Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Kzo válasza Ragadozó (#8499) üzenetére


Kzo
tag

Na igen még drágább pár ezressel de ez sem támogatja a PCI-E 2.0 szabványt ugye?

(#8502) bodlor válasza Kzo (#8500) üzenetére


bodlor
csendes tag

hali valki tudna segíteni nekem?

-

(#8503) Ragadozó válasza Kzo (#8501) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha olcsót akarsz akkor 770-est...
Mindkét chipkészlet PCI-e 2.0, a 790-es crossfire támogatott is...

A 780-as is jó, (pcie 2) csak van rajta integrált grafika, egész jó...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8504) bodlor válasza Ragadozó (#8503) üzenetére


bodlor
csendes tag

de nekm egy agp karimvan és vettemis bele egy hd3650 512 mb ddr4 karit és valmiért a 3dmark 03 és a 05 nem indul és aszan andreas is szagatrajta

-

(#8505) Kzo válasza bodlor (#8504) üzenetére


Kzo
tag

AGP foglalattal megvásárolt kártyákkal driver gondok vannak ha ilyet csinálnak?(fórum tapasztalat)

(#8506) bodlor válasza Kzo (#8505) üzenetére


bodlor
csendes tag

aha és valami tanácsod van nekm számodra egy msi s939 amdé prci ami 300+?hogy mit lehetne teni vele? megköszöném ha tudnáll segíteni

-

(#8507) Kzo válasza bodlor (#8506) üzenetére


Kzo
tag

3000+? s939 lehet komolyabb procit is kapni, de a legjobb ha lecseréled olcsón megúsznád!

(#8508) bodlor válasza Kzo (#8507) üzenetére


bodlor
csendes tag

aha értem tom csak hát inkább tod marad pénz és lenne egy jó gép de kitudja hajtani akrit ez a konfig?

-

(#8509) bodlor válasza bodlor (#8508) üzenetére


bodlor
csendes tag

még lenne egykérdésem egy alaplapot akrok venni és egy tipusra jutott a választásom még pedig egy abit ic-7 max 3tipus mi a vélaményed róla és 12k akarja adni de szerintem nem érimeg szerinted?

-

(#8510) Kzo válasza bodlor (#8508) üzenetére


Kzo
tag

Szerintem fel kéne húznod az órajelét azt hiszem 1.8Ghz az alap azt talán 2.0 2.1-ig is húzhatnád és akkor már talán kihajtaná!De egy tuningos fórumban kérdezd meg ,hogy mit tudnál kihozni ebből a prociból mert ittmost azon van a hangsúly !

(#8511) bodlor válasza Kzo (#8510) üzenetére


bodlor
csendes tag

aha értem kösz és megtod mondani az oldal nevét és amit írtam lapról mi avélemyényed?

-

(#8512) Kzo válasza bodlor (#8511) üzenetére


Kzo
tag

ha a lapon AGP-s videó foglalat van akkor 10.000-nél többet ne adj érte + használtan meg jobban megéri én is most akarom eladni az én alaplapomat ez is agp-s!Ha jól olvastam ez egy régi lap tehát nem ér sokat! [link] itt tudsz alkatrészeket keresni egész jó áron nézz körbe!

(#8513) shtml válasza hbruce000 (#8474) üzenetére


shtml
őstag

Ez tökéletes választás, Iponnál bruttó 10.200-ért kapható. Nekem két ilyen lapom is van és csak dícsérni tudom. Az egycsatornás memóriakezelés miatt játékra nem igazán való, de az általad említett alkalmazásoknál szinte észre sem vehető.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8514) Ragadozó válasza bodlor (#8509) üzenetére


Ragadozó
Ármester

P4-re nem érdemes váltani...lassabb, mint a s939 amd...
Vagy próbálsz driverekkel operálni és beleraksz egy x2-est, vagy egészet eladod és veszel valami modernebb cuccot...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8515) Gyuri27 válasza Ragadozó (#8503) üzenetére


Gyuri27
félisten

770-n nem jó. Pláne -2 rongyért. A finom tuning érdekes lesz benne mert nem állitható az nb szorzó. Meg az sb700 se mindegy szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8516) aliasHydrO


aliasHydrO
csendes tag

Hali!
Most tervezek egy gép vásárlást! És az alaplapon gondolkozok, nem tudtam jobbat itt is + kérdezem. Van egy hd3870-em olyan alaplapot akarok amiben egy olcsóbb core2est szépen lehet húzni hogy kihajtsa (e2180, e4***, lehet várok az állítólagos e5*** re mert szimpinek tűnik). Mindenképpen gigabyte-ot néztem P31, p35, p43 esetleg p45. olyan 17-20at szánok rá. Azon is gondolkoztam hogy erősebb gépet vegyek de minek legyen erősebb ha a vga-nak nem kell több, és megint csak elvileg lassan jön az új intel tokozás, következő + úgyis olyan lesz már. Úgy egy évig tervezek ezzel a konfigal. Amd nem gondolkoztam hiába van most ilyen, jó is volt, de akkor még nem lehetett értelmes áru intelt venni, ha van vkinek jó magyarázata amd-re állok elébe. :D
Előre is köszi a segitséget. Bocis hogy ilyen hosszúra sikerült.

Hydro

(#8517) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

hahhó!

kellene egy alaplap a Asus P5B-m helyett, ami tudja a PCI Express 2.0-át, és fogad 4x1GB DDR2-es memót.
Most a Core 2 Duo 6420 3200MHz-en megy, jó lenne ha az új lap is támogatná a tuningot
Ja, és olcsó legyen

mod: thx :)

üdv
Attila

[ Szerkesztve ]

(#8518) Ragadozó válasza Gyuri27 (#8515) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Akkor jó rossz egy chipkészlet :(
Tényleg alap...
sb600-nál tartunk még nem?
Most fog kijönni a 700-as... :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8519) Gyuri27 válasza Ragadozó (#8518) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rossz. A baj az, hogy a procik nem mennek annyira mint kellenének. Ill 2k-t ne sajnáljunk egy jobbra. sb 600, 700 most várjuk a 750-t. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#8520) Ragadozó válasza Gyuri27 (#8519) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Már látom a 780-as sb700-zal jött ki már :B

Ha már itt vagy :U
Asus P5Q deluxe-ról mi a véleményed, nekem egész jónak tűnik...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8521) sgergi válasza Ati_X_321 (#8517) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3 vagy Asus p5q. Ezek tudják a pci-e 2.0-át, bár csak ezért cserélni nem éri meg, mert nem nyújt pluszt. Tuning menni fog benne, memó is.(bár 2*2-vel lehet jobban járnál)

(#8522) sgergi válasza aliasHydrO (#8516) üzenetére


sgergi
veterán

Giga p35-ds3 jó lesz, 17k, tuningot nagyon bírja.

(#8523) aliasHydrO válasza sgergi (#8522) üzenetére


aliasHydrO
csendes tag

Énis néztem azt de, 18k ért van Giga ep43-ds3l.

[ Szerkesztve ]

(#8524) sgergi válasza aliasHydrO (#8523) üzenetére


sgergi
veterán

Sajna a p43 nem tudom mennyit megy tuningban(tesztet még nem olvastam), de a p35 megy 500-as fsb-t teljesen stabilan, és egy e2xxx vagy e4xxx-hez tökéletesen elég.

(#8525) aliasHydrO válasza sgergi (#8524) üzenetére


aliasHydrO
csendes tag

Köszi a választ. De azért csábító a p43 mégis újabb és jókat hallottam róla. majd talán vki más felvilágosít ilyen téren.

(#8526) Ati_X_321 válasza sgergi (#8521) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

thx,
[OFF]
háhá, de nyújt plusszt :)
kivételesen nem a marketinges dumának dőltem be, hanem egy GTX260-at akarok GPGPU-s célokra felhasználni, ahol számítani fog, hogy a PCI Ex 2.0-ás implementációjukkal 10x olyan gyorsan lehet központi memóriából VGA memóba másolni + egyéb előnyök

de játékra történő felhasználás esetén valóban nem ér semmit
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#8527) Szuperboci


Szuperboci
senior tag

Hello

J&W-X48D2 Extreme ről valami véleményt tudtok mondani?
Esetleg egy DFI LP UT P45-T2RS ről?

Üdv

Music!!!

(#8528) sgergi válasza Ati_X_321 (#8526) üzenetére


sgergi
veterán

:R , így tényleg. :B

(#8529) Gyuri27 válasza Ragadozó (#8520) üzenetére


Gyuri27
félisten

Asus-t passzolom. De abban a kategóriában gigát talán mondhatok. ;)
Mennyi az annyi, mi menne benne, ficsör?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8530) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
20-25k környékén milyen X38-as lapok vannak?
Giga ASUS (MSI-t ne)
thx :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8531) newgamer válasza luw2win (#8530) üzenetére


newgamer
aktív tag

MSI miért ne, csak érdekelne, a véleményed, nekem egyik legjobb inteles lapom MSI volt, deluxe kiadásos.

(#8532) luw2win válasza newgamer (#8531) üzenetére


luw2win
őstag

egy msi lapom már elhullott nem tom miért semmit se bántottam bios-ba meg ilyenek.
INkább giga v asus?
De nem ez volt a kérdésem lényege :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8533) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ti melyik lapot ajánlanátok egy Quadhoz erős tuningra??Ne legyen olyan nagyon drága és intel chipsetes legyen.Köszi

(#8534) sgergi válasza zsolt1129 (#8533) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3p vagy ds4, vagy Asus p5q pro.

Akkor most az alaplapod nem bírja? Vagy másik géphez lesz?

(#8535) zsolt1129 válasza sgergi (#8534) üzenetére


zsolt1129
addikt

Eladom az egész gépet.Inkább váltok ATI-ra.Köszi.De szerintem az a baj hogy szétt van osztva a táp ága és nem birja alapórajelen sem ha nagyobb feszt adok neki.

[ Szerkesztve ]

(#8536) Ragadozó válasza luw2win (#8530) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Itt láttam egy jót...
Én P5q deluxe-ot veszek...csak nincs még zsé rá....
Msinek mostanában rosszak a biosai...de gigából, asusból is van rossz, anno 2 db asust fogtam ki rosszat (A8V se)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8537) nomad1989


nomad1989
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most fogok gépet venni és nem tudom eldönteni, hogy milyen alaplappal vegyem. A két alaplap amit kinéztem a ASUS P5Q3 Deluxe és az ASUS P5E3 Deluxe.

Mindkettőbe Core 2 Quad Q9450-et és Corsair TWIN3X2048-1333C9 ramokat vennék.

Szerintetek a két alaplap közül melyiket vegyem meg és hogy ezzel a rammal amit kinéztem fog-e menni az alaplap?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#8538) LucifeI2


LucifeI2
őstag

E8400 alá milyen alaplapot javasoltok? Teljesen új gép lesz, a VGA valószínű Radeon HD 4850, a többi alkatrészt még nem tudom. Szeretnék olyan alaplapot, ami később megbírkózik majd a 4 magos processzorokkal is, bár ez nem elsődleges szempont ha az ilyen alaplapok még nagyon drágák. Tuning is előny. Ár/érték arányban jó legyen, ez a lényeg. Mondjuk olyan 20-30k körül gondoltam.

(#8539) sgergi válasza LucifeI2 (#8538) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3p vagy asus p5q pro. Mindkettőben tuningolható lesz a quad is a későbiekben.

(#8540) sas1980


sas1980
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem felétek, hogy amd-s alaplapot milyet tudnátok ajánlani, olyan 20 k max 25 k-ig?? Egy 6000+ proci és egy 4850-es vidkari megy majd bele. Lehetőség szerint a tuningot is bírja!! :F

A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#8541) sgergi válasza sas1980 (#8540) üzenetére


sgergi
veterán

Pl. Giga 790x-ds4

(#8542) sas1980 válasza sgergi (#8541) üzenetére


sas1980
tag

Én is nézegettem már. Amit még néztem az a Giga 790 fx-ds5. Szerinted megér majdnem 10 k pluszt a 790x hez képest?? :F

(#8543) Gyuri27 válasza sas1980 (#8542) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én megvárnám a 790fx s750 kombót.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8544) sas1980 válasza Gyuri27 (#8543) üzenetére


sas1980
tag

Mikorra várható kb.? :F

(#8545) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék venni az idén, hosszú távra gondoltam (kb. 3-4 évre). Megbízható és stabil legyen (a mostani gépem 5 éves és még mindig jó, Abit IC7 alaplappal).

Még nem döntöttem el, hogy melyik processzort fogok venni (E8400 vagy Q6600 - majdnem azonos árban vannak -. Vagy esetleg Q9300. Q9450-re sajnos nincs pénz :( )

Megnéztem a Gigabyte EP45-DS4 és EP45-DS3P specifikációit, ugyanazokat tartalmaznak, csak annyi a különbség, hogy más az alaplapi (chipset) hűtése.... a DS3P az olcsóbb.....

Én eddig Abit alaplapokat vettem, IC7 előtt is Abit alaplapom volt. Ezért nincs sok tapasztalatom más alaplapokról.

Milyen az ASUS alaplap? Ahogy néztem itt, a többség azt mondja, hogy a Giga jobb, mint az Asus.

Van értelme olyan alaplapot venni, amelyikben van DDR3-as foglalat? Ki tudja, hogy mit hoz a jövő.... hátha olcsó lesz egy év múlva a DDR3-as RAM-ok.....

Melyik alaplapot érdemes venni? (EP45-DS4 vagy EP45-DS3P vagy valamelyik Asus alaplap /pl. P5Q Pro/?)

Még valami: Crossfire támogatással. Most csak egy videokártyát fogok venni, később veszek hozzá egy másikat (persze azonosat). Működni fog az alaplap, ha egy videokártya van benne (persze Crossfire-s)?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#8546) nomad1989


nomad1989
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most fogok gépet venni és nem tudom eldönteni, hogy milyen alaplappal vegyem. A két alaplap amit kinéztem a ASUS P5Q3 Deluxe és az ASUS P5E3 Deluxe.

Mindkettőbe Core 2 Quad Q9450-et és Corsair TWIN3X2048-1333C9 ramokat vennék.

Szerintetek a két alaplap közül melyiket vegyem meg és hogy ezzel a rammal amit kinéztem fog-e menni az alaplap?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#8547) sgergi válasza Viperator (#8545) üzenetére


sgergi
veterán

Procihoz írtam a másik topikban.

Igen, a két lap ugyan az, csak a hűtés más. SZerintem a p45-ds3p is nagyon jó választás a quad alá, így szerintem legyen az. Asus se rossz, de inkább Giga. Ddr3 szerintem ráér, ezt a gépet még vedd ddr2-vel, elég az a géphez, akár mehet a 4 giga is, nagyon olcsóak a ddr2 ramok.

(#8548) Qru válasza nomad1989 (#8546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő DDR3-as lap, de a P5Q3 P45-ös chipkészletű (új középkategóriás chipset) a P5E3 pedig X38-as (kevésbé új (ex)csúcs chipset).

P45 előnye, hogy kevésbé melegszik mint az X38 (65nm VS 90nm) ami tuningnál jól jöhet. P45 mellett szól a fejlettebb délhid (ICH10R VS ICH9R). Igaz ezek minimális fejlesztések: "tehát menet közben leválaszthatjuk vagy hozzáadatjuk SATA eszközeinket. Fejlődött, pontosabban egyszerűsödött a hálózaton keresztül ébresztés, ami valljuk be, otthoni környezetben nem valami gyakran használt tulajdonság. Az ICH10R extrája az ICH9R-hez képest, hogy közvetlenül kezeli a flashalapú Turbo Memory gyorsítást.". Link

Viszont az X38 mellett szól, a korszerűbb CF sávkezelés. P45 csak 2x8 sávot tud, míg az X38 2x16 sávot tud biztosítani. Nyilván ha nem akarsz két Radeont összekötni akkor ez mellékes, mert más különbség nincs (arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi vga-nak elég a 2x8 sáv).

Ha minimálisan is, de a P45 jobbank tűnik. Kérdés milyen bios van hozzá, mennyire bírja a Q-s tuningot... -> go to P45 topik. ;)

#nincsbennetarcsi

(#8549) akom


akom
senior tag

Sziasztok!
Olyan alaplapot keresek amin van 2db gigabit LAN (integrált) illetve integrált VGA.
Ha tudnátok ilyen alaplapokat, akkor sokat segítenétek nekem.

Előre is köszönöm mindenkinek.

(#8550) Gyuri27 válasza sas1980 (#8544) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nemsoká. Javaslom az am2 totyik olvasgatását. :K

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.