Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis tanács kellene. Q6600 tuning alá melyik lapot javasoljátok? Gigabyte P45 DS4 vagy X38 DS4? (vagy mást ebben az árkategóriában (max 32e)

Köszi!

(#8652) sgergi válasza syckaloz (#8651) üzenetére


sgergi
veterán

p45. (újabb chipset)

(#8653) sgergi válasza Real_Gabe (#8650) üzenetére


sgergi
veterán

A "P"-s a legjobb tuningra, mert az gyakorlatilag egy ds4-es. Jobbak a feszbeállítások, stb. De szerintem egy e8400-hoz bőven jó a ds3 is. Az "R" az raidos, akkor vedd, ha kell a raid neked.

(#8654) syckaloz válasza sgergi (#8652) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Újabb, oké. És mi van a crossfire-rel? x38 2x pci-e16x -osat tud, p45 viszont csak 2x8at. Az nem számít annyit?

mod: a legfontosabb, hogy a quadot lehessen benne húzni! Ds4 hány fázist takar? :U

[ Szerkesztve ]

(#8655) Real_Gabe válasza sgergi (#8653) üzenetére


Real_Gabe
tag

Szia!

Raid nem kell, széttuningolni nem fogom.

Akkor marad a DS3!

Köszi!

sáríála

(#8656) sgergi válasza syckaloz (#8654) üzenetére


sgergi
veterán

CF-ről nem volt szó. Az tényleg jobb a x38-ban, bár 2 középkategóriás kártyának elég a 2*8 sáv is. A p45 az 6 fázis, az x38 az 12 fázis, bár a 6 is elég szerintem. p45-tel értek el q6600-al 500-as fsb-t. Ezenkívül kevésbé melgszik.

(#8657) Gyuri27 válasza sgergi (#8656) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amióta itt vannak az x2-s kártyák azóta a cf, sli-s lapok szvsz leértékelődtek. Nem is adnék értük többet. Arról nem beszélve, hogy csomó lovét takarit meg vele az user.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8658) sgergi válasza Gyuri27 (#8657) üzenetére


sgergi
veterán

A 2 és többkártyás rendszereket én sem támogatom, egyszerűen nem éri meg. Néhol gyorsabb, mint egy, néhol mindegy, és néhol meg nem is hajlandó elindulni a játék, vagy fagy. Egyszerűbb venni egy x2-es kártyát, azzal nincsenek ilyen problémák, vagy itt az Amd 4xxx, átlagos monitormérethez tökéletes a teljesítménye.

(#8659) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Cserélem a gépem belsejét (alaplap+cpu+vga a többi dolog marad az adatlapomon) csak kicsit tanácstalan vagyok mire volna érdemes becserélni.
Kinéztem már pár dolgot, ebből mit volna érdemes +venni?
Proci: Intel Core 2 Quad Q9450 2,66GHz Boxed
Az alaplap?
Asus Maximus II Formula IP45 49K
Asus Rampage Formula X48 51K
Asus P5Q Deluxe IP45 35K
A vga egy 4870 lesz.
Esetleg más?
A cél 28"-on fullHD-ban vagy közelében játszani a játékok többségével!

(#8660) timon1 válasza Vidori (#8648) üzenetére


timon1
csendes tag

Köszi, ez a Giga 73PVM nagyon jónak tűnik.
Az intel csipszetes lapok amiket itt gyakorta emlegettek, mivel
tudnak többet, csak a tunink potenciál?
A E7200 proci elég jól húzható, ezzel a 73PVM minimális mértékben lehetséges
a tuning? Telhetetlen vagyok :B

egy határozott talánnal tudok felelni

(#8661) TTomax


TTomax
nagyúr

De jó,hogy lebeszélitek a P45-ös lapról CF-be.Persze azon még nem gondolkodtatok el hogy ha az X2 a PCI-E 16x 2.0-ás csatiban nem lassul akkor 2 db 4850/70 miért is lassulna 2X8-ban???Ami előnye lehet az X2-nek az a memóriaelérés,semmi több.
Nyugodtan lehet venni CF-re P45-öt,nem szabad mindent elhinni a teszteknek...és olyan sincs ,hogy valami nem indul,az viszont előfordulhat,hogy nem megy a CF...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8662) Gyuri27 válasza TTomax (#8661) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ami előnye lehet az X2-nek az a memóriaelérés,semmi több. Ezt komoly vga-s totyikban ne vezesd elő mert megharapnak. sgeri leírta a helyes választ (mintha magam írtam volna :DDD ). Ezt tovább nem kell magyarázni. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#8663) TTomax válasza Gyuri27 (#8662) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor az X2 nem CF? :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8664) newgamer


newgamer
aktív tag

Szerintetek érdemes megvenni, a 790X-es AMD chipsetes alaplapot, vagy elég a 770, nem akarok CF-et használni, azért gondoltam, mert nem sokkal drágább a lap.
CF-en kivül van még valami más is, ami különbség a két chipset között?

(#8665) sgergi válasza newgamer (#8664) üzenetére


sgergi
veterán

770-ben nem állítható az nb szorzó, így tuningra nem a legalkalmasabb. Ha nem lesz tuning, akkor jó lehet, de egy 780g-s lappal lehet jobban járnál. Ha nem kell a integrált vidkari, akkor nem kell használni.

(#8666) newgamer válasza sgergi (#8665) üzenetére


newgamer
aktív tag

értem kösz, amúgy most nvidia nforce570sli chipsetes lapom van, azt szeretném lecserélni

(#8667) sgergi válasza TTomax (#8663) üzenetére


sgergi
veterán

"A két GPU egy hardveresen implementált CrossFire segítségével kommunikál egymással, ami azt jelenti, hogy az alaplapnak nem kell támogatnia a CrossFire-t ahhoz, hogy a videokártya teljes mértékben kihasználható legyen."

"A PLX Technologytól származó PEX 8547-es PCIe switch 48 darab PCIe 1.1-es szabványú sávot képes vezérelni, ennek köszönhető, hogy a HD 3870 X2 üzembe helyezéséhez nincs szükség CrossFire-kompatibilis alaplapra. Az alaplap északi hídja és a PCIe x16-os foglalat között 16 darab PCIe-sáv található, ezekhez kapcsolódik 16 sávon a videokártyán található PCIe switch, és a PCIe switch vezérli a két grafikus chipet kétszer 16 PCIe-sávon (összesen tehát 48 sáv)."

Forrás

Tehát ez egy belső cf, nincs köze a chipkészleti cf-hez.

[ Szerkesztve ]

(#8668) Gyuri27 válasza sgergi (#8665) üzenetére


Gyuri27
félisten

A giga 780 s3-ban állitható az is :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#8669) sgergi válasza Gyuri27 (#8668) üzenetére


sgergi
veterán

Nem teljesen értem, hogy mit is akarsz? :B (Lehet csak hülye vagyok)

(#8670) Gyuri27 válasza sgergi (#8669) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 780g s3-ban állitható az nb szorzó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8671) sgergi válasza Gyuri27 (#8670) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, ezért is írtam, hogy jobban járna egy 780-as lappal. :R (csak megerősítettél)

[ Szerkesztve ]

(#8672) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Egy EPP-s memória menne a Gigabyte P45 DS3-as lappal.
Erről a memóriáról van szó:
[link]

sáríála

(#8673) Vidori válasza timon1 (#8660) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nekem van ilyen lap egy Celeron 420-al, netezős gépnek használom, bár jó alap egy HTPC-nek is. Ennek a Bios-a is elég komoly hisz Gigabyte, lehet benne húzni a procit és az integrált Vga-t is. Sajnos a memóriakezelése csak single ch., Everest alatt nézve
nem olyan gyors. Intel alá viszont legjobb az intel csipszett ez tény, memóriakezelésben is.
A tuning viszont alaplap és proci függő is! ( sokan azt is mondják, hogy tuningra jobb egy nem integrált lap! ) Integrált garfika terén elég lassú az Intel csipszett.

[ Szerkesztve ]

(#8674) Vidori válasza timon1 (#8660) üzenetére


Vidori
aktív tag

G33-as teszt:
[link]
Intel 945 teszt:
[link]
G31 teszt:
[link]
és:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8675) Vidori válasza timon1 (#8660) üzenetére


Vidori
aktív tag

Ja, és egy olcsóbb hely ahol 10 ezer a lap:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8676) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

mostani konfigom látható az adatlapomon. az asrock lapot azért venne év elején, mert kellett a sok belső csatlakozó, de ez mára már nem érdekes.

keresek olyan tuning lapot, amibe e8500-8600 proci fog menni, min. 4 ghz, így fontos, hogy stabil legyen a feszellátás.
sli 2 *16xpcie legyen rajta. kiteszteltem,a 2*8x pcie már szűk keresztmetszet (vagy hibás a mostani lapom...)
és ddr2-es kéne. hogy legyen, így az nvidia 790i sli-s lapok kiesnek.

tehát összesítve: lga 775, ddr2, sli 2 *16xpcie.
ár: 20-60k
asrock, msi kizárva, és csak konkrét tapasztalatból merítkező, (vagy hiteles tesztből ajánlott), konkrét típus javaslatokat kérek. (általános ismertetés nem segít, mert azt én is tudom, hogy a pl. 650, 680, 750-es lapok ilyenek, a mostani asrockom is 650-es, de mégis egy fos...)

előre is köszönöm mindenkinek! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8677) szab.tam válasza szab.tam (#8676) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt már látom, hogy valamilyen nvidia 750i sli-s lapot kéne vennem. erről vélemény?

asus_p5n-d-750i-sli

(22k-ért már megkapni.) ez vajon tuti támogatja a 45nm-es intelt?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8678) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Lapot szeretnék az alábbi paraméterekkel:
- LGA 775
- int. hang / vga
- PCI-E + min. 2db PCI
- rámenjen egy Cooler Master GeminII
- max. 20 rugó

Tudtok konkrét tippet adni, vagy hogy melyik chipsetet érdemes választani?

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8679) horitomy


horitomy
tag

Segítségeteket kérném! 8-9.000ft kötüli 775ös alaplap mely 800as memóriát kezel?
(Alaplapi integrált nem szükséges.)
Az [alábbi üzlet választékából] ?

(#8680) Vidori válasza jasszer (#8678) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Intelnél Int. VGA:
-G33 matx:
[link]
és atx:
[link]

G33-as teszt:
[link]

Hogy a hűtő ezekre rámegy-e azt nem tudom?! :F

[ Szerkesztve ]

(#8681) Vidori válasza jasszer (#8678) üzenetére


Vidori
aktív tag

És egy olcsóbb GeForce 7100-as, nekem ilyen van netezésre:
[link]
-HDMI,VGA és DVI kimenet
Játékra ezek nagyon korlátozottan alkalmasak, videót jól lehet nézni rajtuk. A VIA integrált megoldása felejthető.

[ Szerkesztve ]

(#8682) Vidori válasza horitomy (#8679) üzenetére


Vidori
aktív tag

Ebben van Int. VGA is, ideális HTPC alap:
- DVI,HDMI és VGA kimenet, matx és DDR2 800 ( single ch. )
[link]
vagy olcsóbb:
- CGA, matx és DDR2 800 dual ch.
[link]
vagy 4 memória foglalattal:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8683) Kevin1625


Kevin1625
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Néhány új dolgot szeretnék venni a gépembe, már kinéztem őket, csak nem tudom hogy mennyire jó ez az összeállítás, vagy maguk a cuccok ebben az árban: Intel Pentium Core 2 Duo E4700 processzor, ASUS P5PL2 alaplap, Kingston KHX6400D2/2G memória, és GeForce 8800 GS videókártya. Szerintetek ez így megfelelne pl. az újabb játékok használatára? Vagy egyáltalán működőképes lenne ez az összeállítás?

(#8684) REDeath


REDeath
őstag

hi
10-12k körül miyen inteles alaplap jön ki core2duo e2160 alá?
intel chipsetekhez nem konyítok, néztem Asus P5B SE lapot, ami sejtem jobb mint a GIGABYTE GA-945P-S3, bár integrált vga nem kell de 965p van az asusban a gb-ben meg 945p chipset.
Ami viszont a leginkább valószínű, de ha hülyeség akkor javítsatok ki pls, az a szintén Gigabyte GA-P31-DS3L nevéből adódóan p31-es chipsettel.

erről valami rossz tapasztalat? ha nincs akor örülök :D

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8685) REDeath válasza REDeath (#8684) üzenetére


REDeath
őstag

bocs, kissé elhaamrkodott voltam, fáradt vok, utánanéztem és sok jót hallani róla. :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8686) timon1 válasza Vidori (#8673) üzenetére


timon1
csendes tag

köszi, sokat segítettél! :R

egy határozott talánnal tudok felelni

(#8687) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Felteszem ismét a kérdést.

Egy EPP-s memória menne a Gigabyte P45 DS3-as lappal.
Erről a memóriáról van szó:
[link]

sáríála

(#8688) hola fa főnö


hola fa főnö
csendes tag

Sziasztok!!!!!!
Bár ez csak egy kicsit tartozik ide vagy még annyit se de azért:
Remélem tudtok nekem segíteni.
Nem bírom a 9800gtx emet rendesen feltelepíteni driver felrakása után ujraindítok és a windows töltés után lefagy.(feketeség) Az apaplapom egy MSI P43 NEO3
Ha valakinek volt már ilyesmi problémája és tudja a megoldás, örülnék ha megosztaná velem.
Teljes rendszerem: MSi lap, Intel E8200, ram Adata 800+4x1Gb VGA 9800GTx 250Gb winyo egy dvd író táp Chieftec 450W
64bite vistáva sp1
MI lehet a probléma?

(#8689) sgergi válasza Real_Gabe (#8687) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, mennie kell vele.

(#8690) géza363


géza363
csendes tag

sziasztok!
tanácsotokat szeretném kérni alaplap témában. új gépet készulok venni ami naggyából:

C2D E8400
2x2GB RAM
ATI 4850

Asus és Giga kozt nemtok donteni / raid és 2xPCIE nemkell / tuning sem valószínu,esetleg majd a jovoben de asszem akkor is majd gépcserével oldom meg :(((

ja, kb. 25000-be szeretnék beleférni

(#8691) sgergi válasza géza363 (#8690) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3. <25k, a 2 pci-e ne zavarjon, max nem használod ki.

(#8692) géza363 válasza sgergi (#8691) üzenetére


géza363
csendes tag

ez az egyik,amit kinéztem - vagy EP45-DS3L. azért jól jön a megerősítés :)
még annyit, összehasonlítva ASUS P5Q PRO-val melyik szted a jobb választás? nemnaon vagyok otthon a témában

(#8693) sgergi válasza géza363 (#8692) üzenetére


sgergi
veterán

az "L" az butított, a sima ds3 jobb. Igazából az azonos árú Asus-Gigabyte általában azonos felszereltségű, tudású, ha valaki Asus fan, akkor nyugodtan vehet asus lapot, az is jó, bár szerintem egy kicsit nyer a Giga összességében.

(#8694) jasszer válasza Vidori (#8680) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi, megnézem ezeket.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8695) géza363 válasza sgergi (#8693) üzenetére


géza363
csendes tag

köszi szépen a válaszokat :R - asszem DS3 mellett döntök , nemárt a változatosság (most p5b deluxe-om van)

(#8696) Real_Gabe válasza sgergi (#8689) üzenetére


Real_Gabe
tag

Szia!

Köszi a választ!

Akkor csak annyi,hogy az EPP-s profilokat nem fogja tudni alkalmazni a memória, csak a sima SPD specifikációkat?

sáríála

(#8697) batmab


batmab
senior tag

Üdv!

c2d6750,ddr3 és 2x2900xt alá kellene vmi CFben erös intel chipsetes lap.lehetöleg olyan,ahol a 2 pci-ex16os slot elég távol van,mert az xt-k duplaslotos hütéssel vannak szerelve...
olyan 25-30k-ig..

köszönettel:batmab

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#8698) sgergi válasza Real_Gabe (#8696) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem az epp is működni fog, de legroszabb esetben nem működik, és kézzel kell beállítanod az értékeket.

(#8699) balint87


balint87
csendes tag

Sziasztok!!! Milyen integralt grafikas lapot ajanlotok olyan 20e ft alatt amivel siman mennek a 720p-s filmek, de jobb lenne ha 1080p-sek is mennenek...H-264-es filmek...???Illetve ha nem annyira a grafikan mulik akkor minimum mien procit ajanlotok melle? Gondolom 2 giga ram eleg lesz...Elore is koszi a segitseget! :)

(#8700) ZakRob


ZakRob
senior tag

E7200-höz kellene egy gigabyte alaplap, elég ha egy pci-e csatlakozós és két pci kártya kényelmesen elfér benne még, 20 körül gondoltam az árát. Mit ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.