Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) #00809728 válasza lsc (#5450) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát sajna nem ugyanis ott 4db volt amiben v12 moci volt.Az egyik ilyent én festettem.Vigyáztak is rá rendesen.
Azért ha a google nem mutatja ki attól függetlenül elhiheted amit Dodi bácsi ír.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Mr X


Mr X
veterán

Sziasztok!

Nem tud valaki segíteni nekem ebben?

(#5453) lsc válasza #00809728 (#5451) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ne zavarjon , 20 év alatt egy darabbal sem találkoztam , a Kraznak pedig nincs 12 hengeres motorja . Az ettől eltérő az a turbós Kraz volt , esetleg ez lehetett , igaz tudtommal PMP csak Kraz 255 B alvázon volt , az meg V-8 szívó .

Az élet kegyetlen .

(#5454) lsc


lsc
nagyúr

Esetleg ha ez [link] meggyőzőbb, mint Tibi bácsi .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5455) amol


amol
addikt

Csendélet három záróvonallal

A betonciciket idén nyáron helyezték ki, tavaly ugyanitt nem volt látható a hónak nyoma sem. Pedig esett.

[ Szerkesztve ]

(#5456) #00809728 válasza lsc (#5453) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Igen igazad van nem is volt a kraznak ilyen gyári cucca.Ezt a katonák szerelték át mert nem volt moci utánpotlás de viszont volt 4db v12 mocijuk.
De ezen kár vitatkozni ugyanis szerintem már ezeket is leadták...Tibi bácsi :P

(#5457) lsc válasza #00809728 (#5456) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen motorra ? A szóba jöhető motor az a harckocsi motor valamelyik variációja lehetett volna /PTSZ , BAT / , az sem méretileg , sem sebességváltó miatt nem lehetett volna beépíteni . Több mint 20 évig voltam technikus , de olyat nem hallottam és nem is láttam , hogy nem eredeti motort cseréltek /kivétel a Dizilek , viszont azokat külsős cég csinálta /. Típusengedélyt ki ad , a papírokon hogyan vezeted át ? Ez még nagyobb hülyeség , mint amiket eddig írtál .

Az élet kegyetlen .

(#5458) tiv83us válasza amol (#5455) üzenetére


tiv83us
veterán

Hagy peldalozzak kicsit :D /Csak vicc volt ;)/

Mindenkinek Balesetmentes es Boldog Karacsonyt Kivanok!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#5459) #00809728 válasza lsc (#5457) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos mint említettem ezt belső berkekben cserélték ki nem mentek ki vele meg nem kértek rá tipus engedéjt.Szerelő gárda lecserélte megoldotta hiába voltál technikus attól függetlenul megcsinálták.Még ha nehéz is neked elfogadnod.
Üzemanyagellátó rendszer technikus vagyok és sok-sok fuel pumpát lemértem ill láttam.
Minap 1/4 akkor pumpát hoztak be hozzán tesztelésre és tőbbet szállított mint eddig bármelyik vetéjtárs.Ha nem hiszem nem látom de azért létezik.

Hiába vagyok itthon technikus attól függetlenül lehet máshol csinálnak olyan dolgokat amin csak én is lámulok.

.Amig én tiszteletben tartom a te mondanivalodat és nem írok semmi rosszat a beírásodról (hülyeség) addig te is kerüld az ilyen fajta megjegyzéseidet.

(#5460) Integra válasza amol (#5455) üzenetére


Integra
titán

bevallom, ilyen helyen már én is fordultam meg az oktogon előtt a nyugati felé mentem épp, kurva nagy dugó, baleset etc, és leakartam rakni az autót, de se előre se hátra. másik irányba meg minden üres, parkoló is volt. megfordultam, rendőrök látták, rá se bagóztak, értették ők is miért.. leparkoltam oszt felszálltam a villamosra. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5461) lsc válasza #00809728 (#5459) üzenetére


lsc
nagyúr

Még mindíg nem tudom , milyen motorról van szó ?
Azért ez a belső berkekben történő csere nem tudom hogyan működött volna , bármilyen hihetetlen , gépjármű mozgásnál az első az alváz és motorszám ellenőrzés volt . Az egy másik kérdés , a raktár hogyan számolt el a négy motorral , helyettük négy ugyanolyan típusu motort kellett leadni .
Azért azt Te sem gondolod , hogy egy üza. pumpa ugyanaz , mint egy motor ? A mondanivalódat természetesen tiszteletben tartom , viszont a véleményem nem igazán változott róla , és ez nem személyezkedés , szigorúan a véleményem . Az a "népi legenda " , hogy a honvédségnél bármit meg lehetett csinálni , azért nem kicsit sántít .

Az élet kegyetlen .

(#5462) Peet210


Peet210
őstag

Nekem van egy 3.5t alatti tgk-m, pontosabban egy Fiat Punto Van. Namost az ilyen tgk-nál is kötelező a menetlevél vezetése ha jól tudom.
Én nem szállítok vele semmit, tehát közuti fuvarozást nem végzek vele. Ilyenkor én minden nap beírom a tgk adatait az üzembentartó adatait a km óra állását + az aláírásom (mi kell).
Ami lényeges lenne, hogy minden nap köteles vagyok kitölten így a menetlevelet (egyik nap sem szállítok semmit és mindíg ugyan abban a városban közlekedem)? Vagy lehet-e ezt vhogy egyszerűsíten, hogy ne keljen minden nap írkálni?
Erre még nem találtam egyértelmű magyarázatot/jogszabályt (lehet felületes voltam), ezért ha valaki jártas a témában légyen olyan jó és egy kicsit segítsen nekem. :)
Köszönöm :R .

Today's record, is tomorrow's motivation

(#5463) biker válasza Peet210 (#5462) üzenetére


biker
nagyúr

pedig keress itt rá, régebben belinkelte valaki, hogy hogy is néz ki az egyszerűsített menetlevél saját használatra.
hivatalosan létezik ilyen, hogy nyilatkozol, hogy a tgk árut nem szállít, valami iylesmi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5464) biker válasza Peet210 (#5462) üzenetére


biker
nagyúr

kiemelve a forrásból:

Szigorú számadású bizonylat! Sorszám:2006/01/001
Tehergépkocsi menetlevél
89/1988. (XII. 20.) MT rendelet szerint
nem közúti közlekedési szolgáltatást végző tehergépkocsi számára
Állandó menetlevél

23. § (5) a)
Szállítóeszköz: rendszám Teherbírás (kg)
ABC-123 705
23. § (5) b)
Tulajdonos: név telephely
Plató Kft. Budapest, XI. Szomszéd u.3.
Gépjárművezető: név
Teher Béla
23. § (5) c)
Rakomány: megnevezés mennyiség származás
A gépjármű rakományt nem szállít!
Rakománnyal megtett kilométer:

Dátum: 2006. január 1.-től 2006. december 31.-ig

Tulajdonos: (itt aláírja a tulajdonos,…)
Gépjárművezető: (… itt pedig a sofőr.)

__________________________________________________________________________________________

89/1988. (XII. 20.) MT rendelet
a közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról

23. §
(4) Nem közúti közlekedési szolgáltatást végző tehergépkocsi, vontató és ezekből vagy mezőgazdasági vontatókból és pótkocsikból álló járműszerelvény a közúti forgalomban menetlevéllel vehet részt.
Mezőgazdasági vontatóból és pótkocsiból álló járműszerelvényhez - ha a település közigazgatási határán belül telephelyei vagy termőföldjei között végez áruszállítást - nem kell menetlevelet vezetni.
(5) A (4) bekezdésben meghatározott esetekben menetlevélként az R. 2. számú mellékletének c) pontja szerinti vagy olyan okmány használható, amely legalább
a) a szállítóeszközre (rendszám, teherbírás),
b) az üzemben tartóra, gépjárművezetőre (üzemben tartó vagy tulajdonos neve, telephelye, gépjárművezető neve), és
c) a rakományra (a szállítmány megnevezése, mennyisége, származása) és a rakománnyal megtett kilométer-teljesítményre
vonatkozó adatokat tartalmazza.

Hatályos: 2006. I. 1. www.extra.hu/tgk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5465) Peet210 válasza biker (#5464) üzenetére


Peet210
őstag

Igen ezt én is megtaláltam és le is töltöttem, de pont arra lettem volna kíváncsi, hogy minden nap kötelező-e kitölteni (ha nem szállítok semmit és egy városban tartózkodom)?
Tehátha csak boltba ugrok el és máshova nem megyek akkor is minden nap ki kell tölteni vagy elég csak akkor új lapot kezdeni ilyen esetben ha a település határát lépem át?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#5466) biker válasza Peet210 (#5465) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, feltűnt-e a dátum???
jan.01-dec.31.

esetleg válasz a kérdésedre, hány darab kell/év? :)
a fentiből egy.
hagyományosból napi egy darab kell

de készülj fel, hogy a rendőrök kisebb sokként fogják kezelni a papírt

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5467) Peet210 válasza biker (#5466) üzenetére


Peet210
őstag

Ohh tényleg :) . Köszi.
Tehát nyomtatok egy ilyen lapot kitöltöm és ha egész évben nem lépem át a városhatárt, és nem szállítok rakományt akkor elég egész évben.
Bár furcsállottam eddig még nem kérték a menetlevelet pedig minden nap kitöltöttem (pár nappal ezelőtt untam meg).

Today's record, is tomorrow's motivation

(#5468) biker válasza Peet210 (#5467) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg mindíg kérni kell, ha benne van a forgalmiban, hogy tgk.
és benne kell legyen a rács is!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5469) Dumb válasza Integra (#5409) üzenetére


Dumb
senior tag

Akkor nekem csökken :) 16 vs 11E Ft

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5470) amol válasza Integra (#5460) üzenetére


amol
addikt

Extrém esetekben (vagy ha épp tojnak rá) elnéznek ők is pár dolgot.
Itt sosincs dugó, azonban 50 méterre ettől a helytől meg lehet fordulni szabályosan.
Na ezt add össze ;)

(#5471) dragonfx válasza amol (#5470) üzenetére


dragonfx
veterán

az idő pénz..meg a türelmetlenség ugye....ennyi..

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5472) #39306496 válasza Mr X (#5452) üzenetére


#39306496
törölt tag

A gyertyákat érdemes lenne megnézni!

(#5473) amol válasza #39306496 (#5472) üzenetére


amol
addikt

Hú, tényleg, nehogy kigyulladjon a fa! :DDD

(#5474) Mr X válasza #39306496 (#5472) üzenetére


Mr X
veterán

Köszi, azóta már úgy néz ki, megvan a hiba helye.

(#5475) lsc válasza Mr X (#5474) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
Amennyiben nem titok , megtudhatnám , mi volt az ?

Az élet kegyetlen .

(#5476) Integra válasza amol (#5470) üzenetére


Integra
titán

ha 50 méterre állsz az oktogontól már 20 perce és a motor áll, akkor hidd el, megfordulsz...
ezt is add hozzá:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5477) amol válasza Integra (#5476) üzenetére


amol
addikt

Nem bíráltalak, velem is előfordult már (nagyritkán). Ez egy totál más szitu, a Bécsi úton van és ott abban az irányban még az életben nem volt dugó. Igazából még akkor sem amikor túrták.

(#5478) Integra válasza amol (#5477) üzenetére


Integra
titán

ok, világos, csak én meg nem tettem hozzá, hogy ott álltam már mióta, és egyszerűen elfogyott a türelem.
ha a 4runnerrel lettem volna, hamarabb megfordultam volna:DDD csak hát a civic-kel meg nagoyn agyaltam hogy hogy menjek át azokon a szar bumszlikon. aztán végülis átmentem. mint a csiga lassított felvételben:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5479) amol válasza Integra (#5478) üzenetére


amol
addikt

Nem hiába akkorák a betoncsöcsök amekkorák (és nem véletlenül teszik ki őket), én még nem mentem át rajtuk de sokakat nem érdekel.
Ahogy minden más sem.

[ Szerkesztve ]

(#5480) dragonfx válasza amol (#5479) üzenetére


dragonfx
veterán

azokon simán át lehet menni mint egy fekvőrendőr kb olyanok....vagy mint egy járdaszélre parkolás....
Bicajjal már neccesebb mert ha közötte akarzs átmenni de nem gy jön ki akkor nagy bukta lehet... :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5481) amol válasza dragonfx (#5480) üzenetére


amol
addikt

Látom te már begyakoroltad. Most mondjam hogy meglep? :DDD

(#5482) Mr X válasza lsc (#5475) üzenetére


Mr X
veterán

Nos, konkrétan nem tudom még, a gyanúm, hogy valamiféle dugulás volt az injektorban. Öntöttem egy kis benzint közvetlenül az injektorba, így már beröffent. Azóta indul.

Most viszot időnként úgy csinál érzésre, mintha csak három henger menne. Próbálok gyorsítani, erre egyszercsak elkezd hörögni, és nem megy. Ilyenkor kuplung be, és padlógáz. Azt hiszem, át kell néznem a gyertyákat.

(#5483) I_Am válasza Mr X (#5482) üzenetére


I_Am
veterán

Nem átnézni kell hanem cserélni mindet. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5484) lsc válasza Mr X (#5482) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi , I_Am ötletét javaslom első körben én is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5485) Mr X válasza I_Am (#5483) üzenetére


Mr X
veterán

Ez lesz a menet, csak még ki kell derítenem, milyen típus jó bele.

(#5486) #39306496 válasza Mr X (#5485) üzenetére


#39306496
törölt tag

De örülök, hogy bejött a tippem! :DDD

(#5487) amol


amol
addikt

Ma láttam egy német rendszámos, DT és Sakura matricával ellátott Corollát. Nem kifogásolom, csak érdekel hogy van ez. Ugyebár a nagykövetség külföldnek számít, de így van ez az autókkal is?

(#5488) lsc válasza amol (#5487) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk tényleg DT , csak a Sakurában szervizelik . A reklám nagy úr , nem kell mindíg rosszra gondolni :) .

Az élet kegyetlen .

(#5489) e.vid válasza amol (#5487) üzenetére


e.vid
senior tag

A DT-s matricával semmire sem megy. Ahhoz, hogy mentességet élvezzen a rendszámnak is DT, betűjelűnek kellene lennie.

- a Magyarországon működő diplomáciai és konzuli képviseletek, valamint nemzetközi szervezetek s ezek nemzetközi szerződés alapján mentességet élvező tagjai és családtagjaik járművein DT betűjelű,
- az előző pontban említett képviseletek, szervezetek igazgatási, műszaki és kisegítő személyzetének nem magyar állampolgárságú tagjai és családtagjaik járművein CK betűjelű.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#5490) Mr X válasza #39306496 (#5486) üzenetére


Mr X
veterán

A gyertyákat a nemindulástól függetlenül nézem át, de azért kösz a tippet. :)

Egyébként az injektor berhelése óta pöccre indul megint. :C

[ Szerkesztve ]

(#5491) amol válasza lsc (#5488) üzenetére


amol
addikt

Nem gondoltam rosszra csak nem tudom hogy mennek ezek a dolgok. Nem sima matrica, hanem olyan amilyet az új autókra raknak. A tulaj beleegyezése nélkül ilyet biztos nem tehetnek rá.

(#5492) amol válasza e.vid (#5489) üzenetére


amol
addikt

A DT-s matricával semmire sem megy. Ahhoz, hogy mentességet élvezzen a rendszámnak is DT, betűjelűnek kellene lennie.

Szerintem is magyar DT rendszámúnak kellene lennie, de ezen német volt.

De közben rájöttem magamtól. Nem itteni német diplomata, hanem ottani magyar :B

(#5493) lsc válasza amol (#5492) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínüleg igazad van .

Az élet kegyetlen .

(#5494) e.vid válasza amol (#5492) üzenetére


e.vid
senior tag

Az lehetséges.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#5495) amol


amol
addikt

Balesetmentes 2008-at mindenkinek!

(#5496) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Bár először az Offtopikba írtam, mert mostanság oda költöztem be, azért átlinkelem ide is. [link] Ami kimaradt: Mindneki jól van, személyi sérülés nem volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5497) lsc válasza CactuS (#5496) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerencse , hogy mindenki megúszta .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5498) L.T. válasza amol (#5487) üzenetére


L.T.
aktív tag

DT-s matrica? Ez több helyről is sántít. A Diplomáciaia Testületnek az autójele a CD vagyis Corps Diplomatique. A diplomataknak csak nálunk DT a rendszáma (DT=Diplomáciaia Testület). Minden más országban általában benne van valahol a CD betű a rendszámban. Németországban is piros betüvel vanak a diplomáciai rendszámok. A DT matrica egy jó megtévesztés de kinek :F

[ Szerkesztve ]

(#5499) Khelben válasza CactuS (#5496) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha választani lehet, én inkább szemből kérném az ilyen sumahereket.
onnan több vas meg nagyobb légzsák véd, mint oldalról...

(#5500) amol válasza L.T. (#5498) üzenetére


amol
addikt

Lefényképeztem, majd felrakom :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.