Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) norbalia87 válasza Tomate (#9728) üzenetére


norbalia87
tag

Szia!
Nagyon szepen koszontem a segitseget.
Megfontol ajanlat and jelentkez :D

(#9752) Gyusz


Gyusz
őstag

Phenomhoz akad valami jó tuning lap 20k környékén? 140W-os TDP-vel rendelkező procikat is fogadni képes, esetleg 780G-s?

(#9753) Gyuri27 válasza Gyusz (#9752) üzenetére


Gyuri27
félisten

Phenom tuning első szabály. Olyan lapot vegyél amiben állitható az nb szorzó. A biostar 790gx lapjai megfelelőek. Az árat ne kérdezd mert a válság miatt mindennek ugrott picit az ára. Előtte 20k volt. De majd szvsz jönnek mások és mondanak mást is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9754) D4nY


D4nY
csendes tag

sziasztok! most állok új gép vásárlása elött és kinéztem egy alaplapot aminek NAGYON felment az ára... :S így nem tudom melyik lenne jó választás mert olyan max 15 ezer forintot szeretnék erre áldozni :| amd x2 am2 menne majd bele de jólenne ha már az x4 (phenom) et is tudná.. és 4 ram férne bele... köszi az ötleteket és tippeket előre is :DD

(#9755) ateszm


ateszm
senior tag

(#9756) Gyusz válasza Gyuri27 (#9753) üzenetére


Gyusz
őstag

Nem nekem, és nem most kell a lap, de gondoltam némi informálódás után itt is rákérdezek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9757) stifi


stifi
senior tag

sziasztok!

két lap között vajúdok, kicsit bizonytalan vagyok
az egyik az asus p5q-pro, a másik a gigabyte ep45-ds3p, árban ugyanott vannak, de nekem feltétlenül kell egy optikai hangkimenet, így azt hiszem az asus ki is esik, ugye jól tudom hogy a gigabyteon van ilyen kimenet? (a manual alapján igen)
viszont így bejön a képbe az asus p5q-e, árban megint ugyanott vagyunk, és ezen tuti van optikai kimenet, de ezt a lapot nem ismerem, mit takar az -e? jó az nekem?

gigabyte ep45-ds3p vagy asus p5q-e? :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9758) Ragadozó válasza stifi (#9757) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én a gigára szavazok, egész jó a hangkari rajta...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9759) Gerisz


Gerisz
addikt

Csak nem sikerült még a gép.
Melyik a jobb az E8400 alá?
P45-DS3 vagy P35-DS4?

Azt lehet tudni meddig tart még ez az árrobbanás? mikor csendesedik le a piac?
Most bukok egy jó pár ezrest :O

(#9760) Hedgehanter válasza stifi (#9757) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja nekem is giga van (Asus-rol valtottam) es a hangkari opticalja tudja a Dolby Home Theatre-t:

A Dolby Pro Logic IIx (ez is benne van a Dolby Home Theater®-ben)

The age of 7.1 surround sound for the home is here. But it's not just reserved for DVD movies encoded in Dolby Digital EX. With Dolby Pro Logic IIx, any movie, CD, TV program or video game can be enjoyed through this enhanced surround sound technology.
Pro Logic IIx is the first and only technology to expand any existing stereo- or 5.1-channel audio for a 6.1- or 7.1- channel playback, creating a seamless, natural surround soundfield that immerses you in the entertainment experience.

A sztereo hangbol megcsinalja neked az 5.1 -7.1 roviden... Majdnem olyan (ha nem ugyanaz) mint a Dolby Digital Live amit nem sok kartya tud a piacon (azt is eleg dragan) szoval szerintem nem rossz valasztas ha a hang is erdekel meg ha van valami cuccod hozza... Tesztekben eleg meggyozo volt a hangja..

(#9761) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Lanboxban jelenleg egy X2-est futtatok 3 ghz-en. Szeretném lecserélni a rendszert Intelre. Javaslatokat várok ki milyen lapot tud ajánlani, milyen tuningpotenciállal. THX

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9762) stifi válasza Hedgehanter (#9760) üzenetére


stifi
senior tag

egyelőre még csak 1 yamaha rx-v559es erősítőm van 2 10 éves hangfallal, de a fejlesztés folytatódik (majd) :)
koaxszal is kivihetném a hangot de beparáztattak hogy számítógép és erősítő összekötésekor előfordulhat megmagyarázhatatlan és javíthatatlan interferencia, nem sűrűn de előfordul és akinél előfordult annak nem sikerült kiküszöbölnie, és mivel a 15e Ft-os msi alaplapomonon volt optikai kimenet, vettem hozzá egy kábelt. ez bevált, és nem akarok kísérletezni (illetve fehér zajt hallgatni), így maradnék az optikai megoldásnál, és bár az asusszal nincs bajom, ők ennyiért nem adnak olyan lapot amin van, a gigáról meg csak jót hallottam

csak állna végre be az euró, egyik nap ez a lap 24ezer volt a nagykerben, másnap 28 :Y
a komplett konfigomat nézve ez 100000-130000-res nagyságrend, marhára nem mindegy...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9763) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, q6600 alá milyen lapot ajánlotok max 25k-ig?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#9764) Motion_Blur válasza Lotusz (#9763) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Asus P5Q (IP45)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9765) Lotusz válasza Motion_Blur (#9764) üzenetére


Lotusz
tag

egy ici-picit megindokolnád, hogy miért? pl gigabyte p35 ds3 r vagy p lapokkal szemben mivel jobb?

:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#9766) sgergi válasza Gerisz (#9759) üzenetére


sgergi
veterán

ds3 is elég alá, még tuningra is.
Jó kérdés, ha én ezt tudnám.

(#9767) Qru válasza Lotusz (#9765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ide. Sry.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9768) Hedgehanter válasza stifi (#9762) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hallottam, hogyha kilepsz az utcara elofordulhat hogy elut egy auto.... :DDD
A forintra meg varhatsz egy darabig hogy bealljon... :(

(#9769) stifi válasza Hedgehanter (#9768) üzenetére


stifi
senior tag

nekem az is jó, ha azon az áron meg tudom venni amennyiért anno kinéztem, az nem baj ha később olcsóbb lesz vagy drágább :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9770) sohrking


sohrking
tag

Sziasztok
Szerintetek milyen lapot vegyek. 2 magos pronyót szeretnék, mert xp fan vagyok, és 4 magot úgy tudom nem kezeli, de abból az e8600-at néztem ki.
Lapból, inkább gigabyte fan vagyok, és nem tudom, p45-ös vagy x48-as inteles lapot vegyek. DDR3-ról nem túl jó a véleményem, inkább ddr2-re szavazok. (ellenvélemény is jöhet)
A raid még fontos szempont a számomra.
Javaslatokat várok
KÖSZÖNÖM :))

(#9771) sgergi válasza sohrking (#9770) üzenetére


sgergi
veterán

4 magos procit kezeli. Szerintem p45 legyen ddr2-vel.

(#9772) Gerisz válasza sgergi (#9766) üzenetére


Gerisz
addikt

Ok de neytem egy boltban 1 ezres van kozte

(#9773) sgergi válasza Gerisz (#9772) üzenetére


sgergi
veterán

akkor nyilván a jobb lap legyen. Később jobban el tudod adni.

(#9774) akom


akom
senior tag

Sziasztok!
Olyan lapot keresek amin van : Dual Gigabit, eSATA, SPDIF, LGA775, PCI-E, 6SATA(alaplapon) , Integrált VGA.
Mindezt 30k bruttó alatt.

Létezik ilyen ? Ha igen akkor mi a neve ? Ha van több is akkor azoknak mi a nevük ?

Előre is köszönöm.

(#9775) gooool


gooool
őstag

Helló!
Arról szeretnék érdeklődni,hogy melyik az a Gigabyte lap,amely legjobban bírja a tuningot(processzor,RAM,VGA)?Melyiket ajánlanátok?

Üdv, Balázs

(#9776) sgergi válasza gooool (#9775) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen proci, milyen ram, milyen kártya?

[ Szerkesztve ]

(#9777) gooool válasza sgergi (#9776) üzenetére


gooool
őstag

Egy E8500-as proci,2Gb TeamGroup XTreem 1200MHz RAM KIT,de lehet,hogy lesz még két giga és két HIS IceQ4 HD4850 CF-be kötve.

Üdv, Balázs

(#9778) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Intel Core 2 Duo E8400 (3GHz/6MB/1333MHz) ehhez a procihoz milyen lapot ajánlotok?
vga: 9600gt v. ati4850.
2/4gb ram.
előre is thx.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9779) sgergi válasza gooool (#9777) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem Gigabyte p45-ds4/ ds5 körül nézegess lapot.

(#9780) sgergi válasza Chapel (#9778) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3 jó lehet hozzá, ezzel már menne a tuning is.

(#9781) gooool válasza sgergi (#9779) üzenetére


gooool
őstag

A Gigabyte EP45-DQ6 is jó erre a célra?

Üdv, Balázs

(#9782) bela01


bela01
csendes tag

Üdv!
Milyen lapot ajánlatok egy Intel Q9300 alá? 4gb DDR2 1066Mhz -es ram menne bele.
30 000ig gondoltam kicsit tuningolni is szeretnék vele. Indokot is szívesen várok :)

(#9783) sgergi válasza gooool (#9781) üzenetére


sgergi
veterán

:K Az még jobb.

(#9784) gooool válasza sgergi (#9783) üzenetére


gooool
őstag

Kösz,akkor ez lesz,de még annyit kérdeznék,hogy elbír négy TeamGroup RAM-ot 2,35-2,4V-on?Mert nagyon tudnék örülni,ha igen! :K :D

Üdv, Balázs

(#9785) sgergi válasza gooool (#9784) üzenetére


sgergi
veterán

Pontosan nem tudom, de valószínűleg igen, mert a gyártónak ennyi az ajánlása.

(#9786) gooool válasza sgergi (#9785) üzenetére


gooool
őstag

Kösz a segítséget,akkor veszek még egy KIT RAM-ot! :DD

Üdv, Balázs

(#9787) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
E2180 és 2gb 667mhzes ram, valamint egy x1600pro VGA mellé kellene nekem alaplap nagyon olcsón, max 8kért.
Van egy Asus P5L-MX 8kért
vagy van egy Asus P5PL2-E 6,5kért.
Kérdés: Érdemes a drágábbat venni? Megér +1,5k-t? Köszi

(#9788) pigatt


pigatt
őstag

Üdv!

Jelenleg ezek a fő paraméterei a konfigomnak.
ASUS Striker II Formula | Zotac GTX280 @ AMP! 24/7 | Core2Duo E8400 C0 @ 4GHz 1,232V, VID: 1,200V, 24/7 + CM Hyper 212 | OCZ Reaper HPC 1066 DDR2 2x2Gb |

Kérdésem a striker II formulat, megéri lecserélni rampage formulára??? Esetleg tapasztalatok??? 15k-t kellene rádobnom, megéri???

Azért merült fel bennem a gondolat, mert hülyéskedett állandóan a gépem, de két napja valamit nagyon eltaláltam a beállításoknál, mert semmi hiba. De nem tudom ,hogy ez csak véletlen vagy nem.

Köszönöm a segítséget.

i9 / 4080 / 32"

(#9789) dokee78


dokee78
félisten

Hy!
E7200-al kompatibilis az ASUS P5B alaplap?
Vagy más tipp max 20.000k-ig!

(#9790) Hedgehanter válasza dokee78 (#9789) üzenetére


Hedgehanter
őstag

20 K bol akarsz egy "elavult" chipsetes alaplapot venni? Amugy megy vele csak BIOS frissites kell. Nezzel valamit egy P35 vagy P43 chipsettel lapot (nem feltetlenul ASUS-t)..... Mire kell amugy?

(#9791) shteer válasza dokee78 (#9789) üzenetére


shteer
titán

biosfrissítéssel :K

más ajánlat: p5k/epu :C P35 chipset, 8fázis...

..szerintem jónak tűnik

(#9792) dokee78 válasza Hedgehanter (#9790) üzenetére


dokee78
félisten

Nem nekem kell egy havernak írták össze,én elégedett vagyok a configommal!

(#9793) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok bocsánat, hogy nincs időm visszaolvasni lehet már kérdeztek hasonlót, de baromi sürgős lenne.
Giga ep35-ds3 at szerettem volna, de a legtöbb boltotba nincs per pill, volt viszont msi p45 neo 22800 ér. A gigáról elég sokat olvasgattam és csak jókat írtak az msi neo szériáról kevésbé, megéri ezt a lpaot megvenni azért mert p45ös vagy inkább a giga p35?

(#9794) utolsolevel


utolsolevel
tag

Sziasztok

szerintetek milyen alaplap-proci (intel) páros lenne a legjobb amit kb 40-45 rugóból meg tudnék venni? gondolok itt arra hogy alacsony orajelű proci olcsón egy fincsi alaplapban és felhúzva az órajel.

üdv

ß

(#9795) misirulez válasza utolsolevel (#9794) üzenetére


misirulez
senior tag

E5200 + gigabyte p35-ds3.
Durván olyan 35k-ból kijön, bolttól függően.

Üdv
Misi

[ Szerkesztve ]

(#9796) misirulez válasza KaraDani (#9793) üzenetére


misirulez
senior tag

Itt van.
Ha nagyon otthon vagy a tuning témában és szeretnél finomhangolni, akkor jó a P45 mert sokkal szélesebb körű hangolási lehetőség van oc.-ben, de csak ha az egyszerű tuning híve vagy, akkor p35 is teljesen jó.

(#9797) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok!tanácsot szeretnék kérni!lap vásárlása előtt állok és nem tudom melyiket válasszam a 2 közül!mind a kettő asus lap lenne maximus2formula vagy rampage formula?szerintetek melyik a jobb választás?1vga lesz ,de lehet később crossfire! :W

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9798) utolsolevel válasza misirulez (#9795) üzenetére


utolsolevel
tag

Köszönöm szépen a gyors választ.

ß

(#9799) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok, a gigabyte p35-ds3 és a EP35-ds3 között mi a a különbség???

ß

(#9800) Hedgehanter válasza utolsolevel (#9799) üzenetére


Hedgehanter
őstag

EP ben van energy saver function...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.