Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) dragonfx válasza Bash (#5737) üzenetére


dragonfx
veterán

még itteni árakkal számolva is nevetséges.....360 a max. ez kerekítve 60e...vágod?..keresel hozzá 400k átszámolva.......itt mega büntetés 300k max. és keresel hozzá mondjuk 150k-t...vágod a különbséget? :U
Amugy a cnetrum pakrolási témából kiindulvavalszeg integra sorai igazak leszenek idővel...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5752) amol válasza Integra (#5735) üzenetére


amol
addikt

én mit szabályoznék igazán, aminek értelme is van és valóban hozhatna talán valami érdemi morális javulást.

Jó, de van ötleted ezek megoldására? Kamera minden zebrához? Én személy szerint azt sem bánnám ha minden sarkon fakabát állna csak lenne már rend.

(#5753) Integra válasza Bash (#5740) üzenetére


Integra
titán

neked sem osztottak túl sok észt....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5754) Integra válasza Bash (#5740) üzenetére


Integra
titán

2x

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5755) Integra


Integra
titán

"A parkolási társulás olyan adatlapot nyújtott be bizonyítékként, amelyen az autó típusa, rendszáma, színe, a parkolás helye és időpontja, valamint egyéb adatok szerepeltek. A bíróság másodfokon azt állapította meg, hogy ezek csak azt bizonyítják, hogy a társaság egy adott autóról milyen adatokat rögzített és tart nyilván saját rendszerében.

Az adatbevitel ellenőrizhetetlensége miatt azonban önmagukban alkalmatlanok a társaság igazának bizonyítására. A társaság fényképet is csatolt bizonyítékként, de a képen szereplő időpont korábbi volt, mint a parkolójegyen szereplő lejárati idő. Ezért a képet a bíróság nem fogadta el bizonyítékként."

[link]

és akkor ezek után még magánkézbe kell adni traffis rendszereket is, igaz???
naivitás felsőfokon...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5756) Integra válasza amol (#5752) üzenetére


Integra
titán

nem, természetesen nem minden zebrához, mert fizikai képtelenség.
de olyan médiával megtámogatott kampányt zavarnék le, hogy rövid időn belül meglegyen a hatása. hidd el, ha fél éven át minden nap azt hallod a tévében hogy a rendőrök ma itt és itt ennyi és ennyi bent ragadó autóst büntettek meg és ha már kikapták őket a forgalmomból és nem voltak bekötve, akkor már azért is kaptak egy jó nagy büntetést..
előbb utóbb nem nagyon lenne beragadt autó a kereszteződésben.
a büntetés egy dolog, ennek a kommunikációs felhasználása pedig egy másik.
aztán lehet tovább menni, ugyanez zebrák esetén.
puff 50rugó, 2 pont. bele a hírekbe. felvételekkel.
nem szedted össze a törmeléket baleset után? 100rugó, 3 pont.
na ennek van igazán értelme.
szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5757) Integra válasza Gambit (#5744) üzenetére


Integra
titán

kidi jól mondja, abban nincsen pénz, nincsen statisztikailag felmutatható eredmény, nem lehet vele úgy kampányolni a politikusoknak ahogy az autósok basztatásával.
brüsszel leszarja hogy mi van a nyugati aluljáróban, őket az érdekli hogy az éves jelentésben a póverpoint preziben alacsonyabb szám álljon a statisztikai adatoknál.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5758) Integra válasza aesir (#5750) üzenetére


Integra
titán

de abból is van pénz nekik céges kocsi cserére..
mert én még új p+r parkolókat sehol se láttam........

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5759) aesir válasza Integra (#5758) üzenetére


aesir
veterán

Piszkosul nem akarom idekeverni ezt a témát, de mégiscsak meg kell említenem. A 4-es metró legelső költségcsökkentése az volt, hogy NEM építik meg a kelenföldi végponthoz a parkolót. Ezzel a szememben mondjuk teljességgel értelmét veszti az eddig is elbaltázott beruházás, de ez most lényegtelen. Viszont ezzel megint csak ott tartunk, hogy nincs hova letenni az autót, aki ott dolgozik továbbra is be kell járjon a belvárosba, viszont a borsos parkolás mellé még fizessen belvárosi behajtási különadót is. Na kb ez az a fajta koncepció, ami a budapesti közlekedést teljességgel jellemzi, a lehető legkisebb ésszerűséget sem lehet benne felfedezni.

Van saját életem...

(#5760) bobsys válasza aesir (#5759) üzenetére


bobsys
addikt

es ha jol tudom a thokoli utat sem ujitjak fel

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5761) amol válasza Integra (#5756) üzenetére


amol
addikt

Szerintem abba hogy beköti-e magát az ember semmi beleszólásuk nem lehetne. Miért ne veszélyeztessem a saját életem ha én úgy akarom? Azzal senki másban nem tehetek kárt. Azért én többnyire használom, de nem azért mert elő van írva.
Az mégiscsak vicc, hogy ugyanannyi büntetőpont jár érte amennyi az index hanyagolásáért. Mert azzal tömegbalesetet is lehet okozni.
Piros lámpa, beragadás... 2-3 másodperccel pirosra váltás után még van aki simán átmegy. Ezt már nem lehet csúszós útra, féktávolságra stb fogni, ugyebár a pirosat megelőzi a sárga is. És a közhiedelmekkel ellentétben már sárga jelzésnél sem szabadna elindulni.
Az pedig hogy gyalogosan, esetleg babakocsival komoly kihívás átmenni a zebrán nonszensz.

de olyan médiával megtámogatott kampányt zavarnék le
Nem rossz ötlet, támogatnám :)

(#5762) Integra válasza aesir (#5759) üzenetére


Integra
titán

már az elején vicc volt a metro nyomvonal ahogy van, mert pont a leglényegesebb végpontokat nem akarják megépíteni...
gonodolom keményen beleszólt a telek, ingatlan spekuláció, hogy kinek mi és hol az érdeke, merre menjen a metro.
nem bírom ezt a takony szántó kisgyereket, de azért a veke se mond hülyeséget default..
ha úgy csinálták volna a metrot ahogy a veke javasolta akkor lett volna értelme.
de nem..
ez a matricázósdi is amit most kitalálnak,mert a németek elkezdték a dízeleket kitiltani nagyvárosokban, huuu, akkor most majd mi is jól kivethetünk egy újabb adófajtát, aztán ráfogjuk a forgalomirányításra...
agyrém

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5763) #25954560


#25954560
törölt tag

ez is egy velemeny, bar sztem kicsit tullott a lovon :)

(#5764) Integra válasza amol (#5761) üzenetére


Integra
titán

ok, övet akkor hagyjuk ki a dologból, végülis mindenki úgy döglik meg ahogy akar.
nálam kötelező az öv és aki mellettem ül, annak is, mese nincsen.

kedvencem a moszkva kereszteződés az attila útnál..
kanyarodnál balra a attila út felé, persze szilágyi erzsébet fasorról teljes sor áll. megindulsz majd megállsz fél méterre az autójátó egy beszaratósabb satufékkel és rádudálsz. erre emberünk bamba értetlen arccal mutat előre, hogy de hát ott állnak előtte, ő hova menjen.. erre mondod neki, hogy ember, talán el se kéne indulni, ha látod, hogy nem megy... még nagyobb értetlen bamba tekintet..
na ide kellenek a rendőrök..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5765) Integra válasza #25954560 (#5763) üzenetére


Integra
titán

azért az nagy igazság hogy míg a papi az autójával meg a benyával és a pár havi nyugdíjával nyőg ki valamit és belereccsen, addig a kopasz zsebből előkap fél millát amiből odanyom egy 100ast a zsarunak, oszt hello.
végülis ez is egy módja hogy az öreg autók eltűnjenek az utakról..
a rendőrök meg bajban lesznek majd a vagyonosodási vizsgálatnál

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5766) Bash válasza dragonfx (#5751) üzenetére


Bash
őstag

Tovább olvasni már nem volt energiád, ugye? Itt igazából nem a büntetés mértéke a megrendítő, hanem a szabálytalanságból fakadó évekig elkísérő hátrányok az életben. Vágod a különbséget? :U
30mph+-nál meg kattan a bilincs, bezárnak gondolkodás nélkül, és mehetsz a bíróságra magyarázkodni.

Integra!
Könnyebb ennyivel elintézni, mint magadra és másokra tekintettel is felelősen közlekedni.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#5767) Integra válasza Bash (#5766) üzenetére


Integra
titán

olvass már kötekedés helyett te szerencsétlen.
10x írtam le, hogy mi a bajom.
10x több valós és nyomós ér reális érvet hozhtam fel dolgok mellett amiket kifogásolok, te semmit, ennek ellenér te még mindig itt azt szajkózod hogy elrontják a játszóterem, meg mindenképpen próbálod rámerőltetni, hogy milyen felelőtlenül vezetek és mennyire nem vagyok másra tekintettel.
te már csak tudod, igaz? ne röhögtesd már ki magad jobban a kelleténél:)
aztán csodálkozol hogy bóhocnak tartalak.
jössz itt a nagy usa dumáddal, csak azt vagy képtelen felfogni, hogy mo NEM egyenlő az usa-val semmilyen téren. azt úgy csinálsz mintha.. aztán mégsem.. lol.
szóval ha valaki akkor pont nem én intézem el "ennyivel", hanem te.
mert te azon túl hogy itt pampogsz hogy az usa-ban hogy megy, semmi érdemit nem hoztál még össze. ezt kint tanítják tudatosan vagy csak tudat alatt butulsz már?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5768) Bash válasza Integra (#5767) üzenetére


Bash
őstag

Ne haragudj, de nem én találtam ki, hogy te száguldozol, te magad büszkélkedtél vele az évek során számtalan esetben. Nem egy és nem két hozzászólásodra emlékszem tisztán, hogy A-ból B-be x idő alatt értél, és közben letoltál mindenkit az útról... És ezek után még te vagy felháborodva az új törvények miatt, minthogy inkább jól meghúznád magad, mert pontosan az eddigi módszerrel megfékezhetetlen gyorshajtók miatt is került a törvény meghozatalra. Azzal meg ne gyere nekem, hogy ez mire lesz jó, mert a gyakorlat majd eldönti. Nyilván nem ez a legjobb megoldás, de én ettől függetlenül örülök neki, hogy történik valami az ügy érdekében.

A személyeskedésed pedig már nem először hagyom figyelmen kívül, úgy gondolom nem kellene dragonfx-ként kezeljelek már csak a korod miatt sem, de kezdesz nagyon abba az irányba haladni. A tiszteletet adjuk már meg egymásnak.

http://bashtravel.com/

(#5769) dragonfx válasza Bash (#5766) üzenetére


dragonfx
veterán

pl 90 mérföldnél +25 az egész okés ;]
115*1.6>> :DDD..ennyit nekem az ottani keresettekkel megérne 360$...levett rendszámmal..... :C ..és ugye se tudnakmindneohl mérni.

Bash>>hehe..az én rangomat nem veheti el senki :D :))

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5770) Khelben válasza amol (#5761) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem abba hogy beköti-e magát az ember semmi beleszólásuk nem lehetne. Miért ne veszélyeztessem a saját életem ha én úgy akarom?

Lókukit. De már írtam.
Ha nem vagy bekötve, súlyosabban sérülsz, többe kerülsz a kórházban. Ez az egyik.
A másik, hogy ha nem te vagy a hibás, de belehalsz a balesetbe öv nélkül, akkor a másikat becsukják, míg ha övvel nem lenne semmi bajod, akkor mondjuk csak pénzbírságot kapna.
Szóval rohadtul nem magánügy az övhasználat.

(#5771) Khelben válasza Integra (#5764) üzenetére


Khelben
nagyúr

(naigen, arról már ne is beszéljünk, hogy aki a bogaraknál magasabb intelligenciával rendelkezik, az magától felismeri, mire jó az öv...)

(#5772) plömplöm válasza amol (#5761) üzenetére


plömplöm
őstag

okozol egy balesetet, mert senki sem tökéletes. a te érdeked hogy a másik túlélje, mert "kicsit" más lesz ha embert ölsz mintha csak forintosítható a dolog. gondolj bele, az nem érdeked hogy ki legyen világítva a biciklis? dehogynem. ugyan vétlen lennél ha adott esetben átmennél rajta, de a lelkiismereteddel neked kell elszámolni. hm?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5773) dragonfx válasza Khelben (#5770) üzenetére


dragonfx
veterán

de, ugyanis én döglök meg nem te....én városba 40nel cammogva mert a sok csíra feltart, minek bekötni?..mi bajom történhet ha 40nmel elkapok valakit,és ugye alapból reflexből fékezek szal 25-30cal érek neki...huha nagy bajom lehet max egy nyakrándulás...

Én pl:hoznék oylna szabály csak akkro szükséges ha 100 felett mész....
illetve ha 50%kal tulléped az adott útra vonatkozó sebbességhatárt....
pl:90 helyett mész 140nel....de ez esteben az első szabályom szerint is be kell magad kötni szal a második lényegtelen...de mondjuk városba mész 80 nal akkor kösd be
magad....én csak 50% gyorshajtás felett büntetnék....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5774) plömplöm válasza dragonfx (#5769) üzenetére


plömplöm
őstag

na te meg sokat fogsz érni a levett első rendszámoddal... merthogy eddig azért akartak elölről fényképezni hogy látszom az a szép kis kobakod a képen, hogy beazonosítható legyen hogy ki terelgette akkor a tragacsot. csak az új ötletek szerint simán leverik majd a tulajon vagy az üzembentartón, ahhoz meg pont jó a hátsód is

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5775) dragonfx válasza plömplöm (#5774) üzenetére


dragonfx
veterán

de azt észreveszem ha elhalaodk előtt hogy hátúlról leőne lassítk...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5776) Bash válasza dragonfx (#5769) üzenetére


Bash
őstag

A bibi az, hogy 90-el nem mehetsz sehol, csak zárt versenypályán, nálunk 70 mph, egyes államokban 75 mph a megengedett maximális sebességhatár.
A büntetés után pedig számíts arra, hogy az azt követő 3 évben kifizetsz kb. $3000 prémiumot a kötelező biztosításodra is. Illetve ha 1-2 ilyet még megcsinálsz, akkor ne csodálkozz azon sem, ha kirúgnak a munkahelyedről, ahol történetesen a munkaköröd része a közlekedés. Még így is megéri?
Rendszámtábla nélkül meg nem hogy gyorsan nem érdemes hajtani, hanem sehogy. Az első rendőr, aki meglát leállítana. :K

http://bashtravel.com/

(#5777) Khelben válasza dragonfx (#5773) üzenetére


Khelben
nagyúr

ugorj neki mégegyszer.
látom a szövegértelmezés is legalább annyira megy, mint az írás.

(#5778) dragonfx válasza Bash (#5776) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor is jobb a szitu nálatok 90+25=95..kb 160nal mehetsz sitt nélkül...mér ott a kötelezőr ehatással van hány gyorhajtásod volt? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5779) brd válasza Mr X (#5734) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor üss engem. Én szinte csak akkor megyek a korláton belül, ha tudom, hogy mérnek, vagy van előttem valaki, vagy olyanok az útviszonyok (csúszós a felület, emberek rohangálnak az úton, építkeznek, stb.) vagy esetleg amikor telefonálok. 'oszt valahogy mégsem én hozom létre a vészhelyzeteket.

The only real valuable thing is intuition.

(#5780) dragonfx válasza brd (#5779) üzenetére


dragonfx
veterán

ez az tesóóóóó..tojjjad neki :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5781) Integra válasza Bash (#5768) üzenetére


Integra
titán

mi a baj azzal hogy tempósan megyek?
szeritnem semmi. notorikus gyorshajtó vagyok szerinted? akkor az vagyok. jobban alszol? hurrá. kezdesz már nagyon a vicc kategória lenni.
számtalanszor leírtam, hogy igencsak előzékeny és odafigyelő vagyok másokra, sőt azért is bosszant a helyzet, mert másokon ezt baromira nem látom.
lehet igenis tempós vezetésnél is észnél lenni és odafigyelni az autóstársakra.
neked ez nem fér bele a fejedbe, valszeg valami összeférhetetlenség van odabent, de ez hagy ne legyen az én bajom.
leírtam azt is hogy ha büntetnek büntetnek, nem fogok hadakozni ellene, nem itt van a baj.
leírtam hogy hol van a baj. te képtelen vagy kettőt meg kettőt összeadni és továbbra is azzal provokálsz hogy csak a gyorshajtás és mániákus száguldozó vagyok. ezzel magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, engem próbálhatsz bármilyen formában lealázni, kevés vagy te hozzá.
amit én vitatok az egészben a te vesszőparipádtól most eltekintve az a totális koncepciótlanság, az átgondolatlanság. mert azért, hogy a rendszer valahogy normális kereketbe szoruljon vissza, megkeresték a legegyszerűbb módját annak, hogy hogy nem fogják megoldani a dolgot. mert ahhoz lusták és gyávák, hogy tényleges refromokat vezessenek be. ezt te nem vagy képes felfogni. hát ez megint a te bajod.
a gyorshajtás mindenhol, ismétlem lassan, hogy te is megértsd MINDENHOL ott van és ott lesz. nem itt van a legnagyobb gond. a gond ott van, hogy ha már gyorsabban mész mint a megengedett, akkor legalább tudj is hozzá és igenis mérd fel a helyzetet. az meg egyenesen nonsense hogy te honnan veszed azt, hogy én mindenol mindig gyorsan megyek. magad nevetteted ki megint csak.
te valami mindenható lehetsz vagy a gyurcsók józsi, nemtom.
továbbra is hagyhatnád ezt a jaj te szegény anyámasszonykatonája, csúnya gonosz integra személyeskedik, olvasd vissza magad, egész idáig provokáltál, mást se csináltál, továbbra se volt egy érdemi hozzászólásod, aztán úgy csinálsz mint ha te életedben semmit se szegtél volna meg. naja, csak max ülsz a szádon. ettől te nem vagy semmivel se jobb, hogy hirdeted ezt a kereszteslovag szart..
naiv vagy, ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5782) Bash válasza dragonfx (#5778) üzenetére


Bash
őstag

Nem csak a gyorshajtás, hanem mindenféle szabálytalankodás. Teljesen logikus és érthető, hogy a biztosító számára nagyobb kockázatot jelent egy gyorshajtó, mint egy normálisan közlekedő.
Extrém esetben az is előfordulhat, hogy a biztosító felmondja a biztosításod, és más biztosító sem hajlandó téged biztosítani. Biztosítás nélkül vezetni meg majdnem felér azzal, ha nincs rendszámtáblád. Biztosítás nélkül nem tudod a kocsit sem regisztráltatni, az pedig minden évben esedékes.

http://bashtravel.com/

(#5783) Bash válasza Integra (#5781) üzenetére


Bash
őstag

Nem mondtam, hogy mindenhol és mindig gyorsan vezetsz, ezt nem tudhatom. Csak annyit tudok, amivel hencegni szoktál, és ezzel te állítasz ki magadról szegénységi bizonyítványt (a'la dragonfx). Nem próbállak lealázni, semmi közöm hozzá, saját magadat alázod amikor visszakettő-padlógáz-satufékes sztorijaiddal várod, hogy válladat veregetve elismerően megdícsérjünk, hogy milyen előzékenyen és odafigyelően közlekedtél...

http://bashtravel.com/

(#5784) tiv83us válasza Bash (#5782) üzenetére


tiv83us
veterán

Foleg akkor erdekes, ha nincs meg kotelezo biztositasod sem, mert ha osszetorsz egy 80k dollaros Caddillac-et, akkor nemhogy csak azt fogod te perkalni, de a delikvens korhazi kezeleseinek koltsegeit, plusz az ebbol szarmazo penz veszteseg, ami ugye abbol fakad, hogy nem tud dolgozni...stb. Ha meg be is perel a lelkiserulesei...stb miatt, kb ott tartunk, hogy 120-150k, a hazad siman ramehet. Szal gyere ide es itt hajtsal gyorsan bizti nelkul :)

De nem peldalozok tovabb itt usaval, mert tudom hogy erre itt nagy ugras van... :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#5785) Integra válasza Bash (#5783) üzenetére


Integra
titán

na, még pár ilyen hsz, és nagyobb write only vagy mint dfx..
azért ez nem kis teljesítmény, lassan beérik a csengettyűs sipka neked is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5786) Integra válasza Bash (#5783) üzenetére


Integra
titán

na, tessék, ezzel aztán teleszerelnéd az utakat, mi?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5787) Kidus válasza dragonfx (#5773) üzenetére


Kidus
őstag

"Én pl:hoznék oylna szabály csak akkro szükséges ha 100 felett mész....
illetve ha 50%kal tulléped az adott útra vonatkozó sebbességhatárt...."

Gratulalok. Vegulis veletlenul vannak a sebesseghatarok, sot, egesz biztosan sok barom tette ki a tablakat, te jobban tudod, mennyivel kell menni, lenyeg, hogy bogjon a motor.
Az mar mindegy, hogy nem csak 100-nal, de 90-nel is siman meghalsz.
Meg akkor is, ha a varosban szotymorogsz es nem vagy bekotve, de oldalrol beled szall egy pocs a keresztezodesben 60-70 kozt, mert ugye o is baszik a szabalyokra, es veletlenul nem vette eszre a piros lampat. Ha makod van, csak nyomorek leszel.
Azt meg ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ha teszem azt 100 km/h a sebesseghatar, akkor te meg 150 kornyeken mokazhatsz az uton, es senki nem buntet meg.
Nem akartam en mindenkepp USA-val peldaulozni, de ha mar igy szoba jott, itt tabla nelkul, kikotve, gyorshajtassal ugy letol a rendor az utrol, hogy orom nezni. Ha nem akarsz megallni, szemrebbenes nelkul hozza fog passzirozni a falhoz. Aztan bilincs.
Es mennyire egyetertek vele! Igenis buntetni kell az olyat, aki folyamatosan gyorshajt, masok eletet veszelyezteti, es szarik a szabalyokra. Itt mar egesz biztosan sitten lennel.
Odaat meg ha igy folytatod, nemsokara koporsoban.

Assuming Control

(#5788) dokar


dokar
addikt

na már megint megy a gyilok a topikban :(

extra - SEXRay

(#5789) brd válasza dragonfx (#5780) üzenetére


brd
nagyúr

Félreértesz, nem ész nélkül, mint ahogy egyesek. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#5790) amol válasza Khelben (#5770) üzenetére


amol
addikt

Nem azt írtam hogy nem hasznos az övhasználat, én is használom, és nem azért mert kötelező. De ez
Ha nem vagy bekötve, súlyosabban sérülsz, többe kerülsz a kórházban.
nagyon hülye indok.

A másik, hogy ha nem te vagy a hibás, de belehalsz a balesetbe öv nélkül, akkor a másikat becsukják, míg ha övvel nem lenne semmi bajod, akkor mondjuk csak pénzbírságot kapna.
Szóval rohadtul nem magánügy az övhasználat.

Ez rendben van, de az ilyen kérdésekkel nem a KRESZ foglalkozik. Az ember magára vigyáz, nem az a fő szempont hogy szegény balesetet okozó minél olcsóbban megússza. Pláne annak tudatában, hogy a balesetek többségéhez szabálytalanság vezet.
Megjegyzem, ha igazolást nyer hogy a baleset sérültje nem volt bekötve akkor nem fogják jobban sújtani a vétkest.
Azt meg nem gondolhatod komolyan, hogy egy öv nélkül halálos balesetnél övvel semmi baja nem lenne az embernek.

plömplöm #5772: A KRESZ tudtommal lelkiismereti kérdésekkel sem foglalkozik.

(#5791) amol válasza brd (#5779) üzenetére


amol
addikt

Én szinte csak akkor megyek a korláton belül, ha tudom, hogy mérnek, vagy van előttem valaki, vagy olyanok az útviszonyok (csúszós a felület, emberek rohangálnak az úton, építkeznek, stb.) vagy esetleg amikor telefonálok.
Addíg jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. Balesetmentes közlekedést kívánok és kíváncsi vagyok hogy fogod látni mindezt pár hónap múlva, egy pár százassal karcsúbban.

'oszt valahogy mégsem én hozom létre a vészhelyzeteket.
Vagy észre sem veszed.

Már írtam, de úgy gondolom hogy nem az ésszerű határokon belüli gyorshajtás a legnagyobb probléma AMENNYIBEN az ember közben minden más szabályt betart. De ilyen ember kevés van, rendszerint aki itt vét az vét mindenhol, és a gyorshajtás eleve magában hordoz más dolgokat, mint az index nélküli cikázás vagy a piroson való áthaladás. Ezeket természetesen lassan is meglépik, de lényegesen kevesebben.

Tehát a gyorshajtás kiszűrésével nagy eséllyel olyanokat kapnak el, akiknek más is van a rovásukon.

[ Szerkesztve ]

(#5792) tiv83us válasza Kidus (#5787) üzenetére


tiv83us
veterán

Te legyel bekotve, mas meg ugy jar, ahogy jar, sarkany ellen nem mindig mukodik a sarkanyfu. Majd ha toloszekkel visszaketto-padlogaz, akkor majd rajon.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#5793) deicide válasza Integra (#5781) üzenetére


deicide
veterán

igen, az elejére reagálva, én is pontosan ilyen vagyok, 80-90-es tempó a városban, ha a forgalom engedi, de nem kapok idegrohamot akkor sem, ha araszolni kell, viszont mégis mindig énrám szoktak villantani, hogy miért állok meg a gyalogosátkelő előtt, mikor még le sem lépett a gyalogos, vagy minek engedem ki a keresztutcából az autóst...ezzel nem azt akarom mondani hogy szabad gyorsan menni, hanem azt, hogy attól hogy valaki gyorsan megy, még a közlekedési morálja lehet átlagos vagy a feletti is akár.

ui: viszont autópályán meg 90-100-al megyek, ott "kompenzálok", mert ott fogyaszt a legjobban az autó és a napi 130km alatt nem mindegy mennyi benzin ugrik ki belőle...:)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5794) biker válasza amol (#5791) üzenetére


biker
nagyúr

multkor egy hasonló seggfej halt meg majdnem a XII.-ben, miattam (illetve maga miatt)

Rőzse közből jönnék ki jobbra, felnézek a diós árokra, látom, a kanyarban feltűnik egy reflektor, kb 350m, rendben van, kifordulok. ez az ott megengedett 50-nél kiváló ötlet.
1.9 pdtdi, tehát kb 1mp alatt kifordultam, majd 2mp mulva 50-en voltam(főleg hogy aki nem ismeri, kb 5%-os lejtőről van szó), nehogy feltartsam, ekkor ért mellém dudálva, villogva, csikorgó kerékkel, és becslésem szerint ekkor fékezés után előzött meg 90-100km/h-val.
és mi volt? régi suzuki.
saccra 150-el jöhetett lefelé.

persze több se kellett, utána mentem, de a fogas megállónál nem mertem 90fölött bekanyarodni, így meglépett (!!), és ijedtében átment a városmajornál a piroson, mert gondolom beszart, hogy mi lesz ha utolérik.

normális az ilyen???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5795) plömplöm válasza amol (#5790) üzenetére


plömplöm
őstag

oké, fogalmazok máshogy: a kgfb-nak is megvan az oka hogy miért kötelező, pedig fogadjunk hogy te leszarnád azzal hogy "úgysem okozok balesetet". ja, és igen, a kresz ezzel sem foglalkozik :)

"Azt meg nem gondolhatod komolyan, hogy egy öv nélkül halálos balesetnél övvel semmi baja nem lenne az embernek."
okos... mert ugye ha nincs bekötve az öv akkor sok autó inkább el sem durrantja a légzsákját, tehát arról beszélünk hogy öv+légzsák vs. semmise

jaés lazán kapcsolódik a témához

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5796) Khelben válasza amol (#5790) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt meg nem gondolhatod komolyan, hogy egy öv nélkül halálos balesetnél övvel semmi baja nem lenne az embernek.

hány ember mesélhetne erről, akik kiestek a kocsiból az meg átgurult rajtuk...

Ha nem vagy bekötve, súlyosabban sérülsz, többe kerülsz a kórházban.
nagyon hülye indok.

neked lehet. meg a többi ősmagyar gondolkodónak. nézz körül az országban, az ilyen felfogás miatt van ott minden, ahol. ami közös dolgunk, az le van szarva, arra nem kell vigyázni/spórolni. közlekedsz a csilivili autódban a hányingerig szemetes utak mentén, mert azt mindenki leszarja, hogy a kocsiján/házán kívül mi van, csak benn ne legyen szemét. ésatöbbi, sorolhatnám estig.

(ne, ne írd be, hogy te sose szemetelsz.)

(#5797) Khelben válasza biker (#5794) üzenetére


Khelben
nagyúr

1.9 pdtdi
2mp mulva 50-en voltam

húha. ennek azért utánamérnék a helyedben :DD

(#5798) _seth_ válasza tiv83us (#5792) üzenetére


_seth_
veterán

Az embereknek nagy része nem köti be az övét... de miért nem? Kényelmetlen? Nyáron egy légkondi nélküli autóban mint pl az enyém lehet, hogy az de kirepülni a szélvédőn azért kényelmetlenebb lenne... beszállok egy autóba az első, hogy bekötöm magam... nem megy el rá rengeteg idő, nem zavar... meglepő de pl bmw-kben nagyon kevésben látom bekötve a sofőrt és más "luxus" autóban valamint a trabi-skoda-lada kategóriában is pedig egyiknek már lehetne annyi esze, hogy beköti magát a másiknak meg annyi, hogy ha már nem hummere van legalább az övet kösse be... na de nem szeretik az emberek bekötni magukat... 5-en vagyunk a kocsiba mindig külön rá kell szólni mindenkire, hogy ott az öv, nem dísznek van kösse be magát pedig az ő érdekük lenne elsősorban (na meg az enyém mert nem szeretném, hogy megbüntessenek). Nekem hátul fejtámla sem volt gyárilag de a biztonság érdekében raktam be kettőt :) (csak kettőnek van hely, kasznis meló alkalmával is a hátsó övek rögzítési pontja alaposan meg lett erősítve nehogy azzal legyen esetleg gond...).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5799) _seth_ válasza amol (#5791) üzenetére


_seth_
veterán

Mi köze van a gyorshajtásnak az indexhez? Szerintem semmi... lehetne így általánosítani de nincs értelme... haon.hu, keresd ki a sárga evo-t rajta... rendőrök már üldözik, záróvonalon megy át nem kis sebességgel (állítólag 300-ba is belekóstolt de szerintem jó lesz az 250-nek is) és mindig indexelt... utána felborult de akkor is (egyébként azóta vezet újra... vmi bogyó volt az autójában amire anno azt mondták, hogy a hatóanyaga ismeretlen... na de kapcsolatok és meg sem történt az ügy...). Ugyanakkor hány papuka van aki a kormányra rakja az állát annyira nézne ki de már nem lát igazán és az indexet még véletlenül sem ismeri vagy úgy megy egyenesen is, hogy közben indexel én meg próbálom eleinte megérteni, hogy ja itt fog kanyarodni vagyis nem továbbment akkor itt fog leparkolni de semmi... az egyet jobbra egyet balra indexelek is tetszik :) Vagy a két sávos úton külsőbe előttem indexel, hogy bejönne a sávomba én pedig udvariasan állva maradok amikor indul a sor, hogy beférjen és fogja magát indexelve megy tovább egyenesen még csak véletlenül sem váltva sávot persze ekkor mögöttem annyi féle duda hallható ahány autót feltartok ezzel... Kamionosoknak is régen "segítettem", beengedtem magam elé, szűk utcába félreállok, hogy elférjen a szabálytalanul parkoló autóktól (ŐK a legroszabbak a magyar utakon, nem a gyorshajtó nem az aki nem indexel hanem aki rohadt szemét módon fogja az autóját és leáll az út közepén hiába van tábla hiába tudja, hogy ott BUSZ forgalom is van és még néha egy egy KAMION is elmegy ott (bár a kamionokat réges régen kitiltottam volna a belvárosunkból főleg, hogy nem alkalmas arra, hogy ott közlekedjenek, úgy nem tud haladni, hogy szabályos marad ez van... ki kell állni rendőrnek 1-2 kereszteződésbe és megkérdezni a kamionost, hogy ugyan miért úgy fordul rá a kanyarra mint egy f1es pilóta azaz a szemközti sávba áthúzva a kamiont?, a válasz egyszerű mert csak úgy tud bekanyarodni na de izé....)

Na jó nem is folytatom, TI is a magyar utakon autókáztok nem kell bemutatni senkinek sem :) (Tisztelet a kivételnek aki még csak nem is ezen a földrészen van mégis tudja mi lesz jó nekünk és mi nem...)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5800) dragonfx válasza Bash (#5782) üzenetére


dragonfx
veterán

Ez egyáltalán nem így van, előttem szóló délceg úrimber :DDD is leírta hogy gyorsan is lehet szabályosan menno ergo az hogy én 50es táblába 80nal mek, nem jelenti azt hogy a pirosnál nem állók meg zebránál gyalogoso anyukát nem engedem át, kutyát elütöm, ..stb...
Miből gondolod hogy erre egy alap driver tapasztalattal nem képes? :U ..max. az nem képes aki agyilag visszamaradott megkárosult őket sajnálóm..+ van még jópár kivétel....
Tiv83>>sry de ez kicsit mellé ment az utcso mondatod...nagy ugrás a negatív semmi felé igen.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.