Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) shteer válasza fekeandras (#9648) üzenetére


shteer
titán

na de mekkora teljesítmény kell kb? alap c2d?

..szerintem jónak tűnik

(#9652) bandi210 válasza Geri Bátyó (#9624) üzenetére


bandi210
aktív tag

köszi

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#9653) fekeandras válasza shteer (#9651) üzenetére


fekeandras
őstag

A francot.Gyenge gép is elég.Csak netezős/letöltős gép lesz.De sokkal többet fog menni mint egy átlag gép.A 24ből legalább 14-15órát/nap.Néha többet akár éjjel is de az a cél, hogy normálisan lehessen tőle aludni.Ezért is lenne fontos, hogy minden passzívan menjen benne a tápot kivéve.De azon is lehet halkítani.

(#9654) Gyuri27 válasza fekeandras (#9653) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy 45w-s amd proci kell neked szépen alolfeszelve (passzivan), a 780g meg amúgyse fogyaszt sokat és csók. Esetleg egy 65w-s 4magos alulfeszelve.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9655) brugo


brugo
aktív tag

En is azt szeretnem ha ajalnatok 1 stabil, megbizhato, kisfogyasztasu alaplapot az AMD Athlon64 X2 4850 E proci ala ! a Gyuri 27 altal ajallott 780G- re nagyon sok panasz van, lasd a neki szentelt topikot.

(#9656) nygma válasza brugo (#9655) üzenetére


nygma
addikt

Maximum mennyit szánsz rá?

(#9657) brugo


brugo
aktív tag

25 kilot

(#9658) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok!

Segítsetek dönteni...
E8400-s procihoz keresek alaplapot, Gigabyte vagy Asus közül olyan érdekelne, ami már tud DDR3 RAM-t fogadni. Árban max. 32k legyen, SLI nem érdekel.
Erre gondoltam: Gigabyte EP35C-DS3R

Érdemes még ilyenbe beruházni vagy már felejtős és inkább a 45-s szériát nézzem?

Másik kérdés a RAM lenne, hogy elég bele a DDR2-s 1066-s vagy abból is inkább már DDR3-t vegyek?

Nagyon köszi a válaszokat!

Majd én tudom...

(#9659) Gyuri27 válasza brugo (#9655) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amelyik tipussal van kérlek. De amiről sok tapasztalat van itt a PH-n a giga különbözö 780-s lapjai. Azokat olvasgasd, ill kérdezz bátran. A hibák amúgy driver, bios eredetűek szoktak lenni, persze orvosolják is őket. Szvsz egy giga 780g jó választás. Azt hogy melyik pedig az ár, szimpátia, ficsörök döntik el (valamint érdemes rev 2-s lapot nézni). [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#9660) Raven18


Raven18
csendes tag

Hy!

Hátha tudtok nekem segiteni ezzel az alaplappal kapcsolatban: Gigabyte GA-M57SLI-S4
annál a boltnál ahol megrendeltem , az AM2 foglalatos csoportban volt ( Pc Land) de van külön AM2+ -os is , abban ez nincs benne , pedig a gyártó oldalán is az van hogy támogatja , és a tulajdonságaiban is ez van. Most akkor támogatja vagy nem??? fontos volna mert a proci amit vennék bele az x3-as.( :F :F :F ) Köszi

(#9661) misirulez válasza Raven18 (#9660) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia!

Fejből nem tudom, de szvsz én sokkal jobban bíznék a gyár oldalában (szóval ha ott azt írják, h támogatja az x3-at, akkor biztos, hogy támogatja is), mint egy pcbolt honlapján, ahol simán előfordulhat baki.

Üdv
Misi

(#9662) Raven18


Raven18
csendes tag

Köszi

És ugye attól hogy az van ráirva hogy "SLI" attól még ugyanugy belerakhatok 2 ati kártyát is nem?

(#9663) sgergi válasza Raven18 (#9662) üzenetére


sgergi
veterán

Nem. Az sli-be 2 nvidia kártya, cf-be 2 (vagy több) ati kártya köthető össze. Persze vannak buher megoldások, de ezt nem ajánlom.

(#9664) t.tomi


t.tomi
tag

Sziasztok!

Akkor a specifikáció, hogy mit tudjon az alaplap:

LGA 775
Crossfire
WI-FI

Tuning annyira nem játszik.
Az ár legyen 30 EFt alatt lehetőleg.

:R az értelmes tippeket!

Life begins @ 40! (knots) :)

(#9665) Geri Bátyó válasza Wandamme (#9642) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 1066-os RAM-okat alapból kezeli, ugyanúgy, ahogy a P35-ösök.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9666) Geri Bátyó válasza Patentcsávó (#9658) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Inkább P45-öt nézz és szerintem nem éri meg a DDR3. A DDR2 1066-os ramok nagyon olcsók és gyorsak, a DDR3 drága és nem gyorsabb a DDR2-nél.
Szerintem GIGABYTE GA-EP45-DS3P.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9667) Geri Bátyó válasza t.tomi (#9664) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezt találtam neked. Ha külön néznél WI-FI modult (biztos lehet, de ehez nem értek) nagyobb mozgástered lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9668) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Szerintetek megért 31000Ft-ot ez a páros:
Msi P35 Neo-F+Core2 E5200
Amúgy ezzel a lappal,és gyári hütéssel(karácsonykor veszek vmi hütőt)bírni fogja a 2,8-3Ghz-et a proci.
Köszi a válaszokat! :C :C

(#9669) Raven18


Raven18
csendes tag

köszi.

És ez : GIGABYTE GA-MA790X-DS4 . ebbe bele tudom rakni a 4200+os procimat ? mert erröl is irnak mindenfele mindent hogy am2+ .. am2. alaplapok között teljesitményváltozás látható am ? ami érvényesül használat közben pl játékoknál . A mostani gigabyte m61sme-s2mhöz képest ez mennyivel volna gyorsabb? :F

(#9670) rybank válasza brugo (#9655) üzenetére


rybank
senior tag

az egy nagy hülyeség, hogy problémás, én végig olvastam a topicot, mert komolyan gondolkodtam rajta, a hibák 9x%-ában a felhasználóra volt viszzavezethető.

ha nem érti az ember akkor rögtön azt mondja, ez szar(köztük én is), ennyi

(#9671) zed1983


zed1983
őstag

Hali!

E7200 mellé milyen lapot ajánlatok 25k ig ami elég stabil is?

ezzekkel szemezgetek egy ideje : 1.MSI P35 Platinum
2.MSI P45 Neo3-FR
3.GIGABYTE GA-P35-DS3P
4.ASUS P5K-E WIFI
5.ASUS P5QL-EM (mATX)
6.ASUS P5N-D
7.ASUS P5K PRO

köszi a válaszokat!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9672) MmDorian válasza zed1983 (#9671) üzenetére


MmDorian
őstag

Üdv !
Szvsz a Gigabyte-val jársz a legjobban, mert az jó :DDD Én is azt venném.
Viszont lehet, hogya sima DS3 is elég lenne

:C

[ Szerkesztve ]

(#9673) zed1983 válasza MmDorian (#9672) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi a választ!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9674) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Erről az alaplapról mit gondoltok: Asus P5B?

Megéri ilyet venni 9,5k-ért?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9675) Qru válasza Dr. Romano (#9674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jó lap kétmagos procik alá, tuningot is bírja szépen.

#nincsbennetarcsi

(#9676) Grillo


Grillo
senior tag

2 párost raktam össze, ti melyiket vennétek? Esetleg más ötlet? Egy Abit Nf-M2 nView+Athlon64 4000+ x2 sAM2 (Brisbane) konfigot váltana.

Gigabyte MA770-DS3 + Phenom 8450 X3 37k (esetleg még a 8650 belefér +5k-ért)
vagy
Gigabyte EP43-DS3 + E5200 40k

Az árak vidéki bolté, de kb ennyire jönne ki, ha rendelném az Iponból is.

A kérdés, hogy melyikkel járok jól hosszabb távon, melyik gyorsabb?

(#9677) Dr. Romano válasza Qru (#9675) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, köszi ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9678) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Na már csak két lap közül kellene választanom, de nem tudom melyik irányba menjek...

Gigabyte EP35C-DS3R vagy
Gigabyte EP45-DS3R

Maradjak P35(ddr2 és ddr3)-nél és majd a ramokat cserélem 1-2 év múlva vagy már P45(csak ddr2)-t vegyek, mert ki tudja mi lesz két év múlva a piacon és akkor úgy is cserélni kell "mindent".

Amúgy van lényeges különbség a 35-45 között vagy csak marketing?

Köszi

Majd én tudom...

(#9679) sgergi válasza Patentcsávó (#9678) üzenetére


sgergi
veterán

A hibrid lapot nem ajánlanám, semmi értelme nem lesz csak memóriát cserélni a gépben. Így én a p45-öt mondanám. Különbségek: cf, pci-e2.0, új déli híd, kisebb csíkszélesség ap45 javára.

(#9680) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P5GD1 Pro alaplapom, benne egy IntelPentium 4, Socket 775-ös, 3.2GHz-es procival ill. 4×512MB DDR memóriával. A kérdésem az lenne, hogy milyen alaplap-processzor-memória lenne a következő logikus lépés? A rendelkezésre álló keret kb. 50 rongy.

A gépet főleg játékra használom...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9681) sgergi válasza BenJoe80 (#9680) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte pp35-ds3 16k
e7200 22k
2*1Gb ram 8k
4k hyper tx2 vagy ac freezer 7

Tuning lesz?

(#9682) t.tomi válasza Geri Bátyó (#9667) üzenetére


t.tomi
tag

Köszi, mondassz vmit.
Asrock is csinál ilyen lapokat, most nézegetem azokat.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#9683) zed1983 válasza BenJoe80 (#9680) üzenetére


zed1983
őstag

Hali!

alaplap : GIGABYTE GA-EP45-DS3L 24K
Proci : INTEL Core2 Duo E5200 2.53GHz 775 BOX 19K
Ram : GEIL Black Dragon 2048Mb DDR2 800Mhz CL5 KIT 10K

50K környékén hasonlóban kell gondolkoznod :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9684) BenJoe80 válasza sgergi (#9681) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Tessék??? Bocsi, de velem szájbarágós módon kell még beszélni - nem vagyok nagyon képben. Tehát mit jelent az, hogy "tuning lesz"?

Különben köszi a választ! Még annyit, hogy jelenleg egy nVidia Gerorce EN8600GT 256Mb DDR3-as videó-kártyám van. Ez mennyire jó, mennyire passzol az általad összeállított konfigurációhoz? Kell-e cserélni, ha igen mikor és mire érdemes?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9685) BenJoe80 válasza zed1983 (#9683) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi! Ez mennyire számít "jó" konfigurációnak?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9686) sgergi válasza BenJoe80 (#9684) üzenetére


sgergi
veterán

A tuning lesz kérdés arra vonatkozik, hogy a proci órajelét feljebb akarod-e húzni. Ha nem, akkor érdemes minél nagyobb órajelű procit venni.

Ez a vidkari már elég öreg, és lassú, persze még ma is lehet vele játszani, csak nem max grafikán, manapság amd 3850 vagy amd 4670 van jó árban, és jó teljesítményben. Ezekhez egy kb. 3 Ghz-es proci ajánlott.

(#9687) Ragadozó válasza BenJoe80 (#9685) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ez olyan alap...
Ha tuning is lesz érdemes, nem Lite-ot venni a lapból, és 1066-os ramot hozzá...olyan 7k-val nővelné az összeget...később egy 8800gt, 9600gt, vagy atiból 3870-es jó vga lenne hozzá, tuningolva, akár erősebb is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9688) BenJoe80 válasza Ragadozó (#9687) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Bocsi, de mit takar az, hogy "Lite"?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9689) BenJoe80 válasza sgergi (#9686) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha... köszi! A proci húzása nem káros a procira? Úgy értem nem befolyásolja az élettartamát? Különben meg mi a lényege az egésznek? Nagyobb teljesítmény?

Más... a proci amit zed1983 írt 2.53GHz duo... nekem 3.2GHz-es van jelenleg. Mennyivel erőteljesebb a 2.53GHz duo a "hagyományosnál"? El tudnád ezt magyarázni? Eleve mi a lényege a kétmagos procinak?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9690) sgergi válasza BenJoe80 (#9689) üzenetére


sgergi
veterán

Ha ésszel tuningol az ember, akkor semmi kára nem lesz belőle. A tuning alapfokú megtanulása itt a fórumon max 2 óra. A nagyobb teljesítmény elérése a cél olcsó procikat fel lehet tuningolni a drágábbak szintjére.

Sok a különbség, itt egy elég jó írás. Csupán órajel alapján nem összemérhető a 2 proci. A mag előnye a párhuzamosítás, egyszerre 2 dologgal tud foglalkozni.

(#9691) Hedgehanter válasza BenJoe80 (#9689) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Befolyasolja az elettartamot ugy hogy a kb 10 ev max idotartambol elveszt 3-at... Ezt pl ma csinaltam egy 50% extra sebesseg jon vele....

(#9692) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Szevasztok!

Lassan gep vasarlas elott allok, viszont alaplapban nem tudok donteni.. illetve van 1-2 alternativa, de nem vagyok biztos a dologban.

Szoval egy e8500 ala kene vmi lap, vmi asus lap (biztos van jobb is meg rosszabb is az asusnal, nagyon nem erdekel, en azt hasznalom jo ideje, szal legyen a kovetkezo is az), de jo lenne, ha cf-et is tamogatna vmi elfogadhato szinten, mert kesobb lehet, h beleraknek meg egy vga-t (4850 cf), szal a p35 kilove.

Ja, es olyan 35k fole, ha lehet, ne nagyon menjen a lap ara:B

(#9693) zsolt1129 válasza Hurkaleves (#9692) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha Asus,akkor P5Q-E.

(#9694) Ragadozó válasza BenJoe80 (#9688) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Gyengébb...nincs CF, csak 4 fázis van a cpu áram kiszolgálására, stb...
[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9695) Hurkaleves válasza zsolt1129 (#9693) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Viszont olvastam vagy 2 helyen is, hogy cf-hez jobb a dlx :F Nem igazan ertem, en ugy tudom, h mind a ket lapon pcix2.0 x8-ba megy a cf, nem?
Kulonbseg a hp-ban van meg a fazisok szamaban, meg gondolom reszletesebb bios beallitasok (fesz etc.).

Kulonben nekem is ez a lap (p5q-e) eddig a "befuto".:)

(#9696) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Szeretném lecserélni a deszkát a gépemben csak még nem tudom mit érdemes vennem.
Egy biztos túsok pénzem nincs rá :((( (max 40k és abba a ram sem ártana ha beleférne)

Szal kellene valami olyan ami nem túl komoly de amit tud azt jól tudja teljesíteni.
A Gigabite ból ajánlottak egy P45ös jószágot, csak egy a bajjom vele hogy CFes és nekem nem mostanábna lest atim amivel kiasználnám ;) de amúgy elég pofás darab mondjuk kicsit kevés a 6 sata de talán elég lesz.

Tud valaki valmi jobb alternatívát olcsóbban, vagy nézzek más chipsetet?

(#9697) Gerisz válasza Dimitryj (#9696) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha nincs SLI-d akkor tökéletes az!
6 sata fölött az e-sata-t rakják

(#9698) Dimitryj válasza Gerisz (#9697) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

addig okés csak megéri e P45 deszkát vennem 30ért amikor kapok P35öset 16ért is?

(#9699) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok! A kettő közül melyik lehet a jobb lap?

Gigabyte EP35-DS3 vagy Gigabyte EP35-DS4?

Azt mondják, hogy jobb a DS4, 525 FSB-t is ki lehet hozni belőle, de a nagyobb heatpipe miatt nem lehet izmos hűtőt rakni a procira.
Segitsetek.
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9700) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Alaplapot szeretnék venni ti milyet ajánlanátok?
Asusra gondoltam és jól lehessen tuningolni
Kösz a helpet

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.