
senior tag

Az EP35-DS3 at vedd. Az L-est sose vedd,csak vmi butitott verzio az..:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8964) Dead_slow válasza csimav (#8963) üzenetére


Dead_slow
tag

Igen, azt tudom L=light, a kérdés igazán az hogy szükség van-e nekem a p45-re, mert crossfire nem lesz, mivel tud többet a p45, tuningban "megelékszem" 3.2-3.5Ghz-el sztem ez a p35-ből is ki lehet hozni, de mondjátok meg ha nem mert akkor megveszem a p45-öt, csak számomra felesleges dologra nem akarok pénzt költeni ;]
Köszönöm!

(#8965) csimav válasza Dead_slow (#8964) üzenetére


csimav
senior tag

Persze... Kilehet hozni:) Nekem E8400 am van alapból 3 ghz-s EP35 ös lapom van és 4,2 ghz-t simán megy:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8966) AdamMcKraken válasza MmDorian (#8957) üzenetére


AdamMcKraken
tag

Na jó akkor helyesbítek! A távoli jövőben(2-3év) lehet h SLI-be szeretnék rakni kető GTX280-at, és a,it ajánlottál, az ugye ATI CrossFireX-es! :S Szóval olyan lap ami Intel procit, nVidia karit támogat, és DDR3-as!?!?

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#8967) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok! Hamarosan új alaplapot szeretnék venni és nem tom eldönteni h Asus M3N v. M3A sorozatból legyen. Szerintetek melyik lenne a jobb? köszi.

(#8968) Sanyox


Sanyox
csendes tag

sziasztok! Új gépet akarok összerakni és alaplap terén tanácstalan vagyok. kb 15-20ezer körül nézelödnék, azt tudom h egy HD4850 menne bele és dd2 ram. az atinak van olyan funkciója ami az integrált videokarit együtt hajtaná a rendessel? még azt sem döntöttem el amd vagy intel gép legyen, a proci 2 magos lenne szintén 20 körül.(max egy 3magos de abbol esetleg a legolcsóbb). szoval egy jó kis alaplap kellene ezekkel a tulajdonságokkal... Valaki tudna ajánlani valamit? :F

sasa

(#8969) nesa válasza Zsubi (#8967) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem egyik se, asusnal van jobb is, mire kell, mik az elvarosok ,mekkora a keret van ra?

Sanyox!

Alaplap MA770-DS3

Proci 6000+ ha nemakarsz tuningolni sokat, ha nemhatralsz meg a tuningtol akkor 1 kisebb is eleg a lenyeg hogy G2 vagy F3 stepping legyen.

[ Szerkesztve ]

(#8970) Zsubi


Zsubi
őstag

Játékra kellene és max. 20 ezret szánok rá most M2N MX SE-m van, proci AMD Athlon X2 4800+ ,Zotac 9600GT AMP! Edition, 2Gb 800Mhz DDRII

(#8971) nesa válasza Zsubi (#8970) üzenetére


nesa
veterán

Inkabb ezt vedd meg ha 20k szansz ra , vagy amit lentebb linkeltem DS3 az 15k korul van es nagyon stabil ...nezd meg hogy kitudod-e hasznalni a DS4 et ha nem akkor felesleges es jo a DS3 is.

(#8972) apaka50


apaka50
csendes tag

Hello!!! Q6600 procihoz milyen gigabyt alaplapot érdemes vásárolni? játékhoz. előre is köszi :))

(#8973) nesa válasza apaka50 (#8972) üzenetére


nesa
veterán

En ezen gondolkoznek el de PL P35 is jo lehet.
De ha tobbet raszansz akkor ezt:)

Hameg vegkepp nemszamit a penz akkor ezt:)

[ Szerkesztve ]

(#8974) apaka50 válasza nesa (#8973) üzenetére


apaka50
csendes tag

Talán a második deszka jobban tecik,kőszi

(#8975) nesa válasza apaka50 (#8974) üzenetére


nesa
veterán

Na ja nem irtad hogy 8k er kell vagy 58k er:)

(#8976) Sanyox válasza nesa (#8969) üzenetére


Sanyox
csendes tag

kösz! én is gigabyteban gondolkodom az volt az elözö is és tetszett, de néztem ezt a "Gigabyte GA-MA78GM-S2H" -t. elvileg ugyanazt tudja, csak van rajta egy integrált vga is ami mehet crossfire-el a 4850el... gondolom az nem lenne rossz, nekem azt a plusz 1-2 ezret megérné. van valami buktatoja ennek a deszkának vagy ez is jó szerinted? kösz a segítséget :R

sasa

(#8977) Zsubi


Zsubi
őstag

DS4 jobban bejön mert 2 PCI-E csati van rajta. Ilyet kerestem ennyiért csak nem találtam. köszi

(#8978) Zsubi


Zsubi
őstag

találtam 18ezerért is.

(#8979) Zsubi


Zsubi
őstag

gondolom felismerne kettő 96GT a DS4??

(#8980) sgergi válasza Zsubi (#8979) üzenetére


sgergi
veterán

Az amd chipset crossfire-t tud, két nvidia kártyát nem lehet benne használni, mert ahhoz sli-t tudó nvidia chipset kell.

(#8981) nesa válasza Sanyox (#8976) üzenetére


nesa
veterán

A 4850-et megha menne is CF be csak visszafogna de nemis megy ha joltudom.

(#8982) nesa válasza Zsubi (#8977) üzenetére


nesa
veterán

Nem nemismerne fel 2db 9600GT ill felismerne de nemtudnad SLI be halytani mert ez CF es lap 2DB ati kartya megy bele ...amugy semmi ertelme se az SLInek se a CF nek,de az SLI kulonossen rosszul skalazodik semmi ertelme.

(#8983) AdamMcKraken


AdamMcKraken
tag

Az lenne a kérdés h ha megveszem az ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n-et akkor az ugye ATI CroddFireX-et támogat, ez mennyire befolyásolja a videokarit!? Az egy BFG GTX280 lenne!? Szóval van-e minőség beli különbség az nVidiás lap, meg ez között, ami ugyan intel chip-es de ATI-s is... :F :F Illetve az asus oldalán olvastam h egy channelbe egy DIMM-et használjunk ha 1600-as v 2000-es memóriát raknánk bele, és ha én két 1600-at rakok dual-ba akkor számíthatok rá h elszáll, v ez csak ilyesztegetés??esetleg vkinek ilyen tapasztalat?

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#8984) sNORh válasza AdamMcKraken (#8983) üzenetére


sNORh
addikt

Én szvsz mindigis hülyeségnek tartottam Wifis lapot venni, +10k ugyanazért a lapért mert Wifi van rajta, mikor 3-4k-ért lehet venni ugyanolyan asus wifit.
Nemfog hátránylenni egyáltalán ha NV-t raksz a CF-es lapba, ugyanúgy PCIE 2.0 mint ha SLI lenne, csak így nemtod majd SLI-be rakni... ramokkal kapcsolatban nemtok segíteni.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8985) DerDer


DerDer
tag

hi
legjobb am2+os lap 25k-ért :F
köszi

(#8986) AdamMcKraken válasza sNORh (#8984) üzenetére


AdamMcKraken
tag

Köszi! :R Spec nem a wifi érdekel benne, hanem h pl 2GHz-es ram-ot is megeszik, meg összeségében jónak tűnik!:) és a wifi csak jól jön:)

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#8987) VIBO


VIBO
őstag

Evga nForce 680i SLI 775 A1 vs p5k premium?

melyiket ajánljátok?
sli nem lesz sztem
bár kituggya
inkább tuningra kellene
p5b deluxe-t váltaná le

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8988) Ragadozó válasza VIBO (#8987) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szükség van ilyen lapokra?
P45 gigabyte szóba sem jöhet :U
Nem sli, de ati karid van most is :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8989) VIBO válasza Ragadozó (#8988) üzenetére


VIBO
őstag

hmmm...
a kérdés az volt melyik jobb....
azért köfi a választ :R
adott egy lehetőségem amit ki szeretnék használni.
ennyi.
továbbra is várom a véleményeket a lapokrol :R

giga p45 ös lapok annyira yok?
jobbak ezeknél?

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8990) Ragadozó válasza VIBO (#8989) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az Evga jobb, de az asusnak jobb a támogatása..
Szerintem a giga p45-ötök nagyon jók, igaz egy kicsit bele kell mélyülni a bios beállításokba, de nagyon jók :K

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8991) VIBO válasza Ragadozó (#8990) üzenetére


VIBO
őstag

őőő
mi a különbség p35 és 45között? :B

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8992) VIBO válasza Ragadozó (#8990) üzenetére


VIBO
őstag

upsz
duplán ment

szal akkor egymásik kérdés is hamár dupláztam
melyik lapot ajájjátok 20-25k körül?

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8993) Ragadozó válasza VIBO (#8991) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Fő vonalakban, új déli híd, pci-e 2, CF 2 * 8x, 45nm intel procikra fejlesztve...
[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8994) b1sti


b1sti
senior tag

Helo!

Tudna nekem vki mondani egy jó alaplapot 20-25k körül???? Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8995) Vidori válasza b1sti (#8994) üzenetére


Vidori
aktív tag

És milyen Intel vagy AMD procihoz?

[ Szerkesztve ]

(#8996) VIBO válasza Ragadozó (#8993) üzenetére


VIBO
őstag

akkor inkább ez?
MSI P45 Neo2-FR

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8997) Viperator


Viperator
őstag

Q9450 mellé melyik a jobb? Asus P5Q-E vagy Gigabyte EP45-DS4?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#8998) b1sti válasza Vidori (#8995) üzenetére


b1sti
senior tag

Intel! Ezek milyenek: Asus P5Q Pro vagy Asus P5K Pro???

(#8999) nesa válasza b1sti (#8998) üzenetére


nesa
veterán

Ezek Asusok, ugyhiszem ebben minden benne van.
Szerintem vegyel inkabb alaplapot mint anust....

(#9000) MaSzKa válasza nesa (#8999) üzenetére


MaSzKa
senior tag

én is oszton a véleményed :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.