Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) sgergi válasza piadex2 (#9050) üzenetére


sgergi
veterán

Nem hallottam róla, hogy gond lenne vele.

(#9052) Mosqu!to válasza sgergi (#9049) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ezeket nézegettem én is, korábban egy P35-DS3-am volt, nagyon szerettem, csak nem tudtam, azóta mennyit változott a piac.

Asus fronton valami hasonló?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9053) sgergi válasza Mosqu!to (#9052) üzenetére


sgergi
veterán

Vannak, de nem igazán ajánlanám őket, akkor már inkább giga. De végülis az Asus is megvehető.

(#9054) Mosqu!to válasza sgergi (#9053) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nem vagyok Asuspárti, csak elvileg ők a konkurencia. MSI tuning szempontjából felejtős, valamint minden más gyártó is vmi miatt kiesik.

Sztem DS3p lesz belőle.

Köszi a segítéget!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9055) Gyuri27 válasza Mosqu!to (#9054) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dfi?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9056) Mosqu!to válasza Gyuri27 (#9055) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Túl drágák :(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9057) Gyuri27 válasza Mosqu!to (#9056) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] és lehet hogy kevesebb is mert Nándika baráton más elfoglaltsága miatt nem ér rá gyakran frissiteni. [link], [link]. Nos?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9058) gooool


gooool
őstag

Milyen alaplapot ajánlotok a konfigomhoz,amit lent olvashattok?A keret 18K.A videókártya repül,úgyhogy az nem tényező.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#9059) Gyuri27 válasza gooool (#9058) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pótold kicsit és az előbb linkelt dfi pl. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#9060) gooool válasza Gyuri27 (#9059) üzenetére


gooool
őstag

Most néztem egy Gigabyte GA-EP35-DS3-at.Neked mi a véleményed?

Üdv, Balázs

(#9061) Gyuri27 válasza gooool (#9060) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó. Sokaknak van, tehát megéri az árát. Kicsit droppol de 2 magnak vagy 4 magnak finoman szvsz elég. Van totyikja ha nézelődni akarsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9062) kavicssli válasza Gyuri27 (#9061) üzenetére


kavicssli
addikt

ment PÜ!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9063) Croft-21


Croft-21
őstag

Mi a véleményetek a P5QL-E lapról?
P5Q nem volt a boltba, ígyhát ez vettem, elvileg csak annyi a különbség a kettő között h az egyik P43as a másik P45ös.

(#9064) MRaptor


MRaptor
tag

Hello Mindenkinek!
A Maximus Formulamat cserélném le, hasonló kategóriás és tudású lapra. A konfigomat nézzétek meg adataimnál.
Az ajánlatokat és segítséget elõreis Köszi:)
Üdv MR

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#9065) sgergi válasza Croft-21 (#9063) üzenetére


sgergi
veterán

Mondjuk ez elég különbség, a p43 nem tud cf-et, kevésbé húzható, de egyébként nem rossz chipset az sem, ez váltotta a p35-öt.

(#9066) Croft-21 válasza sgergi (#9065) üzenetére


Croft-21
őstag

Tudom, de nekem nem is baj h nem tud CF-et, mindíg is nvidiás voltam.
Kevésbé húzható? 1600 FSB O.C. van ráírva. Nekem az elég :D

(#9067) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !
Havernak kéne SLI-s lap, 2 db 9600GT Alpha Dog-nak, 20k körül legyen és ha lehet iPonból.

Kösz, csá :D :R

(#9068) Lindus válasza sgergi (#9029) üzenetére


Lindus
csendes tag

sgergi: köszi a részletes választ! máris megnézem ezt a lapot :))

[ Szerkesztve ]

(#9069) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Helló!

Valakinek van már tapasztalata az alábbi lappal kapcsolatban? Asus M3N-H/HDMI

Esetleg valaki olvasott róla valami jót vagy rosszat?

Köszi

(#9070) MmDorian válasza Lindus (#9068) üzenetére


MmDorian
őstag

Nekem is a P45-DS3P van, nagyon zsír :D Bátran ajánlom :C :K

(#9071) Mosqu!to válasza Gyuri27 (#9057) üzenetére


Mosqu!to
addikt

CF-es lap kell.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9072) Ragadozó válasza Mosqu!to (#9071) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Akkor viszont gigabyte p45 (2x8 pci-e 2.0, de nem vészes a vesztesség), vagy esetleg x38 táján nézz körbe... :U
A dfi-nek megkérik az árát...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9073) KudukKuduk


KudukKuduk
csendes tag

Hali!

Egy E5200-as procihoz ezt a lapot néztem ki: GA-EP35-DS3
Kérdés hogy ha nem kell tuning, nem kell firewire, viszont kell IDE vezérlő akkor van e ennél jobb ár-érték aránnyal rendelkező lap?

Előre is köszi

(#9074) sgergi válasza KudukKuduk (#9073) üzenetére


sgergi
veterán

Ez egy jó lap jó árért. Megéri.

(#9076) KudukKuduk válasza sgergi (#9074) üzenetére


KudukKuduk
csendes tag

Köszi, Mennyivel "rosszabb" egy Intel s775 Gigabyte GA-P31-DS3L ?

[ Szerkesztve ]

(#9077) sgergi válasza KudukKuduk (#9076) üzenetére


sgergi
veterán

Ha nem lessz tuning, akkor végülis ez a lap is jó lesz, stabil kis lap ez is. Arra figyelj, hogy lehet, hogy bios frissítés kell, hogy felismerje a procit.

[ Szerkesztve ]

(#9078) KudukKuduk válasza sgergi (#9077) üzenetére


KudukKuduk
csendes tag

Aha, köszönöm, végülis inkább maradok a P35-nél.

(#9079) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Sziasztok,

Összetett lenne ( de annyira azért nem ) a kérdés:

Mire/Milyen:
- csak letöltögetésre kéne
- legyen integrált lan/vga

Van nekem itthon egy opteron 1,8ghz-s ( 939 ) nem tudom megéri-e ehez a procihz venni lapot ( meg hogy van-e egyáltalán ocsóban ) vagy inkább valami korosabb PIII kéne egy 1ghz-1,4ghz cerkával :U ( sztem lehet olcsóbban kijön a cerka PIII-as lappal ).

Ha van laptipusotok tippetek megköszönöm ( olyan max 6-8k ).

Előre is köszi a segítséget,

(#9080) nygma válasza Lucif-R (#9079) üzenetére


nygma
addikt

20k-ért kompletten olyan gépet lehet találni használtan,hogy megszólal...

Szerintem nézz körül... ;)

(#9081) gége1


gége1
csendes tag

Szerintetek egy Gigabyte EP45-DS4 s775 hozzá egy Core2Duo E8400 3,00Ghz jó választás? milyen ramot vegyek hozzá ? illetve milyen hűtés lenne jó ha lenne egy kis tuning is én egy Thermaltake CL-P0477D Big Typhoon VP 4in1 hőcsöves cooler-t gondoltam hozzá

(#9082) Ragadozó válasza gége1 (#9081) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igen jó...én OCZ-t javaslok...pl1066-ost.
Hűtés pl: Thermaltake TMG i1, erősebb tuninghoz: Cooler Master Hyper 212. Ezek jó érték arányú hűtők...
Tápod milyen?
Olvasmány: [link]
[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9083) gége1 válasza gége1 (#9081) üzenetére


gége1
csendes tag

Köszönöm a segítséget most akarok gépet venni kell táp+ház+vga csak most a procit meg az alaplapot tudom megvenni

(#9084) Ragadozó válasza gége1 (#9083) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ház az ízlés dolga, de érdemes szellőset...
Vga ott a zsé a határ...ársorrendben amit érdemes lehet: HD4870, HD4850 (ez lenne az igazi), HD3870, 8800 gt 512 (csak jó ár esetén), 9600GT, HD3850...
Táp: Pl: Corsair VX450 Csakis márkásat...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9085) Lucif-R válasza nygma (#9080) üzenetére


Lucif-R
senior tag

mint látod NEM azt irtam hogy komplett gép kell... és nem is 20k-t irtam rá de lehet annyit akartam és én irtam el... és körbenéztem apróraban... lehet nem érted a kérdés lényegét... nem komplett gépet akarok venni hanem ALAPLAPOT... azért is kérdeztem az alaplapos topicban... és azért nem vettem még semilyet mert nem tudom hogy milyen vga integráltak vannak ( tipuszámokkal nem vagyok megáldva bár már néztem párat )

Ha valaki másnak lenne ötlete ( a kérdésre amit irtam és nem sajátra ) azt megköszönöm :R

szemléyeskedés ide vagy oda, de megkérlek hogy a postjaimra ne válaszolj...se itt se másutt köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9086) Gerisz


Gerisz
addikt

E8400 vagy E7300 alá kellene lap 20 körül, nem kell több kártyás rendszerhez.
Elég, ha egy bele megy. Milyet érdemes nézni?
Várható a közel hónapokban árcsökkenés proci lap téren?

(#9087) sgergi válasza Gerisz (#9086) üzenetére


sgergi
veterán

20 alatt Gigabyte p35-ds3, 20 fölött Gigabyte p45-ds3, esetleg p43-ds3 is szóba jöhet, az a p35 utódja. Tuning lesz, mert, ha nem, akkor végülis jó a legolcsóbb is, bár ezekkel mind lehet tuningolni, a p45 a legjobb a45nm-es procik tuningjához.
Nem hiszem, hogy nagyon lemennének az árak, új chipset most nem jön, a Nehalem meg még nem nyomja le az árakat.

(#9088) Gerisz válasza sgergi (#9087) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze, hogy lesz tuning :B
Anélkül nem lehet. Ha csak próbára is akkor is.
A P43-ról még nem olvastam semmit. a másik kettő közül gondolkodtam, csak gondoltam jó a p35. De ha jobb a p45 ezekhez a procikhoz akkor egyértelmű, akkora árkülönbség nincs
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9089) ent


ent
őstag

Hi

Maximus II Formula P45 DDR2 2x2Gb 1066
vagy
Rampage Extreme X48 DDR3 2x1Gb 1333?

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9090) Gyuri27 válasza ent (#9089) üzenetére


Gyuri27
félisten

A foglalat váltás közeledtével ilyán drága lapokat szvsz fölösleges.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9091) ent válasza Gyuri27 (#9090) üzenetére


ent
őstag

Milyen foglalat váltás és mikor várható? Le vagyok maradva mint a borravaló. :B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9092) sgergi válasza ent (#9091) üzenetére


sgergi
veterán

Jön a Nehalem, ami új foglalatot igényel, most ősszel a felsőkategória, jövő tavasszal a középkategória jön, persze különböző foglalattal. Bár szerintem az elején elég drága lesz.

(#9093) Lucif-R válasza Lucif-R (#9079) üzenetére


Lucif-R
senior tag

na kérdésem tárgytalan :) ha minden igaz akkor nemsokára lesz egy MSI-MS6386 deszka a lentebb említett célra.

Azé köszi :))

(#9094) Viperator


Viperator
őstag

Gépvásárlás előtt állok, van egy kérdésem:

Melyik változatot érdemes megvenni /távlati terv szerint/? (DDR3-as vagy DD2-es? Memória, az drága. De a sebességkülönbség nagy?)

Előre is köszi!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9095) sgergi válasza Viperator (#9094) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem a mostani procokhoz simán jó a ddr2. 4 giga kijön 2 Gb ddr3 árából. Egyébként 1600MHz-ig a ddr3-nek semmi előnye nincs, csak felette. Ddr3 majd jó lesz a Nehalemhez, addig szerintem hanyagolható.

(#9096) Qru válasza Viperator (#9094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelenleg nincs nagy különbség a kettő között, főleg nincs a valós alkalmazások terén. Teszt. Sztem még nem érdemes DDR3-ra át állni, max ha tényleg nagyon hosszú távra tervezel lapot venni vagy ha tuning mániás vagy és megér plusz pénzt hogy kb 0,5sec-el előbb végez a SuperPI teszt a prímek számolásával. :)

#nincsbennetarcsi

(#9097) ent válasza Qru (#9096) üzenetére


ent
őstag

Végre egy két lábbal a földön járó embör. Te már nem csak a PH! kedvence vagy, az enyimé is. :DDD

Maximus II vagy EP45 DQ6? Hűvösség a cél...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9098) Ragadozó válasza Qru (#9096) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Emiatt nem veszek ddr3-at...
Ha tesztet megnézzük, egy ddr2 tuning ram, a sima ddr3-at odaveri, egy tuning ddr3 ára meg horror...
Nálam (OCZ reaper 9200@1125 turbo beállításon, egy 8400@3600 melllett, P45-ösben):
8569 olvasás
9568 írás
8705 másolás
76,5 késleltetés (volt jobb is, pl 67,7)
[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9099) Qru válasza ent (#9097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez ám a dícséret. :B :R

Nos, az a helyzet, hogy eléggé elfogult vagyok a Giga irányába... Az Asus bios-a kicsit jobban finomhangolható ha jól tudom, aminek van előnye is, meg hátránya is ugye. Melegedés nem gond, P45 nem termel olyan sok hőt, elvégre ez már 65nm-en készült nem 90-en mint az X38-X48.
Gigát venném, de mondom elfogult vok...

Ragadozó: Ugyan ez volt anno a DDR vs DDR2-nél (csak, hogy ne régebbi példát hozzak most). Eleinte nem volt gyorsabb a DDR2 a DDR-nél, a tuningos DDR2 meg aranyárban voltak. Ma már az 1200MHz-es DDR2 sem olyan drága.
De ez az üzletpolitikájuk, elősször drágán adják. Aki kiad annyit érte azokat jól megfejik, aztán jövünk mi, akik nem hajalndóak 50k+ beáldozni 2GB ramért.

#nincsbennetarcsi

(#9100) ent


ent
őstag

Az Asus maximus II és a EP45DQ6 deszkán egyforma mosfetek vannak? Vagy a Giga előbre van? :B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.