Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Ti4x válasza c.zsolti (#8400) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Szerintem az is belefér , és akkor min emelnél? (Így zárójelben egy Giga EP43-DS3 nem lenne jobb a P35-S3G helyett?) Akár mehetne ez a vinyó helyette : SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2 ~10.5k

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8402) Steve-0 válasza Ti4x (#8399) üzenetére


Steve-0
őstag

mindenképp! tuning nem játszik nála akkor felesleges megvenni a drágábbat. (amugy ezzel a lappal is el lehet érni szép eredményeket)

MOD:

Alaplap : Gigabyte GA-P35-S3G ~14e
Proci : E7200 ~ 22,5k
Ram : CSX CEC FAN KIT 2*1GB 1066MHz ~10k
VGA : HD 4850 33e
HDD : 320 GB-s winyo 10e
Ház : Cooler Master RC 331 GP Elite ~8k
Táp : FSP PNF 400W ~6k
DVD : Samsung S203D Box ~6k

[ Szerkesztve ]

(#8403) Ti4x válasza Steve-0 (#8402) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Az E7200as proci elvinné ezzel a lappal a HD4850et? És abból melyiket érdemes , mert láttam Gigát 33.5ért , de a következő az 36.5 , a Sapphire. Nem ismerem annyira a 4850et , de tesztben olvastam , hogy nagyon melegszik és nem biztos , hogy még rábeszélésre is cserélne rajta hűtőt , szóval jó ref. hűtős kellene.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8404) Steve-0 válasza Ti4x (#8403) üzenetére


Steve-0
őstag

a ház amibe rakod az nagyon jól szellőzik szerintem attól nem kell félni, jóval gyorsabb mint akármelyik 9600 GT...

(#8405) Ti4x válasza Steve-0 (#8404) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Jaja , ez így 113.5+házhozszállítás és elég korrektnek tűnik. A 33.5ezres Giga 4850 jó egyébként?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8406) ReFleXx válasza Geri Bátyó (#8388) üzenetére


ReFleXx
addikt

Én is erre gondoltam, de most olvastam hogy hamarosan jön az AMD 790 IGP-vel ami még gyorsabb. Lehet érdemes lenne várni egy picit?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8407) joshua7 válasza Geri Bátyó (#8389) üzenetére


joshua7
veterán

Fölösleges, nyilván, de érted... :)

Semper Fi

(#8408) Harang válasza bishopx2 (#8352) üzenetére


Harang
tag

Helló!
Bocs h beleszólok, de a szemléleted sztem hibás.
nem minőség inkább
belépő szint........
--- belépőszintben is van minőség (amit amennyire utánaolvastam a Gigabyte jól képvisel) azért mert belépőszint nem minőségtelen valami
A belépőszint (habár ez is relatív, h mibe lépő szint :U :) ) sztem a legjobb táptalaja a pénztárcabarát megoldásoknak (értsd jó tuning+jó ár+ stabilitás). A felsőbb kategóriás dolgoknál általában a felszereltséget, a vas minőségét és a gyári tuningot(amire garancia is szól) fizeted(plusz azt a tényt h egy új technológia dolgozik alattad). Vagyis neked már nem kell meghajtanod a fullextrás vasat, mert a gyártó megtette neked(meg kiválogatták a jobb darabokat és külön nevet kaptak).
Sz.v.sz. ha jó gépet akarsz jó áron először döntsd el h miért tuningolsz (kényszeresen több teljesítmény kell vagy költséghatékonyságból), ha tuningolsz, és mérd fel magadban az igényeidet, hogy mire van szükséged (pl CODozom, annak milyen a gépigénye). Majd csak utána válassz lapot, ha utánanéztél.
Köszönöm a figyelmet és tényleg bocs az offért.
Sztem erre kéne figyelni.
Minden jót!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8409) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Milyen P45 alaplapot vegyek, 22-28k savban? Extrakra Raid, Cf. nincs szuksegem, a legfontosabb szempont a stabilitas, alacsony melegedes! (no meg esetleg pici tuning). Olvasgatva a forumokat ASUS es GIGA kozott vacilalok, mindkettonek megvan a kemeny magu tabora :DDD , igy a sajat topicokban nem lehet objektiv velemenyhez jutni :)

[ Szerkesztve ]

(#8410) Qru válasza Ti4x (#8405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó ár! Összehasonlítás képpen a Sapphire HD4850 Lite 36,8k.

#nincsbennetarcsi

(#8411) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Melyik lapot vegyem?

ASUS P5Q-E vagy GIGABYTE P45 DS4? fontos a stabilitás és az alkatrészek minősége...integrált hangkártyák hangzása stb

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8412) Papaj x


Papaj x
tag

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis éppen gép összerakás előtt állok! Legfontosabb problémám lenne először is, hogy milyen lapot válasszak... Én legelőször egy ilyenre lapra gondoltam, ugyanis támogadja a DDR3-at is, ami a későbbiekben nem hátrány..:

Gigabyte EP35C-DS3R Rev.2.1

Ez megfelelő lenne..??

Gondoltam bele egy Q6600-asat, Geil 800-as kiteket és egyenlőre egy leadtek 8600Gt-t..

Kérdésem lenne, hogy szerintetek megfelelő-e ez a config, vagy esetlegesen valamit változtatni kellene...(ilyen árkategória körül)???

Köszönettel előre is: János

U.I.:Esetleg milyen tápot ajánlotok hozzá...??? :R

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#8413) Papaj x


Papaj x
tag

Illetve nem árt, ha tuninngban is jeleskedne.. :)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#8414) Gyuri27 válasza Papaj x (#8412) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha q-t akarsz valamilyen ds4-t javaslok a kisebb drop miatt. Táp pedig olyan aminek az ágai nincsenek szétbontva corsair vx450.
Ehhez a vga karcsú lesz. Min egy 3850 256 18k-ért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8415) Geri Bátyó válasza ReFleXx (#8406) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem hinném, hogy a grafikus mag változna benne, ráadásul drágább is lesz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8416) Geri Bátyó válasza joshua7 (#8407) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ne vedd komolyra, de a legó olcsóbb. :DD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8417) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8409) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én GIGA-t javasolnék. ASUS-al csak rossz tapasztalataim voltak.

zed1983 Ez neked is szólt

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8418) Papaj x válasza Gyuri27 (#8414) üzenetére


Papaj x
tag

Üdv! Értem. Sajnos viszont már csak anniy a problema, h a ds4-es lapok kicsit drágábbak. Illetve a 256-os 3850 sem a 8600gt (256) árában van.. :(

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#8419) Bubu maci válasza Geri Bátyó (#8417) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi!
Azonos arkategoriaban az ASUS kicsit jobban felszereltnek tunik /8 fazisu tap<>6 fazisu; komlyabb csipszet hutes...)!?

(#8420) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8419) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha írsz pontos típusokat, bővebb választ adhatok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8421) Bubu maci válasza Geri Bátyó (#8420) üzenetére


Bubu maci
tag

Pl. ASUS P5Q pro vs. GIGA EP 45 DS3R

(#8422) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8421) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Felszereltségben a GIGA még jobb is (no, nem sokkal csak +1 lan illetve 2 e-sata, de ez utóbbi lehet, hogy az ASUS-on is van)
Hűtésben ASUS jobb, de jól szellőző házba kell tenni mindkettőt.
A 6 vagy 8 fázis nem sokat számít, inkább csak erősebb tuningnál, esetleg Quad procinál.
A GIGA viszont megalakulása óta a megbízhatóságáról híres, ráadásul tuningban is jó (talán pont ezért).

Ja igen: szerintem a GIGA lapok könnyebben kezelhetőek.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8423) Bubu maci válasza Geri Bátyó (#8422) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! Jo volna olyan tapasztalat is aki mindkettot hasznalta.....

(#8424) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8423) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most GIGA, előtte ABIT, azelőtt ASUS volt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8425) Bubu maci válasza Geri Bátyó (#8424) üzenetére


Bubu maci
tag

P45?

(#8426) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8425) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem, de attól még a gyártó, gyártó marad.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8427) Bubu maci válasza Geri Bátyó (#8426) üzenetére


Bubu maci
tag

Ebben van igazsagod, de minden gyartonak vannak jol es kevesbe jol eltalalt szeriai, lapja!
Pl. MSI AMD fronton 4-5 eve a csucson volt, de ma ezek alapjan senki nem tanacsolna ilyen AMD-s lapot venni.....
En a jelen P45-os helyzetre lennek kivancsi!

(#8428) Geri Bátyó válasza Bubu maci (#8427) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem hinném, hogy változott volna a P35-óta, mint ahogy a P35 - 965 váltásnál sem változott semmi, sőt, már a 945, 955X időszakban is ugyan igy teljesítettek a gyártók (az MSI azóta is vacak, az ABIT meg haldoklik) Nyugodtan alapozhatsz a P35-ös lapokra.
Kétségtelen, hogy nem egyszerű választani, sokszor csak az egyéni szimpátia, vagy néhány ezer forint dönt (esetleg, hogy van-e rajtad sapka :D ).

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8429) Harang válasza Geri Bátyó (#8428) üzenetére


Harang
tag

Meg h mit mond az eladó/"PH-s társ" :DD

(#8430) bence199307


bence199307
csendes tag

PCI-os AM2 és AM2+ egyben és nagyon jó ASUS M2N-E ez nagyon jó
kb 17k-ért

(#8431) Gyuri27 válasza bence199307 (#8430) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért is jó?

Amd - Radeon - Ryzen

(#8432) ReFleXx válasza Geri Bátyó (#8415) üzenetére


ReFleXx
addikt

+33%ot igérnek sebességben. De mivel nem egetverően sürgős, nyaralásra is kell költeni, igy megvarom azt. De most mar tudom kb milyen vonalon induljak el. :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8433) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali.

Tud valaki valami jót mondani erről a deszkáról? Egy E1200-as lesz benne 1Gb 800Mhz-es DDR2 RAM-al.

Mennyire megbízható a kicsike? Esetleg tuningban ennél a prockónál mit tud felmutatni? :F

(#8434) Gerisz


Gerisz
addikt

Milyen lapot vegyek Q6600 alá?
estleg E8400

(#8435) sgergi válasza Gerisz (#8434) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds4 használtan, vagy p45-ds3p vagy p45-ds4 újonnan.

(#8436) Arrin válasza Gerisz (#8434) üzenetére


Arrin
tag

Quad alá Gigabyte P35/P45 DS4...

8400 alá, elég a DS3, ha raid is kell meg firewire, akkor P45 DS3R, szerintem

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#8437) Gerisz válasza Arrin (#8436) üzenetére


Gerisz
addikt

Kösz nektek! :R sgergi

(#8438) tzsolesz válasza Gerisz (#8437) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagy a márkaválaszték: (gigabyte) :DDD
Egyébként valóban nem viszi semmi más csak a gigabyte? :F

Félre ne értsetek két hete rendeltem havernak gigabyte alaplapot, mert az volt a legjobb ár/érték arányú deszka, de Quad alá egyhangúan csak is gigabyte a jó? :F

(#8439) sgergi válasza tzsolesz (#8438) üzenetére


sgergi
veterán

Asus középkategóriás lapjai p45 közül nem rosszak, de nekem szimpatikusabb a Giga, azért ajánlom.(szerintem kicsit jobb is), de kicsi a különbség, így aki Asus fan, azzal is jól jár. Ettől függetlenül mindenki azt vesz, amit akar. :)

[ Szerkesztve ]

(#8440) tzsolesz válasza sgergi (#8439) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Alaplapoknál is létezik a fan-ság? Jézusom. Engem a márka annyira nem érdekel. Lényeg hogy jó legyen. A mostani lapom sajna nem a legjobb abszolút tuning-ellenes szegényke. :(

(#8441) sgergi válasza tzsolesz (#8440) üzenetére


sgergi
veterán

Már hogyne lenne. :D Nekem is az a lényeg, hogy a legjobbat kapjam a pénzemért, azért ajánlom mindig azt, amit.
VAnnak olyan emberek, akinek mindig Asus lapja volt, és érvekkel nem lehet meggyőzni, hogy nem az a legjobb, ilyenkor kell pl. Asust ajánlani neki, vagy olyan márkát, amit akar. :DDD

(#8442) South Velen válasza tzsolesz (#8440) üzenetére


South Velen
addikt

Még valami oka is van legalább a fanságnak (tuningolhatóság, szépség :)) )
De a legtöbb esetben csak annyi az alapja, hogy haver mondta hogy az aszusz az jó.

(#8443) tzsolesz válasza South Velen (#8442) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

az aszusz az jó.

Ez tény. De vannak még jó deszkák asus-on kívül is. :))

Viccet félretéve ezelőtt egy MSI P35 NEO-m volt, az jobb volt mint a mostani Asus-om, csak az a baj hogy ezt nem tudtam előtte. :(

(#8444) Papaj x


Papaj x
tag

Üdv!

Az az igazság, hogy mostanság már nem tudom követni így lapok között, hogy most melyiket is; pár sorral feljebb, ez meg is látszik a kérdésem gyanánt..:)
Nekem körülbelül asus-ból 5 lapom volt, mint régebbi, mint újabb tokozásúak.. Ezáltal anniyt tudtam leszűrni, hogy ár/érték kategóriában nem éppen a gyors lapok közé tartozik. Tény, hogy nagyon megbízható, de egy közép kategóriás lap vásárlása előtt, nem éppen az ASUS-t választanám!
Még pár évvel ezelőtt, nagyon Abit parti voltam, (sztem elég sokan közülünk), de sajnos észrevehetően haldoklik.. Szerintem ugyan ezt el lehet mondani az MSI-ről is..
Ezáltal maradt úgy látszik a jól bevált Gigabyte...:) "Akár kizárásos alapon".
Erről mindössze nem tudok sok mindent elmondani, ugyanis 2 lap ha megfordult nálam, de az is az alsó kategóriából való volt..:)
Most én eme két lap közül fogok választani az ajánlatok szerint:
Gigabyte GA-EP35-DS4 illetve Gigabyte GA-EP45-DS4 .
Remélem nem döntök/döntöttem rosszul..:) Mihelyt megérkezett, leírok majd mindenféle tapasztalatot, természetesen csak akkor, ha igény van rá..:) :DD

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#8445) Gerisz válasza tzsolesz (#8438) üzenetére


Gerisz
addikt

Egyébként nekem is azt mondták,hogy esetleg még az Asus. Node 1 táp, 1 alaplap és egy vidkari halt meg havernak fél éven belül. Nem a gyilkolás miatt, egyáltalán nem akar Asus-t

JANIKAKA: igény az mindig van az ilyenre

[ Szerkesztve ]

(#8446) harylmu válasza Papaj x (#8444) üzenetére


harylmu
őstag

Hogyne lenne igény rá. :) Én konkrétan ezt a lapot szretném ~2 hét múlva megvenni:
GIGABYTE GA-EP45-DS3R
Ezért jól jönne a tapasztalat. ;)

(#8447) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Srácok én abban kérnék segítséget,hogy olyan 20000-25000Ft érték között melyik lapot érdemesebb megvenni?A következő típusokat néztem ki:MSI P45 Neo3-FR(21000Ft),MSI P7N SLI Platinum(25000),GIGABYTE GA-EP45-DS3P(27000 kicsit drágább,de belefér),ASUS P5K PRO(23000Ft).Az árak mind Iponosak.Procinak pedig ezt venném bele:INTEL Core2 Duo E7200 2.53GHz 775 BOX.Ja és mégegy kérdés,ez a proci meddig húzható,vmi normális hűtéssel(ASUS Silent Knight II).Köszönöm a válasz előre is. :C :B

(#8448) sgergi válasza Dark KillerX (#8447) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte, de ennek a procinak teljesen jó a p45-ds3 vagy p45-ds3r is, és azok olcsóbbak, így azok közül választhatsz még.
A proci általában jól húzható, 3,8-4 GHz-et is el lehet vele érni. Persze minden példányfüggő.

(#8449) qca


qca
csendes tag

Sziasztok!
Melyik lapot ajánljátok Q6600 alá,illetve HD 4850 kari mellé.
Ezek között gondolkozom:
ASRock P45TurboTwins2000 LGA775 17,932 Ft
MSI P45 NEO-F 19,279 Ft
ASUS P5Q P45 22,803 Ft
Gigabyte GA-EP45-DS3 23,941 Ft
A lényeg az,hogy stabil megbízható legyen,tunig szempont max 3000Ghz nyúzni a procit.
Főleg Hd filmek nézésre,csomagolgatás,konvertálás,minimális játékra szeretném használni.
Legalább 2-3 évig nem akarnám lecserélni,ezért szempont az is, hogy új szabványokat támogassa.
Köszi a válaszokat előre is.

AsrockP45TurboTwins2000, Intel Core 2 Quad Q6600, 2*1GB Kingmax 1066 Ram, Gigabyte HD 4850 512MB, SAMSUNG HD321KJ (320 GB sata2) CORSAIR PSU-450VX tápegység, Pioneer DVR-215D, ASUS TA-891 ház.

(#8450) Qru válasza qca (#8449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gigabyte GA-EP45-DS3-at vedd (vagy az Asus-t bár a Giga jobb választás sztem).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.